zzzzzjjjjj

okres Jihlava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 11.7.2020  00:13

Né příliš známý film natočený podle předlohy známého spisovatele Marka Twaina. Účinkuje zde mladý perspektivní herec (Elijah Wood), který se o několik let proslaví v hlavních rolích trilogie Pána prstenů. Skvěle mi do této role dětského (zejména chlapeckého) dobrodružného filmu sednul, i jeho skvělý herecký výkon. 👍 Snímek je od možná neúspěšnějšího producenta, Walta Disneyho. První půlka téměř stoprocentní, bez chyby. Druhá část filmu ale patrně klesla, minimálně o 50%. Kdyby film pokračoval ve stejném tempu jako prvních 45 minut, nestyděl bych se ho zařadit mezi svých 10 nejlepších filmů! Bohužel druhou půli jsem se už částečně nudil a poslední minuty dokoukával pouze z donucení. Díky skvěle rozjetému začátku s dětskou magickou a dobrodružnou atmosférou to řadím mezi své nejlepší začátky filmů. Bohužel museli natočit zhruba to, co bylo napsáno v knize, proto je škoda zabité druhé půlky děje... Mimochodem skvělá kamera od zkušeného Janusze Kamińského. Naprosto souhlasím s hodnocením, dnes to vidím na lepší průměr a budu držet krok s průměrem. 66%. 😁

• 31.5.2020  11:02

Děj nebyl špatný, ale hrozně sprostý slovník. Po půlce filmu jsem to vypnul. Až na to zase budu mít chuť, tak tomu dám ještě šanci a třeba i změním hodnocení. Zatím 63%.

• 28.5.2020  12:23
    Joker (2019)

Když si kráčel z metra s 🚬, zatímco pobouření lidé převlečeni za klauny mlátili policisty a ostatní policisté běželi kolem něj, v kině mi běhal mráz po zádech. Trošku déle trvalo (na můj vkus) jeho postupné vyvíjení ve zlého člověka, kterého v závěru už jen těšila smrt, žáry a ničení města. Aspoň to ale vypadalo reálně do případného skutečného příběhu, to se mi na filmu také velice líbilo. Skvěle namyšlená byla nemoc, kdy se Joker (Arthur) smál i ve vypjatých situacích, kdy se smát nechtěl. Joaquin Phoenix získal oprávněného Oscara, Zlatý glóbus a další různá ocenění. Film získal Oscara ještě za úžasnou, ale fakt úžasnou hudbu od islandské skladatelky Hildur Guðnadóttir. Hned po shlédnutí filmu jsem věděl, že obdrží sošku Oscara Joaquin a Hildur a hleďte, měl jsem pravdu. 😀 Poté ještě snímek vyhrál dalších několik ocenění. Poslední půlhodina byla 🔝, lehce u mě pokulhával střed filmu. Neviděl jsem všechny Jokery, ale na tohohle jsem už po těch fantastických ohlasech do kina musel. Vychutnal jsem si tam tu jedinečnou atmosféru, neřadím to mezi svých 🔝 10 filmů, ale 5* si to plnohodnotně zaslouží. 85%. 🤡

• 28.5.2020  00:09
    Výměna (2008)

Ani jeden ze šesti uvedených žánrů neoznačuje pojem "psychologický", přitom film na mě působil nejvíc psychologicky. 😱 Nechápu, jak se něco takového někomu mohlo přihodit, pokud je tento film založený na až takovéto pravdě přesně do puntíku. Angelina Jolie v hlavní roli docela i těžko poznatelná, ale především výtečná. Clint Eastwood se ujal skutečně výstavního snímku. 👌 Zbytek herců, hudba, atd., vše v naprostém pořádku. Jen se tam přehnaně často mluvilo. 😀 I děda Jirka, který film sledoval se mnou, byl moc spokojen. 😁 Žasnu. 85%. 🔥

• 27.5.2020  23:24

Lehce horší slasher... Mizerná kamera, klasický hororový děj, zato pro mě skvěle zvolené místo natáčení. To ale nestačí na 3*, trochu více okořenit děj a neměl bych sebemenší problém je dát. Takhle zůstanu u 2* a shodných 47%.

