filmfanouch

okres Chomutov
15-letý milovník filmů, Lord Filmfanouch ze Zimohradu

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 9.12.2017  23:51

Vlastně to je fajn. Občas to sice je až moc ale jinak fajn. Konec je ale vyloženej náser a kazí veškerej dojem. Škoda veliká, převeliká jelikož Bruce Willis je v tom strašně cute!

• 9.12.2017  22:52

Jeden z nejvíce lidských superhrdinských filmů. Pixar prostě umí. GENIÁLNÍ!

• 8.12.2017  23:43

Pokračování hitů vznikají na pásové výrobě a to i u těch hitů u kterých pokračování nedává smysl. Matky na tahu o Vánocích trpí klasickou poruchou komediálních pokračování- Nemáme se kam vydat dál takže zbývají dvě možnosti: Buďto cesta do nějaké exotické země nebo zimní svátky. Tvůrci si tentokrát vybrali to druhé čímž se dočkáváme už druhého letošního komediálního pokračování (Prvním je Táta je doma 2) Nebudu tady vysvětlovat, proč je Táta je doma 2 lepším filmem ale spíše to jaký je film jako takový: Takže... ten film má humor který je po většinu času vtipný ale..... ten humor je také občas až šílený a přitažený za vlasy. A dojde to tak daleko, že ani nevíte kdy se máte smát a kdy plakat a když se tvůrci pokouší o nějaké emoce nejde plakat protože se stejně objeví vtip, ten film snad opravdu nemá jedinou ucelenou scénu bez vtipného odlehčení. Což by nebylo nic špatného kdyby se tak nekazil ten dramatický nádech. Trojice matek Christine Baranski, Susan Sarandon a Cheryl Hines jsou fajn a důstojně sekundují Mile Kunis, Kathryn Hahn a Kristen Bell. Fajn jsou i Peter Gallagher a Jay Hernandez. Nic více se v podstatě o filmu říct nedá. Je to prostě standardní vánoční výplachovka na kterou si ale vlastně ani nevzpomenete a pořád si budete o Vánocích pouštět Lásku nebeskou... nebo Živí mrtví.

• 5.12.2017  21:27
    Paddington 2 (2017)

Paddington 2 je stejný jako Paddington 1. Jedná se o roztomilou britskou pohádku, která však nepostrádá chytrý situační humor, tu pohádkovou roztomilost a především milou zábavu. Jestli nějak točit pokračování tak asi nějak takhle. Pořád se jedná o vizuálně úchvatnou podívanou. Hugh Grant ,který zde v roli padoucha střídá Nicol Kidman z prvního filmu jí slušně nahrazuje.Jedná se o šíleného herce a mistra převleků při čemž v této roli Hugh Grant ukazuje, že ještě nepatří do starého železa... I když jde jenom o pohádku. Slušnou část filmu, tvoří scény ve vězení kam se Paddington krátce po začátku filmu dostane. Vůdce vězňů zde ztvárňuje Brendan (Pošuk Moody) Gleeson a jedná se o roztomilého drsňáckého dědečka. Paddington 2 je prostě slušné pokračování prvního filmu a i když pořád nejde o převratnou pecku, je to výborná pohádka kterou si s chutí můžou užít i starší diváci. Více takových pohádek a sem s trojkou!

• 4.12.2017  22:19
    Kvarteto (2017)

Herec Miroslav Krobot se po Díře u Hanušovic podruhé usídlil na režijní sesli a jeho druhý film je v podstatě stejný jako první. To znamená: 1) Nehledejte žádný děj. Stejně jako u Díry u Hanušovic se jedná o film poskládaný především ze situací. 2) Humor ve filmu je, ale většina jich vychází pouze na půl plynu. 3) O postavách se toho moc říct nedá, především se o nich v podstatě dozvíme pouze detaily a nic víc. Krobot se v podstatě pokouší zachytit život třicátníků na pokraji krize středního věku a daří se mu to na půl plynu. Jakékoliv ambice totiž jdou stranou a v podstatě to vypadá jako Krobot střídal několik žánrů. Je to komedie? Je to romantika? Je to drama? Letos vzniklo plno horších filmů než je Kvarteto. Avšak vzniklo také plno lepších.

