Lykos

Lykos

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 28.9.2019  15:38
    Sherlock (TV seriál) (2010)

Study in Pink mě hodně navnadila, první série celkem drží úroveň, druhá už šla dolů,ale ještě to bylo dobré. Maniakální Moriarty mě dost baví, méně již Mary. A tak od třetí série koukám opravdu už jen z úcty k tomu začátku. Vlastně ve třetí sérii se ještě povedl The Empty Hearse, protože ten byl alespoň vtipný. Poslední díl poslední série je sice docela strašidelný, má dobrou atmosféru, ale nemůžu se zbavit pocitu, že by se lépe hodil do úplně jiného seriálu, z hlediska Sherlocka to byla naprostá fantasmagorie.

• 15.9.2019  18:16
    Živé terče (TV seriál) (2019)

Pro mě asi nejslabší část celé série. Je to nudné, utahané, o co jde, je jasné v podstatě od začátku, jen teda není úplně evidentní, kdo za tím stojí. Divím se, že vůbec někomu dávají policejní dohled, když mají tak slabou úspěšnost. Nechci jen kritizovat, lze to úplně v pohodě dokoukat, jen teda napětím si asi u toho nehty okousávat nebudete. Na nedělní odpoledne dobrý.

• 2.9.2019  21:23
    Leto s Katkou (TV seriál) (1975)

Kdybych tento seriál viděla jako dítě, možná bych měla hezké vzpomínky. Ale takhle jsou moje hlavní pocity nuda a odpor k většině hlavních postav, zejména tedy ke Katce. První díl byl o ničem, ale jakžtakž mě zajímalo, co bude dál. Následně jsem si trošku zvykla na styl vyprávění i ty protivné dětské herce i tajtdlíkování dospělých. No ale teda poslední dva díly, to byla taková splácanina, že si myslím, že dvě hvězdy jsou dost přestřelené hodnocení. Desetiletá Katka buzeruje celou vesnici a všichni ji milují, ještě se o ní perou...no jedno oko nezůstalo suché.

• 26.8.2019  19:12

Pro mě je trojka nejvtipnější z celé série, a to se často nevidí. Ačkoli asi budu se svým názorem osamocena.

• 5.8.2019  18:52
    Piráti! (2012)

Paráda, jak je možné, že mi tento snímek unikl. Zaprvé, musím pochválit výběr hudby a ráda bych osobně poplácala po ramenou člověka, který vybral Swords of a thousand men či Flight of the Concords. Příběh není nikterak složitý, ale v žádném případě nenudí, všude kolem je spousta vtipných detailů, kterých si člověk na první podívání ani nevšimne, takže si film vyloženě říká o repete. Já jsem velmi spokojená a po zklamání z Pračlověka jsem ráda, že zase můžu vzít Aardman na milost (to přeháním, nikdy u mě v nemilost neupadli). Rozhodně doporučuji všem, pobaví se všechny věkové kategorie.

• 31.7.2019  21:41

Naprosto příšerný výkon Lídy Baarové, chápu, že byla ještě mladá a nevyzrálá, ale proč jí po tomhle ještě někdo obsadil, to je mi záhadou. No asi že byla krásná, že. Film je naprosto o ničem, pokud tedy nemá být o přehrávání většiny zúčastněných. Burianův imitátor je ale dosti přesvědčivý, kdyby tak nepřeháněl gestikulaci, tak bych mu snad uvěřila.

• 13.5.2019  21:39
    Ve státním zájmu (divadelní záznam) (2010)

Nemohu si pomoci a dělám to nerada, protože Antonína Procházku mám ráda, ale tohle se prostě nepovedlo. Nechme chvíli stranou tu "aktuální" politickou satiru, která je samozřejmě stále platná.. koneckonců se nedozvídáme nic světoborného, A.P prostě zapracoval do hry všeobecný dojem běžného člověka z politiky. Především je to ale vztahová konverzačka, a ta tak nějak nefunguje, šustí to strašně papírem. Výměny sporťačky a politika na samém začátku hry jsou zábavné, či snad nečekané, možná první dvě minutu, dál už ne. Herci nehrají, pouze deklamují, zdá se, že pouze A. P. ví, o co jde, takže ten jediný zde působí jako herec. Strašně jsem se nudila, dokoukat to stálo nesmírné úsilí. Škoda.

