wef

Student

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 22.8.2011  04:26
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Jako student práv si to náramně užívám.

• 8.3.2011  17:04

Achjo. Asi po dvou letech píšu zase komentář. Vadí mi totiž přeceňovanost. Je mi líto, ale jedna emo baletka a hororová atmosféra na úkor logiky, to teda nestačí.

• 23.12.2009  04:33
    Svědkem zločinu (2008)

To byla hrůůůůůůůza! Sice to bylo napínavé, ale absolutně hloupé a nelogické. Dokonce jsem několikrát chytl záchvat smíchu. Horší film jsem neviděl ani nepamatuju.

• 20.8.2008  14:00

Velmi povedený film, brilatní režie, kamera, většina herců, scénář atd. Jen je příběh dost nestabilní, v polovině se něco přelomí a film nabere jiný směr, v závěru se mu to však povede napravit. Zcela jistě nejoriginálnější československý snímek a jediné, co mohu teď ještě říct, je to, že tolik tvůrčích nápadů se jen tak nevidí a určitě se na to podívám znovu.

• 12.8.2008  19:11
    Hancock (2008)

Bohužel velmi průměrný film, a to i mezi popcorňáky, triky nic moc, jenže to by vůbec nevadilo, nebýt opravdu otřesného scénáře. Ze začátku si říkáte "to je teprve rozjezd", a to dost slušný, vše tomu nasvědčuje, jenže když to začne jít víc a víc do mínusu, začnete vrtět hlavou a divíte se, že něco takového vůbec pustili do kin. Potenciál to mělo velký. Škoda.

• 9.8.2008  23:08

Dlouho jsem váhal nad hodnocením. Jokera jsem si zamiloval, až by snad bylo možné mě označit za sympatizanta terorismu a anarchie. Jen bych smazal posledních 20 minut, akční scény mě již nudily a propletenost nabírala již moc velká sousta pro můj filmový žaludek. Ve všech směrech velmi povedený scénář bych přesto na některých místech proškrtal a naopak ho doplnil ještě o více strachu, obětí a chaosu. Temný rytíř je filmem, který funguje ze všech úhlů, ze kterých by kvalitní film fungovat měl. A taky filmem, na který se musím podívat znovu, protože jsem přesvědčen, že v něm najdu mnoho dalších skrytých překvapení a odkazů k zamyšlení.

• 4.8.2008  14:33
    Okouzlení slony (TV film) (2006)

Vynikající dokument, který nevyniká formou ani tématem, kterým se zabývá, nýbrž právě praktičností a hlavně dojemným působením na divákovi city. Při tomto dokumentu to nešlo jinak, než že jsem si zamiloval slony stejně jako Martyn Colbeck, přestože jsem s nimi nestrávil 15 let, ale pouze 49 minut.

• 2.8.2008  17:46

Tohle je nářez. Vůbec jsem se na to netěšil, 3 měsíce to odpočívalo v mé filmotéce až jsem se teď trochu z donucení odhodlal podívat a nemůžu si to vynachválit. Spousta věcí jiště šla udělat lépe, ale i tak je tahle oddechovka pro mě překvapením. Clive Owen coby famózní frajer, Monica Bellucci jako kur.. tedy vlastně starostlivá matka a Paul Giamatti jako parchant. Nedovedl jsem si ho představit a už vůbec ne doufat, že by do odvážné skládanky Michaela Davise mohl zapadnout alespoň s přimhouřeným okem, jenže právě on tomuto filmu dodává šťávu. Akce, akce, trocha hudby a akce. Nenudil jsem se ani chvíli. Uvidím, co po dalším zhlédnutí udělám s hodnocením. Podle mě může jít i nahoru. // Po několika dalších zhlédnutích to tedy musím zvednout!

• 29.7.2008  16:46

Hned na začátku se ujistíte, že jde o film, který je jako jednička o drogách, sexu, drogách, Neilu Patricku Harrisovi a drogách. Tentokrát se do toho zapletl ještě terorismus a vláda USA včetně prezidenta + ženy ve větší míře, a to nejen jako objekt sexuální, nýbrž došlo také na romantiku. Nebojte se, není to přehnáno. Co dodat? To se musí vidět. Díky Kumarově kecům a Haroldově nešikovnosti se stali průšvihy v mnohem větší míře než při cestě do White Castlu. Trapné scény se také najdou, ale nepřekonají dobrý dojem. Sečteno, podtrženo: Harold a Kumar jsou zpět a jsou přinejmenším stejně vtipní jako v jedničce, šikovná režie a opět sympatický herecký dojem mě ovšem donutili dát o hvězdu navíc.

