Píseň moře (2014)

Hezké, ale ne tak geniální jako předchozí Tajemství Kellsu.

Odříznutí (2018)

Výborný thriller s trochu překombinovaným koncem. To ale nevadí, protože Alvart to dohání napětím, atmosférou i slušnou hororovou atmosférou. Povedená záležitost.

Avengers: Infinity War (2018)

Za mě asi nejzábavnější Avengers. Líbila se mi struktura a několik dějových větví. Špatná není ani motivace záporáka, kdy nebaží jen po ovládnutí světa. A temný konec je vyloženě pochoutka.

Voskové muzeum (1988)

Voskové muzeum je hrozná konina. Hororová komedie s blboučkým dějem a docela atraktivními kulisami Wax Muzea. Znovu už ale asi ne.

Po čem muži touží (2018)

Jen velmi těžko koukatelné a od úplného dna film odráží letmý náznak vtipů a pár úsměvných scén. Jinak scénáristická a celkově filmová řemeslná tortura.

Muži v černém 3 (2012)

Pobavilo. Oddychovka, ale ne za cenu hloupého scénáře.

Dívka v mlze (2017)

Zajímavý thriller s kriminální zápletkou a neobvyklým detektivem Vogelem s tváří Toni Servilla. Film má slabá i silnější místa, ale chybí mu dynamičtější režie a hutnější atmosféra. Zápletka ale stojí za pozornost.

Krajina ve stínu (2020)

Viděno na předpremiéře v Suchdole nad Lužnicí. Musím říct, že v rámci rozboru filmu při debatě s tvůrci a následného vhledu potomků přímých účastníků události, mi film v mnohém otevřel oči a odkryl mi skutečnosti, které bych při klasické projekci neviděl. Příběhově silné, scénář se držel faktů a událost popisuje dle pamětníků věrně. Černobílá barva Krajině stínů nesmírně sluší a dodává temnému dramatu správnou atmosféru. Herecky zajímavé, největší slabinu bych nakonec viděl v režii Bohdana Slámy, která nepůsobí úplně atraktivně a oproti Marhoulovi, nemá takovou šťávu. Celkově ale povedený počin.

Volání divočiny (2020)

Dobrodružný film s digitálními psíky a docela milým příběhem. Není to špatné ani převratné. Ford a Sy ovšem potěšili.