• 3.12.2017  15:43

Takže fofrem..... Oukey pohádka ze které si ale děti vezmou více než dospělí. V podstatě ještě slabší než jednička a v podstatě to nepůsobí jako pokračování. Kde, že je ta oříšková loupež?! Nejzábavnější postavou je bílá myška jménem mistr Feng který hodně připomíná Jackieho Chana (Protože ho Jackie Chan mluví v originále!-dabing je v pohodě) a v podstatě je škoda, že týhle myši není víc a třeba takový vlastní film by asi byl lepší. Animace je v pohodě, občas i celkem zábavné vtipy. Otázka sama o sobě je jestli tohle vlastně někomu stačí.

• 30.11.2017  22:03
    7 životů (2017)

Norský režisér Tommy Wirkola je proslulý svým šílenými vizuálními nápady a styly. I proto z toho může vyjít slušná podívaná- Tedy jako před 4 lety Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic. A 7 životů... je zvláštní film. Ne však dokonalý film. Noomi Rapace je v roli sedmerčat výborná, každá sestra kterou hraje má svojí vlastní osobnost a efekty ve kterých se objevuje hned 7x najednou fungují bezproblémově. Ta hlavní zápletka a vlastně myšlenka je zajímavá. A film má několik zajímavých nápadů, například: 1) Dědeček vychovává všech 7 vnuček najednou ale musí dělat, že je jenom jedna a proto každý den v týdnu chodí jedna. A když čtvrtek přijde o prst, musí dědeček useknout prst i ostatním a dělá to jenom proto aby je ochránil (Při tom mě vlastně napadlo jestli by nebylo lehčí kdyby prostě čtvrtek nepřestal chodit ven ale budiž) 2) Pistole vojáků jsou na dotyk určitých vojáků. Tudíž když jedna sestra zabije vojáka nemůže ovládat jeho zbraň ale využije toho, že nemá prst a přišije si čerstvě useknutý prst mrtvého vojáka. 3) Film má opravdu pár slušně překvapivých zvratů. Na filmu je však poznat, že je levný (20 milionů dolarů), nebál bych se jej označit za béčko. A v podstatě to po chvíli začne opravdu být natahované, naštěstí ten film pořád jede a uteče jako voda. Total Recall je však pořád i přes 27-letou mezeru, někde úplně jinde.

• 28.11.2017  19:52
    Ropáci (studentský film) (1988)

Aneb jak z něčeho tak podivného může vzniknout něco tak zajímavého... Jan Svěrák je už léta jeden z nejlepších českých režisérů což dokázal už u svého debutu. Svěrák za málo peněz zvládl natočit dobrý kraťas který má výborné tempo, výborně vymyšlený druh ropáků, výborně si hraje s češtinou (což je zvykem u Svěrákova otce Zdeňka Svěráka) a především má sympatický humor. Na 20 minut dost dobrá práce ve které šlape dokumentární nádech i hudba. Otázka jak by to fungovalo v celovečerním formátu PS: Postava Nedbala je komediální zlato.

• 27.11.2017  21:57

Od pokračování rodinného hitu Táta je doma jsem dostal to jsem čekal- zábavnou rodinnou blbinu která neurazí přesto však jede na jistotu a vlastně ničím nepřekvapí. Jakmile však nečekáte cokoliv víc můžete být spokojení. Dvojce Wahlberg a Ferell si spolu sednou již dlouho to je jasné. Výborný nápad ale bylo obsadit do role jejich otců právě Johna Lithgowa a Mela Gibsona. Lithgow hraje správnou verzi Ferrelový starší postavy a především zábavnou humornou postavu která nakonec i dojme. A pak tu je samosebou Mel Gibson který působí jako přesný opak a v podstatě je na Gibsonovi vidět, že si roli správně užívá což jenom podněcuje zážitek. Jak již ale bylo řečeno pořád to jede na neutrál a nejde o nic přelomového. Jaká zábavná vánoční blbina však dostačující. PS: Cameo Sullyho je nejlepší cameo roku!

• 24.11.2017  23:21

Originál Hráčů se smrtí jsem.... neviděl, takže nemůžu být neobjektivní a zaujatý. A dostal jsem film který není špatný ale zase by se o něm nedalo říct, že by šlo o nějaký masterpiece. Ten film se snaží být chytrý a hrát si na něco víc ale jde pořád o béčko. Lekačky jsou trapné a otravné, film je občas přehnaně směšný i v pasážích kde by být neměl a navíc se v tom nic zajímavého nestane. Pozitivní je chemie hlavních hrdinů a jejich představitelů, zpracování světa po smrti a.... to je vážně všechno. V podstatě to snadno uteče, koukat se na to dá... ale nic převratného to není. Horrový žánr jde zase jednou po hlavě do prd...

