Sawk

Sawk

Pavel Strong

okres Praha
Automat na neštěstí, naneštěstí.

• 30.6.2015  11:00
    Kick-Ass (2010)

Ne, že bych se nějak nudil, některé scénky mě dokázaly odrovnat na další tři, čtyři minuty, ale takto zbytečně protáhlou, přisprostlou ptákovinu jsem od toho skutečně nečekal. Kick- Ass vypráví příběh o mladém klukovi (15- 20 let, myslím), který do společnosti dnešní generace zrovna moc nezapadá. Moc rád čte komiksy, tak se jedním z nich inspiruje. Koupí si zeleno- žlutý oblek super hrdiny, který sice nevypadá zrovna extra "cool", ale pro něj je dobrý dostatečně. Po tom, co se porve s gangem, potulujícím se po noci New yorkem, přičemž ho natočí mladý nadšenec do akčních hrdinů a dá na internet se Nářez proslaví po celém světě. Jenže se, bohužel, zaplete do práce nelegální skupiny, které se nelíbí, a tak mu začnou jít po krku. Nebezpečná hrdinská práce zavede Nářeze až k hranicím života a smrti, odkud se mu podaří dostat díky Nicolasi Cageovi, ala Taťuldovi a jeho dceři... Film tedy hodně nepřehledný, avšak dost vtipný na to, abych cítil pocit spokojenosti. {65%}

• 27.6.2015  07:06
    Mimoni (2015)

Produkce Já padouch mě doposud nezklamala. Neřekl bych, že jsou Mimoni úplným zklamáním, ale určitě jsem od nich čekal mnohem více. Začátek je příjemný, vtipný a svižný. Zbytek filmu je však založen na pistolích, nožích, lávových puškách a další věcech, co dokážou zabít člověka. A to tedy nevím, jestli je roztomilé a legrační dílo pro děti. Také mě vždy strašně štve, když musí hlavní hrdina odkráglovávat padoucha na vícero pokusů. Paní Odkráglová byla odkráglována až na třetí, nebo čtvrtý pokus Stuarta, Boba a Kevina. Bylo to zbytečně moc protáhlé a odkráglovačné. A to je velká škoda. {65%}

• 26.6.2015  20:39

Velmi vtipná, rázná a hlavně kultivovaná komedie. Dobrý herecký výkon Roba Schneidera dorazil mé hodnocení na 4☆☆☆☆. Kdo tento film neviděl, má mezeru ve vzdělání! {75%}

• 26.6.2015  06:06

Tak takto byl dobit a odbyt Jurský svět. Podle mě veliké zklamání. A nechápu, co místní elita dělá, jelikož, snad až na některé vyjímky, dávají čtyři, nebo pět hvězd. Myslím si, že první tři díly už stačily a, že druhý a třetí díl na úžasnou jedničku nestačil ani náhodou. Tento film jsem celou dobu nechával stranou a do kina jsem na něj vůbec nehodlal jít. Po prvních dnech hodnocení tu velkými čisly stálo 81%, tuším. Potom to po procentech klesalo, ale nekleslo to daleko pod 80%. Poté přišlo známého doporučení, který říkal, že to je zkrátka úžasné! No, po tomhle jsem už nemohl odolat a na poslední chvíli vyrazil do kina, kde jsem za lístek, popcorn a 0,75 litru sraček, co dávají do Coly utratil necelých čtyřista korun. Běda mi! Takových peněz utraceno celkem zbytečně. Po asi deseti trailerech na jiné filmy, které si mohu pustit doma, tudíž mě vůbec nezajímají a upozornění paní za mnou, že mi její hyperaktivní dítě stále dokola sype popcorn za krk film začal...... Po plačtivém rozloučení maminky se svým syny (... a hlavními hrdiny) je divákům okamžitě naservírována scéna nádherné, obrovské zoologické zahrady. Obchůdky s jídlem a pitím, moderní technologie, krásná a obdivuhodná příroda a dinosauři všude kolem! Při těchto záběrech musí každý návštěvník kina zírat s otevřenou pusou. Kluci přijedou a taktéž na tu přírodní show zírají s otevřenou pusou a ďábelsky akčním úsměvem na rtech. Vše probíhá normálním tempem, jako každý den. Přijedou k centrále, kde pracuje jejich tetička, ta s nimi však nemůže být, protože má moc práce, a tak svěří kluky do rukou své kolegyně. Jeden z kluků (ten menší) je stejně, jako divákovo oko potěšen těmi nádhernými zjevy. Poté, co nám pan režisér a hlavně scénárista ukázali park se příběh může začít odvíjet dál. Všechno jde hladce, dokud jeden z dinosaurů neuteče! Potom začne ta správná legrace! Dinosaurus je vytvořen v laboratoři, zabíjí pro zábavu, je veliký a má ošklivou našedlou barvu. Pro tento film dokonalý hajzl. Vraždí, kde může a na co může, zkrátka, co mu přijde pod ruku. Kluci se také dostanou pod jeho drápy a ne jednou, ale pokaždé se jim nějak podaří vyváznout v pořádku. Stejně je na tom tetička s kolegou odborníkem na dinosaury, který představuje další z hlavnějších postav Jurského světa. Obrovská příšera je nakonec zkolena a dobro, tedy spíše lidé, vítězí. Park, nebo svět, jak chcete, byl však opět na nějakou dobu poničen a pro takovéto ztráty čtyř stovek pevně doufám, že na hodně dlouho. Je to něco, jako 2001: vesmírná odysea, pastva pro oči, příběh nepropracovaný. {50%}

