alba

alba

okres Bratislava

• 5.1.2019  10:38
    Yeougaksibyeol (TV seriál) (2018)

Stars Of Fox ma nepresvedčil tak ako kórejský seriál Secret Garden, napriek tomu, že majú rovnakého režiséra. Seriálu nemôžem nič osobitne vytknúť, avšak ani naopak, nič vyzdvihnúť. Seriál ničím nevybočuje z radu. Ide o priemernú kórejskú drámu. V seriáli nie je až tak veľa postáv, takže dej nie je prekombinovaný. Láska medzi hlavnými postavami vzniká postupne, pomaly. Chýbajú mi nejaké "výrazné scény", ktoré by som si zapamätala a rovnako aj herci mi prídu skôr takí nevýrazní.

• 23.12.2018  14:46

Rozprávka o malom chlapcovi (hudobnom géniovi) z detského domova, ktorý vďaka melódii svojho srdca nájde svojich rodičov. V hlavnej úlohe je Fredie Highmore z čias, keď bol ešte zlatý chlapec a dobre sa naňho pozeralo. To, čím zaujal vo filmoch ako dieťa, sa z neho teraz vytratilo. Veľmi pekná rozprávka, po ktorej na chvíľku začnete hlbšie vnímať všetky zvuky vo svojom okolí.

• 23.12.2018  14:20

Veľmi dobre zvládnutý animák, ktorý na dnešné pomery určite patrí medzi tie najlepšie. Motívom moderných technológií a sociálnych sietí zasadený do dnešnej doby. Mne osobne sa dvojka páčila ešte viac ako jednotka. Je to rozprávka, ktorá je vhodná ako pre deti, tak aj pre dospelých. Dobrý humor a hlášky, ktoré pobavia aj dospelých.

• 23.12.2018  08:35
    Gieokeui bam (2017)

Prvá polovica filmu veľmi dobrá. Napínavé a udržuje si pozornosť diváka, avšak druhá polovica filmu je akoby iný film, ktorej kvalita je omnoho slabšia. Záver je tiež slabý. Je to škoda, lebo filmu sa nedá uprieť originalita. Pre kórejské filmy je typické, že sa snažia hrať na city a vo väčšine filmov sa im to aj darí, avšak tu sa im to veľmi nepodarilo. Prvej polovici filmu by som dala 4 hviezdičky, druhej polovici dve, takže výsledné hodnotenie dávam tri hviezdičky.

• 23.12.2018  08:27

Príbeh dievčaťa z rodiny s domácim násilím. Nesympatické postavy. Komédia bez humoru, alebo s humorom, ktorému ja nerozumiem. Pre mňa zbytočne dlhý film, ktorý som pretáčala, lebo ma to nudilo, príliš veľa postáv, ktorých príbehu sa venovalo príliš veľa pozornosti. Námet je dobrý, spracovanie sa podľa mňa nepodarilo.

• 23.12.2018  08:21
    Grinch (2018)

Pre mňa sklamanie. Dlho som na túto rozprávku čakala. Po zhliadnutí jej však nemôžem dať ani priemer, čiže tri hviezdičky. Rozprávka bola nudná. Niektoré časti som pretáčala. Celá rozprávka mi prišla skôr taká povrchná. Veľa vecí by si žiadali väčšiu hĺbku a iné naopak, menej. Napr. príbehy postáv nedostali dostatok priestoru a to sa netýka len vedľajších postáv, akou je Cindyna mama, ale aj samotného Grincha. Vzťah Cindy a Grincha je tiež povrchný, minimálny priestor dostane len na záver rozprávky. Grinch nemá vtipné hlášky ako vo filme z roku 2000. Film si viem pustiť aj každý rok a stále ma baví, je v ňom tá vianočná atmosféra, ktorá tu pre mňa absentuje. V rozprávke sa vytráca aj samotný charakter Grincha ako niekoho kto nenávidí Vianoce. Skôr ide o to, že je osamelý. Pre mňa ide o povrchnú rozprávku zakladajúcu sa na klišé, ktoré sme už stokrát počuli a videli. Rozprávka je fajn na jedno zhliadnutie alebo pre malé detičky, ktorým stačí aj vreštanie kozy a určite sa zasmejú.

• 18.9.2017  14:38
    Tunel smrti (2005)

Keďže je horor mojím obľúbeným žánrom, rozhodla som sa, že urobím výnimku a pozriem si tento film bez toho, aby som si predtým pozrela hodnotenie na csfd. Bola to chyba :D Film neodporúčam ani ako spôsob ako zahnať nudu..

