Adman

Režisér / Kameraman - A/V tvůrce

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 26.7.2016  22:48

Je to magor. Pojdme byt vsichni magori a prozijeme stastny zivot.

• 29.11.2015  22:06

Jen další z řady válečných filmů o záchranu světa před ivazí... Zase. Už jsem z toho fakt unavenej.

• 17.2.2015  22:55

Učesané a staromódní ale naprosto funkční. Strhující tah příběhové linie koření etiketa gentlemanů v dokonale padnoucích oblecích. Parafráze na mentálně postižené vůdce planety skrze neomezený kapitál je úsměvně pravdivá. Explicitně stylizované momenty v doprovodu jedniček hitparád minulých dekád by byly rády fenomenální. Pro mne jsou. Pro vás? :)

• 5.1.2014  17:52

Pro mě nejspíš nejslabší Allenovka, to ale nic nemění na mé přízni k tomuto tvůrci...

• 10.11.2013  10:11
    Lásky čas (2013)

V jednoduchosti tkví veliká síla. V tomhle případě spíš v obyčejnosti.

• 27.12.2012  21:43
    Vzkvétání (2011)

Sdělení!

• 28.12.2011  00:20

100% jen za snahu probudit lidi na téhle planetě, jinak filmařsky to hraničí s jednim velkym trapasem.

• 18.12.2010  17:03
    Automatic for the People (studentský film) (2010)

Vynikající práce s herci! Film mě baví, ale mám pocit, že by z toho tématu šlo vyždímat víc.

• 26.8.2010  21:41

Nápad a pointa Vejnara, kamera Košče s Drnkem, Kernův střih, Melínova hudba a samozřejmě Lukešův zvuk mě přiměli jednoznačně. A když za tím vším stojí produkčně Kadeřávková, není snad už co řešit.

• 19.2.2010  02:43

Nominace Oscar: STŘIH. Jedna za jedno fajn tělo a druhá za to přeostření a jetí na dvě kamrey.. :D

• 24.11.2009  00:21
    2012 (2009)

Co by ne, mě to třeba přimělo se zamyslet a ujistit se, že víra je to nejsilnější co můžeme mít.

• 7.10.2009  11:25
    Gamer (2009)

Možná to myslel dobře, ale zatraceně to nefunguje.

• 18.7.2009  11:13

Hudba: Nicholas Hooper, Kamera: Bruno Delbonnel a Střih: Mark Day. Vám pánové děkuji a gratuluji.

• 24.6.2009  15:20

Jaképak copak. Rozsáhlé týmy z Industrial light and magic si dali hezký náklad, ze kterého už po chvíli bolely oči. Triků dost, možná moc, první tři čtvrtiny super, závěr ztrácí šťávu. Kdo viděl jedničku, musí i dvojku.

• 19.6.2009  12:29

Takže pozor, smál jsem se jako už dlouho ne! x'D Nesourodé povahy a ksichty Bradleyho Coopera, Eda Helmse, Zacha Galifianakise a Justina Bratha k sobě sedí o to víc, když mají společně po nejspíš nějvětší pařbě v životě zjišťovat co se to vlastně dělo.

• 10.11.2008  16:08
    Piknik (1955)

HUDBA: George Duning

• 10.11.2008  16:04

STŘIH: Matt Chesse a Richard Pearson. Děkuju pánové, snad jen díky vám nemám z dvaadvacátého pokračování série agenta 007 špatný pocit. Po pravdě jsem čekal po Casino royale větší pecku.

• 10.10.2008  16:37
    Máj (2008)

Film má fascinující hodnotu z hlediska umění kamery. F. A. Brabec jako režisér, skvostný kameraman a také pedagog kamery na naší škole (FAMO) předvádí se světlem opravdová kouzla.

• 3.10.2008  11:54
    Oko dravce (2008)

Asi jsem právě v kině zažil svůj první filmový orgasmus. You have been activated.

• 18.8.2008  00:12
    Mamma Mia! (2008)

Fenomén.

• 11.5.2008  13:27
    Iron Man (2008)

Řekl bych, že se diváckému oku v poslední době dostává přesně to co chce. Ony očekávané (i neočekávané) momenty v nás ve vteřině vyvolávají bouřlivé pocity euforie. :o)

• 8.4.2008  14:14
    Bobule (2008)

Píše se rok 2008 a já se stále nemůžu zbavit pocitu, že český film má dosud největší problémy s konci (chápej, se zakončováními píběhů) a s dialogy. Jde o to, že pocit se stává realitou - Bobule jsou toho nad slunce nejjasnějším důkazem. K tomu se Terezka Voříšková staví do role celebritky co si chodí nejdřív s Vojtou Kotkem a pak třeba s Kryštofem Hádkem. Ne, tohle je amatérismus..

• 1.4.2008  21:14

Velkolepý velkofilm, jež do dnešní doby předčilo spoustu nových a mnohem lepších. Musím dát špatné hodnocení, nudil jsem se, modlil jsem ať už je konec a trápil se. Předlouhé statické záběry, střih bez tempa a bez rytmu, po ose! Raději se mu vyhněte.

