4ct10n

Twitter: ThaPedro
Instagram: pedroone

• 15.5.2018  23:53
    Deadpool 2 (2018)

Tak setting už je jasnej: Rkovej rating, Ryan Reynolds, infantilni humor, čtvrtá stěna, akce. Divák znalý jedničky se nemusí nijak nechat překvapit, jenom čeká jak tvůrci poskladaj zmiňovaný zakladní prvky. Do dvojky silně promlouvá hlavní zaporák, kde Brolin nepřekvapuje, ale svoji roli zvládá s přehledem. Pak už tu máme jenom vrstvení vtípků na sebe, kde občas dvojka boduje kvantitou, zatím co kvalita chvílema pokulhává. Samotná zapletka, která ramcuje celej film je opět víceméně běžná, což mi přijde trochu škoda a jenom prohlubuje pocit, že s postavou Deadpoola by se dalo vymyslet trošku víc. Celkově si taky zaslouží film ocenit za balancování na hraně politický korektnosti, kdy je radost koukat na to, co lze ještě do současnýho blockbusteru nacpat.

• 14.3.2018  21:56
    Tomb Raider (2018)

Jak už tady můžete číst kolem mě, tak se asi opravdu jedná o nejlepší herní adaptaci vůbec. Nesnaží se to jít vlastní cestou jako AC, ani to není ambiciózní jako Warcraft. Alicia je skvělá, sympatická a uvěřitelná Lara v rámci nových rebootů od Crystal Dynamics. Z dvouhodinové stopaže si akce ukrajuje podstatnou část a nevypadá kupodivu vůbec špatně, jen se občas zapomene na fyziku a míru odolnosti lidského těla. Ale jedná se o adaptaci hry, a tyhle věci se jaksi očekávají. Kdo ne, tak šel na špatnej film. Jsem zvědavý co budou říkat kritici Alicie jako Lary, protože ve mně se všechny pochybnosti rozplynuly během prvni scény.

• 12.2.2017  22:37
    Legion - Chapter 1 (S01E01) (epizoda) (2017)

Po delší době jsem dal šanci seriálu podle komiksu a po všech těch standardních konvenčních akčních sériích typu Arrow nebo Flash je Legion hodně jiná káva. Po prvním díle úplně nevím co si mám myslet a trošku se bojím že styl, do kterého první díl nakročil mi sedět nebude, přesto dám ještě pár dílům šanci.

• 3.8.2016  20:26
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Absolutni hodnocení tomu nedám, ale za výbornou atmosféru a kupu popkulturní pomrknutí si mě serie získala. Po úvodních dílech sem čekal malinko víc, ale i přes to je to serialové zjeveni tohodle roku. Soudtrack bezchybný včetně původní hudby.

• 3.8.2016  20:19

Skvělá parta v čele s Harley a Deadshotem. Solidni hlášky. Bohužel samotnej ďěj je totalní průměr. Materiál s kterým se dalo naložit mnohem líp.

• 8.6.2016  08:15

Od Pána Prstenů jsme se konečně dočkali pořádného fantasy kinozážitku. Pokoušel se o to Hobit, Sedmý syn a možna ještě pár zapomenutých snímků, ale teprve Warcraft dokázal na plátně vykouzlit (doslova) tu správnou fantasy atmosféru, která se dá běžně spíš nasát z knih nebo her. Nechápu ty záporné recenze ze zahraničních médií. Triky, děj, dialogy, postavy, atmosféra, režie nic z toho není absolutně top a najdeme filmy, které jsou v daném směru dotaženější, ale podprůměrné hodnocení si ani jeden aspekt nezaslouží. Těšim se na další zkouknutí a obzvlášť na další film.

• 25.2.2016  23:33

Měsíc zpět jsem viděl trailer a hrozně jsem se mu smál. Týden zpět jsem dostal možnost jít na předpremiéru, a i přes to, že jsem čekal hrůzu jsem kejvnul. V den projekce jsem se začínal lehce těšit. První sprchu jsem dostal od pána v kině v podobě 3D brýlí a druhou o 5 minut později, když na mě začal mluvit film česky. Od té chvíli už to šlo jenom nahoru, a když jsem po půl minutě filmu zjistil, že mě nečeká nic co by se dalo podobat naší realitě, tak jsem zpětně pochopil i trailery. Je to jízda, občas CGI jízda s někdy až propastným rozdílem mezi kvalitou jednotlivých triků, ale přesto má film spád a nenudí. Nevím jak to působí v originálním znění, ale v češtině na mě fungoval možná jeden dva vtipy, zbytek humoru obstarala plochost dialogů, špatné triky a absurdnost některých scén. Herci mi nevadili až na hlavního lidského hrdinu, kterej mi připoměl Sedmého syna, tedy jak může špatnej casting zkazit film.

• 1.9.2012  09:26
    MasterChef (TV pořad) (2012)

Tak českej Masterchef přesně dle očekávání špatnej! Dost slabej odvar z originální verze s Ramseym. Porotci úplný nesympatický kaci. Zbytečně dosazená moderátorka, která stejně řekne nakonec 3 věty. Sledovat budu dál, protože úvodní díly nejsou to hlavní z týhle show, počkam si až se bude pořádně vařit...

