jefff

okres Praha
referent státní správy

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 13.12.2017  16:58
    Mr. Mercedes (TV seriál) (2017)

Dobrý seriál se skvělým Gleesonem v titulní roli. První polovina seriálu není až tak napínavá, ale s posledními díly přichází skutečný nervák.

• 13.12.2017  16:54

Nepřišlo mi to tak špatné, jak předkládá zdejší hodnocení. Pravda, větší důraz na strašení a kompaktnější tempo by bodlo, ale jinak je to příjemný thriller se zajímavou zápletkou. Škoda, že závěr nebyl hutnější a výraznější. Jinak super.

• 9.12.2017  22:07
    Maudie (2016)

Z počátku vlažně, postupně geniálně vystavěný příběh na motivy života lidové malířky Maud. Herecky excelentní, režijně velmi stručné, ale mile zvládnuté s patřičnou citlivostí a důrazem na ucelenost diváckého dojmu. Za mě velké překvapení.

• 9.12.2017  09:11
    Stolečku, prostři se! (TV film) (2008)

Slušná pohádka, kde se střídají lepší scény z opravdu tragickými. Ve výsledku je to, ale docela koukatelné.

• 6.12.2017  15:19

Druhý díl mě bavil ještě o kousek víc než první. Ve filmu jde především o zábavu, vtip, nadhled, ale i akci, která je místy zbytečně afektivní, ale většinou napínavá a poutavá. Herecky super. Bavil jak Pratt, tak zbytek osazenstva, včetně dokonalého božského tatínka Russella.

• 29.11.2017  15:52

Hezký, ale režijně jinak velmi rutinní film se skvělým Langellou. Na jedno zhlédnutí to určitě je, ale potenciálů byl větší.

• 28.11.2017  15:30

Pěkně zpracovaná pohádka s emotivním koncem.

• 22.11.2017  23:49

Pěkný, milý film, sázející na poetiku Před úsvitem s Ethanem Hawkem a Julii Delpy. Funguje to, byť scény a dialogy nejsou tak atraktivní. Holky si bodík přidají.

• 13.11.2017  17:06

Za mě ohromné zklamání. Na adaptaci jsem se těšil, zvlášť, když se ji měl ujmout režisér Branaghova formátu, který navíc film obsadil hvězdnou hereckou sestavou. Od první scény s vejci mi ale bylo jasné, že to nějak nefunguje, jak by mělo. Každou další dle mého nepříliš funkční scénou jsem byl k filmu skeptičtější, až jsem nakonec odešel ze sálu zklamaný a to snad nejvíce za poslední roky. Herci nemají co hrát, dialogy jsou o ničem a vývoj příběhu je kostrbatý. Scény nefungují, jsou nudné, bez využití potenciálu, který prostředí knihy má. Branaghův Poirot sice charisma má, ale neumí ho používat a jeho dojemné scény jsou prázdné jak poslední ruská bábuška.

• 13.11.2017  10:56

Pod rouškou noci je spíš rutinní řadová dobovka, kteoru kdyby natočil někdo jiný než Affleck sklidil by vesměs pochvalu za slušnou režii i uvěřitelnou atmosféru. Na Afflecka je to ale málo a jedná se jednoznačně o jeho nejslabší film. Spousta scén nevyzní, jak by měla. Ať už je to chemie mezi herci a herečkami či proslov o nebi a kázání o špatnosti hazardu. Asi nejvíc mě bavila postava Chrise Coopera jako pragmatického, ale čestného šerifa a jeho celkový vývoj v příběhu. Naopak samotný Affleck se svým strohým herectvím mi v roli gangstera sympaťáka nesedl ani v kladných ani v záporných momentech a scénách.

• 7.11.2017  15:20
    Hatchet (2006)

Ultimátní zhovadilost nejhrubšího zrna. To co si představujete pod označením stupidní, je ještě slabší vizí oproti skutečnosti. Parta dementních Američanů jede na výlet do močálů, tak se začnou chovat naprosto nepochopitelně kreténsky a to tak, že pomalu jeden po druhém padají k zemi za doprovodu retro gore efektů. A logiku nechali scénáristé úplně být, ta tu není ani náznakem.

• 5.11.2017  12:10
    47 metrů (2017)

Opravdu velmi zdařile natočený thriller se žraloky. Od druhé třetiny je příběh divácky skutečně nervydrásající, a to až do poslední chvíle. Scény se žralok jsou skvělé a vůbec nepůsobí uměle. Po Mělčinách další žraločí pecka.

• 4.11.2017  20:20

Blbina, ale zábavná a to se počítá. Všechno nejhorší je takový zmodernizovaný crossover Vřískotu a Na hromnice o den více...a překvapivě funguje. Jessica Rothe odvedla dobrou práci, zbytek osazenstva sice spíš přihrává, ale u hororové jednohubky to vlastně nevadí. Potěší docela překvapivý konec i velmi slušný spád. Škoda, že toho strašení tam bylo opravdu pomálu, takže horor je trochu nadnesené označení. Spíš j to takový thriller s prvky sci-fi/fantasy či co...Ale celkový dojem velmi dobrý.

• 23.10.2017  23:38

Profesně skvěle zvládnutý počin, kde exceluje od scénáře, přes režii až po hudbu takřka vše filmařské. Gyllenhal a Shannon dokazují, že jsou top herci a Amy Adams jim skvěle sekunduje. Film má neuvěřitelné napětí a až dusivou atmosféru od které nejde odtrhnout zrak, i kdybyste stokrát chtěli. Parádní kus.

