-bad-mad-wolf-

okres Domažlice
pozorovatel

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51
    • 17.9.2018  13:17

Bayona je šikovnej, což víme už od dob Sirotčince. Hlavně díky němu (a bezchybným trikovým scénám) je ve filmu řádka krásně vypadajících obrázků a (vizuálních) nápadů. Scénář je plus mínus debilní - všichni ti superinteligentní dinosauři a drsní žoldáci jsou vždy ve správnou chvíli úplně retardovaní, aby se děj beze ztráty mohl posunout dál. A vlastně to není na škodu, vždyť myšlenkovýho podhoubí knižní předlohy se vzdal už úplně první Jurský park. Ten ale přeci jen uměl mnohem líp budovat napětí a dávkovat wow momenty. Škoda.. Zajímavej sám o sobě je každopádně úplnej závěr filmu, kde se po tragikomicky béčkovým souboji s hlavním "záporákem" dostane ke slovu křižovatka jediných dvou zajímavých elementů (etika přežití dinosaurů v kontextu existence klonovanýho člověka) - jo, tohle mělo (má) fakt potenciál, škoda že byl sfouklej do několika mála minut. No a stejně se budu těšit na další díl (protože dinosauři jsou pořád cool).

• 16.9.2018  18:10

Se vlastně ani moc nedivim, že se v kinech nekonal kolosální úspěch - na SW je tahle Sólo jízda překvapivě málo epická a málo osudová, přestože je audiovizuál naprosto boží od začátku až do konce. V podstatě se jedná o takovej neškodnej heist filmeček v úžasným SW retro kabátku, jehož jedinou slabinou je poněkud přepálená stopáž. Jsem rád, že si někdo hraje a přidává kousky do tohohle populárního univerza - páč když odhlídneme od fňukání chamtivých nerdů a věčnýho nadávání na nekonečnou komerci, kdo si rád nehraje s oblíbenýma hračkama, že jo? Buďme za tyhle minivejlety rádi. Sedum parseků z deseti.

• 15.9.2018  23:50

Takovej ten film, jehož postavy jsou od začátku úplně v prdeli a nevypadá to, že by se něco mělo zlepšit. Hereditary rozhodně není záležitostí pro masy - žádný tradiční lekačky, žádnej humor, žádná naděje, žádný pozitivno všeobecně, pomalý tempo, směrem ke konci chvilkama až absurdní bizár. Hnací prvek je tu v první řadě kombinace skvělých hereckých výkonů (zejména Collette a Wolff) s nepříjemně úzkostným vykreslováním charakterů i situací. Fakt, v tomhle filmu stačí, že někdo stojí za rohem a máte z toho horší pocit, než když doktor Lecter okusoval policajtům obličeje. Nebejt fenomenální schopnosti vyjadřovat pocity, emoce a psychický rozpoložení všech zúčastněných, byl by výsledek sotva poloviční.

• 9.9.2018  14:41

Instantní dávka blockbusterové nudy. Chudák jednička - ta byla sice taky retardovaná, ale zato nekonečně zábavná.

• 10.8.2018  18:59
    Helena (TV seriál) (2012)

Pogodová a Noha úplně v pohodě, jen tý srandy je zoufale málo = typickej sitcomáckej nahranej smích pak působí poněkud trapně, ehm.

• 4.8.2018  15:55

Polozapomenutá perla. Dodatečně vydobytej kult bohužel už nic nezmění na tom, že komerční neúspěch Horizontu nadlouho oslabil možnosti sci-fi hororu a pravděpodobně i režiséra Andersona, kterej od tý doby plave ve vodách bídný rutiny. Skvělá atmosféra kosmických dálav v kombinaci s okultní tematikou a extrémní brutalitou dávala šanci vzniku nezapomenutelnýho díla, ovšem to by se studio nesmělo zaleknout kontroverze a nenasadit toliko nepopulární nástroj s názvem "vystřižené scény". Ne, nemyslim si, že by horor měl stát v první řadě na krvi - ovšem zvolený téma, v jehož jádru stojí to nejryzejší zlo a utrpení, se neobejde bez teroru všeho druhu. Výsledný dílo je i tak fascinující a má zvýrazněnou pozici na poličce každýho sci-fi geeka, ale škoda, ŠKODA toho promrhanýho potenciálu. Malou velkou lahůdkou rozhodně zůstává předevšim vizuální ztvárnění a podařený herecký obsazení.

