Barack Obama: Koncert 2009 (2009) (koncert) odpad!

Beyonce? Usher? Shakira? Will I Am? Jon Bon Jovi? 90%? Proč, protože zpívali prezidentovi? Bliju!

Líbáš jako Bůh (2009) odpad!

Při další návštěve Prahy plánují paní Poledňákové vytrhnout jazyk, vypálit oči a uřezat ruce. Sice nám to nevrátí ty dvě hodiny života (počítám tam i deset minut zvracení po skončení film) ani to nezlevní cigarety, ale budu mít konečně pocit, že jsem pro lidstvo něco udělal.

Cestující (2008) odpad!

Do půlky to ještě jde. Ano, je to nehorázná nuda, ale těch 40% tomu ještě dát jde. To co se ale děje potom musel vymyslet nějaký retardovaný vorvaň, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ano, závěrečný twist, alias na čem to stojí a padá, je, když pominu to, že naprosto vykradený z asi pěti filmů, který jej už vykradli z dalších filmů, tak, ale tak, ale tak kurevsky imbecilní, nelogický a dementní, až se vám z toho bude chtít plakat. A aby vás Rofrigo donutil plakat, přihodí po twistu ještě dalších deset minut totálních sraček, při kterých vám bude klepat na čelo a říkat: tak takhle to bylo víš, a proto tam byla tato postava, a proto dělala tato postava toto, atd... jinými slovy, mezi řádky: Ty jsi ale idiot, že jsi se na to díval že? Ana Hatwahajajů je v roli terapeutky uvěřitelná asi jako moje přítomnost na koncertě Oasis, do toho si připočtěte kupu sympatických herců, kteří bohužel hrají jedny z nejdementněji napsaných postav a naprosto otravný, příšerný a snad z patnáct let starého filmu vyhrabaný soundtrack, který vás bude po celou dobu srát. Sakra, já mám takovou chuť napsat pointu...kdyby jste ji znali, hned by jste mi dali za pravdu. Ale však se na to podívejte, volové. Jediné, co tu tak trochu fungovalo, byl jakýsi náznak romantického filmu v druhé třetině filmu. To vás ale nemusí moc zajímat, protože v tu dobu už budete zřejmě spát, nebo blít. Jednu hvězdičku za nevímco! PS: pokud se chcete dostat na místo, kde je vrak havarovaného letadla, stačí přeskočit plot. PS2: pokud pojedete na motorce jak chcete rychle bez helmy, nebudou vám vlát vlasy ani nebudete přivírat oči. PS3: Pokud se v letadle vedla vás vyskytuje 2x2 metry velká díra, nemusíte se ani držet sedačky, ani se vám nerozcuchají vlasy. PS4: Osobně si myslím, že Ana Hatwahajajů je výsledek lesbického sexu Liv tyler a Audrey Tatou.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Pokud ze mě chce někdo dělat piču, tak ať jsou v tom aspoň vybuchující auta, kadící pornohvězdy nebo zvířata volizující si vlastní řitě. Bez toho je to totiž nuda, a to kurva velká! Když mě chce někdo přesvědčit, že je nějakej ufoun takovej trotl, aby doletěl na zemi, začal ji ničit a pak proto, že se mu tam rozpláče jedna ženská se svým synkem, popře naprosto vše co ten film říkal, tak to už běžte vážně do hajzlu! Navíc dívat se 103 minut na tu havajskou držku co neumí jinej výraz než "jsem havjská držka a opravdu nechápu, co to říkáte" je utrpení. Jennifer Connelly je moje oblíbenkyně, ale tady jako herečka neměla co hrát a slušelo ji to akorát v kombinéze. to byla fešanda. Jo a pak si pamatuju, že tam byl nějakej trotl voják a to byl vážně trotl. Ale já to tomu Martinovi říkal a on že né, že prej viděl upoutávky a že prej to bude awesome a že prej v těch upoutávkách se ničí země a že prý to bude mega hukot. A já imbecil jsem se musel nechat ukecat a vyplázl jsem 11 euro za lístek. Když tak nad tím zpětně přemýšlím, raději bych si ty prachy narval do prdele.