• 12.5.2019  11:08
    Klíče na neděli (TV film) (1992)

Jak už bylo řečeno, věřím, že na divadle je to zábavné, ale tady to značně drhlo. Docela mě zaskočilo to ošahávání, to bych asi potřebovala dovysvětlit.

• 8.5.2019  19:33
    Čertí brko (2018)

Taková blbůstka, spíš pro dospělé než pro děti. Politicky angažované, ale ne otravné.. i ty písně se dají přežít. Tradičně dobrý Budař, celkově obsazení velmi potěšilo. Jako pohádku bych to tak úplně neviděla, a už vůbec ne nejlepší za posledních nevím kolik let, jak jsem se někde dočetla.

• 4.5.2019  19:19

Nějak nemám pocit, že byla ta parodie upřímná. Copak Hana Vítová, jedna z nejprkennějších prvorepublikových hereček, ta v této parodii hraje úplně stejně jako v předchozích letech, jen tentokrát je to jako schválně. Já nepochybuji o tom, že si mnohdy ve třicátých letech tvůrci řekli, no to je ale kravina, ale lid si to žádá.. Přesto je mi líto, že tento pokus o očištění se současně znamená plivnutí na vše, co v předchozích letech vytvořili. Nebyly všechny ty filmy špatné. Kdo je nutil v tom hrát a kdo nutil lidi, aby na to chodili. Nejbolestnější je ale to, že namísto naivních romantických komedií se začaly točit socialistické agitky a očištěné hvězdy si stejně ani neškrtly. Měl to Mac natočit s jinými herci a možná bych to snesla lépe, takhle z toho příliš čpí ta snaha říct: Já vím, že jsem chyboval, soudruzi, ale nyní již vím, kde je mé místo a co si nová doba žádá.. Mě to prostě nebavilo, bylo to příliš chtěné.

• 22.4.2019  21:38
    Vzteklina (TV seriál) (2018)

Toto se velmi povedlo. Ano, ke konci už se tempo ztrácí, ale minimálně první tři díly jsou velmi atmosferické a místy až děsivé. Některé postavy se bohužel chovají tak debilně seriálově a ten chlapec mladý Pudil, to je tak nesympatický zjev, toho bych bila na potkání. No ale asi má tvůrce pocit, že kdyby se všichni chovali logicky, tak by se to nedalo natočit. Ke shlédnutí rozhodně doporučuji.

• 21.4.2019  20:17
    Vodník (TV seriál) (2019)

Nechci hodnotit příběh jako takový, to je do značné míry věcí knižní předlohy, kterou jsem dosud nečetla. Ale režisérovi se opravdu povedlo vytvořit skvělou atmosféru, kdy jsou všichni podezřelí a všichni divní. Divoká kamera a obraz, které jsou Taušovi vyčítány, mi sem skvěle sedly. Tuto sérii hodnotím zatím nejvýš. Příběh sice nebyl tak komplikovaný, ale nějak si to všechno správně sedlo a mě se to moc líbilo. Václav Neužil naprosto odporný (snad to pochopí jako pochvalu).

• 3.3.2019  12:30

Dvě hvězdy jsou možná příliš příkré, ale na tomto filmu je až příliš cítit, jak strašně moc chce být novovlnný, jak moc chce něco zásadního sdělit, jak chce být intelektuálský. Z mého pohledu ale selhává ve všech rovinách. Sdělit nemá co, bezútěšnost lidského života? Jednoho života? Života v armádě? Života v celé republice? Nevím a je mi to jedno. Mozaika jednoho života. Měli jsme si z toho něco vzít? Spíš ne. Velmi špatně se na to koukalo, ne proto, že by sdělení filmu bylo tak strašně moc pesimistické, spíš to bylo prostě nezajímavé a nudné. Velmi nerada to říkám, ale ty hvězdy si zaslouží pouze kamera a Ivan Palúch. Nezaujalo, neoslovilo, nic nezanechalo.

