KevSpa

homepage

Twitter: McKevspa

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 30.11.2020  03:54
    Dámský gambit (TV seriál) (2020)

Šachy ze srdce nesnáším, ale to mi nebránilo, abych si tuhle vynikající minisérii užila. Coby milovnice dobových dramat, zejména těch ze 60. let, nemám jedinou výtku.

• 3.10.2020  07:51
    Ted Lasso (TV seriál) (2020)

Mé obavy po trochu rozpačitém úvodním dílu se naštěstí nevyplnily. Od třetí epizody je to naprosto bezchybná fotbalová komedie, která vyloženě pohladí po duši. A Jason Sudeikis je v roli věčného optimisty výborný.

• 14.9.2020  23:43
    Away (TV seriál) (2020)

Hodně solidní záležitost. Není to samozřejmě nic pro cyniky. Hraje se tady podle předpokladů hodně na city, což ovšem není na škodu. Jen bych značně ubrala na těch náboženských žvástech, které mě neskutečně iritovaly.

• 31.8.2020  00:16
    Brave New World (TV seriál) (2020)

Seriál určitě zaujal, ale je až příliš nevyrovnaný. Brilantní scény střídají zbytečné pasáže, které tomu ubírají na potřebné dynamice. Za mě trochu nenaplněný potenciál, ale už jen kvůli skvělému Harrymu Lloydovi, který naopak ten herecký potenciál konečně po letech beze zbytku naplnil, pod čtyři hvězdičky nepůjdu.

• 24.8.2020  17:26
    Die Hart (TV seriál) (2020)

Pokud vás Kevin Hart příliš neirituje, tak se to celkem dá. Ale dalo se z toho vyždímat mnohem víc.

• 18.8.2020  19:40
    The Fugitive (TV seriál) (2020)

Tenhle desetiminutový Quibi formát mi vůbec nevyhovuje a celkově kazí dojem z veskrze průměrného seriálu. Pár epizod bylo solidních, ale jinak žádný zázrak a i v případě Kiefera mi přišlo, že neměl pořádně co hrát, nanejvýš zavzpomínat na staré dobré bauerovské časy.

• 14.7.2020  14:57
    Staged (TV seriál) (2020)

Takhle jsem se už dlouho nezasmála. Pro fanoušky Michaela Sheena a Davida Tennanta povinnost.

• 13.7.2020  02:23
    Hightown (TV seriál) (2020)

Hodně povedená krimi, ve které se s ničím nepářou. Typický "nezávislák" od Starz, ve kterém se nemusí ohlížet na útlocitné diváky, pro které je sex něčím odpudivým. Monica Raymund v hlavní roli je vynikající a jako obvykle válí i můj oblíbenec James Badge Dale.

• 13.6.2020  10:14
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

Tenhle seriál jsem dlouho odkládala, protože mi bylo jasné, že se nevyhnu aspoň malému srovnání s mým milovaným The Newsroom. Ale nakonec jsem to zhltla na posezení. Ne vše mi úplně sedlo, ale v druhé polovině už z toho byla hotová závislost. Herecké obsazení parádní, tedy až Aniston, která prostě hrát neumí. A to finále.

• 12.6.2020  04:44
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Murphyho srdeční záležitost na první pohled. Pro mě naprosto bezchybný a krásný dobový seriál. I přes jeho "dobovost" se v něm podařilo poukázat na všechna možná témata, která žel stále hýbou dnešním světem - rasismus, homofobie, sexuální obtěžování, zneužívání moci a mnoho dalšího.

• 10.6.2020  11:00
    Jednotky vesmírného nasazení (TV seriál) (2020)

Ne všechny vtípky tvůrcům vycházejí, ale celkově hodně povedená komedie a to nemám tento žánr až tak v oblibě. Ale dobré satiry trefující se do Trumpa a současné politické situace není nikdy dost a skvělého Stevea Carella jakbysmet. Za mě tedy spokojenost a doufám v druhou řadu.

• 8.6.2020  18:09
    Jiný život (TV seriál) (2019)

Je to tak špatné, až je to dobré. Zkrátka krystalické guilty pleasure, ve kterém je skoro všechno špatně, ale stejně mě to baví.

• 16.7.2019  13:49
    Totáln! sezona (TV seriál) (2019)

Tohle se opravdu moc povedlo. Jako fanatická Slávistka nemám nejmenší výtky.

• 25.4.2019  20:42

9 z 10 psychologů nedoporučuje sledovat Avengers: Endgame v depresivní fázi.