Gary Unmarried (2008) (seriál)

Do pátého dílu lepší průměr, od pátého díru nahoru začali tahat scénáristi z rukávu čím dál lepší hlášky. A Garyho a jeho syna si musí každý zamilovat.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Ha ha ha ha. Tak to jsem se už dlouho tak nenasmál. V jednu chvíli jsem snad ani nemohl přestat. Ale popořadě. Nový Indiana Jones mě nechával naprosto chladným, protože jsem jako malej viděl snad jen jeden díl, ve kterém byli nacisti a díra plná hadů a nějakej kamión. Beru řeči o tom, že je to hravá zábava plná dobrodružství, přesně tak jak to mají (měli) mladí kluci rádi. Střílečky, hlášky, letadla, honičky, skákačky..bla bla bla. Problém je v tom, že jsme od té doby už všichni o krapet vyrostli a nový Indiana je taková malá facka přes tvář - hele, je to jako cool, ale víš, ono už mě to prostě nebere tolik co předtím. Lidi se mění, nálady se mění, potřeby se mění - jen ten Lucas uvízl v nějakém domnění, že čím infantilnější film, tím lépe. Tak jak z předchozích filmů čišela ona radost a spontánnost, která doprovázela jejich vznik, i tady na to jde narazit. Asi tak v první půlhodině. Pak je tak trochu cítít, že "to prostě už kurva moc nefunguje ale dotočíme to!". Lucas se Spielbergem tam tedy přihodily vyčpělé gagy, vyčpělé hlášky, vyčpělé klišé, prostě vyčpělé vše..Film se line kupředu jako líná lemra. I můj sopel při senné rýmě v červnu má větší grády než tento film. Dobře, hrajeme si a já to pochopím. A prominu takový věci, že Indiana lítá po atomovým výbuchu v ledničce a že jízda na raketě není o nic rychlejší než jízda náklaďákem. Ale po pár minutách tahle "hravost-tupost"ztratí první půlku svého pojmenování a stává se z ní čístá imbecilita. Nechápejte mě špatně, slovo imbecilita myslím ve smyslu solidní film pro malé děti do 9 let.Nic jiného totiž tahle slátanina není. Shia vypadá jako dement, a to že je to chodící kopie Marlona Branda neberu jako "wau", ale jako obyčejné vykradení a nedostatek vlastní imaginace. Je zajímavé, jak když někdo, kdokoli jiný odkáže k nějakému jinému filmu, je to sprostý zloděj - ale jak to udělají tihle dva senilní dědkové "je to hravost a oslava kinematografie a další kecy". Navíc ten kdo Shiovi vymyslel ten účes by měl dostat tak třicet ran na solar a pak být nechán posrán obřím tapírem. Harrison Ford, nebo spíš, mechanická verze tohoto herce, který je pravděpodobně už patnáct let mrtvý, má sice jakž takž stále nějaké charisma, k čemu to ale je, když je v podstatě po celý film vykreslován jako impotentní starý idiot? Já beru, že s nadhledem jdou věci lépe, takže nějaký fórek na jeho věk nadlehčí situaci, ale slyšet během filmu třicet stále stejných keců o tom, jak "Indy, jsi starej"..to už je trochu moc. Ale každopádně bylo opětovné obsazení H. Forda velmi dobrým nápadem - nic mě totiž během filmu nerozesmálo a nepobavilo natolik, když Indiana asi ve dvou záběrech zdárně imitoval chůzi Leslieho Nielsena - to jest "mám sto let, nohy do ó, kovový klouby a vrtím se jak postřelená kachna " ...No to jsem si málem uchcák (to je moment, kdy si uchčijete a zároveň vypustíte kus hovna z řitě)l!! Co je na tomto filmu ovšem naprosto otřesné - poslední