Zuzanka

Zuzana Stohelitská

Česko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 5.6.2018  22:11

Já se bavila, samej testosteron, kterej se z půlky vystřílel, aby smetánku slízla nějaká slečinka. Já nevím, ale při té dálniční střílečce to vypadalo, jako kdysi dávno na písku s brutální honičkou mezi popelnicemi. "Tatatata padni, dělej padni, seš mrtvej. Nejsem. Blbečku, tak nehraješ." Jo, to byly časy a je dobře, že z toho všichni kluci úplně nevyrostli. Další dokonalá scéna, když si jde taťka se svými přáteli a přítelem své dcery ujasnit pravidla, to mě rozbilo. :D Za to Gerard neměl kocovinu jen na začátku, myslím, že byl v kocovině celé natáčení. To pak chlap, který je i Chlap, když přitápí pod kotlem, aby byl ještě chlapáčtější, ztrácí to, tak nějak přibližně. Ale zábava to byla, tak dám čtyři vostrý.:)

• 12.4.2018  12:34
    Prezident Blaník (2018)

Tak satira ani náhodou, na to by bylo potřeba mnohem více nadhledu. Absence onoho byla nahrazena vulgarismy tak moc, že to zůstalo komedií pro tvůrce a zřejmě pár vyvolených. Něco to, ale bylo a to žumpa.

• 12.4.2018  12:10

Naprosto výborně zpracovaný dokument. Ano, jak říkal Záruba, každý kdo to sledoval věděl, kde byl. I já to vím, bylo mi 22 a bylo to velký, při závěrečné siréně jsem vyskočila na stůl. :)

• 21.4.2018  22:03
    The Outsider (2018)

Tak dost se to táhne. Džakůzy se snaží tvářit děsně nebezpečně, ale jako o čem to vlastně celé bylo? Nebýt Jaredka, kterému to mimochodem moc slušelo a svou pokerface zahrál opravdu výborně, byl by to celkem zbytečný film. Tak tři*.

• 9.5.2018  23:21

Nejsem až tak hororový divák, sem tam občas něco. Tohle období mi skončilo někde u Slimáka a Fredieho. Poněvadž tady už nemůže nic překvapit, buď Jste rozřezáni Sawem nebo Vás něco sežere, žralok, chobotnice nebo jiná potvora. ALE, když přijdete z práce a drahá polovička má plán, že jako do kína a jestli neva, že je to horor.:( Po shlédnutí trajleru a obsazení jsem jasně řekla ok, protože mám ráda Emilku. I když teda ke všem zrůdám ještě Transformer nábožný......, no, ale krásná Emilka s manželem dokonce vlastním ve filmu, to je jako Libuška a Josef. Tak jsme šli. Zážitek nevšední, ze začátku jsem měla strach, že se do toho ticha znemožním, protože 30 lidí v kině a dvacet chroupalo ten smrdutý popcorn, chlemstali colu a jiné čistící prostředky s dutými polky tak, že to slyšeli až v Benátkách a mě se chtělo na ně slušně zařvat. No dobře, přenes se přes to. V kině se nějak ochladilo, tak jsem si natáhla vestu přes ramena se zkříženým uchopením, jééénže, to jsem netušila, že právě teď to přijde, první lek tak silný, že jsem se té vesty jen pevněji chytla. A chroupalové byli ti tam. Všechny ty hororové ingredience se tu sešly a díky skvělému scénáři a hereckým výkonům to sedlo, jako byste šlápli na hřebík, ale přitom máte zkušenost jen s legem uprostřed chodidla. Banalita no, krev smyje plodová voda, zvýšené kmitočty máte na své straně a kdybyste chtěli nahodit jako Emilka, tak najednou zjistíte, že nejste ve filmu, ale že Vaše prsty utrpěly křeč, stále držíte vestu a že už je rozsvíceno. Přísahám Bohu, jestli uslyším cvrčka, cikádu nebo chrousta už navždy budu držet zobák.

• 10.2.2018  11:23
    7 životů (2017)

No tak snad, aby zůstalo všechno pěkně při starém. Pondělky na začátku a neděle na konci, jinak by v tom byl nepořádek, no ne?!