• 23.6.2015  16:13

Neuvěřitelně těžký a bolestný příběh, který člověka zasáhne u srdce minimálně na další týden po zhlédnutí. Nemocná Gertruda se ke své neteři chová, jako zrůda. Pálí jí cigarety o kůži, vypaluje jí horkým kovem znaky do břicha a celkově chudinku týrá. Jak fyzicky, tak duševně. Opravdu smekám před Tommym O Haverem, který to natočil bravůrně! A pokud je toto skutečně podle pravdivého příběhu, měla by být tyranka bez milosti odstřelena. Ubohé dítě. Podobné emoce sdílí výklad uživatele Enšpígl. {90%}

• 21.6.2015  11:58

Na ten raketový a tuze vtipný rozjezd to nakonec byla celkem nudná podívaná. Procenta jsou na příčce neuvěřitelně vysoko. Je-li tento film podle skutečné události, má opravdu kořeny srdcervoucího příběhu o černochovi z chudé rodiny, který si potřebuje najít práci. A on to skutečně, i přes to nevěřící publikum, dokázal. Začal dělat ruce a nohy jednomu ochrnutému milionáři. Když by bylo po mém, tak by toto téma táhlo příběh až úplně do konce, tomu se ale nestalo. V příběhu se náhle objevila trhlina, kterou už nic nezalátalo. Proto ty 3☆☆☆. {65%}

• 10.6.2015  05:59
    Já a ty (2012)

Neříkám o sobě, že jsem kdovíjak krásný, ale takhle ošklivé herce kde sehnali, nevím. Celý příběh se odehrává v jednom sklepě, kde se Lorenzo (náš hlavní hrdina) ukrývá před svou matkou a celkově všemi, co by ho mohli znát po dobu jednoho týdne, jelikož by správně měl být na lyžáku. Mně se jako malému na lyžáky také většinou moc nechtělo, ale vždy jsem tam nakonec jel. Bylo to asi tím, že jsme neměli dostatečně velký sklep a tolik kapesného, abych si mohl dojít do sámošky pro limonády a trvanlivé potraviny. Avšak zpět k filmu... kluk se tedy, jak už jsem řekl, schovává před matkou ve sklepě. Je mu tam docela fajn, ještě před "odjezdem" si koupil mravence, aby měl, co sledovat, ale už zase začínám vykecávat děj, kurva! Ale co, nevadí...... Po zhruba dvou dnech jeho bytí ve sklepě ho najde mladá dealerka. A protože nemá kam jinam jít, zůstane tam bydlet ten zbytek týdne s ním. Tedy, ikdyž Lorenzo nechce, abych přesněji řekl. Dealerka se po několika absťácích do Lorenza zamiluje, Lorenzo do ní a nakonec tento film skončí tak, jak tyhle pohádky, co vás nutně musí rozbrečet končí. Na to, co kanál Film+ vysílá za blbosti, to byl velice pěkný a docela dramaticky zábavný snímek. {60%}

• 7.6.2015  07:48

Divnější film, byť fantasy, jsem v životě neviděl. Zamotané, hnusná atmosféra, nepříjemné pocity v břiše... a mnoho dalšího se vám při sledování tohoto jihokorejského artu může dít. {65%}

• 7.6.2015  07:44
    Pozemšťan (2007)

