Agent bez minulosti (2002)

Uniká mi dokonalost tohoto snímku. Podívám se na to ještě jednou.

Americká krása (1999)

Brilantní film! Úžasné dialogy, vtip na každém filmovém políčku a přitom obrovské drama. Mírně provokativní příběh donáší potenciál tohoto filmu do výšin Mount Everestu aniž by se cílový divák cítil znechucen, jelikož si uvědomí, že sleduje to, co se všude okolo běžně děje. Uvědomíte si, že svět stojí za hovno, ale nadruhou stranu je docela fajn, pokud donutíte vaše vědomí myslet si to. Filmy Sama Mendese mi připadají většinou nudné, ale tohle je výjimka, na kterou nedám dopustit. Čím to? Sám nevím. Ale.... znovu říkám, je to prostě brilantní film!

Armageddon (1998)

Po čase se z toho pro mě stala srdeční záležitost. Ono taky není zas tak běžné, vidět u jednoho filmu tolik současných hvězd - Bruce Willis, Billy Bob Thornton, Ben Affleck, Liv Tyler, Steve Buscemi, William Fichtner, Owen Wilson, Michael Clarke Duncan, Peter Stormare, Will Patton, spousta dalších a hlavně Michael Bay!

Austin Powers: Špion, který mě vojel (1999) odpad!

Některé scény byly dobré, ale když nedám "odpad!" tomuto filmu, tak už snad ničemu. Pokud mám chuť vidět úchylnou komedii, pustím si Noc v Roxbury, ta je aspoň na úrovni.

Blade: Trinity (2004)

První dva díly se mi nelíbí. Jenže když koupím popcorn, tak je trojka skvělá jízda! Asi je to zařazením komediálních prvků do filmu.

Bobule (2008)

Dobrý ročník jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat, i když si stejně myslím, že to není možné. Naopak jsem přesvědčen, že český film má letos dobrý ročník a pevně věřím, že i nadále bude zrát jako víno! Někteří herci příjemně překvapili, stejně jako práce celého štábu a režisér zaslouží pochvalu, přestože tento film není víc, než jen jak i samotný distributor tvrdí: "Letní komedií".

Film má pár nezapomenutelných scén, ale taky pár těch slabších. Celkově jsem se však rozhodl dát 5 hvězdiček, i když je to spíš 4,5. Vlastně 4 + originální nápad. Bavil jsem se, přestože za mnou v kině neustále jeden idiot opakoval každou hlášku. (otravoval s tím i jeho přítelkyni, pochybuju, že jsou ještě spolu). Komedie, ve které je tolik humoru, se nevidí každý den. Některé scény však překročili hranici dobrého vkusu, což bylo vidět i podle reakcí některých osob v kině.

Casino Royale (2006)

Jen těžko uvěřitelné, jak mě dokázala nová bondovka nadchnout. Hlavně, vezmeme-li v úvahu, že poslední bondovce s Piercem Brosnanem jsem dal jen jednu hvězdičku. Film se veze na staré dobré vlně s novým kabátem. Už prvních 15 minut slibuje, že nepůjde o špatnou podívanou. Daniel Craig je výborný herec, jenže to jsem věděl už dávno. Eva Green zasluhuje za svou krásu i herecký projev taktéž za jedna. Nový Bond není jen akční podívanou, ale na rozdíl od svých předchůdců začal i myslet. Ze začátku mně vadil Mads Mikkelsen, na první pohled bylo zřetelné, kdo hraje záporáka, ale nakonec ho mohu hodnotit jedině kladně. Casino Royale je filmově zaměřeno tak, jak bych byl rád, kdyby se unášely i ostatní filmy. Hezky to do sebe všechno zapadá. Pochválit musím i hudbu. Tleskám!

Co horšího se může stát? (2001)

Škoda pár trapných vtípků, ale jinak to byla docela dobrá zábava. Ovšem finanční propad nezachránili ani zvučná jména jako Martin Lawrence, Danny DeVito, Bernie Mac a William Fichtner (ten byl mimochodem úžasný :-D).

Collateral (2004)

V kině to byl neuvěřitelný zážitek - Michael Mann, Tom Cruise, Jamie Foxx! Trojice, na jejichž společný film se vyplatilo jít. Na DVD už mě to nějak nebere, ale titulek "Nejlepší thriller" tomu sedí hezky. A Tom Cruise je mnohem lepší herec, než za jakého ho považuje filmová akademie. A jako záporák je dokonalejší než švédská ocel.