Jasmín

Jasmín

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 22.4.2011  11:30
    Jako pavouk (2001)

Pominu trapný trikový začátek, pak se film tváří celkem zajímavě, tak jsem se začal těšit, co se z toho vyklube. No a závěr se svojí "nečekanou pointou" mě srazil o dvě hvězdy níž. To se vážně nepovedlo.

• 28.3.2011  20:52
    Rango (2011)

Animačně nádherné, moc se mi to líbilo. Příběh takový standard, žádná pecka, ale úplná nuda rozhodně ne. Jen jsem čekal trochu víc humoru. U jednoho dílu Simpsonů se člověk zasměje víc než tady za hodinu a půl...

• 21.3.2011  19:30
    Cedulky (2008)

V mnohém lepší než koukat třeba 120 minut na nějakou rádoby-romantickou srágoru...

• 16.3.2011  19:05

Velmi pěkný a nepodbízející se film se skvělými herci, kamerou i režií. Mimochodem, ten Beethoven hrající na konci do hlavního projevu byl geniální!!

• 27.2.2011  12:57

Velmi příjemná, ne násilně se podbízející, romantická ňamka. Asi proto dávám plný počet, protože moc romantických filmů takových není. Byl tady i jemný humor na takový mírný, dlouho trvající úsměv, s jednou výjimkou (prezentace), u které jsem se hodně pobavil. Jo, a scéna při fotografování v noci na Adamy a Evy!!... to by romanticky naladilo i medvěda, který se zrovna nachází v zimním spánku.

• 29.12.2010  00:41
    Billy Elliot (2000)

Přibližně tři čtvrtiny filmu se jedná o solidní sociální drama, přesto nijak zvlášť vyzdvyhnutelné. Od scény tancování v tělocvičně před otcem a následným rodinným bojem o zajištění kluka na škole, začal ale snímek hodně silně působit a až do konce to je pak na kapesník... na dva kapesníky.... dva a půl.....

• 7.11.2010  22:26

Při všech těch názorech a životním postoji hlavního hrdiny to stejně byla oslava lásky a vztahů...

• 19.9.2010  13:13
    Případy detektiva Murdocha (TV seriál) (2008)

Dílů je opravdu hodně a jejich kvalita často kolísá, na původní trilogii to nedosahuje, ale zase úplná hrůza to není, občas se člověk trochu usměje a občas i něco zajímavého dozví.... Mimochodem, já jezdit takto pořád na kole v obleku a s kloboukem, tak bych byl asi často spocenej jak prase... Murdoch ne, ten je naopak stále svěží, jak kdyby zrovna vylezl z koupelny. Už to je první Murdoch mysterie tohoto seriálu ;-)

• 19.9.2010  13:05
    Případy detektiva Murdocha (TV seriál) (2004)

Velmi dobrá detektivní trilogie. První díl trochu ve stylu Jacka Rozparovače, druhé dva jsou celkem zajímavě vypointované příběhy snad s nejvtipnějším filmovým boxerským zápasem, co jsem kdy viděl v samém závěru: BUDU VÁS MUSET SRAZIT K ZEMI.... JÁ MYSLEL, ŽE MĚ SRAZÍTE - SNAŽÍM SE - SNAŽTE SE VÍC... Seriál z roku 2008 se snažil také velmi dobře navázat, těžko udrží určitý standard v tolika dílech, ale i tak jsem si oba Murdochy oblíbil.

• 18.9.2010  14:50
    Robin Hood (2010)

Mám k tomu dvě neuvěřitelné věci.... 1) uprostřed dobívání hradu si frantíci najednou dávají oběd a kuchtík jen tak mimochodem odkrouhne krále... 2) Marion a ta malá píva v závěrečné bitvě .... to si snad dělají srandu ne? Jinak ale to bylo velmi dobré, pěkný příběh (samozřejmě hodně předělaný oproti tomu, co jsme zvyklí), já byl velmi spokojen a jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování.

• 31.8.2010  17:46
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

1. série 90%, 2. série 60%, 3. série 90%, 4. série 80%, 5. série 70%. První série je zatím určitě co se týče humoru a dějových linek nejlepší. Ta druhá , kdy Ted měl svý jistý a točilo se to spíše kolem Marshe a Lilly mi nějak nesedla, třetí série to zase nakopla a 4. pořád ještě se slušnými nápady a zajímavým dějovým pásmem kolem Teda. Ta 5. série už zase nic moc, jakoby dobíhala volnoběhem série předchozí, v podstatě se vývoj postav zasekne. Každopádně nadstardní komediální seriál - málokdy jdu u takového typu pořadu na 5 hvězdiček, ale tady musím.... píšu text obecně, abych neprozrazoval dopředu.

