verbal_cohle

Karel Rymeš

okres Třebíč

<< předchozí 1 2
    • 8.10.2017  12:57

Velmi naivní (v některých ohlednech 50-shades naivní). Tance mi ale přišly zajímavé, přestože tomuto umění vůbec nerozumím (a tudíž ho obvykle ani neumím docenit).

• 8.10.2017  12:52

Super plán, super konec.

• 8.10.2017  12:51

Neuvěřitelní lidé bez špetky intelektu. Úsměvná práce se stereotypy. Bohužel i bez většího množství humoru.

• 8.10.2017  12:48

Lenochodi výborní, případ také dobrý. Ale ta propaganda!

• 8.10.2017  12:45
    Neviditelní (TV seriál) (2014)

Grandiozní úvod. Dobrá kombinace předchozích vodníkovských vesmírů. Postupně se ale celý seriál rozplizl a skoro nic se mu nepodařilo dořešit do konce. Také jsem se nedočkal pořádné satiry..

• 8.10.2017  12:43

Příliš dlouhé, minimum vtipu. Jediné plus je satirický/parodický ton filmu.

• 25.3.2017  02:11
    Volver (2006)

Jedná se o můj první film od Almodovara. Pouze jsem věděl, že jeho příběhy se velmi intenzivně věnují ženám. Každopádně jsem ale drama čekal silnější - emočně, psychologicky, humorně, dějově, filozoficky, zkrátka jakkoliv. Jednalo se vlastně o příběh jedné rodiny velmi konzistentně a přehledně odvyprávěný. Díky lehce neuvěřitelným zvratům si ale dokáži představit, že pod jinou režií by se z filmu stala "růžovka." Penelope byla velmi silná; a to jak herecky, tak ztvárňovanou postavou. Plus dle očekávání jeden z mála filmů, kde 90% postav jsou ženy.

• 25.3.2017  01:41

V polovině jsem si říkal, že na horor se vůbec nebojím. Ve 2/3 jsem začal přemýšlet, proč všichni film tolik zbožňují (napadala mě pouze forma a atmosféra). Poté, co Willis pomohl Coleovi k porozumění mrtvým jsem si říkal: "fajn, pár minut do konce, nic velkého už se nemůže stát. Víc jak 3 hvězdičky si to nezaslouží". A pak to přišlo, totální mindfuck. V retrospekci jsem si ale vědom toho, že finální rozuzlení bylo po celou dobu před divákovým nosem. Akorát přemýšlím nad tím, proč se Cole nebál Willise tak silně, jak ostatních duchů. Plus za to, že z matky po celou dobu vyzařovala láska, přestože si se synem neuměla počít.

• 25.3.2017  01:30

Některé vtipy sedly, některé ne. Za mě byly nejlepší: liliput, LSD a strejda. V americkém provedení se jednalo vyloženě o frašku, zatímco britský originál si zachoval uvěřitelné dekorum. Nic nebylo přeháněné, přehrávané ani vynucované. Prostě takový pohřeb se klidně mohl stát i Vám (uznávám, že se toho ale nakopilo až moc).

• 25.3.2017  01:21
    Uprchlík (1993)

Premise nespravedlivě odsouzeného, který se snaží z vězení/na útěku dokázat svoji nevinu není nic nového. Přestože od začátku režie podsouvá Fordovu nevinnu, divák se o ní opravdu přesvědčí až po více než půl hodině filmu. U tohoto typu filmu musí být všem jasné, že to Ford dokáže. V pozdější fázi filmu se dá bohužel i odhadnout, kdo vraždu zosnoval. Tudíž na ději tento film netáhl. Snímek ale velmi chytře zvolil cestu absolutního napětí a perfektního navozování pocitu závodu mezi FBI a doktorem. I přes předvídatelnost se ale Davisovi pořád daří držet napětí na vysoké úrovni; především díky precizním střihům mezi hajným (T. L. Jones) a hnanou zvěří (Ford). Plus za policajtskou mluvu, která působila velmi realisticky.

• 25.3.2017  00:40
    Superbad (2007)

Naprostá pecka. Film je velmi sprostý a nekorektní. Někdo tu psal, že dialogy se mu zdály strojené a neuvěřitelné. Mně se naopak zdály velmi uvěřitelné a trefné; puběrtácky sexuálně naivní. Každý si v tom najde situaci, kterou možná zažil nebo slyšel z vyprávění. A každý muž si ve filmu najde pubertální názory na partnerský život a lov žen, které po určitou periodu života zastával.

• 25.3.2017  00:35
    Kopačky (2008)

Nechytlo mě to. Spousta kliše scen s málo humorem. Dobrá byla postava Jonaha Hilla, Segel byl ukňouraný sympaťák. Plus za 'návratovou scénu' s Kristen Bell.