• 5.10.2009  23:46
    Náhradníci (2009)

Průměrná podívaná, kde občasná kvalitní akce nezachrání špatný scénář, dost podivné dialogy a "WTF" momenty (Shift + Enter :-) ). Mladá podoba Bruce mě hrozně otravovala, naštěstí jí brzo vystřídala ta správná.

• 15.9.2009  20:49
    Moulin Rouge (2001)

V rámci žánru naprostá bomba. Vynikající zpěv a herecké výkony obou hlavních hvězd, spousta barev a skvěle navozená atmosféra tehdejší Paříže.

• 10.9.2009  00:09
    Číslo 9 (2009)

Výborná stylizace a zpracování postapo světa. Je vidět že animace postav autorům nejde, tak jako hadrových panáčků a proto zde skoro vůbec nejsou a jediná postava (vědec) nestojí za nic, ale zbytek je přesto velmi strhující a akce jsou dynamické a dobře se na to všechno kouká. Škoda krátké stopáže, kde si ani divak nestačí udělat obrázek, o co vlastně v tomhle tajuplném světě jde.

• 8.9.2009  00:56

Dojemný, nádherně zpracovaný příběh, ale méně humorné než předchozí snímky od Pixaru, příště očekávám více srandy a méně patosu, přesto sem se bavil výborně. Absolutní hodnocení si nechám pro Toy Story 3 nebo Příšerky s.r.o. 2.

• 3.9.2009  14:51

Povedený animák od DC Comics, animace sice není dokonalá (jako například japonské anime), ale i tak neurazí a akce jsou v ní velice přehledné. Zajímavý je i příběh, který nepostrádá několik zvratů a zajímavých postav. Bavil sem se náramně celých 74 minut. Překvapila mě také míra násilí a vulgární jazyk postav (o předměty a lidi létající vzduchem tu není nouze :-))

• 29.8.2009  18:04
    Doom (2005)

První polovina za 1*, druhá za 4*. Ze začátku hrozná nuda a otravné a trapné dialogy a v druhé polovině, zejména na konci, velmi zábavný akční film. Nejsem moc velký fanoušek herní předlohy, ale bavil sem se.

• 18.8.2009  22:44
    Fanoušci (2009)

Na tento film sem se celkem těšil, ale nevěřil sem že to bude zrovna pecka. Mé očekávání se splnily, film mě ani nezklamal, ani nepřekvapil. Velká porce odkazů na Star Wars, souboj s Trackies, Seth Rogen v několika velmi vtipných rolích a pár sympatických herců. Nic víc, nic míň.

• 13.6.2009  22:41
    Matrix (1999)

Vizuální orgie spolu s promyšleným a ve své době velmi originálním příběhem a dokonalým soundtrackem. Jedno z mála kyberpunkových děl vůbec. "Bratry" Wachovské budu za tenhle film milovat, i kdyby natočili film o kydání hnoje. Srdcová záležitost.

• 30.3.2009  19:25
    Yes Man (2008)

Nadprůměrná komedie, ale zdaleka to nemá na Carryho dřívější tvorbu. Občas na mě Jim působil už trochu zestárle, s obličejem si už nemůže dovolit dělat takové věci jako dřív. Ale i přes to všechno jsem se bavil. Jinak Zooey překvapila, velice příjemná role.

• 14.3.2009  01:25

Severskou mytologii jsem měl vždycky rád a žánr sci-fi mi je také blízký, autoři se to nebáli spojit do jednoho celku, který bohužel nefunguje moc dobře. Spousta logických chyb (kde se vzalo to monstrum na Kainanove lodi, záhadná nesmrtelnost v olejové lázni :-)). Jednodušší dialogy a děj by se dali přisoudit době, kdy se děj odehrává. Herci ani efekty nebyli vyloženě špatné. Po všech stránkách průměrná podívaná.

• 4.3.2009  01:00

Film jsem viděl nedlouho po jedničce, z které jsem měl rozporuplné pocity, ale v Clerks II si mě Smith absolutně získal. Kombinace romantické komedie s místami až velmi drsným humorem, funguje bezchybně. Pro mě nejlepší Smithův film.

• 26.7.2007  09:38

Moje nejoblíbeňejší role Al Pacina. Příběh jak se jeden kubánec dostal "zo stoky hore" s výbornou dobovou hudbou a atmosferou Miami 70. let. Poslední scéna v Tonyho paláci je dokonalá.

• 3.4.2007  20:26

Násilí, akce, chlast a upíři. Výborná zábava.

• 3.4.2007  19:32
    Blade (1998)

Jedna z prvních a nejlepších komiksových adaptací. Nekonečně stylovej Wesley generuje potoky krve a spoustu hlášek. Nikdy nezapomenu na výbornou úvodní "tanecni" scénu a povedené finále.

• 3.4.2007  17:20

Pulp Fiction má všechno co by měl film mít. Tarantino v tomto snímku potvrdil že je génius a už si u mě nemusí získávat můj respekt. Dokonalé dialogy, výborně napsané i zahrané postavy a v podstatě velmi jednoduchý, přesto úžasný příběh. Mimochodem jeden z nejlepších českých dabingů.