• 20.5.2018  02:23

Používat při hodnocení filmu pouze přídavný jména je trochu na pytel, každopádně Kozí příběh je prostě hnusnej. Tim nemyslim jen animaci (hnusná - po letech tuplem), nýbrž celkový ztvárnění postaviček (hnusný) i jejich rozpohybování (hnusný). Celej tenhle film je zhruba to samý, jako když vám batole vymaluje voskovkou stěnu v obýváku - pět vteřin se snažíte rozluštit, co to na tý zdi je a pak máte chuť dát někomu do držky. Název sedí, páč KOZY jsou jedinou VÝRAZNOU věcí na scéně. Příběh přesnídávka s vitamínem WTF. Hvězda za hudbu, který dělá obskurní zbytek filmu ostudu. Meh.

• 20.5.2018  02:01

Nehumorná taškařice o (ne)humorným stavu český politiky, navíc až moc vázaná na období svýho vzniku. Chtěl bych napsat víc, ale po sedmnácti dnech od vidění si pamatuju jen závěrečnej přespolní běh, takže ani nevim, čemu jsem dal ty dvě hvězdy. Možná je to z mojí strany kampaň...

• 1.5.2018  18:50

Přijela pouť a je to boží. Vemte i děcka, jen berte v potaz, že tu maj místo labutí raketomety a střelnici po srandovním pantátovi převzal postmoderní severskej bůh. A:IW jsou audiovizuálně našlapaná, skvěle obsazená (podstatná většina dosavadních MCU postav) blockbusterová demolice první signální; skvěle balancuje humor, patos a akci, zohledňuje styl jednotlivých předchozích filmů. Nabízí zkrátka PERFEKTNĚ vysoustruženej produkt pro zákazníka. Bavil jsem se prvotřídně a na tom není vůbec nic špatnýho. No, ale... navíc skoro nic. Opět je to "jen" to samý co dřív - větší, delší, dalekosáhlejší, ale bez náznaku vizionářství, momentu překvapení, či snad dokonce hloubky a skutečných emocí (nebo naopak podrazácký sebeparodie). Jasně, dobře mi tak, nemam něco takovýho čekat od marvelovky. Na základě dřívějších zážitků jsem ale trochu doufal, že by to jít mohlo. A tím chci hlavně říct - ne, A:IW není nejlepší marvelovka. Byly tu už o něco lepší filmy. THANOS: poněkud přehypováno. Nevěřte řečem o prokresleným záporákovi s motivací. Ve skutečnosti jde o dalšího CGI kulturistu, kterej je zase skokově mocnější a charismatičtější než jeho předchůdci (čti: má větší bradu, pomalejší pohyby a rozvážnější mluvu), přičemž jako vždy chce páchat absolutní zlo/samozvaný dobro v rámci tuctový vize o očištění vesmíru (zkázou má tentokrát bejt celokosmická genocida). Dilemata, motivace, emoce - jen šablony, navíc několikrát opakovaný, aby pochopil každej retard. Nechápejte mě špatně - Thanos je prvotřídní charismatickej bastard, jemuž uvěříte tu obří moc, kterou má, ale cokoliv osobnějšího/hlubšího zůstává ve stínu opatrný sázky na jistotu. SPOILER - nihilistickej závěr filmu je poněkud kontraproduktivní, když už dlouho víme, že jsou ve hře síly, který ovládaj čas a realitu všeobecně. Kdo umřel, může ožít. Kdo neumřel, ten není umřetej. :) Btw, Marvel si sám kadí do bot, jelikož je ohlášených hned několik filmů, v nichž budou zabití hrdinové vystupovat. Pochybuju, že by šlo o prequely. Nechme se překvapit, jak studio se zajímavě rozehraným dílem naloží. SPOILER vol.2 - Thor má v závěru tak OMG WTF MEGAEPIC AWESOME nástup na scénu, že z toho bude mít nejeden fanda orgasmus.