• 17.10.2017  16:55

Rutinní film, který v první polovině působí jako ta nejtrapnější americká romantická (ne)komedie. Naštěstí v druhé půlce to nabere alespoň nějaké dramatické obrátky a vyložený průser se tak nekoná. Hudson průměrná, Bernal sympatický. Super rolička Dinklagea.

• 8.10.2017  00:15
    Leatherface (2017)

Čekal jsem něco trochu jiného, ale nebylo to zlé. Minimálně poslední třetina má šťávu a solidní napětí, škoda, že začátek je trochu vlažnější a víc než horor je to psychologické drama.

• 5.10.2017  15:55

Pro mě nepřehledná, nelogická, spíš hloupá romanťárna, která mě tuze nebavila. A nezvedla to ani sympatická Rachel McAdams.

• 5.10.2017  15:51

Bavilo mě to víc jak Žena v kleci. Příběh měl spád i solidní napětí, byť první polovina je vlažnější. Navíc atmosféra byla super.

• 3.10.2017  20:42
    Mumie (2017)

Zklamání jako prase. Potenciál absolutně nenaplněný, béčkové zpracování, trapný příběh, naprosto nezajímavý scénář a tuctová režie. Cruise se snaží, Crowe odvádí standard, ale zbytek ansámblu je tragický. Humor nefunguje, napětí už vůbec ne a hororové scény jsou trapně nefunkční. Koukat se na to ve výsledku dalo, ale bolelo to. Zvlášť, když cítíte tu promarněnou šanci na atraktivní universum.

• 1.10.2017  23:47

Zajímavý start s působivou staromilsky pojatou atmosférou. První dojmy jsou rozhodně dobré.

• 1.10.2017  23:40
    Úkryt v zoo (2017)

Mno já nevím. Vizuálně pěkné, ale jinak docela prázdná žánrovka, která v paměti uvízne snad jen díky zajímavému prostředí polské zoo. Potěší camea několika českých herců, ale výsledek je spíš zklamání.

• 30.9.2017  23:31
    Wind River (2017)

Fantasticky natočený krimi s opravdu hutnou atmosférou a skvělý exteriéry. Herci výborní, zejména Renner se vytáhl. Velkou pozornost budí i skvělá hudba osvědčeného tandemu Cave/Ellis, kteří dodali filmu patřičnou hutnost a mrazivost. Wind Riveru se nedá vytknout prakticky nic. Filmařská práce na jedničku.

• 22.9.2017  12:46
    Mroží muž (2014)

Skvělá hororová podívaná se silnou dávkou černého humoru, béčkovosti, brakovosti a grotesknosti. Justin Long je idiot, ale dá se to snést v okamžiku, kdy nastoupí Michael Parks ve své zvrácené roli sériového vraha s láskou k mrožům...a hodně potěšil Johnny Depp v roli ujetého ex-detektiva.

• 19.9.2017  21:28

Už dlouho jsem se skutečně u filmu nebál. U The Autopsy of Jane Doe prakticky od začátku až do konce. Tísnivá atmosféra je brutálně děsivá až k nesnesení a lekací momenty fungují perfektně. Tahle žánrovka se bezesporu povedla.

• 19.9.2017  18:45

Chtěl bych od Star Wars něco víc než snůšku akčních scén a banálních rozhovorů. Jediný super moment je ten s Darth Vaderem. Efekty taky stojí za pochvalu, ale co z toho, když scénář a příběh jsou vrchol průměrnosti. Škoda.

• 17.9.2017  20:30

Atmosféra dobrá, kostýmy super. Ale jinak je to trochu vylepšená Rosamund Picher. Vztahová smyčka vhozená do období tulipánového byznysu není příliš hluboká a na mě to dojem neudělalo. A Waltz už by mohl také hrát i jiné role...

• 17.9.2017  20:28
    Hvězdné tolary (TV film) (2011)

Slušná, temná německá pohádka, která má docela atmosféru i spád. Občas nějaký nepříliš zdařilý moment tu nejdeme, ale jinak solidní průměr.

• 8.9.2017  17:08
    Kruhy (2017)

Strašně slabé. Příběh nahovno, herecky tristní a finále o ničem. Na remaku Kruhů se nepovedlo takřka nic. Atmosféra nulová a hlavně ani náznak strašidelných scén. Lekačky chybí a překvapivých momentů je tam méně něž jeden. Zklamání na celé čáře.

• 5.9.2017  21:49

Pohodový filmek, který sice nesrší nápady a originalitou, ale má šťávu a baví sympatickými herci i příběhem. Prostě dobře natočená žánrovka se super herci. Na jeden večer parádní zábava.

• 23.8.2017  16:54

Strašně špatně natočené, zejména diletantkou prací režiséra, který nesmírně zajímavou látku úplně zabil. Herci jsou vedeni příšerně, takže ani jinak skvělý Affleck či pořád obstojný Pine působí jako herci vyhrabaní z druhořadého divadla. Navíc postava Pinea je příšerně nefilmová. Místo introverta jeho hrdinu vykreslili jako nemastného, téměř retardovaného blbečka, který si prostě zahrál na hrdinu. Řekl bych, že takto v předloze vkreslen zřejmě nebyl. Škoda. Místo dobrodružně pojaté výpravy pěkný průšvih.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51