zuzam

zuzam

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 23.9.2018  16:30
    My všichni školou povinní (TV seriál) (1984)

Patetický seriál, s plochými a prvoplánovitými figurami. Některé postavy opravdu špatně zahrané - netragičtější byla postava Jitky Povejšové.

• 9.8.2018  15:30
    7 pádů Honzy Dědka (TV pořad) (2012)

Momentálně jeho talkshow oceňuji výš než Krausovu a Šípovu, nepokládá hloupé otázky a nezesměšňuje hosty, jeho otázky i poznámky jsou vtipné a dává dostatek prostoru hostovi, o kterém si ale dopředu zjistil dost informací.

• 4.8.2018  21:31
    Atentát (TV seriál) (2015)

Zajímavé náměty jednotlivých dílů i celého seriálu, slušní herci, ale celé je to příliš dlouhé, rozvleklé, překombinované.

• 3.8.2018  18:53
    Moulin Rouge (2001)

Nemám ráda muzikály, ani lovestory, ale tohle dílko mě dostalo. Hity přetavené do postmoderního kýčovitého a pompézního muzikálu s výtečnými pěveckými a tanečními výkony. Bála jsem se se Satine, plakala s Christianem a nenáviděla vévodu z Monrothu, žasla nad Toulouse-Lautrecem... Z El tanga de Roxane mi šel mráz po zádech. Úžasné, působivé, výborné.

• 27.7.2018  13:15
    Trampoty pana Humbla (TV film) (1997)

Výborně zpracovaná televizní inscenace na motivy románu Vladimíra Neffa. V hlavní roli skvělý Miroslav Donutil. Téma, které je stále aktuální i 50 let po napsání románu a 20 let po vzniku této inscenace.

• 25.7.2018  11:29
    Krásno (2014)

Režisér a scénarista se jednoznačně inspiroval filmy bratří Coenů z dob jejich filmových začátků. Nic proti, černočerný humor mám ráda, ale bohužel tady snaha skončila na půlce cesty a těch pár černých vtipů se rozplizlo do ztracena a nemělo ten pravý účinek. Navíc má film opravdu špatný zvuk a občas bylo postavám sotva rozumět. Ty 3 hvězdy dávám za obsazení, hudbu a pokus, byť nedotažený, o černou komedii.

• 4.6.2018  19:23
    Dukla 61 (TV film) (2018)

Výborný dvoudílný televizní film, který by měl šanci na úspěch i jako celovečerní a mohl proměnit pár nominací na Lva. Velmi zajímavě zpracované, bez zbytečných klišé a přehnaného závěrečného patosu. Dialekt je v pohodě, všichni havíři nebyli rodilí Ostraváci, ale byla tam i spousta Čechů, Slováků, Poláků, takže se i ta řeč dost mísila. Langmajerovo ztvárnění ředitele mi přišlo z celého filmu nejslabší. Martha Issová se celkem dobře přehrála do rolí mamin od rodiny, přišla mi velmi uvěřitelná, i ostatní herci hráli dobře, hlavně bych jmenovala Taclíka a Mikluše. Syrové, drsné, velmi silné a celkově fajné.

• 30.3.2018  10:41
    Polda (TV seriál) (2016)

Tři hvězdičky za Matáska, občas to bylo opravdu vtipné, hlášky se celkem povedly. Orozovič taky dobře vybraný. Detektivní zápletky upozaděny, ale daly se. Ovšem ten poslední díl byl opravdu tragický.

• 22.2.2018  19:24
    Pračlověk (2018)

Ze všech animáků za poslední dobu mi tento přišel nejslabší. Je spíš pro nejmladší děti a humor je prakticky postaven jen na tom, že někdo upadne, něco na něj upadne neb někdo někomu podrazí nohu. Za štěkající prase dávám z milosti 2 hvězdy, ale ve skutečnosti to bylo na jednu a půl. Snad milovníci fotbalu můžou dát víc.