• 26.4.2008  14:36

Brilantní film! Úžasné dialogy, vtip na každém filmovém políčku a přitom obrovské drama. Mírně provokativní příběh donáší potenciál tohoto filmu do výšin Mount Everestu aniž by se cílový divák cítil znechucen, jelikož si uvědomí, že sleduje to, co se všude okolo běžně děje. Uvědomíte si, že svět stojí za hovno, ale nadruhou stranu je docela fajn, pokud donutíte vaše vědomí myslet si to. Filmy Sama Mendese mi připadají většinou nudné, ale tohle je výjimka, na kterou nedám dopustit. Čím to? Sám nevím. Ale.... znovu říkám, je to prostě brilantní film!

• 21.4.2008  19:53
    Podfu(c)k (2000)

Režie Guye Ritchieho je nezapřitelná, od začátku do konce je vidět jeho styl ze Sbal prachy a vypadni. Dokonalé postavy, propletený příběh, vtipné situace a občas i dialogy dělají Podfu(c)k filmem, který má jistě čestné místo u každého, kdo si potrpí na britské krimikomedie.

• 11.4.2008  17:50

Chaos, panika. Přesně tohle se děje na plátně a přináší mi to nadšení, kvůli kterému se přece na filmy dívám. Tempo příběhu je vysoké stejně jako krevní tlak při pohledu na poněkolikáté vybuchující bombu. Ano, prostředek snímku sice trochu opouští nasazenou laťku a padá do průměru, obzvláště když se začne zaobírat detaily, na které vlastně čekáte, jenže s sebou přináší mnohá klišé. Na konci si nás tvůrci udobří automobilovou honičkou v klasickém stylu a co na tom, že konec není podle představ většiny filmových nadšenců, kteří jsou podobnými závěry již přesyceni. Hlavně, že jsem se dobře bavil a ještě lépe, že stopáž je pouhých 90 minut, protože i vteřiny navíc, by kazily dojem.

• 6.4.2008  11:54
    Next (2007)

Všichni tvrdili, jak je tento film o ničem, a já je poslouchal. Možná právě proto se mi to líbilo. Mám rád sci-fi i většinu herců v tomhle filmu a extrémní dávku provařených klišé jsem zde sice vnímal, ale toleroval.

• 5.4.2008  23:59
    Bobule (2008)

Dobrý ročník jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat, i když si stejně myslím, že to není možné. Naopak jsem přesvědčen, že český film má letos dobrý ročník a pevně věřím, že i nadále bude zrát jako víno! Někteří herci příjemně překvapili, stejně jako práce celého štábu a režisér zaslouží pochvalu, přestože tento film není víc, než jen jak i samotný distributor tvrdí: "Letní komedií".

• 26.3.2008  19:02

Původně jsem chtěl dát jenom 3 hvězdy, ale až další den jsem si uvědomil, co ve mně tento film zanechal. Nemám k němu sice silné emocionální pouto, ale sympatie rozhodně ano. Profesionální práce z každého pohledu tu čiší, a to i ve srovnání s celosvětovými skvosty. Jistěže to není takový film, u kterého bych zažil tzv. "filmový orgasmus", ale určitě jsem se podíval na drama, jemuž by rozhodně neuškodilo ještě přitvrdit! Když se podíváte na nabídku českých filmů posledních let, mohu říci, že tento je v poměru k nim nadprůměrný.

• 1.3.2008  17:54
    O život (2007)

Vůbec to nebylo tak špatné. Ve světových poměrech ano, ale na české poměry to bylo řekl bych až nadrpůměrné počínání Milana Šteindlera, kterému jsem upřímně věřil. Ano, je to blbost. Ale povedená blbost. Vojta Kotek taky překvapil, trochu se začíná orientovat ve svých kreacích.

• 10.10.2007  10:09
    Hooligans (2005)

Film o mužských věcech, který nemá režiséra, ale režisérku. Jakkoli se to zdá být pro muže noční můra, opak je pravdou. Režisérka Lexi Alexander věděla, co se nám bude líbit. Rozhodně to nepojala stylem: "Tak jo, máme tu pár herců, dají si do držky, natočíme to a bude to OK." Tak by to totiž možná pojal chlap. A proto díky režisérce, scénáristům a skvělému castingu, že zapojili do filmu trochu psychiky, i když určitě tu nenajdete odpověď na některé otázky, co se týče hooligans obecně. Jedná z hlavních rolí jako stvořená pro Elijaha Wooda, ale překvapivější je Charlie Hunnam, kterého jsem neznal. 4.5 *

• 29.9.2007  10:08
    Gympl (2007)

Podle mě docela příjemné zpestření českého filmu. Gympl by si zasloužil nálepku "Film ze života". Ačkoliv jsem moc nevěřil hvězdnému obsazení, vznikl z toho herecky jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby. Pochopitelně, byly v něm citelné mezery, ale čekal jsem to horší. Vtipná stránka funguje, především díky jedné vedlejší postavě, kterou snad ani nemusím jmenovat. Dramatická stránka funguje taky relativně dobře, a myslím si, že do filmu patří. Dobře jistě udělali filmaři, že nenechali scénář stát na dvou postavách v podání Tomáše Vorla jr. a Jirky Mádla, ale že větší význam (roli) má prakticky většina herců. Myslím to tak, že každý doplňuje film o nějaký ten "kus dortu". Díky tomu je Gympl určen i pro starší generaci, mladá i střední generace si najde to své. A často jsem za sebou v kině slyšel mluvit jednoho muže, pravděpodobně učitele, po nějaké scéně z filmu: "Typické!"