• 3.4.2019  17:51
    Smrtící virus (TV seriál) (2019)

Od seriálu jsem toho pro jistotu moc nečekala, upířina totiž není zrovna téma, které vyloženě vyhledávám. Hned první díly mě však chytily i díky sympatickému obsazení v čele s Mark-Paulem Gosselaarem. Chemie mezi ním a Saniyyou Sidney v roli malé Amy funguje na výbornou. Bohužel zhruba v půlce série se dostavilo pár epizod, které se příliš táhly, a to i vinou na můj vkus zdlouhavých flashbacků. Ty až moc zdržovaly samotný děj. V závěrečných třech dílech se ale seriál opět pořádně rozjel a nabídl i přiměřené množství akce. 1. série - 80%

• 24.12.2018  14:03
    Informer (TV seriál) (2018)

Sam Mendes nesáhne vedle ani coby producent. Šestidílné britské drama je poutavou podívanou, která se na problematiku boje proti terorismu dívá jak z pohledu mladého informátora pákistánského původu, tak ostříleného policisty. Ten sám bojuje s vlastními problémy, které mu práce v utajení způsobila. Seriál má dost zajímavé rozuzlení a především díky Paddymu Considineovi vás vtáhne a nepustí.

• 20.12.2018  05:14
    Čas čarodějnic (TV seriál) (2018)

Podobné téma mě většinou neláká, o to milejší to pro mě bylo překvapení. A to jsem na to původně začala koukat jen kvůli Matthewovi Goodeovi. 1. série - 90%

• 21.9.2018  13:46
    The First (TV seriál) (2018)

Z mého pohledu výtečná záležitost, která je spíše pro náročnějšího diváka, který dokáže ocenit propracovanost postav a zajímavý pohled na přípravy na nebezpečnou misi. Hodně to připomíná některé filmy Terrence Malicka a je fakt, že tenhle umělecký styl prostě neskousne každý divák. 1. série - 80%

• 14.8.2018  00:29
    Boj o moc (TV seriál) (2018)

Ideální seriál pro ty, kteří trpí absťákem po skončení aktuální řady Billions. Succession se nese v podobném duchu, byť se mnohem více zaměřuje na rodinné třenice. Po trochu rozpačitějším začátku to nabralo neuvěřitelné obrátky. Kdo vydrží pár úvodních dílů, rozhodně neprohloupí. Mimochodem Jeremy Strong jako obvykle válí. Tuším, že druhá série už bude jedna velká jízda. 1. série - 90%

• 4.8.2018  09:50
    Apostasy (2017)

Mám z toho trochu rozporuplné pocity. Většinu času se bohužel tvůrci drží až moc při zemi a neodhalují tuto problematiku v celé své "kráse". Nezasvěceným jistě tato šílená pravidla a vše kolem může připadat dostatečně drsné, nicméně pro člověka, který si něco takového sám prožil, je to až moc soft. Teprve v závěru filmu tvůrci konečně naplno ukáží, jakým způsobem Svědkové Jehovovi nesmyslně ničí celé rodiny, přesto pro mě zůstávají stále jen na půli cesty. Navíc nevyužili šance, aby plně ukázali, jak tvrdý psychický dopad to má samotné "odpadlické" děti, které nikdy neměly na výběr a do víry byly nuceny, a když se rozhodnou odejít či jsou vyloučeny, navždy přijdou o rodiče.

• 11.6.2018  14:37
    Sweetbitter (TV seriál) (2018)

Sympatický seriál, který si na nic nehraje. Hlavní hrdinka je dostatečně sympatická, aby to utáhla a sledovat ji, jak se rozkoukává ve velkoměstě a pomaličku přichází o svou nevinnost, je rozhodně zábavné. Škoda, že jsou epizody tak krátké a je jich málo. A velké mínus mají tvůrci za to, že příliš nevyužili Paula Sparkse, který dostal víc prostoru až ve finále a hned to mělo větší grády. 1. série - 80%

• 10.6.2018  12:34
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Vynikající minisérie, které samozřejmě herecky vévodí Benedict Cumberbatch. Přesto, že se tu řeší těžká témata, jako je závislost, sexuální obtěžování rodičem a rozpad rodiny, potažmo člověka, dokáže seriál zároveň pobavit. Jedinou vadou na kráse je pro mě to, že jde o tak krátký seriál. Než se stačíme s postavami více sžít, už je konec.