• 18.2.2019  20:42
    Zákony pohybu (TV seriál) (1978)

Já se přiznám, že mám pro tyhle kraviny prostě slabost. Když se dívám, jak se s vážnou tváří dvacet minut dohadují o radiátorech, tak já prostě padám smíchy. Právě proto, že je to míněno vážně. Hodnotit se to neodvážím, ale jsem nesmírně ráda, že to vytáhli z archivu. Tento klenot mi ještě chyběl do sbírky. Jinak tak nudný třináctý díl jsem už dlouho neviděla (Od Nemocnice). Místo aby vše vygradovalo, tak se divák půl dílu díval, jak bába překládá do němčiny bláboly o slušném chování v socialistickém obchodě. Ta milostná linie byla také značně odbytá... takže vlastně nakonec byly nejzajímavější ty radiátory (a Vrána s Čumpelíkem).

• 18.2.2019  19:50
    MOST! - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2019)

Po prvním díle mírný optimismus. Každopádně je to zjevení na české televizní scéně a ať už je to váš šálek či nikoliv, musíte uznat, že jde o počin výjimečný. A takové prostě má Česká televize dělat a já tleskám, že se toho nelekli. Nemyslím si, že jde o prvoplánové strefování se do cikánů, ačkoli jsem si jistá, že spoustě lidem se to líbí právě proto. Já tam tuším nebo možná doufám trochu víc. Uvidíme, jestli se mi to potvrdí, anebo to spadne do žumpy. Jo jsem z Ústeckého kraje, ale nevnímám to jako dokument o životě v Mostě (ač Most je mi z duše odporný a to ani ne tak kvůli Chanovu, ale kvůli těm sráčům, co tam sedí na magistrátu). Umaštěný debilové se vyskytují v putykách napříč tou naší krásnou bílou krajinou, co po ní jezdí ty bílý jezdcové. Netřeba to tudíž brát tak osobně.

• 27.12.2018  16:46

Jak se dělá blicí smajlík?

• 26.12.2018  14:56
    Aquaman (2018)

Nevím, jak to hodnotit. Na jednu stranu bych řekla, že si to (na rozdíl od Batmana) na nic nehraje, čimž jsem ochotna moc nad tím nepřemýšlet. Na druhou stranu to ale má takový osmdesátkový šmak. Proběhlo tam tolik na rok 2018 neskutečných hlášek, že se mi až nechce věřit. Takováto klišé už jsem v akčním filmu dobrých dvacet let nezaznamenala. Prostě Aquaman na mě působí jako, že vznikl v osmdesátém osmém, jen má lepší efekty. No a pozitiva, tak díky přítomnosti Jasona Momoy si cestu do kin možná našlo i více žen, než by jeden čekal. Já osobně jásám nad přítomností Temuery Morrisona, škoda že ho nenechali také někomu rozbít tlamičku, věřím, že to v sobě stále má. Jo a vyžehlený Willem Dafoe :). Upřímně, tři hvězdy si to asi nezaslouží, protože jsme za film několikrát vyprskli smíchy při vážně pronesené hlášce a občas se na sebe nevěřícně podívali, jestli to myslej vážně, což asi není dobře. Ale jak jsem řekla na začátku: jelikož si to na nic nehraje, tak to prostě beru jako takovou vizuálně rozmáchlou blbinu s mužným hlavním hrdinou, pohádku pro dospělé, no a když jsou ty Vánoce...

