KevSpa

KevSpa

Kateřina Grosmanová

okres Praha
Edna.cz

homepage

Twitter: McKevspa

5504 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Americká krása (1999)

  Brilantní satira, herecký koncert Kevina Spaceyho. Zkrátka jeden z nejlepších filmů všech dob. A film, který zásadním způsobem ovlivnil můj život.

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Tenhle film je protě dokonalost sama. A nejen proto, že jsem se díky němu stala filmovým fandou. Při každém zhlédnutí vás dojme a pohladí na duši, což se vám u většiny filmů nestane.

 • poster

  Skála (1996)

  Bezkonkurenčně nejlepší akční film. Dokonalé po vizuální stránce, skvěle obsazení herci. Záporák, který je spíše sympatický. Skála je zkrátka jiná, než její akční předchůdci a Michael Bay vnesl do tohoto žánru něco úplně nového a výjimečného - vizuálně nabušená akce, která vás strhne a kterou si budete chtít pouštět tak jako já každý měsíc znovu a znovu.

 • poster

  L. A. - Přísně tajné (1997)

  Pro mne tento úžasně napsaný a především zahraný film, představuje to nejlepší, co v krimi žánru vzniklo. Jeden z filmů, které jsou mému srdci nejbližší. To není jen dokonale řemeslně odvedená práce, tento snímek je něcím víc, je natočen z lásky k filmařině a jako takový mě dostane při každém dalším zhlédnutí, což je zhruba každé tři měsíce.

 • poster

  Říše slunce (1987)

  Jeden z nejsugestivnějších Spielbergových filmů, který vás chytí za srdce a už nepustí. Překrásná hudba Johna Williamse jen umocňuje velmi emocionální zážitek z tohoto nedoceněného snímku, který se skví na špici Spielbergovy tvorby. A to, co tu předvádí dvanáctiletý Christian Bale ve své první filmové roli, je prostě úchvatné.

 • poster

  Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

  I přes to, že se film odehrává ve vězeňském prostředí, nese v sobě tolik lidskosti jako málokterý jiný film. Frank Darabont by mohl klidně točit už jen adaptace "nehororových" knih Stephena Kinga a přesto by se stal nesmrtelným. Jedním slovem - KRÁSA.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Celá léta přemýšlím, co napsat o tomhle filmu... ale slova stále nepřicházejí. Kult s velkým K.

 • poster

  Obvyklí podezřelí (1995)

  Naprosto bezchybná kriminálka, s bravurními hereckými výkony, skvělou atmosférou a jednou nečekanou pointou. Na rozdíl od jiných filmů postavených na pointě, tento film na ní nestojí. To zjistíte při dalších zhlédnutích, kdy si můžete doslova vychutnávat každý záběr a sledovat, jak brilantně je celý příběh budován až do svého závěru. Bryan Singer se předvedl jako zručný režisér a svou pověst si ani v dalších filmech nezkazil. A oscarový výkon Kevina Spaceyho? K tomu není třeba nic dodávat, kdo viděl, ví o čem mluvím.

 • poster

  X-Men: První třída (2011)

  Očekávání byla velká, ale Vaughn je předčil. Famózní Michael Fassbender, výborný Kevin Bacon a proklatě sexy film, který budou ostatní (nejen) letošní "comicsáci" jen těžko dotahovat. Takhle přesně má vypadat comicsový snímek - inteligentní a nadupaný od začátku do konce.

 • poster

  Atlas mraků (2012)

  Nejlepší film roku 2012. Vizionářské dílo, které bude plně doceněno až za dlouhá léta. Ale až se tak stane, budu plakat dojetím.