-bad-mad-wolf-

pozorovatel

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55
    • 24.5.2020  19:58
    You're Next (2011)

Napřed sledujete tradiční "home invasion" blbinu, která si svou tuctovostí a pitomostí koleduje maximálně tak o jednu hvězdičku. Pak ovšem do hry někdo přimíchá trochu Ramba v sukních, trochu Sám doma a trochu slasheru naruby a začne to bejt sranda, i když pořád blbá. Wingard je dobrej, jen bych prosil zjevnější nadhled a lepšího scenáristu!

• 20.5.2020  03:49

Pokud si přečtete obsah filmu, provedete svému zážitku medvědí službu - absolutně totiž zavraždíte půlku napětí už tak minimalistického příběhu. Což je dost kontraproduktivní zjištění, protože bez přečtení obsahu o tuhle málo známou festivalovku s mizivým rozpočtem hned tak někdo nezavadí. Ta se přitom může chlubit zdařilou náladou situace, v níž jsou všichni v prdeli, zatímco na vrátka klepe ještě větší průser. Herci dost dobří a kamera, která trpí záměrnou neschopností zaostřit či udržet záběr v klidu, do toho kolotoče anonymních alkáčů, ztroskotanců a smrti vlastně docela dobře sedí.

• 17.5.2020  04:11
    Kořist (2019)

Ve vyprávění jisté... či spíše zahrané na jistotu. Na Aju zase relativně krotké (což neznamená, že tu nejsou brutální scény). Míra blbostí v béčkové normě, neboli haha - hlavně nezničitelnost obou hlavních hrdinů, kteří skončí několikrát v čelistech aligátorů, je dost přepal. Atmoška se nicméně povedla, film je poctivě kompaktní a dynamickej, symbolika v posledním záběru je jedním z těch lepších útoků na emoce a duo Pepper, Scodelario ukopalo s vyrenderovaným aligátorstvem plichtu. Což je pochvala ještěrek, nikoliv hanění humanoidů. V celkovém součtu šmakózní jednohubka a patrně nejlepší film na téma "člověk versus krokodýl" - což už bohužel není pochvala ještěrek, nýbrž hanění filmů s ještěrkama. 5/10

• 17.5.2020  00:56

Film jak šprtka: je chytrej, je fajn a nemáte důvod pochybovat o jeho kvalitách... ale taky sem tam nudí a vytrvale vyvolává pocit, že nemá čím překvapit. Je to vlastně taková reverzní teenage komedie - Daria vržená do Prciček, sarkastickej partypooper, ironicky využitý klišé. No a ty dvě pindy jsou skvělý, nehádám se. 7/10

• 11.5.2020  02:30

Pitevní prc by kdekomu přivodil pěknej grc, nikoliv tak ovšem trojici nafetlých idiotů, z nichž je jeden správňas, druhej posera a třetí psychopat. Potíže nastávaj v momentě, kdy se obšťastňovaná mrtvola rozhodne zkusit ještě žít. Vznikla z toho bohužel pouze bezradná série hádek, plánů a procházek chlapců i nemrtvé, aby vše ukončila zase penetrace, byť tentokrát poněkud jiná. Člověk až žasne, jak se může vléct sedmdesátiminutovej film.

• 10.5.2020  22:17
    Citadel (2012)

Cronenbergovská variace aka panelákový Mordor, kam ani Frodo neleze bez bouchačky. Zdaleka nejpůsobivější je atmosféra, v níž se bohužel všechno ostatní dost ztrácí.

• 10.5.2020  22:04

Dvojice ve složení "španělská coververze Rain Mana" a "pocem, mam nerva, dostaneš přes držku" vyšetřuje sérii vražd znásilněných seniorek, přičemž je zajímavá svou surovou civilností i asociálně zasviněnou povahou. Klasika žánru z toho nebude, ale dobrá podívaná k dostání rozhodně je.