• 17.11.2017  22:47

Tak je to tady- Justice League. Vyvrcholení série DC Extended Universe, film ve kterém se bojuje o záchranu světa. Musím se hned na začátek přiznat, že mám DC Extended Universe rád. Na Muži z oceli jsem tehdy v roce 2013 byl na půlnoční premiéře a přístup Zacka Snydera k tomuto hrdinovi mě velmi bavil a měl jsem opravdu pocit, že nás s DC Comics ještě čekají velké věci. Následně přišel Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti jenž dle mně patří mezi nejlepší filmy minulého roku- Snyder dle podle mně natočil takový film který je výborný a vnímal jsem ho jako neoficiální 4 díl Nolanovské trilogie. Následně přišel Sebevražedný oddíl na nějž pořád vzpomínám v tom dobrém a především letošní Wonder Woman která byla, je a bude jedním z nejlepších zážitků roku 2017. Měl jsem však takové to svrbění v rozkroku, že Liga spravedlnosti nebude tak výborná- Trailery časem ejakulovali v CGI blbinu a v podstatě mě bavil jenom poslední trailer a vlastně jenom kvůli tomu, že v pozadí hráli Heroes od Davida Bowieho. Negativní recenze mi moc nepomohli a doufal jsem, že to bude alespoň snesitelné. A víte co ?- Je to výborný. Snyder dokázal natočit geniální vyvrcholení DC Extended Universe. Výborná hudba Dannyho Elfmana filmu dodává ten správný rytmus, nádherná kamera vyvolává pocit čiré dokonalosti a ona i ta zápletka je solidní. Batman Bena Afflecka mě pořád baví a docela se pere se ztvárněním Christiana Balea, Gal Gadot geniálně padne do role Wonder Woman a Henry Cavill jako Superman (doufám, že neberete jako spoiler!) je prostě opět solidní. Solidně se povedlo i obsazení zbytku Ligy- Flash Ezry Millera je výbornou komickou figurkou a především funguje jako ztělesnění toho mláděte který teprve získává zkušenosti a scény kdy mluví s jeho otcem vyvolávají dostatečný emoční cit. Aquaman Jasona Momoii je cool motherfucker jehož máchání s trojzubcem vyvolává patřičný respekt. Je to především outsider který nikdy nikam nepatřil a celkovým dojmem vyvolává toužebná očekávání po jeho sólovce. Cyborg Raye Fishera byl největší otázník protože jde o Fisherovu první velkou roli. Fisher ale Cyborga hraje velmi slušně. Cyborg především bojuje s tím, že se teprve nedávno znovuzrodil a sám neví co si o sobě myslet. Ze všech nových hrdinů má rozhodně nejzajímavější pozadí. Nějak velký problém taky narozdíl od ostatních nemám se záporákem Steppenwolfem. Přijde mi v pohodě- Je to sice CGI postava ale nějak nevadí a má celkem zajímavou motivaci. A zabaví i Amber Heard jako podvodní víla Mera, Billy Crudup jako Flashův otec kterého Flash pořád miluje i přesto, že údajně zabil jeho matku a především J. K. Simmons jako komisař Gordon. Simmons do té role perfektně sedí a je škoda, že ve filmu není víc. A samosebou nesmím zapomenout na Jeremyho Ironse který je oficiálně nejlepší Batman v historii Alfredů (Jako sorry Michael Caine!) Navíc nevím jak je to možné, ale to CGI ve filmu tak zásadně neruší. Film mě prostě celou dobu bavil. Stále si odmítám přiznat, že bych byl nějaký velký komiksový fanda ale už i mě to začíná připadat podezřelé. A navíc mě obě potitulkové scény nalákali na další kousky z tohoto vesmíru. Bude ještě na co koukat.

