Generi

Generi

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4
    • 24.2.2020  21:19
    Hniezdo - Episode 1 (E01) (epizoda) (2020)

Nebojím sa dať plný počet, pretože sú tam výborné herecké výkony- Anna Javorková, Alexander Bárta, Marián Mitaš, Soňa Norišová a iní a hlavne je to uveriteľné, dobrý scénar. Naozaj výborná práca!!!

• 22.2.2020  22:26
    Sviňa (2020)

Ako už tu bolo spomenuté, predvolebná agitka, ktorá klže po povrchu. Dej je sledom kauz posledných rokov, poskladaných za sebou, s cieľom nič nevynechať, takže cudzinec by asi vôbec nič nepochopil. A nám domácim je síce jasné, kto je kto, ale celé je to ako zfilmovaný referát na tému: všetky kauzy Smeru a Kočnera. Atmostéra nulová, autorka vsadila na oplzlosť, ktorá je tu v tak vrchovatej miere, že slovo piča beriete ako slovenský folklor. Pani Solčanská ma nadobro odradila chodiť na jej diela do kina. zbohom!!! A ešte dovetok: dosť ma pobúrilo, že ľudia na takýto film idú s pukancami a kolou, ale po jeho zhliadnutí som im vlastne závidela- aspoň mali nejaký zážitok

• 17.2.2020  16:51
    Modrý den (TV film) (1994)

Opravdu skvělé dílko. Téma, zpracování i herecké obsazení. Škoda, že zapomenuté a málo opakované.

• 10.2.2020  17:32
    Parazit (2019)

Nerozumím vysokému hodnocení tohoto filmu. Ani tomu, proč dostal Oscara. Ale vlastně jsem si na to už trochu zvykla, že nesdílím všeobecné nadšení a davové jásání. Film je celkem originální, to jo. Ale chybí mi tam jakákoliv logika. Smradlavý chlapík ze slumu se z jednoho dne na druhý stane osobním řidičem pracháče, zvládne složitou elektroniku a je v tom výborný. Jeho smradlavá manželka zase nahradí ve voňavém světě pracháčů hospodyni, je schopná vařit fajnová jídla a obsluhovat různé mašiny, i když doteď se cpala jen nudlemi. A ta scéna v těch katakombách, kdy si nahrávají narušitele na mobil a místo aby jí někdo ten mobil jednoduše vyrval z ruky a rozbil ho, tak se raději všichni skoro pozabíjejí. Abych to brala jako černou komedii, musela bych v tom vidět nějaký humor, a ten jsem teda neviděla. Závěrečná scéna mě až tak nešokovala, jelikož od tohoto filmu bych očekávala opravdu cokoli.

• 31.1.2020  16:21
    Ptáčata (TV seriál) (2010)

Práce s Ptáčaty je opravdu náročná. O to záslužnější a důležitá. Ale je to běh na dlouhé tratě. Je vidět, že děti čím jsou starší, ztrácejí jakoukoli motivaci, nic je nebaví, holky myslí jen na rození dětí a vůbec netuší, co se svým životem. Asi to mají z domu, nevím. Dokument měl ukázat i jejich rodiče nejen jak mluví na kameru, většinou plácají ani nevědí co- ale autoři se měli víc ptát na nějaké názory a postoje rodičů. Protože škola nezmůže všechno. Bohužel největší nepřítel cikánů není bílý, ale cikán, který ho navede na špatné chodníčky....

• 19.1.2020  23:10

Tak to byl nářez!!! Tenhle film jsem viděla po dlouhých letech a dávám plných 5. Knížku jsem kdysi četla- Páral je originální spisovatel a až po letech smekám i nad filmovým zpracováním, skvělou hudbou, skvělým scénářem a zcela vyjímečnými hereckými výkony. Nezapomenutelná Edita v podání Jany Brejchové, sympaťák Břeťa v podání Ivana Vyskočila, nesnesitelná naivka Naďa Konvalinková, ale především charismatický Eduard Cupák!!!! Jednoduše skvělé!!! Kdysi jsme uměli točit extra kousky!!!

• 14.1.2020  17:05

Dávám 4* hlavně ze solidarity k protagonistce a snaze ukázat i odvrácenou stranu naší společnosti. Určitě spousta lidí tady žije v bublině a ani netuší, jak jiní pracují ve 21. století. Obávám se ale, že tito se to ani nedozvědí. Jednak dosah tohoto dokumentu je tak max na 5% populace a jednak jsou lidi, kteří řeknou: kdyby se líp učili..., přitom tohle většinou říkají ti, co sotva prolízali, ale měli štěstí na šikovné kamarády, kteří jim pomohli někam se upíchnout. A ty scény ve spodním prádle si Saša opravdu mohla odpustit.