• 26.5.2020  17:43

Ripleyho věřte nevěřte! Matt Damon mi tu trochu připomněl svoji tichou zákeřností a opakovanou lží mého bývalého spolužáka. 😀 Uměl skvěle napodobit jiné lidi nebo něco zfalšovat. Poslední dobou si hledám samé lépe hodnocené thrillery, tento mezi ně bezpochyby i u mě patří. Hodně se teda ve filmu mluví, ale tak je to skoro v každém dobrém thrilleru. Včera jsem film dokoukal a minutu na to zjistím, že ho začínají vysílat v televizi. 😂 Nevadí, je lepší si ho užít myslím i bez reklam. 👍 Skvělá Gwyneth Paltrow, známější asi ze špičkového thrilleru "Sedm". I herec Jude Law, proslulý třeba filmem "Sherlock Holmes", mi zde poměrně jeho působností sednul. Není divu, když byl za svůj výkon odměněn Baftou, přestože film byl nominován (nejen) i na několik Oscarů a Zlatých Glóbů a to i v jiných rozmezích. Taky tomu ještě v mých očích spousta k dokonalosti chyběla. Vidím to na 4* a zaokrouhlených 70%. 😁👌

• 26.5.2020  17:24

Snímek se pravidelně natáčel v soudní síni a točil se okolo právnické sféry. Proto jsem u toho občas ani neposlouchal, ale ono je to tím, že jsem prostě líný přemýšlet a ti co mě znají, tak to můžou potvrdit. Stačilo mi právo na střední a teď na vyšší. 😂🙏 Jinak teď jsem měl štěstí shlédnutí po sobě 2 filmy s Mattem Damonem, v tom druhém ztvárnil pana Ripleyho. Krom těch neustálých "kecaček" jsem si to celkem užil. Do 4* mi ale něco malinko ještě chybělo, proto jsem se rozhodl dát 3* a k tomu příslušných 65%.

• 26.5.2020  17:13

Film Billyho Boba Thorntona se mi velice zalíbil. Nejen, že film režíroval, ale také na něj napsal scénář a za vynikající výkon v hlavní roli duševně chorého Carla, by si dle mého zasloužil i Oscara. Takhle byl na toto ocenění pouze nominován, zato ho převzal "alespoň" za ten napsaný scénář. Koukám, že si zde zahráli i dva herci z mého oblíbeného filmu "Red Rock west". Tento příjemný film s příjemným příběhem si určitě ještě rád někdy pustím. Dnes to vidím na 80%.

• 26.5.2020  16:47
    Spáči (1996)

Začátek a konec skvělý, ten střed mě trošku dějově uspával. Je to ale velice kvalitní film, jak hereckým, tak hudebním obsazením. 👌 Mezi lidmi, co mě znají, jsem poměrně známý se svými procenty. 😀 Jsem na rozpacích 3 a 4*, moje pocity se točí okolo 60-70%, ale nakonec jsem se rozhodl s odřenýma ušima hodnotit 4* a finálními 67%.

• 25.5.2020  10:44

Jako malýmu se mi to líbilo a četl jsem i knížku. Pamatuju si doteď jednu větu:"Dědo kufřík". 😀 Už si děj vybavuju jen matně, ale vím, že se jednalo o docela pěkný dětský film. Uděluji 60%. 👍

• 24.5.2020  21:15

Né příliš známý film, kde hraje i můj oblíbený herec z filmu "Santa je úchyl" Billy Bob Thornton, zde namaskovaný né teda úplně vábným vzhledem. Ten za svůj počin obdržel ocenění v Los Angeles. :D Film se odehrával na venkově v zasněženém maloměstě. Měl velice solidní děj, už od začátku jsem věděl, že se mi bude líbit. Zpočátku to vypadalo na opravdu jednoduchý plán, za který nebude trojice dopadena nebo že okolo ukradených peněz a mrtvého člověka ani pes neštěkne. Opak je ale pravdou! Slušná atmosféra, hudba zvláštně ladila a závěrečná čtvrthodina v lese u letadla byla perfektní. Proto uděluji 4* a k tomu příslušných 77%.

