KevSpa

homepage

Twitter: McKevspa

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27
    • 11.6.2018  14:37
    Sweetbitter (TV seriál) (2018)

Sympatický seriál, který si na nic nehraje. Hlavní hrdinka je dostatečně sympatická, aby to utáhla a sledovat ji, jak se rozkoukává ve velkoměstě a pomaličku přichází o svou nevinnost, je rozhodně zábavné. Škoda, že jsou epizody tak krátké a je jich málo. A velké mínus mají tvůrci za to, že příliš nevyužili Paula Sparkse, který dostal víc prostoru až ve finále a hned to mělo větší grády. 1. série - 80%

• 10.6.2018  12:34
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Vynikající minisérie, které samozřejmě herecky vévodí Benedict Cumberbatch. Přesto, že se tu řeší těžká témata, jako je závislost, sexuální obtěžování rodičem a rozpad rodiny, potažmo člověka, dokáže seriál zároveň pobavit. Jedinou vadou na kráse je pro mě to, že jde o tak krátký seriál. Než se stačíme s postavami více sžít, už je konec.

• 22.5.2018  05:32
    Station 19 (TV seriál) (2018)

Po trochu vlažnějším začátku se to skvěle rozjelo. Podobný feeling jako u Grey's Anatomy je hodně znát a myslím, že v budoucnu se máme ještě nač těšit. První řada byla spíše taková seznamovací, aby nám postavy přirostly více k srdci. A doufám, že dostane víc prostoru náčelník Ripley. 1. série - 90%

• 1.5.2018  19:06

Oni mi ho zabili, parchanti. :'(

• 29.4.2018  13:05
    Lost in Space (TV seriál) (2018)

Pro mě rozhodně nejlepší guilty pleasure roku. Seriál splnil má očekávání zábavné rodinné sci-fi, kterou nesmí brát divák vážně a jen se bavit. Jiný účel ani nemá. Nutno dodat, že jsem si připadala, jako bych se vrátila do dětských let a náramně si to užívala. A můj oblíbenec Toby Stephens rozhodně nezklamal. Takže šup sem s druhou řadou. 1. série - 90%

• 24.4.2018  21:14
    The Looming Tower (TV seriál) (2018)

Vynikající drama zpracovávající obecně nepříliš známé skutečnosti, které vedly k teroristickým útokům z 11. září 2001. Velmi zajímavý pohled na rozkoly mezi CIA a FBI a zatajování důležitých informací, na základě kterých možná bylo možné útokům předejít. Nezájem politiků byl už jen vyústěním celé byrokratické mašinérie, v níž vítězila lidská ega a následky všichni známe. Vskutku povedená "rekonstrukce" událostí vedoucích k útokům, okořeněná skvělými hereckými výkony v čele s Jeffem Danielsem. Sice se děj v některých dílech maličko táhne, ale rozhodně to výsledný dojem nijak nekazí. 90%

• 24.4.2018  21:12
    Tady a teď (TV seriál) (2018)

Alan Ball se vrátil k žánru, který je mu nejbližší. Rodinné drama, ve kterém zkoumá mezilidské vzahy a řeší všechna možná tabu a problémy současné společnosti. Je až neuvěřitelné, kolik toho zvládne divákům naservírovat na prostoru desetidílné série. Here and Now sice není tak úderné jako jeho Six Feet Under či scénář k American Beauty, přesto si vás i tento seriál dokáže podmanit. Není to samozřejmě pro každého, ale kdo má chuť při sledování i trochu přemýšlet, rozhodně nebude zklamaný. 1. série - 100%

• 27.3.2018  12:58
    The Alienist (TV seriál) (2018)

Vyloženě bezchybných seriálů, při nichž si vychutnáváte každý záběr každé epizody, mnoho není. Vždy se najde nějaký ten slabší díl, ale to v případě The Alienist nehrozí. Precizní dobová podívaná, kde je v dokonalé rovnováze naprosto vše, od příběhu, přes vizuální stránku až po skvělé herecké výkony v čele s úžasným Danielem Brühlem. Rozhodně bych nepohrdla další řadou, kdyby se autor knižní předlohy, jenž se na seriálu podílel, rozhodl pokračovat. 100%

• 25.3.2018  23:11
    9-1-1 (TV seriál) (2018)

