filmfanouch

okres Chomutov
14-letý milovník filmů, Lord Filmfanouch ze Zimohradu

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 19.8.2017  23:20

Herci jsou fajn, sranda to celkem je, camea Hasselhoffa a Anderson dost dobrý ale jinak to celkem tápe.

• 17.8.2017  23:12

Natočím prequel k Obecné škole, řekl si jednou Jan Svěrák a zavolal svému otci Zděnku Svěrákovi: Tati pamatuješ na tu tvojí knížku Po Strništi bos ve které je Eda z Obecné Školy? Tak to natočím jako film a lidi na to budou chodit protože to je prequel k Pelíškům. To je skvělý nápad řekne Zdeněk, a určitě chceš abych ti zase napsal scénář viď? Jan se zarazí a řekne: Víš tati pamatuješ jak jsem sám psal scénář ke Kukymu se vrací? Tak jak si psal scénář k Třem bratrům tak mně to mrzelo a teď bych to zase rád napsal sám.Zdeněk řekne: A neměl bych to napsal já když víc rozumím té knize? Jan na to odpoví: Tati důvěřuj mi, proč mi asi říkáš český Christopher Nolan? Zdeněk se zarazí: Kdo je Christopher Nolan? Jan řekne: Radši nic ale hele tati nechceš hrát dědečka? Zdeněk řekne: A je ten děda humorná postavička? Jan sebou trkne: No v jedný scéně seřve malýho kluka, ale jinak je to zatrvelej dědek, gambler a celkem mu slzí očí. Zdeněk se pohladí po vousech: A nemáš tam nějakou humornou postavičku? Jan odpoví: No je tam profesor který dělá legrační zvuku ptáků při hlá..... Zdeněk řve: TAK TO BERU! ČAU SYNKU PAK NAPIŠ! Na Po strništi bos je bohužel vidět, že je nepsal Zdeněk Svěrák.Jan Svěrák je sice jeden z nejlepších českých režisérů ale scénáře mu moc nejdou. Věřím že, jeho otec by z toho vytěžil moc. Upřímně jsem rád, že jsem v kinech minul Zahradnictví 1 a pravděpodobně minu i Zahradnictví 2 a 3. Jestli za schopnějšího režiséra považuju Jana Hřebejka nebo Jana Svěráka Svěrák vyhrává na plné čáře. Jestli bych však u Zahradnictví měl ještě podivnější pocity než u Po Strništi bos bylo by to skutečně zvláštní. Tady bych však křivdil- Po strništi bos vůbec nesází na to, že to je prequel slavného českého filmu který kdysi získal nominaci na Oscara. Kromě Součků žádnou spojitost s tímto kultovním (avšak netvrdím dokonalým) filmem nečekejte. Jestli něco funguje tak obsazení. Například Tereza Voříšková která ztvárnila roli Libuše Šafrankové z Obecné školy je v roli úplně skvělá (Na druhou stranu Ondřej Vetchý který nahradil roli Zdeňka Svěráka... se moc nechytá), Oldřich Kaiser je jako vždy sympaťák, Jan Tříška je v roli dědy takový jaký by měl být ale dětští herci jsou prostě neuvěřitelní a Alois Grec v roli Edy je velký talent. Co trošku slábne je příběh... který vlastně není. Jde v podstatě o příhody svázané do jednoho díla. Součkovi se stěhují do Prahy, Eda získává nové kamarády, holub se ztratí, Eda jde pro okurky, Eda se kamarádí s agresivním strýcem, Eda slaví vánoce, někdo umře, spadne bomba, někdo umře, končí válka, přichází komunistické svině...... A to jsem to neřekl všechno. Problém, je že spoustu věcí se stane protože se stane (viz holub), film jen tak tak drží pohromadě a Jan Svěrák už opravdu ztrácí tempo. Neříkám, že mi jeho filmy přišli nějak dobré a neříkám, že Po strništi bos je špatný film. Jenom jsem si prostě občas fakt říkal, že už je toho na mně moc. PS: Stejně jako u Dunkerku jsem byl překvapen přítomnosti mladých dívek. A to v tom nehraje žádný frontman chlapecké skupiny typu One Direction. PS 2: Tenhle film by měl vidět každý z dnešní mládeže. Takhle se má trávit čas děti internetu!