Hodina a dvacet sedm minut sezení u teplého krbu a povídání si s 14 000 let starým člověkem mě dokázala parádně pobavit. Žádné chyby, jen jsem naslouchal a čekal, co se z toho nakonec vyklube. Jestli tomu na hodnocení nějakou tu hvězdu uberu, anebo budu všude po okolí rozhlašovat, jak geniální dílo to bylo. A nakonec to druhé! Lépe ukecaný film nenaleznete! Protože toto je ten nejdokonaleji promazlený kousek zaměřený výhradně na vytříbený dialog, jenž rozvíjí příběh dále a dále. Dnes se skutečně cítím okouzlen. {90%}

• 2.6.2015  19:37

Nemastná, neslaná pičovina, která nepobaví jak svým vtipem, tak dobrodružným příběhem. Na Hvězdných válkách jsem nikdy neujížděl, ale toto jsem od Lega vážně nečekal. Jediné, co oceňuji je hezká grafika. A tým, co film daboval je banda amatérských blbců. To bych snad i já daboval s větším vžitím do příběhu! {35%}

• 31.5.2015  08:53

Po dlouhé době dobrý námět, výborné provedení a ještě lepší atmosféra, která byla už od začátku tak dusná, že ji budu muset ještě nějakou dobu rozdýchávat. Kamera byla opět naprosto nesnesitelná a hlavu motající, ale jelikož se jednalo o amatérský dokument, dá se to odpustit. Lekačka byla bohužel jen jedna jediná, duchů na pohled málo, ale i tak jsem byl vystrašen po celý průběh filmu. Hodně podobné jako Paranormal activity a stejně nedoceněné. Škoda. Možná jsem jeden z mála, který tento styl natáčení chápe. {80%}

• 25.5.2015  06:30
    Serenity (2005)

V nápadu a scénáři bylo tolik originality, že by jí bylo možno rozdávat do, minimálně, třech dalších filmů. Také oceňuji dobré herecké výkony. Ale nechápu, jaktože jsem se asi po třiceti minutách začal příšerně nudit... proto ty 2☆☆. {50%}

• 16.5.2015  10:08

Ta příšerně vlezlá bába by mě srala už od první návštěvy. Proto se ani nedivím, že po nějakých těch sousedských službičkách a přátelských večeřích Rosemary vypěnila. Navíc, když jí cpe do pudingu nějaké drogy. Jenomže Rosemary je chytrá hlavička, a tak jí to "spiknutí" samozřejmě po nějaké době těhotenství a čekání malého satánka dojde. Až do úplného konce jsem se královsky bavil. Kdyby však tvůrci přilepšili malému satánkovi a ukázali jeho zjev světu, bylo by to ještě lepší a tento film by si mohl, právem, říkat horor. Takto bych to nazýval spíše perfektním psychologickým thrillerem, jenž vás přitluče ke gauči a až do závěrečných momentů nepustí. Poznámka: Uveřejněno v diskuzi "Dostaň svůj fýdbek" uživatele Segrestora. {80%}

• 16.5.2015  08:28
    Rohy (2013)

V první polovině jsem se parádně bavil. Skvělá atmosféra a do toho dokonalé hlášky. Daniel Radcliffe s rohy na hlavě... Zkrátka vše šlo tak, jak má správný horor s přídavkem sadistického humoru vypadat. Na začátku druhé poloviny mi film začínal kvalitně nedostačovat. Začínal být čím dál tím více zamotaný, ačkoliv jsem čekal pravý opak. Stále ze mě však neopadla ta brilantní nálada z první poloviny, a tak jsem pevně doufal, že si tvůrci ještě něco z toho nechali na konec. Mýlil jsem se! Z takového úžasného příběhu a celkem milého nápadu vytěžit tak příšerně ubohý a nesmyslný konec... Neuvěřitelné! Ovšem, to zjistíte, až sami uvidíte. {45%}

• 15.5.2015  17:55

O hodně silnější a emotivnější příběh hraček než první a druhý díl. Výborný scénář, dobrá režie, již po třetí originální nápad, ale konečně se Toy story dočkalo i větší propracovanosti a akčnosti! Pro mě z tohoto tria určitě nejlepší díl! {90%}

• 7.5.2015  23:03

Vyměřený čas je velice zajímavý, zvláštní a svým způsobem opravdu povedený a zábavný, napůl sci-fi, napůl akční, do nejmenších detailů vymazlený film. O originalitě ani nemluvě, jelikož se tímto směrem nedá nic namítat. Mít v rukou vbudované hodinky, jenž mají na svých bedrech i život svého vlastníka, různé, ty rádoby moderně, skoro až uměle a počítačově udělané oblečky byly také zajímavé. Jediné, co jsem opravdu nemohl zkousnout byly zjevy tatínka hlavní hrdinky Sylvie a protivného, takzvaného "správce času". Pokud jsem nikdy, naprosto doslova, nepoužíval slova, jako jsou "gay", či "metrosexuál", tak je tomu od nynějška jinak. Nicméně, i přes ta všechna pozitiva se objevily i chvíle nudy a chaosu. {65%}

