KanjiVital

okres Kroměříž
Student

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 16.8.2019  11:54

Pohodlně se usaďte, vypněte si své mobilní telefony, a vychutnejte si podmanivou retro jízdu, z níž sálá čirá láska k filmařskému řemeslu. Společnost Vám na této cestě bude dělat dokonale sehraná dvojice svérázných kamarádů na ŽIVOT a na smrt. Odměnou za trpělivost budiž grandiózní finále a vzpomínka na pestrobarevný trip - jó, to bylo TENKRÁT V HOLLYWOODU.

• 31.3.2019  19:11

Někde na pomezí mezi genialitou a šílenstvím, ale riskovat se zkrátka vyplácí.

• 1.1.2019  19:13
    Velká hra (2017)

Tleskám za dokonalou souhru mezi kostýmy, kamerou a dekoltem Jessicy! Ruku na poklopec, v tom jsem se ztrácel víc jak v pokerové terminologii a řeči čísel. Kampaň #MeToo odpustí, protože tomuto kvalitnímu snímku přeci jen vévodí silný příběh s inteligentními a vytříbenými dialogy. Sorkin prostě umí!

• 31.12.2018  15:56
    Příběhy obyčejného šílenství (divadelní záznam) (2009)

Jak zhodnotit můj vztah k něčemu tak existenciálně ujetému a osobitému? Snad parafrází ze samotného představení: to, co začalo jako ŠÍLENSTVÍ, skončilo jako LÁSKA.

• 26.8.2018  09:52
    Jízda (1994)

Nejzbytečnější píseň Buty a film Jana Svěráka. Nikoliv Jízda, ale všeobjímající nuda a prkenné herecké výkony všech zůčastněných.

• 29.7.2018  23:36

"Náš chřtán je pln vzlyků, skučíme a poštěkáváme chtíčem, uchvacujeme se zuby; a co z toho vznětu bude nazítří?... Posléze všechno zevšední a budeme spáti jako sochy. Avšak MARKÉTA? Její strach je jadérkem jádra. Je duší lásky!", a proto je LÁSKA k tomuto českému filmu všech filmů "lékem od násilí a klíčkem k tajemství světa."

• 23.7.2018  20:36

"To je tak nádhernej film, že by ho musel zakázat i Dubček." - František Vláčil

• 23.7.2018  15:11
    Milda (2017)

Kde začít? Popel paní Jakešové v obýváku, napěchovaný mražák švestkovými knedlíky, Mildův bratr hrdě zpívající "Internacionálu" oděn v hodinkách se srpem a kladivem... resumé: tragikomický příběh ze života jednoho rudýho pradědka. UPOZORNĚNÍ: tento komentář může obsahovat antisocialistické prvky, které mají za cíl zesměšnit a pošpinit "pohádkových" 40 let totalitního teroru lidové demokracie. Na závěr se snad sluší citovat jednu z mnoha osobností, které onen režim znemožnil jakoukoli další tvůrčí činnost a zhatil tak velice slibně rozjetou filmařskou kariéru: "Komunismus, to je takové lízátko pro hodné děti, příslib zahalený do tajemné jednoduchosti primitivních představ o štěstí. Problémy, konflikty a nesnáze v něm neexistují. Jenže každý ví, že ta pohádková pohoda je nesmysl, že to je nedůstojné inteligentního člověka, aby to přijal do víry, ale nikoho ani nenapadne dumat, jak to skutečně bude vypadat." (Pavel Juráček, Praha 17. srpna 1959)

• 11.1.2018  23:35

LEMMY měl pár týdnů před smrtí. Zubatá si na něj těžce brousila kosu. Přesto nepůsobí jako karikatura sama sebe. Loučí se s grácií sobě vlastní a s pozemským životem... ikona, která navždy přetrvá v našich srdcích (objektivnost ode mě neočekávejte), protože LEMMY byl a bude jenom jeden... motörhead!!!