• 12.8.2017  22:07

Tak jsem jednou zase viděl kvalitní film. Šel jsem totiž na Emoji ve filmu a bylo to........ Počkat cože? Annabelle se vrací. A vrací se kvalitně. Pokračování/Prequel Annabelle je totiž neuvěřitelně krásná horrová práce. Annabelle 2 je neuvěřitelně kvalitní horror. Při čemž trvá než na ten horror dojde. Ale i to co se děje před ním je prostě a jednoduše super. Začíná se opravdu se zrozením panenky. Následně najede krásný život rodiny Mullinsových jejíž harmonie končí po havárii dcery. A následně začíná o 12 let později kdy přijedou dívky a řadová sestra. Ty dívky jsou neuvěřitelný. Mají neuvěřitelný herecký talent a všechno co se dělo jsem jim věřil. Série V zajetí démonů si holt umí pohlídat dětskou část obsazení. Annabelle 2 ani tak netlačí na lekačky kterých je ve filmu minimálně ale spíše na atmosféru která je správně mrazivá, depresivní a o v ohrožení opravdu mohou být i malé holčičky. Celou dobu tak film jede než začne finále které.... hrozně tápe oproti zbytku, nemá úplně stejnou atmosféru jako všechno předtím a i luze o naprosto dokonalém horroru jsou pryč. Závěrečná scéna odkazující na Annabelle 1 je ale fajn (a odkaz na Valaka naláká na příští léto) Jedna se prostě o další fajnovou část univerza V zajetí démonů. A celkem se těším na další části. Přece jenom takových horrových sérii držící si svojí kvalitu není moc.

• 10.8.2017  11:51

Mrzí mě, že jsem to neviděl v IMAXU. I tak jsou ale ty záběry opravdu neuvěřitelnou pastvou pro oči. Krásný milý dokument. Ne však dokonalý

• 9.8.2017  23:38

Na tu dobu neuvěřitelná práce. Avšak v podstatě mně ten film nikdy moc nebral.

• 9.8.2017  10:16
    Annabelle (2014)

Nemá to úplně stejnou mrazivou atmosféru jako obě V zajetí démonů..... Ale asi jenom tak o 20% procent menší. Jinak další fajnový horror který na mně hrozně fungoval. A chci víc Alfre Woodard!

• 7.8.2017  20:01

Dosavadní nejlepší epizoda řady. Celý rozhovor mezi Sansou a Ariy úžasný a jako vždy super cliffhanger

• 5.8.2017  15:43

Celá akční scéna se škorpionama je super, z rozhovoru s třemi čarodějnicemi jde mráz po zádech, souboj s Medusou neuvěřitelný a Perseův vztah k bohům skvěle podán. Neuvěřitelné.

• 5.8.2017  15:40
    Aladin (1992)

Jedna z nejlepších Disneyho klasik. Neuvěřitelně krásná pohádka s kráskou arabskou stylizací.

• 4.8.2017  22:26

Charlize Theron si moc chtěla natočit ženského Johna Wicka. Tento zabiják je sice super postava ale jeho dva filmy kromě akce neměli co nabídnout. A když chceš natočit Wicka musíš si přizvat spolu režiséra Davida Leitche, oprášit starý komiks a doufat, že to bude lepší než John Wick 1 a 2. Bohužel Atomic Blonde: Bez Lítosti trpí syndromem Johna Wicka. Charlize Theron je sice sympatičtější než Keanu Reeves avšak jinak jde v podstatě o Johna Wicka 2.5. Akorát bez Reevese ale namísto toho s Theron, v roce 1989 v Berlíně a...... s fajnovým McAvoyem? Akce je stejně jako ve Wickovi bezchybná. Uprostřed filmu se vyskytne neuvěřitelná scéna která trvá nepřetržitě 10 minut bez jediného střihu a Theron si neuvěřitelně užívá všechno to mlácení ať už ona rozdává rány někomu nebo někdo jí. James McAvoy je jinak oficiálně super herec. Po neuvěřitelném psychopatovi Kevinovi z Rozpolceného jde o jeho další roli kterou si McAvoy neuvěřitelně užívá. Toho chlapa víc. Hudba Tylera Batese hraje (samosebou se spousty hitů ze 80 let), Na plátně probíhá nejlepší lesbická scéna 21. století, jedna z nejlepších akčních scén roku a pomalu začíná hra s diváky. Co ale ještě obnáší syndrom Johna Wicka? Tam kde jsou úžasné akční scény chybí... Poutavý smyslplný děj? Dobře musím to trošku rozebrat... Film v podstatě probíhá jako výslech ve kterém Lorraine vypráví svůj poslední případ v Berlíně. Na konci filmu poté dojde k odhalení...... Které v podstatě nedává smysl? V podstatě jsem nepochopil jak se na konci mohlo stát to co se stálo. Možná jsem jenom nevšímavý ale opravdu mi nepřišlo, že mi to nějak do sebe zapadlo. Jak tam vlastně zapadla Lorraine, Percival či kdokoliv jiný. Atomic Blonde je mezi Johnem Wickem 1 a 2 na mezí. Rozhodně je lepší než John Wick 1 (Když si vzpomenu na finále mezi Reevesem a Nyqvistem je mi pořád k pláči) ale v podstatě Atomic Blonde chybí něco co by překonalo střílečku v zrcadlovém labyrintu z finále Johna Wicka 2. Fakt na pomezí. Dvojici Leitch-Stahelski dokážu ocenit díky akci. Ale chybí tomu.... všechno ostatní?

