Zuzanka

Zuzanka

Zuzana Stohelitská

Česko

19 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
  • 29.5.2018  22:21

  To bylo tak akční, že jsem si ani nestačila nalít vodu. Výborné, svižné drama o teroristech, párku správňáků a prohnilém parchantovi.

  • 17.5.2018  20:05
  Pád nebes (2002)
  ****

  "A já vím, kdo Jste Vy........ Pečovatel.......Psychiatr.....v tom není rozdíl"...:))) Milý, člověčí film o obyvatelích jedné psychiatrické léčebny.

  • 15.5.2018  14:34
  Fighter (2010)
  ****

  Je to jako zázrak, když v takové rodině imbecilů vyroste charakter. Chvilkama jsem si říkala, kdy už té mámě a zbylému slepičenstvu někdo zavře zobák. Celá sláva Dickyho byla tatam a on si pořád myslel, že je king, fakt mi neskutečně lezl na nervy. A to, že přestal brát mě nijak neobměkčilo, jen jsem si řekla, že už bylo na čase, ale protivnej mi zůstal, což znamená, že to Christian zahrál perfektně:) horší je, že ten skutečnej působí, jako zamrzlej "king" i v reálu. Trošku jsem si o životní cestě Mickyho a Dickyho početla, poslechla pár rozhovorů a musela jsem uznat, že oba herci vystihli povahy bratří Wardů pravověrně. Z filmu celková spokojenost. Líbí se mi tyhle příběhy o vůli o překonávání sama sebe, smiřování se s tím co se změnit nedá, třeba rodina. :))) A abych nezapomněla zaplaťpánbůh za Charlene. :)

  • 13.5.2018  23:47
  Nikdys nebyl (2017)
  *

  A já se tak těšila. Taková témata, jako trauma zabijáka, politika a dětská prostituce nabízí sama o sobě ukousané rohy u polštářku a spoustu vycucaných hašlerek. Mohl z toho být vážně skvělý akčňák s nějakým tím psychologickým přesahem, ale bohužel. Je to takový ten film u jehož sledování jsem začala přemýšlet, jestli si ještě dám nohu za krk, pak jsem to začala zkoušet, za chvíli i druhou. Po další chvilce sledování jsem si vzpomněla, jak mi babička vyprávěla, že když si koupila první automatickou pračku, vzala si židli a sledovala jak pere.... No, nic. Nuda, fakt, že jo.

  • 13.5.2018  22:41

  Občas ani sebelepší učitel nenapraví pokřivený charakter každého studenta, vždy se najde jeden dva, kteří to prostě jinak nechtějí, naštěstí to, ale není většina. Film apelující na ty nejvyšší hodnoty lidské společnosti.

  • 13.5.2018  22:18

  Jo, kdyby to šlo všechno opravit, napravit, přeonačit cestováním v čase, bylo by to jednoduchý. Každý zásah má následky, teorie motýlích křídel není žádná legranda. I přes pár nesmyslů hodnotím plným počtem, protože vcelku se mi to líbilo.

  • 13.5.2018  22:04

  Tak nějak to vypadá, když je jeden horší než druhý.

  • 13.5.2018  21:49
  Nová šance (2017)
  ****

  Když se stanete živou mrtvolou vedle svého dítěte, ať už jsou příčiny jakékoliv, jednou přijde možná den, kdy si uvědomíte, jak moc svou nevědomou sebelítostí svým nejbližším ubližujete. Často přitom stačí jen podívat se jiným směrem a nechat za sebou to, co už změnit nemůžete. Pak přichází nová šance.

  • 12.5.2018  22:52

  Takový film, dokáže chytit za srdce. Goldie s Edwardem byli naprosto úžasní. Ona mu pomáhala svou divokostí a bezelstností a on jí nakonec zachránil před ní samou. Do toho Eileen Heckart, která dokonale dokořenila celý děj. Takový meditační filmík. :)

  • 12.5.2018  22:28

  Ingrid Bergman byla naprosto fantastická. Usedlá, velmi oddaná zubní sestra s naprosto dokonalým smyslem pro sarkasmus, ve vedlejší roli Goldie, milenka se smyslem pro spravedlnost a zubař Walter se smyslem pro sobectví. Vtipná a zároveň citlivá komedie.