• 27.4.2018  22:45

Tak jsem si říkala, dám si pro jednou oddychovou ze střední k pohodovému slunečnému odpoledni po fakt náročné fyzické práci. Tak jsem si dala teda......Všechny ty známé scénáře bouřlivých večírků, ponižování slabších, odmítání těch pravých....stále stejné téma, ALE tady mi místo hranolek s tatarkou naservírovali vysokou roštěnou s pár snítky rukoly a dokonale glazovanou cibulkou. Stále dokola, jeden den, výborné a vůbec se mi dále nechce vykládat o čem to je, proč bych měla, když erudované analýzy již byly napsány někde kilometry nade mnou. Vážně velké překvapení, doporučuji. Občas mám pocit, že by takový restart vůbec neuškodil. A musím říct, že Zoey Deutch je překrásná.

• 12.4.2018  12:09
    Borg/McEnroe (2017)

Píše se rok 1980, "bezemoční" Borg hraje se značně labilním, ale vynikajícím McEnroem o pátý winbledonský titul. Famózní filmový zážitek. Tak dokonale zahrané, že jsem se při každém vyrovnání finálového zápasu chytala za hlavu a s tlakem 200 na 100, mě málem klepla Josefa, jako bych sledovala přímý přenos. Skvělá atmosféra filmu, podpořená vzpomínkami z dětství, díky, kterým pochopíme, proč jsou tací jací jsou. Přesto se přes obrovský rozdíl jejich povah nakonec staly nejlepšími přáteli. Výborný životní a sportovní zápas.

• 12.4.2018  13:13
    Bába z ledu (2017)

Moc si tu s náma nehrajou, co? :))) Inu, je to takový kus reálný člověčiny a to je dobře.

• 22.4.2018  00:05
    Dítě v pravý čas (TV film) (2017)

Velmi pěkně propracované téma. Ztráta dítěte bez odpovědí, bez ukončení. Pro rodiče je to snad horší, než kdyby byli postaveni před fakt, že jejich děťátko se našlo mrtvé. Přesto se s tím museli vypořádat, každý po svém.Do toho protkán osud nejlepšího přítele. To bylo velmi dobré a hlavně velmi lidské a od začátku asi nezastavitelné. Já jsem velmi spokojená a konec s mystickým nádechem mi přišel naprosto dokonalým završením takového příběhu. Je mi spíše smutno, jak jsou někteří tak moc deformovaní a šťastné konce v dramatech hodnotí, jako možná zklamání. To není chyba ve filmu, to je chyba v Metrixu některých životů. Bohužel.

• 27.1.2018  21:26

Jsem vůbec nečekala, že se tolik budu smát a taky jsem se strašně lekla toho krokodýla. :)))

• 22.3.2017  00:08

Viděla jsem trailer. Vážně jsem se těšila, i když jsem věděla, že animovanou, ze které jsem byla nadšená uvidím naprosto stejně, jen hranou. No viděla, až na pár odlišností. To by nebyli Amerikánci, abychom se nesetkali v dobové lince s nesmysly, jen proto, aby byla zachována rasistická korektnost a co víc, máme tu bonus duhové degenerace falus zu falusu. Achjo. Já se jen hrozím toho, kdy vznikne perníková chaloupka z kořenů, že tatínek byl černoch a matka běloška, kde nesmí být pozapomenuto, že z tatínkovi strany, byli strýčci gájové, nebo tety lesbenky, nic proti vám drahouškové, ale prostě, takhle mrvit historii a klasické pohádky, snad by to šlo i jinak....:( Se zbytkem jsem spokojená, pohádka se mi moc líbila. Dokonalé zvíře, krásná Bell, rozkošní pomocníčci.:) Za ty korektní kopance se mi tu pětku vůbec nechce dát, a tak přivřu oči a opakuji si je to pohádka, je to pohádka, je to pohádka, kterou máš moc ráda. 5*

• 2.5.2018  22:40
    Nepřátelé (2017)

