Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Komedie
  • Thriller

Angel (2008)

Film jsem viděla třikrát. Zápletka nic moc, ale herecký koncert Heleny Bergström je zkrátka úžasný, nenahraditelný. Ve filmu jsou vypjaté emocionální několikaminutové scény, které s přehledem zahraje na jedem záběr bez střihu a to dokonale. Naprosto geniální herečka, která zahraje vše od komedie po drama prostě perfektně. Totéž platí o Rolfu Lassgårdovi, který je jí častým partnerem.

plakát

Svět pod hlavou (2017) (TV seriál)

Moc dobrý, jen mi to prostě kazil Neužil.

Slečna Julie (2013)

Nutno brát jako baladu, pak nemám, co bych filmu vytkla. Rozhodně to není žádná červená knihovna, jak by se mohlo zdát.

Bolest a sláva (2019)

Bohužel, moc dobře chápu Salvatorovu neschopnost vyjít ven, záchvaty paniky a úzkost a proto ho vnímám čistě subjektivně. Pedro Almodóvar má ovšem všechny filmy v červené zóně a mrzí mě zdejší nízké hodnocení, protože jde  o stejně kvalitní film, jako všechny jeho předchozí. Po všech stránkách.

plakát

Láska a anarchie (2020) (TV seriál)

Výborný potenciál každé epizody, nicméně nedotažený a povrchní, takže všechno, co mohlo být strhující, vyznívá naprázdno a já tak nabývám dojmu, že jsem byla ošizena. Z vysokého hodnocení seriálu mě navíc jímá hrůza, protože evidentně drasticky klesá divácká náročnost.

Miluj mě zítra (2005)

Viděla jsem celou trilogii a už jen sledovat Ellefsena je prostě koncert, který si zaslouží nejvyšší ocenění.

Chlapectví (2014)

Nějak jsem nepochopila, proč na něco tak fádního Richard Linklater vynaložil několikaleté úsilí. Je to plytké, bez gradace, povrchní a postrádá to naprosto vše, co film činí divácky zajímavým. Tahle bezvýznamná sonda do obyčejné rodiny je naprosto zbytečná a nicneříkající.

8. míle (2002)

Sledovat téměř dvě hodiny bandu nuzáckej vymaštěnců je fakt nad moje síly. Výhodou filmu je, že z nich padají jen hovna a vy nemusíte číst titulky.

plakát

Tutto il giorno davanti (2020) (TV film)

Zidealizovaná a poetická vymývárna mozků. (A koukám, že zdejší přispěvatelé ještě dožívají v Československu). Byla to naprostá ztráta času.

Ovládací panel