  • 12.5.2018  22:18

  I přes dlouhou stopáž se mi tento příběh o nenaplněné lásce moc líbil. Díky dějové pestrosti, setkávání obou zamilovaných v různých obdobích, politickým nepokojům a dalším zlomům, dokáže diváka udržet v pozornosti až do konce. I když tušíme, stejně jsme zvědaví, jak to s nimi dopadne, protože jejich láska byla nedotknutá a proto zůstala čistá a to je na tom krásné.

  • 12.5.2018  18:02
  Christine (1983)
  ***

  Tak žádný Herbie tedy nebyla, ale co je to láska jí bylo celkem jasný, potvora. :D

  • 11.5.2018  23:51

  Komedie postavená na různých scénářích. Připravte se na opravdu ujeté příběhy, ještě více ujeté, než byste si dokázali i v těch nejbizarnějších snech představit :))) Trošku se divím tomu nízkému hodnocení, je možné, že jsem měla jen passend náladu. Dva z nich bych tedy i tak poslala okamžitě do šrotu, ale jinak jsem se u těch úchyláren docela bavila. Určitě tomu přispěl i skvělý výběr herců. Měla jsem dokonce možnost necítit takový odpor k Emmě Stone, která na mě svou vytlemeností snad poprvé neprskala z obrazovky, fanouškům se omlouvám.

  • 11.5.2018  22:29
  Bůh masakru (2011)
  ****

  Výborná konverzační komedie skvělí herci a musím souhlasit s Brblalem, že Christoph Waltz byl famózní, tedy dokud mu nesebrali lízátko a Jodie Foster zahrála nepřekonatelně hnusnou, afektovanou kravku také na výbornou. :))) Více k tomu mám už jen tři vypovídající momenty:))) 1, 2, 3. Báječně jsem se při tom bavila.

  • 9.5.2018  23:21

  Nejsem až tak hororový divák, sem tam občas něco. Tohle období mi skončilo někde u Slimáka a Fredieho. Poněvadž tady už nemůže nic překvapit, buď Jste rozřezáni Sawem nebo Vás něco sežere, žralok, chobotnice nebo jiná potvora. ALE, když přijdete z práce a drahá polovička má plán, že jako do kína a jestli neva, že je to horor.:( Po shlédnutí trajleru a obsazení jsem jasně řekla ok, protože mám ráda Emilku. I když teda ke všem zrůdám ještě Transformer nábožný......, no, ale krásná Emilka s manželem dokonce vlastním ve filmu, to je jako Libuška a Josef. Tak jsme šli. Zážitek nevšední, ze začátku jsem měla strach, že se do toho ticha znemožním, protože 30 lidí v kině a dvacet chroupalo ten smrdutý popcorn, chlemstali colu a jiné čistící prostředky s dutými polky tak, že to slyšeli až v Benátkách a mě se chtělo na ně slušně zařvat. No dobře, přenes se přes to. V kině se nějak ochladilo, tak jsem si natáhla vestu přes ramena se zkříženým uchopením, jééénže, to jsem netušila, že právě teď to přijde, první lek tak silný, že jsem se té vesty jen pevněji chytla. A chroupalové byli ti tam. Všechny ty hororové ingredience se tu sešly a díky skvělému scénáři a hereckým výkonům to sedlo, jako byste šlápli na hřebík, ale přitom máte zkušenost jen s legem uprostřed chodidla. Banalita no, krev smyje plodová voda, zvýšené kmitočty máte na své straně a kdybyste chtěli nahodit jako Emilka, tak najednou zjistíte, že nejste ve filmu, ale že Vaše prsty utrpěly křeč, stále držíte vestu a že už je rozsvíceno. Přísahám Bohu, jestli uslyším cvrčka, cikádu nebo chrousta už navždy budu držet zobák.

  • 8.5.2018  23:33
  Nevěra (2012)
  ****

  To vůbec nebyla špatná hra s lidskými myšlenkami, představami a touhami.