• 10.3.2008  21:56

Hořké a drsné drama, po kterém vám vyschne v ústech. Vsychne vám tak, jako jsou ty suché, nekonečné a pusté savanské pláně na texasko-mexických hranicích. Z hlavního gangstera, profesionálního zabijáka Antona Chigurha (Javier Bardem) jde opravdová hrůza. Je to tvrďák který se jen tak nevidí a s prostřelenou nohou si přílišné servítky nebere. Jeho hlavní, účinnou a velmi nebezpečnou zbraní je jakási vysokotlaká puška. Svou práci by nemusel dělat, kdyby se mu do cesty náhodou nepřipletl (ne)obyčejný vesničan Lleywelyn Moss (Josh Brolin), který čirou náhodou našel při lovu slušný balík peněz, čímž si témeř spečetil osud se kterým až do poslední chvíle urputně a vyrovnaně bojuje.

• 8.3.2008  23:24
    Jumper (2008)

Líbí se mi, jak jde z klišé námětu udělat relativně nadprůměrné a příjemně odpočinkové Béčíčko. Tohle jsou přesně ty filmy, které mají promítači multikin na konci směny nejraději - žádné zmatenosti a složité zaplétání příběhu. Je to jednoduchý jak facka, a k tomu příjemně efektní, všeho tak akorát. Pokud chytíte správnou vlnu, tak se hezky uvolníte a po východu ze dveří kina přijde obrovská chuť se okamžitě někam teleportovat. A proč ne? Vždyť je to tak jednoduché!

• 4.3.2008  22:13
    Diktátor (1940)

Charlie Chaplin byl a doposud je jedním z největších géniů světového filmu. U snímku Diktátor jsem měl nejsmíšenější pocity ze všech filmů které jsem doposud viděl. Místy jsem nevěděl jestli se smát nebo plakat. Po technické stránce je to neuvěřitelné! Kamera, zvuk, střih - zůstává mi rozum stát, jak za tehdejších filmových podmínek dokázali to, co se dnes ani mnohým studiím nedaří. O tom, že je Ch. Chaplin vynikající herec a režisér v jedné osobě jsme jistě věděli. Kdyby se jen náhodou našel někdo kdo nikoli, tak by to měl tímto filmem okamžitě napravit.

• 2.3.2008  16:13

Pokud jakkoliv a rádi tancujete tak si přidejte jednu hvězdičku. Jinak je to sladký a ucucaný Béčko jak jinak než s happyendem. Choreografové se vyblnuli dosyta a je to znát. Střihači se v postprodukci pomocí svých nůžek snaží taneční scény urychlovat, což sice přidává na dynamice, ale občas je toho vskutu příliš. Dalším důvodem proč toto, bude i zamaskování hereckých a tanečních nedokonalostí.

• 27.2.2008  16:01

Geniálně nadčasové sociální náměty jsou zde spolu s brilantně zvládnutou technickou stránkou snímku hlavními klíči k úspěchu a herecké výkony jen podtrhují skvěle zvládnutý scénář. Při pominutí černobílého provedení a šumu ve zvukové stopě jde jednoznačně o výborné drama, které se mohlo klidně točit minulý rok. Katarze nabírá na síle zvláště při přeměně hodného Joea Wilsona (Spencer Tracy) na pomstychtivého a neústupného tvrďáka.

• 25.2.2008  20:06

_| Věděli jste? |_ Sweeney je už sedmý Deppův film, který má v názvu jeho postavu. (Předešlé byly Střihoruký Edward, Cry-Baby, Co žere Gilberta Grapea, Ed Wood, Don Juan DeMarco a Krycí jméno Donnie Brasco.) _◙_ Jednu dobu chtěl Sweeneyho točit režisér Americké krásy a Cesty do zatracení Sam Mendes s Russellem Crowem. _◙_ O roli paní Lovettové se mimo jiné ucházely Meryl Streep, emma Thompson, Anneette Bening, Toni Collette i zpěvačka Cyndi Lauper. _◙_ Dvojka Burton a Depp vytvořila během osmnácti let celkem šest hitů. "Střihoruký edward", "Ed Wood", "Ospalá díra", "Karlík a továrna na čokoládu", "Mrtvá nevěsta.." a "Sweeney Todd..". Vypadá to že tihle dva jsou si skutenčně souzeni. (Zdroj Premiere)

• 24.2.2008  19:55

Na stará kolena bylo i Seanovi Connerymu ve filmu zařezeném do neveliké kategorie "neoficiální bondovka", dopřána opravdu nadmíra krásných a svůdných žen. Koukám, že i plakát mluví za vše. Přestřelky, honičky v autech a bitky slušným krokem couvají před šarmem a hádherou jemného pohlaví se kterým Irvin Kerschner opravdu nešetří. Na své si tedy přijde asi spíš mužská část publika. Zlepšováky, vychytávky a vtipy ovšem k "Jamesu Bondovi" (ikdyž v uvozovkách) také neodmyslitelně patří, nejinak je tomu zde.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10