• 10.5.2020  18:02
    Dokonalost (2018)

Vezmi ryzí extrakt korektnosti a přelij ho do kýble pošahanosti. Hotová noční můra konzervativců a sbormistra Kulínského, která je ve své výpovědi kouzelně nekompromisní i přesto, že se nebere zase tolik vážně.

• 7.5.2020  12:44
    Bajo la Rosa (2017)

Trochu vykonstruovaná růže. Ale chvílemi kvete moc pěkně.

• 26.4.2020  23:27
    Room (2015)

"Protože já a mami nevíme, co máme rádi, rozhodli jsme se, že ochutnáme všechno." Brie Larson je možná dobrá Captain Marvel, ale určitě je lepší mami. A ten malej je skvěle napsanej i zahranej.

• 24.4.2020  14:48

Fajn časocestovatelská blbina. Plán trasy nakreslen pěkně, kombinace fungují, sem tam vtip. Zbytek napsalo pětileté dítě. (:

• 24.4.2020  14:35
    Syn temnoty (2019)

Na farmu spadne ̶m̶e̶t̶e̶o̶r̶i̶t̶ kosmická loď, v níž sladce spinká ̶b̶u̶d̶o̶u̶c̶í̶ ̶S̶u̶p̶e̶r̶m̶a̶n̶ malý mimozemský zkurvysyn. Adoptují ho zde žijící ̶m̶a̶n̶ž̶e̶l̶é̶ ̶K̶e̶n̶t̶o̶v̶i̶ manželé Breyerovi a snaží se ho vychovávat jako obyčejného chlapce. Pak se všechno zkomplikuje, jelikož chlapec v sobě nalezne ̶p̶o̶t̶ř̶e̶b̶u̶ ̶c̶h̶r̶á̶n̶i̶t̶ ̶s̶l̶a̶b̶š̶í̶ touhu vykuchat původní obyvatele planety. Promlouvá k němu ̶d̶o̶b̶r̶o̶ ̶j̶e̶h̶o̶ ̶r̶o̶d̶i̶č̶ů̶ zlá mimozemská loď a navíc si uvědomuje, že díky svým nadlidským schopnostem může ̶l̶i̶d̶s̶t̶v̶o̶ ̶s̶n̶a̶d̶n̶o̶ ̶c̶h̶r̶á̶n̶i̶t̶ házet baráky na všechny prolhané hajzly, kteří neměli úctu ke zbytkům emocí v jeho emzácké autistické kebuli. Ve finále to není tak dobrý film, jak být mohl, každopádně není ani tak špatný, jak jsem slyšel - reverzní Kal-El je prostě zase nová variace ke všem těm příšerám, kyborgům, nemrtvým a démonům, kteří ve slasherech a jiných filmech lovili člověky dosud. Škoda jen, že scénář nepřekvapí absolutně ničím (vyjma až nečekaně brutálních scén). Dokonce si myslím, že by se výjimečně hodila i delší stopáž - jelikož téma "koukej co se stane, když začne vyrůstat psychopat z uťáplého dítka, které v sobě objevilo schopnosti Supermana" v sobě má obří multižánrový potenciál - každopádně chápu, že za šest mega si nevyskočíš tam, kde potřebuješ spoustu triků.

• 24.4.2020  13:53
    Tělo (2012)

Kombinuje se tu zhusta jen proto, aby na konci vylezla provařená pointa, která zpochybňuje nutnost i motivace všeho předchozího. Každopádně do té doby je to fajn tahání diváka za frňák, jemuž nechybí napětí i důvodná podezření všeho a všech. Pak přijde nevyhnutelné "a proč se tohle stalo? A když už se to stalo, proč se pak stalo tohle?" No, škoda. Pozdější Contratiempo frčí na podobném principu, ale - SPOILER - dokáže o dost lépe vystřihnout i zdůvodnit všechny motivace a intriky, přičemž všechno zastřešuje zoufalstvím jedince v boji proti korporátnímu / mediálnímu / jakémukoliv kolosu.

