Vůně ženy (1974)

Perfektní film, u kterého je vám chvíli smutno, chvíli se smějete a hodně hodně často chcete Fausta natáhnout tou jeho hůlkou ,-) Skvěle vybraní herci, o Gassmanovi nemusíme nic psát, to je bez komentáře, dobrý scénář, celé mi to do sebe pěkně pasovalo, atmosféra staré Itálie neskutečná, přitom narvané vtipnými hláškami ale i velikou myšlenkou. Doporučuju !!! Hlavně pro milovníky Itálie to je myslím povinnost ,-) Kdybych měla srovnat Gassmana s Al Pacinem z pozdějšího remaku, tak Fausto je podle mne mnohem tragičtější charakter. Ten zmar z úrazem zpackaného života je z něj vidět každičkou chvíli. A ten konec mi vůbec nepřijde useklý, jak někteří píší. Je to prostě uvědomění, že jiné už to nebude a vzdor a protivnost k okolí je k ničemu. Samozřejmě miluju i Vůni s Al Pacinem, ale podle mne to nejde srovnávat. Jo a doporučuju nakoukat česky (excelentní původní dabing) a pak si film pustit italsky :-D PS: Toho šulína, co psal nahoře ten obsah, bych nechala pověsit do mraveniště :-D

Tmavomodrý svět (2001)

Poprvé když jsem film viděla v prváku na střední, tak mi přišel tak nějak obyč ...dneska hodnotím za plný počet. Vždycky se na něj ráda podívám, když jde v TV ...kamera, scénář, herci ...prostě pro mě nej ...

Legendy kriminalistiky (2017) (seriál)

Pana Vaňuru mám odjakživa ráda. Perfektní seriál o těch největších bestiích. Doporučuju a dávám plný počet.

Pod černou vlajkou - Konec kapitána Flinta (2017) (epizoda)

Čekala jsem to víc "unhappy" ...ale jo, dobrý ,-) Milovala jsem tu bandu ...budou mi chybět, kluci i holky, hodní i zlí :-D Třeba někdy ...a teď si to jdu pustit celé znovu :-D

Gran Torino (2008)

Proč jsem ten film viděla až včera??? Naprostá pecka, Clint je fakt borec a já jen hleděla s otevřenou pusou. Hlásil ovšem neuvěřitelně. Nejvíc scéna pro mne SPOILER na "bambusácké" oslavě, jak Walt obklopen ženskými se láduje, až se mu dělají boule za ušima KONEC SPOILERU. Co napsat?? Kdo neviděl, rychle napravte a já mám další oblíbený film.

Tanec s vlky (1990)

Poprvé jsem to viděla hned, jak to bylo možný sehnat na VHS, to mi bylo asi 10 let ...a od té doby jeden z mých TOP filmů. Kevina Costnera jinak nějak extra nemusím, ale tady si to zaválel po všech stránkách. Exteriéry, hudba, herci, Podkolenka, dokonalí indiáni ...finální scéna mne vždycky spolehlivě naštve i rozpláče.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Nechápu, jak někdo může napsat, že je to Gibsonův nejhorší film. Za mě super, film mě bavil v prvé i druhé půlce. Andrew Garfield velice dobrý výkon, jakože jsem ho předtím neznala. Potěšíl Vince Vaughn i Sam Worthington. Jsem na Boha ve filmu alergická a jsem zásadní ateista, ale tady mi to fungovalo, nějak si dokážu představit, že v takovým masakru se na nic jinýho nejde upnout. Další plusy skvělá hudba i válečné scény a na můj vkus patřičně drsné. Už Údolí stínů mne moc bavilo, tak Mele, jen tak dál. Jak mne poslední dobou zklamaly snímky, kde Mel hraje hlavní roli (Ve jménu krve, Moje letní prázdniny atd.), tak jako režisér si to u mne jen polepšil .-) Chtěla jsem dát 4, ale prd, plnej počet.

Goro, bílý pes (1980) (seriál)

Prostě tomuhle musím dát pět. Jako dítě jsem to naprosto "žrala" a musím říct, že to nevyznívá špatně ani dnes, když jsem dospělá. Zkoukla jsem celé znova ...Dobrá zápletka, postavy i hudba ...Perličkou je, že v Japonsku dnes ten seriál nikdo nezná. Jediné, co mne na tom excelentně vadí, je dabing Jitky Molavcové .-)

Nebe a země (1993)

Chtěla jsem dát 4 hvězdy, ale za tu kameru a záběry z Vietnamu a hudbu dávám 5. Rozhodně film, který za to stojí.