• 27.1.2018  07:36
    Návštěvy u pana Greena (divadelní záznam) (2016)

Úžasný výkon Stanislava Zindulky i Matěje Hádka.

• 27.1.2018  07:34
    Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! (divadelní záznam) (2014)

Představení jsem viděla v divadle a byla z něj nadšená, publikum dlouho aplaudovalo a bylo to zasloužené. Hra je v poněkud netradiční formě, ale hudba velmi dobře do příběhu zapadá, pěvecké a dokonce i taneční výkony jsou velmi slušné. Stropnický v hlavní roli působil velmi charismaticky, snad bych jen vytkla výběr Roxany, přeci jen Dagmar Veškrnová, ač vypadá na dálku v červených šatech dobře, je už je věkově za hranicí.

• 27.1.2018  07:25
    Hlas pro římského krále (TV film) (2016)

Tohle téma by si zasloužilo lepší zpracování. Film nám ukázal jen pár momentů ze života Karla IV., mezi kterýi se celkem chaoticky přeskakovalo. Bohužel z něho čišel nedostatek financí, režisér se zjevně musel spokojit s 10 herci, 4 koňmi a 1 kaskadérem. Tam kde měly být natočeny davové scény, si musel vystačit se záběry na jednotlivé herce. Celé to bylo zvláštní, slabší průměr.

• 17.1.2018  21:53
    Coco (2017)

Úžasná animovaná exkurze do kraje mexických zvyků a mravů. Má to ten správný mix humoru, napětí i dojetí a spád tak rychlý, že ani dospělí, ani malí diváci se nestačí ani chvíli nudit. Hudba v tomto případě není vůbec zbytečná, naopak melodie jsou krásné a chytlavé a film je skvěle nadabovaný a zazpívaný. Na konci slzelo dojetím půl hlediště. A má jasné poselství - rodina je nejvíc a nezapomínejme na naše zemřelé.

• 12.1.2018  17:37
    Týden s prezidentem (TV pořad) (2017)

Nejhorší moderátor České republiky leze v přímém přenosu do zadní části těla prezidentovi.

• 10.1.2018  09:27
    Doktor Martin (TV seriál) (2015)

Některé díy jsou slabší, ale celkově seriál hodnotím kladně. Nás pobavil a je vizuálně velmi příjemný. Role je pro Donutila jako šitá na tělo. A česká verze seriálu je mnohonásobně lepší než původní verze.

• 10.1.2018  07:55

Slušná černá komedie, kterou na výsluní nejvíc postrkují herecké vvýkony Macháčka, Trojana a Taclíka.

• 30.12.2017  20:36
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Průměrná pohádka, s celkem roztomilým čertem Mádlem. Bohužel Pauhofová vypadala spíš jako jeho matka a šišlání čerta i čertovské babičky Bohdalové považuji za zbytečné. Zlaté oči byly děsivé.

• 30.12.2017  09:55
    Korunní princ (TV film) (2015)

Jedna z mála pohádek posledních let, která se povedla. Je celkem vtipná, nepůsobí zdlouhavě, dokonce i hlavní hrdinovvé vzbuzují sympatie. Jediné slabší místo jsou roztleskávačky na turnaji, ale jinak oceňuji celkem originální nápad.

• 29.12.2017  09:24

Nudná, ponurá pohádka s příšernou kamerou a ještě příšernějším zvukem.

• 28.12.2017  09:39

Tahle pohádka mě nějak neoslovila, je hodně temná, má divný zvuk, hlavní hrdinové jsou nesympatičtí a hudba s motivem Labutího jezera je strašně vlezlá. Celkově je dost zdlouhavá a neustále se opakující motivy - třeba jezerního baletu, jsou zbytečné.

• 27.12.2017  17:20

Od filmu jsem nic neočekávala, dostala jsem se k němu náhodou a dostal mě. Je o touze, lásce, zklamání a přáních úplně obyčejných lidí. Je to trochu dojemné, trochu optimistické, prostě jako ze života. Nečekejte vizuálně hezký film, ale je to slušně zahrané, občas se dokonce i mně draly slzy do oka nebo úplně obyčejné věci vykouzlily úsměv na tváři. Doporučuji, ale rozhodně to není film pro každého.

