• Životopisný

Karolína (2021) (TV film)

Karolinin příběh jsem zachytila poněkud opožděně proti ostatním zde- a po stránce kvality dokumentů paní Třeštíkové není co vytknout. Manželské etudy jsou objektivnější, protože daly šanci promluvit i druhé straně. Tady sledujeme příběh jedné ambiciózní mladé ženy, která je velice cílevědomá a jde si za svým - místo slabě placeného zdravotnictví odchází k realitám, kde vydělává 4x víc. Jen tak mimochodem - tady je vidět, že aby člověk v dnešní době vydělával, nepotřebuje o daném oboru vědět vůbec nic :DDD. Přitom se rozchází s různými partnery a když si pořídí dítě bez otce, pořídí si také ruinu bez rozumu. A jelikož časem zjistí, že je to těžký oříšek, zblbne hlavu jednomu jednoduchému dobrákovi, který i s partou kamarádů dře na jejím ranči. Samozřejmě s ním na důkaz její obrovské lásky hned otěhotní, i když celou dobu vykládá, že nemůže mít děti .DD. Po narození 2. a nakonec i 3. dítěte je její sen v podobě obrovského statku splněn - bydlí na vytoužené vesnici v obrovské nemovitosti s krásnými dětmi a početným zvířectvem a je šťastná. Ještě bych se zeptala lidí kolem, které použila o odhodila na své zářivé cestě ke štěstí.

Sanitka (1984) (seriál)

Hodnocení jsem změnila po mnoha letech od prvního shlédnutí, protože na rozdíl od mnoha jiných, mi ten seriál připadá lepší jako kdysi a určitě lepší než nejpopulárnější Nemocnice na kraji města. Dobový seriál snažící se zmapovat etapu vývoje pražské záchranky - proto oslovení soudruhu zde není agitační sračka, jak to tady mnozí chytráci argumentují - výborné herecké výkony - charismatický Vinklář, Hanzlík a Bartoška, mladinká Zlata Adamovská a do toho charakteristická hudba, nezapomenutelná kombinace

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

Tohle měla být komedie století. Čím starší, tím je lepší a můžu na ni koukat 100 krát.

V exekuci - Jak se vymáhají dluhy (2023) (epizoda)

Na rozdíl od vysokého hodnocení zde - považuji tento počin za vcelku amatérské dílko. Namaskovaná slečna je možná atraktivní pro diváka, ale proč přišla do call centra? Tato call centra přece jsou podnikatelské subjekty a nebankovky jsou jejich zákazníci, operátorky nemůžou za špinavosti nebankovek, ony si jen dělají svou práci. A v tom je kámen úrazu, že se tady ukazují příběhy lidí, kteří spadli do exekucí jako nějaké cirkusové atrakce - necháme jim nějaký čas na to, aby se vyplakali, my je politujeme - a jdeme dál. Přitom bez změny zákonů a postihu všech lichvářů a hlavně zákeřných exekutorů se nikam neposuneme

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Postava Terezy opravdu uřvaná a nervní - slyšela jsem ji v nějakém rozhovoru se vyjadřovat, jak má konečně příležitost víc než "přicmrndávat" a asi si to vyložila tak, že bude nesnesitelně akční. Celou dobu mi vadila.

Deset let lásky (2017)

Dávam plný počet za tento priekopnický počin - zobraziť obyčajné životy obyčajných ľudí v rôznych krajinách. Vo Fínsku si dve deti urobili deti a potom sledujeme, ako partner- očividne narkoman- sa len potáca životom a dievča musí rýchlo dospieť a byť zodpovednou mamou. V Česku sa z nenápadného páru stane veľmi pekná rodinka so 4 dcérami. Na Slovensku sa jedna veľmi sympatická rodinka s 2 dcérkami rozvedie a druhá s jednou dcérkou takisto - tam som to ale čakala od začiatku, pretože manželka na mňa už ako mladá pôsobila ako dôchodkyňa. No a posledná rumunská rodina funguje celý život na "vítacom a lúčiacom" princípe a očividne to funguje. Pani je šťastná, že manžel z Nemecka nosí peniaze, ona sa zatiaľ stará o deti a o domácnosť- keď sú spolu, užívajú si to a neriešia blbosti. Asi návod na šťastné manželstvo- ak žena nie je náročná a nechce všetko hneď.

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Čirá katastrofa, abych celý díl slyšela o sraní, hemoroidech, prcání, vlhnutí, menstruaci - to je fakt pořad pro úchyly, k nimž bych nechtěla nikdy patřit

Traf to! (2023) (pořad)

Toto je nejaká road movie pre moderátora? Lebo nič iné tam nevnímame, len ako chudák Šoko šprintuje z jednej strany na druhú a trepe pritom 2 na 3. Stále sa tam veľmi vtipkuje, kecá, takže divák ani nemá šancu si všimnúť, kedy sa vlastne súťaží. A Gertruda a to ukazovanie na otázky??? Katastrofa celý tento formát. Bolo by to normálne úplne bez moderátora. Mužstvá by stláčali tlačidlá, kto by bol skôr, ten by odpovedal, počítač by rátal body a niekto v pozadí by komentoval ako Gertrúda. Možno by sa to dalo pozerať. Dávam 1* za to, že mi to trochu pripomína súťaž na Markíze bizárnosťou otázok.

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Vynikající!!! Vynikající a ještě jednou vynikající!!! Na tak malé ploše tolik postav, údálostí a situací - to byly doby, kdy režisér i herci uměli vytvořit atmosféru tak hustou, že se dá krájet. A postava Miloše Nedbala  tak dokonale odporná, že i po 50 letech mrazí...

Iveta - Episode 2 (2021) (epizoda)

Nedá sa to hodnotiť. Modelky krásne, Ondrík OK, ale tá spatlaná východniarčina sa nedá počúvať. Prvé minúty mi to pripomenulo MOST!, ale ozaj len pár minút. Škoda

Ovládací panel