Allica

Alice Michalová

okres Pardubice

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 24.3.2018  08:51
    Robinsonův ostrov II (TV pořad) (2018)

Největší mínus tohohle pořadu je, že se neskutečně vleče, ve snaze vytvořit co nejvíc dílů, aby Nova měla víc sledovanosti. Výběrem lidí je to určitě lepší než první řada.

• 19.12.2017  19:49

Nic moc. Čekala jsem mnohem ale mnohem víc. Na Svěráka je tohle silný podprůměr. Obrazově celkem pěkné ale dál už to tak úžasné není. Herecké výkony velmi slabé. Scénář často tak zkratkovitý, že člověk nestihne nasát atmosféru a už je zas jinde. U některých vtípků jsem se víc zasmála nad knížkou než u filmu. Za mě je tohle málo.

• 14.7.2016  07:19

Ten film už od začátku na mě působil dojmem, jako by byl natočen někdy v 80/90 letech v Americe, což dokreslovala i zvolená typografie - na můj v kus už dávno mrtvá. Nevím, jestli to byl účel. Řekla bych, že ne. Tak nějak mi i přišlo, že film nic nedořekne, spoustu věcí nakousne a zbytek si musíme domyslet. Chvilkami je to útržkovité a zkratkovité. Až jsem si říkala, jestli pan Filip Renč nezapomněl trochu točit a vyprávět příběh. Hudební složka byla jak umělá, počítačová. Nepůsobilo to potom tolik velkolepě, nebo monstrózně. Jak jsem napsala: děj se sice odehrává těsně před druhou světovou válkou ale film samotný vypadá, jako by byl natočený v 80/90 letech v Americe.

• 17.6.2016  06:24

Jsem proti tématům z džungle asi předpojatá a nikdy mě neoslovila. Ale jsem nesmírně ráda, že jsem film viděla. Doporučuji :)

• 17.4.2016  07:56
    Hloubka ostrosti (amatérský film) (2016)

Není to vůbec špatné. Technicky je to zvládnuté. I když místy by více světla neuškodilo, ale to je detail. Na co bacha potom - co máte zrovna v záběru, párkrát se vám tam objevují tašky od foťáků nebo stativy. Bohužel se mi ale od vás líbili víc ty krátké filmy, které byli zvládnuté i obrazově mnohem líp. Tady mi přišlo, že už nebylo příliš času se s tím tak vymazlit.

• 26.7.2015  09:59
    Seance (studentský film) (2009)

Správně zvládnuté řemeslo. Lekačky fungují. Atmosféru to má. Bála jsem se.

• 24.7.2015  15:24
    Gentlemanova příručka v boji s nožem (amatérský film) (2014)

Po přečtení obsahu mi bylo jasné, proč se neorientuji, která dějová rovina je současnost, která minulost, nebo která jenom představa. Přesto do teď nevím, ve které době se to odehrávalo. Některé rekvizity mě vnáší do doby druhé světové války, jiné rekvizity jsou zcela dnešní, takže současnost. Kostýmy se mezi sebou taky pořádně mísí. Barevně je obraz sice upraven, ale také mi nenapoví, o jakou přibližně dobu se jedná. Je zde velké množství otázek, které nejsou autorem zodpovězeny a je to škoda. Mělo by to navíc. Potom si také říkám, co se děje, když i v tomto filmu je posledním záběrem fotografie se zesnulou dívkou, jejíchž smrt není objasněna a prakticky v celém filmu (ani v dalším díle - hudebním videoklipu) nedává znatelný smysl.

• 24.7.2015  15:16
    Dark Swan (hudební videoklip) (2014)

Samo o sobě je to povedené a dobré. Ale děj je nejasný. Možná bych je to mírně líznutý experimentem. Nebo je to jenom taková pocitovka. Ale chtělo to lépe vysvětlit, aby to o něčem bylo. Řekla bych, že tady je to škoda.

• 23.7.2015  15:54
    Padlý anděl (amatérský film) (2015)

No, nemohu úplně souhlasit s uživatelem POMO, do žánru film noir tomu několik podstatných znaků přeci jenom chybí. Ale jde o koukatelný krátký film, který má úsměvné vyvrcholení, ale ta nečeská jména na znatelně český film - to mi tam nesedí. Spíš to vyvolává úsměv.