Tohle je western ve westernovském světě ze všech posledních westernů nejwesternovatější. Od začátku až do konce poutavé. Slov minimum, vše podstatné se odehrává v gestech, ve tvářích, v pohledech a v mlčení, jejichž příčinou je jak dávná minulost tak i přítomnost. Vzhledem k historii velmi silný film. Christianův herecký výkon byl výborný, ale bez ostatních by to nebylo tak vidět. :)

• 13.5.2018  23:47
    Nikdys nebyl (2017)

A já se tak těšila. Taková témata, jako trauma zabijáka, politika a dětská prostituce nabízí sama o sobě ukousané rohy u polštářku a spoustu vycucaných hašlerek. Mohl z toho být vážně skvělý akčňák s nějakým tím psychologickým přesahem, ale bohužel. Je to takový ten film u jehož sledování jsem začala přemýšlet, jestli si ještě dám nohu za krk, pak jsem to začala zkoušet, za chvíli i druhou. Po další chvilce sledování jsem si vzpomněla, jak mi babička vyprávěla, že když si koupila první automatickou pračku, vzala si židli a sledovala jak pere.... No, nic. Nuda, fakt, že jo.

• 13.5.2018  21:49
    Nová šance (2017)

Když se stanete živou mrtvolou vedle svého dítěte, ať už jsou příčiny jakékoliv, jednou přijde možná den, kdy si uvědomíte, jak moc svou nevědomou sebelítostí svým nejbližším ubližujete. Často přitom stačí jen podívat se jiným směrem a nechat za sebou to, co už změnit nemůžete. Pak přichází nová šance.

• 30.5.2018  22:35

Něžný, romantický snímek plný fascinujících detailů, kterých si tak málo všímáme. Kdyby se lidé takovým způsobem vnímali navzájem, byly by vztahy mezi nimi mnohem opravdovější, láskyplnější a uctivější. Příběh dvou bytostí, jejichž cesty spojí snová komunikace jejich duší. Nádhera dotýkající se těla i duše.

• 10.2.2017  00:11

Právě viděno v kině. Čekala jsem, co z druhého dílu udělají. Potenciál to mělo, ovšem tvůrci si s ním nevěděli rady. Snaha oživit příběh by byla, ale spácháno nějak neumětelsky, jednou jsem se teda hrozně lekla... Dakota se snažila být o malinko "zralejší", ale spíše tak jen chvilkami vypadala. Předstírané orgastické vzrušení při prvních dotecích Mr. Graye? Au, to docela bolelo. Načež on hupky dupky po krátké vlhkosti, která u ní začala zřejmě již při pohledu do očí, na ni hned skočil, stále stejně, ale k příslibu svatby to zřejmě stačilo. Slabé, moc slabé, a to jsem romantička každým coulem. Bohužel pro mě to tentokrát ani soundtrack nezachránil. Dávám dvě za Jamieho snahu. Věděla jsem na co jdu, porno bych mít nemusela, ale takovou nudu také ne. Stal se z toho soft příběh který jsem sice sledovala, ale ne tak intenzivně abych si nevšimla, že nalevo slečny chroupaly dutě brambůrky a napravo starší ženy přežvykovaly ten příšerně smradlavý popcorn, jehož pach se mísil s parfémy z obou stran. Ani jeden závan nestál za nic. Cestou domů jsem přemýšlela, co si dám na žaludek. A na závěr musím poděkovat svému muži, že to se mnou přežil.

• 30.5.2018  23:22

"Tak v čem je problém?....Problém je, že mě vykastruje, vidím jí přicházet s obrovským nůžkami, jak teče krev a já už koule, koule moc nemám. To co zbylo, moc není, je to velmi skromné. Matka mě kastruje, otec mě kastruje i bratr až k smrti.".......terapie spisovatele, který píše s..... s lehkostí díky múze.:))) Tento film, se vůbec nekomentuje lehce. Je to totiž příběh dvou lidí tak živý, že se jeho opravdovost při troše divákových zkušeností, dostane až do morku kostí, kde umí slušně zabolet, ale i potěšit. Realita se díky Victorovi a Sarah dostala na plátno, aby mohla začít terapie filmem. Nemám dostatek slov chvály, tedy zůstanu u vynikající vztahové záležitosti a hodnotím 5*. Děkuji osmisetletému Pedrossovi za doporučení. ;)

• 26.8.2017  23:19

Já se nechala unášet příběhem a bylo to skutečně dobrodružství. Srdce mě sice párkrát zabolelo, slzy se mi do očí vehnaly, ale spíše z morálního pohledu, z lítosti nad lidskou hrdostí a slabostí, ale zároveň nad člověčenstvím a dobrotou srdce. Svěrákům se ten kousek moc povedl. Bez patosu podaný příběh jedné rodiny. Herci bez výjimky perfektní a Oldřich, toho bych vyzdvihla. Děkuji.