• 14.11.2017  21:54

Suburbicon je do jisté míry zvláštní film. Režíroval ho George Clooney který si opět dal kromě herectví režijní vedlejšák, při čemž scénář mu napsali režisér bratři Coeni. Clooney se tak ujmul filmu který se tak náhodou odehrává v době kdy ještě žijeme v rasistické, vysněné Americe. Ve filmu je to však přece jenom navíc. Obávám se, že kdyby byla celá pasáž s rasizmem vystřižena bylo by to úplně jedno- nepostřehnutelné. Hlavní zápletka se přece jenom pořád točí kolem něčeho jiného. Tady však záměrně trailery klamou tělem a divák si nemůže být jistý co ho vlastně čeká. Herecké obsazení je fajn- Peckoidní Damon, roztomilá Julianne Moore (v dvojroli) a slizce roztomilý Oscar Isaac který svými 2 scénami vede celý film. Ten film se dá shlédnout. V podstatě však nic nezanechá. Nefunguje jako kriminálka, nefunguje jako mrazivka a ani ten humor nefunguje. Na paškál může být to, že to přece jenom režíroval Clooney a kdyby to režíroval zkušenější režisér možná by to bylo o rámec lepší. Takhle vznikl slušný film ale nic co by bylo nutné shlédnout po 2x a vlastně film na který si za rok ani nevzpomenete.

• 13.11.2017  20:56
    Já, Kajínek (TV seriál) (2017)

Je mi úplně ukradený, že je Kajínek venku a nic proti němu nemám... dělat z něho ale hrdinu je na mně ale moc sorry jako.

• 10.11.2017  22:52

Kenneth Branagh- výborný herec a k tomu talentovaný režisér. Dokázal přivést k životu Thora a dokázal osvěžit známý příběh Popelky ve svojí verzi. A nyní se ujmul adaptace detektivky (ve které si navíc zahrál hlavní roli) od které jsem nevěděl, co čekat vzhledem k tomu, že jsem předlohu nečetl. Trailery do to však od začátku šlapaly a pomalu jsem se začal těšit. A Branagh nezklamal. Jeho Vražda v Orient Expressu je svěží, zábavná a napínavá. Nádherné scenérie, skvělé obsazení a fajnově znějící hudba Patricka Doylea. Stejně jako dal Guy Ritchie Sherlockovi Holmesovi nový dech, udělal to samé Branagh s Poirotem. Poirot je stejně jako Holmes podivín avšak rozhodně se nejedná o Sherlockovu kopii. Poirot je usazenější, v podstatě klidnější a více sází na svému dedukující schopnosti než na akci. Johnny Depp, Judi Dench, Daisy Ridley, Michelle Pfeifer, Penelopé Cruz, Willem Dafoe, Derek Jacobi, Josh Gad... Sekundující obsazení kde každý ze své postavy dostává maximum. Pfeiferrová budí emoce, Ridley je pořád roztomilá, Gad se dostává z komediální škatulky, Jacobi je britský rodák, Cruz je roztomile křesťansky naivní, Dafoe geniálně ´´hraje´´ rakušana/němce a Depp i když je ve filmu málo hraje důstojně. Líbili se mi nádherné záběry kamery, celé to pátrání a finální zvrat ve mně vzbudil šok protože něco takového jsem opravdu nečekal. Možná se nejedná o žádnou revoluci ani do puntíku dokonalý film je to však slušně zvládnutá práce a jestli Branagh natočí pokračování rád u toho znova budu.

• 8.11.2017  22:07

Peters a jeho Kai vedou celou sérii........ Většího psychopata s duší by člověk pohledal.

• 8.11.2017  18:00

Nikdy mi to nepřišlo vtipný....

• 2.11.2017  20:26

Hlavní hrdinka totálně prkená, celá ta myšlenka jede na 50 procent, druhá polovina s závěrem je už fakt moc .... řemeslně na horrový žánr slušné, jakýkoliv nadprůměr to však není. Poznámka: (Jsem rád, že jsem to viděl zadarmo na internetu v dobré kvalitě viz zde- http://www.bombuj.eu/online-film-vsechno-nejhorsi)