• 16.4.2018  20:05

Mínusy: Morganovo otravný halušky a nekonečný blábolení o životě a smrti, často v debatách s Ježíšem - haló, všichni diváci nejsou retardovaní, nemusíte nám těmahle patetickýma dilemátkama pořád připomínat vo co gou. Plusy: všechno ostatní. Twist jak sviňa, finální konfrontace nepřímočará, správně vyhecovaný satisfakční chvilky. Náznaky úsvitu civilizace a "trestního práva" jsou fajn - evoluce byla třeba. Krom toho, dějový události v komiksu dávají příslib, že další epizody budou stát za to. Kdepak, tahle série nakonec nebyla tak slabá, jak se zpočátku zdálo.

• 2.4.2018  20:21

Třetí hvězda s odřenýma ušima i kolenama - a to jen díky tomu, že po trapně tuctové "celý vesmír v ohrožení" první hodině se všichni proberou z letargie a konečně se začne dít něco, co nešetří zábavou i nějakým tim náznakem překvapení.

• 31.3.2018  02:50

Princip systému Negan aneb otupování hran extrémního záporáka.

• 30.3.2018  19:54

Ježíšovo moralizování o nezabíjení začíná bejt poněkud otravný - kór když bylo tohle téma v seriálu už stokrát a často v mnohem lepší podobě.

• 25.3.2018  19:59
    Sopka (1997)

Na přelomu tisíciletí spolu často soupeřily tematicky spřízněné blockbustery/katastrofické filmy. Roku 2000 se kolonizoval Mars (Mise na Mars, Rudá planeta), roku 1998 nás ničily obří asteroidy (Armageddon, Drtivý dopad) a roku 1997... no jo, vybuchovaly sopky. Tohle období si docela živě vybavuju, jelikož jsme jako puberťáci na zmíněné filmy netrpělivě čekali a následně se zuřivě dohadovali, co že je jako lepší. Sopka má každopádně smůlu - její zálibu v klišé a patetických zpomalovačkách suverénně převálcoval civilnější a sugestivnější Dante's Peak (Rozpoutané peklo).

• 25.3.2018  14:25
    Bajkeři (2017)

Když to srovnám s tematicky spřízněnými paskvily, které vznikaly v minulé dekádě (Panic je nanic, mj.), jedná se o docela snesitelnou krávovinku - snaha o karikatury puberťáků dokonce sem tam fakt trefí hřebík na hlavičku. Body navíc za Vagnerku.

• 13.3.2018  01:21

Strašně moc umělohmotnýho patosu, strašně moc epilepticky sestříhaný akce, strašně moc okázalosti na úkor logiky, strašně moc imbecilních scén... no dobře, těch strašně moc nebylo, ale z některých vyloženě krvácí oči i rozum. Celá tahle série je laciná trendy záležitost, přičemž životnost jejích jednotlivých epizod končí ještě před epizodou další - nízký rozpočty a celkem snadno získatelná cílovka jsou ovšem stále zárukou úspěchu.

• 6.3.2018  19:13

Tragikomedie na počkání aneb hotová definice stavu českýho filmu. Oceňovat vykreslení vesnických stereotypů mi přijde naprosto zcestný, pakliže tu bylo už tisíckrát a většinou v lepším provedení; figurky na šachovnici tentokrát nezaujmou vůbec ničim a dialogy oscilujou někde mezi hovorovou nudou a bezradnou křečí (zejména výstupy v podání Budaře). Prakticky všechny situace smrdí otravným klišé a nulovou porcí ozvláštnění - co potom s tím, když ani audiovizuálně není o co stát. Jako komedie není Tuchlovickej instalatér zábavnej, jako drama jaksi prostrádá to drama a happyend, kterej ústřednímu borcovi spadne do klína, nenabízí žádný rozhřešení. Jakože každej se svýho štěstí dočká? Nebo je to vyjádření vesnický rutiny, kde uvolněný místo převezme druhej a vše šlape zase dál? Či se snad jedná o podlejzání obyčejným lidičkům, kde stačí rozdat role hodnýho trouby, ublížený maminy, agresivního kreténa a žerte, páč se v tom najdete? Sorry jako, ale to v takový unylý záležitosti, která jede sotva na čtvrt plynu, fungovat nebude. Jako televizní výplach po náročný šichtě budiž, jelikož Kohák, Čtvrtníček a pár dalších pozornost chvílema udrží - jinak jde o vopruz, kterej bych od rejži docela svěžího Gymplu nečekal.