• 10.2.2018  11:05

Už jsem si myslela, že budu opěvovat krásný lidský příběh o ženě plné soucitu se zvířecí říší o tvrdém životě na česko-polském území a tak. Inu vlastně bych se moc nemýlila, kdyby mé nostalgické rozpoložení nenarušilo nenažrané, odporné a nesoudné stádo mysliveckých pablbů. Jakékoliv zvířecí přirovnání by bylo jen urážkou důstojné lesní zvěře. Jejich počínání korunoval stejně, slizký, rozbitého nosu hodný černoprdelník kázáním na kůru o velikosti člověka nad zvěří a přírodou. Přísahám, že kdybych u něčeho takového někdy byla a pokřiveného kněze slyšela, jala bych se srazit ho z jeho pomysleného nadčlověčenství, i kdybych k tomu měla použít, já nevím, cokoliv. Trošku spoiler: Vůbec se mi nechce napsat, že Dušinka byla fest trhlá a trošku magor. Ale udělat to musím. On jí vlastně nikdy nikdo nepomohl, nikdo jí neposlouchal, nikdo nevyšel vstříc z orgánů k tomu určených, pouze se jí vysmívaly. Bezmoc je hrozná mrcha. Buď dovede člověka do spravedlnosti vlastních rukou, která ovšem v tomto případě zní, nadřadit zvířecí život nad lidský a to dobré není v žádném případě a nebo se smíří a přijme fakt, že je obklopen lidskými zahnívajícími veletrusy. Hranice toho je tenká. Film se mi celkově líbil, herecké výkony Agnieszky a jejích nejbližších, byly prostě člověčí, stejně tak druhá strana nízkých povah a pokřivených charakterů. Někteří Brblalové zde mají námitky v souvislosti s knihou.....Naštěstí na ČBDB nejsou někteří tak přísní a film uznávají. Já jsem knihu nečetla, ale chystám se na to, takže až si jí přečtu, tak to tu přepíšu, možná něco dopíšu a možná s tím vůbec nehnu. :)

• 7.4.2017  21:55
    Robinsonův ostrov (TV pořad) (2017)

Vážně nemůžu dát ani jednu, nezachrání to ani ten kouzelný ostrov, protože pořad sám o sobě a jeho účastníci jsou tak zoufalí, že by se snad někteří měli dobrovolně zahrabat do písku a se sepjatýma rukama na hrudi zpívat Agnus Dei.

• 24.9.2017  00:26

Inu, kdo nechce vidět, neuvidí.Rozjíždí se nám tu stejná hra, ale lidé se prostě nepoučí.

• 27.12.2017  22:21

Téééda, po minulém velkém zklamání, kde se jen vykrádalo, lítalo se zbůhdarma sem a tam a vůbec to vcelku byla hrozná nuda, poslední Jedi, vystřelil opět ke hvězdám. Fyzické boje střídaly se naprosto bravurně s boji vnitřními. Akční scény byly tak akční, že jsem se chvilkami přistihla, jak zapřená v sedadle rostu a podpatkem se snažím provrtat díru do podlahy. Mistr Yoda předal v krátkém okamžiku, hluboké poselství o pokoře a víře pro všechny učedníky i "Mistry" všeho druhu. Bylo to zkrátka vtipné, napínavé, dobrodružné a tak. V neposlední řadě skládám poklonu Carrie Fisher, která byla úžasná a velmi krásná. Úctyhodná tečka za její kariérou. Opravdu parádní zážitek.