• 26.12.2018  13:41

Zdlouhavé, nudné. Heath Ledger v žádném případě kvalit Jacka Nicholsona nedosahuje. A taky Vám řeknu proč. Burton zachoval podstatu příběhu. Nehraje si na dramatického umělce. Natočil prostě ptákovinu o hrdinovi, který v netopýři masce zachraňuje své město. Proto je jeho Joker magor, vtipálek, nevyzpytatelný a veskrze zábavný. A kdo jiný by to mohl zahrát než Jack Nicholson, jehož šílený svit v očích není ani třeba podtrhovat maskou. Ano, dnes už se takto filmy netočí. Máme radši, když je to temné, drsné a "realistické". Jenže takovýto příběh si nemůže hrát na realitu, jinak se stává směšným. Heath Ledger nepochybně předvedl skvělý výkon, ale Jokerem zůstává Jack, který si byl vědom toho, že hraje kreslenou postavu.

• 26.12.2018  13:32

Přiznám se hned na začátku, že nejsem fanatická fanynka komiksů ani filmů podle nich natočených. Celkem mi vadí, když se tyto filmy berou moc vážně, protože já je prostě vnímám jako celkem dětinskou zábavu a dívám se na ně, když se mi nechce moc přemýšlet. Batman begins je dost zdlouhavý a za mě je to film prostě průměrný. Nemyslím to nijak zle, je prostě dobrý, nic víc. Christopher Bale je uvěřitelný, Maichael Caine potěšil, Gary Oldman je borec, no a ten zbytek...ten se prostě dal odkoukat.

• 16.12.2018  17:04

V prvé řadě děkuji, že televize tento film konečně vysílala. Viděla jsem ho kdysi jako malá, pamatovala jsem si jen název a že v tom hrála Růžena Šlemrová. Ano, je to taková řekněme červená knihovna, ale určité pasáže na mne opravdu zapůsobily, takže já jsem spokojená. Za vidění určitě stojí.

• 26.11.2018  19:20

Velmi, velmi nerada to říkám, protože mám k filmům z tohoto období veskrze pozitivní vztah, ale na toto se opravdu nedalo koukat. Střihy jako z blázince, nepropojené scény, nesmyslná hluchá místa, která nemohla pobavit ani to nejméně náročné publikum. Jednou a dost.

• 10.11.2018  17:42

Oproti výborné jedničce, jejíž výhoda nepochybně spočívala v novosti superhrdinského tématu, zde již nemá co překvapit. Na to, jak si s dvojkou dali načas, se mi zdá, že scénář byl trošku slabší. Je to prostě průměrná (celkem příjemná) podívaná. Nadšení z jedničky se bohužel neopakovalo.

• 9.11.2018  16:23

Film nebudu hodnotit, protože jsem jej neviděla a neuvidím. Jen po shlédnutí traileru cítím potřebu se zeptat, jestli Lucie Vondráčková někdy nějaký film odmítla. Jako třeba že by po přečtení scénáře řekla: Hele to je blbý, to fakt ne.. Když se podívám na její filmografii, tak je mi jasné, že ne. Spíše měla několikrát štěstí, že jí někdo obsadil do něčeho trošku lepšího. K čemu je vám vystudovaná kulturologie, když nemáte potřebu vytvořit nějakou hodnotu, ačkoli příležitost k tomu máte. Lucie je netalentovaná a průměrná ve všech uměleckých oborech, do kterých se pouští, ale je milá a pracovitá, což někomu stačí. Mně jako divákovi ale bohužel nikoli.

• 4.11.2018  13:14

Pocitově něco mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nižší hodnocení volím kvůli množství písní, které mě otravovaly a také Eddie Murphy byl prostě úplně stejný jako ve Shrekovi. Asi nás nikoho nepřekvapí, jak to vlastně dopadne.. ale dívá se na to moc hezky i když je to jedno klišé za druhým.

