KevSpa

homepage

Twitter: McKevspa

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 16.7.2019  13:49
    Totáln! sezona (TV seriál) (2019)

Tohle se opravdu moc povedlo. Jako fanatická Slávistka nemám nejmenší výtky.

• 25.4.2019  20:42

9 z 10 psychologů nedoporučuje sledovat Avengers: Endgame v depresivní fázi.

• 3.4.2019  17:51
    Smrtící virus (TV seriál) (2019)

Od seriálu jsem toho pro jistotu moc nečekala, upířina totiž není zrovna téma, které vyloženě vyhledávám. Hned první díly mě však chytily i díky sympatickému obsazení v čele s Mark-Paulem Gosselaarem. Chemie mezi ním a Saniyyou Sidney v roli malé Amy funguje na výbornou. Bohužel zhruba v půlce série se dostavilo pár epizod, které se příliš táhly, a to i vinou na můj vkus zdlouhavých flashbacků. Ty až moc zdržovaly samotný děj. V závěrečných třech dílech se ale seriál opět pořádně rozjel a nabídl i přiměřené množství akce. 1. série - 80%

• 24.12.2018  14:03
    Informer (TV seriál) (2018)

Sam Mendes nesáhne vedle ani coby producent. Šestidílné britské drama je poutavou podívanou, která se na problematiku boje proti terorismu dívá jak z pohledu mladého informátora pákistánského původu, tak ostříleného policisty. Ten sám bojuje s vlastními problémy, které mu práce v utajení způsobila. Seriál má dost zajímavé rozuzlení a především díky Paddymu Considineovi vás vtáhne a nepustí.

• 20.12.2018  05:14
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Podobné téma mě většinou neláká, o to milejší to pro mě bylo překvapení. A to jsem na to původně začala koukat jen kvůli Matthewovi Goodeovi. 1. série - 90%

• 21.9.2018  13:46
    The First (TV seriál) (2018)

Z mého pohledu výtečná záležitost, která je spíše pro náročnějšího diváka, který dokáže ocenit propracovanost postav a zajímavý pohled na přípravy na nebezpečnou misi. Hodně to připomíná některé filmy Terrence Malicka a je fakt, že tenhle umělecký styl prostě neskousne každý divák. 1. série - 80%

• 14.8.2018  00:29
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

Ideální seriál pro ty, kteří trpí absťákem po skončení aktuální řady Billions. Succession se nese v podobném duchu, byť se mnohem více zaměřuje na rodinné třenice. Po trochu rozpačitějším začátku to nabralo neuvěřitelné obrátky. Kdo vydrží pár úvodních dílů, rozhodně neprohloupí. Mimochodem Jeremy Strong jako obvykle válí. Tuším, že druhá série už bude jedna velká jízda. 1. série - 90%

• 4.8.2018  09:50
    Apostasy (2017)

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Většinu času se bohužel tvůrci drží až moc při zemi a neodhalují tuto problematiku v celé své "kráse". Nezasvěceným jistě tato šílená pravidla a vše kolem může připadat dostatečně drsné, nicméně pro člověka, který si něco takového sám prožil, je to až moc soft. Teprve v závěru filmu tvůrci konečně naplno ukáží, jakým způsobem Svědkové Jehovovi nesmyslně ničí celé rodiny, přesto pro mě zůstávají stále jen na půli cesty. Navíc nevyužili šance, aby plně ukázali, jak tvrdý psychický dopad to má samotné "odpadlické" děti, které nikdy neměly na výběr a do víry byly nuceny, a když se rozhodnou odejít či jsou vyloučeny, navždy přijdou o rodiče.

• 11.6.2018  14:37
    Sweetbitter (TV seriál) (2018)

Sympatický seriál, který si na nic nehraje. Hlavní hrdinka je dostatečně sympatická, aby to utáhla a sledovat ji, jak se rozkoukává ve velkoměstě a pomaličku přichází o svou nevinnost, je rozhodně zábavné. Škoda, že jsou epizody tak krátké a je jich málo. A velké mínus mají tvůrci za to, že příliš nevyužili Paula Sparkse, který dostal víc prostoru až ve finále a hned to mělo větší grády. 1. série - 80%

• 10.6.2018  12:34
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Vynikající minisérie, které samozřejmě herecky vévodí Benedict Cumberbatch. Přesto, že se tu řeší těžká témata, jako je závislost, sexuální obtěžování rodičem a rozpad rodiny, potažmo člověka, dokáže seriál zároveň pobavit. Jedinou vadou na kráse je pro mě to, že jde o tak krátký seriál. Než se stačíme s postavami více sžít, už je konec.