• 25.3.2017  00:24
    Deadpool (2016)

Nemám rád komiksové filmy a ani většinu akčních filmů nemusím, takže jsem od filmu moc neočekával a pustil si ho především kvůli tomu, že měl být natřískaný humorem. Napoprvé jsem usnul po 40 minutách. Jsem ale rád, že jsem po půl roce dal filmu druhou šanci a dokoukal, protože druhá půle je o dost svižnější a nadupanější vtipama než první. Film moc dlouho příliš suše a zdlouhavě vysvětloval, proč teda vlastně deadpool. Roztáhnout křídla mohl až v klasických akčně-komiksových scénách, kde si mohl vzít všechny klasické žánrové představitele na paškál. Cením si popkulturních narážek. Plus za každou scénu, ve které se vyskytovala sprostá a slepá černošská bába.

• 24.3.2017  21:51
    21 gramů (2003)

S rozkouskováním jsem neměl problém. Líbilo se mi, jak se příběh postupně vyjasňoval spojováním scén z různých časových úseků. Rád bych film také viděl chronologicky správně sestavený. Zajímalo by mě, jestli by ztratil na kráse a přitažlivosti, jak se zde někteří domnívají. Opravdu jsem cítil boj všech a v podstatě jsem také se všemi soucítil, i s Del Torem. Nemůžu říct, že by byl zmrd, ale spíš pořádně ztracenej a život se s ním nemazlí. Kde každá dobrá věc - výhra auta - je vykoupena o to horší věcí - nehoda.

• 24.3.2017  21:40
    12 opic (1995)

Film, který nabízí velké množství interpretací. U tohoto filmu není důležitá obrazová stránka, jde především o scénář, který nutí diváka o filmu přemýšlet jako nad rebusem. Troufl bych si říct, že film je schválně napsaný tak, aby byl otevřen většímu množství interpretací. Dvě věci jsem si vlastně nedokázal uspokojivě vysvětlit - proč se v jednom za snů vyskytoval na letišti Pitt a ne chlápek s pony tailem. A taky, co má znamenat žena na konci. V originále říkala něco ve smyslu "I am in insurance". Zde mám tři podobně pravděpodobné teorie: 1) opravdu se jedná o náhodu a budoucí vědkyne v pozemském civilním životě byla pojišťovačka, 2) přijela zajistit to, že se nákaza roznese (a tudíž se nezmění minulost) a ona jako vědkyně bude mít její vzorek před mutací, a nebo 3) přijela zastavit nákazu. Pitt výborný, podivní týpci mu evidentně jdou - viz Tyler Durden. Willis neurazí.

• 22.3.2017  22:16

Film balancuje na hraně patosu a kýče. Vlastně na stranu regulérního a kvalitního dramatu/komedie se dostal jen díky dojemnému závěru, soudu a citlivé scéně u doktora. Pohnutky matky zanechat u Samuela batole jsou celkem pochopitelné, i když přesné důvody ve filmu nebyly nikdy vysvětleny! Co ale nepochopím je její agresivní boj o Kristin po tolika letech. Plus za tlouštíka gaye a jeho nabalovací techniky. P.S. V tom super hravém dětském pokoji by chtěl žít asi každý capart.

• 22.3.2017  22:11

Film, kterému by prospělo promítání bez zvuku a titulků. Scénaristovy by měly sebrat všechna pera v bytě za tak slabé dialogy - (nejhorší byly asi před a v průběhu první návštevy restaurace). Vizuálně je ale líbivý. Vlastně překvapivě s výjimkou sexuálních scen. Režisér asi zná jen jeden průběh styku - naplácání na holou, cunilingus, či felace zakončené misionářem se stojícími bradavkami.

• 22.3.2017  22:00
    Dobytí severního pólu (divadelní záznam) (2006)

Cimrmana jsem viděl poprvé. Velmi se mi líbilo rozdělení představení na dvě části - přednáška a hra. Přednáška měla nápaditou formu, bohužel obsah a vtipnost značně zaostávaly. Samotná hra se mi také příliš nelíbila, protože největší hlášky už jsem znal od kamarádů a ostatním forum jsem se jen usmál, nebo nad nimi zakroutil hlavou. Příběh ve hře v podstatě minimální a o ničem. Radši mám Svěrákovu a Smoljakovu filmovou tvorbu.

• 22.3.2017  21:55
    Vyšetřování ztráty třídní knihy (divadelní záznam) (1997)

Výborná přednáška - Cimrmanův úskok stranou, zapomněnka. Bohužel samotná hra šla mimo mě - neustálé přeřeky a opakování mi přišly vyloženě trapné.