  • 7.5.2018  00:24

  Elitní nacistické školy, jejichž cílem bylo vychovat zfanatizované, bezcitné vrahy pro zachování čisté rasy a slávu Führera. Více jak 17 000 dětí prošlo branami oněch ústavů. Mnohem dříve, než jsem se dostala k tomuto filmu jsem četla o těchto školách v německých historických dokumentech. Vy, kteří zde píšete, že to film ukazuje přehnaně, a že je to spíše neuvěřitelné a na city diváka tlačící, dostudujte si historii a zachované dokumenty těch, kteří to prožili. Ve skutečnosti to bylo totiž ještě mnohem horší. Vždyť to byly jen děti a to, že mnoho z nich cítilo fašistickou ideologii jako zvrácenou a špatnou, je přece normální u každé lidské bytosti se svědomím a zdravým rozumem. Děti byly přísně vybírány dle parametrů čisté rasy a rozhodně si nebyly vědomy toho, že jdou do škol, které z nich mají vycvičit vrahy. Oni byli hrdí a přesvědčení, že jdou bojovat za slávu svého vůdce, většinou z přesvědčení rodiny. Němci mají ve své povaze velký respekt k disciplíně, a proto se povedlo z většiny z nich vyrobit fanatické, za sebe nemyslící roboty. Ale v prostorách zmíněných ústavů se ještě u některých odehrával vnitřní boj a já jsem velmi ráda, že právě to film ukázal. Absolutně to nevnímám, jako nějaké citové hrátky s divákem, v takovém tématu to snad ani není možné. Při sledování Napoli jsem si vzpomněla ještě na jiný film a to https://www.csfd.cz/film/404030-jeder-stirbt-fur-sich-allein/prehled/, kde rodiče přijdou ve válce o syna a otec si uvědomí, jak ubohá sláva Führera za kterou sám dříve velmi stál, je a o co vlastně jde. Statečně se se svou ženou snaží varovat ostatní, že i jejich synové budou zabiti. Probudí se ze sna této falešné a vražedné ideologie. A to stejné se i zde odráží v přátelství Fridricha a Albrechta a to je apel, to je poselství.Takže dle mého, je film dokonale vyvážený a tu pětku si zaslouží.

  • 6.5.2018  22:38

  "Je možné odporovat nenásilně?....Chtěl bych si to myslet.." Tenhle kluk měl charakter, cit pro rozpoznávání dobra a zla, svědomí a vědomí o spravedlnosti a zodpovědnosti a to vše ve své silné osobnosti velmi dobře zakořeněné. Jinak by ho jeho debilní, slabý, ubohý bezcharakterní otčím zlomil. On mu, ale jen na chvíli zamlžil zrak a zvýšil agresivitu, ono totiž není úplně jednoduché přenést se přes domácího tyrana bez následků. Výborný film asi nejlepší, který jsem s touto tématikou viděla.

  • 5.5.2018  23:57

  Takový obyčejný romantický příběh s dramatem. ALE, Němci tomu dali šťávu, vtip, skvělou doprovodnou hudbu a hlavně žádná americká klišé. Zároveň díky hereckým výkonům, Jessica Schwarz und Max Riemelt je tento velmi výjimečný, svižný, citlivý a vcelku se na to moc hezky dívalo. Já dávám za pět.

  • 4.5.2018  23:51

  V jeden svatební den, nám zde naservírují politickou scénu, rodové tradice, hrdost a pýchu, náboženství a blbství byrokratů. Co ve mně, ale z tohoto filmu zůstane, je nádherná nevěsta, která se pomalu smiřuje s tím, že sňatkem s dosud pro ní neznámým ženichem, se loučí s rodinou, kterou už díky tamním zákonům nikdy neuvidí. Silné spojení s její sestrou, která též nemá na růžích ustláno, ale věci je třeba řešit a občas to i jde, i za takových zapeklitých okolností. Po shlédnutí filmu jsem ještě mnohem šťastnější, že jsem se narodila tam, kde jsem se narodila, a že mohu žít spokojeným životem. Kéž by se takového požehnání dostalo každé syrské nevěstě.

  • 4.5.2018  23:15
  Freistatt (2015)
  ****

  Emočně silný příběh o tom, jak fungoval jeden z mnoha ústavů pro chlapce na převýchovu. Který kvalifikovaný blb si kdy mohl myslet, že ponižování, fyzické tresty a týrání udělají z "grázla", kterého se často jen někdo potřeboval zbavit, lepšího člověka. Ale tak na zlomení osobnosti to mohlo být dobré.:( Ta matka by zasloužila pugét velmi ostnatých růží. Já jsem se vlastně vůbec nedivila tomu, jak se nakonec zachoval, bylo mi ho celou tu dobu nesmírně líto. Nejhorší je fakt, že se to vůbec dělo a nejen v Německu.

  • 4.5.2018  22:42

  "Měl všechno, co si ostatní přáli, práci, rodinu, dítě a šťastný život. Je to opravdu všechno?" No to je otázka. Mladej a blbej blbne, to bývá normální. Když, ale začne blbnout znova, v době, kdy má rodinu a ještě přidá pár gramů silnějšího matroše navíc, je zaděláno na pořádný průšvih. Kamarádi odpadli jeden za druhým a hlavní hrdina končí v léčebně. On to, ale zvládl díky rodině, sportu a vlastní vůli. Vyhrál zápas nad sebou. Velmi inspirativní film podle skutečné události.

