jefff

referent státní správy

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 16.11.2018  12:16
    Metanol (TV film) (2018)

Nejde jinak než plný počet. Filmařky precizní, především po řemeslné stránce, což u českých filmů poslední doby rozhodně není samozřejmost. Herecky zajímavé i díky neokoukanému castingu. Atmosférou sevřené, autentické, dobré dialogy, dobře napsané postavy, žádný patos. Velký palec nahoru!

• 15.11.2018  07:50
    Aloha (2015)

Velmi zvláštní film, který překvapí svou nesourodostí, podivnými scénami, zvláštním střihem a mnohdy jakoby nezdařilými dialogy. Záměr? Těžko říct, ale režijně film připomíná spíš absolventský snímek než dílo respektovaného režiséra. Má ale také svá pozitiva. Výborný Cooper, kterému zdařile sekundují skvělí herci McAdams, Stone a Krasinski, umí rozehrát i vtipné scény. Ke škodě je Murrayho postava - ta je bohužel podivně napsaná a nečitelná. Výsledek zvláštní.

• 14.11.2018  11:40

Tohle mě minulo, kromě scény s kulisami Osvícení je to takový divný mix Avatara a teen kravin, kterých je v kinech stále žel přehršel. Režijně dobrá práce, ale téma, příběh a herci mi z filmu dobrý zážitek neukovali.

• 13.11.2018  19:35
    Mrakodrap (2018)

Tupá hollywoodská akčňárna toho nejploššího zrna. Herecky děs, scénář provařený, až to není hezké a akční scény rozhodně nejsou nikterak oslnivé. Čekal jsem působivější porci akce.

• 10.11.2018  12:32

Nevím, jestli to je nejlepší film vůbec, ale jedná se o řemeslně perfektní práci. Malek roli ustál na výbornou a z finále filmu mrazí. Asi je dobře, že se filmaři nepokusili diváka udojímat nad natočenými záběry posledních okamžiků Freddieho a raději konec zůstal nevyřčen. Ostatně, zbytek je historie.

• 10.11.2018  12:30
    Chvění (1990)

Chvění je zatraceně zábavné béčko, které baví akcí, minimem proluk a dobrými potvorami.

• 9.11.2018  23:54

Žánrový guláš, který se docela povedl. Táhne ho především skvělá Lively, ale nutno dodat, že i Kendrick se snaží seč může. Její komediálnější role je pochopitelně méně docenitelná než ta vážnější Lively. Konec byl trochu zvláštní, čekal jsem něco jiného, ale vlastně to nebylo scénáristicky zlé. Solidní žánrový crossover a velké překvapení.

• 7.11.2018  11:30

Zajímavé, ale dějově slabší a bez atmosféry. Přesto cením snahu o originalitu.

• 4.11.2018  12:06
    Moucha (1986)

Atmosférický kousek s parádními gore efekty.

• 3.11.2018  12:58
    Joy (2015)

Nepříliš zdařilé drama a jako komedie slabé. Film drží jen dobrý výkon Jennifer Lawrence, De Nira i Bradleyho Coopera.

• 3.11.2018  12:54

Nevím vlastně proč, ale nebavilo mě to. První polovina bez vtipu a náboje, druhá lepší, ale vadila mi režie i scénář. Tenhle film mě bohužel minul. Dobrá byla vězeňská scéna s Hrou o trůny.

• 31.10.2018  07:17

Řemeslně skvěle natočený snímek, který příběhem nepřekvapí ani na moment. Spíš je to snůška klišé a předvídatelných scén. Herecky ale precizní a Cooper se projevil nejen jako charismatický herec, zpěvák, ale také jako zručný režisér.

• 29.10.2018  18:37
    Máš ji! (2018)

Děsná pitomost. Zajímavý příběh byl zoufale nevyužit. Skutečně komediálních momentů pramálo, blbě napsané postavy a rutinní režie. Škoda promarněného potenciálu. A Hannibal Buress byl herecky odpudivej.

• 28.10.2018  23:05
    Lajka (2017)

Slušná vyšinutost. Bohužel na úkor smyslu a filmovosti. Autoři se nechali unést dobrým nápadem a zapomněli, že film by kromě nápadu měl mít i příběh a pointu. Ty Lajce chybí. Škoda.

• 23.10.2018  19:04

Stále děsivé, ale Wanova režie je tu vůbec poprvé trochu okoukaná a nepřekvapí. Stále je to žánrový nadprůměr, kterému se většina hororové produkce nesápe ani po paty, ale na první díl Démonů ani Insidious nemá.

