KevSpa

homepage

Twitter: McKevspa

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26
    • 23.9.2017  00:29
    Salvation (TV seriál) (2017)

Myslela jsem, že to bude jen zábavné letní guilty pleasure, ale nakonec si mě seriál získal víc, než jsem čekala. Tvůrci se cíleně drží nejrůznějších žánrových klišé, ale dokážou je zapracovat natolik poutavě, že jim to sežerete i s navijákem a po pár rozjezdových dílech je zaděláno na pořádnou závislost. Jedinou vadou na kráse je neuzavřený příběh, takže doufám, že Salvation dostane druhou sérii. 1. série - 90%

• 12.9.2017  02:37
    Šerifská hvězda (TV seriál) (2017)

Seriál přesně podle mého gusta. Hutnou atmosféru doplňuje vizuálně nápaditý styl. Krásné prostředí ostře kontrastuje s místy až brutálním děním. Tempo pozvolna graduje, minulost hlavního hrdiny je postupně rozkrývána a výsledkem je dechberoucí příběh pomsty, který musí potěšit každého milovníka podobných drsných krimi podívaných. Herecké obsazení je celkově zajímavé, Christina Hendricks si opět střihla jí sednoucí roli seběvědomé ženy, Christopher Heyerdahl dalšího solidního záporáka a potěší i neokoukané tváře v dalších rolích. Ovšem Tim Roth je úplně jinde, seriál táhne svým přirozeným charismatem a Jimův propad na dno je neskutečně sugestivní. Závěrečný cliffhanger sice dokáže diváka pořádně naštvat, ale druhá řada to jistí. 1. série - 100%

• 1.9.2017  17:55

Fassbender jako obvykle skvělý, i když zrovna tahle role mu nedala tolik prostoru se více předvést. Vikander mě žel iritovala od začátku do konce. Přestože je to krásně natočené, přijde mi to na romanci příliš zdlouhavé. Pořádně ubrat na stopáži by rozhodně neškodilo, pak by byl i můj výsledný dojem určitě pozitivnější.

• 21.8.2017  14:21
    The Defenders (TV seriál) (2017)

Moje očekávání nebyla nijak velká, takže převládá spokojenost. Ono je jasné, že když se spojí tolik hrdinů dohromady, bude děj trochu roztříštěnější, aby mohlo být všem věnováno zhruba stejně prostoru. A jelikož už dávno nejsem v pubertě a nejsem ani chlap, nepotřebuju ke štěstí jen samou akci. Kecací scény mi nevadily, a akci jsem si aspoň pořádně užila, aniž bych se jí přejedla. Ale určitě bych uvítala víc epizod. 1. série - 80%

• 18.8.2017  18:21
    Iron Fist (TV seriál) (2017)

Po hodně civilním Lukeu Cageovi přišel Iron Fist se značně mysteriózním nádechem. K mému překvapení mě hodně potešil a nebýt toho lehkého propadu ve druhé polovině série, neměla bych si nač stěžovat. K dokonalosti tomu zkrátka chyběl větší tah na branku a občas až otravná naivita hlavního hrdiny. 1. série - 80%

• 8.8.2017  11:22
    Luke Cage (TV seriál) (2016)

Bavilo mě to mnohem víc než druhá série Daredevila, což jsem rozhodně vzhledem k těm kritickým ohlasům na Cage nečekala. Takže velmi milé překvapení. Především pro mě osvěžující, Daredevil už pro mě byl moc stereotypní a ve výsledku nudný. 1. série - 80%

• 29.7.2017  18:45
    Baby Driver (2017)

Muzikálová heist krimi, která rozhodně potěší. Film nenabízí žádný promyšlený příběh, důraz je tu kladen hlavně na audiovizuální stránku a ta je mimořádně povedená. Wright zkrátka ví, jak natočit zábavný mišmaš žánrů. Z hereckého obsazení zmíním jen Kevina Spaceyho, který si odehrál svůj standard a Jona Hamma, jenž dostal mnohem více prostoru, než jsem čekala. Svou postavu si pořádně užil a z celého ansámblu nejvíce zaujal. Ale možná je můj pohled coby jeho dlouholetého vášnivého fanouška trochu zkreslený, to nedokážu objektivně posoudit.

• 27.6.2017  21:49

A dost už, Míšo!

• 24.6.2017  13:17
    GLOW (TV seriál) (2017)

Má očekávání byla beze zbytku splněna. Glow skvěle balancuje mezi komedií a dramatem. Pro milovníky osmdesátek povinnost a vyloženě maratonová záležitost. Doufám, že se dočkáme další řady. 1. série - 90%

• 15.6.2017  16:25
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Tomu říkám dokonalá filmařina. Od příběhu, přes zpracování a úžasně mrazivou atmosféru, až po výborné herecké výkony v čele s Elisabeth Moss. V další z jejích nezapomenutelných rolí je zkrátka famózní a rozhodně by si tu Emmy konečně zasloužila, když za Mad Men neproměnila ani jednu ze šesti nominací. Čekání na druhou řadu bude utrpení. 1. série - 100%

• 5.6.2017  04:20

Slušná komediální jednohubka. Nic víc, nic míň. Hammík jako obvykle k sežrání.