• 15.5.2020  18:00

Oproti jedničce a dvojce je tohle už pouze slabý odvar a špatný pokus o dobrou komedii pro mladou generaci. Film jsem ani nedokoukal celý, ale třeba si to někdy ještě pustím a dám tomu šanci... Jinak skoro všichni herci pořád stejní, ale legrace už příliš nenabízejí. Dnes dávám 45%.

• 13.5.2020  22:49

Kevin Costner se zde prezentuje asi jako nejsympatičtější filmový únosce a vrah, kterého znám. 😌 S chlapcem, za jehož únosem následoval putovní, silniční útěk, měl velmi společného a postupně mezi nimi gradovalo přátelství. Cestou navštěvovali různé benzínky, bary, pole, ranče, atd... Měl se prostě s jeho únoscem lépe, než v pohodlí domova. 😊 I starý pardál a tvrďák Clint Eastwood si zde zahrál jednu z hlavních rolí a vlastně režíroval celý film. Na konci ta jeho pěst měla emoce jak bejk. 👊💘 Opět další takový Road movie snímek, jen není zmíněn v jednom z uvedených žánrů... ⛽🚦🚗🛣️ Má to grády, emoce a proto nemám problém hodnotit stejně jako hovoří průměr vpravo nahoře, čili velmi solidních 84%. 👌

• 13.5.2020  01:27

Jsem teprve 97. hodnocující tento film a podle této statistiky byl viděn každým 167 708. člověkem, samozřejmě ho v celém Československu nevidělo pouhých 97 lidí, včetně mě, ale o moc stovek víc jich podle mě nebylo. Tomu taky odpovídá jeden jediný odkaz, který jsem našel na Uložto. Byl vysílán na TV stanici MGM 🦁, kde většinou bývají méně známé filmy. Zaplaťpánbůh za něj! 🙏😌 K tomuto filmu jsem přišel opravdu náhodou, když jsem si včera po shlédnutí filmu "Bezstarostná jízda" rozkliknul hereckou filmografii Petera Fondy (syn Henryho) a následovně tento film. Ten za zdejší počin získal Zlatý glóbus (2. největší cena po Oscaru), ocenění v New Yorku + byl nominován právě na už zmíněného Oscara. Dokonce si zde chvíli zahrál i Tom Wood, známější jako Neumann z Gerardova vyšetřovacího týmu mého nejoblíbenějšího filmu "Uprchlík". Film se odehrává ve venkovském prostředí a točí se okolo včelaře 🌼🐝 Uleeho (dabovaný známým Pavlem Soukupem [daboval třeba Arnolda]). Jeho manželka ze začátku závislá na drogách, to úplně naplňuje žánr drama. Maličko mi to připomíná Gilberta Grapea v béčkovém podání. Ulee je svéráz a má pochopitelně nějaké finanční eso v rukávu, o které by ale mohl přijít... Bůhví, jestli ho to díky dvoum grázlům nebude stát i život. 🤔🙈 Víc už nic. 🤫 Pěkná 🎹 hudba, dalo se na to dívat, hodnocení tak nějak souhlasí s mými dojmy. 60%.

• 12.5.2020  11:22

Další Road movie snímek odškrtnutý z mého seznamu. ☑️ Dennis Hopper (více se mi líbil v Red Rock westu), který nejen, že v něm hraje a podílí se i částečně i na scénáři, ale je také režisérem filmu, za něž si odnesl i ocenění za debut. Zjevně bylo cílem natočit takovýto putovní film v americkém prostředí, s pořádnou dávkou benzínek, motelů, bordelů, kurev a marihuany, ale takřka bez děje. Je to prostě o svobodě, hoši si vychutnávají každičkou míli (možná na Route 66 🤔), ale tam kam jedou, nejsou úplně vítáni. Nicholsonovy herecké začátky také v tomto filmu poznamenaly menší ocenění. Jen jeden ze tří hlavních herců žádnou sošku nezískal a to byl Peter Fonda, syn legendárního Henryho Fondy (12 rozhněvaných můžu, Tenkrát na západě). Kostýmy, herci i místa natáčení opět na jedničku s hvězdičkou, bohužel to zdaleka ale nesplňuje všechny kritéria na dokonalý film... Konec šedesátých let, doba, kdy +- začala světu sloužit barevná kamera. Za mě lepší střed, 63%!