• 25.9.2018  21:41

Vlastně dost dobrá žánrovka, kde Willis může zase ukázat něco ze svého charisma jindy topícího se v bahně průměrných béček. Přání smrti má dobrou režii, švih, napětí a potěší originálními scénami. Za mě slušná práce.

• 22.9.2018  16:02

Top díl poslední série. Tajemno, maloměsto, čarodějnice, pekelní psi, vraždy...tenhle díl měl vše co máme na Aktech tak rádi. Závěr možná lehce ukvapený, ale i tak na plný počet.

• 20.9.2018  14:53
    Akta X - Kotě (S11E06) (epizoda) (2018)

Takový průměr. Nebylo to špatné, prostě klasická epizoda Akt X.

• 20.9.2018  14:52

Jedna z nejoriginálnějších epizod Akt X za poslední série. Scénáristicky poutavé, nevšedně distopické i příjemně kousavé. Akta překvapili a potěšili, takhle by měla vypadat moderní verze Akt X.

• 11.9.2018  10:56
    Akta X - Ghouli (S11E05) (epizoda) (2018)

Slušný díl, ale žádný zázrak. Dobrou atmosféru hatí pouze několik kostrbatých scén a scénáristických klišé.

• 28.8.2018  08:15

Komediální díl, který má vtip i dobré scény.

• 27.8.2018  10:20

Zatím těžká slabota. Nudný příběh, nezábavné vtipy, zastaralé zpracování...Asi dvakrát jsem se pozasmál. Jinak nic.

• 27.8.2018  10:14

Konečně slušný díl. Z dílu sice zase čiší určitá omšelost, ale alespoň se nese v duchu klasický Akt X. Není to přepálené a je z toho cítit určitá nostalgie.

• 26.8.2018  20:55

Jo, je to odpad jak se patří. Guttenberg a Wnslow jsou tak toporní a odporní, že se to nedá snést a z filmu je fyzicky špatně. Brutalitka.

• 26.8.2018  20:52

Vlastně docela solidní žánrovka s hláškujícím Brucem Willisem, kterému role sedla. Dobré obsazení, neoriginální ale zábavná zápletka a spousta akce, to vše je koktejl, při kterém hodinka a půl uteče jak voda.

• 26.8.2018  16:28

Pořád mizérie. Slabý scénář s hrozným příběhem. Zápletka céčková a zpracování rovněž. Je to jako sledovat Akta X v SyFy verzi.

• 20.8.2018  23:38

Souhlasím, že jde o dost možná nejslabší díl v historii Akt X. Carterovi a spol ujel vlak. Zpracování je překotné, zastaralé a snahy o modernizaci vyzněly spíš úsměvně. Příběhově se Akta snaží šokovat, ale vzhledem k tomu, že v původních sériích šel děj kupředu hlemýždím tempem a teď v jednom novém dílu se stane zvratů podobně jako ve všech předchozích dohromady, vyznívá to spíš jako parodie. Škoda, naprosto nefunkční a dehonestující původní mytologii.

• 19.8.2018  19:14

Divný film. Režijně rozhodně neotřelý, potěší surová režie, psychedelické vsuvky i zdánlivě nesouvisející prvky. Celkový dojem však shazuje neschopnost ponořit diváka víc do příběhu a pořádně rozžhavit atmosféru, která by se k podobnému snímku hodila. Slušný výkon, ale nic pamětihodného.

• 15.8.2018  22:42

Co jsem očekával, to jsem dostal. Solidní žánrovka klasického střihu, téměř devadesátkově staromódní vyvražďovačka. Vadí nevadí byla zábavná hra, docela děsivá, ačkoliv se z ní dalo vytřískat mnohem víc. Přesto velmi slušný horor.

• 15.8.2018  18:10

A jo, zábava jak se patří. A to i se všemi zápory, které k blockbusterům patří. Scénáristické boty, klišé kam se podíváš a ani china friendly kulisy nepodrazily nožky solidní akci, povedeným trikům, napínavé honičce za megažralokem a solidní režii. Vzhledem k tuně céčkových shark filmů, které jsou jen pásovou výrobou pro milovníky filmového trashe, ale skutečné fanoušky žraločích thrillerů neukojí, je to příjemnou radostí a vzkříšením pro film důležitého zabijáka. Meg mě bavil, těším se na pokračování.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54