• 31.7.2017  16:01

Prozatím nejlepší epizoda série. Obě scény kdy spolu Jon a Daenerys komunikují úžasné, bitva v Casterlyově skále je jedna z nejlepších bitev z celého seriálu a konec mezi Olenou a Jaimem.......... Neuvěřitelný.

• 30.7.2017  23:46
    Velký dar (2017)

Fajn Chris Evans. Přesto však hrozně unavující drama u které jsem na tu hru na emoce vůbec neskočil.

• 30.7.2017  23:43

Asi stárnu. Šmoulové: Ztracená vesnice je sice nadprůměr ale pořád neuvěřitelně kýčovitá otřepaná pohádka která vůbec nemá nápaditost dvou filmů s Neilem Patrickem Harrisem. Svatý Neil. https://www.google.cz/search?q=Neil+Patrick+harris+with+unicorn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjUu-Tf_LHVAhUDWBoKHYadBHwQ_AUICigB&biw=1366&bih=662#imgrc=YUFd3csvP1TJ5M:

• 30.7.2017  23:31

Lepší než jednička. Výpravnější, nápaditější a procítěnější. Avšak pořád toho občas bylo moc. Přesto super zábava. http://badtameezdil.net/watch-video-bahubali-2-full-movie-online-watch-2017-hd/

• 30.7.2017  00:19

Neříkám že je jednička jakési zázračné dílo.... Ale tohle je prostě moc. Hnusná animace, dementní postavy (Wrestlingoví surfaři jsou fakt nesnesitelní) a prostě všechno špatné co v prvním dílu alespoň fungovalo.

• 28.7.2017  14:03
    Baby Driver (2017)

S režisérem Edgarem Wrightem mám podivný vztah- Rozhodně o něm můžu říct, že je to talentovaný režisér. Jeho neoficiální Trilogie krve a zmrzliny (Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení, U konce světa) mi však moc vtipná nepřišla a Scott Pilgrim proti zbytku světa byla zase ztráta potenciálu. Baby Driver však od začátku z trailerů vypadal slibně a dopadl následovně. Baby Driver je rozhodně nejlepší Wrightův film. To však z něj nedělá do puntíku dokonalý film. Hlavní postava Baby trpí od autonehody v mládí pískáním v uších a proto musí pořád nosit sluchátka. To znamená, že většina filmu tvoří hudba. Film od začátku do konce jede a to je rozhodně dobře. Celá úvodní scéna je úžasná a to byl pouze začátek. Musím se Anselu Elgortovi omluvit- Něco v něm opravdu je. Jeho Baby mě totiž jako hlavní hrdina bavil. Je to neuvěřitelně sympatický hrdina a každá scéna kdy si užíval za zvuku hudby mě neuvěřitelně bavila. Co mi zpočátku trošku vadilo byl vztah s Deborou- Lily James je fajn ale když nastoupila ona šel veškerý děj a spád stranou a já se modlil ať něco rychle začne. Časem ale Debora začne brát důležitost a nakonec je to další fajn postava filmu. Jamie Foxx, Jon Hamm a Jon Bernthal jsou lupiči které Baby vozí a zatím co Bernthal má malé cameo (avšak i to si patřičně užije) Foxx a Hamm si zahráli neuvěřitelný psychopaty se kterými si neuvěřitelně vyhráli. Foxx má toho Oscara zaslouženě. A Kevin Spacey jako Doc jako vždy skvělý- nemám ho v TOP 3 herců jen tak. Spacey musí být opravdu bůh herectví jelikož jeho postava je fakt neuvěřitelně vykreslená a chtěl bych s ní víc. Baby Driver je také mnohonásobně vtipnější než Trilogie krve a zmrzliny či Scott Pilgrim opravdu jsem měl občas záchvaty smíchu. Co tak úplně nešlape? Závěrečná akční scéna filmu, samotný závěr, menší šeslápnutí z plynu v druhé půlce a lepší dokreslení minulosti spojené s Babyho rodiči. Jinak však fajn jízda, Wrightův nejlepší film (i když k tomu stačí málo) a celkem mě zajímá Baby Driver 2. Wright snad znova už nikdy nezklame.

