filmfanouch

14-letý milovník filmů

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 24.6.2017  21:06
    Méďa (2012)

Neuvěřitelně nabitá komediální střela s originálně fungující zápletkou s velkým přesahem a myšlenkou. Prostě jízda po všech stranách

• 18.6.2017  01:25
    Auta 3 (2017)

Auta 3 jsou již 18 filmem studia Pixar. To znamená, že musím začít s tím, co si myslím o každé Pixarovce- Jsou to neuvěřitelně promakané animáky a Pixar netočí animáky pouze pro děti ale má v nich zároveň něco co dokáže zabavit dospělé diváky. A to se dá říct o Autech 3- Auta 1 sázela na příběh typu dostaneme se ze známého prostředí A do neznámého prostředí B, Auta 2 spíše cílila na špionážní dobrodružství McQueenova noshleda Buráka a Auta 3 jsou příběhem o stárnutí a nové generaci. Blesk už není ten mladý závodník a z toho filmu to jde hrozně cítit. Sice se často dočkáváme humorných scének ale dočkáme se scén které byste do animáku netipovali- A tím se Pixar liší. Auta 3 jsou v závěru opravdovým předáváním pochodně mladší generaci. A je správným zakončením této trilogie. K tomu jestli má ještě cenu pokračovat se vrátím později. Ta animace je pořád neuvěřitelná. A je fakt neuvěřitelné, že příroda v Pixaru už pomalu opravdu vypadá jako živá. Pixaři jsou prostě machrové animovaného filmu a těším se na každý jejich kousek. Auta 3 jsou prostě další úžasná Pixarovka a opravdové dobré zakončení trilogie. A já se jenom modlím aby jakékoliv tržby zabránili Pixaru natočit Auta 4. Lepší zakončení si totiž nikdo opravdu nemohl přát a bojím se, že narozdíl od Toy Story 4 by už nebylo cokoliv vyprávět. A hlavně bych chtěl aby Pixar začal točit čím dál tím více originální filmy. Nějaké to překvápko jako před 2 roky V hlavě. PS1: Krátký předfilm je neuvěřitelně roztomilý a (klasicky pixarovsky) překrásný. PS2: Potitulková scéna je ale vpodstatě se jedná o scénu z filmu z jiného úhlu pohledu. PS3: Český dabing je kvalitní jako jsme u Pixarů zvyklí. A co se týče toho, že Buráka místo Petra Novotnýho mluví Buráka jeho syn Pavel Novotný...... Pavlík je snesitelný ale na Petříka nemá :-)

• 10.6.2017  22:16
    Spider-Man 2 (2004)

Raimiho trilogie byla vždycky komiks v kontrastu s lidskostí. A tenhle film který si dává otázku: Co by se stalo kdybychom přišli o své schopnosti nebo bychom sami o sobě pochybovali? prostě neuvěřitelně šlape. A celá scéna ve vlaku je neuvěřitelná

• 9.6.2017  23:37
    Mumie (2017)

Provázané světy dnes letí a proto se vzniká Dark Universe- série filmu která má představit slavná monstra a jednou je všechny spojit. Nejdřív se však musí sejít samostatně. A první útočí Mumie. A ten film překvapivě hrozně funguje. A je asi celkem snadný odhadnout proč- Tom Cruise si ten film ohlídal. Tom Cruise točí špatný film jednou za uherský rok a jinak si to umí jako producent pohlídat. Cruise si film krade pro sebe a rozhodně je neuvěřitelným zajímavým hrdinou který by mohl celý ten vesmír utáhnout. Film stojí na vlastních nohách a neodkazuje příliš na další filmy. Jediné další monstrum které se objeví je Dr. Henry Jekyll/jeho zlé alter ego Edward Hyde. Hraje ho Rusell Crowe a i když hraje druhé housle dokáže zaujmout. Mumie navíc dokáže zaujmout už od první akční scény v Iráku která je neuvěřitelně akčně zvládnuta a i hned po ní následuje scéna s nálezem hrobky ze které přímo dýchají Dobyvatelé ztracené archy. Ihned poté však nastupuje zbytek filmu který je tak béčkový jak by měl film o těchto monstrech být. Opravdu jsem si řekl, že jsem dlouho neviděl tak dobře povedené béčko (Neboj Lucy, na tebe se nezapomíná). Ten film prostě neuvěřitelně baví a navíc celkem slušně funguje jako horror. Opravdu jsem tak dobrý film nečekal.