• 28.9.2017  22:59

Důstojná tečka černokněžníků, jejichž stopa je v hudební historii a terminologii nesmazatelná. Přímý úder všem škarohlídům a kritikům, po kterých tu v současnosti a ani za 50 let nezůstane ani jedna zmínka a skončí v propadlišti dějin. Slyšte ty věčné a ikonické zvony!

• 25.6.2017  22:43
    Paterson (2016)

Taková poezie všedního dne...

• 4.6.2017  14:36
    Rammstein: Paris (koncert) (2016)

Dokonalý spektákl! Je ještě vůbec možné zdokonalit už tak dokonalou show bez jediné chybičky a slabého místa?! Nebál bych se, že by tahle německá partička již nedokázala překvapit a šokovat dál, jak činí již od svých začátků. Střihač tohoto koncertu sice asi usiloval o vyvolání epilepsie u diváka, ale R+ zkrátka nejsou určeny pro slabší nátury. Zážitek a názorná ukázka toho, jak má vypadat rocková show v 1. lize!

• 19.3.2017  11:27
    Rozsudek (TV seriál) (2014)

Zpracování průměrné, ale plusové body za občasný výskyt hereckého ansámblu z Divadla Petra Bezruče a podmanivý hlas Norberta Lichého.

• 17.2.2017  10:05

#akce #jizda #nostalgie #Spud #kokain #Begbie #vybratsibudoucnost? #vybratsizivot? #totalnibezvychodnost

• 8.9.2016  22:50

"Spadl si z nebo a nouzově přistál..." - Hudební a emocionální katarze mistra Cavea.

• 4.8.2016  09:48

Od tohoto filmu sem měl hodně velké očekávání, a na rozdíl od bezpohlavních Avengerů jsem dostal přesně to, co jsem chtěl, aby mi bylo naservírováno: slušný příběh, dobrá akce, pořádné napětí, skvělé hlášky a nadupaný soundtrack až po okraj, který tu nebyl od dob Watchmenů. No a koho vyzvednout? Určitě neodolatelnou Harley Quinn v podání Margot Robbie, která si film tak trochu ukradla pro sebe a především pak pánské části obecenstva se bude tajit dech při každé její scéně.

• 1.8.2016  20:12

POZOR!!! SPOILER!!! Nejlepší okamžik tohoto "trháku" přijde zhruba po 141 minutách se závěrečnými titulky. Film, který není postavený na vodě, ale někde nekonečně daleko ve vzduchoprázdnu. Velké nabubřelé NIC, po jehož shlédnutí se stávám raději nedobrovolně dobrovolným členem Suicide Squad...

• 30.7.2016  09:34
    Nahý (1993)

Film o "ztracených existencích", ale taky dost možná o každém z nás, jestliže odmítáme dobrovolně zavírat oči před všeobjímající absurditou světa. Vyšperkované dialogy, které sice nepoberete všechny (to není v lidských silách), ale po projekci vám ještě dlouho budu hloubat v hlavě. O to větší důvod si tento film pustit znovu! V neposlední řadě naprosto úžasný David Thewlis ve své životní roli "novodobého Sókrata", který byl oceněn zcela po právu, což kategoricky neplatí u všech oceňovaných. Závěrečná scéna, při které zdecimovaný hlavní hrdina skáče po jedné noze vstříc svému životnímu osudu (?) / postoji (?) / smyslu (?) za zvuku ústřední melodie, nenechá nikoho v klidu a ani na pochybách, že byl svědkem něčeho výjimečného a neopakovatelného.

• 28.7.2016  09:25
    Matrix (1999)

MATRIX je nepřekonatelné revoluční a vizionářské dílo, které obstojí ve zkoušce času, nesmazatelně se vám vryje pod kůži a už nepustí do konce vašich dnů... "you take the RED PILL, you stay in Wonderland, and I show you how deep the rabbit hole goes..."