• 2.4.2017  16:57

V slovenskom kinematografickom kontexte veľmi kvalitný dokument. Dobrodružná výprava so zaujímavými obrazmi africkej scenérie a zážitkami s domorodcami. Vadili mi len komentáre, nesadol mi hlas a spôsob komentujúcej. Avšak súhlasím s jej komentárom, že je to desivé, že jediné, čo majú domorodci s nami spoločné sú akáčky (samopal kalašnikov).

• 2.4.2017  16:39

Ide o kriminálku z Južnej Kórey a príbeh je podľa skutočnej udalosti – práve pre tieto vlastnosti môžeme čakať pozitívny filmový zážitok. Opak je však pravdou. Kriminálka už od začiaktu vyšetruje svojským spôsobom. Skôr sa spoliehajú na svoju intuíciu, než na nejakú odbornú prácu.. Herecké výkony boli síce dobré, to pripisujem tomu, že ide o ázijský film, ale ak sa pozriem na obsah, tak ak už chceli natočiť príbeh preto, že je podľa skutočnej udalosti, mohli tomu pridať niečo, prečo to bude mať zmysel.. takto môžeme všetky nevyriešené zločiny natočiť a budeme tvrdiť, že preto si zaslúžili byť natočené, lebo ich vyriešenie je nad ľudské sily.. no nie, nie je to nad ľudské sily, len vyšetrovatelia asi nemali za sebou žiadne štúdium, prípravu.. Najväčším sklamaním pre mňa je práve to, že sa na konci ani nepriblížia k chyteniu vraha.. keby som vedela, že film nemá koniec, asi by som si ho nepozrela, strata času, ale to je subjektívny názor.. možno niekoho baví pozerať sa hodinu pol na to, ako sa „vyšetrovatelia“ snažia robiť svoju prácu a nezmení sa to ani na konci filmu. Niečo tomu chýbalo... a preto priemerný film.

• 2.4.2017  12:48
    Paleček (2001)

Žáner, ktorý je mi blízky: hororová rozprávka. Pekný zážitok, okrem umelých kulís, ktoré kazili celkový dojem. Avšak veľmi kvalitná hudba. V porovnaní so spracovaním z roku 1972 je staršia verzia o stupeň lepšia (hlavne postava Palečka je sympatickejšia, čo sa týka prejavovania sa), avšak hudba dodáva mladšej verzii tú správnu atmosféru, ktorá intezifikuje celkový zážitok. Práve preto som hodnotila obe verzie rovnako. Je to síce rozprávka, ale deťom by som to nepúšťala. Mohli by mať nočné mory zo scén napr. keď obor zje vlastné deti alebo keď rodina nemá jedlo, tak rodičia zoberú deti do lesa, aby ich nevideli zahynúť.. Deti sa vracajú domov, rodičia sa tešia, ale zoberú ich do lesa opäť. Deti sú ešte naivné a chceli by sa vrátiť znova, ale naštastie sa im to nepodarí, a tým sa vlastne zachránia.. Keby tú rozprávku videlo malé dieťa, malo by nočné mory a do lesa by už nešlo, takže deťom neodporúčam.

• 2.10.2016  16:46
    Česko Slovensko má talent 6 (TV pořad) (2016)

Ide o podpriemernú bulvárnu reláciu, o prezentovanie pseudotalentovaných ľudí. Ak nemáte talent a chcete uspieť v podobnej súťaži, stačí ak sa budete držať nasledujúcich bodov: 1. čím menej oblečení ste, tým vyššia šanca, že uspejete a postúpite. Ženy, dajte si len spodné prádlo a zatancujte na stoličke či okolo tyči. Ak náhodou súťaž nevyhráte, aspoň prejdete konkurzom do nejakého striptízového baru. Muži stoličku, či tyč ani nepotrebujú, stačí ak spravia striptíz. 2. Tí, ktorí nemáte žalúdok na to, aby ste sa ukazovali polonahí, pre vás je tu metóda tzv. hra na city. Pekne si upravte svoj životný príbeh, kde vás osud ranil. Niekoho ste stratili, či už rodinu alebo psa, hlavne, aby vás ľutovali. Vaše číslo môže byť aj podpriemerné, ale aj tak postúpite. 3. Ak ste cudzinec, ktorého číslo bolo už v talentových súťažiach každej krajiny, nezúfajte.. my jasáme, lebo aspoň niečo dosahuje úroveň priemeru, máte veľkú šancu vyhrať.. Takže súhrnne.. komu sa nechce pozerať, tak túto podpriemernú talentovú súťaž vyhrá buď nahota, hra na city alebo cudzinec.

