Zuzanka

Zuzana Stohelitská

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 4.8.2018  23:51

Tak jsem šla a dívala se, deprese, která ve mně z filmu zůstala ještě pár dní byla obrovská. Klimovi se podařilo natočit autenticky proměnu 14ti letého chlapce v bolavou, válkou zuboženou trosku. Pomalé a dlouhé záběry na zrůdné činy nacistů a jejich následky umocňují beznaděj. Víme, že to bylo hrozné, víme, že se to dělo, ale tady máme možnost to tak nějak trošku odcítit, snad ani né prožít, to by bylo skoro rouhání. Strašně těžké něco takového hodnotit, ale z pohledu zpracování je to jasné. Bože tolik utrpení........

• 25.6.2018  14:58

Někdy se to dobře sejde. Volno, hromada žehlení a válející se bacilonosný týnejdžr, který zomiera na mužsku chrípku a má přitom praštěný nápady, že se jako přepeřinkuje do obýváku ke mně a budeme mít Hobití den. No a nakonec jsem ráda, že jsem své plány přehodnotila. A o čem to je? O Hobitovi a jeho neočekávané cestě a taky o Miláškovi. :)))

• 22.6.2018  00:10

Miluji filmy, které se dotknou mé duše a tento je jedním z nich. Něžné, živoucí, opravdové s anglickým humorem za doprovodu krásné hudby.

• 20.6.2018  08:25
    Milk (2008)

Jojo, to byly časy, kdy gayové bojovali ještě za práva normální, aby vůbec mohli chodit do práce a dýchat stejný vzduch s pokryteckými Američany. Harvey Milk byl charakter, i když ve svém boji musel leccos obětovat. Jeho zdravý rozum byl obdivuhodný a dá se lehce odhadnout, že by se mu z dnešního obrazu boje za práva a nejen gayů, stáhla zadnice. Výborný Sean Penn.

• 19.6.2018  00:46
    Kanibalové (1980)

Odporný, nechutný počin ubohého a naprosto jeblého, sexuálně zvráceného nedoceněnce. Na tomto paskvilu je šokantní pouze úchylnost a nízkost animála, jemuž tleskají energeticky podobní. Fíl špás dabai und za ta zvířata zažiješ mnohem větší muka než si vůbec umíš představit. Takové svinstvo. Četla jsem, že bys milý autore už nic takového nenatočil a že Ti to je líto, to by mělo! Těm zvířatům už život nevrátíš! Tak se modli o odpuštění. PS: Slaboduchému, který zde na csfd brojí proti negativním emocím z filmu způsobem, kdy jste naposled jedli maso, vejce atd... Ty pitomče, tady se vraždila zvířata účelově pro film, se prober!!!

• 18.6.2018  23:56
    Machete (2010)

Jako retro parody komedie, úplně super. Musím přiznat, že jsem se při sledování musela ujistit, že se nedívám na hustej akční thriller z osmdesátek. Mistr Mačeta mačetoval čtyři normalizované kedlubny hlava nehlava, všimněte si, že všechny měly 167 cm, jako on(o cenťák míň než já :DDD), jinak by to vypadalo jako Tocatta b-moll a to by v té rychlosti fakt nezvlád. V pudu sebezáchovy odvíjel se na střevu a zároveň nacházel prostředky, jak by prospěl mlékárenskému průmyslu a vůbec k jeho drsnému z nejdrsnějších xichtů se výrazně veškeré sexy prdelkovstvo mělo, k čemuž charisma ani sexepíl nepoužil, proč? protože nic takového nemá, pardón fanoušci. Ale jo, smála jsem se fest. Tak dám tři hlavy. :)

• 13.6.2018  23:47

A mně to vůbec nepřišlo nudné, ono natočit nějakou divočinu o Ív Sán Loránovi je vcelku k jeho labilní povaze a životu jaký vedl, nemožné. Vždy jsem obdivovala čistotu a jednoduchost jeho návrhů. Dýchá z nich vznešenost a elegance. Ve světě módy byl tím, kdo určoval trendy. On byl první, který oblékl ženu do pánských obleků, nemohu se ovšem ubránit pocitu, že alkohol a drogy sehrály v tomto velkou roli. Skoro, jakoby chtěl veškerou ženskost a jemnost odstřihnout, jako nit. Taková trošku gay-autoterapie, která, ale zasáhla širokou veřejnost na špatné straně. Ano, žena může působit v pánském obleku sexy, tvrdě, nekompromisně, to je, ale tak vše. Veškerá zranitelnost a jemnost je fuč. To mu trošku vyčítám, i když jemu je to už jedno. :) Každopádně byl obdařen obrovským tvůrčím talentem, na kterém se podepsal i způsob jeho života. Třpyt pozlátka zůstává v kurzu stále. Film nijak neohromí, ale dokáže zapůsobit právě skrze to, co uměl nejlépe.

• 13.6.2018  23:19

Můj oblíbenec Javier(byl výborný) a jeho nezaměstnaní přátelé. Takové hodně lidské.Inu bez slunce by to stálo za prd i ve středu nebo v dubnu.

• 7.6.2018  18:12
    Zahrada slov (2013)

Po shlédnutí jsem zavřela oči a promítala znova, ale beze slov, pouze s obrazy a hudbou. Bylo to tak nějak intenzivnější. Za doprovodu deště, dva lidé v altánku vedle sebe, společenskými pravidly na míle vzdáleni a přesto tím nejsilnějším mystériem spojeni. Kapky deště tvořící kruhy na klidné hladině jeden za druhým, zas a znova. Nebo strom, sklánějící se nad hladinou, čekající na vánek, aby jí mohl lehce políbit. V tom všem je tolik tajemství, touhy a krásy až se z toho tají dech. Takže díky za ten zážitek mistře.

• 7.6.2018  17:49

Nebýt starých dobrých traumat, neměli bychom na co se dívat, co číst, co malovat, dokonce možná ani čím se "umrtvit." Zbývalo by nám jediné, žít. Ale než to přijde, je dobře, že existují "dočasné domovy", protože pod povrchem bývá občas příliš mnoho bolesti a zlomených duší. Výborně vybrané prostředí, pravdivě zahrané a Brie byla excelentní. Víš, co je divné? Když jsem kreslila portréty všech těch chlapů, vždycky mi to zabralo věčnost, 30, 40 minut jsem opravovala, přidávala stíny, nebo jsem opravovala nos. Nevím proč jsem to dělala, nenáviděla jsem je všechny do jednoho.....Možná ses jen snažila držet je od svojí mámy.........Ano. Možná." Silné, velmi silné!!! A tak je to se vším. Děti se snaží často zachránit, co zachránit nemohou, vždyť jsou to děti! A pak někdy dlouhé roky, už dospělí, trpí pocity viny a nevědí proč. Rolí, které na sebe jako děti bereme pro lásku je moc, stejně tak přijde čas, kdy je třeba se jich vzdát.

• 7.6.2018  16:46
    Café (2011)

Já chci taky takovou kavárnu. To byl přesně můj šálek kávy. :) A kdyby to končilo o malinko dřív, bylo by to za pět.

• 5.6.2018  23:12
    Nádech (2010)

Když vám milované dítě umírá na neléčitelné onemocnění plic, kde jedinou záchranou je transplantace, uděláte maximum, jsem přesvědčená o tom, že převážná většina lidí, by se tedy v rámci možností, hnala za záchranou, jako Paul. Jenže v momentě, kdy se zdá, že máte vyhráno, otevře se vám kus reality a jste postaveni před morální dilema. Víte, co je správné, ale také jde o vaše dítě, kterému můžete zachránit život ovšem na úkor... a jak byste s tím pak žili dál? Tohle bylo kruté, silné přesto reálně možné a k tomu výtečně zahrané.

• 5.6.2018  22:46
    Úkryt (2014)

Jennifer Connelly, je krásná žena s velkým hereckým talentem. Smažku zde zahrála na výbornou, nejen zahrála, ona tak i vypadala, až jsem si říkala, jestli nesleduju reality od Třeštíkové. Anthony Mackie byl vynikající. Příběh se odehrává v prostředí na okraji společnosti,kde se sejdou dva bezdomovci, kteří jsou pro sebe stvořeni, alespoň na chvíli. Přesto těch účelových tlaků na pilu se tam nachází příliš mnoho, to dokáže otrávit. Takže dám horší čtyřku.

• 5.6.2018  22:11

Já se bavila, samej testosteron, kterej se z půlky vystřílel, aby smetánku slízla nějaká slečinka. Já nevím, ale při té dálniční střílečce to vypadalo, jako kdysi dávno na písku s brutální honičkou mezi popelnicemi. "Tatatata padni, dělej padni, seš mrtvej. Nejsem. Blbečku, tak nehraješ." Jo, to byly časy a je dobře, že z toho všichni kluci úplně nevyrostli. Další dokonalá scéna, když si jde taťka se svými přáteli a přítelem své dcery ujasnit pravidla, to mě rozbilo. :D Za to Gerard neměl kocovinu jen na začátku, myslím, že byl v kocovině celé natáčení. To pak chlap, který je i Chlap, když přitápí pod kotlem, aby byl ještě chlapáčtější, ztrácí to, tak nějak přibližně. Ale zábava to byla, tak dám čtyři vostrý.:)

• 4.6.2018  23:41
    Matador (1986)

"Zlo je naše přirozenost.... A dobro?....Dobro je spíš jen záchvatem. " :)))

• 3.6.2018  22:53

Na jedné straně, máme manželem opuštěnou nešťastnici, která není schopná si dát svůj život dohromady a v tomto již tak smutném, sebelítostném období ještě přichází kvůli byrokratické chybě o dům, rodinné dědictví po milovaném otci, na které se třicet let dřel. O něco tak srdcového se nepřichází lehce. Dostává se tím do ještě větší mizérie, a když si v tom chce urvat kousek toho štěstí, přizve do si do života, chlapa, další chyba a přisolení smůle, je to totiž pomatený dřevák o čemž nás párkrát přesvědčí. Na druhé straně máme íránského imigranta, plukovníka, který přesně ví, jací jsou ti Američané špatní a hloupí a jak on je mnohem lepší, ale život v Americe a využití byrokratické chyby ke získání nějaké té sumičky navíc, to mu nesmrdělo. Proč by měl použít soucit, dokud nebylo pozdě, když mu šlo o prachy a viděl jen své zájmy, a že by neměl z čeho žít, to zase ne, na rozdíl od Kathy. Tak by se to dalo shrnout, kdyby ovšem tvůrci nerozehráli s divákem hru, založenou na člověčenství, hodných lidech a srdečných povahách a právě to se dotýká oněch nejhlubších emocí a citů. Postupem času rozumíte všem, nikdo nechce nikomu ublížit, každý chce to nejlepší, aby mohl být šťastný, ale ta bolest vyvěrající z nitra postav, je bohužel prvotním hnacím motorem ke kýženým životním změnám a to divák sakramentsky pocítí, protože viníkem není nikdo.Silný příběh o následcích jedné hloupé chyby, kdy správná rozhodnutí, založená na opravdovém soucitu a lidskosti, přichází v okamžiku, když už je příliš pozdě. Líbilo se mi to, ale pětku nedám, čím dál více mi totiž vadí ve filmech momenty, kdy už je po bitvě a vždy se objeví idiot, který začne střílet, v tom jsou Američani přeborníci.

• 3.6.2018  22:05

Jestli jsou tady nějací blázni, pak jsme jimi všichni. :) Láska je lék, láska je odpověď.

• 2.6.2018  23:46
    Úkryt (2011)

Tento film, ukazuje tak dokonale psychiatrický problém, že kdo něco takového zažil, nebo v rodině měl, hodí ho to spíše do depky, než do eufórie z osvobozujícího finále. Ale cesty Páně jsou nevyzpytatelné. :) Jak, že se to říká? Nesuď a buď bdělý. :)

• 2.6.2018  23:14

Velmi působivý film o životě Vincenta van Gogha. Kirk Douglas podal bravurní výkon. I zde platí génius nebo šílenec.

• 2.6.2018  23:00
    Fanatik (1996)

Já nevím, ale dobré to nebylo. De Niro v takové roli....to je jako , když jste pozvaní na zabíjačku a již značně přežraní, se snažíte v posledním tažení, nacpat do sebe tu poslední jitrnici.

• 2.6.2018  22:35

Mel, který je mimochodem skoro identické dvojče mého strejdy, tedy bratra děda matky otce, je vostrý a vostřejší. A vůbec to bylo hustý a zábavný. Jen taková otázka, fakt někde takovej knast existuje? Docela lážo, plážo možná taky, kdyby vám zrovna nehrozilo dobrovolně povinné odevzdání játra.

• 31.5.2018  23:06

Mistrně zfilmovaný Šolochovův román. (Ano Šolochovův, na nařčení z plagiátorství nevěřím, spíše věřím v závist jako účel kvůli získání Nobelovi ceny) Autor nás svým dokonalým smyslem pro detail, provází nelehkým životem kozáků v jedné vesničce, mezilidskými vztahy, lidskými charaktery, nástupem bolševismu, přerodem v občanskou válku...Hlavní hrdina bývá kritizován, ale někdy je prostě rozdíl v přesvědčení A proč je celý život vzhůru nohama? Kdo je tím vinen? Ta sakramentská vláda! (sovětská vláda, pozn.) Ta to má, kmotře, všechno na svědomí. Copak je vůbec možné, aby si byli všichni rovni? Srdce mi vytrhni, a přece nesouhlasím! Celý život jsem pracoval, hřbet ohýbal, v potu se koupal, a abych byl na tom stejně jako ten, který prstem nehnul, aby se dostal z nouze? To zas ne, počkám si. Dobrému hospodáři tahle vláda pouští žilou. Proto také ruce jdou dozadu od práce: nač šetřit, na koho dělat? Dnes si našetříš a zítra přijdou a poslední zrnko ti seberou....... a realitě, občas se to v člověku dlouho pere. Ale ať už jsme tady nebo tam, smrt je všude. Ukončím slovy, v lásce a válce je dovoleno vše. Kdo by chtěl ještě kohokoliv soudit. PS: Děkuji Swonsí. :)

• 31.5.2018  00:16

Posednutí zlem, nápisy, strašidelné hlasy, hororové filmové prvky, žádná realita dokonce ani pro katolíky, kteří pro zastínění strachu použijí znevážení a zesměšnění, jak typické... :))))) Ale schválně, už se vám někdy stalo, že jste třeba z šestiletého dítěte slyšeli ten odporný, krev zatuhující zvuk? Né? Pak máte právo se tomu jen smát a zlehčovat. V psychologii existuje pojem prvotní a druhotné emoce, které zasahují do osobnosti člověka velmi silně. Proč by tedy nemohlo sem tam lidi ovlivňovat prvotní zlo? Druhotné, je svobodná volba. O tom by asi mohlo vyprávět pár exorcistů. Tímto bych ukončila mysterióznost filmu, protože kdo neviděl a neslyšel, ten nevěří. Mně se film líbil, protože měl duchovní přesah, nejen v životech jedinců, ale i v otázce víry a lidské omezenosti. V životě občas nastanou věci, které nemáte pod kontrolou. Jobovka, co?:) Uvědomělý Scott, dokázal naprosto bravurně tato mystéria života a duchovna propojit v poutavý a na mnoha úrovních oslovující film. Přinejmenším k zamyšlení nad podstatou a pevností žitých hodnot. A Ericovi s Édgarem to klapalo, jako hodinky. :)

• 30.5.2018  23:22

"Tak v čem je problém?....Problém je, že mě vykastruje, vidím jí přicházet s obrovským nůžkami, jak teče krev a já už koule, koule moc nemám. To co zbylo, moc není, je to velmi skromné. Matka mě kastruje, otec mě kastruje i bratr až k smrti.".......terapie spisovatele, který píše s..... s lehkostí díky múze.:))) Tento film, se vůbec nekomentuje lehce. Je to totiž příběh dvou lidí tak živý, že se jeho opravdovost při troše divákových zkušeností, dostane až do morku kostí, kde umí slušně zabolet, ale i potěšit. Realita se díky Victorovi a Sarah dostala na plátno, aby mohla začít terapie filmem. Nemám dostatek slov chvály, tedy zůstanu u vynikající vztahové záležitosti a hodnotím 5*. Děkuji osmisetletému Pedrossovi za doporučení. ;)

• 30.5.2018  22:48
    Little Boy (2015)

Překrásný a velmi dojemný film o malém chlapci s velkou vírou v srdci, o pevném poutu lásky mezi ním a jeho otcem, o válce, odpuštění, přátelství, hledání a smíření. Ten rozmilý klučina se hluboce dotkl mého srdce.

• 30.5.2018  22:35

Něžný, romantický snímek plný fascinujících detailů, kterých si tak málo všímáme. Kdyby se lidé takovým způsobem vnímali navzájem, byly by vztahy mezi nimi mnohem opravdovější, láskyplnější a uctivější. Příběh dvou bytostí, jejichž cesty spojí snová komunikace jejich duší. Nádhera dotýkající se těla i duše.

• 29.5.2018  23:31
    Zlato (2016)

Kterak Bolek ke jmění přišel. Já vím, trošku tomu křivdím, ale nemohla jsem si pomoct, vždyť, když si myslel, že měl, choval se jak idiot. Matthew McConughey se ale dokonale vcítil do role prostoduchého, důvěřivého a hlavně zapáleného zlatokopa Kennyho Wellse, který tam kromě touhy po zlatě má ještě úctu k předkům. V tom je veliká síla, jakýsi pohonný motor. Opravdu ho všichni zradili? Možná, trošku pokory mu v určité fázi neškodilo... Počkejte si na konec.:)

• 29.5.2018  22:53

Jo, když je člověk v roli oběti moc dlouho a svým sobectvím, které si ani za mák neuvědomuje ovlivňuje životy blízkých, je to peklo. No a někdy už není prostě cesty zpět. Výborní oba, lépe ta deprese nemohla vygradovat.

• 29.5.2018  22:45
    Bod zlomu (2015)

Naprosto fantastický adrenalinový zážitek. Jsou to blázni, šílenci, magoři a hazardéři. Normálně mám k tomuto velmi specifický postoj, ÁLE tady díky skvělým hercům a jejich výkonům s jakým nadšením, přesvědčením, vášní a odvahou se vrhali do nebezpečí, přivřu obě oka. Ten ekoteroristický náboj mě zde ani tak nerušil. Člověk jim najednou v jisté rovině snad nějak i porozumí. Údajně lidé se sklony k extrémním sportům, mají tuto vášeň podloženou bytím v přítomném okamžiku, ve kterém je ono nebezpečí udržuje. Ať je to jak chce, tohle bylo více než dobré. Se svými sklony k závratím jsem měla párkrát, co dělat. :) Líbilo se mi to moc. Jsem jen lehce znepokojena, protože mi Edgarka Ramirézků ve filmu buď odprásknou, utopí, nebo vožerou do bodu, kdy už teď je pozdě, bo jinak sprovodí ze světa. Tak snad bude dlouho živ a já se s ním budu moci těšiti ještě mnoho let u obrazovky obklopená kočkami. :)

• 29.5.2018  22:21

To bylo tak akční, že jsem si ani nestačila nalít vodu. Výborné, svižné drama o teroristech, párku správňáků a prohnilém parchantovi.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14