Nebezpečný cíl (2008)

Může mi někdo vysvětlit, proč Nicolas Cage neumřel už tak cca před pěti šesti lety???

Vzpoura v Seattlu (2007)

Tak já vám nevím. Na jednu stranu mě bavila linie s policajtem a jeho těhotnou ženou ( Harrelson, Theron), i když byla trochu přitažená za vlasy (vyumělkovaná), stejně mě scény, které mě měli odrovnat odrovnaly. Na druhou stranu mi ten film přišel strašně plochej, jednoduchej a naivní. Je pravda, že se sice režisér snaží nestranit a ukazuje kladné i záporné postavy na obou stranách barikády...ale nějak si nemůžu pomoct od pocitu, že to co jsem viděl má s realitou pramálo společného, některé scény jsou už potom zcela hollywůdské. Všechny ty bláboly demonstrantů mě neskutečně rozčilovaly a v podstatě potom i několik myšlenek, které se film snažil předat - jako že to vlastně všichni myslí dobře. Mám se na konci radovat, když propustí všech 500 zadržených, když vím, že mezi nimi je několik hovad, co ničí domy a šli se tam jen vybít? Proč mi to předkládají jako happy end? Plus některé nesmyslné pohnutky ( když Harrelson brutálně napadne demonstranta, demonstrant jen řekne:děláš jen svou práci..wtf?) mi nedovolí jít na víc jak 6/10.

Red (2008)

Brian Cox hraje sympaticky, film je vláčný, ale dokáže udržet pozornost. Dvě silné scény, tragický konec... přes to všechno mi to přišlo až moc televizní a takové sterilní... je ale pravda, že takový smradi jako je Danny mě zvedají ze židle.

Barack Obama: Koncert 2009 (2009) (koncert) odpad!

Beyonce? Usher? Shakira? Will I Am? Jon Bon Jovi? 90%? Proč, protože zpívali prezidentovi? Bliju!

Black Eyed Peas: Live (2007) (koncert)

Dobrá hudba pro batolata, gumídky a retardované lemury.

Až na krev (2007)