• 8.6.2017  21:26
    Smrtihlav (2017)

Po roce je tu další zpracování slavného atentátu na Heydricha. Avšak velmi se od Anthropoidu liší. Takže...... Heydrich je jedním z hlavních postav a první polovina filmu je věnovaná především jemu, jeho začátcích a jeho polovina končí v půlce atentátu. V tu chvíli začíná druhá linie ve které se Gabčík s Kubišem vydávají z Anglie do Čech provést onen osudný atentát. A v půlce kde atentát skončil začne třetí třetina. Heydricha hraje Jason Clarke. Jason Clarke je talentovaný herec a podaří se mu Heydricha zahrát opravdu úžasně a věrohodně. Heydrichovi se celkem podobá (přimhuřte očko!) a jde z něj opravdu cítit respekt jakožto opravdového řezníka. Jeho žena v podání Rosamund Pike je však pouhá figurka a to zamrzí když Pike ještě před 3 lety všechny totálně odrovnala ve Zmizelé. Reynor a Conell si úžasně zahráli Kubiše s Gabčíkem a jakožto dvojka fungují líp než před rokem Cillian Murphy s Jamie Dormanem. Film má však také problémy. Především skákání v čase. Na začátku filmu se dvakrát objeví datum v rocích (1942, 1929) následuje delší doba bez žádného titulku a během toho se Heydrichovi s jeho ženou narodí ne jedno, ne dvě ale rovnou tři děti. Což je hrozná škoda protože to způsobuje hrozný problém v orientaci. Neuvěřitelně rušivá scéna je však tato- Celý film se mluví anglicky. když se ale Gabčík a Kubiš vydávají do Československa zpívají Českou hymnu ČESKY! Najednou z ničeho nic. A po prvním objevu v Praze jsou v dálce slyšet slova jako ahoj. Jinak celý film anglicky. Hrozně bizárdní a rušivá volba. Například ale celý závěr působí emotivněji a je více zvládnutý než závěr Anthropoidu. Nebál bych se říct, že je Smrtihlav lepší než Anthropoid. Otázka je jak o moc.

• 6.6.2017  22:37

Dokonale to funguje jako pocta Paulu Walkerovi. A víc asi není potřeba si přát

• 6.6.2017  17:17
    Děti online (TV film) (2017)

Dost slušné a v rámci dnešního světa dosti osvětlující. V poslední třetině navíc něco co prostě musí dostat každého člověka. Jde to prostě do morku kostí.

• 4.6.2017  15:41
    8. míle (2002)

Hrozně silný snímek ve kterým je Eminem úplně úžasnej to hraje sebe samého. Souboje rapů hrozně osvěžující a škoda že jich ve filmu není víc. 8 MILE BITCHES!

• 3.6.2017  15:36

V podstatě to samé po 14x té. Má to stejné kvality i stejné zápory. https://www.youtube.com/watch?v=zOAvMyp3kTs

• 3.6.2017  15:15

Údajně naposledy a také nejlépe.

• 3.6.2017  15:13

Neuvěřitelně krásný a lidský film jehož herci jsou neuvěřitelní a divák jim na všechno skočí.