• 4.3.2018  01:05
    Rozchody (TV pořad) (2018)

Z hereckýho hlediska je to proti tomuhle v Soudkyni Barbaře samej Tom Hanks a Meryl Streep - tím pádem tu ovšem máme další fenomenální guilty pleasure, jehož obsah je hodnotnej zhruba stejně, jako předstírání orgasmu při masturbaci.

• 25.2.2018  17:13

Je zjevné, že film balancuje někde mezi dokumentem, karikaturou a čirou aranží, což je ve finále jedno, jelikož se mu daří být půvabně výstižným náhledem do světa lůzrů s nulovou kulturní i sociální inteligencí. Jediným vyloženým přešlapem zůstává scéna z Osvětimi (absolutní morální rozstřelenost), jinak se člověku dostává výživného koktejlu výsměšné sondy s nepříjemným pocitem, že tihle nebezpečně hloupí lidi mezi náma fakt žijou a mají právo volit. Jak říká sám Daliborek, je nutné si zvolit ismus - škoda, že si všichni jemu podobní vybírají debilismus.

• 4.2.2018  04:40

Další dvě hoďky šarády, v níž je možný kdykoliv cokoliv, takže opět nezůstává ani stopový množství napětí. Jelikož jde ovšem o pokračování, bylo nutný přitlačit na pilu - a ano, všechno je ještě imbecilnější. Problém je, že se tentokrát zašlo tak daleko, že začíná ubejvat i ta nejdůležitější složka: ZÁBAVA. Scéna s kartou při krádeži čipu je WTF takovým způsobem, že se při jejím sledování cejtí člověk trapně - minimálně do chvíle, než přijde velepůvabná pitomost s deštěm a stroboskopem. Ani sequelu se totiž nedaří nastavit laťku nadhledu takovým způsobem, aby zdejší kejkle byly v rámci univerza věrohodný. Co potom s tim? Film, založenej z podstatný části na iluzích, zvratech a ochcávání reality, by logicky měl bejt aspoň trochu chytrej. Rád bych si u něj sem tam řekl "aha, tak takhle to udělali!" Smůla. Zábava i mozek byly nahrazený digitálním znásilňováním fyziky i elementární logiky a děj neustále spolíhá na to, že je každej civilista na scéně retardovanej, slepej nebo zhypnotizovanej. Budiž. Divák ale není. A jelikož jsou všechny postavy na plátně docela otravný a zvraty poněkud z prstu vycucaný, není důvod se touhle fraškou ještě někdy zabejvat.

• 23.1.2018  17:31
    Podfukáři (2013)

Hele, mně nevadí debilní filmy. Vlastně je mam docela rád. Mam rád všechny ty nabubřelý blockbustery, velkofilmy s nadsázkou a vlastním šíleným vesmírem. Takový filmy uráží předevšim ty, kteří na danou hru nepřistoupí. Nemam ale rád, když někomu uteče soudnost a schopnost naznačit, do jaký míry to hra je, poněvadž v takovým případě tvůrce dělá debila předevšim z diváka. A přestože je všechno zmíněný možná subjektivní a diskutabilní, tohle... tohle je prostě strašlivá hovadina, která všem iluzionistům prokazuje medvědí službu. Ono totiž ani tak nevadí, že předváděný "triky" často popírají logiku a fyzikální zákony (iluzionista klame diváka, nikoliv fyziku, víme?), mnohem trapnější je ovšem fakt, že spousta předvedených věcí (z nichž některý jsou smrtelně důležitý) vysoce závisí na faktoru náhody a skutečnosti, že někdo bude idiot a nevšimne si podstatných věcí. Závěrečná pointa je pak v kontextu zdejšího univerza vyloženě retardovaná a zbaštitelná snad jen proto, že s dotyčným jakž takž soucítíte. Naznačovaná (a připouštěná) možnost existence skutečný magie je tu značně dvousečná - nestává se totiž ani ospravedlněním (Čtyři jezdci nemají nadpřirozený schopnosti), ani klíčovým odhalením (ve filmu je dávno všechno natolik absurdní, že je to úplně jedno). Dvě hvězdy obhajitelný na základě zábavy, jelikož při vší tý pompéznosti, barevnosti a pátrání všeho po všem děj spolehlivě dokluše do cíle, přestože je vám dávno všechno ukradený. Už po dvaceti minutách totiž pochopíte, že v tomhle filmu je možný naprosto cokoliv a tím pádem nemá smysl cokoliv dedukovat či se o někoho bát.

