Padělek (1957)

Tento film mě velmi mile překvapil. Na svou dobu velmi dobře natočená detektivka s kvalitními hereckými výkony. Zaslouží si rozhodně lepší hodnocení. Je nutno si také uvědomit, že dobová kritika tento film rozcupovala na kousky právě kvůli těm prvorepublikovým interiérům a honičkám v zahraničních autech i podivnému ději, který by bylo možné zasadit i do nějakého amerického města. Soudruhům se toto dílo nelíbilo! Kritika pouze ocenila herecké výkony Stanislava Neumanna, Valtra Tauba a Vladimíra Menšíka. A strhala herecký výkon Vítězslava Vejražky. Jakoby ten film vypadl z rámce své doby. A nějaká ta slova o protistátní činnosti na tom nic nemění. Jakoby tam vůbec nebyla, neb jsou vyřčena jen tak naoko. Pro děj filmu to vůbec není podstatné! Velmi mě překvapil herecký výkon Stanislava Neumanna, kterého jsem znal jen z těch našich dvou nejznámějších pohádek. V tomto filmu podal mimořádný výkon. Kde tedy vzal Tosim tu komunistickou trapárnu, když dobová kritika odsoudila tento film právě za jeho tzv. prozápadní interiéry, auta i děj? Ono je velmi jednoduché takhle psát a nepřemýšlet, neprostudovat si dobové kritiky, atd. Zkrátka střílet od pasu. To je potom hanba! A nikoliv tento film, který se na svou dobu mimořádně povedl. Podstatné informace o filmu lze nalézt v knize Lumíra Holčáka: Vladimír Menšík a jeho filmy. 72%

Stážista (2015)

Velmi slabé. Veliké zklamání, Tento film stojí pouze na hereckých výkonech mistra Roberta De Nira a herečky Anne Hathaway. Ostatní účastníci filmu mi připadají pouze jako stážisté. Tento plurál by celý film vystihl mnohem lépe. Stážisté. Scénář je značně jalový. Takový přeslazený kýč o americké podnikatelce, která nemá čas ani na svou vlastní rodinu a na manžela, který ji ještě k tomu zahýbá. Vše skončí jako v pohádce! Tedy dobře, krásně a romanticky. Úžasné! Prostě příšerná blbost!! Nebýt Roberta De Nira, tak se na tento film vůbec nepodívám. Takže pouze díky němu a herečce Anne Hathaway dávám 58%.

Šest černých dívek aneb Proč zmizel Zajíc? (1969)

Tato komedie s nádechem mystiky mě velmi potěšila. Rozhodně hodnotím výš než 62%. Už kvůli hereckým výkonům Lubomíra Lipského, Josefa Kemra, Ivy Janžurové, Vladimíra Menšíka, Václava Trégla a Zdeňka Řehoře. A dalším kritériem je Josef Škvorecký. Můj oblíbený spisovatel. 75%

Kobry a užovky (2015)

Kryštof Hádek tady v tomto filmu předvedl, že je hercem par excellence. Může se opravdu měřit s mistry. Což se o generaci Madlů, Kotků, aj vlastně vůbec říci nedá. Mám z toho radost! Mám velikou radost i z hereckého výkonu herečky Lucie Žáčkové! Je pro mě objevem minulého roku. Režisér Prušinovský má dobře našlápnuto. Jen tak dál. Jeho film je drsný a syrový jako skutečný život kdekoliv na periferii. Film jsem viděl jednou a to mi bohatě stačí na celý život. Amen. 80%

Jsem přece šofér..! (1972) (TV film)

Skvělá a vtipná komedie. Takový malý klenot ve filmografii Vladimíra Menšíka. Dobře jsem se pobavil. Není co dodat. 80%

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Ale ano!! Tady se to konečně povedlo. Češi opět umí natočit dobrý seriál, který stojí na dobrém scénáři a skvělých hereckých výkonech Bolka Polívky, Ondřeje Vetchého, Miroslava Vladyky, Filipa Blažka, Miroslava Hanuše a jiných skvělých herců. Jedná se (společně s Labyrintem) o jeden z nejlepších seriálu této doby. 85%

Hrozba (1978)

Tento film dostal jedinou cenu. Tou cenou byl za svůj herecký výkon poctěn představitel hlavní role herec Vladimír Menšík. A na Menšíkovi a jeho skvělém hereckém výkonu také tento film stojí. Všichni ostatní herci mi v tomto filmu připadají jako neživotné loutky. Vladimír Durdík ml zde skvěle dokazuje, že neumí vůbec hrát, neb jeho kamenný ksicht se v průběhu filmu ani jednou nepromění. Remunda hraje taky blbě. Prostě hnus. Ani Milena Dvorská zde nehraje dobře. Za zmínku stojí ještě dramatický výkon herce Ladislava Freje st i štěk Jiřího Kodeta, který hrál sochaře. Zaplať panbůh za něj!! Více podstatných a důležitých informací o filmu + přehled dobových kritik lze najít v knize Lumíra Holčáka: Vladimír Menšík a jeho filmy. Já tento film hodnotím na 55%. A to jedině díky Menšíkovi, Frejovi i kameramanovi Jiřímu Macákovi, který nemilosrdně vykreslil tu ostravskou brutalitu všedního dne se svými fabrikami, potrubím a dýmy. Špatný film to rozhodně není. Stojí za shlédnutí i kvůli Menšíkovi, jehož herecký rejstřík byl opravdu velmi široký. Což ostatně dokazuje i v tomto filmu.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Té politiky tam na rozdíl od Muže na radnici, Okresu na severu a Třiceti případů majora Zemana zase tolik není. Seriál dostal tu blbou nálepku jen díky komunistce Jiřině Švorcová, která tady nehraje vůbec špatně. Seriál o obyčejném životě prodavačky byl dokonce kritizován samotnými soudruhy. Ale jinak souhlasím s tím, že jde o nejhorší Dietlovo dílo. Jen díky Vladimíru Menšíkovi se na tento seriál občas podívám. A to je asi vše. 35%

Rapotínská tragédie (1970) (TV film)

Geniální dílo na které si musíte udělat čas. Nelze ho jen tak opomenout. Jílek byl geniální scénárista a v tomto filmu napsal Vladimíru Menšíkovi roli přímo na tělo. Po shlédnutí tohoto díla jsem pochopil, že Vladimír Menšík byl geniální herec a plným právem se tak může dělit o nejvyšší příčky v hereckém žebříčku našich nejlepších herců společně s Rudolfem Hrušínským, Petrem Čepkem a Vlastimil Brodským (ve filmu hrál předsedu Fánu, který kvůli své neschopnosti v posteli a nevěře vlastní ženy spáchá nakonec sebevraždu). Filmový skvost. 100%

Křehké vztahy (1979)

Vynikající film. Vynikající herecké výkony Vladimíra Kratiny, Jiřího Štěpničky, Radima Hložka, Františka Peterky i Vladimíra Menšíka v docela netradiční roli. Vynikající režie i kamera. Geniální hudba Petra Hapky. Film řadím mezi pět nejlepších Herzových filmů: 1.Spalovač mrtvol, 2. Petrolejové lampy, 3. Morgiana, 4. Deváté srdce, 5. Křehké vztahy. 80%