• 29.5.2017  23:38

Mohl to být příjemně sladkobolný příběh, kterému bych to přehnané množství sentimentu klidně i odpustila. To by se z toho ovšem nesměla vyklubat nechutná náboženská agitka.

• 29.5.2017  15:57
    Mistr popravčí (TV seriál) (2015)

První tři díly byly celkem slabé, což bohužel seriál připravilo o řadu diváků. Pak už to šlo ale kvalitou jen nahoru a poslední epizody byly naprosto parádní. 1. série - 80%

• 2.5.2017  10:14
    Pitch (TV seriál) (2016)

Pro sportovní seriály a filmy mám prostě slabost a Pitch i přes všechna možná žánrová klišé dokázal zaujmout a postupně mi přirostl k srdci víc, než jsem čekala. Škoda, že se další řady nedočkáme. 1. série - 80%

• 1.5.2017  01:48
    Orel Eddie (2016)

Tenhle typ sportovních filmů vyloženě zbožňuju a když se k tomu přidá britský nadhled a skvělé herecké výkony Tarona Egertona a Hugha Jackmana, vyjde z toho neskutečně příjemná záležitost, kterou si určitě ještě někdy zopakuju.

• 3.3.2017  19:21

To bylo tak strašně depresivní, že se mi o tom ani nechce nic psát. Každopádně příjemné překvapení, i když nevím, zda zrovna slovo "příjemné" se k téhle syrové komiksovce hodí. Opakovaně si ji určitě pouštět chtít nebudu.

• 19.2.2017  17:05
    Arzenál - 50 % (E07) (epizoda) (2016)

Intelektuálové vs. plebs, odvěký to boj. "Odborníci" by chtěli kontrolovat, co si má kdo myslet, "běžný divák" chce vyjádřit svůj názor a má na to plné právo. Inu, žijeme v době svobody informací (naštěstí) a pro zapšklé snoby už tu není místo. Můžou maximálně točit dokumenty o tom, že to není fér. Se s tím smiřte.

• 6.2.2017  22:50

Britská nezávislá tvorba má pro mě nepopsatelné kouzlo především díky syrovosti, s níž tvůrci nahlížejí do světa (nejen) kriminálníků. Trespass Against Us není výjimkou. Když navíc vedle sebe (nebo proti sobě?) postavíte tak skvělé herce, jakými jsou Michael Fassbender a Brendan Gleeson, výsledkem je podívaná, která vám zaleze pořádně pod kůži.

• 9.1.2017  10:09
    The 74th Golden Globe Awards (TV pořad) (2017)

Jimmy Fallon mi holt k srdci nikdy nepřirostl, takže tohle udílení řadím k těm nudnějším. Na druhou stranu mi ke štěstí bohatě stačilo, že The Crown získalo cenu za nejlepší dramatický seriál a s ním i Claire Foy.

• 27.12.2016  04:38
    The OA (TV seriál) (2016)

Parádní a správně podivná záležitost. Na jeden zátah jsem to nakonec nedala, přece jen je to místy natolik ujeté, že to člověk potřebuje nechat uležet, ale to vůbec není na škodu. Seriál sází hlavně na pečlivě budovanou atmosféru a téma, se kterým si tvůrci opravdu vyhráli. Do značné míry artová záležitost, kterou samozřejmě ne každý konzument stráví. Pro ty, kteří mají rádi neotřelá díla, je to ale vyložená lahůdka, a to i po herecké stránce. Vedle spolutvůrkyně Brit Marling, jež je v hlavní roli zkrátka úžasná, stojí za zmínku i Jason Isaacs, který se opět vrací k záporáckým rolím. 1. série - 100%

• 26.11.2016  01:06
    Párování (TV seriál) (2000)

Ač sitcomy nejsou zrovna má krevní skupina, tenhle britský počin mě s výjimkou trochu slabší poslední série neskutečně bavil. Na tom má ale zásluhu především britský humor a fakt, že pro tvůrce není v podstatě nic tabu. A v neposlední řadě je tu můj oblíbenec Ben Miles v roli svůdníka Patricka, který je jednoduše neodolatelný. 90%

• 25.11.2016  05:04
    The Crown (TV seriál) (2016)