• 8.9.2007  18:29
    Sunshine (2007)

(Původní komentář jsem smazal, měním názor.) Až teď mi došlo, že je to skutečně dechberoucí sci-fi, které chci vidět znovu.

• 26.8.2007  11:21

David Yates udělal z Harryho Pottera normální film. A prospělo to! Jen doufám, že v dalším díle ještě trochu přitlačí na pilu.

• 26.8.2007  11:08

Škoda pár trapných vtípků, ale jinak to byla docela dobrá zábava. Ovšem finanční propad nezachránili ani zvučná jména jako Martin Lawrence, Danny DeVito, Bernie Mac a William Fichtner (ten byl mimochodem úžasný :-D).

• 25.8.2007  15:27

Skvělá komedie na starý způsob. Tim Robbins a Martin Lawrence - jakkoli se k sobě tyto jména nehodí, opak je pravdou. (Malarkey rulez - Tim Robbinson :-D)

• 21.8.2007  10:37

Kupodivu velký nadprůměr (alespoň ve své kategorii). A teď je mi líto, jak dlouho jsem se mu vyhýbal.

• 12.8.2007  11:15

Na toto hodnocení jsem si nechal odstup týden. Chvílemi se smál celý kinosál, ale jinak to nebylo nic moc. Příběh je několikrát ohraný už v seriálu, jen animace je o třídu výš. Většina postav nedostala prostor zaujmout nás. Proboha proč? Vždyť to má jen 87 minut, ale aby byl divák spokojený, potřeboval by tak 2 hodiny. 3,5* A neberte na to děti, nechápou to a otravují ostatní!

• 2.8.2007  12:59

Je to vlastně jako film Sám doma, až na to, že se to neodehrává doma a hlavními postavami jsou dva psi. Navíc vypadá všechno zastarale a působí to trochu jako levná francouzská komedie. Jinak je to příjemný rodinný film.

• 1.8.2007  18:43
    Spin (2005)

Nejlepší krátkometrážák, co jsem kdy viděl.

• 1.8.2007  18:23
    Kobra 11 (TV seriál) (1996)

Semir a kolega jsou vždy kousek od místa, kam mají jet (jen se stačí otočit do protisměru). Nebo je to na místě, kde zrovna jedou. Auta z nepochopitelných důvodů létají několik metrů do vzduchu a letí klidně i 15 metrů dopředu, Semir to však zvládne (většinou najede na nějaký odtahový vůz a jen letí vzduchem a pak zase dopadne v pořádku na silnici). Zločinec je vždy zlý. Když je někdo v ohrožení života, např. se topí v bazénu, kolega ho dojde zachránit těsně před utonutím. Pokud někdo zůstane zraněný v autě, Semir tam naběhne, zachrání ho, a pak auto vybuchne. Bomby mají velký display s odpočítáváním a barevnými drátky (hádejte, kdy je bomba zneškodněna). Je to sice dálniční policie, ale řeší se tam vraždy i krádeže. Atd... Ale jinak je to sranda.

• 18.7.2007  14:54

Trojka je podobná jedničce, ovšem je trochu škoda, že zmatek v hotelových kasinech nebyl tak velký jak mohl, a že parádních převleků jsme si mohli užít taky krapet víc. Děj není nijak složitý, ale každý si přijde na své. A i tentokrát se zasmějete.

• 17.7.2007  12:08
    Fontána (2006)

Už před dvěma týdny jsem se podíval na Fontánu, ale komentář jsem se napsat ještě neodvážil. Je to mé první setkání s Aronofskeho tvorbou a tak nějak to odpovídalo tomu, co se o něm, respektive o jeho filmech, říká. Fontána je příběh velice hezký, ale depresivní, vyobrazující život a smrt jako jednu velkou metaforu. Nemohu se však spokojit s pocitem, že to bylo dokonalé (tím mám na mysli, že nebylo). Každý si najde vlastní cestu řešení a uspokojení z tohoto příběhu, ale všechno je to tu možná jednoduší, než jak nám to Aronofsky říká, abychom ho označili za génia. Toho se snaží docílit tím, že děj zasadil do více časových linií, přičemž jsou to jen linie tak nějak "dekorativní" a poselství filmu je vlastně absolutně prosté.

• 17.7.2007  11:53
    Navždy svoji (TV film) (2001)

Poměrně "vlažný" film, který zachraňuje konec. Nicméně dobrá zábava na večer. A rozhodně se teď po zhlédnutí tohoto filmu nemám chuť ženit.

<< předchozí 1 2 3 4 5