• 24.7.2017  18:18

Lepší než Dragonstone, závěrečná námořní bitva úžasná a cliffhanger zajímavější než u minulého dílu.

• 22.7.2017  19:33

První epizoda Simpsonů kterou jsem viděl..... Ten humor a témata jsou dodnes nesmrtelná.

• 21.7.2017  14:13
    Dunkerk (2017)

Christopher Nolan- tvůrce úžasné trilogie o temném rytíři a dvou velmi chytrých sci-fi Počátku a Interstellaru se pustil do látky válečného filmu dle skutečných událostí. Na film jsem se těšil dva roky ale pořád jsem si říkal jestli Nolan který mi u posledních dvou dílu temného rytíře, Počátku či Interstellaru vždy nadělil mindfuck a tyto filmy vždy měli originální a chytrou pointu nenadělí sice úžasný řemeslný film ale nenadělí nic šokujícího už kvůli tomu, že je film dle skutečných událostí a dopředu víme jak dopadne. Ne Nolan nenatočil film s alternativní historii. Ne na Dunkerku se neobjeví portál s vetřelci jiné dimenze. Ne, jeden voják neprožívá pořád jeden a ten samý den. Avšak Nolan natočil neuvěřitelné řemeslo a nejlepší válečný film všech dob! V Dunkerku je pořád cítit Nolan. Dokonale v Dunkerku poznáte že ho opravdu točil Nolan. Film se skládá ze tří příběhů které spolu vzájemně koeexistují a protínají se- pláž (1 týden), voda (1 den) a nebe (1 hodina). Film záměrně není chronologicky což způsobuje menší dezorientaci což Nolan však očividně dělá záměrně. Film trvá 107 minut což je u Nolana nezvyklé. Jakmile však film začne strhne se obrovská survival story která skončí až na konci filmu. Vojíni nemají příležitost říct jestli je doma čeká rodina nebo těhotná žena, nedostaneme se k proslovům jaká, že je matka příroda mrcha a ve filmu je minimum dialogů právě, že na povídání není moc času. Dunkerk je opravdu především o přežití a i když se ve filmu objeví slavní herci jak Tom Hardy či Kenneth Branagh hlavní role mají především mladí vojíni mezi které patří Harry Styles (zpěvák One Direction!) který ztvárnil vojína Alexe. Nolan měl pravdu, Harry Sctyles je ve své roli super a má opravdu šanci se vyhrát. A Fionnu Whiteheadovi (Tommy) bych přál ještě pár hereckých příležitostí. Především v IMAXU je radost vidět letadla v akci. Celá linka s letadly je neuvěřitelně skvěle natočená a Nolan si s nimi fakt vyhrál. Dunkerk je opravdu náhlednutí to 2. světové války už v první scéně kdy žízniví vojíni pijí vodu z hadice, je vidět jejich bolest. V pasáží na pláží je vidět ta fyzická bolest kterou vojáci trpí a definitivně se utvrdíte v tom, že by se vám do 2. světové války nechtělo. Celý film jinak doprovází hudba (až na pár sekund) Hanse Zimmera která je jedním z vrcholů jeho kariéry. Nolan mě tedy i tady dokázal několikrát překvapit. Dovolím si ale říct jedno ale- Jak jsem říkal, Dunkerk nenadělí žádnou šokující chytrou pointu jako Temný rytíř, Počátek, Temný rytíř povstal či Interstellar. To ale ani nemohl takže nač si stěžovat. Nolan to prostě opět dokázal. I přes to smetí na plátně jsem si to v IMAXU užil a je to zatím jeden z vrcholů roku 2017. Těším se tedy ještě víc na další Nolanův film ale příště prosím něco kde mi dáte tu šokující chytrou pointu, mistře Nolane!