• 10.5.2020  00:17
    Predátor (1987)

Tento kinematografický trhák jsem viděl teprve před 2 dny. 😬😀 Čekal jsem od toho daleko víc, bohužel jsem u toho předevčírem večer usínal a konec bohužel nedokoukal. Možná moji mozkovou kapacitu sráží fakt, že tomuto filmu dávám stejný počet * jako, např. "Chatě smrti". 😂 Ale pocit jsem z toho měl alespoň oproti "Chatě smrti" na lepší průměr, ta sahala nanejvýš na průměr. 🙈 Každopádně skvělá jungle hudba, na ty roky docela propracované, ale děj je dosti skromný, neokázalý. Dávám filmu solidní 3* a 65%, ale třeba až ho někdy dokoukám do konce, tak změním na 4*... 🤔

• 6.5.2020  09:51

Těžce béčkový, ne moc známý horor. 👎 Jen to prostředí 🚗⛽🏜️🛣️ se mi celkem zalíbilo, škoda, že nebyla možnost ho vidět na lepší kameře, než v jaké byl snímek natočený... Kdyby tam byla aspoň trošku zajímavější zápletka nebo lepší vyvrcholení, tak bych neměl problém dát ty 3*, ale takhle zůstaneme raději u dvou a 45%. 🔪😌

• 5.5.2020  22:20

Tento film už pár dobrých let znám, až teď jsem si všiml, že zde chybí můj komentář. I tento film na ČSFD nepatří mezi "veleznámé", jak takové poslední dobou komentuji. Pro většinu není film ničím zvlášť specifický, ale mě takovýto typ silničního hororu velmi sedí. První půlka u mě zaválela, spíše ta druhá u mě lehce klesla. Zde ještě žijící hvězdný herec a sympaťák Paul Walker mi v této roli velice sedl, společně i se Stevem Zahnem. Trošku jsem nepochopil, proč ty kluky 🔪 Rasty 🔪 nerozmáčkl v tom autě a nezabil je, když už se nemohli bránit a jen doufali... Ne, on je nechal být a později jim zavolal do motelu, když už byli s Venou. To u filmu postrádá logiku. Ale teď to dobře, naprosto skvělá atmosféra, vynikající Americké prostředí 🚗🚔🛣️🏜️⛽☕🥂🚦 (dálnice, motely, bary, čerpačky, pouště, Chevrolet Impala 1971, zdejší maloměstský šerifové 🤠👮🕵️🔎), proto se divím, že film není zařazen mezi Road movie, ale to je asi jedno. Jednoduchý, ale skvělý scénář, který mě baví po celou hodinu a půl. Dva bratři putují za kamarádkou a cestou je napadne si z někoho vystřelit pomocí vysílačky, trošku až puberťáckým způsobem. Jenže se usadí na špatném terči... 😬 A o tom to je... 😉😱 Tak hezkou podívanou přeji. 😉 82%. 👌

• 25.4.2020  22:05

Po shlédnutí filmu se můj pocit splnil nad moje očekávání. Později ale můj názor trošku "vystřízlivěl"... Čekal jsem průměrnou komedii od amíků, postupně se ale děj vypracoval do poměrně slušných (i emotivních) zážitků na výletě tohoto Road movie snímku. Poslední dobou mám na tento žánr celkem štěstí. :D Přeci jen k dokonalosti furt hodně chybělo, protože děj měl poměrně dost jednoduchý spád, ale něco do sebe to taky mělo... Nebýt kamarádova doporučení, tak bychom se na něj dnes určitě nepodívali a tolik se nezasmáli, jak tomu právě bylo. A protože jsem ho dokoukal právě teď, nechtějí se mi hned vymýšlet nějaká moudra... Prostě film jsem si poměrně užil, pobavil se, oddychnul po sportu, ale ten Xkrát místy chybějící dabing mě už později začal lézt na nervy. Za to sice nerad, ale strhávám * dolů. Je ale pravda, že Amíci nemůžou za to, že naši dabéři nejsou schopni namluvit celý film... Z toho vyplývají 3* a k tomu příslušných 65%.