Od historického dramatu The Crown jsem coby velký britofil čekala opravdu hodně. Riziko, že mě tahle nákladná výpravná podívaná zklame, bylo velké, ale veškeré obavy se rozplynuly po několika prvních minutách úvodního dílu. Nejen, že jsem byla naprosto ohromena dokonalou filmařinou, ale seriál mě dokázal hned od začátku vtáhnout do děje a po deseti dílech mě na konci vyplivnout emocionálně naprosto vyždímanou. Od jednoho z mých nejoblíbenějších scenáristů Petera Morgana (Královna, Duel Frost/Nixon, Prokletý klub, Rivalové) jsem sice čekala mnohé, ale seriál The Crown ve výsledku překonal veškerá má obrovská očekávání. Na tohle nádherné mistrovské dílo bych se mohla dívat donekonečna a těším se na příštích pět let, které v jeho společnosti strávíme. Scénář, hudba, úžasné herecké výkony všech zúčastněných i dechberoucí výprava… The Crown je skvostem v každém směru a bez váhání jej řadím k tomu nejlepšímu, co nejen letos vzniklo. 1. série - 100%

• 14.11.2016  00:22
    Zen (TV seriál) (2011)

Rufus Sewell a Ben Miles, to je naprosto vražedná kombinace. Sympatická oldschoolovka a rozhodně bych nepohrdla více díly.

• 23.9.2016  13:57
    Designated Survivor (TV seriál) (2016)

Je to ještě lepší, než jsem čekala. A to jsem čekala opravdu hodně. Tohle bude pořádná závislost. Kiefer Sutherland si to jako obvykle neskutečně dává, navíc tentokrát má dost velký prostor pro vývoj postavy, takže se jistě máme na co těšit. Doufejme, že zbytek řady bude stejně povedený jako úvodní díl. Pilot - 100%

• 19.9.2016  05:15
    68. Emmy Awards (TV pořad) (2016)

Jimmy Kimmel se od posledního moderování cen Emmy výrazně zlepšil. Je znát, že je ostřílenější a dovolí si mnohem více nekorektních vtípků než před pár lety. Letos mi jeho moderování zvlášť bodlo, protože ty výsledky si už snad ani nezaslouží komentář. Chápu, že Game of Thrones je masovka a řada diváků pomalu žádný jiný seriál nezná, ale akademici by mohli mít mnohem větší rozhled. Ale je jasné, že na desítky mnohem kvalitnějších seriálů se jim koukat nechce.

• 5.9.2016  14:12
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Kdo by řekl, že může být sledování soudního systému v akci během krátkého časového úseku tak napínavé. Když to ale vezme do ruky někdo tak schopný jako Steven Zaillian, není se čemu divit, že vznikl tak úžasný kousek s tísnivou atmosférou, který vás během těch osmi dílů totálně pohltí a semele. Turturrova právnického losera je až bolestné sledovat, talentovaný Riz Ahmed se spolehl na svůj přirozený projev nevinného vyjukaného mladíka, a Bill Camp se přesvědičvě zhostil detektiva, který chce hlavně rychle uzavřít případ a jít na zasloužený odpočinek. Z filmařského hlediska je The Night Of vyložená slast a už v průběhu jsem litovala, že jde jen o minisérii. Na tohle bych se dokázala dívat donekonečna. (100%)

• 13.8.2016  03:27
    Ve službách CIA (TV seriál) (2014)

Inspirace Homelandem je od samého začátku až příliš okatá, ale i přes občasné úlety a nemožnou Katherine Heigl v hlavní roli je to nakonec solidní oddechovka. Davidovi Harbourovi ale mohli dát mnohem víc prostoru. 1. série - 70%

• 18.7.2016  21:44
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Bezkonkurenčně nejlepší letošní letní novinka. Osmdesátková nostalgie, která potěší zejména fanoušky hororových a mysteriózních klasik. Inspirace Spielbergem, Carpenterem a Kingem je tu víc než patrná. Celá ta stylizace do 80. let se neskutečně povedla, ať už jde o samotný děj, tak úvodní titulky a parádní výběr hudby. Přes řadu úmyslných žánrových klišé vás nenechá seriál ani na chvíli vydechnout, zkrátka závislost od první chvíle. A jsem ráda, že se můj oblíbenec David Harbour dočkal takhle skvělé role. 1. série - 100%

• 12.7.2016  02:41
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Ačkoli se seriál nese ve výrazně komediálnějším duchu, o litry krve i děsivé momenty tu není nouze. A když se do toho Ash po pomalejším rozjezdu opřel, byl to nářez, jak se patří. A i když je to občas trochu nevyvážené a sem tam se nějaká ta slabší epizoda najde, až do finále první řady jsem v podstatě neměla větších výhrad. O to víc mě překvapilo, jak na můj vkus mizerné season finale bylo, nudná přehlídka nechuťáren bez ladu a skladu, korunovaná naprosto idiotským chováním Ashe. Uvidíme, jak z toho ve druhé řadě vybruslí. 1. série - 80%

• 27.6.2016  22:14
    Superhrdina (amatérský film) (2016)

Je až neuvěřitelné, jak mě film dokázal i na tak malém prostoru strhnout. Hodně samozřejmě dělá pro mě dost citlivé téma. A jelikož si na takové depresivnější záležitosti celkem potrpím, nemám ke snímku žádné výraznější výtky kromě toho, že v některých okamžicích možná až příliš hraje na city.

<< předchozí 1 2 3 4 7 14 20 26