• 17.7.2017  18:19

Velmi kvalitní začátek série, Úvodní scéna super a Ohařova linka asi nejlepší z celého dílu

• 16.7.2017  21:32

Dokázat něčí nevinu nebe sám chránit sebe? Neuvěřitelně dospělá myšlenka jak jsme u Simpsonů zvyklí

• 15.7.2017  22:58

Opice spolu silné! Tak tomu bylo první dva díly trilogie a platí tomu i u toho závěrečného. Válka o planetu opic je totiž skutečně precizní film který výborně šlape téměř po všech stránkách téměř po celou dobu. Po prvním filmu se sci-fi nádechem, následně druhém s post-apokalyptickým nádechem, nyní nastupuje třetí s Westernovým nádechem který v rámci trilogie nezapomíná na své postavy. Spousta informací mluvilo o tom, že je Válka o planetu opic dalším Loganem. A Logan z toho opravdu cítit je. Ne není to brutální film ve kterém jsou megalitry krve a Ceasar není prošedivělé brutální hovado závislé na alkoholu. Přesto je Válka o planetu opic celkem drsná. Nechybí sebevraždy, mučení a osobně jsem u filmu minimálně dvakrát slzel. Na tohle děti opravdu nebrat. Režisér Matt Reeves je opravdu šikovný řemeslník což se ukáže hned od první scény která sleduje boj vojáků s opicemi čímž film od začátku ukáže svůj potenciál. Opice jsou stejně jako v Úsvitu nejpozitivnější stránkou a opět jsou stokrát zajímavější než lidi. Avšak také kvůli tomu, že lidstvo má pouze dva výrazné hráče. Andy Serkis oficiálně potřebuje Oscara jako tehdy Leonardo Dicaprio. Jeho výkon Ceasara je totiž napotřetí ještě silnější a a na to jak Ceasar prochází válkou s lidmi a zároveň trpí svými démony z minulosti se neuvěřitelně kouká. Steve Zahn si zahrál postavu Bad Ape který je vtipnou figurkou filmu. Je to opravdu zajímavá figurka která občas kdy je film už opravdu depresivní způsobí úsměv na tváři. Ty Olsson poté hraje zlou opici Reda který se stal členem Pičáků (opice sloužící Colonelovi) který má neuvěřitelně propracovaný charakter a postupný průběh jeho příběhu je neuvěřitelně prodaný. 12 letá Amiah Miller je po Dafne Keen z Logana další úžasný dětský objev. Její Nova sice nemá tak propracovaný charakter jako X-23 z Logana ale Miller si svojí němou holčičku odehrála a její vztah s adoptivním opičím otcem Mauricem je neuvěřitelně roztomilý. A hlavního záporáka Colonela si odehrál starý dobrý Woody Harrelson. Když se před 3 lety objevil v Úsvitu Koba říkal jsem si, že trojka bude mít problém ukázat psychopatičtějšího padoucha. A oni to dokázali- Harrelsonův Colonel je opravdový šílenec a scéna kdy si dá Colonel schůzku s Ceasarem jeho kanclu a důkladně mu povypráví o své minulosti včetně svého zla je neuvěřitelná a interakce mezi Ceasarem a Colonelem k nezaplacení. Hudba Michaela Giacchina je mimochodem opravdu silná a jestli mi někdo na to říkat si John Williams nové éry je to právě Giacchino. Třetí díl silné trilogie se silnou myšlenkou jejíž závěr je opravdu šokující. A samosebou by to chtělo další díly protože potenciálu je tam dost.

• 11.7.2017  21:58
    Dangal (2016)

Silný indický boxerský film který mně neuvěřitelně dostal. Aamir Khan si tu Filmfare zaslouží. Mnohem lepší než Creed : )

• 11.7.2017  21:45

Tak jo, se Sofii Coppolou kamarádi asi definitivně nebudem........

• 11.7.2017  10:24

Celkem zručná filmařina ale občas jsem toho měl prostě dost. Opravdu pěkně zručně natočená práce a dvojku si rád pustím........ ale někdy je méně více. http://stream-a-ams1xx2sfcdnvideo5269.cz/okno.php?movie=MTA1MjQ=&new_way

• 6.7.2017  21:23

Nechápu negativní recenze. Vždyť hudba je chytlavá a i když to není klasická simpsonovská epizoda s myšlenkou skvěle uteče.

• 6.7.2017  21:16

Nikdo otázku Coming Outu nedokázal otevřít tolik jako Simpsonovi. https://www.youtube.com/watch?v=9HNDqzq42K0

• 6.7.2017  21:16

Frank Grimes je antiverze Homera Simpsona. A když se tyhle dva setkají.... Batman v Superman se může jít zahrabat

• 6.7.2017  21:13

I pes má právo na život- Homer Simpson 1997 https://www.youtube.com/watch?v=48ZDmnmB8dQ

• 6.7.2017  18:03

Užil jsem si to...... dokonce víc než Vegas. Pro mně mnohem zábavnější a lépe koukatelnější zábava. A jsem s tím názorem v menšině takže vidle na mně!

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12