• 22.7.2015  06:43
    Český sen (2004)

Je to zajímavý experiment. Možná dobře, že se něco takového natočilo a poukázalo se na to, jak je reklama silná. Ale kdo by té reklamě neměl věřit? Kdyby všichni měli předpokládat, že každá reklama je podvod, tak by tu ani nemusela být. Pokud to byl boj proti klamavé reklamě, tak se film zcela vymkl z rukou autorů a vzniklo něco zcela jiného.

• 21.7.2015  18:54
    Projekt Černá Voda (studentský film) (2015)

Sice to nepřináší do žánru found footage nic nového a je to tak trochu mixáž hororových prvků - ale přesto film po většinu času působí autenticky a správně depresivně, tajemně a dokonce jsem se i nejednou lekla díky dostatečně agresivním zvukům. 32 minut bylo kupodivu koukatelných. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=HG10mbF0uqs

• 21.7.2015  17:33
    Dětovník (amatérský film) (2015)

Především technicky nezvládnuté dílo. Je to spíše dokumentaristické, než filmové. Příběh v pořádku.

• 21.7.2015  17:27
    Nadílka (studentský film) (2015)

Dobře natočené a určitě po scénáristické stránce zvládnuté .. ale .. do určité míry mi to přijde tak trochu nechutné se zapojením malých dětí. Mně tyhle snímky s velmi podobným vyústěním spíš tu tvář zkřiví a tahle koncepce tu už byla mockrát. Režisérka je zdatná filmařka a tak omluví, když mé hodnocení bude tentokrát spíš nižší.

• 21.7.2015  17:21
    Chlapáci (studentský film) (2015)

Je to dokonale natočení a zpracované. Do studentského filmu už daleko. Přesto to ale mohlo být kratší, nebo se tam mohla objevit výraznější dramaturgická křivka.

• 12.7.2015  19:28
    Šachovnica (studentský film) (2011)

Je to povedené. Přesto mi nepřijde dostatečně vysvětlené proč to všechno. Trochu mi vadila barevnost snímku. Především při interiérových záběrech, kdy hlavní představitelé byli od hlavy fialový a šíleně růžoví. Ani mi nevadila ta hudba, ale pokud pod celý film napíšete titulek, že hudba je od toho a toho, aniž by jste od něj měli autorská práva, je vám uvedení jména autora zbytečné. Na druhou stranu u studentských filmů, které jsou pro školu, se tyto autorská práva netýkají. Výborný herecký výkon ze strany .. mafiána? A dobrá kamera.

• 11.7.2015  11:16
    Nightlight (2015)

Trochu prazvláštní scénář s prazvláštní stvůrou. Neměla jsem možnost pocítit příliš strachu. Přesto tam pár dobrých momentů bylo.

• 8.7.2015  18:10
    Malá Velká Láska (amatérský film) (2009)

Film jsem (ne)pochopila nějak po svém. Pak, když jsem si přečetla uvedený obsah děje, zjistila jsem, že to bylo o něčem jiném. Některé věci tu nejsou dostatečně vysvětleny. Ale autor to asi už s postupem času vidí a ví.

• 7.7.2015  21:46

Found footage to sice určitě je, ale i na takový - někdo by řekl - home-made - je zapotřebí velké množství filmařského úsilí a talentu. Není to jenom o roztřesené kameře. Ta sice má vypadat jako amatérská a autentická, ale ve skutečnosti to tak úplně není. Musí být kvalitní, aby se děj dal dobře sledovat i v té roztřesenosti. Potom je tu druhá věc, a hodně podstatná - zvuk. Někteří filmaři tvrdí, že zvuk je 70% dojmu z filmu. A pokud je to pravda, tak tady to musí platit o to víc. Napětí a strach do těch scén nenaženete hudbou, nebo přehlušujícím duněním. Musíte využít okolní zvuk. Zvuk prostředí - společně s tichem, které navodí napětí a očekávání. Potom by fungovaly i lekačky. Je zapotřebí mít všechny tyto složky nastudované v daném žánru. Nemusí to být jenom o rozpočtu, který byl na film vyčleněn. Vždycky je zapotřebí si poradit. Herecké výkony někdy moc autentické nejsou. A strach nám přerušuje také jejich věčné vtípky, které mě na tom opravdu bavily. Zvolený font společně s řádkováním také nebyli zrovna dobrou volbou. Mám ale radost v tom, že se tam pracuje s barvou. A že ne vždy jsou ty záběry jenom takové, jak vylezly z kamery. Obdivuji ale autora a jeho kolegy, že se společně do takového projektu pustili, protože vím, co času a námahy stojí natočit byť pětiminutový film. https://youtu.be/JRje_Nb64GY