• 22.5.2018  05:32
    Station 19 (TV seriál) (2018)

Po trochu vlažnějším začátku se to skvěle rozjelo. Podobný feeling jako u Grey's Anatomy je hodně znát a myslím, že v budoucnu se máme ještě nač těšit. První řada byla spíše taková seznamovací, aby nám postavy přirostly více k srdci. A doufám, že dostane víc prostoru náčelník Ripley. 1. série - 90%

• 1.5.2018  19:06

Oni mi ho zabili, parchanti. :'(

• 29.4.2018  13:05
    Ztraceni ve vesmíru (TV seriál) (2018)

Pro mě rozhodně nejlepší guilty pleasure roku. Seriál splnil má očekávání zábavné rodinné sci-fi, kterou nesmí brát divák vážně a jen se bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. A můj oblíbenec Toby Stephens rozhodně nezklamal. Takže šup sem s druhou řadou. 1. série - 90%

• 24.4.2018  21:14
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

Vynikající drama zpracovávající obecně nepříliš známé skutečnosti, které vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001. Velmi zajímavý pohled na rozkoly mezi CIA a FBI a zatajování důležitých informací, na základě kterých možná bylo možné útokům předejít. Nezájem politiků byl už jen vyústěním celé byrokratické mašinérie, v níž vítězila lidská ega a následky všichni známe. Vskutku povedená "rekonstrukce" událostí vedoucích k útokům, okořeněná skvělými hereckými výkony v čele s Jeffem Danielsem. Sice se děj v některých dílech maličko táhne, ale rozhodně to výsledný dojem nijak nekazí. 90%

• 24.4.2018  21:12
    Tady a teď (TV seriál) (2018)

Alan Ball se vrátil k žánru, který je mu nejbližší. Rodinné drama, ve kterém zkoumá mezilidské vzahy a řeší všechna možná tabu a problémy současné společnosti. Je až neuvěřitelné, kolik toho zvládne divákům naservírovat na prostoru desetidílné série. Here and Now sice není tak úderné jako jeho Six Feet Under či scénář k American Beauty, přesto si vás i tento seriál dokáže podmanit. Není to samozřejmě pro každého, ale kdo má chuť při sledování i trochu přemýšlet, rozhodně nebude zklamaný. 1. série - 100%

• 27.3.2018  12:58
    Psychiatr (TV seriál) (2018)

Vyloženě bezchybných seriálů, při nichž si vychutnáváte každý záběr každé epizody, mnoho není. Vždy se najde nějaký ten slabší díl, ale to v případě The Alienist nehrozí. Precizní dobová podívaná, kde je v dokonalé rovnováze naprosto vše, od příběhu, přes vizuální stránku až po skvělé herecké výkony v čele s úžasným Danielem Brühlem. Rozhodně bych nepohrdla další řadou, kdyby se autor knižní předlohy, jenž se na seriálu podílel, rozhodl pokračovat. 100%

• 25.3.2018  23:11
    Záchranáři L. A. (TV seriál) (2018)

Seriál rozhodně není tuctovým procedurálním dramatem z prostředí hasičů a policistů. Ostatně stačí se podívat na jména tvůrců, kteří za seriálem stojí. Ryan Murphy a Brad Falchuk ve spolupráci s Timem Minearem pojali na první pohled obyčejnou procedurálku osobitým způsobem. Více než na samotné záchranné akce se zaměřují na osobní příběhy hlavních aktérů, hasičů, záchranářů, policistů i operátorů linky 911. A právě v tom tkví síla seriálu. Když k tomu připočteme spoustu absurdních situací, ale i skvělé herecké obsazení v čele s Peterem Krausem, Angelou Bassett a Connie Britton, je výsledkem jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení roku. 1. série - 90%

• 2.3.2018  22:59
    Waco (TV seriál) (2018)

Šestidílná minisérie podle skutečných událostí je dechberoucí podívaná, která se na celou situaci dívá z více úhlů. Ačkoli na straně bezpečnostních složek samozřejmě došlo k obrovským pochybením, k takové situaci by nedošlo, nebýt náboženského fanatismu. Koresh byl prostě hajzl, kterému byly životy ostatních ukradené, ale měl moc s nimi manipulovat. V tomhle ohledu je hlavní viník jednoznačný, jsem ovšem ráda, že tvůrci se snažili vykreslit všechny postavy jako chybující lidi a že nic nebylo černobílé. A klidně bych snesla i pár dílů navíc.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27