Salamandr (2012) (seriál)

Je to marný, je to marný... Ano, můžu po 3 dílech kritizovat pár scén, které i mně přijdou zdlouhavé. Ale Filip Peeters svou roli sehrává bravurně a člověk mu naprosto zoufalství, vztek, odhodlání a další emoce věří. Fiktivní belgická politická a finanční elita dostává vykreslením charakterů řádně na frak, snad až příliš černobíle, ale budiž. A kopírování Chobotnice? Shrnul bych slovy, že za těch pár desítek let se sice změnily prostředky, ovšem hnací motivy zůstávají stále stejné: hněv, pomsta, nenávist, moc a touha po ovládání, hmotné statky. Inu, jsme lidé, přátelé!

John Wick (2014)

V druhé dekádě 21. století přesedlala Baba Jaga z koštěte do luxusního auta, místo kletby vás trefí headshotem a zákeřně změnila podobu ze slizké babky na ošlehaného sympaťáka. Alespoň že tu ruštinu nezapomněla... Nezapomenutelné postavy, nápadité přestřelky, výborný výběr prostředí a tempo bez takřka hluchého místa, které nechá zapomenout na snad až zbytečně jednoduchou dějovou linku. Za mě osobně příjemné překvapení a zasloužené čtyři hvězdy!