• 14.2.2016  14:29

"Podívej se na to. Podívej se na to všechno. Je to kurva bordel, ale líbí se mi to! Je to k popukání. To je svět, a ten se skládá z malinkatých kousků výkalů. Blbost. Chaos je blbost. osobnost je blbost, všechno je blbost, ale jakmile to pochopíš, zjistíš, že v životě je všechno možné. ACH ANO, SVOBODA JE HOVNO. HOVNO JE SVOBODA. JAKMILE TO POCHOPÍŠ, JE MOŽNÉ COKOLIV."

• 29.9.2015  23:49

Fenomenální a nadčasové dílo, jehož nesmrtelný význam pomohla moderní technologie zdůraznit! Kdo neviděl a neslyšel ZEĎ, jako by ani nebyl, protože nepoznal sám sebe.

• 18.6.2015  20:22
    Fotograf (2015)

Životopisný film, který je "volně inspirovaný některými motivy ze života Jana Saudka", je redukován na pouhé bulvární epizody ze života starého chlípáka. Ono se taky není čemu divit, když zároveň spolupracoval na scénáři. Vytvořil si tak vlastní a silácký obraz sebe sama. Jaká to škoda! Saudek měl neopakovatelnou příležitost nahlédnout do svého nitra, hodnot, talentu, místo toho ale jen přiživil svůj neslavný veřejný obraz . Zůstal skrytý ve své ulitě a nadále zůstane. Jedno skromné přání na závěr: snad se nedočkáme podobného jednostranného příběhu i od Sáry Saudkové - uštědřete nás!

• 18.10.2014  01:40

Nick Cave - charismatický dandy a hlas, démonický performer a skladatel, svébytný básník a spisovatel... Umělec, renesanční muž, který vyniká ve všech oblastech svého zájmu. Toto je 24 hodin v myšlenkovém světě této pozoruhodné osobnosti. Nevinný nápad, dovedený k dokonalosti.

• 7.9.2014  12:22
    Zahrada (1968)

Výpověď o jedné době, z které tuhne krev v žilách: "Víš, řeknu ti, takovej živej plot, ten má něco do sebe. Ono je v tom něco takovýho opravdovýho, živýho. Jenže aby byl plot dobrej, tak se musí sem tam přistřihnout, musí se pěstovat, jako všecko. Já už mám na to svůj systém. Víš, třeba takovýho inženýra sázím mezi dva řezníky a naopak."

• 1.9.2014  22:35

Epické a monumentální dílo! Scénář, nad kterým jeho tvůrce strávil neuvěřitelných 12 let života! Herecký vrchol Jamese Woodse a jeden z vrcholů Roberta De Nira! Morriconeho hudba! Ta melancholická a oduševnělá scenérie, jež zcela harmonizuje se svým filmovým bratříčkem. 229 minut blahodárného a metaforického koktejlu! Jde o pouhý sen, halucinaci nadměrného konzumenta opia? Nostalgickou vzpomínku na přátelství a dětské časy? Výraz svobody, volnosti a úlevy? A nebo… Sergio Leone posbíral to nejlepší z gangsterského žánru a vytvořil něco tak diametrálně odlišného, že se to ani slovy nedá popsat. Jak už to však u velkých děl bývá, tak i v tomto případě nebyl tento snímek svou dobou úplně kladně přijat a zaslouženého uznání a ovací ve stoje se dočkal až po více jak 20 letech od svého vzniku. Vavřínů slávy za svůj nejlepší film se tak jeho velký tvůrce bohužel nedožil.

• 12.7.2014  11:27
    Památkáři (2014)

Skvělé herecké obsazení dělá z tohoto filmu divácky atraktivní a příjemnou podívanou. Clooneyho snímek na plejádě věhlasných hvězd plně stojí, ale zároveň taky nevyhnutelně padá. Neznám knižní předlohu, ale jsem přesvědčený o tom, že námět v sobě skrýval daleko větší potenciál, než se nám ve finále dostalo. Z toho důvodu se sám sebe ptám, jestli by nebyl pro tento patriotický film daleko případnější název: "Hledání Gentského oltáře a Michelangelovi Madony s dítětem"?