Film má 158 minut a já jsem ho ani jednou nepauznul kvůli masturbaci, takže si zaslouží 5 hvězdiček.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Zase mě to popadlo. Bylo kolem půlnoci, mozek neměl náladu na nějakou těžkou filozofickou hříčku a k jídlu jsem měl akorát slaninový chipsy. Tak jsem si řekl, dám si teda toho Hulka. Předchozí zelenou sračku od Anga Lee jsem vypl asi v polovině, jeho kombinace comicsu a nudného melodramatu byla uspávající jako sedm desítek jihlavskýho Ježka. Každopádně jsem charakter, vzpomněl jsem si, jak nám učitel výtvarné výchovy říkal, jak nesmíme soudit nic, co jsme neviděli/neslyšeli/nečetli a rozhodl jsem se přistoupit k tomuto filmu bez předsudků. Naopak jsem dokonce i našel pochopení pro Hulka. Ed Norton jak je známo, po určitém zrychlení tepu a adrenalinu přejde do dalšího levelu a změní se na zelenou obdobu nafetovaného Hulka Hogana..a já se mu ani nedivím. Kvůli tomu omezení nemůže ani šukat, ani si ho vyhonit, natož sledovat finále Ligy Mistrů. Taky by mě to asi pořádně sralo! Prvních dvacet minut ještě docela jde. Edudard je ve své roli uprchlého vědce docela sympatický a dá se mu to i věřit, ale nebudu nějak vyzdvihovat jeho výkon jako ostatní, protože ztvárnit unikajícího vědce s utrápeným kukučem v comicsovým filmu není zase něco až tak šíleně těžkého. Faktem je, že zrovna On hrající v blockbusteru je docela bizarní věc, kterou ještě umocňuje Tim Roth v roli jeho hlavního naháněče. Co se týče perverzního obsazení, nemá tenhle film letos zřejmě obdoby (ale možná ho trumfne Stoneův George Dabl Jů Bush). Co naplat, po úvodní dvacetiminutovce, ve které Letterier nepřijde s ani jedním vlastním nápadem ( úvodní honička je sice na letošní poměry "dostatečně cool", celou dobu si ale budete říkat, že okatější vykradení filmu jste už dlouho neviděli - Letterier si zřejmě při sraní četl na hajzlu recenze na Bourneovo ultimátum a řekl si, že to natočí úplně stejně). Dobře, sice krádež, ale sype to a člověk to přežije. Ale ouha. Co dál? Nic. Vata, nastřádaná scénáristy a zřejmě i samotným Nortonem je nesnesitelná. Na plátně se v podstatě nic neděje, Letterier se nechává po vzoru Anga Leeho unášet nesmyslnou love story krásky a zvířete. Love story, která je nadopovaná vším, co vás dokáže pořádně znechutit - a tak tu máme planý kecy, polibky v dešti, smutný kukuče, hrdinský nesobecký promluvy a další upřímné vyvolávače zvratků. Je to jednoduché jako facka - co má taky člověk vymýšlet, když nemá k dispozici pořádný scénář. Postavy se potřebují jen přesunout z bodu A do bodu B, kde se potkají s postavami C, které na ně budou střílet. Pomiňme fakt, že tyto mezery jsou nebetyčně dlouhé a nudné a podívejme se na akci. Akční sekvence jsou ( v tomto případě jen víceméně dvě) standardní a řemeslně zvládnuté, ale jako bych měl pocit, že už jsem všechny ty mlátičky a situace s odhazováním tanků a aut viděl snad tisíckrát. Nakonec jsem měl pocit, jako by mi někdo nasral do kalhot, nasadil mi je a řekl mi, že jsem se posral. Už se nenechám oblbnout, už mě to nebaví. Navíc když je vše snad na PG 13 nebo možná i míň, děti budou chrochtat blahem, ale koho k čertu ještě dnes baví házení autíček? Když jsem byl malý, narážel jsem angličákama do sebe, vznášel jsem je do vzduchu a dělal jsem při tom vžžž, bzuumm, tfff atd. Přestalo mě to bavit v osmi letech, pak jsem začal číst 100+1 a od tý doby můj mozek směřoval k psaní takových sraček jako je tato. Nechci tím říct, že by to nemohla být prča i pro dospělého člověka, ale to by to muselo být přeci jen aspoň trochu invenční. Když se dva lidi potkají za deště na mostě a rozběhnou se náručí vstříc tak už vás to taky nijak nedojme (mimochodem, jedna z nejvyblítkovějších scén celého filmu). Stálo to 150 miliónů dolarů. Trikové sekvence, a vlastně celá závěrečná akce ale vypadá jako zaseklé a stále se opakující dvouminutové intro Warcraftu (v 21. století). Já mám to intro docela rád, ale jenom jednou. A na počítači. A né jako vrchol filmu. 150 milionů dolarů je při dnešním kurzu 2, 47 miliard korun. Taky vám to přijde nenormální, nebo se z toho chce zvracet jenom mě? Za takový peníze by se dalo pořídit celkem 3 099 375 kartonů Lucky Strike, nebo 7 608 414 originálních DVD Fight Club Definitive Edition, nebo 1 907 425 kvalitních keramických záchodů od rumunské firmy Ditmar Urbach ..a oni místo toho točí takový nesmysly. Závěrečné cameo Roberta Downeyho aka pana Starka je potom na celém filmu tou nejsmutněší věcí. V překladu to totiž znamená: Nemáme pořád dost, pár peněz z vás ještě vytřískáme. Nevím jak vy, ale tohle byly pořádná píčovina! PS: Nejzajímavějším na celém filmu tedy zůstává fakt, že v rámci cateringu bylo místo jednorázového nádobí používané normální porcelánové. Na začátku natáčení dostal od producenta Hurda každý jako dárek hrnek, čímž se výrazně snížila spotřeba PET lahví a jednorázových hrnečků na kávu.

