Velká hra (2017)

Velká hra je velice zdařilý režisérský debut Aarona Sorkina, ví přesně, co jeho divák chce a dá mu to ve vší parádě, nachází se zde velké množství podobností, které můžeme najít u filmu Steve Jobs (2015), The Social Network (2010). Scénář si přes komplexnost drží svojí ucelenost a ani na malou chvilinku nám nedá prostor přemýšlet nad tím, do jaké hospůdky se po projekci divák uchýlí. Více zde

Úkryt v zoo (2017)

2. světová válka, nevyčerpatelné téma plné strachu, utrpení, nenávisti. Je to téma, které pobízí řadu filmařů k zfilmování silných příběhů nejen z bitevní vřavy. Úkryt v zoo (v originálním znění The Zookeeper's Wife) od režisérky Niki Caro je velice citlivě odvyprávěný film, který po celou dobu trvání projekce precizně manipuluje s divákovými emocemi. Více zde

Assassin’s Creed (2016)

Jakožto zarytý fanoušek a milovník video-herní Assassinské série jsem byl s oznámením tohoto filmu značně skeptický, hlavně kvůli obsazení scénáristů, u kterých jsem si nebyl jist, zdali jsou schopni tak rozsáhlé téma zpracovat do jednoho filmu. Musím ale uznat, že jsem příjemně překvapen, nejen, že se snímek drží své herní předlohy, ale přináší i několik pozitivních inovací začínaje bujařejším Abstergem, který mě paradoxně bavil více, než assasinská eskapáda a mnohem propracovanější mechanikou animu, která se s subjektem umí dokonale synchronizovat konče. Škoda, že tempo ze začátku trochu kolísá a spíše než děj zbytečně představuje některé postavy, které jsou v celkovém vyznění nedůležité. Pochválit musím zasazení děje do španělské inkvizice, které ještě nebyla herně zpracovaná. Fassbender s Cotillard jsou dokonalými představiteli svých rolí, škoda jen, že půvabná Ariane Labed nedostala ve filmu více prostoru. Bojové sekvence jsou harmonické a drsné zároveň, radost na ně koukat, hudební doprovod mohl být atraktivnější. Sečteno podtrženo, Assassin's Creed je důkaz, že existuje kvalitně zpracovaný počin, který vzešel z herní předlohy.

Turínský kůň (2011)

Jsou to jenom další dny, další dny hlubokého zatracení a prázdnoty, které se ale chýlí ke svému neodvratnému konci.

Taboo - Episode 1 (2017) (epizoda)

Tom Hardy in his natural habitat. 1. díl 95% Spíše než přetahovanici s Východo-indickou obchodní společností o úžinu Nootka, která je hlavním motivem celé série, jenž zdědil James Keziah Delaney po svém otci společně s jeho rodinným podnikem, sledujeme postavu samotného James Delaneyho, která je pokryta hned několika tajemstvími.