• 2.6.2017  01:07
    Wonder Woman (2017)

DC Comics je komiksový konkurent Marvelu který se nyní ve svém novém filmovém univerzu snaží napodobit Marvel. DC Extended Universe má nyní za sebou Muže z oceli, Batman v Superman, Sebevražedný oddíl a nyní.......... Wonder Woman. Osobně jsem člověk který má filmy z DC Extended Universe rád. Muž z oceli je pro mně Batman začíná 2, Batman v Superman byl pro mně neuvěřitelným potěšením které se bralo vážně a všechno to bylo patříčně osudové s několika úžasnými scénami a pak Sebevražedný oddíl ve kterém se mi hrozně líbili míchání stylu Davida Ayera. Wonder Woman je jiná. A to hodně. Nejenom, že je to první superhrdinský film ve kterém je hlavní hrdina žena (Catwoman nepočítám!) a za režií stojí žena Patty Jenkins ale především se téměř celá odehrává za 1. světové války a to pozadí k filmu neuvěřitelně sedí. Uprostřed filmu je scéna ve které se Wonder Woman rozhodne zachránit vesnici která je neuvěřitelně nabitá a neobával bych se říct, že Wonder Woman využívá potenciál 1. světové války více než Captain America: První Avenger využíval potenciál 2 světové války. V hlavní roli je Gal Gadot která se vrací z Batman v Superman kde její Wonder Woman patřila k tomu nejlepšímu z filmu a nyní se vrací ve svém vlastním filmu. Přijde mi, že Gadot ta role neuvěřitelně baví a hrozně si to celé užívá. Sekunduje jí Steve Trevor v podání Chrise Pinea a ta dvojice je spolu naprosto úžasná.Dianina chemie se Stevem je neuvěřitelná a každá scéna jenom s nimi je zajímavá. Scéna jejich tance je vrchol filmu. Celý film má taky úžasný vizuál. Celý ostrov Amazonek je neuvěřitelně nádherné místo a úvod který se věnuje počátkům Diany je proto krásná pastva pro oči. Patty Jenkins prostě odvedla solidní práci s úžasnou hlavní dvojicí a úžasnou práci komiksového válečného filmu. DC Extended Universe podle mně šlape. Kéž bych na tom nebyl sám.

• 28.5.2017  14:52

Kdybych nevěděl, že to režíroval Spielberg, navrhoval bych aby to dali jemu. Most špionů má sice úžasnou první půlku avšak druhá přichází strašně o tempo. Lincoln byl nad rámec lepší což je smutné když jsem doufal, že Spieberg z toho vykřeše víc. Škoda druhé půlky, Hanks a Rylance jsou totiž fakt super. PS: To jak se Newman snažil kopírovat Williamse mě chvílema akt unavovalo.

• 28.5.2017  14:48
    Obr Dobr (2016)

Hrozně rád bych přál Spielbergovi pěkný comeback. BFG je totiž pouhá digitální palast která není vůbec přitažlivá a má daleko do Knihy dzunglí. Mark Rylance je fajn na toho chybu házet nemůžu. Otázka je co se děje se Stephenem. Sakra vždyť ten chlap měl řemeslo v malíku. BFG je však opravdu digitální palast ve které chybí život a emoce. Ať prosím vyjde Ready Player One a Indiana Jones 5 já už ztrácím naději.

• 28.5.2017  14:42

Zdaleka nejslabší kousek Nolanovy Batmanovské trilogie. Nemá tak silný příběh jako Temný Rytíř a Temný rytíř povstal ale pořád je to úžasný film který Batmana ukazuje v tom správném světě. Jsem rád, že Nolan není Schumacher a používá Batman začíná jako začátek symbolu. Jeden z TOP 5 Batmanovských filmů.Avšak tehdy bych nečekal,, že se ze dvojky a trojky stanou jedny z mých nejoblíbenějších filmů.

• 28.5.2017  01:35
    Sam Smith - Writing's On The Wall (hudební videoklip) (2015)

Pro mně neuvěřitelně procítěná skladba která se důstojně šlape ve stopách Skyfall od Adele.