• 11.7.2014  13:49
    Noe (2014)

Problém tohoto filmu spočívá v tom, že je naprosto žánrově rozkolísaný. Dočkáme se akčního sci-fi s kamennými Transformers, psychologického thrilleru (kde namísto běsnícího Jacka Nicholsona z Shining pobíhá zabiják dětí Russell Crowe) a na závěr rodinného dramatu, jež vyústí do patetického závěru s rádoby morálním poselstvím. Cením si Aronofskyho snahy zpracovat starozákonní látku po svém, ale zároveň doufám, že bude mít pro příště natolik omezený rozpočet, aby dokázal udržet svůj hormon na uzdě. Noe je totiž pouze dobře natočený televizní biblický film, což je k velikosti jeho tvůrce (myšleno Aronofskyho) zatraceně málo.

• 6.7.2014  17:39

Hravý animák a nostalgický návrat do dětských let, kdy se kvalita měřila kreativitou a nikoliv dotykovými schopnostmi dnešních tabletových dětí. Postava, kterou si zamilujete: legový Batman.

• 4.5.2014  12:31

"Sabbati" se konečně dočkali záznamu vystoupení, který je adekvátní jejich legendě (předešlý počin "The Last Supper" byl skvělý v tom, že kapela byla ve své původní sestavě a všichni na vrcholu svých fyzických sil, ale naprosto nedostatečný v tom, žel byl záznam necitlivě přerušován rozhovory se skupinou, a to dokonce během jednotlivých skladeb). Atmosférou i hudebně je "Live... Gathered in Their Masses" bezkonkurenční! Kapele šlape jak dobře namazaný stroj, ale příliš nepřekvapí fakt, že "Madman" začíná být karikaturou sebe sama. Přesto v tom je jisté kouzlo, protože jeho nezúčastněný až démonický pohled, nekonečné povzbuzování publika a poskakování, je to, co k hudbě BLACK SABBATH neodmyslitelně patří! Navzdory zdecimované fyzické schránce se Ozzy soustředí a snaží! Navíc stále dokáže překvapit, a to nejen všechny v sále (to když při skladbě "Paranoid" začne šíleně podupávat na místě nebo že si pro "šťastlivce" v první řadě neodpustí své pověstné kýble s vodou), ale i samotnou kapelu (to když se "Princ temnot" nečekaně ze svého statického a rozklepaného postoje rozběhne do strany a vystartuje až k samotnému mistrovi temných riffů Tonymu Iommimu, na což všichni reagují nevěřícným úsměvem). Po hlasové stránce (a to jak u klasického, tak zbrusu nového materiálu!) nelze Ozzymu vytknout absolutně nic, až se Vás zhostí husí kůže a mylné zdání, jestli se náhodou nejedná o playback!

• 13.2.2014  10:07

Nedoceněný kult RUSH skvěle vystihl hned v úvodu tohoto dokumentu frontman Smashing Pumpkins, Billy Corgan: "Věřím, že když se lidé ohlédnou zpět, a opravdu se podívají na to, které jsou velké kapely, tak jednou z těch skupin jsou RUSH. Nějakým nevysvětlitelným způsobem ale nebyli nikdy dost populární , aby je člověk bez rozmýšlení vyjmenoval jako jednu z největších skupin všech dob. Mluvili jsme příliš o jiných kapelách! Mnoho bylo řečeno o Beatles a Led Zeppelin, ale to nevypráví celý příběh... V určitém okamžiku jsou tady a někdo by měl vysvětlit, proč jsou tady." To se tu dokonale podařilo! Tvůrci Dunn a McFadyen se vypracovali v absolutní špičky v oboru hudebních dokumentů. Tento počin se tak může směle zařadit mezi vynikající hudební snímky posledních let, jakými bezesporu jsou: FOO FIGHTERS: Back And Forth, PEARL JAM: Twenty a LEMMY. Moje definice RUSH? Legendární, opomenuté, skromné (dle jejich slovy "nudné"), virtuózní trio!

<< předchozí 1 2 3 4 6 7