• 20.2.2018  21:01

S tímto filmem jsem trošku váhala, protože nemám ráda Čekýho a to, že vůbec. Jeho na nervy jdoucí uřvané křepčení je mi bytostně protivné. Nakonec jsem sebrala odvahu a udělala jsem dobře. Cizinec mě velmi mile překvapil. Bylo to poutavé, napínavé, herecké výkony bez výjimky perfektní. Mohu jen doporučit. Čekýho jsem sice nezačala mít ráda, ale uznávám, že mu role vážného Zora mstitele sedla.

• 7.7.2017  12:51
    Velký dar (2017)

Parádní film o jedné geniální holčičce. Moc se mi to líbilo a za 59:20 musím dát pětku, to je vzkaz pro všechny!

• 29.10.2017  11:33

Občas jsem se hodně smála, pak tam, ale byla místa, která bych odpálila odpadem. A už vůbec nechápu, proč chvilkami tak přehrávaly, hlavně tedy Táňa. Za sympatie ke Kláře, Ondrovi, Petře, protože ta tu krávu zahrála fakt dobře :), panu doktorovi, takové hezké tři. :)

• 14.2.2018  00:12
    Wonder Woman (2017)

Warrior Woman amazonka Diana und ich war z toho Alenka in Wonderland. To byla, ale nuda, terrible! Cuando wonder mujer zapíchla toho generale, dachte ich lo haré Rolling auf dem Boden. Ancora yo skládala fusekle, sonst konnte la muerte von der noia kommen. Następnym razem es wird maybe lepší, pero manchmal is keine příště better. E kala mai .... 1*

• 28.4.2018  23:04

To byla pecka. Akce od začátku do konce, vtipné to bylo a Samuelovi a Ryanovi to společně klapalo, jako hodinky. Výsostně jsem se bavila a Salma je nádherná, prostě nádherná.

• 10.2.2018  11:15

Náhodou to bylo parádní dobrodružství tedy z pohodlného křesla s kakaem v ruce. Zažít bych to nechtěla ani náhodou, vzhledem ke stařeckému věku by mě snad dnes něco tak praštěného ani nenapadlo, mám totiž v rukávu šílenější trumfy, jako vyhrát závod ve sjezdu ze schodů na kolečkovém křesle v domově důchodců a navádět k tomu ostatní a tak vůbec .:) Každopádně Daniel nám zde opět předvedl, že z Herryho již dávno vyrostl a že je již zralý na odvážnější znaménko na čele než je nějaký blesk....modří vědí... :))) Nejsem zřejmě tak přecitlivělá na výběr herců, tedy že takovou roli by měl dostat asi mužný dvoumetrový typ s pekáčem buchet jak na břiše, tak i v ranečku s vousem plno až jako chlap, nebo co.... Ne, dostal jí Daniel a zhostil se jí naprosto bravurně. Při svých 1660 milimetrech zahrál chlapa dobrodruha se vší úctou a za tomu čest.

• 8.1.2018  00:19
    Čertoviny (2017)

Mně se pohádka líbila moc. Měla vše, co má mít. Ponaučení, šťastný konec a neřád byl potrestán. Zdeněk Troška má opravdu velký talent, zahrát na strunu lidskosti a povznesení duše. Zde díky obrazům přírody naší krásné země a hodnotám, které by měly vyhrát nad vší lidskou chamtivostí a nízkostí. Občas jsem s některými hereckými výkony měla kříž. Sára Sandeva, kterou jsem naposledy viděla v Gymplu s (r)učením omezeným a v Raplovi, byla nešťastná jak šafářův dvoreček víc, než musela být. Richard Jaroslav Müller, trošku života do toho umírání by neškodilo. Dobrého bych vyměnila za Heřmánka nebo Csongora Kassaie. Zato Oldřich Navrátil byl hvězdný, kdykoliv viděl zlaťáčky měla jsem pocit, že ho klepne Josefa, a Jaromír Nosek má prostě pro takový šlendrián herecké střevo. David Gránský a Jana Bernášková sedli, jako puel na hrnec. Nakonec, ale tu pětku stejně nedám, protože tam bylo příliš mnoho dlouhých, protahujících momentů, kdy jsem se skoro nudila...

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14