Seriál rozhodně není tuctovým procedurálním dramatem z prostředí hasičů a policistů. Ostatně stačí se podívat na jména tvůrců, kteří za seriálem stojí. Ryan Murphy a Brad Falchuk ve spolupráci s Timem Minearem pojali na první pohled obyčejnou procedurálku osobitým způsobem. Více než na samotné záchranné akce se zaměřují na osobní příběhy hlavních aktérů, hasičů, záchranářů, policistů i operátorů linky 911. A právě v tom tkví síla seriálu. Když k tomu připočteme spoustu absurdních situací, ale i skvělé herecké obsazení v čele s Peterem Krausem, Angelou Bassett a Connie Britton, je výsledkem jedno z nejpříjemnějších seriálových překvapení roku. 1. série - 90%

• 2.3.2018  22:59
    Waco (TV seriál) (2018)

Šestidílná minisérie podle skutečných událostí je dechberoucí podívaná, která se na celou situaci dívá z více úhlů. Ačkoli na straně bezpečnostních složek samozřejmě došlo k obrovským pochybením, k takové situaci by nedošlo, nebýt náboženského fanatismu. Koresh byl prostě hajzl, kterému byly životy ostatních ukradené, ale měl moc s nimi manipulovat. V tomhle ohledu je hlavní viník jednoznačný, jsem ovšem ráda, že tvůrci se snažili vykreslit všechny postavy jako chybující lidi a že nic nebylo černobílé. A klidně bych snesla i pár dílů navíc.

• 26.2.2018  02:40
    Altered Carbon (TV seriál) (2018)

Vizuálně tomu není co vytknout, ale ve výsledku z toho nejsem tak odvařená, jak jsem doufala. Dějová linka je sice slušně zamotaná, takže divák může nabýt dojmu, že je také úžasně propracovaná, mně ale přišla celkem slabá. Zřejmě je to o tom, kolik toho má člověk nakoukáno. K hereckým výkonům ale nemám nejmenších výtek, především Joel Kinnaman to do značné míry táhne. 1. série - 80%

• 13.2.2018  03:44
    Star Trek: Discovery (TV seriál) (2017)

Trochu slabší rozjezd i dojezd, ale až na drobná zaváhání se Discovery celkem povedlo. Z postav nejvíce zaujal kapitán Lorca v podání Jasona Isaacse. Nepatřím mezi velké fanoušky Star Treku, takže se ani nebudu pouštět do jakéhokoli srovnávání. Discovery je solidní podívaná, ale čekat od seriálu zázraky je zbytečné. 1. série - 80%

• 17.1.2018  22:33
    The Gifted (TV seriál) (2017)

Sice to má svá slabá místa, ale jinak hodně příjemná x-menovská podívaná. Možná bych ocenila méně přešlapování na místě a rychlejší vývoj, zvlášť při tak malém počtu epizod, ale to je v podstatě jediná výraznější výtka. 1. série - 80%

• 24.12.2017  00:32
    The Marvelous Mrs. Maisel (TV seriál) (2017)

Všechny ostatní rádoby komediální seriály se můžou jít zahrabat. Jednoduše brilantní a Rachel Brosnahan má zaděláno na životní roli. 1. série - 100%

• 19.12.2017  07:02
    Bez oddechu (2017)

Nebudu zapírat, že jsem v podstatě celý film probrečela. Bylo to jako dívat se do zrcadla. Jsem moc ráda, že tenhle úžasný dokument o ME/CFS vznikl, bylo to potřeba. A pokud to byť jen maličko pomůže k pochopení ze strany veřejnosti, lékařů a ke zvýšení prostředků na výzkum, budu šťastná. Velice obdivuji režisérčina manžela, který s ní přes všechny útrapy stále zůstává. Bohužel ne každý partner je ochoten a schopen zahodit svůj život, aby se o nemocného postaral.

• 6.12.2017  16:34
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Zodiac v seriálové podobě. David Fincher tohle zkrátka umí, ta atmosféra je nepopsatelná. Navíc mě potěšilo, že se Holt McCallany konečně dočkal pořádné hlavní role, která mu dokonale sedí. Tak šup sem s druhou řadou. 1. série - 100%

• 28.11.2017  02:01
    The Last Post (TV seriál) (2017)

Až na pár zadrhnutí v podobně několika zbytečně natahovaných dílů velká spokojenost s hereckými výkony a dějovými linkami. Druhou sérii bych brala všemi deseti. 1. série - 90%

• 23.10.2017  03:58
    Pot a slzy (TV seriál) (2015)

Mistrovský kus. Dechberoucí od začátku do konce. Ben Daniels je ve své roli úžasný, taneční scény úchvatné a příběh nesmírně intenzivní. Bravo!