• 31.8.2010  17:37
    Spartakus (TV seriál) (2010)

1. série nebyla jen takové pozlátko namočené do pořádné spousty krve a vnitřností lítajících na všechny možné strany. Mile mě překvapila i dějová linka, vykreslení postav a až na pár vyjímek se to opravdu dalo. Závěrečný díl "Všechny je zabijte" však svému názvu dostojí - je to hodně, hodně drsné :-)

• 30.7.2010  23:14
    Wrestler (2008)

Co je to za život, když kromě mlácení se v ringu na efekt na vás nikomu jinému nezáleží? Jak je možné, že wrestlingový šampion z 80´ let teď po padesátce živoří v dodávce (dopadl by takhle třeba Hulk Hogan?:-) )? Na to film vlastně neodpovídá, je to jen syrová podívaná na člověka bez pořádného osobního života, živořícího mezi lahůdkářstvím a zápasy, který jisté (leč trapné) zadostiučení získává jen, když vleze do ringu. Trošku mi po dokoukání zůstala na jazyku taková pachuť. Nevím, asi to nebylo to co jsem čekal... Je to hnusný svět, dokonce jsem začal opovrhovat těmi "fanoušky", ke kterým jsem kdysi dávno sám patřil. Jo, to bylo ještě za časů Bret "Hitman" Harta, Undertakera, Yokozuny, Lexe Lugera, Shawn Michaela, Razor Ramona, Tatanky, Macho Mana, Bam Bam Bigelowa,.... pane jo, těch vlastně bylo.

• 5.7.2010  18:11

Kdysi jsem tento film letmo viděl a říkal jsem si: "Dobrý". Teď po pár letech si však myslím, že to je jeden z nejlepších romantických filmů vůbec a to hlavně díky dobře napsanému silnému vztahu dvou hlavních hrdinů, kteří ačkoliv si to vlastně nikdy neřekli, tak k sobě v té Americe patří a nemohou tam bez sebe být. No a to pro mě stačilo na plný počet....

• 26.6.2010  11:37

Filmy z doby dvouplošníků a průkopníků letectví miluju a tak mi i tenhle film padl do noty. Ukázal tuto dobu jak z pohledu jisté zábavy, kterou tito letečtí pionýři mohli zažívat, tak i z pohledu kruté reality při umírání těchto "bláznů". Hvězdičku ubírám za závěr filmu, kdy vážně nerozumím tomu, co by vedlo uznávané válečné eso jakoby dokončit slavný souboj z války s nadšencem, který se nezůčastnil jediného válečného leteckého souboje. Jakoby si tvůrci řekli: "Máme tady Redforda a před ním si sedne na zadek každý...."

• 11.6.2010  23:45

Bohužel , namlsán velmi slušným hodnocením, jsem byl velmi zklamán. Vůbec mě to nechytlo, bez šťávy odvyprávěný příběh z anglického venkova o jedné rádoby snobské rodině. Anglický humor zastoupil pouze Firth na začátku a pak byl ještě dobrý ten Kankán. "Humornou" scénu s psíkem naprosto zabily jejím opakováním - po třetí se tomu samému už člověk opravdu nezasměje, naopak. Navíc ani ta Jessica Biel není bohužel můj typ... a to jak to celé přibližně skončí, se dá minimálně tušit už od začátku.

• 4.6.2010  23:17
    2012 (2009)

Tak tohle je opravdu největší kýč v katastrofických filmech. Ty hrozný řeči, vše těsně na nejposlednější chvíli a pak ten šílenej závěr.... Největší bomba bylo, když se Cusack propadal v přívěsu Woodyho Harrelsona do propasti a pak ta ruka a už se drápal ven - no to byla režie... Tu hvězdičku dávám snad jen za nějaké efekty a taky za to, že jsem se fakt nasmál ve chvílích, kdy mělo dle režiséra diváctvo plakat.

• 18.5.2010  00:22

Po slibném úvodu s G. Rushem následovalo ještě pár vtipných kauz. Pak mi začaly vadit nejrůznější ksichty Clooneyho a s koncem jsem zjistil, že mi vlastně vadil celý film. Opravdu pěkná ptákovina s trapně romantickým závěrem.