• 28.5.2017  01:32
    Vypsaná fixa - Čtyři slunce (hudební videoklip) (2012)

Nejlepší část filmu Čtyři Slunce. Nejsem fanoušek Vypsaný fixy, vůbec nevím co, proč a jak to je ale dostatečně snesitelná píseň. Méně je někdy více

• 28.5.2017  01:31

Upřímně jediná Bieberova píseň která mě zatím nedonutila přemýšlet o holokaustu, kastraci či jiných zvěrstev. Už z toho důvodu, stylovému sestřihu k filmu Karate Kid a snesitelného zpěváka Jadana Smithe musím dát plný počet. Nejlepší je to však přece jen takhle: https://www.youtube.com/watch?v=ql19lsl6QCY

• 27.5.2017  22:04
    Yes Man (2008)

Aneb zatím (ale možná definitivně) poslední dobrý film (Hortona a Vánoční koledu nepočítám) Jima Carreyho. Carrey je pořád gumák ale tato komedie s originálním námětem má něco do sebe a rozhodně si to znova pustím raději než Tučňáky pana Poppera nebo Návrat blbýho a blbějšího

• 26.5.2017  23:29

Aneb vezměte čtyři skvělé herce, strčte je do variace na Pařby ve Vegas a doufejte v úspěch. Několik scén zábavných, několik moc ne a pak hodně scén které jsou vtipné protože důchodci. Douglas, Freeman, De Niro a Kline by si zasloužili víc.

• 26.5.2017  23:28

Příjemný film. Není bez chyb, několik scén je až unavujících ale Nicolas Cage je zábavným způsobem podivný, Baruchel je sympaťák, Molina je motherfucker a všechno je tak zajímavě podané, že to člověka musí bavit. Hrozně rád bych si přál Čarodějův učeň 2 ale na to svět asi ještě není připraven.

• 26.5.2017  23:26

Za málo peněz málo muziky aneb kdyby v tom nehráli Cage, Elba a Hinds a nestálo by to 57 milionů dolarů (Asi o 57 milionů více než je ve filmu vidět) chápal bych ten fail o něco víc.

• 26.5.2017  10:14

Pirátskou sérii mám moc rád. Miluju postavu Jacka Sparrowa která je pro mně neuvěřitelným ztělesním humoru, miluju námořní scény, miluju méně usedlickou jedničku, vizuálními nápady nabitou dvojku a trojku a solidně řemeslně zmáknutou čtyřku. Popáté to už však od začátku působilo jako moc a i když se mi čtyřka líbila (dvojka je stále nepřekonatelná) bál jsem se aby pětka nebyla neuvěřitelným nastavováním klišé. A strach jsem měl i když to vzali dva noři Joachim Rønning a Espen Sandberg kteří sice natočili Oscarové Kon-Tiki (neviděl jsem a bůhví jestli někdy uvidím) ale člověk by jim těžko svěřil projekt u kterého se někdy odhaduje rozpočet až na 400 milionů dolarů. Ale zázrakem se jim povedlo natočit neuvěřitelnou pecku která je navíc jedním z vrcholů celé série. Jak jsem ji říkal rozpočet tohoto filmu se odhaduje až na 400 milionů dolarů. Těžko byste jiný film na kterém jsou ty peníze vidět. Sice 50 milionů zase bylo pro Johnnyho Deppa ale jinak jsou ty peníze opravdu vidět. A co se týče pirátské mytologie je také nejzajímavější. Záporáka Salazara hraje Javier Bardem a o něm můžu s klidným srdcem říct,že si po 23 třetí Bondovce Skyfall zahrál dalšího neuvěřitelně slizkého padoucha ze kterého navíc jde ten správný respekt a strach. Sice nedosahuje kvalit takového Davyho Jonese ale s klidným srdcem si dává Černovouse. Ve filmu se jinak opět objevuje Barbossa který má ve filmu linku která neuvěřitelně rozevírá charakter postavy a jedná se o jiný pohled na Barbossu (Geoffrey Rush je pořád super) Ve svém malém prostoru zaujme i Orlando Bloom jako Will Turner který si své odehraje i přes to, že ho není tak moc. Více prostoru mají dva představitelé mladé generace Brenton Thwaites a Kaya Scodelario. Thwaites je především nový Orlando Bloom který fajn hraje avšak více se o něm říct nedá. Avšak Scodelario si krade každou scénu pro sebe a představuje stejně silný ženský charakter jako třeba Rey ve Star Wars 7. Pětka navíc obsahuje neuvěřitelně skvělou fungující scénu s gilotinou či úžasnou akční scénu s nemrtvými žraloky. Po posledních třech dílech se také jedná o první film ke kterému neskládá hudbu Hans Zimmer ale Geoff Zanelli. A ta je slušná a hodně podtrhuje atmosféru filmu. Sice kopíruje hudbu jedničky a Klause Badelta ale neuvěřitelně funguje v pozadí scén a jakmile začnou závěrečné titulky a vy čekáte na potitulkovou scénu (která je neuvěřitelná atmosférou) nemůžete o hudbě říct nic špatného. Solidní důstojný pátý díl, slušné nalití nové krve do série a chci šestku co nejdřív. Se stejným režijním týmem pokud by to šlo!