• 28.10.2017  23:00

Dlouho odkládaný sci-fi film je režijním debutem Deana Devlina, producenta stojícího za většinou filmů Rolanda Emmericha. Emmerichovy filmy jsou ve většině případů geniální ztělesnění anarchie a Emmerich je režisér zručný. Devlin si zde ale ukousl až příliš velké sousto a měl radši zavolat Rolandovi. Devlin je pořád přece jenom debutant a dostal film za 120 milionů dolarů. Což je pro debutanta hrozně moc avšak zázraky se stávají. U Geostormu to dojelo tak na 50 procent. Geostorm není špatný film. Nejde však ani o dokonalý film. Akční scény i přes rozpočet úplně zaujmout nedokážou a celá zápletka je opravdu přitažená za vlasy a navíc ne úplně vysvětlená (alespoň dle toho co jsem zaregistroval) Herecká stránka je v pořádku: Gerald Butler je opět sympatický hrdina, Jim Sturgess je jeho ying-yangovský bráška a do toho jim ve vedlejších rolí sekundují Ed Harris a Andy Garcia. Především vztah bratrů je fajnově propracovaný a dojde k jedné emočně vyhrocené scéně která se oboum hercům povedl. Geostorm je však pořád řadový blockbuster a i když to na konci vypadá, že zaexperimentuje nakonec spadne do řadového klišé. Jako žánrová výplachovka ovšem fajn.

• 27.10.2017  22:29
    Jigsaw (2017)

Pauzu mezi Sawem 3D a Jigsawem dělí 7 let. Důvod je prostý: Když děláte sérii o vraždění lidí potřebujete svěží vítr na to vymyslet něco nového. Upřímně se návratu Sawu po 7 letech nedivím. Být producent téhle levné a stále vydělávající série také jí dlouho nenechám dlouho ležet na půdě. Ovšem bylo by fajn odpustit si ty řeči o tom, že potřebovali čas na to vytvořit kvalitnější scénář. Jigsawa režírovali dvojčata Michael Spierig a Peter Spierig s jejíž tvorbou se setkávám poprvé a něco se jim musí nechat: Režiséři jsou to zruční. Jigsaw opravdu vypadá svěže, jako by se ho opravdu ujmula nová, mladá svěží krev. Jigsaw je co se týče řemesla týče opravdu jiný než ostatních sedm dílů. Pře-střihy fungujou, herci jsou fajn, zápletka o návratu Jigsawa funguje co se týče napětí a především závěr opět ukáže, že série Saw si se svými závěry dobře hraje. Pořád se však jedná o levnější produkci a je to na filmu vidět. Což nemusí být úplně na škodu, avšak občas se levný rozpočet 10 milionů dolarů bolestivě projeví. Mrzí mě však jedná věc a to ta, že ode mně pravděpodobně žádný Saw nikdy nedostane víc jak 3 hvězdičky. Myšlenka o člověku který dává do pasti lidi, kteří si neváží života a je jenom na těch lidech jestli přežijí, mi přijde geniální avšak ke spokojenosti mi pořád chybí hodně. Dále je tu jeden problém: Jigsaw sice předchozí díly neignoruje ale funguje samostatně. A především závěr vypoví pár otázek, kterých se nedočkáme. Minimálně do pokračování. Jestli se dočkáme Sawu 9 (jako, že se určo dočkáme!) tak na něj s klidným srdcem půjdu a budu zvědavý.Pořád se však nezbavím pocitu, že by to šlo udělat líp.

• 27.10.2017  11:16
    Ewa Farna: Mám boky jako skříň (hudební videoklip) (2015)

Chytlavý.... hrozně moc

• 27.10.2017  11:16
    Maska Junior (2005)

