Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (1 864)

plakát

Misery nechce zemřít (1990)

Kathy Bates naprosto skvěle vybraná zahrála jeden ze svých nejlepších životních výkonů. Napínavé, atmosférické. Hodně solidní thriller.

plakát

Ve službách papeže (1965)

Dobrý film, a to hlavně díky oběma hereckým výkonům Hestona a Harrisona. Silné osobnosti a silné dialogy.

Rebeka (2020)

Zajímavě rozehrané mysteriózno, kterému po čase spadne řetěz a pak už je vám celkem volný o co go. Ale minimálně první půlka má dobrou atmosféru a napětí. Wheatley je zručný režisér - chybu bych spíš viděl ve scénáři.

plakát

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Příjemné, poklidně nervózní toulání Indií se skvělou hravostí Wese Andersona i zručným výběrem obsazením. A cameo Murraye výborné!

Zelená karta (1990)

Milá jednohubka s dobrými dialogy a příjemnou chemií.

plakát

Všechny malé zázraky (2020)

Asi je problém ve mě, ale Netflixovské filmy mě svou uniformitou a korektností už lezou krkem. Film má světlé chvilky, ale samotný příběh je hrozně ohraný a ke všemu namočený do té šedošedé omáčky současných mileniálů, která je zoufale nezábavná.

Šéf (2014)

Pohodový film bez většího napětí nebo dějových zvratů. Prostě si tak plyne až do svého milého konce.

Země nomádů (2020)

Od spojení McDormand, Zhao a Einaudi jsem čekal ještě něco více, než jen depresivní pokývnutí k americkým sezónním pracovníkům. Škoda, že chyběla větší filmovost a alespoň nějaká základní linka. Takhle Nomádi vyzněly jako takové trousení se americkou krajinou s hořkou příchutí.