Kakofon

okres Opava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 31.1.2018  11:41

Průměrná česká komedie. Ovšem Jakub Kohák mě herecky velmi překvapil. Žádné přehrávaní ani trapný humor z reklam. Ta role se mu povedla na výbornou. 50%

• 29.1.2018  20:09
    Impresionisté (TV seriál) (2006)

Skvělý seriál. V hlavní roli Claude Monet. Okouzlující. Geniální. 90%

• 19.1.2018  20:04

Velice průměrný film, který zachraňuje pouze geniální hudba Vladivojny La Chii a herecké výkony Anety Langerové a Pavla Zedníčka. A to je asi vše. Jinak nehorázná slátanina, guláš, mišmaš. Jak tento tzv. umělecký paskvil vůbec nazvat? Asi nijak. Četl jsem dílo Anny Barkovové, které má jasný filozofický přesah. A poté jsem šel do kina na tento film. Pro mě veliké zklamaní. Tři hvězdy: za hudbu, za herecký výkon Anety, Za herecký výkon Pavla Zedníčka. Těch 52% je tak akorát.

• 29.12.2017  09:23

Ano. 100%. Lemmy je nesmrtelná legenda. Vždy ho budu poslouchat.

• 29.12.2017  09:21

Tenhle film byl pro mě srdeční záležitostí letošních vánoc. Silný příběh. Výborná hudba. Chytne vás za srdce. Pokud ovšem ještě nějaké vůbec máte. 90%

• 10.4.2017  18:48

Velmi silný lidský příběh s prvky komedie i dramatu. Pro mě naprosto nedoceněný film. Vladimír Menšík opět výborný ve všech polohách. Srandičky, srandičky a potom najednou prásk a pád na dno lidské tragiky. Menšík to nehrál. On v tomto příběhu žil. Pravda. Ostatní herecké výkony nejsou tak excelentní. Pouze výkon Gabriely Vránové je výborný. Všichni ostatní mi připadají jako statisté. Na chvíli to sice zachrání Sovák, Brodský a Sloup. Ale jejich role jsou pouze okrajové. 76%

• 26.2.2017  16:12
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Hodně slabý rozjezd. Zato finále bude velkolepé. Vše tomu nasvědčuje. A vtipnost hereckého dua Neužil - Trojan jen umocňuje kvalitu tohoto seriálu. 75%

• 13.2.2017  22:53
    Černobyl - nultá hodina (TV film) (2004)

Skvělý dokument.

• 22.1.2017  10:25
    Hořící keř (TV film) (2013)

Ano. Opravdu skvostný film, který by měl vidět každý. Zvláště pak ti, kteří tady nostalgicky vzpomínají na staré dobré časy a chtěli by zpět komunisty. Staré časy byly všelijaké, ale rozhodně nebyly dobré. Tento film se opravdu povedl. Je nutno vyzvednout i skvělé herecké výkony. A zvláště pak herecký výkon paní Jaroslavy Pokorné v roli matky Jana Palacha, který je podle mě hoden Oscara. Ve filmu výrazně vyniká také Táňa Pauhofová v roli doktorky Dagmar Burešové. Dokonce i Vojtěch Kotek, kterého vůbec nemám rád a považuji ho za totálního neumětela a neherce mě tentokrát velmi milé překvapil v roli Lubomíra Holečka (ve filmu Ondřej Trávníček, nechápu proč, je přece demokracie). Ivan Trojan jako vždy výborný! To je bez diskuzí! Také mě zaujal Igor Bareš v roli odporné estébácké svině. Zahrál to výsostně. Výborná hudba. Vynikající kamera. Režie na výbornou. Jedinou vadou filmu tak zůstává, že se nedržel přesně historických událostí. Pro mě jeden z nejzajímavějších filmů 21. století , který je zároveň mementem i výzvou pro budoucí generace. 90%

• 7.1.2017  14:22

Anděla (1957)

Silný zážitek. Nemám slov. Tahle povídka neměla chybu.100%

• 25.11.2016  18:10
    Touha (1958)

Krása takovýchto poetických filmů u nás jaksi vymizela. Dvě poslední povídky jsou nejlepší. Jaroslav Kučera by měl za tu svou kameru dostat oscara. Jednoznačně druhý nejlepší film režiséra Vojtěcha Jasného. Právě jsem ho shlédl. 85%

• 18.11.2016  10:09
    Dívčí válka (divadelní záznam) (1991)

To nejlepší od Ringa! Další slova jsou zbytečná. 90%

• 5.11.2016  09:18
    Pustina (TV seriál) (2016)

Viděl jsem první dva díly. Je to hodně temné, syrové, sociální a existenciální drama s mystickými prvky. Vynikající hudba. Vynikající kamera. Jsem zvědav na další díly. Zatím 80%

• 5.11.2016  08:43
    Hádavá pohádka (TV film) (1969)

Na svou dobu hodně odvážná pohádka. Skvělý Tříska. Skvělý Menšík. 80%

• 27.9.2016  10:27

Hodně dobrá komedie. Herecký výkon Renée Zellweger mě mile překvapil. Dobře jsem se bavil. Nemám co dodat. Kéž by takovýchto filmů bylo víc. 86%

• 13.8.2016  07:16

Oficiální text distributora je těžce mimo mísu! Skvělé psychologické drama. Brousek hraje dobře. Herecky zde excelují Karolína Slunéčková a Josef Somr. Menšík (opět bez chyby) zde skvěle zahrál truhlářského mistra. K nějakým komunistickým ideálům má tento film rozhodně daleko, neb jde o lidský příběh obyčejného kluka z pasťáku. Film mě docela zaujal. Za mě 60%.

• 21.7.2016  16:51
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Veliké zklamání co se týče námětu, scénáře i režie. O to větším překvapením byl pro mě herec Hynek Čermák. Jeho Dvořák byl opravdu skvělý. Zahrál ho na výbornou. Ale vše ostatní se bohužel hodně nepovedlo. Takže jen 50%

• 5.6.2016  11:33

Jeden z nejlepších filmů všech dob. 100%

• 24.4.2016  11:59

Klasika. 100%

• 20.4.2016  10:49

Mám pro tento film určitou srdeční slabost. A je to i díky dvěma hereckým géniům, kteří se v tomto filmu potkali. Ryzí herectví pánů Hrušínského a Menšíka je prostě darem z nebes!! 89%

• 15.4.2016  16:53

Naprosto nechápu zdejší komentáře. Herectví Rudolfa Hrušínského v tomto filmu je naprosto geniální. A nějaké ty díry ve scénáři jsou mi naprosto ukradené! 80%. A basta!!

• 15.4.2016  15:06
    Byl jednou jeden dům (TV seriál) (1974)

Tento geniální seriál patří k mým oblíbeným. Hodnotím velmi vysoko. 100%

• 3.4.2016  12:18
    Kalamita (1980)

Souhlasím s Martinem. Je to tak. Jeden z nejlepších filmů 80. let.

• 3.4.2016  12:16
    Manéž Bolka Polívky (TV pořad) (1987)

Bolek Polívka je originální a geniální herec i komik. Mistr svého oboru. Zvládne hravě zahrát kohokoliv. Takový dar měl jen málokdo. Bolka stavím na stejnou úroveň s mistry Hrušínským, Menšíkem, Brodským a Kopeckým. Buďme rádi, že ho máme a važme si ho!! Z mladší generace herců mě bohužel oslovují pouze Hádci Kobra s Užovkou. Jinak nikdo.

<< předchozí 1 2 3 4 5