• 25.4.2020  13:56

Velice solidní, už od pohledu americký film, který jsem nedávno shlédnul v televizi. Nevidět ho v televizním vysílání, tak bych o něm asi ani nevěděl, jako většina neví doteď, podle počtu hodnocujících... Pro rodiče s malými dětmi docela psychologické téma, vžívají se do oné situace (Viz můj taťka). Skvěle si zde počal Joaquin Phoenix, zároveň i Mark Ruffalo. 👍🔝 Konec jsem popravdě (nejen od nich) čekal trochu vypjatější, napínavější a né že si ho domyslíme sami... Každopádně to je věc názorů... Být toho, neštítil bych se ohodnotit 5*, ale díky poslední čtvrthodině srážím jej na 4* a 78%.

• 25.4.2020  13:37

Sr*čka všech sr*ček. Doporučuji shlédnout video od Maceho na YouTube, "Dívám se na nejhorší horor všech dob". Taky právě z tohoto videa snímek pouze znám, ale na názor to stačí... Jak film, tak to video je sice hovadina na Ntou, ale právě proto se na těchto dvou tvorbách s chutí ujedete. 😂 Film ale stál za velký kulový. Je vidět, že režisér má oblibu v takovýchto filmech, a to mluvím i o jejich názvech... 🙈👎🦈

• 25.4.2020  13:32

Další průměrná americká komedie... Nic k vytržení, ale dívat se na to rozhodně dá. Zasmějete se. 😁 Ale obávám se, že takovéto typy filmů se nebudou vysílat v televizi nikdy jindy, než o víkendu dopoledne či odpoledne a zároveň se krýt s Ordinací nebo Klukama v akci. 😅 Proto uděluji náležitých 53%. 👍

• 25.4.2020  13:26
    Táta v trapu (TV film) (2009)

Jako malému klukovi se mi to na Disney nebo Jetixu celkem líbilo, to nezapírám... 😁🧒 Teď už na to mám sice jinačí názor, ale budu hodnotit, jako když jsem to viděl poprvé, cca v 9ti letech. Dobrodružné 🚐 dětské téma s občasnou dávkou humoru. Dnes ohodnocuji 65%. 👍

• 25.4.2020  13:15

Typická průměrná americká komedie. Viděl jsem sice jen útržky z filmu, ale na 50% bych to viděl asi, i kdybych to viděl celé. 🙂😄

• 21.4.2020  22:58
    Strašák (1973)

Poslední dobou sleduji samé téměř neznámé filmy. 😀 Dobrá hlavní herecká sestava (Pacino, Hackman), ale přesto jsem nejen od těchto chlapíků čekal o trochu více, vzhledem k hodnocení. Poslední dobou si vyhledávám filmy speciálně žánru Road movie. Nedávno jsem ho možná i rozklikával, ale pustil si ho až včera v televizním vysílání. Doufal a čekal jsem více silniční atmosféry, víc vůně benzínu či nafty, chtěl jsem více vidět, jak vypadala Amerika (USA) skoro před 50ti lety (např. Kalifornská poušť)... 🇱🇷🛣️🛤️🏜️⛽ To se dle mých představ úplně nesplnilo 😏 i vzhledem k ocenění zlaté palmy. 🏆🏝️ Co bych ale vyzdvihl, jsou kostýmy a až na pár momentů věčné přátelství dvou hlavních postav. 👨‍❤️‍👨 Pro mě dnes lepší průměr, tedy 60%. 😌

• 21.4.2020  22:38
    Orel Eddie (2016)