• 12.9.2016  21:43
    Obr Dobr (2016)

Trailer má byť niečím, čo zaujme a pripraví diváka na to, čo môže vo filme očakávať. Niekedy sa ale stáva, že trailer ako reklama síce splní svoj účel, avšak film je sklamaním – tak sa to stalo aj v tomto prípade. Tešila som sa na tento film aj vďaka tomu, že ide o rozprávku Roalda Dahla. Vynikajúci autor. Spojenie skvelého autora, čiže dobrej predlohy, kvalitného režiséra a dobrých hercov by značil úspech. Bohužiaľ, mňa ale film nepresvedčil. Dievča, ktoré hrá hlavnú hrdinku, je pre mňa nesympatické. Dabing odo mňa tiež oddiaľuje atmosféru filmu. Miestami som sa nudila a čakala, že kedy už bude koniec... Je to škoda.. ide o priemerný film.. Mohlo to byť oveľa lepšie, hlavne od Spielberga.

• 12.9.2016  21:19

Priemerný romantický film pre romantiku túžiacich ľudí, a preto je tu aj adekvátny výber herca – Roberta Pattinsona, ktorý už v predošlých filmoch dokázal, aký je romantik pre násťročných ľudí (Twilight). Cieľovej skupine sa film môže páčiť a na konci si možno trošku aj poplačú.. mne ten koniec nepasuje do príbehu. Prečo vlastne taký záver? Film je nudný a povrchný, ide o slabý priemer – 4/10.

• 12.9.2016  21:09

Nádherná príroda, kvalitné herecké výkony. Jednoduchý a milý príbeh medzi kamarátstvom chlapca - Lucasa a orla. Aj ja som chcela vždy mať takého orla, tíško som chlapcovi závidela (v dobrom) :) Ide nielen o vzťah Lucasa a orla, ale zároveň aj o vzťah otca a syna. Ide o to, či syn podľahne a prispôsobí sa otcovi, alebo naopak, či si otec nájde cestu k synovi. Film odporúčam.

• 12.9.2016  20:49
    Poldové v akci (TV seriál) (2016)

Už názov relácie poukazuje na to, že pôjde o bulvárne spracovanie policajnej tematiky, keďže slovo „škandalózne" je typickým prídavným menom v senzáciuchtivom bulvári. "Škandalóznym" by som ale nazvala spracovanie danej tematiky. Nečakám, že produkcia TV JOJ prinesie niečo nové a kvalitné, avšak ak na to nemajú, prečo sa pokúšajú robiť nekvalitné „braky"? Herecké výkony? Aké? Kde zohnali tých ľudí? Na ulici ich oslovovali? Vedia vôbec títo ľudia, ako reálne policajná práca vyzerá? Nedá sa na to ani pozerať, neodporúčam. Tie herecké výkony sú odstrašujúce. Mohli by ich použiť ako príklad pre budúcich hercov, ako sa nemajú pred kamerou správať.

• 12.9.2016  20:09
    Habovřesky (TV pořad) (2016)

TV JOJ si dlhodobo zakladá na podobných povrchných reláciách, ktoré zarábajú na „jednoduchosti" účinkujúcich a aj cieľovej skupiny divákov. Ako názov naznačuje, ide o vresky, ale či Habo, či Bučko vresky, to je tu otázne... Bučkovci dokázali prekričať aj Vila Haba. Miestami mi ho bolo ľúto, do akého prostredia sa to dostal. Kto by vymenil svoj kľud za mediálne braky, aby bol umelo vytvorenou „pseudocelebritou"? Pri podobných reláciách sa nám ale natíska otázka, či postavy sú reálne takými alebo umelo vytvorenými, aby hrali nejakú rolu? Je ťažko uveriteľné, že by sa reálni ľudia vedeli takto správať.. avšak, ak sú umelo vytvorení, stretávame sa tu s interdiskurzivitou – reality show – reálne postavy, ktoré sú umelo (mediálne) vytvorené. Médiá majú moc konštruovať náš obraz o ľuďoch, aj o spoločnosti, o realite okolo nás a pod. Aj preto sa stretávame so zovšeobecňovaním, že „toto" je vzorka bežnej slovenskej spoločnosti, médiá si len takto utvrdzujú svoju moc, keď formujú také obrazy videnia reality.