• 1.5.2015  06:41

Na to, co jsem si od toho sliboval já to nakonec byla desetinásobná bomba. Každou minutou se stupňující děj, výborná apokalyptická atmosféra a velmi pěkné herecké výkony. Avšak! Neškodilo by trochu přilepšit tomu boji na začátku, hlavnímu protivníkovi Avengers pořídit pořádný hábit, v němž by vypadal o něco mohutněji a zlověstněji (když už mám vytahovat svou fantazii a představu) a mnohem více Hulka, který si pořádně škrtl jen při bitvě s Iron manem v centru města. Ke konci vás tvůrci odmění "epickým" bojem našich hrdinů proti nepříteli- Neutronovi a zbrždění jeho umělého meteoritu. Takže nakonec lepší průměr. Vůči trojce budu opět pesimistický, stále nevěřím, že se může podařit celá série. {65%}

• 30.4.2015  06:59
    EZO.TV (TV pořad) (2009)

1☆ Jolandě a ta druhá Vlastíkovi a jeho debilním písním o zebrách, či šťeňatech;)... {35%}

• 27.4.2015  06:39

Sice se v provedení již skoro vůbec neobjevují otisky Kubrickovi jedničky, ale i tak to nebylo o moc lepší. Nenajdete zde také přiblblé desetiminutové záběry, které mají působit geniálně. Ale i přes tato všechna vylepšení jsem opět nepochopil konec. Co se stalo s Halem 9000? Anebo co, či nač byla černá deska plující uprostřed vesmíru? A co měly znamenat ty vidiny astronautů, jenž možná zahinuli v lodi Discovery prvním? Zkrátka nic, ale vůbec nic z tohoto, mnou vyjmenovaného, nebylo jakýmkoliv rozumným způsobem vysvětleno. A pokud ano, nejsem holt tolik chápavý. To, co jediné mohu doporučit, je vcucnutí měsíce IO do sebe samotného a poté velký výbuch, díky němuž vznikne druhé, o něco menší slunce. Trojka, jak vidím, už neexistuje a proto pro mě zůstává, jak 2001, tak 2010: vesmírná odysea záhadou. {50%}

• 22.4.2015  06:42

Geniální soudní proces vás jistě dokáže pobavit mnohem lépe, než kdejaký akčňák, či střílečka! {90%}

• 15.4.2015  06:33
    Hell's Kitchen (TV pořad) (2004)

Uznávám, že kdyby ke mě Ramsay mluvil tak, jako mluví k většině kuchářů, jenž tam vaří, neváhal bych a rychle ho přetáhl pánví. I kdyby mě takto sral, kvůli vysněné práci. Ale jelikož chápu, že je to jen pořad, tudíž dokonalá show, neberu ostatní ohledy vážně a rychle tasím jasných 5☆☆☆☆☆! {85%}

• 13.4.2015  11:02

Mladý Sherlock Holmes dopadl opravdu velice dobře. A pokud bych nemusel filmu vytknout ten příkrý spád příběhu ke konci, bylo by o mém hodnocení jasně rozhodnuto. {85%}

• 12.4.2015  07:39
    Dobytí severního pólu (divadelní záznam) (2006)

Musím se jednomyslným rozhodnutím natáhnout po plném hodnocení a přidat se tak k drtivé většině, protože v Cimrmanově divadle lepší představení nenajdete. Skvělé hlášky, zábava nechybí ani na chvíli... zkrátka bomba. {100%}

• 10.4.2015  06:09
    Mamma Mia! (2008)

Ano, část filmu, jež je prozpívána by se dala považovat za příjemnou, odpočinkovou, ale ta ukecaná část a ještě k tomu komedie? Nene! To jsem suveréně proti. Jen řeči o svatbě, svatba a spousta smíchu kvůli naprosto nevtipnému ději. {40%}

• 8.4.2015  06:33
    Fontána (2006)

Ani nevím, jak tuto artistickou a hlavně velmi chaotickou sračku popsat. Nejspíš jen tak, že větší zamotanost a nepřehlednost nikde jinde nezhlédnete. {35%}