• 12.1.2020  22:35
    Kabinet Dr. Honzáka (TV pořad) (2020)

Až dosud jsem měla dr. Honzáka ráda, ale po tomhle paškvilu.... Ne každý má na to dělat takový program jako Šíp.

• 5.1.2020  17:31
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Proč tak nízké hodnocení? A ty nenávistné komentáře přímo od štědrovečerního stolu? To se tolika lidem nepovedl salát anebo připálili kapra? Nechápu. Pohádka povedená, princ i princezna taky, zloduši uvěřitelní, příběh dobra a zla měl hlavu a patu, tak o co go???

• 30.12.2019  22:18

Tak ráda bych film ohodnotila líp, doufala jsem, že to bude něco jako Pásla koně na betoně. I zdejší hodnocení bylo velmi inspirující, abych se těšila. Ale po pár minutách jsem nevěřila ani vlastním očím, ani vlastním uším!!!! Tak amatérskou hlavní hrdinku jsem snad ani ve filmu neviděla. Jako by scénář předčítala někde sedíc na záchodě. Všechno v jedné rovině, bez akce, ale i bez správné intonace, no hrůza. Nechápu, že se našlo spousta lidí, kteří to neslyší a nevidí a hodnotí nespravedlivě vysoce. Možná z falešné solidarity k tématu, nevím. V každém případě pro mně strašné zklamání, jen ze solidarity dávám jednu hvězdu, jinak bych hodnotila jako odpad, protože tohle dílko ani nic jiného není. Bohužel.

• 30.12.2019  20:54

Konečně vtipná komedie na velmi aktuální téma, která nesklouzla do trapnosti a přitom si do globalizace pořádně obouvá!!!!

• 28.12.2019  19:20
    Johančino tajemství (TV film) (2015)

Juraj Nvota by sa mal venovať divadelnej réžii. Určite nie rozprávkam. Tejto rozprávke som neuverila nič- Dominika Morávková ako chlapec???- Kristína neskutočne toporná princezná, herci z Astorky totálny prepadák, lacné kostýmy, amatérske scény koňských pretekov, jazdenia na koni, atd... všetko zle. Jediné plus bola pre mňa víla Emílie Vášaryovej a jej čarovanie. Tá bola kúzelná a jediná uveriteľná postava v tejto frašky.

• 27.12.2019  16:08
    Malcolm v nesnázích (TV seriál) (2000)

Výborný vtipný rodinný seriál. Nadsázka zde funguje stopro. U nás bohužel méně známý, jinak by nemohl mít tak nízké hodnocení, na rozdíl od mnohých stupidních domácích či zahraničních rádoby seriálů. A komentáře typu: hlavní hrdinové nesympatičtí, atd. jsou mimo. Je to osobní věc - mně osobně tahle rodinka sedla výborně

• 27.12.2019  11:55

Když 2 dělají totéž, není to totéž. Helena Třeštíková natočila skvělé manželské etudy, příběhy obyčejných lidí z různých oblastí- dělníky i umělce, chytré i méně chytré, všechno bylo uvěřitelné a jednoduché jako facka. Dcera Hana by ráda pokračovala v maminčiných šlépějích. Zalovila ve vodách svých kamarádů, a taky pár cizích dvojic, které ulovila na pražské radnici, absolutně zkopírovala mámin formát - je to vůbec dovoleno???- včetně přerušovaných černo- bílých komentářů typu za dva měsíce, po půl roce, atd... A ve výsledku vzniklo něco dost umělého a těžko uvěřitelného. To opravdu dnes všichni Pražáci pracují v reklamkách??? Dají se vydělat velký prachy jen na oblbování lidí? Určitě ano - jak je vidět. kdo dělá v raklamce, ten se má!!!! Ale.... Pořád dokola se opakující otázky, klouzání po povrchu ... Takový dojem jsem měla nejvíc z dvojice Petra a Viktor. Její teatrální úsměvy a komentáře, vždy vzorně upravená, doma uklízeno- vše pečlivě připraveno - žádný skutečný život. Dvojici Irena a... lidi vyčítali divadýlko spokojeného života plného teatrálních polibků, ale mně to v tomto případě nevadilo. Tahle dvojice žila spolu již spoustu let a každý měl své koníčky, což je nutnost po takových letech vztahu, aby to klapalo a lidi se neokoukali. Horší to bude, až přijdou děti, kdo se obětuje? Uvidíme. Já bych viděla ráda pokračování, ale ne v podání Hany ´Třeštíkové!!!