Scary Movie 4 (2006)

Všichni občas melou o tom, jak od toho a tamtoho filmu něco očekávali a jak to nenaplnilo jejich očekávání a takový ty kecy. Já od Scary Movie očekával jeden vtip se sraním, jednoho člověka sraženého autobusem (nebo kamionem), jeden vtip dělající si srandu z Toma Cruise a jeden vtip plný spermatu. A musím říct, že se mi dostalo všeho (až na vtip se spermatem, který byl nahrazen stejně fekálním vtipem s chcánkama), takže nemůžu suše konstatovat, že jsem zklamaný. Já nevím, ale pročítal jsem si několik reakcí na čsfd a v hodně z nich se objevuje výkřik toho typu, že "herci neumějí hrát". Vážně mě to rozesmívá, protože nevím, jak by měl takový herec v parodii hrát. Celou dobu jsem si myslel, že toto vyžaduje pouze stát tam kde mám a tvářit se jako idiot. Nebo popřípadě měnit výraz z idiota na idiota, vedle kterého právě někdo sere, močí, onanuje atd. Já strašně rád ocením kvalitní herecký výkon, strašně rád rozeberu hrdinství Roberta de Nira, kterak se obětoval při přípravě na roli v Zuřícím býkovi, ale nebudu si připadat trochu jak dement, když napíšu, že ti herci v parodii "hráli špatně" ? Nemají oni vlastně hrát špatně? Nebo jinak - jak tedy vlastně mají v parodii hrát, aby se to dalo označit slovem kvalitně? Jestli někdo očekává nějaké heroické výkony, je to asi jako jít na koncert Oasis a čekat, že zahrají super písničky. Bez playbacku. Nebo je to něco jako jít na hajzl a čekat, že ze mě ty sračky vylezou kolenem. Prostě to neexistuje. Nejde to. Když pominu tuhle věc, dále se tam ozývaly hlášky, že"i ten českej Kameňák má proti tomu nějakou úroveň". No tak to už si asi z toho lidstva trošku useru do trenek. Tohle podle mě soudný člověk nemůže napsat! I devadesátinásobně zpomalený devadesátiminutový záznam nonetova prvního pohlavního styku má větší výpovědní hodnotu a logiku než ta česká zhůvěřilost! Vžyť je to takový hnus, že ani holyvůd to nechce zremakovat, a to remakuje už opravdu všechno. Zpátky ke Scary Movie 4. Film má samozřejmě úroveň mojí toaletní mísy, ale musím jedním dechem podotknout, že i já mám úroveň mojí toaletní mísy, a to po většinu mého života ještě plné solidní kupy prasečích hoven. Takže jsem spokojen. A proč bych taky neměl být? Nebo, proč bych taky měl nadávat, jak je to proboha odporné, ten humor plný sranců a chcanců? Všem se nám to líbí. Všem. Jen se někteří bojí o tom mluvit nahlas. Však stačí letmý pohled na tržby všech čtyř Scary filmů..v ten moment ani neobstojí řeči o tom, že je to ten typický americký humor pro trapné američany. Leda hovno. Každý z nás sere a močí a honí si ho (nebo ji), tak proč se tomu společně všichni nezasmát. Vždyť každého z nás jednou za život napadlo, jaké by to bylo, potřít nějakou starou bábu prasečíma hovnama. Nebo nachcat nějakému dítěti do huby, zatím co ho bude z boku mrdat sousedovic rotvajler. Nebo ne? Nenapadlo? (poznámka Bono Voxe: napadlo) Je to přirozené, lidé se tomu jen brání. Film samotný jako slepenec působí tu vtipně, tu méně. Gagy s Leslie Nielsenem si stále drží laťku nad hranicí vtipnosti, stejně tak scény z "Vesnice". Vítězem je ovšem závěrečné asi minutová parodie trapného vystoupení Toma Cruise v pořadu Oprah Winfrey.