GintrWinkr

GintrWinkr

• 4.12.2007  21:45

Já nevěřím na nebe ani na peklo ale Bess je možná jedna z těch která si to první zaslouží. A je dobře že Emily Watson Oscara nedostala. Dnes by měla u profilu na ČSFD daleko víc modrých políček.

• 2.12.2007  20:43
    Persepolis (2007)

Ta jedna hvězda minus protože knížka se mi líbila víc. Marjane je ale skvělá. Tady v Česku asi ten film ale asi budou vnímat trochu jinak lidi co nezažil jako školou povinníi Husákův režim.

• 12.11.2007  23:14
    Terasa (1980)

Přílíš dlouhé, sem tam zbytečná místa. Michelangelo Antonioni by to možná i na začátku osmdesátých let natočil za plných.

• 4.11.2007  01:58

Sabat čarodejnic 2 Psychosexuální dram+došel 3,5 Zlobivý děcka 5 Sázka a useknutej prst 5 P.S

• 3.11.2007  22:53

Asi nejlíp to shrnul Cival. To je asi tak všechno co vám k tomu můžu říct.

• 28.10.2007  16:03

Výborná detektivka napínavá od začátku do konce.. Truffaut Hitchcocka otrocky nenapodobuje a zůstává svůj. Dobrý nápad byl zvolit černobílou kameru. Podařené jsou i některé scénky které s hlavním dějem nesouvisí jako blondýna ucházející se o místo sekretářky v Trintignatově firmě rekordmanka v psaní na stroji jedním prstem nebo Albánec žádající něco před půlnocí o politický azyl na policejní stanici. Když je Fanny Ardant v bytě uvaděčky z kina vzpomněl jsem si na Lynchův Modrý samet i když tady nepřijde sadistický psychopat Frank ale úplně někdo jiný k tomu povedená pointa na konci filmu.

• 27.10.2007  15:29
    Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

Nebylo to špatné. ale někdy jsem měl pocit že se dívám na majora Zemana jen je všechno naopak.

• 15.10.2007  01:48

Mnohem lepší pocta Alfredovi je Truffuatova Vivement dimanche! Dead agaim má dobrou zápletku ale zbytečně překombinovaný konec

• 7.10.2007  23:34
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

Pro mne naprosto přelomová věc. Viděl jsem to poprvé v roce 1993 a do té doby jsem až na pár vyjímek žánr TV serialu už několik let většinou ignorval. Je sice pravda že po "vyřešení" otázky Who killed Laura Palmer to trochu ztrácí ale závěrečný díl to dostatečně vynahradí. A vlastně Who killed Laura Palmer?

• 7.10.2007  23:25
    Kabaret (1972)

Asi vůbec nejlepší muzikál aspoň z těch co jsem zatím viděl.

• 7.10.2007  23:21

Kitty žije ve společnosti kde aby ji nemusela rodina živit je nutné se za každou cenu vdát a proto přijme první nabídku ke sňatku která ji potká od poněkud chladného a odměřeného bakteriologa Waltera. Vynikající drama podle předlohy Somerseta Maughama o lásce, nevěře, odpuštění a smíření hlavně díky hlavním představitelům. Ve vedlejší roli slabošského a poněkud zbabělého diplomata Liev Schreiber.

• 7.10.2007  04:17

Michelle Pfeiffer jako nová učitelka na střední škola. Trochu jiní žáci než na Beverly Hills 90210 ale vetší zábava

• 2.10.2007  03:54

Samotná zápletka jestli jsem ji pochopil správně je dost banální. Nenaplněné ambice - vražda - šílenství - sebevražda. Ale ta forma "vyprávění".

• 2.10.2007  03:49

Překvapuje mne tak vysoké hodnocení na ČSFD. Knížka je výborná ale Pakulův film velmi průměrný a zřejmě bych i ubral nebýt Meryl Streep.

• 9.9.2007  00:13

Film natočený podle románu Henri-Pierre Rocheho (s zřejmě autobiografickými prvky) stejně jako asi nejslavnější Truffautův film Jules a Jim. Opět milostný trojúhelník, ale pohlaví prohozené aneb dilema muže, který se rozhoduje mezi dvěma ženami, která jsou navíc sestry. Hudba jednoho z nejvýznamnějších filmových skladatelů Georgese Delerua a nádherná kamera připominající obrazy impresionistického malíře se stejným křestním jménem jako hlavní hrdina filmu, opět představovaný Truffautovým alter egem Jeanem Pierrem Leaudem. Na rozdíl od Julese a Jima film nemá tak tragické vyznění, i když jedna z Claudových partnerek umírá na tuberkulozu. Milostná scéna na konci filmu do jisté míry vysvětlující psychosomatické problémy Muriel by potěšila jak slavného doktora z Vídně, tak představitelky lesbian movement. Dvě Angličanky a kontinent se mi líbily ještě o něco víc než Jules a Jim.

• 3.9.2007  22:49
    Sedmikrásky (1966)

Jeden z nejpovedenějších filmů české nové vlny. Ne tak známý jako Hoří nebo Ostře sledované vlaky.

• 3.9.2007  22:44

Palestinsko - Israelský konflikt je spíš lokální podobně jako Severní Irsko nebo ETA ve Španělsku, takže bych ho nechtěl srovnávat s filmy dotykající se 11 září. Z filmu jsem si odnesl dvě věci. Jednak že radikální politické postoje mají často dost jednoduché psychologické motivy (otec jednoho z potenciálních teroristů byl popraven jako kolaborant s Israelci a syn má potřebu jeho zradu odčinit) a za druhé že lidé, kteří mají možnost odstupu (postava Lubny Azabal, která nějakou dobu žila na Západě a má ráda japonské minimalistické filmy) se dokážou na problém dívat z víc úhlů a tak snadno nepropadnou jednoduchému fanatismu.

• 3.9.2007  22:10

Začátek je velmi vydařený ale tak cca od 27 minuty to začne být docela nuda. Pak se to zlepší, ale tenhle film mne přijde dost přeceňovaný. Na Delikatesy to nemá. Navíc mám dojem že Jeunet tam použil pár nápadů co už měl v jednom starším kratasu co běžel v pořadu Prology

• 3.9.2007  22:05

Tohle je první film kde se mi Meg Ryan líbila a nemyslím jako herečka. Akorát by se to spíš hodilo do FK na dvojce než do programu stanice Nova.

• 3.9.2007  22:02
    Kinsey (2004)

Celkem slušný životopisný film v mnohém podobný Čisté duši. Univerzitní profesoři nemusí být nutně nudní suchaři. Tenhle žánr moc rád nemám, vyjímky jako Derek Jarman potvrzují pravidlo.

• 3.9.2007  21:59
    Hraběnky (TV seriál) (2007)

Neviděl jsem z toho ani vteřinu. Ale zatím tady není moc hodnocení, tak jen testuju co to udělá.