Venom (2018)

Na Marvelovku, troufnu si říct, dost slabý. Spíše než akčňák taková lehká komedie s prvky sci-fi, která bodne. Každopádně v porovnání s dalšími filmy z dílny Marvelu nemohu jinak než 3/5. Celé je to takové až moc jednoduché, bez zásadních zvratů. Nicméně chápu nadšence, kteří vyšvihli Venom v hodnocení tak vysoko, kvůli Stanu Lee jsem také chvíli uvažoval nad 4*. Ty štěky do těch filmů sedí a vždy zahřejí u srdíčka.

Vražda v Orient expresu (2017)

První polovina filmu je až otravně nudná. Zdlouhavé seznamování s postavami vás přestane bavit ve chvíli, kdy zjistíte, že vám každá lže. Nepozornost pramenící z tohoto nezájmu vás pak mrzí v druhé polovině, kdy nevíte, která bije. Za mě filmařsky nezvládnuté i když s velkým potenciálem. Originalní verze lepší, tato zpopularizovanější.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Dvě hodiny plné zábavy a akce vám utečou jako voda. Celkové zpracování kostýmů a efektů je na špičkové úrovni, přesně jak jsme od Marvela zvyklý. Z tohoto hlediska se bude bavit, troufnu si říct, každý. ————————————————- SPOILER ALERT ————————————————- Co na tom, když je celý příběh nedotažený? Spiderman byl vždy o akci a ať už se nám to líbí nebo ne, taky o lásce, kdy byla exponovaná postava vržena do víru děje a Spiderman, jako samozvaný hrdina ji musel zachránit. Nebránil bych se změně, nicméně přijde mi, jakoby se o to tvůrci pokoušely zas a znovu. Nic proti tomu. Ale ve chvíli, kdy se dozvídáte, že vlastně ten největší záporák je otec Parkerovi lásky, těšíte se na pořádnou akci a nějaké fenomenální rozuzlení, moment, kdy se dívka všechno dozví, včetně Peterova tajemství. Ale ono nic. Spidy padoucha dopadne, dívka odjíždí na “venkov” a skromňouš Peter už ani nechce být členem Avengers. Přijde mi to trochu laciné a odevzané, což je škoda, protože až na ten, za mě spackaný, závěr, jsem se bavil.

Narcos (2015) (seriál)

Tady není o čem. Seriál má i přes autentická fakta, která se mohou zprvu jevit jako nudná, skvělou výpravu a je perfektně zpracován. Onen dokumentaristický šmrnc seriálu sice trošku ubírá, nicméně s ubíhajícímmi epizodami vymizí a vy pak jen sledujete skvostné dílo. Od první minuty vás vtáhne skvělá atmosféra, obrazy, hudba i neuvěřitelně skvělý výběr herců, jejichž podobnost se skutečnými postavami je více než dobrá. Když k tomu člověk navíc připočte fakt, že jde o skutečné události, leze z toho mráz po zádech. A když už si myslíte, že je to “strop”, tak jako by vás autoři slyšeli a vrazili vám kudlu do zad s další nečekanou peckou. Jednoznačných 5/5, škoda, že nejde dát víc. A škoda, že už se asi podobného filmu/seriálu z této doby nedočkáme, protože téma je více než vyčerpané.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

“Psychokomedie” u které nevíte, kdy se máte smát a kdy vám to má připadat divné, každopádně v tom je to kouzlo a genialita. Geniální drama, které vás buď dokonale zdeptá, nebo pobaví. Celý seriál doprovází skvělý soundtrack. Doufejme, že se dočkáme alespoň stejně tak kvalitní druhé série, která celý příběh rozkryje mnohem více a kde se i Alyssa přebarví zpět na brunetku.

Coco (2017)

Troufnu si říct: ”fenomenální pohádkový příběh”. Na druhou stranu, co jiného od Disney čekat. Film rozhodně nepostrádá atmosféru a originální, místy i napínavý, příběh plný úžasných scén. Perfektní pohádka pro děti i dospělé. Jednoznačných 5 z 5.

Pračlověk (2018)

Animačně Ovečka Shawn. Jinak s pračlověkem to nic společného nemá a historické fakty v potaz brát nelze. Dospělý to vnímá jako infantilní nesmysl, dítě si to užívá a vzhledem k tomu, že je to pohádka, je to zasloužených 3/5.