• 23.4.2020  00:30
    Neviditelný (2020)

Podařená jednohubka za pár korun, která si na nic nehraje - po Upgradu a Neviditelném už nic nebrání vzniku termínu "whannellovka". Tenhle chlapík má (po odpoutání se od Jamese Wana, byť první Saw se do téhle škatulky náramně hodí taky) talent dělat malé věci, jimž je vlastní milá nekorektnost a nekompromisnost. Ve výbavě sem tam efektní režijní / kamerový nápad. Proč ne.

• 22.4.2020  23:56
    Contratiempo (2016)

Šach mat.

• 17.4.2020  15:56
    Sestra (2018)

Znáte tu legendární nemocniční lekačku z filmu Vymítač ďábla 3? Tak tohle je její devadesátiminutová verze. Hrátky s kamerou jsou fajn, i když je škoda, že vyskočení bubáka tradičně prozrazujou minutu předem. Bubák samotnej OK, není ho moc, není ho málo - trochu komický ovšem je, že byl děsivější v druhým Conjuringu, kde byl jenom namalovanej...

• 15.4.2020  04:24
    Road House (1989)

Neodolatelně buranská mlátička, která má svoje osmdesátkové kouzlo a nejen proto se stala v jistých kruzích bezmála klasikou. Klasikou, která je tupoučká a ostrá jako ti redneck hoši na baru, jimž se často splašej kladiva. Rád tenhle film sem tam někde zahlídnu - už jen proto, že patřil mezi kousky, které za našeho dětství řádily na poli kolujících VHS.

• 14.4.2020  15:21

Kdyby to někdo prostříhal a zkrátil, byly by to fajnový tři.

• 13.4.2020  00:48

"Já mám pravdu? Nebyla jsem připravená na to, že mám pravdu!" Klame se tu tělem. Kdo čekal rozvernou komedii pro holky, kde spolu blbnou tři zhrzený kámošky, bude zklamán - Kate Upton se objeví až ve druhý polovině filmu a vlastně i potom hraje druhý housle (což obrečí ta část mužskýho publika, kterou k filmu přitáhl její hrudník). Ve skutečnosti sledujeme průměrný komediální drama o ženský, která po odhalení nevěrníka prochází jakousi sebereflexí, přičemž se jí do cesty přimotá komediální drama nevěrníkovo ženušky, který se z toho všeho zhroutil svět. No. Občas je to fajn, Diaz a Mann mají obstojnou chemii, sem tam se povede vtípek. Zdaleka tak fajn už není zjištění, že film několikrát sklouzne do vod trapnýho fekálního humoru a že by se dal o dobrých dvacet minut zkrátit.

• 6.4.2020  20:10
    Shadowed (2020)

V podstatě identická kopie Lights Out, pouze s absencí závěrečné lekačky. Každopádně pořád to má sandbergovský vtip i napětí.

• 6.4.2020  05:12

Vítěz v kategorii "nejpřesvědčivější prosťáček ve filmu". Eastwood s Rayem a Hauserem to zpunktovali fakt moc hezky a přehledně, takže se nakrmí bez rozdílu skoro všichni. V některých bodech se sice zbytečně černobílilo (novinářka Olivie Wilde je až absurdní karikatura senzacechtivé svině), nicméně výpověď o médiích, která zakousnou každého, kdo se nedokáže bránit, je (nejen) divácky vděčná. Fajn film.