48,9 %

• 26.10.2017  21:32

Marvel Cinematic Universe funguje- Už 10 let. Za tu dobu vzniklo již 17 filmů a právě sedmnáctým je Thor: Ragnarok. Režíroval Novozélanďan Taika Waititi jehož předchozí film Hon na pačlověky byl sice fajn ale nic světoborného. Jako zázrakem však Taika dokázal dát Thorovi novou tvář. Thor: Ragnarok je závěr trilogie úplně stejně jako Iron Man 3 či Captain America: Občanská válka. Stejně jako Iron Man tak i Captain America si za svou trilogii (a eskapády v Avengers) prošly vývojem a stejně tak je na tom i Thor. Thor dospěl. Není to už to nafoukané princátko z prvního dílu ale sečtělý bojovník jenž se snaží zachránit svůj lid. Je mu jasné, že nyní je to právě on kdo musí svůj lid zachránit a vézt. Pořád si není jistý svým vztahem s bratrem Lokim, který ho stále klame kdy může, právě si prošel bolavým rozchodem a navíc se dozvídá staré rodinné tajemství. A navíc přijde o svojí dlouhou kadeř! Thor: Ragnarok má úžasnou stylizaci připomínající 80. léta, dospělejší humor a především hudbu Marka Mothersbaugha která výborně funguje a především při titulkách zkrátí čekání na potitulkové scény. Waititi s Marvelem navíc dokázali udělat propracovanější postavu i z Hulka který má duši! Sice duší pětiletého dítěte ale i tak duši! Banner je v Hulka změněn za 2 roky a jakmile se vrátí, dochází mu, že jakmile se znovu změní v Hulka možná to bude naposled. Výborná je i Valkýra v podání Tessy Thompson která je zlomenou bojovníci závislou na alkoholu a teprve Thor se musí snažit dostat jí zpět na světlou stranu síly. Geniální je i Jeff Goldblum v roli Velkomistra, velitele planety Sakaar který je tak šílený, že by na něj byl pyšný i Joker v podání Healtha Ledgera. Thor: Ragnarok má navíc velmi silného padoucha- A tím je Hela. S Helou se váže jedno velké tajemství a její motivace je uvěřitelná. Sice je šílená a nedonutí vás jí milovat ale má motivaci. Charakterním vývojem si projde i Skurge v podání Karla Urbana který je celý film rozpolcený na jaké straně vlastně být. Thor: Ragnarok je celkově uzavřený film který odkazuje velmi málo. Waititi však dokáže velmi dobře zakomponovat různé odkazy na zbytek světa: Třeba geniálně zasazené cameo Doctora Strange či opět úžasné cameo Stana Leeho. Waititi to dokázal- Natočil ´´jiný´´ marvelácký film který výborně šlape po celou dobu a donutí pobroukávat si u Imigrant Songu od Led Zeppelin. Po Strážcích Galaxie Vol. 2 či Spider-Manu: Homecoming se jedná o další solidní bombu roku 2017. Přeju tomu každý dolar jelikož se jedná o pravděpodobně největší experiment který Marvel spáchal. A Taika Waititiho budu sledovat, jeho celovečerní Akira by totiž mohla být solidní! Viděno v kině: 2x

• 25.10.2017  20:26

Omluvte můj prostoduchý slovník ale do prdele... Tenhle seriál nepřestává šokovat. Opět se dokázal vydat jiným směrem než se čekalo.

• 21.10.2017  23:54
    matka! (2017)

Darren Aronofsky- kontroverzní režisér jehož Černá labuť byla neuvěřitelným psychologickým thrillerem který vás prostě pohltí a jehož Noe bylo úžasné zpracování slavného biblického příběhu- přišel s novým filmem u kterého tajil co to šlo o co jde aby byl výsledek co nejvíc překvapující. Reakce na matku! nelhali: Ta hlavní pointa ( o které nechci mluvit) je opravdu šokující. Problém je ten, že jakmile uteče nějakých 20 minut začne to být až příliš lehce předvídatelné a jedině vizuální zpracování dokáže to zařídit to abyste film vnímali. Herecké výkony jsou samosebou solidní: Ať už je to Jennifer Lawrence jako matka, Javier Bardem jako On, Ed Harris jako Muž, Michelle Pfeiffer jako Žena či bratři Gleesonovy v roli Bratrů. Ty postavy schválně nemají jména avšak jak jsem napsal každému kdo nespadl z Marsu po 20 minutách dojde kam ten film vlastně spěje. Matka! se pomalu ale jistě rozjíždí aby se v závěru filmu rozjela o 1000 procent. A právě v tu chvíli toho na mně bylo moc: Moc té symboliky, moc toho jak se pořád naznačuje jak zle se chováme k matce zemi a příliš moc hysterických křiků Jennifer Lawrence. A v posledních 20 minutách jsem měl už opravdu problém se orientovat. O novém Arronofskym nemůžu říct, že by byl špatný což z principu v podstatě není žádný jeho film. Avšak i když toho kampaň hodně moc neprozradila, čekal jsem asi něco jiného.