• 4.5.2010  21:03

Výborně napsaná postava Jennyina otce. Molina si s ním velmi dobře poradil a už kvůli tomuto stojí film za vidění. Jinak film je velmi příjemný, ne nijak uchvacující, ale přesto na chvíli v mysli zůstane. Mimochodem C. Mulligan mi trochu připomínala Janu Hlaváčovou za mlada....

• 4.5.2010  20:55

Herecké výkony nebyly nic moc. Worthingtonovo herectví spočívá akorát ve snaze mluvit hlubokým hlasem alias Clooney nebo Crowe, leč k těmto pánům má zatím hodně daleko. Ostatní kromě Mikkelsena také špatné. Leč nějak mi toto 3D dílko sedlo. Takovéto filmy na efekt jsou v kině prostě vždy o hvězdičku víc.

• 25.4.2010  23:03
    Klub osamělých srdcí (TV film) (2009)

Bez náboje, něčeho, co by člověka chytlo. Postavy tak nějak plynuly s filmem a bylo mi úplně jedno, jak dopadnou. Škoda. Texty písní byly relativně povedené, muzika vůbec.

• 25.4.2010  00:24
    Sejmi eso (2006)

Asi jsem na tuto bezduchou snahu o vystřílení jednoho hotelu kvůli sfetlýmu jakoby šéfovi mafie neměl dostatečně patetickou náladu. Prostě to se mnou nic neudělalo, doufám, že už to nikdy neuvidím.

• 23.4.2010  22:50

Když to sem přišlo - já byl tenkrát na střední......... tehdy tedy pro mě bomba, dá se říct oddechovka pro mlaďase.

• 23.4.2010  17:28

Pár vtípků sice bylo, ale jinak dějově ploché a ničím zajímavé.

• 4.4.2010  23:43

Tedy tolik odpadů tady moc nechápu. Výborný dabing, animace také neurážela a určitý humor a nadhled jsem tam také našel. Příběh nebyl nijak geniální a děvčatům mohli udělat menší ehm.. plíce... dávat ale odpady, to je dle mě přehnané.

• 3.3.2010  23:04
    Californication (TV seriál) (2007)

Nijak zvlášť vtipné, proložené sexem, osud hlavního hrdniny mi byl po pár dílech celkem jedno a ostatních už úplně... jo a nejhorší úvodní píseň k titulkům, co jsem kdy zažil. Přesto občas pošimralo a tak aspoň 3 hvězdy dám.

• 28.2.2010  14:02
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Seriál byl ze začátku trochu nudnější, ale postupně se zlepšoval, takže dávám slabší 4 hvězdičky. Ty týdeníky jsou tam naprosto na místě - člověka trochu uvedou zpět v čase do té doby (třeba Fidel Castro přebírající doktorát na právnické fakultě UK... boha jeho). Pár herců mi tam celkem vadilo (Kerestešová, Labuda), ale úžasně byly zahrány některé vedlejší postavy (Procházka, Polášek, Topfer, Ployhar, Kočičková, Carda, Kikinčuk, Nebřenský...). V globálu rozhodně lepší počin, než některé západní a i české dlouhodobé novácké a primácké hovadiny (VKV, pipin story - ordinace, pojišťovna, ulice atd.)

• 8.2.2010  16:55
    Podezření (1972)

Oceňuji herce, částečně příběh, ale hlavně "reklamu" na Prahu bez hromady turistů a dnešní komerce sentimentálníma očima po mnoha letech navrátivší se ženy. Škoda, že to nebylo už v barvě.... Jo a ty auta (hlavně Macháčkův méďa), to muselo být žrádlo.

• 7.2.2010  10:40
    Ďáblova duše (TV film) (2009)

Mám rád kvalitní thrillery, kde je třeba jako zde sériový zabiják, během filmu se postupně buduje napětí, že už se těšíte na závěrečné rozzuzlení a říkáte si, jestli je vrah ten, co si myslíte - nebo to dopadne úplně jinak. Bohužel v poslední době jsem viděl pár takovýchto filmů, kde tvrdě haprovala ta závěrečná část. Je to škoda, protože pak to schodí celý film. Zde například jednání hlavní ženské hrdinky Marion na závěr filmu bylo naprosto úsměvné až směšné. Ach jo....

• 31.1.2010  23:17
    Šejk (TV film) (2009)

Ještě, že to bylo tak krátký. Takováto herecká parta a takováto sr*čka? Říkal jsem si, že to půjde ve stylu příjemného filmu Společník (také s Duškem), ale tohle bylo naprosto stupidní a nudný.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6