• 22.3.2017  21:37

Dobrý mix humoru a slz. Stejně jako u outnumbered (mimochodem výborný seriál) to stojí a padá na dětech. Rodiče vlastně jen nahraváj na smeče (např. scena o tom, čím se živí strejda). Nevím, jestli to je i u tohoto filmu, ale outnumbered si zakládalo na improvizaci. Plus za vyhnutí se patetickému konci ala hollywood.

• 22.3.2017  00:09

Wtf? Zřejmě film nad moje síly. Spoustu skrytých symbolik a význámů mi uniklo, zpětně si musím pročítat rozbory filmu. Z kamery mě bolela hlava a oči. Působila velmi depresivně, což bylo způsobeno především nepřirozenou intimností ve vztahu k hlavní postavě. Aspoň, že herečky byly pěkný.

• 22.3.2017  00:03

První půlku mně Amelie připadala něžná a roztomilá. Druhou mě naopak hrozně štvala její zmatenost a hledání. Sex se v podstatě udál jen jakoby a u takového filmu bych čekal více intimní a procítěné podání. Viditelná snaha kopírovat Amelii (roztomilost, střeštěnost a vypravěčský hlas). Plus za postavu druhé Francouzky. Nápaditá hudba, pěkné obrázky pulzující Tokyo a bizarních japonských tradic. A stejnak jsou Rinriho rodiče yakuza!

• 21.3.2017  22:13

Film, u kterého se konečně hodila Affleckova topornost pro roli autistického účetního. Díky dobrému castingovému výběru Anny Kendrick jako spolupracovnice se perfektně zvýrazní rozdíl mezi normálností a sociální zpožděností a také mezi drobným a obrovským neforemným tělem. Akce a napětí výborné. Bohužel příběhově je film pouze jeden do tuctu.

• 21.3.2017  21:56
    Valmont (1989)

Hollywoodský film v evropské produkci. Bohužel příliš rozvláčný a místy i nudný a předvídatelný. Výborné kostýmy a prostředí. Velkým zpestřením byla postava liberální babičky. Firtha znám až jako staršího herce ztvárňujícího více distingované milovníky, takže se mně pochopitelně k této roli nehodil.

• 20.3.2017  23:25

Příjemně překvapilo. Očekával jsem termínovanou/instantní komedii posledních let, ala Stážista, Interview, Sousedi, Bad Grandpa, atd. Ale nebylo tomu úplně tak. Gagy, scénky a ostatní vtípky byly výborné a velmi nápadité (zvířata, obrazy, Kato, hlasová pomocnice a mnoho dalších). Bohužel dějově se filmu nepodařilo vymanit z klišovitosti, nudnosti a předvídatelnosti. Jak už někdo psal, Franco na svůj věk mladého IT podivína zahrál uvěřitelně. Akorát vlastně nevím, co se Stephanii na něm líbilo? Upřímnost, určitá naivita, nebo snad náběh na hipstera/hippika?

• 20.3.2017  23:13

Prvně se půl hodiny napjatě čeká na party, která by teda potom měla být opravdu vostrá. Následuje půl hodiny kruté party, bohužel nevtipné. (připouštím, že situace s prostitutkou byla OK) A pak se zase půl hodiny zachraňuje IT společnost. (jakože aby to někam dospělo) Prostě ztracený čas a film hodný zapomenutí.

• 21.1.2017  19:31
    Kuchař ví (TV pořad) (2016)

Kuchař baví! EDIT PO 2 MĚSÍCÍCH: Kuchař už je trapnej.

• 21.1.2017  19:14
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Tento humor není můj šálek čaje. Nazval bych to trapností.

• 21.1.2017  19:12
    Nádraží (TV seriál) (2017)

Divím se tak nízkému hodnocení ve srovnání s Come Fly with Me. Myslím si, že se podařilo přenést náladu a myšlenky anglického originálu do českého drážního prostředí. Výborná práce kostymérek! Herci dobře pracují s hlasem. Jediný problém mám s tím, že většina scenek je pouze úsměvná (pár jich je až trapných {babka}) a nejvíc si na nich cením právě fyzické podoby postaviček a ne jejich monologů. Zábavný mi přijde pouze Darius Zmrt, Cameron White, ostravaci a občas securitáci.

• 21.1.2017  18:59
    Trpaslík (TV seriál) (2016)

Bláznivé, děj přitažený za vlasty, ale místami opravdu vtipné. Silně se pracuje s klišé, a to jak rasovými, genderovými, věkovými, tak i třeba zaměstnaneckými. Pokud se přenesu přes tuto zkratkovitost, tak třeba ve třetím dílu byly výborné scenky s právníkem a jeho otcem..

<< předchozí 1 2