  • 4.5.2018  18:09
  Vyjdi ven (2010)
  *****

  To bylo naprosto dokonalý a ten šok na konci. :D

  • 3.5.2018  22:35
  Volný pád (2013)
  ****

  Měla jsem trošku obavu vidět Maxíčka v roli švůlí, ale on díky svému charisma byl i tak moc sexy, ale to byl, i když hrál psychouše. Je to brouček. :) Mám pro něj trošku slabost, no. ..:) Film je to celkem těžký. Neustálý vnitřní boj, vášeň, touha a strach ze ztráty rodiny, kterou Hanno Hoffler prožívá. Jenže jak tohle jednou vyleze ven, není cesty zpět, nejde to zastavit a jednou si takový člověk musí uvědomit, že v tom má vlastně jasno. Díky hlavním hrdinům je Volný pád velmi působivé drama.

  • 2.5.2018  22:40
  Nepřátelé (2017)
  *****

  Tohle je western ve westernovském světě ze všech posledních westernů nejwesternovatější. Od začátku až do konce poutavé. Slov minimum, vše podstatné se odehrává v gestech, ve tvářích, v pohledech a v mlčení, jejichž příčinou je jak dávná minulost tak i přítomnost. Vzhledem k historii velmi silný film. Christianův herecký výkon byl výborný, ale bez ostatních by to nebylo tak vidět. :)

  • 1.5.2018  13:53

  Tyhle filmy o válečných reportérech se těžce komentují. Hrůzy, které jim prošly objektivy, není divu, že si odnášeli traumata někdy i na celý život, pokud tedy své výpravy přežili. Určitě zaslouží úctu a respekt. Harrisonovy květy jsou výbornou sondou do jejich života.

  • 1.5.2018  13:14

  Naprosto bláznivá divočina, která je dokonale namíchaná s životně důležitými prvky týkajících se každé bytosti. Ducha filmu dokonale vystihuje List Korintským 13, který je v něm citován. Bez lásky nejsem nic 13 Kdybych mluvil v jazycích lidí i andělů, bez lásky je to jen dunění zvonu, řinčení činelů. 2 Kdybych uměl prorokovat, rozuměl všem tajemstvím, měl všechno poznání a víru, že bych i hory přenášel, bez lásky nejsem nic. 3 Kdybych rozdal vše, co mám, kdybych dal i vlastní tělo, abych se proslavil, [a] bez lásky je mi to k ničemu. 4 Láska je trpělivá, je laskavá, láska nezávidí, láska se nevychloubá ani nepovyšuje; 5 není hrubá, nehledá svůj prospěch, není vznětlivá, nepočítá křivdy, 6 není škodolibá, ale raduje se z pravdy; 7 všechno snáší, všemu věří, vždycky doufá, všechno vydrží. 8 Láska nikdy neskončí. Avšak proroctví – ta zaniknou, jazyky – ty umlknou, poznání – to pomine. 9 Jen z části totiž poznáváme a jen z části prorokujeme; 10 jakmile však přijde dokonalé, tehdy to částečné zanikne. 11 Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, myslel jsem jako dítě, měl jsem dětské názory; když jsem však dospěl, s dětinskými věcmi jsem se rozloučil. 12 Teď totiž vidíme jako v zrcadle, nejasně, ale potom tváří v tvář. [b] Teď poznávám částečně, ale potom poznám plně, tak jako Bůh zná mě. 13 Do té doby nám zůstává víra, naděje a láska, tato trojice; ale největší z nich je láska.

  • 1.5.2018  12:48
  Trumbo (2015)
  *****

  Vynikající životopisné drama o jednom statečném komančovi a demokraticky pokrytecké Americe.

  • 1.5.2018  12:31
  Jsem vrah (2016)
  *****

  Výborná psychologická kriminálka. Pátrání po masovém vrahovi, jeho vyslýchání, nedostatek důkazů, stále mnoho otázníků a do toho charakterový úpadek jednoho z vyšetřovatelů. Dobře zpracované, výborně zahrané.

  • 1.5.2018  12:10

  "Odpuštění, je jen obětování, malého místa v srdci." Jeden z nejkrásnějších filmů o lásce, oddanosti a vyrovnávání se s těžkými ranami osudu, který jsem kdy viděla.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace