Zuzanka

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 20.2.2018  23:08
    Vzpomeň si (2015)

A vzpomněl si, dokonce několikrát. Tohle je strašně smutný film. Výprava dementního starce za pomstou, kdy nácíček musí být prostě sprovozen ze světa, páč moc ublížil. Tož i bez starce na kolečkovém křesle na tom dějiny fest pracují. Hodnotím za pět a nechci psát pro. Tyhle šachy oběti viníci s ohledem na celou historii se mi už trošku příčí. Udělala jsem jednu chybu, než jsem se na film koukla. V mnoha komentářích byla zmínka o inkontinenci. To jako proč? Kolik mladých chlapů se pomočilo, když byli postaveni nebezpečí či smrti tváří v tvář? Na základě těchto komentů jsem čekala, že Christopher zde bude imrvére ze stáří pomočen. Jednou to bylo, JEDNOU v situaci ve které byste se jiní možná i podělali aniž by trpěli stařeckými skvrnami, demencí či třasem. Ano, nikdo se nikdy nevyhne jednou pohlédnout na sebe, jaký opravdu je nebo co udělal a nemusí to být zrovna vězeň nebo dozorce v koncentráku. Třeba se připravit.

• 20.2.2018  22:23

Milý, lidský příběh o dvou staroušcích, kteří se na sklonku života, chtějí vrátit ke kořenům. Při shlédnutí příběhu Alvina Strighta jsem si říkala, že se asi těžko ještě povede nějakému filmu, kde stáří vévodí, kde je člověk se vším smířený, kde vidí, co je skutečně podstatné takto otevřít mé srdce a povznést mou duši. Děti přírody to dokázaly. Přála bych si prožívat tento stav dříve, než už mi nic jiného nezbude. Ach, to moudré stáří.

• 20.2.2018  21:50

Vůbec nechápu, jak je možné, že tento naprosto dokonale promyšlený film, má tak nízké hodnocení. I když mě napadá mnoho vtipných vět ke komentáři byl by to spoiler, to se mi ještě nestalo, snad jen, já bych asi na konci tak přísná nebyla.

• 20.2.2018  21:28

Inu co nám z toho plyne za poučení? Domovníci by měli za prvé absolvovat speciální školení, že jediné dírky, do kterých mají zasouvat jsou ty na klíč a že jediné štěrbiny, do kterých mají něco strkat jsou ty na dopisy, a že jim to půjde i bez chloroformu. Za druhé psychotesty, zda je jim to jasné. Tenhle César byl mimořádně odporný.

• 20.2.2018  21:01

S tímto filmem jsem trošku váhala, protože nemám ráda Čekýho a to, že vůbec. Jeho na nervy jdoucí uřvané křepčení je mi bytostně protivné. Nakonec jsem sebrala odvahu a udělala jsem dobře. Cizinec mě velmi mile překvapil. Bylo to poutavé, napínavé, herecké výkony bez výjimky perfektní. Mohu jen doporučit. Čekýho jsem sice nezačala mít ráda, ale uznávám, že mu role vážného Zora mstitele sedla.

• 19.2.2018  23:49
    Contratiempo (2016)

Panečku, to byla, ale jízda jako ve Formuli 1. Španělský hřebec Fernando Alonso jede pekelně dobře, aby vyhrál, ovšem ve stejnou chvíli je renaultem závodník Piquet donucen nabourat zrovna v momentě, kdy Alonso tankuje, to byla prej kurňa smůla, chudák Ferdinand prý o tom pranic nevěděl, :D škoda no, jedeme dál. U stánků, kde krása určitě není na levno za to na maďarské klobásy bohato, schválně zbrzdí svého stájového kolegu Hamiltona a tím si přirazil další vítězství, HRDINA, OLÉ a tak to s těmi hlavními héroes někdy je. Často nám do toho zasáhnou konspirační teorie, někdy více někdy méně, vždy na nich, ale něco je. Tak to by bylo pár indícií a zpět filmu. Fantastický snímek, kde je náš stájový kůň cílevědomý, perfektní, tvrdý, výjimečných kvalit a občas podezřelých hodnot, nikdo není dokonalý, dále tu máme José Coronada a Bárbaru Lennie, kteří byli výborní a Ana Wagener jako dokonale vybroušený diamant. Bavila jsem se maximálně a u brilantního závěru jsem skoro nedýchala.

• 19.2.2018  22:01
    Lůno (2010)

No, já tedy nevím, co s tímto veletočem. Začátek pěkný do chvíle než byla sražena první kuželka. Při samotném tématu klonování se mi totiž zatíná sanice, poněvadž člověk, Pán tvorstva, většinou selhal všude, kde dostal jen trošku moci. Kdyby se to odehrávalo někde v mimozemském vesmíru, kde se nachází frakce typu, smrt mě nezastaví, znova si Tě vyrobím nebo jestli mě nemiluješ vyrobím si poslušnějšího a tak, což by se všechno nakonec zvrtlo v ponaučení, bylo by to sice okoukané, ale možná by to mělo šťávu. Oproti tomu se nám zde nabízí klonování z čistě sobeckých nedomyšlených záměrů, někde na severu u moře, kde přestal existovat čas, kde na vás stále prší, je vám zima a jediné s kým se můžete setkat je stádečko vemen, která jsou sice úplně pitomá, ale mají jasno, žádné, jinak zapáchající produkty neberou. A když nám doroste malá kuželka do přijatelné velikosti, není tam už vůbec nic. Tady se ťukne, tamhle se ťukne a zase nic. Přesto, že chápu, alespoň z části, proč to tak všechno bylo, nemohu tento snímek intelektuálně nadhodnotit ani tam protlačit více pochopení, abych mohla napsat, jako hlubokomyslné to bylo...ty její pohledy.... a to jsem se kvůli Evičce tak snažila, bohužel, bohužel, originální myšlenka zřejmě umřela se šnekem. Při závěrečných titulcích mi jen projelo hlavou, hm, no a k čemu to bylo, žádná emoce, nic......Dala bych dvě hvězdy, třetí je za jedno krásné tajemství života odehrávající se na začátku filmu.

• 19.2.2018  21:15
    A Song for Jenny (TV film) (2015)

Celý film stojí na skvělém hereckém výkonu Emily Watson. Matka, která přijde při teroristickém útoku o dceru a za každou cenu chce zjistit co a jak se stalo a hlavně jí přivézt domů. Film je věnován jedné z obětí a v tom je jeho hodnota v jiném případě by bylo opravdu zbytečné něco takového natočit, protože srdcelomných a varujících filmů na toto téma už je tu dost. Tento snímek je výjimečný odvahou, pokorou, odhodláním a statečností jedné matky.

• 15.2.2018  21:57
    Jméno (2012)

Já jsem tušila, že se pak trošku přitopí pod kotlem, ale jinak tedy klobouk dolů. Dokonalá konverzačně vtipná lahůdka. Člověk by nevěřil, co vše odbrzdí informace, že jste se rozhodli dát dítěti jméno Adolf, pardón Adolphe. :))) Výtečné!!! Žabožrouti naservírovali křepelky s lanýžovou omáčkou. :)

• 14.2.2018  22:26

Já to říkám pořád, že s mobilem si při jídle nehrajeme..... Výborné to bylo, to musíte vidět!

• 14.2.2018  00:12
    Wonder Woman (2017)

Warrior Woman amazonka Diana und ich war z toho Alenka in Wonderland. To byla, ale nuda, terrible! Cuando wonder mujer zapíchla toho generale, dachte ich lo haré Rolling auf dem Boden. Ancora yo skládala fusekle, sonst konnte la muerte von der noia kommen. Następnym razem es wird maybe lepší, pero manchmal is keine příště better. E kala mai .... 1*

• 10.2.2018  12:04
    Revizoři (2003)

Nimrod z toho vynimral takovou žánrově pestrou a celkem hustou jízdu, že jo?! :)))

• 10.2.2018  11:58
    Truth (2015)

Sralbotkům a jiným neřádům ve funkcích se těžko něco dokazuje, kór, když se nejedná o samotné pitomstvo vrchnosti. Výborná honitba za opravdovostí. To mám ráda, i když je to tedy řehole, která není (nejen) v politice vítaná. Proto houšť, více takových......Cate zde byla naprosto dokonalá.

• 10.2.2018  11:23
    7 životů (2017)

No tak snad, aby zůstalo všechno pěkně při starém. Pondělky na začátku a neděle na konci, jinak by v tom byl nepořádek, no ne?!

• 10.2.2018  11:20
    Irina Palm (2007)

Nejlepší a nejjemnější pravačka v Londýně. Pro záchranu vnukova života obětovala se babička Maggie tak, že se každý večer účastnila v prohnilém podsvětí velkoměsta záchrany veškerého ptactva a osvobozovala je z přeplněných sítí frustrace. Maggie si mě získala hned svým tichým, pokorným a odhodlaným projevem. Za tím tichem se, ale skrýval vodopád emocí, který byl divákovi nabídnut, ber nebo nech být....Byť se zdá námět sebevíce úsměvným, krásně nám ukazuje povrchnost a předsudky v mezilidských vztazích. Máme zde synáčka, který to pravda nenesl nejlépe, ale byl prostě příliš zvědavý a se slovy: "Nic Ti neřeknu, nech to být v žádném průšvihu nejsem" se prostě nechtěl smířit. Chtěl odpověď, dopídil se jí. Přesto, že mu při zjištění pravdy málem srostla varlata, ....ukázal nám, jak lehké, je svou matku odsoudit dříve, než si uvědomit, že zachránila svou dobročinností život jeho syna. Dále zde máme opovrhující kámošku, která také dostala přes prsty nebo přes zadek? Inu ať je to jak chce, film je skvělý a velmi se mi líbil. Maggie si své štěstí zasloužila. Láska dokáže překvapit vždy a všude.

• 10.2.2018  11:15

Náhodou to bylo parádní dobrodružství tedy z pohodlného křesla s kakaem v ruce. Zažít bych to nechtěla ani náhodou, vzhledem ke stařeckému věku by mě snad dnes něco tak praštěného ani nenapadlo, mám totiž v rukávu šílenější trumfy, jako vyhrát závod ve sjezdu ze schodů na kolečkovém křesle v domově důchodců a navádět k tomu ostatní a tak vůbec .:) Každopádně Daniel nám zde opět předvedl, že z Herryho již dávno vyrostl a že je již zralý na odvážnější znaménko na čele než je nějaký blesk....modří vědí... :))) Nejsem zřejmě tak přecitlivělá na výběr herců, tedy že takovou roli by měl dostat asi mužný dvoumetrový typ s pekáčem buchet jak na břiše, tak i v ranečku s vousem plno až jako chlap, nebo co.... Ne, dostal jí Daniel a zhostil se jí naprosto bravurně. Při svých 1660 milimetrech zahrál chlapa dobrodruha se vší úctou a za tomu čest.

• 10.2.2018  11:12
    Vojákova dívka (TV film) (2003)

Krásný leč strašně smutný příběh o to víc, že je podle skutečných událostí. Dokonalé herecké výkony všech. Více slov zde není třeba.

• 10.2.2018  11:05

Už jsem si myslela, že budu opěvovat krásný lidský příběh o ženě plné soucitu se zvířecí říší o tvrdém životě na česko-polském území a tak. Inu vlastně bych se moc nemýlila, kdyby mé nostalgické rozpoložení nenarušilo nenažrané, odporné a nesoudné stádo mysliveckých pablbů. Jakékoliv zvířecí přirovnání by bylo jen urážkou důstojné lesní zvěře. Jejich počínání korunoval stejně, slizký, rozbitého nosu hodný černoprdelník kázáním na kůru o velikosti člověka nad zvěří a přírodou. Přísahám, že kdybych u něčeho takového někdy byla a pokřiveného kněze slyšela, jala bych se srazit ho z jeho pomysleného nadčlověčenství, i kdybych k tomu měla použít, já nevím, cokoliv. Trošku spoiler: Vůbec se mi nechce napsat, že Dušinka byla fest trhlá a trošku magor. Ale udělat to musím. On jí vlastně nikdy nikdo nepomohl, nikdo jí neposlouchal, nikdo nevyšel vstříc z orgánů k tomu určených, pouze se jí vysmívaly. Bezmoc je hrozná mrcha. Buď dovede člověka do spravedlnosti vlastních rukou, která ovšem v tomto případě zní, nadřadit zvířecí život nad lidský a to dobré není v žádném případě a nebo se smíří a přijme fakt, že je obklopen lidskými zahnívajícími veletrusy. Hranice toho je tenká. Film se mi celkově líbil, herecké výkony Agnieszky a jejích nejbližších, byly prostě člověčí, stejně tak druhá strana nízkých povah a pokřivených charakterů. Někteří Brblalové zde mají námitky v souvislosti s knihou.....Naštěstí na ČBDB nejsou někteří tak přísní a film uznávají. Já jsem knihu nečetla, ale chystám se na to, takže až si jí přečtu, tak to tu přepíšu, možná něco dopíšu a možná s tím vůbec nehnu. :)

• 10.2.2018  11:00
    Dcera (2015)

Vynikajícně gradující drama. Atmosféra se tence přibližuje mým oblíbeným rampoušákům, ale to bude díky kořenům původního pachatele. Nebylo to až tak pod kůži zadírající se, ale když mě něco tak moc emočně rozloží, musí to být i bez severské atmosféry výborné. Tajemství.........tajemství by možná měla raději zůstat skrytá, pokud tedy neomezují něčí život. A v takovém případě si žijete šťastně skoro až na věky. Nesmí se tu , ale odněkud objevit zlomyslný, závistivý, nevyrovnaný ukňouránek, který chce svůj vlastní marast zahojit uvrhnutím jiných do neštěstí. Chlap s takovým vnitřním nastavením je horší než zžíravý plicní parazit. Asi bych byla překvapená, kdyby byl konec jiný. Příčiny se prostě bez následků neobejdou.

• 27.1.2018  21:26

Jsem vůbec nečekala, že se tolik budu smát a taky jsem se strašně lekla toho krokodýla. :)))

• 12.1.2018  15:25

Nikdy bych si nemyslela, že filmu, kde hraje Javier s Charlize dám jednu hvězdičku. Dlouhé, nudné a chvílemi i trapné. Takové velké téma a je z toho plytká romance s párem krvavých obrazů z války.

• 8.1.2018  00:19
    Čertoviny (2018)

Mně se pohádka líbila moc. Měla vše, co má mít. Ponaučení, šťastný konec a neřád byl potrestán. Zdeněk Troška má opravdu velký talent, zahrát na strunu lidskosti a povznesení duše. Zde díky obrazům přírody naší krásné země a hodnotám, které by měly vyhrát nad vší lidskou chamtivostí a nízkostí. Občas jsem s některými hereckými výkony měla kříž. Sára Sandeva, kterou jsem naposledy viděla v Gymplu s (r)učením omezeným a v Raplovi, byla nešťastná jak šafářův dvoreček víc, než musela být. Richard Jaroslav Müller, trošku života do toho umírání by neškodilo. Dobrého bych vyměnila za Heřmánka nebo Csongora Kassaie. Zato Oldřich Navrátil byl hvězdný, kdykoliv viděl zlaťáčky měla jsem pocit, že ho klepne Josefa, a Jaromír Nosek má prostě pro takový šlendrián herecké střevo. David Gránský a Jana Bernášková sedli, jako puel na hrnec. Nakonec, ale tu pětku stejně nedám, protože tam bylo příliš mnoho dlouhých, protahujících momentů, kdy jsem se skoro nudila...

• 27.12.2017  22:21

Téééda, po minulém velkém zklamání, kde se jen vykrádalo, lítalo se zbůhdarma sem a tam a vůbec to vcelku byla hrozná nuda, poslední Jedi, vystřelil opět ke hvězdám. Fyzické boje střídaly se naprosto bravurně s boji vnitřními. Akční scény byly tak akční, že jsem se chvilkami přistihla, jak zapřená v sedadle rostu a podpatkem se snažím provrtat díru do podlahy. Mistr Yoda předal v krátkém okamžiku, hluboké poselství o pokoře a víře pro všechny učedníky i "Mistry" všeho druhu. Bylo to zkrátka vtipné, napínavé, dobrodružné a tak. V neposlední řadě skládám poklonu Carrie Fisher, která byla úžasná a velmi krásná. Úctyhodná tečka za její kariérou. Opravdu parádní zážitek.

• 6.12.2017  22:04
    Mistr (2012)

Mistr Anderson umí velmi dobře diváka vtáhnou do dlóóóuhého děje a udržet ho v zájmu a očekávání co bude dál. Jenže někdy se mu to podaří, i když to za moc vcelku nestojí. Ne, že by Mástr neobsahoval zajímavé momenty. Fénixův zánět trojklanného nervu po celou tu dobu byl i pochopitelný, ale chybělo tam toho dost a přebývalo ještě více. A to by se Mástrovi nemělo stát. Takže s bídou tři.

• 5.12.2017  22:23

Film nabízí pohled na porno průmysl v osmdesátých letech. Anderson vypráví příběh celé partičky bez servítků tak reálně a zábavně, že mě dlouhá stopáž vůbec nerušila a jen jsem se bez jakýchkoliv očekávání dívala. Mám teď štěstí na takové filmy, všude se šňupe(koks), píchá(ne není to o švadlenkách), kouří (i 30 centimetrů a ne není to o tabákovém průmyslu), střílí (i vostrejma) , kope (i bruslema) a vůbec se tam nikdo nenudí.To jen dnes ty internety a sociální sítě kazí morálku a prožitky skutečného života. Tady mi ani nevadilo, že je to příběhem pornoherce Johna Holmese jen inspirované, protože vše z toho, co se ve filmu odehrává, tou realitou je nebo mohlo být. Za vší tou bohémskou maskou se nám, ale ukáže i smutek, bolest, deprese a nenaplnění ze života samého, aneb dejte mi lízátko, já přestanu plakat. Jediné co mi vrtalo hlavou, jestli se Mark a jeho imaginární guru ukáží v celé své kráse. No vážně jo, nakonec se ta hvězda hvězd objevila. A bylo to kupodivu úsměvné. A protože se Mark vážně nadřel a ostatní nezaostávali, zaslouží si krásnou třiceticentimetrovou na boty nečumějící čtyřhvězdu. :)))

• 1.12.2017  20:23
    Skrytá vada (2014)

To bylo hrooozně dlouhý a upocený. Pták Fénix imrvére sjetej až jsem chvilkama měla pocit, že já taky a to jsem si nedala ani práska! Ten už by z toho odklepanýho popela nevstal. Zjistila jsem, že mě za těch 149 minut párkrát napadlo, jestli bych se neměla jít napít, protože po tolika jointech už nemůžu rozlepit pusu a nebo to vypnout. Nakonec jsem, ale týhle "biglebovštině v ujetosti" přišla na chuť. Zesměšnění hippiesácké doby umocněné ironií nad americkou společností. Každýmu, kdo by se dál chtěl ve filmu pitvat a přesně děj specifikovat...:D....dejte si před tím raději špeka. :D

• 26.11.2017  18:21

To bylo trošku psycho, že jo? Tak bez trošku, no. :) Tytyty, jestli se nepolepšíš, zavřu Tě do telefonní budky! Tady je snad více příhodnější německé označení "telefoncele".... Metr na metr se sluchátkem v ruce, z takového dobrodrůža, by snad jeden i maggi v kostkách do gatí pouštěl.:) Ale, že to Kolínkovi šlo, co?!

• 26.11.2017  18:08

Mám filmy podle skutečných událostí moc ráda, ale tady se to nějak úplně nepovedlo. Cate hrála výborně, ono, když se začne strkat nos do takových nebezpečných svinstev, jde o kejhák. S případem Veronicy Guerin jsem byla obeznámená, ale trošku mi zůstává rozum stát, jak moc okatě po všech informacích šla a zda to bylo vše tak jednoduché. Už jen to, že měla za informátora samotného pana továrníka, který jí pouštěl informace z provozu, hlásil, který dělník si kdy odskočil na sváču a tak. Nakonec se toho sám zalekl a bylo to. Věcí, které vedou k pochybení je tam celkem dost a během celého filmu to působí spíše uměle a bez šťávy. Silné emotivní finále to ovšem dost slušně vynahradí. Výsledek její práce, ať už to bylo ve skutečnosti jakkoliv, byl velmi přínosný. Tedy tleskáme. Za samotný film by asi trojčička stačila, ale Cate byla skvělá, zbylí herci také ušli k tomu skutečné události, které v takovém případě opominout nemohu,tedy sumasumárum 4*.

• 23.11.2017  22:01
    Pirko (2016)

Tak tento film velmi bolel. Smutné, syrové drama inspirované skutečnými příběhy dívek, které opustily v osmnácti letech dětský domov a daly se na šikmou plochu, často nedobrovolně. Kamera se soustředí na detail tak dokonale, že divák ani nemusí vidět vše, aby věděl, co se tam odehrává. Chvílemi nevidí tak intenzivně, že sám odvrací zrak, protože vlastní prožitek je nesnesitelný. Ano hlavně scény znásilňování dokrmované injekční stříkačkou, ale také smutek nad tím, s jakou vírou za svým snem o princi na bílém koni to čisté děvče jde, ale když je někdy prostě osud kua tak na dlouhou chvíli zůstane bezmoc a beznaděj.Ten film se mi dostal hluboko pod kůži. Už teď vím, že na něj nezapomenu a už nikdy ho nechci vidět po druhé. Hodnotím plnou palbou a to nejen za skvělý herecký výkon Dominiky, ale i za starou bolavou ránu, za dávnou kamarádku, která podobnou, šikmou plochu nezvládla.

• 22.11.2017  22:44

To byla vážně velmi povedená německá hádačka ze světa hekrů, za skvělého hudebního doprovodu. Vážně mě to bavilo. A ač jsem měla v půlce jasno, jak to je, vyvedli mě z míry! Že tedy to bylo jinak a pak, ale zase to bylo tak,jak jsem si myslela, ale nakonec stejně né! No toto! Inu, zvládli to vážně skvěle a velký potlesk! Dostali mě na pětku. :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11