• 23.9.2017  00:29
    Salvation (TV seriál) (2017)

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh. Naštěstí se nakonec dočkáme druhé série. 1. série - 90%

• 12.9.2017  02:37
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Seriál přesně podle mého gusta. Hutnou atmosféru doplňuje vizuálně nápaditý styl. Krásné prostředí ostře kontrastuje s místy až brutálním děním. Tempo pozvolna graduje, minulost hlavního hrdiny je postupně rozkrývána a výsledkem je dechberoucí příběh pomsty, který musí potěšit každého milovníka podobných drsných krimi podívaných. Herecké obsazení je celkově zajímavé, Christina Hendricks si opět střihla jí sednoucí roli seběvědomé ženy, Christopher Heyerdahl dalšího solidního záporáka a potěší i neokoukané tváře v dalších rolích. Ovšem Tim Roth je úplně jinde, seriál táhne svým přirozeným charismatem a Jimův propad na dno je neskutečně sugestivní. Závěrečný cliffhanger sice dokáže diváka pořádně naštvat, ale druhá řada to jistí. 1. série - 100%

• 1.9.2017  17:55

Fassbender jako obvykle skvělý, i když zrovna tahle role mu nedala tolik prostoru se více předvést. Vikander mě žel iritovala od začátku do konce. Přestože je to krásně natočené, přijde mi to na romanci příliš zdlouhavé. Pořádně ubrat na stopáži by rozhodně neškodilo, pak by byl i můj výsledný dojem určitě pozitivnější.

• 21.8.2017  14:21
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Moje očekávání nebyla nijak velká, takže převládá spokojenost. Ono je jasné, že když se spojí tolik hrdinů dohromady, bude děj trochu roztříštěnější, aby mohlo být všem věnováno zhruba stejně prostoru. A jelikož už dávno nejsem v pubertě a nejsem ani chlap, nepotřebuju ke štěstí jen samou akci. Kecací scény mi nevadily, a akci jsem si aspoň pořádně užila, aniž bych se jí přejedla. Ale určitě bych uvítala víc epizod. 1. série - 80%

• 18.8.2017  18:21
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Po hodně civilním Lukeu Cageovi přišel Iron Fist se značně mysteriózním nádechem. K mému překvapení mě hodně potešil a nebýt toho lehkého propadu ve druhé polovině série, neměla bych si nač stěžovat. K dokonalosti tomu zkrátka chyběl větší tah na branku a občas až otravná naivita hlavního hrdiny. 1. série - 80%

• 8.8.2017  11:22
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Bavilo mě to mnohem víc než druhá série Daredevila, což jsem rozhodně vzhledem k těm kritickým ohlasům na Cage nečekala. Takže velmi milé překvapení. Především pro mě osvěžující, Daredevil už pro mě byl moc stereotypní a ve výsledku nudný. 1. série - 80%

• 29.7.2017  18:45
    Baby Driver (2017)

Muzikálová heist krimi, která rozhodně potěší. Film nenabízí žádný promyšlený příběh, důraz je tu kladen hlavně na audiovizuální stránku a ta je mimořádně povedená. Wright zkrátka ví, jak natočit zábavný mišmaš žánrů. Z hereckého obsazení zmíním jen Kevina Spaceyho, který si odehrál svůj standard a Jona Hamma, jenž dostal mnohem více prostoru, než jsem čekala. Svou postavu si pořádně užil a z celého ansámblu nejvíce zaujal. Ale možná je můj pohled coby jeho dlouholetého vášnivého fanouška trochu zkreslený, to nedokážu objektivně posoudit.

• 27.6.2017  21:49

A dost už, Míšo!

• 24.6.2017  13:17
    GLOW (TV seriál) (2017)

Má očekávání byla beze zbytku splněna. Glow skvěle balancuje mezi komedií a dramatem. Pro milovníky osmdesátek povinnost a vyloženě maratonová záležitost. Doufám, že se dočkáme další řady. 1. série - 90%

• 15.6.2017  16:25
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tomu říkám dokonalá filmařina. Od příběhu, přes zpracování a úžasně mrazivou atmosféru, až po výborné herecké výkony v čele s Elisabeth Moss. V další z jejích nezapomenutelných rolí je zkrátka famózní a rozhodně by si tu Emmy konečně zasloužila, když za Mad Men neproměnila ani jednu ze šesti nominací. Čekání na druhou řadu bude utrpení. 1. série - 100%

• 5.6.2017  04:20

Slušná komediální jednohubka. Nic víc, nic míň. Hammík jako obvykle k sežrání.

• 29.5.2017  23:38

Mohl to být příjemně sladkobolný příběh, kterému bych to přehnané množství sentimentu klidně i odpustila. To by se z toho ovšem nesměla vyklubat nechutná náboženská agitka.

<< předchozí 1 2 3 4 8 14 21 27