jefff

okres Praha
referent státní správy

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 20.9.2018  14:53
    Akta X - Kotě (S11E06) (epizoda) (2018)

Takový průměr. Nebylo to špatné, prostě klasická epizoda Akt X.

• 20.9.2018  14:52

Jedna z nejoriginálnějších epizod Akt X za poslední série. Scénáristicky poutavé, nevšedně distopické i příjemně kousavé. Akta překvapili a potěšili, takhle by měla vypadat moderní verze Akt X.

• 11.9.2018  10:56
    Akta X - Ghouli (S11E05) (epizoda) (2018)

Slušný díl, ale žádný zázrak. Dobrou atmosféru hatí pouze několik kostrbatých scén a scénáristických klišé.

• 28.8.2018  08:15

Komediální díl, který má vtip i dobré scény.

• 27.8.2018  10:20

Zatím těžká slabota. Nudný příběh, nezábavné vtipy, zastaralé zpracování...Asi dvakrát jsem se pozasmál. Jinak nic.

• 27.8.2018  10:14

Konečně slušný díl. Z dílu sice zase čiší určitá omšelost, ale alespoň se nese v duchu klasický Akt X. Není to přepálené a je z toho cítit určitá nostalgie.

• 26.8.2018  20:55

Jo, je to odpad jak se patří. Guttenberg a Wnslow jsou tak toporní a odporní, že se to nedá snést a z filmu je fyzicky špatně. Brutalitka.

• 26.8.2018  20:52

Vlastně docela solidní žánrovka s hláškujícím Brucem Willisem, kterému role sedla. Dobré obsazení, neoriginální ale zábavná zápletka a spousta akce, to vše je koktejl, při kterém hodinka a půl uteče jak voda.

• 26.8.2018  16:28

Pořád mizérie. Slabý scénář s hrozným příběhem. Zápletka céčková a zpracování rovněž. Je to jako sledovat Akta X v SyFy verzi.

• 20.8.2018  23:38

Souhlasím, že jde o dost možná nejslabší díl v historii Akt X. Carterovi a spol ujel vlak. Zpracování je překotné, zastaralé a snahy o modernizaci vyzněly spíš úsměvně. Příběhově se Akta snaží šokovat, ale vzhledem k tomu, že v původních sériích šel děj kupředu hlemýždím tempem a teď v jednom novém dílu se stane zvratů podobně jako ve všech předchozích dohromady, vyznívá to spíš jako parodie. Škoda, naprosto nefunkční a dehonestující původní mytologii.

• 19.8.2018  19:14

Divný film. Režijně rozhodně neotřelý, potěší surová režie, psychedelické vsuvky i zdánlivě nesouvisející prvky. Celkový dojem však shazuje neschopnost ponořit diváka víc do příběhu a pořádně rozžhavit atmosféru, která by se k podobnému snímku hodila. Slušný výkon, ale nic pamětihodného.

• 15.8.2018  22:42

Co jsem očekával, to jsem dostal. Solidní žánrovka klasického střihu, téměř devadesátkově staromódní vyvražďovačka. Vadí nevadí byla zábavná hra, docela děsivá, ačkoliv se z ní dalo vytřískat mnohem víc. Přesto velmi slušný horor.

• 15.8.2018  18:10

A jo, zábava jak se patří. A to i se všemi zápory, které k blockbusterům patří. Scénáristické boty, klišé kam se podíváš a ani china friendly kulisy nepodrazily nožky solidní akci, povedeným trikům, napínavé honičce za megažralokem a solidní režii. Vzhledem k tuně céčkových shark filmů, které jsou jen pásovou výrobou pro milovníky filmového trashe, ale skutečné fanoušky žraločích thrillerů neukojí, je to příjemnou radostí a vzkříšením pro film důležitého zabijáka. Meg mě bavil, těším se na pokračování.

• 15.8.2018  11:12
    Přeludy (2015)

Příšerný horor. Herecky naprostá tragédie a nechápu jakým kouzlem se producentům podařilo přilákat Jima Parsonse. Isla Fisher hlavní roli nezvládla a působí prostě jen nesympaticky a hloupě. Lekačky jak přes kopírák jiných filmů, atmosféra nulová, snad jedna dvě slušné scény, jinak kopa fádnosti.

• 14.8.2018  19:25

Vlastně docela slušný thriller, kterému chybí lepší řemeslné zpracování a prohnanější scénář. Přesto má film silné momenty a docela působivou atmosféru. A nutno říct, že i finále nebylo zlé.

• 12.8.2018  19:56

Řemeslně slušně napsané novinářská drama, přesně podle Spielbergova stylu. Jako obvykle tomu trochu chybí něco "navíc", ale po technické a dramaturgické stránce se tomu nedá příliš vytknout.