• 7.7.2015  19:26
    Ghoul (2015)

Z posledních pár vteřin filmu jsem trochu nesvá, ale i přesto celý film už asi od páté minuty komunikuje tou tajemnou atmosférou a projížděl mnou mráz až do konce. Je to jeden z těch filmových found footage počinů, který se opravdu povedl v plné míře. Funguje to. Co se týče českého dabingu - je hodně špatný. A myslím si, že i zbytečný. Je to lepší v originále .. tak jak to bylo v kinech.

• 6.7.2015  22:11
    Chybička se vloudí (studentský film) (2009)

Dokonalé. Nemá smysl tomu něco vytýkat, pokud by se vůbec nějaká taková výtka objevila.

• 6.7.2015  22:03
    Reservoir Hogs (studentský film) (2009)

Od předchozího snímku tam je znatelný pokrok.

• 6.7.2015  21:49
    Rybáři (studentský film) (2009)

Asi nemá smysl víc komentovat. Kdyby byl alespoň lepší námět a scénář, třeba by se toho dalo vykouzlit víc. Ale na takovou školu je to málo.

• 6.7.2015  14:13

Fungovalo to trochu ze začátku. Potom se atmosféra začala kazit. Nejvíce to tu zde kazí především obsazení a jejich kostýmy - takže sledujete spíš bandu "šampónků".

• 6.7.2015  11:23

Je to krásně výtvarně odvyprávěné. Ani mi nevadily pohyby, které bylo příliš umělé - mělo to své kouzlo. Ale v případě dabingu pana Zdeňka Svěráka to nebylo zrovna moc prožité a při jeho slovech se mi trochu zavírala oční víčka, přesto, že je to můj oblíbený herec a scénárista. Trochu mi tam chybělo něco, co by mě víc probudilo a víc zaujalo.

• 29.6.2015  15:13
    Očistec (amatérský film) (2014)

Velmi mě zaujala myšlenka filmu. Film dovedl v závěru šokovat. Přesto ale dlouhý rozhovor se stejnými záběry prokládanými prolínačkami v každém střihu není to pravé ořechové. Zároveň by se hodil střih na druhého člověka během toho, co jenom poslouchá. Nestříhat to jenom na toho, kdo zrovna mluví.

• 27.6.2015  17:48
    Kauza perník (studentský film) (2014)

Tak tohle je boží! :D Nemá to chybu.

• 27.6.2015  14:59
    Divnolidi (studentský film) (2015)

Šíleně dlouhé a obrazové ne příliš zajímavé a dobré. Od FAMO jsem si navykla čekat něco trochu už víc.

• 23.6.2015  17:59
    Barman není vrah (amatérský film) (2015)

Komediální krimi .. bomba :) sice konec trochu o ničem ale bylo to krásně natočené i zpracované, herecké výkony vynikající!

• 23.6.2015  09:03
    Šedá cesta (amatérský film) (2015)

Tak já nevím, jestli to není spíš komedie :D Trochu přemýšlím o čem to je? .. Někam jde, ale cestou se potřebuje vys*at a po nějaké době, co to skončilo mi docvaklo, že si zadek vytřel ponožkami? :D

• 19.6.2015  19:31
    Věž (studentský film) (2013)

Pardubická telekomunikační věž :D Celé je to chození kolem a kolem a i tak to skončí. Prakticky v ději není žádná gradace. https://www.youtube.com/watch?v=UZXqpUlGDgU

<< předchozí 1 2 3 4 6 7