• 29.7.2019  17:12
    Byli jednou dva písaři (TV seriál) (1972)

Tak skvostný a nadčasový seriál se jen tak nevidí. Toto dílko dokáže bavit v každé době a tím, že je černobílé, zůstává v něm navždy poetika. Prostě učebnice humoru, skvělých dialogů a pak už jen třešnička na dortu: dokonalí herci. Ale ono se to hraje, když co dialog, to skvost - takže pro mě tento film stojí na scénáři pana Dietla. Smekám

• 29.7.2019  17:01
    Trhlina (2019)

Jelikož režisér Bebjak umí, což dokázal Čiarou, tak tenhle počin opravdu n e c h á p u. Něco tak amatérského a odfláklého člověk hned tak nevidí. Proto ten odpad.

• 29.6.2019  17:01
    Druhý dech (TV seriál) (1988)

Hodnotím po náhodném shlédnutí 2.dílu a pak po pravidelném sledování seriálu až do konce. Mně seriál zaujal vším. Námětem, prostředím, hereckými výkony, ale především uvěřiteností dialogů a popisem tehdejší doby. A divila jsem se, že jsem o tomto seriálu dosud neslyšela, jelikož Kratina byl kdysi za sex symbol. A pak mě napadlo podívat se na zdejší stránku. To byl teda šok. Černé políčko a samý odpad. Už víc krát mi přišlo, že jsem viděla asi jiný seriál. Ale ne!!! Lidem vadí krávy, komunisti, soudruzi, herci, atd. No jo, jiná generace odchovaná na počítačových efektech a slaboduchých rozhovorech . Tak jsem dala 4* jako satisfakci, jinak bych dala 3*.

• 2.5.2019  14:13
    Najväčší Slovák (TV pořad) (2018)

Myšlienka dobrá, ale v dnešnej dobe nejako nepochopená. Vzorka prvých 100 nominovaných veľmi pestrá - od politikov, hercov k športovcom. Tak sa v prvej desiatke ocitli vedľa národného buditeľa Štúra aj Gustav Husák alebo Jánošík alebo Sagan alebo Gombitová!!! Tento "guláš" možno odradil veľa potenciálnych hlasujúcich, aby niekomu odovzdali hlas, pretože sa porovnávalo neporovnateľné, miešali sa jablká s hruškami. Nakoniec vyše 100tis hlasov rozhodlo o konečnom poradí, ale kedže Slovákov je 5 milionov, výsledky sú diskutabilné a nič nevypovedajúce.

• 14.4.2019  12:12
    2 na 1 (TV pořad) (2018)

Nepozerateľná trapošina!!!! Hodnotenia uživateľov sú minimálne, ale systém z toho dokáže napočítať 34% !!!! To by som chcela vidieť ten vzorec!!!

• 12.4.2019  15:02
    Index lásky (2012)

Jediné, co stojí v tomto filmu za zmínku je finština, která je pro našince zajímavá a překvapivě s maďarštinou nemá co se týče zvukomalebnosti nic společného - dávám za ni jednu hvězdu. Jinak jedna velká mizérie. A divím se komentáři JohnyhoD, který by se kvůli 45 minutovému píchání přestěhoval na sever. Mně to spíš přišlo jako znásilnění toho chudáka a způsob provedení se stopkami a budíkem byl tak stupidní, jakoby režisér a scénáristi v životě nezažili sex. Mně bylo toho chudáka celou dobu líto. A na závěr. netušila jsem, že ve Finsku nepoužívají sprchu ani před ani po, i když provádějí naplánované kopulace v bytě

• 6.4.2019  20:19
    Teroristka (2019)

Tak falešný a nepřesvědčivý paškvil se hned tak nevidí!!! Skvělá herečka Iva Janžurová by si měla vybírat své role. Nazvat takovou parodii Teroristkou je nehoráznost. Jednak terorismus není sranda, je to vskutku vážná věc a jen debil si z toho dělá srandu. A jednak - zabití jednoho odporného týpka není terorismus, ale obyčejná vražda

• 18.3.2019  14:23

Ta paní mi rozsvítila jeden obyčejný šedý den! Právě jsem dokoukala dokument, který je nesmírně lidský a inspirativní hlavně v tom, že dává naději. Naději všem "šedým myškám" a lidem, co neměli to štěstí na rodiče, kteří by je v životě povzbuzovali a říkali jim, jak jsou úžasní. Dagny měla nešťastnou maminku, která svou frustraci přenášela na děti, tatínkové se tehdy o děti nezajímali vůbec. Musela jít pracovat do továrny, i přesto, že měla hlavu na učení a ruce levé, jak se vyjádřila její učitelka, ale po tatínkově smrti neměla jinou možnost. A vydržela tam 20 let!!! Vdala se za alkoholika a žárlivce. Její život v mládí byl prostě jedna katastrofa. A pak se to stalo: nabrala odvahu a opustila muže. Začla studovat a našla si jinou práci. A na jedné tancovačce našla muže, se kterým prožila nádherný a spokojený život. A teď 10 let po smrti manžela si hledá nový smysl v životě, bloguje, tančí a hledá spřízněnou duši. Jenže hledejte na seznamkách ve 100 letech vrstevníka!!! A když nějakého najdete, ten chce ženu do 69 let!! Smích střídá slzy, to je asi příběh této skvělé paní Dagny.