• 8.8.2018  19:05

Tak brutálně nezábavně natočená zajímavá látka je na kriminál! Téma, příběh, prostředí, postavy...to vše šlo pojmout lákavě, divácky atraktivně a poutavě. Ale duo Hřebejk a Jarchovský to pro mě nepochopitelně přetvořili v dlooooouhý, nezajímavý provazec scén, které se líně sunou z jednoho bodu do druhého aniž by cokoliv sdělovaly. Zvraty jsou natočeny bez emocí a tam kde mělo přijít vyvrcholení, je jen naprosto suchá sdělení. K tomu hrozivé exteriéry, totálně vyprázdněné postavy (Sokolova postava rodinného přítele je katastrofální) a nulová dramaturgie. Co tím chtěli filmaři říct, nevím a nikdy nepochopím. Horší český film jsem dlouho neviděl.

• 7.8.2018  21:33

Slušný film, se slušnými hereckými výkony, ale nic víc.

• 6.8.2018  22:20
    Tomb Raider (2018)

Zpočátku to vypadalo nadějně, scény z rozbouřeného moře nalákaly, ale pak se to zvrtlo k typické akční jednohubce, byť s příjemným dobrodružným nádechem. Nová Lara je vesměs sympatická, určité charisma má, ale herecky žádný odvaz. Přesto bych pokračování šanci dal.

• 5.8.2018  19:29
    Noční hra (2018)

Hodně typická americká crazy komedie moderního střihu se všemi klady a zápory. Batemana mám rád, i když hraje praktck totéž postavu v každém svém filmu. McAdams má určitě na víc, ale i tak je jednou z nejlepších postav filmu. Zápletka je vykradená Fincherova Hra, kde místo dusné paranoické atmosféry tu máme přestřelku různě vtipných scén, od těch pitomých až po opravdu dobré. Slušný film na jeden večer.

• 5.8.2018  09:41
    Klid noci (1982)

Slušný thriller, kterému chybí lepší finále a zapamatovatelnější scény. Celkově ale slušné.

• 3.8.2018  19:58

Za mě nejslabší Villeneuveho film. Opět sice dokázal nabudit skvělou atmosféru (hudba + vizuál jsou úchvatné), ale scénář mě úplně minul. Příběh nezajímavý a trestuhodně nevyužitý potenciál světa Blade Runnera.

• 3.8.2018  14:28

Vcelku sympatická pohádka, kterou trochu sráží nevýrazné herecké výkony a občasné režijně nezvládnuté scény, které budí úsměv, ne-li smích. Jinak je to ale sympatické dobrodružství a potenciálem a hlavně skvělým soundtrackem.

• 3.8.2018  09:25

Jeden z mála tuzemských filmů, který něco skutečně sděluje. Z bahna českého průměru plného debilních pseudokomedií Úsměvy rozhodně vyčnívají svou smutnou poetikou, navíc vyprávěnou samotným autorem. Herecky se sestava filmu povedla. Švehlík, Malý a Dušek tu rozhodně hrají prim a postavám dávají reálné obrysy i hloubku. Ke škodě je snad málo rozvíjené dopady rodiny. Ta v příběhu překvapivě nedostává příliš prostoru, což zamrzí, vzhledem k tomu, že by příběh dostal ještě drsnější říz. Přesto pěkný film.

• 1.8.2018  09:55

Nelíbilo, nebavilo a herecky odpuzovalo. Ač mám filmy s tématikou moře, oceánů a bouří moc rád, tento film mi nesedl v žádném ohledu. Woodley mě pojetím postavy nesmírně iritovala, jako dlouho žádná jiná herečka. Claflin byl nezajímavý, šedošedý, nejiskřila z něj žádná energie, nic...Režijně mi film přišel rozcukaný, nejednotný a scény Kormákur seskládával jako podivné pexeso, kde podobné obrázky u sebe často nebývaly. Zklamání.

• 22.7.2018  11:34

Krásný film, se skvělými hereckými výkony. Velmi povedený scénář, který překvapí posmutnělým koncem.

• 19.7.2018  12:38

Hezky natočený film o neslyšících, který má pěkný příběh i vývoj děje. Škodí mu snad jen velmi unylé tempo, díky kterému je obtížné držet pozornost po celou dobu. Ale jinak pěkný filmek.

• 7.7.2018  22:38

Tím mužem, který zabil Dona Quijota je Terry Gilliam, který natočil nesoudržnou, nepřehlednou groteskní a podivnou komedii s pěknou výpravou, zajímavými exteriéry, ale nepochopitelně amatérskou režií, která není schopna převést scénář na plátno a vést jinak dobré herce. Driver se snaží, je to cítit v každé scéně, ale výstavba scény mu hází klacky pod nohy. Škoda. Ten film je asi vážně prokletý.

• 7.7.2018  22:35

Jeden z mála polských filmů, který mě oslovil. Dobře zpracovaný scénář se slušnou gradací a psychologií trpí jen trochu slabším koncem.

• 7.7.2018  22:33

Komorní, ale o to více syrový thriller s překvapivou logickou pointou. Norská pecka, která rozhodně stojí za pozornost i pro fandy jiných žánrů.

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54