• 23.1.2018  16:57
    The Birch (2016)

Nedráždi mě, nebo tě naporcuje teta bříza. U krátkometrážních monster/demon hororů obvykle jde pouze o vizuální prezentaci, jelikož až na vzácné výjimky chybí moment překvapení nebo prostor pro příběh. The Birch naplno využívá kontrastu školních uniforem s lesním prostředím, nepřehání to s brutalitou, fajnově naznačuje okultní choutky. Pěkné.

• 16.1.2018  05:14
    Jigsaw (2017)

Předimenzovaná kombinatorika série Saw se rozjíždí zase a je tentokrát docela snesitelná, jelikož obměna na tvůrčích židlích přinesla o něco příběhovější charakter (nebo mam jen ten pocit?). Proti starším epizodám nečekaně ubylo brutality, imbecilní závěr (tentokrát HODNĚ předvídatelnej) ovšem zůstává zavedeným pořádkům věrnej. Je sice super, že s Jigsawem táhne provaz armáda spolupachatelů, jejíž nováčci se musí do už tak chatrný konstrukce vždy složitě začleňovat, ale nefunguje to dávno ani trochu. Do jednoduchýho a jasně danýho příběhu prvního filmu, v němž figuroval jeden pachatel, se postupně musely násilně naroubovat desítky dalších postav a podmotivů, aniž by se původní story měnila (fungovalo to jen a pouze v díle druhém, kde se ještě dalo mluvit o momentu překvapení). Je to úplně stejný, jako když do zdi natlučete hřebík pro malou poličku a ve finále na něj pověsíte šestimetrovej regál - hřebík vypadne a zůstane po něm DÍRA jako prase. Proč kurník prostě nenatočit normální sequel a nepokusit se vyrobit jiný zvraty, než ty, který se snaží nesmyslně narvat mezi starý události za cenu naprosto směšný překombinovanosti? Btw, rajcovní laborantka zoufale nevyužitá, proč? A proč se tam všichni chovali tak nemožně? Nejvíc mě baví představa, jakej fail by si užíval Jigsaw poté, co by černoch nepustil diktafon v nastraženém oku. Takže co že to tu máme? Další série pastiček a další záporák, kterej ve finále udělá debily ze všech (včetně scenáristů). Dvě hvězdy za to, že nebyla nuda.

• 7.1.2018  02:32

Mno, některé klasické SW hlášky, jako například "Luku, použij Sílu" nebo "nejsi na stormtroopera trochu malý?" nabývají po tomhle zážitku nového rozměru. (:

• 25.12.2017  17:06

Atmosféra skvělá, hudba taky, ze vzpomínání teče cit, linie s Vlkem udržuje pozornost, dětské obsazení OK. Chybějící nosné motivy, nehodící se Vetchý a zjevná prokrácenost už tolik OK nejsou.