• 2.2.2019  11:19
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Asi jsem divná, ale mě to přijde jako absolutně vykonstruovaná neuvěřitelná a absurdní hovadina.

• 20.1.2019  22:34
    Skleněný (2019)

Váhala jsem, jestli tomuhle paškvilu dát jednu hvězdu za skvělé herecké obsazení a výkony. Ale pak mi došlo, že to bych musela být fanda komiksů a to rozhodně nejsem!!! Peníze, co táhle hovadina stála, bych dala hladovým dětem v Africe anebo bych je i vyhodila z okna, určitě by to bylo užitečnější než je nacpat sem.

• 2.11.2018  21:36

Nádherný film podľa nádhernej knihy, klobúk dole pán Redford, natočili ste komorný príbeh jednej rodiny veľmi civilne a "obyčajne".

• 29.10.2018  15:03
    Przepis na życie (TV seriál) (2011)

Po zhliadnutí pár častí je to vtipné, svižné, ale ak sledujete dlhšie, nestačíte žasnúť nad takým agresívnym feminismom. Postavy matky a dcéry pubišky- v katolickom Poľsku riešia stále sex a vzťahy s mužmi, postava manžela -lekára - totálna katastrofa - podpapučový chudáčik, úplný dilinko a jeho nová manželka - totálna hlupaňa, akože emancipovanáa a neustále ho sekýrujúca gynekologička. Zápletky sa donekonečna opakujú, k tomu sa stále varí... Seriál, ktorý stačí len počúvať. Pri varení, vysávaní, písaní úloh, je tam dobrá hudba a odsýpa to. Ale na to, aby som si k nemu sadla, by ma museli pripútať.

• 24.10.2018  13:56
    Drsný Stylista (TV pořad) (2014)

Zhodnotím tento pořad jedním slovem a i to je mi líto času, který jsem tomu dala: FUUUUJ !!!!

• 17.10.2018  22:50

Po dlouhé době opět shlédnuto a přehodnoceno. Kdysi to mohl být trhák, ale zub času se podepsal na všem: scény neuvěřitelné, všechno hrané na efekt a Clint Eastwood co by lámač ženských srdcí?? brilantní agent?? to teda NEEEE!!! Americká srákořina o udatném hlídači páně prezidentů od doby Kennedyho. Jediná hvězda za odporného Malkoviče.

• 29.9.2018  20:38
    Tvoja tvár znie povedome (TV pořad) (2016)

Čo toto má akože byť? Je mi ľúto tých maskérov a tých patlanín, ktoré sa použijú na takúto bohapustú hovadinu. Ľudia už stratili súdnosť. Telka nemá peniaze na vystúpenia originálnych umelclov, tak nám núka tráááápnu maškarádu všelijakých skrachovalcov

• 6.9.2018  13:18

A zase jednou jsem divná, protože pro mě byla tahle romance daleko uvěřitelnější než romantický příběh na Titanicu. Na rozdíl od Titanicu je zde příběh 2 dávno dospělých, kteří se ocitnou ve vypěté situaci, musí se rozhodnout, zda se pustí hledat záchranu, anebo zůstanou čekat na pomoc. Odhlédnouc od mnohých nelogičností - co žral pes celý měsíc, že byl tak čiperný, když oni umírali vyčerpáním? Kde se na vrcholu zamrzlé hory vzala puma, když pak celou dobu při sestupu nenarazili na žádné zvíře kromě zajíce? atd. Odhlédnouc od absolutně diletantské milostné scény, kde se dva nemytí a asi ne zrovna voňaví lidi vyměňují tekutiny jako v romantické telenovele od Rosamundy Pilcherové, přesto všechno jsem nakonec uvěřila síle jejich vztahu. Prosttě, když s někým dokážete přežít měsíc v divočině mimo civilizace, nemůže to už smazat žádný běžný obyčejný vztah. A jsem ráda, že film skončil jako správný americký happyend.

<< předchozí 1 2 3 4