• 3.4.2015  07:59

Ačkoliv vím, že toto je počátek videokamer, které vždy drží v ruce nějaký uklepaný psychopat, takže se po ničem, anebo spíše po nikom neopičí, si musím pořádně odfrknout a nahlas zařvat... "Jděte s tím do prdele, debilové!" Toto je totiž k nevydržení! Kamera se neustále klepe, na postavy ani není vidět, takže nevíte, jestli mluví ten, nebo onen, nakonec naprostý chaos, utíkající kameramanka s kamerou háže tak, až vidíte jen listí a křoví, jež je nižší, než ona sama. Já chápu, že kdybych někam zdrhal, asi nebudu schopen točit jakékoliv video, ale proto přeci existují profesionální kameramani, kteří nikam utíkat nemusí, stojí na místě a v klidu točí. Za tenhle styl by nejen diváci, co nemají s tvorbou filmu nic společného měli režisérům házet klacky pod nohy! Nyní však o tomto skvostně atmosférickém hororu... Záhada čarodějnice v maloměstečku Blair, táhnoucí se již po mnoho desetiletí přijede natáčet studentka a její dva kamarádi. Prvně se poptají občanů městečka, co, že se tam tehdy vlastně stalo. Většina občanů odpověděla totéž a sice, že bylo zavražděno mnoho dětí. Jedna občanka, tvrdíc, že onu čarodějnici viděla, řekla, jak vypadá... chlupaté nohy, chlupaté ruce, chlupaté prostě úplně všechno, ale hlavně, že bylo vidět její ženské poprsí, proboha! Ale, abych v příběhu postoupil trochu dále, protože popis našeho distributora, nebo spíše "Magic boxe" stojí za hovno. Po optání se naše nebojácné trio vydá do lesa, kde by, podle občanů, měla čarodějnice přebývat. Začátek celkem v klidu, studenti si postaví stan, rozloží spacáky, vybalí batohy a po tom těžkém dni zalezou spát. První noc se absolutně nic neděje, panuje dobrá nálada a jakmile se probudí, pokračují ve výpravě za natočením dokumentu. Druhý den je též v pořádku, štastně a vesele se putuje po lese. V druhé noci se v blízkém okolí stanu ozvou kroky. Ráno naši hlavní hrdinové objeví tři kupky kamení. Nadále, abych už nemusel tolik roztahovat, najde parta woodoo panenky z klacků visící na stromech po celém lese, zasáhne je obrovský nával hysterie z toho, že se odtamtud nemohou dostat a v pozdějších minutách i ze smrti jedno kamaráda naší hlavní hrdinky a nkonec najití domu, jenž stojí uprostřed lesa, kde oba dva zbylé, živé sežere dravá čarodějnice. Takže, až na tu kameru, výborný mysteriózní horor. {70%}

• 30.3.2015  06:50

O něco mohutnější, vysvalenější a chlupatější méďa Béďa s třeskutým hladem a řevem jako mamut, vydávajíc se vždy večer na kraj lesa pojíst dva ilegální dřevorubce. {40%}

• 30.3.2015  06:38

Je mi to docela líto. Kubrick stvořil, na tu dobu, geniální sci-fi, které v sobě skrývá krásné vesmírné lodě, zlé počítačové systémy, ale i mnoho dalšího, jako třeba jízdu až za hranice vesmíru. To všechno je strašně krásné, navíc, jako vždy, výborně vybraná hudba, každý detail skvělý, hutná atmosféra také dobrá, ale přes tyto všechny nádhery je Vesmírná odysea jedna velká, zbytečně dlouhá nuda, která nemá obdoby! Ke konci mi, určitě stejně jako vám všem, bylo jasné, že se Kubrick pokoušel spíše o umělecké dílo. Možná to tentokrát však se svou "genialitou" trochu přehnal. {55%}

• 29.3.2015  07:57

Nebýt konce, který, narozdíl od zbytku filmu, byl naprosto nepřehledný, dal bych maximum. Jinak moc roztomilá animace. Možná nejlepší animák od Dreamworksu. {75%}

• 27.3.2015  06:35

Ruční kamery teď děsně frčí, a tak se je tvůrci rozhodli strčit i do tohoto úžasného a originálního nápadu. Vbudovat do jednoho dvouhodinového snímků tolik upírů muselo dát zabrat, ale je dobře, že se to takto povedlo... 4☆☆☆☆ jsou určitě na místě. A Peter byl úžasný! Nemám více, co napsat. Prostě hororová zábava, jak by měla vypadat. {75%}