půlhodina. Prakticky žádné finále, jen objevení nějaké posrané kobky. Nevím jak vám, ale mě to kurevsky připomínalo Lovce pokladů 2, navíc i v nich taky objevoval kobky stoletý dědek se svojí vobživlou milenkou - Jon Voight. Stejně jako v případě Lovců pokladů, i tady je to naprostý balast a nemohoucnost. Imbecilní skákání po vodopádech ještě přežiju (naštěstí to už bylo za polovinou filmu a já věděl, že je to prostě film pro děcka), ale aby se pak banda ve složení starého impotenta, zhašišovaného hipíka, mladého marlona slize branda a staré feministické nekrofilní fosílie dvacet minut motala v nějakém chrámu, ve kterém najednou vodstartuje UFO..no to už je kurva moc. Kurva moc nuda. Nehledě na to, že UFO už podobně a líp odstartovalo ze země v prvních Aktech X- FIML. Další vykrádačka. A tady ani kurevsky nezapadala. Vrcholem všeho je naprosto odporná a tupá postava hlavní záporačky Iriny Spalko nebo jak se ta běhna jmenovala, která nemá ani za mák charisma. Ale co bylo opravdu nejhorší, to byl ten dementní důraz, který dávala Cate Blanchett na svůj východní přízvuk. Chvilkami jsem myslel, že se snaží namluvit nějaký internetový on-line slovník naprosto bizarní ruštiny. Vážně trapas. Double twist Raye Winstonea byl k turbo pláči a budíš mu prominuto, because na konci chcípl. Tedy doufám. Nebo ne? Já už ani nevím. Celá jeho postava je ovšem jasným ukazatelem toho, jak moc mají v palici scénáristé tohoto kousku nasráno. A to že solidně. Třem dobře živeným velbloudům by trvalo vysrat takovou kupu hoven co mají ti pisálci v hlavě přibližně šest dní a 11 hodin. A co mě na tom všem naprosto nejvíc irituje je fakt, jak má ten nemohoucný a klopýtající a dětský a imbecilní film vysoké hodnocení. Problém je totiž v tom, že padesát procent veškerého hodnocení tvoří nostalgie a sentiment. Málokdo si totiž chce v duchu připustit, že je to prostě stejná oslizlá sračka jako ti Lovci pokladů v čele s napůl ještěrkou/napůl člověkem Nicholasem Cágem. Nejsem dítě. Strčte si to do prdele. PS: Doufám, že mu v příštím díle někdo do toho klobouku nachčije, protože sledovat za dvě hodiny třicetkrát, jak mu spadne a on si ho bere ze země za zvuků stále stejné impotentní hudby je vážně otrava. PS2: Všimli jste si, že když pominete Shiu je věkový průměr herců kolem 114,8 let?

JCVD (2008)

Zůstalo to tak někde na půl cesty.Osobně jsem si častokrát během filmu říkal, že je škoda, že se děj motá okolo jakési skorovtipné/chvilkama dramatického přepadení pošty. Změnit prostředí na soudní síň nebo producentovu kancelář (což byly nejlepší momenty), bylo by to lepší. Van Damme hraje velmi sympaticky a člověk může být jen rád, že jednou konečně dostal roli, kde může být řeč o charakternosti. Jeho sebereflexe byly zajímavý, z větší části improvizace (viz proslov, scény v taxíku), to vše ale zabíjel chatrný scénář, který se v druhý polovině choval jako pytel ve větru. Celkově mi ty vedlejší role připadly takové nedomrlé. Navíc byla škoda, jak Mabrouk nevěděl, co že to vlastně chce. Ono poletování od typické francouzské komedie k dramatu mě rušilo. Ale jako fanoušek jsem samozřejmě spokojen a jsem rád, že se toho JCVD dožil. Zasloužil si to.