• 28.10.2018  21:14

Asi by bylo dobře, kdyby si tvůrci před začátkem natáčení řekli, co vlastně chtějí točit. Naprosto nevyrovnané, konec jakoby patřil někam jinam a shodil už tak dost průměrnou podívanou. Odcházela jsem z kina naprosto znechucená. Na film jsem šla tak trochu proti své vůli, ale byla jsem ochotna tomu dát šanci. Takže příště už se přemluvit nenechám. Příliš málo vtipné na to, abych to brala jako komedii a odpustila tomu ty blbosti, co se tam děly, příliš málo napínavé na to, abych se nechala strhnout příběhem, prostě ani ryba, ani rak.

• 24.10.2018  17:57

Bezkonkurenčně nejvtipnější epizoda. Doporučuji jako Lesson number one pro začátečníky v jazyce anglickém.

• 24.10.2018  17:46
    Eliška a její rod (TV seriál) (1966)

Všechny tři hvězdy za Sováka. Bez něj by zbývala pouze nesnesitelná Scheipflugová, která sice vše myslí dobře, ale to je taková baba princmetálová. Být to moje matka či tchyně, tak se odstěhuju na druhý konec republiky. Přesto lituji těch nedochovaných dílů. Jednoznačně nejlepší díl Utopenec.

• 24.10.2018  17:41

Téma je výborné, ale bohužel zde se plnou silou projevuje to, co dle mého názoru většině diváků na tomto seriálu vadí, a to je vypjaté herectví Olgy Scheinpflugové. Její plačtivé výlevy každých pět minut jsou prostě nesnesitelné. Bohužel takto reaguje i v situacích, kdy se jedná o nákup podkolenek. Velmi by mě zajímalo, jestli tímto způsobem hrála vždy, nebo až takto k stáru.

• 21.10.2018  22:38
    Labyrint - Série 3 (série) (2018)

Vzhledem k idiotskému nápadu uživatele Gilmour93 napsat hned do první věty svého hodnocení jméno vraha se mi tato řada těžko hodnotí. Bohužel jsem čekala až seriál v TV skončí a nakoukla jsem sem pro zajímavost, abych viděla celkové hodnocení. Mrkla jsem na vteřinu směrem ke komentářům a neštěstí bylo doma. Snažila jsem se tedy oprostit se od toho, že vím, kdo to dělá, a zaměřit se na ten zbytek. Stále platí, že jednička nebyla překonána. Kriminalisté byli často poněkud nedovtipní a rozhodně pomalí. S hereckým obsazením nemám v této řadě žádný problém. Také jsem ráda, že tentokrát nešlo o tajný řád Nesvobodných mydlářů nebo tak něco, ale opět máme náboženského troubu vraždícího tentokrát podle apoštolů. Docela bych si už od té náboženské linky odpočinula, být Jiřím Strachem. A asi bych i Labyrint nechala spát, alespoň do doby, než pan scénárista dostane opravdu dobrý nápad a řádně si ho promyslí.

• 13.10.2018  22:38
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Ne, že by se tomu nedalo nic vytknout, ale nemohu jinak. Seriál, který je sice pouhou českou verzí anglického originálu, ale vzhledem ke specifické situaci Československa 80. let, je vlastně dílem dosti svébytným. Vyzdvihnout musím samozřejmě Ivana Trojana.. ten snad ani špatně zahrát nemůže. Potěšil i Václav Neužil a samozřejmě Jan Budař. Sympatická byla i Judit Bárdos, a když já pochválím slovenskou herečku v českém seriálu, tak to je co říct. Kriminální zápletky jednotlivých dílů, byly mnohdy dosti dobré (zejména Anděl odplaty), do toho Filip Marvan nezapomíná pátrat po své minulosti a po důvodu, proč je tam, co je. Seriál je místy i zábavný, ale nesklouzl do pouhého vysmívání se minulému režimu, za což je třeba pochválit. Místy tajemný, místy až psychedelický, místy jímavý...no prostě výborný!

<< předchozí 1 2 3 4 5