• 4.4.2020  22:55
    Samotáři (2000)

Málokterej film byl pro mě a vrstevníky z mojí sociální bubliny tak silnou generační záležitostí. Lámalo se tisíciletí, bylo nám náct a Samotáři byli o nás a našem okolí. Identifikovali jsme se v nich, oni si z nás dělali srandu, připadali nám cool. Generace ovlivnila film, ten zase zpětně ovlivňoval generaci - co pro nás, mladý a emocionálně zdivočelý trotly, mohlo bejt lepší než hořkosladká karikatura nás samých? A pořád se na to dobře kouká. Hlášky jsou pořád v pořádku a hudba je pořád fajn. Objev Macháčka s Trojanem si dávno odnesl svoje zásluhy, každopádně zlatej rámeček si zaslouží i Labina Mitevska, Mikuláš Křen a Jitka Schneiderová. Mokrá momentka poslední jmenované navíc patří k tomu nejkrásnějšímu, co jsem kdy v českým filmu viděl!

• 4.4.2020  19:31
    Pojďte pane, budeme si hrát (TV seriál) (1965)

Vizuálně nepopsatelně odpornej seriál, kterej mi svou antiestetikou způsoboval trauma už v dětství - u některých socíkovských klasik se k nostalgii přemluvit necham, tady ne. Zbytek by docela šel...

• 4.4.2020  18:19
    Dagon (2001)

Strašně bych si přál, aby tuhle lovecraftovskou obskurnost někdo natočil znovu. S lepšími herci, scénářem, rozpočtem a delší stopáží. Strašně. Každopádně konec je fajn.

• 4.4.2020  04:44
    Vlastníci (2019)

Zpočátku poněkud přidementnělá komediální karikatura se postupně mění v karikaturu bezmála psychothrillerovou, přičemž všechny její účastníky nesnášíte zhruba stejně, jako nesnášíte jim podobná sídlištní individua. Tereza Ramba boží! 7/10, znova už to ale vidět nechci. Stačí, co občas slyšim u sámošky!

• 3.4.2020  19:03
    Pod vodou (2020)

Pochvalu zaslouží designéři, jelikož skafandry, základna a vlastně i ty příšerky jsou navržený moc pěkně. Celkem slušně funguje nihilistickej survival Kirsten Stewart, zbytek osazenstva je spíš do počtu, případně zhola absurdně se chovající (základna za pár minut vybuchne, kolem umírají lidi po desítkách a venku se mihotaj jakýsi příšery, což někteří přítomní kvitují absolutním mamvpičismem a dementním hláškováním). Jinak je fajn, že se film na začátku ani na konci s ničím nezdržuje - hoďka a půl je tak akorát. Skřípe snad jen prostřední pasáž, kde se odehrávají zbytečný a nepřehledný náznaky akce. Mimochodem... Cthulhu fhtagn?

• 18.3.2020  21:12
    Párty Hárd (2019)

"Máma je mrtvá, Tomáši. Umřela, protože jsi pořád zlobil."

• 18.3.2020  04:29

Nevím jestli nejhorší, ale dost možná nejzoufalejší český film všech dob.

• 15.3.2020  01:20
    Rošťáci (1985)

Počet super okamžiků tu plus mínus dorovnává počet trapných okamžiků - a že se z trapna do legrandy skáče často a rychle! Nahuštěnost a milá nekompromisnost jsou na Burácích koneckonců to nejlepší. Lovce osmdesátek potěší fakt, že se tu vyskytuje Corey Feldman, ztvárnivší jednu z hlavních rolí rovněž v zásadnějším vrstevníkovi Stůj při mně a Sean Astin, který se o mnoho let později objevil v seriálovém "eighties" hitu Stranger Things.

• 15.3.2020  01:11
    Houbičky (2007)

V roce vzniku byly Houbičky nesmírně populární - z nějakého mně neznámého důvodu je totiž viděli / chtěli vidět úplně všichni. Moje mírně rozčarované já pochopitelně taky, takže když jsem je v březnu léta páně 2020 konečně viděl, musím shledat, že je to vážně jen polodementní lesní před pikolou za pikolou, v níž nefandíte nikomu a jejíž pointa kope nanejvýše pralesní ligu. Místo senzačního tripu se koná zkažený smažák.

<< předchozí 1 2 3 4 15 28 42 55