Čekal jsem skvělý film, ale až takhle... 😱 Herecký výkon (včetně make upu) hlavního herce Tarona Egertona opravdu velice přesný, na skutečného Eddieho Edwardse. Hugh Jackman mě také příjemně překvapil. 😌😊 Navíc, propracovaná režie i kamera. 👌 Lidem bylo jedno, že jejich oblíbený skočí poloviční vzdálenost oproti ostatním, ale přesto ho prostě zbožňovali. Jeho píle, vůle a nadšení pro sport jsou uctyhodnou povahou této osoby. Furt ale musíme vzít v potaz, že se dokázal i jako antitalent na sporty, kvalifikovat (nejen) na ZOH a zaznamenal britský rekord... 👏👏👏 Čekal jsem, že snímek převezme nějaké, alespoň menší ocenění. 😏 Bezpochyby jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Proto uděluji naprosto zasloužených 90%.👌⛷️

• 19.4.2020  22:47
    Chata smrti (2007)

Odpočinkový béčkový horor. Film jsem neviděl celý, ale na názor mi to asi stačí. Nebýt filmu nahraného na YouTube, tak bych o něm asi jen tak nevěděl... Ale nějak by mě to netrápilo. 😂 Lokalita, ve které se film natáčel, se mi docela líbila. Hodně jednoduchý film ve všech směrech, ale pro jednoduchého člověka jako dělané na míru. 😂 Samozřejmě to byl vtip a film sahal na horší průměrné příčky, nic fenomenálního... I přesto s přihmouřením oka dávám těch ztrápených 45%. 🤨

• 15.4.2020  14:53
    Karlos Show (TV pořad) (2020)

Zatím jsem sice viděl pouze 2 díly, ale vlastní názor o této Talkshow jsem si rychle udělal. Mám rád bojové sporty, proto na pořad nahlížím už předem s kladným ohlasem. Je možná trošku pravda, jak zde uvádí první komentář, že je to trochu napodobenina Krause, včetně pití... Ale Karlos narozdíl od něj bude do své show zvát jen sportovce nebo osobnosti spojené s tímto odvětvím. Za mě docela dobrý nápad, Karlose mám rád jako člověka i jako fightera, hodně toho (i mimo ČR) dokázal, jen by měl postupně doladit některé detaily (např. skákání do řeči). Třeba po několika dalších dílech (pokud bude show pokračovat) změním hodnocení, ať už kladně nebo záporně... Prozatím 70%. 😁 Osss 💪👊🥊🏋️

• 31.3.2020  05:54

Velice solidní nový horor možná trošku až nekonvenčního typu. Hodně podobné myšlenky o 2 roky staršímu snímku "To". 🤡 Zpočátku to vypadalo jako primitivní dětská "Walt Disneyová" lekačková klasika, kde děti budou řešit různé záhady v domě a okolnosti úmrtí, postupně budou mizet děti, což se také vlastně stalo, ale mělo to jiné gradace... 😱 Nakonec z toho ale vzešel velice kreativně vymyšlený scénář po celý film, který je to, co bych zde pozdvihl a neopomenul. Herecké výkony dobré, v lepším průměru. 🙂 Nechcete také někdo napsat příběh Vaší od malička noční můry, na konci doprovázející hlasem, šepotem a pohybujícím se stínem ? 🤔👀💀 Divím se, že tento odkaz není červeně zabarven (70% a výš), ale to je věc názorů... Za mě spokojenost, jednu čtvrtinku si ale dávám přeci jen do rezervy 😀 a uděluji krásných 75%. 👌

• 29.3.2020  20:10

Podle počtu hodnocujících si dovolím tvrdit, že se pro 99% populace jedná o neznámý film. Vizuálně populárnějším se ale stane po dnešním televizním vysílání. Bohužel jsem neviděl prvních zhruba 15 minut, ale kořen děje mi myslím si, neutekl. Je to film pro zejména dětskou generaci, dobrodružné téma, slušná kamera a pěkná tajuplná "zápletka", ale opravdu nic k nepochopení. Herci neznámí, ale herečka, která hrála Clairu, mě velice zaujala. :) Je to ten typ filmu, na který se po nějaké době rád podívám znovu, přeci jen se ale nejedná o žádný kinematografický div na ocenění. :) Prostě tuto slušnou dětskou klasiku hodnotím lepším průměrem, tedy 65%.

<< předchozí 1 2 3 4 5