• 21.10.2017  23:18

Kdejaká zrůdnost se už dnes může dočkat celovečerní verze. A nyní došlo i na My Little Pony jejíž pět dílů jsem kdysi nějakých 10 let nazpátek ve škole prospal a vůbec si z nich nic nevybavuji. Byl jsem si jistý, že film určitě neuvidím v kině a možná vůbec celkově. Nepřízeň osudu ovšem rozhodla, že ten film v kině prostě uvidím a.... překvapivě to bylo fajn. Pořád si nemyslím, že by to bylo nadčasové dílo ale.... překvapivě slušný průměr. Ono co se postav to není moc slavné (Pinky Pie je opravdu otravná .... a nejlepší postavy jsou ty co vznikli přímo pro film především dost cool generálka Bouře. Ono to trvá 99 minut a naštěstí to rychle uteče. Pořád se tam něco děje, když se zpívá je to celkově chytlavé, dabingové obsazení nenutí k řezání krků......... Když na to půjdete s malými dětmi (Jako já) můžete si to v klidu přežít. Jinak jsem si samosebou dělal poznámky, takže si to všechno rozebereme: a) Všichni poníci jsou nahatí kromě dvou bodyguardů kteří chrání Siu tedy pardon Serenadu b) Jak se ty poníci sakra množí, když je to poměr 500 žen ku 5 mužům? c) Proč měl ten cool kocour tak málo prostoru? d) Začnu kvůli tomuhle filmu sledovat seriál? (Jasná odpověd je, že ne!)

• 19.10.2017  20:53
    Nova Duel (TV pořad) (2017)

Je to strašná komedie.... Největší československý mafián a pán který je trošku mimo spolu diskutují a do toho jim skáče Barack Obama který pořád říká, že nestíhají a že musí jít dál. To už je fakt lepší ta Ordinace :D

• 18.10.2017  21:21
    Serenity (2005)

Trošku slabší než seriál, přece jenom se narozdíl od seriálu musel vejít do 2 hodin 3/5

• 18.10.2017  21:20
    Firefly (TV seriál) (2002)

Mělo to své kouzlo, geniálně propracovaný svět a postavy... škoda, že to ukončili takhle brzo a ukončení stálo za prd.

• 17.10.2017  21:30
    Sněhulák (2017)

Takže pro začátek... Nečetl jsem jedinou knihu Jo Nesba (Tudíž ani Sněhuláka) tudíž jsem pořád přesně nevěděl co od filmu čekat i když jsem viděl pár ukázek. Výsledek nakonec není špatný ale ani ne přespříliš dobře. Režíroval 52 let starý švéd Tomas Alfredson od jehož jsem žádnou předchozí práci neviděl. A podle první práce je sice slušný režisér ale ne přespříliš zručný. Alfredson nedokáže zaujmout ani brutálním vražděním vraha ani vyšetřováním. Herci jsou fajn (Michael Fassbender pořád hrozně vede!) ale u některých herců se jednak až o škodu potenciálu. Například jsem vůbec nepochopil postavu J. K. Simmonse jelikož v podstatě neměla k vývoji děje žádný význam (Což je u takhle úžasného herce prostě škoda!) a to nemluvím třeba až o moc směšné postavě Vala Kilmera či zbytečné Chloe Sevigny. Další jasný problém je vedení zápletky kdy se sem tam najednou přeskočí do flashbacků a nevíme co Harry ví či neví. To byl vlastně ani nebyl takový problém kdyby se tu nevyskytlo několik jiných problému například: Už od začátku je totálně jasné kdo je ten slavný vrah nebo, že se řeší jestli se někdo nezabil aby se následně opět díky flashbackům přišlo na to, že se nezabil což znamená žádné vzrušení nebo chutí zjistit jak to vlastně bylo protože ten film se o to ani nepokouší. Pořád to však má nádherné záběry do krajin, herecké obsazení se snaží a stylová atmosféra všechno to vynahrazuje. Mělo to potenciál aby se to stalo další Zmizelou či dalšími Muži kteří nenávidí ženy. Nestalo se. Kdyby se jednalo o televizní film řekl bych si že opravdu dost dobrá práce. Bohužel to je film pro kina. A celkem mě mrzí, že to nerežíroval Martin Scorsese (který zůstal pouze na stoličce producentské) jelikož ten by z toho určitě vytáhl víc.

• 17.10.2017  15:41
    Kontakt (1997)

Nechal jsem si provětrat hlavou.. Ne že by mě to nezajímalo a nebavil bych se u toho ale čekal jsem víc po řečech o kultovním sci-fi.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15