• 18.5.2017  20:13

Ridleymu Scottovi je 79 let. V tomto věku už sotva kdo udrží stolici na uzdě. Přesto je mistr pořád ve své formě. A pokud nejste úplní hardcore fanoušci Vetřelce a líbil se vám Prometheus Covenant nezaostává. Zatím co Prometheus si šel především svou cestou, Covenant trošku zajíždí do not Vetřelce. Celá zápletka s Inženýri je odhozena na druhou kolej a především jde o zrod tohoto pradávného monstra. Z Prometheuse se vrací Michael Fassbender který zde hraje dvojroli a pořád je to neuvěřitelně skvělý herec jehož interakce sama se sebou je neuvěřitelně dokonalá. Jediným dalším hercem který pak provádí něco speciálního je DannyMcBride který v sobě má trochu té své staré komediální fasády. O ostatních rolích se toho moc říct nedá ale asi se ani říct nechtělo. Jak jsem řekl Prometheus se moc neřeší a tak žádná odpověd zodpovězená není ale naopak se dočkáme víc otázek. A upřímně mi celé to mysteriózno na Prometheovi a Covenantovi sedí. A něco mi říká, že Ridley Scott nedělá další Vetřelce pro srandu králíkům. Hlavní hrdinka Danielsová poté není žádná Ripleyová. Ale ani nechce. Především začne být Covenant po půlce neuvěřitelně děsivý a to tak jak se nikomu nezdá. A při vší té béčkovosti je to vlastně hrozně chytré! Ridley Scott prostě natočil další povedený film a jsem hrozně zvědavý na Prometheus 3. Cokoliv pod úroveň Alien vs Predator by bylo zklamání.

• 15.5.2017  01:45

Neuvěřitelná pecka. Neuvěřitelný akční film. Nejlepší film Arnolda Schwarzeneggera. Nejlepší film z Terminátoří série. Nejlepší film roku 1991. Má cenu pokračovat? Prostě kultovní pecka.

• 15.5.2017  01:44
    Terminátor (1984)

Za mně neuvěřitelně přehypeovaný kousek. Určitě film kterému nemůžu sebrat ani popel z jeho slávy ale upřímně mně to nikdy nedostalo tolik jak jsem čekal. Scéna na policejní stanici a další podobné scény jsou sice úžasné ale jaksi tomu něco chybí. Za mně nejslabší kousek celé Terminátoří série. Chopte se mně!

• 15.5.2017  01:42

Takhle jsem si představoval celou tu válku proti Skynetu celé 3 filmy. Další šnůra úžasných nápadů a ta válka naplňuje očekávání...........

• 15.5.2017  01:41

Neuvěřitelně důstojný odkaz druhému dílu. Tolik úžasných nápadů a scén ze kterých člověk zhasne. Scéna I´m Back po výlezu z vrtulníku je prostě pecka.

• 15.5.2017  01:39

Všechen hejt stranou. Za mně důstojné pokračování nepřekonatelné dvojky.

• 14.5.2017  13:26

Ritchie s uchopením Sherlocka překvapil asi ještě víc, než když Nolan uchopil Batmana. Ritchiemu se ale povedlo natočit neuvěřitelně úžasný film ve kterém válí nejen Robert nebo Jude ale i roztomilá Rachel McAdams a prohnilý Mark Strong. Prostě ta správná trefa a Ritchie v sobě prostě něco má.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11