• Thriller

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 2 (2011) (série)

Po odpálení jediné charizmatické postavy si neumím představit pokračování, protože pohled odpudivého   Steva Buscemiho mi fakt nedělá dobře na žaludek.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Třesky plesky (2011) (epizoda)

Nepřestává mě udivovat drzost Američanů, že po té, co zmasakrovali a vybili původní obyvatelstvo, pořádají dodnes  honosné oslavy hrdinů jako zachránců zeměkoule  ve světových válkách, kdy jejich oběti padlých vojáků činily v 1. světové válce 126 000 a ve 2. pak 407 300.

Impérium - Mafie v Atlantic City - My samotní (2011) (epizoda)

Je pravda, že seriál je přehlcen postavami, které nejsem s to si zapamatovat. Je to na škodu celé věci, protože tak uniká spoustu intrik, zápletek a příběh tím klesá o 50%.

Impérium - Mafie v Atlantic City - Série 1 (2010) (série)

Celá 1. série je o velmi nudných dialozích v posteli, v bordelu a v kanceláři. Postele a kozy převládají. Ochablá, uvadlá figura Steva Buscemiho tomu moc nepomáhá. Naproti tomu postavu Eliase ztvárněnou  Whighamem miluju a určitě by seriál pozvedlo, pokud by dostal víc prostoru. Děj téměř žádný, krom toho, kdo si zrovna koho vydržuje a kdo je hnusnější v  bezskrupulózní politice, která se evidentně dodnes vůbec nezměnila. V postavách politiků se ztrácím a je mi to celkem jedno.

Irma Vep (2022) (seriál)

Ani komedie, ani drama. Co to je, pravděpodobně netuší ani autor. LGBT komunita a gender jistě jásá. Pro obyčejného diváka je to salát prázdných scén, grotesky a vylágrovaných dialogů o ničem. Tváří se to velmi inovativně, velmi sofistikovaně a velmi nadčasově. Nenechte se klamat. Je to jen obyčejný povrchní pokus už dlouhodobě dost neúspěšného  Oliviera Assayase. Jediné, co lze ocenit je absolutně dokonalý výkon Vincenta Macaigneho.

Irma Vep - The Severed Head (2022) (epizoda)

A rovnou to tam sází - multikulti, lesby, D&S, feministky, agender... Navíc ten kostým potápěče mě zklamal. Moc jsem se těšila a teď tohle? Fádní, okoukané, mnohokrát použité (nemusím ani snad jmenovat).

Blackout - Abgrund (2021) (epizoda)

Už pár let přemýšlím, proč si někteří uživatelé nenajdou na Googlu, co znamená slovo recenze a mají nutkavou potřebu u každé epizody vypisovat její děj, aniž by uvedli, že se jedná o spoiler. Je to jev u každého seriálu a hodně mě sere.

Blackout (2021) (seriál)

Vzhledem k tomu, že převážná část se odehrává v jednací síni krizového štábu Ministerstva vnitra a komise  bezpečnosti státu, velmi si cením nekompromisně vykreslené politiky EU, především Německa.

The Wire - Špína Baltimoru - Série 1 (2002) (série) odpad!

Tohle veledílo, kde se prakticky neděje vůbec nic, krom dokola se opakujících vulgárních hlášek, pár odposlechů a zbytek o čumění na nechutné primitivní ksichty, kdy mi je naprosto jedno, koho kdo oddělá, je nepochopitelně nadhodnoceno. Žádná akce, žádný příběh, jen zdivočelé stádo čehosi, co mě fakt nebere.

Ovládací panel
8 bodů