• 22.5.2018  05:32
    Station 19 (TV seriál) (2018)

Po trochu vlažnějším začátku se to skvěle rozjelo. Podobný feeling jako u Grey's Anatomy je hodně znát a myslím, že v budoucnu se máme ještě nač těšit. První řada byla spíše taková seznamovací, aby nám postavy přirostly více k srdci. A doufám, že dostane víc prostoru náčelník Ripley. 1. série - 90%

• 1.5.2018  19:06

Oni mi ho zabili, parchanti. :'(

• 29.4.2018  13:05
    Ztraceni ve vesmíru (TV seriál) (2018)

Pro mě rozhodně nejlepší guilty pleasure roku. Seriál splnil má očekávání zábavné rodinné sci-fi, kterou nesmí brát divák vážně a jen se bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. A můj oblíbenec Toby Stephens rozhodně nezklamal. Takže šup sem s druhou řadou. 1. série - 90%

• 24.4.2018  21:14
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

Vynikající drama zpracovávající obecně nepříliš známé skutečnosti, které vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001. Velmi zajímavý pohled na rozkoly mezi CIA a FBI a zatajování důležitých informací, na základě kterých možná bylo možné útokům předejít. Nezájem politiků byl už jen vyústěním celé byrokratické mašinérie, v níž vítězila lidská ega a následky všichni známe. Vskutku povedená "rekonstrukce" událostí vedoucích k útokům, okořeněná skvělými hereckými výkony v čele s Jeffem Danielsem. Sice se děj v některých dílech maličko táhne, ale rozhodně to výsledný dojem nijak nekazí. 90%

• 24.4.2018  21:12
    Tady a teď (TV seriál) (2018)

Alan Ball se vrátil k žánru, který je mu nejbližší. Rodinné drama, ve kterém zkoumá mezilidské vzahy a řeší všechna možná tabu a problémy současné společnosti. Je až neuvěřitelné, kolik toho zvládne divákům naservírovat na prostoru desetidílné série. Here and Now sice není tak úderné jako jeho Six Feet Under či scénář k American Beauty, přesto si vás i tento seriál dokáže podmanit. Není to samozřejmě pro každého, ale kdo má chuť při sledování i trochu přemýšlet, rozhodně nebude zklamaný. 1. série - 100%

• 27.3.2018  12:58
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Vyloženě bezchybných seriálů, při nichž si vychutnáváte každý záběr každé epizody, mnoho není. Vždy se najde nějaký ten slabší díl, ale to v případě The Alienist nehrozí. Precizní dobová podívaná, kde je v dokonalé rovnováze naprosto vše, od příběhu, přes vizuální stránku až po skvělé herecké výkony v čele s úžasným Danielem Brühlem. Rozhodně bych nepohrdla další řadou, kdyby se autor knižní předlohy, jenž se na seriálu podílel, rozhodl pokračovat. 100%

• 25.3.2018  23:11
    Záchranáři L. A. (TV seriál) (2018)

Seriál rozhodně není tuctovým procedurálním dramatem z prostředí hasičů a policistů. Ostatně stačí se podívat na jména tvůrců, kteří za seriálem stojí. Ryan Murphy a Brad Falchuk ve spolupráci s Timem Minearem pojali na první pohled obyčejnou procedurálku osobitým způsobem. Více než na samotné záchranné akce se zaměřují na osobní příběhy hlavních aktérů, hasičů, záchranářů, policistů i operátorů linky 911. A právě v tom tkví síla seriálu. Když k tomu připočteme spoustu absurdních situací, ale i skvělé herecké obsazení v čele s Peterem Krausem, Angelou Bassett a Connie Britton, je výsledkem jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení roku. 1. série - 90%

• 2.3.2018  22:59
    Waco (TV seriál) (2018)

Šestidílná minisérie podle skutečných událostí je dechberoucí podívaná, která se na celou situaci dívá z více úhlů. Ačkoli na straně bezpečnostních složek samozřejmě došlo k obrovským pochybením, k takové situaci by nedošlo, nebýt náboženského fanatismu. Koresh byl prostě hajzl, kterému byly životy ostatních ukradené, ale měl moc s nimi manipulovat. V tomhle ohledu je hlavní viník jednoznačný, jsem ovšem ráda, že tvůrci se snažili vykreslit všechny postavy jako chybující lidi a že nic nebylo černobílé. A klidně bych snesla i pár dílů navíc.