• 17.12.2017  20:43

A je to tu zas. Opět jsou nový SW příliš špatný/dobrý/kopírující/moderní/neuctivý/nostalgický... jinými slovy, opět budí moře emocí, takže všechno v pořádku + opět se jim vytýkají věci, jež je provází od prapočátků. Nelogika! Fyzikální zákony! Nesmyslný rozhodnutí! ORLY? Vážně? Spousta diváků zapomíná na fakt, že SW jsou spíše fantasy, než sci-fi. V jejich světě hrají důležité role osud, nadpřirozeno a symbolika. V jejich světě se vesmírem šíří zvuk a kosmické lodě rozstřelují laserem planety. V jejich světě dobrodružný duch schovává pohádkové srdce ve sci-fi kulisách. V jejich světě hraje podstatnou roli černá a bílá, přičemž jedna druhou často lakuje... a osmá epizoda přináší letmý náznak, že by mohla existovat taky šedá. No, řekněme si na férovku, že dokonalý film se přesto nekoná. Jeho největší slabina je v nových postavách, z nichž stojí za řeč pouze Kylo Ren - ten jakožto rozervaný, labilní a nevyzpytatelný záporák tvoří příjemnou změnu proti všem předchozím zloduchům, kteří byly často MEGAEVIL jen proto, aby bylo proti komu bojovat. A je to změna výborná. Rey tvoří dívčí variaci na klasický SW motiv obdařeného šmudly ze zapadákova, který ví, co je správné a chce za to bojovat (přičemž čelí svodům temné strany). Poe vyplňuje kolonku cool frajírka - nic víc, nic míň. Zdaleka nejhůře dopadá Finn, který vyloženě jen přicmrndává - a když jeho poněkud nedomrlá linie s Rose vyvrcholí v křečovitou momentku "zachraňujeme ty, které milujeme", budí to drobátko rozpaky. Dále tu máme linku s lamačem kódů (svým způsobem se jedná o zábavně vychcanou kličku na diváka i hrdiny filmu), prapodivné naložení s Phasmou a Snokem (uvidíme, zda se dočkáme dovětků v další epizodě) a admirálku Holdo, jež si pro sebe ukradla jednu z nejepičtějších chvil filmu. No a jinak... spokojenost. Technická stránka no comment - s majestátní rozpočtovou podporou vypadá každé okénko filmu naprosto dokonale a každý druhý záběr právem skončí na tapetě fandovských mobilů i počítačů. Potěší mininávrat Yody (perfektně stylizovaný do podoby loutky ze starých SW!) i další chmurné updaty osudů slavných, kteří se potkali se Silou. Comeback Luka Skywalkera přináší nějaký ten zvrat i cool moment, navíc si zase jednou potlacháme o filozofii Jediů. Porgové jsou OK (jo, ty malý tučňákoidní potvory); jejich přítomnost je totiž otravná zjevně záměrně (boží momentka, kdy tyhle malý svině kolonizujou Millenium Falcon) a nejsou na plátně tak často, aby je jeden začal nenávidět. Každopádně bacha, děcka budou určitě jednoho chtít. A nejspíš ne tak, jak si ho dopřával Chewbacca u ohně. (:

• 24.11.2017  20:13

Takhle trapně adorovat kolem filmu, kterej ani po deseti letech natáčení není venku, je poněkud... trapný. Hlavní je, že se maj na place všichni rádi - to diváka i producenta vážně uspokojí. (: "... film vypráví o nadšení tvůrců a o strastech a překážkách, které musejí překonávat..." - asi jsem viděl úplně jinej dokument, jelikož v tomhle koktejlu kecičků o skvěle odváděný práci a nalezení super lidičků pro super filmeček není ani stopa po zdůvodnění průtahů a nabubřelosti rozpočtu. Proč TOHLE, co na všech dostupných materiálech vypadá jak banda relaxujících ochotníků uprostřed vystřihánkových dekorací školního souboru, trvá tak dlouho a stojí tolik peněz, ví zřejmě jen... no, myslíme si svoje, ne? (:

• 24.11.2017  19:06

Asi nejhorší parodie všech dob, která ovšem právě díky svý obskurnosti nabízí pozoruhodnej komediální zážitek. Fórů a gagů strašlivý množství - některý dokonce dost dobrý - jenže jsou tak zoufale špatně zpracovaný, že po nich zůstává jeden gigantickej WTF otazník. Bavil jsem se vlastně dost dobře, i když hodně, HODNĚ nechtěně - prostě přesně tim způsobem, kdy se tlemíte někomu za to, že mu něco zoufale nejde.

• 7.11.2017  04:04
    Johnny Cash - Hurt (hudební videoklip) (2007)

Reznor jako kdyby tuhle píseň pro Cashe stvořil. Původně neplánovaná symbióza díla a interpreta je dokonalým epilogem života legendárního zpěváka. Emoce, úcta, absolutno.

• 5.11.2017  01:11

By mě zajímalo, kdo jim to tam pořád seká trávníky, že i několik let po zkáze světa maj leckde pažit, že by na něm čutálisti rozjeli ťukec. Jinak ovšem zdejší postapo začíná nabírat správně zaprášenej odér, byť moc nechápu, proč Negan nedostal slušivej headshot a proč toliko plejtvání munice. Ano, možná se náš Ricktatorship bál početní převahy a místo otevřenýho boje chtěl pouze demonstrovat sílu, nicméně moc důvěryhodně to nepůsobí. Co tahle série přinese? Potenciál velikej, start vlažnej. Napětí funguje, řemeslně to šlape - každopádně do krbu by to chtělo zase jednou trochu střelnýho prachu.

<< předchozí 1 2 3 4 14 26 39 51