• 26.12.2017  11:27
    Cirque du Soleil: Varekai (divadelní záznam) (2003)

Všechna jejich představení jsou úžasným zážitkem a tohle jsem měla možnost shlédnou naživo. Je to prostě dokonalé!

• 26.12.2017  11:06
    Sněžný drak (TV film) (2013)

Ten sobecký, slizký a podlý princ mi zkazil celý zážitek z jinak poměrně slušné pohádky. Tomu snad nešlo ani odpustit, natož fandit. Ale dávám 3 hvězdy za celkem slušný děj, prince Draciána a draka.

• 26.12.2017  10:55
    Škola princů (TV film) (2010)

Celkem hezká a lehce vtipná pohádka. Liška, který nehraje blbce, je prostě k sežrání.

• 24.11.2017  10:49
    Kapitán Exner (TV seriál) (2017)

Mám celkem ráda knihy Václava Erbena a předchozí televizní a filmové zpracování s Jiřím Valou a Jiřím Kodetem se mi líbila, tak jsem byla zvědává na toto. Seriál je opravdu hezky vizuálně zpracován, od úvodních titulků až po exteriéry / interiéry a plejádu známých herců. Bohužel jsem postrádala víc vtipu a jiskření mezi Exnerem a zubařkou, které bylo v předchozích zpracováních mnohem lepší. Zajímavé bylo rozdělení jednotlivých případů do dvou částí, i když myslím, že pak bylo těžké se rozpomenout, o čem byl předchozí díl před týdnem. Obsazení neherců - hlavně nehereček sice chápu jako snahu o zatraktivnění seriálu, ovšem jejich "herecké" výkony byly opravdu zoufalé. Nicméně jako na celek se na to dívat bez problémů dalo.

• 20.9.2017  18:09

Slušný western, ale oproti podle mně nejlepšímu westernu Tenkrát na Západě tam cosi chybí, možná ženský element, možná zajímavější exteriéry..., je to trochu zdlouhavé a místy bez napětí. Zachraňuje to opět skvělá hudba Morriconeho a humor, který prezentoval hlavně Eli Wallach.

• 16.9.2017  18:53

Mohla to být docela dobrá detektivka se zajímavým námětem. Bohužel se nepovedlo. Celkově utahané, zbytečně dlouhé záběry, únavné, rádoby filozfické dialogy a absence napětí a naprosto nestrašnější bylo koukat 75 minut na stále stejný výraz Langmajera. To muselo stát hodně sil, nezměnit výraz ani na vteřinu.

• 16.9.2017  18:45
    Sezn@mka (2016)

No, no, no, nějaké přísné komentáře!:-) Sice to nebylo nějaké hlubokomyslné drama, herecké výkony neherců a bohužel i některých herců byly slabé, ale některé hlášky byly celkem vtipné a docela mě to i pobavilo. Jen ten konec byl fakt trochu trapný.

• 15.8.2017  14:45
    Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho (divadelní záznam) (1991)

Tohle obsazení s Ninou Divíškovou a Jiřím Hálkem se mi líbilo mnohem víc než pozdější s Chýlkovou a Dulavou. Vlastně mě Divíšková i s Hálkem překvapili, jak velký komediální talent mají!! Samozřejmě i Polívka měl víc energie na improvizační fórky na jevišti.

• 9.7.2017  15:38

Filmová klasika. Krásný western, úžasně barevný, první z kultovní řady. Jistě, časem už se může zdát trochu naivní, ale už jen kvůli hudbě a nádherným exteriérům doporučuji shlédnout. Sice jsem holka, ale jako dítě jsem z těchto filmů byla unešená, nevěděla jsem, jestli chci být indián nebo kovboj.:-))

<< předchozí 1 2