• 26.2.2018  02:40
    Půjčovna masa (TV seriál) (2018)

Vizuálně tomu není co vytknout, ale ve výsledku z toho nejsem tak odvařená, jak jsem doufala. Dějová linka je sice slušně zamotaná, takže divák může nabýt dojmu, že je také úžasně propracovaná, mně ale přišla celkem slabá. Zřejmě je to o tom, kolik toho má člověk nakoukáno. K hereckým výkonům ale nemám nejmenších výtek, především Joel Kinnaman to do značné míry táhne. 1. série - 80%

• 13.2.2018  03:44
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Trochu slabší rozjezd i dojezd, ale až na drobná zaváhání se Discovery celkem povedlo. Z postav nejvíce zaujal kapitán Lorca v podání Jasona Isaacse. Nepatřím mezi velké fanoušky Star Treku, takže se ani nebudu pouštět do jakéhokoli srovnávání. Discovery je solidní podívaná, ale čekat od seriálu zázraky je zbytečné. 1. série - 80%

• 17.1.2018  22:33
    X-Men: Nová generace (TV seriál) (2017)

Sice to má svá slabá místa, ale jinak hodně příjemná x-menovská podívaná. Možná bych ocenila méně přešlapování na místě a rychlejší vývoj, zvlášť při tak malém počtu epizod, ale to je v podstatě jediná výraznější výtka. 1. série - 80%

• 24.12.2017  00:32
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Všechny ostatní rádoby komediální seriály se můžou jít zahrabat. Jednoduše brilantní a Rachel Brosnahan má zaděláno na životní roli. 1. série - 100%

• 19.12.2017  07:02
    Nepokoj (2017)

Nebudu zapírat, že jsem v podstatě celý film probrečela. Bylo to jako dívat se do zrcadla. Jsem moc ráda, že tenhle úžasný dokument o ME/CFS vznikl, bylo to potřeba. A pokud to byť jen maličko pomůže k pochopení ze strany veřejnosti, lékařů a ke zvýšení prostředků na výzkum, budu šťastná. Velice obdivuji režisérčina manžela, který s ní přes všechny útrapy stále zůstává. Bohužel ne každý partner je ochoten a schopen zahodit svůj život, aby se o nemocného postaral.

• 6.12.2017  16:34
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Zodiac v seriálové podobě. David Fincher tohle zkrátka umí, ta atmosféra je nepopsatelná. Navíc mě potěšilo, že se Holt McCallany konečně dočkal pořádné hlavní role, která mu dokonale sedí. Tak šup sem s druhou řadou. 1. série - 100%

• 28.11.2017  02:01
    The Last Post (TV seriál) (2017)

Až na pár zadrhnutí v podobně několika zbytečně natahovaných dílů velká spokojenost s hereckými výkony a dějovými linkami. Druhou sérii bych brala všemi deseti. 1. série - 90%

• 23.10.2017  03:58
    Pot a slzy (TV seriál) (2015)

Mistrovský kus. Dechberoucí od začátku do konce. Ben Daniels je ve své roli úžasný, taneční scény úchvatné a příběh nesmírně intenzivní. Bravo!

• 23.9.2017  00:29
    Salvation (TV seriál) (2017)

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh. Naštěstí se nakonec dočkáme druhé série. 1. série - 90%

• 12.9.2017  02:37
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Seriál přesně podle mého gusta. Hutnou atmosféru doplňuje vizuálně nápaditý styl. Krásné prostředí ostře kontrastuje s místy až brutálním děním. Tempo pozvolna graduje, minulost hlavního hrdiny je postupně rozkrývána a výsledkem je dechberoucí příběh pomsty, který musí potěšit každého milovníka podobných drsných krimi podívaných. Herecké obsazení je celkově zajímavé, Christina Hendricks si opět střihla jí sednoucí roli seběvědomé ženy, Christopher Heyerdahl dalšího solidního záporáka a potěší i neokoukané tváře v dalších rolích. Ovšem Tim Roth je úplně jinde, seriál táhne svým přirozeným charismatem a Jimův propad na dno je neskutečně sugestivní. Závěrečný cliffhanger sice dokáže diváka pořádně naštvat, ale druhá řada to jistí. 1. série - 100%

• 1.9.2017  17:55

Fassbender jako obvykle skvělý, i když zrovna tahle role mu nedala tolik prostoru se více předvést. Vikander mě žel iritovala od začátku do konce. Přestože je to krásně natočené, přijde mi to na romanci příliš zdlouhavé. Pořádně ubrat na stopáži by rozhodně neškodilo, pak by byl i můj výsledný dojem určitě pozitivnější.

• 21.8.2017  14:21
    Marvel's The Defenders (TV seriál) (2017)

Moje očekávání nebyla nijak velká, takže převládá spokojenost. Ono je jasné, že když se spojí tolik hrdinů dohromady, bude děj trochu roztříštěnější, aby mohlo být všem věnováno zhruba stejně prostoru. A jelikož už dávno nejsem v pubertě a nejsem ani chlap, nepotřebuju ke štěstí jen samou akci. Kecací scény mi nevadily, a akci jsem si aspoň pořádně užila, aniž bych se jí přejedla. Ale určitě bych uvítala víc epizod. 1. série - 80%

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27