zzzzzjjjjj

okres Jihlava

3 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 29.4.2019  16:24

No, tady se jen lehce rozepíšu :D ... Tento nekonvenční styl filmu mi svým dějem strašně sedí k Timu Burtonovi, protože má podobně specifické trháky, i když ten spolupracuje především s Deppem. Teď se vrátíme k filmu ... Narozený, ale zároveň i velmi starý Brad Pitt dospívá, a tím se stává mladším. Jednoduše, zraje jako víno. Na začátku je výborně zamaskovaný, opravdu nešel poznat :D. Celkově mě tento film velice potěšil, jeho příběh byl dokonale promyšlen, super makeup a nemám moc, co bych vytkl. Snad je to, že se děj lehce na začátku táhl ... 80%.

• 30.1.2019  21:24
    Pustina (TV seriál) (2016)

Tento seriál už dobrý rok znám, avšak na krátký článek jsem si vzpomněl až teď. Za mě rozhodně nejlepší Český seriál VŠECH DOB (společně se Záhadou hlavolamu z r. 1969). Když se do něčeho pustí HBO, stojí to opravdu za to! Stejně jako Hořící keř, unikát. Neskutečný herecký výkon předváděl po celou dobu herec HR Jaroslav Dušek, který by si zasloužil i ocenění, ale nestalo se tak. Kapitán Rainer, ztvárněný Leošem Nohou, byla velice těžká role i po psychické stránce, ale tento herec ji dokonale zvládl. Trochu mě tedy překvapil závěr osmého dílu, ale přesně to vystihuje novou generaci. Výchovný ústav byl taky velice nabízivé místo do kompozice a herci tam předvedli taky velice zajímavé kousky. Cina, další ztvárnění na jedničku s hvězdičkou, to samé Křenková. Fascinující scénář, kamera, ponurá hudba, krajina, ohyzdná těžební oblast hnědého uhlí. Celý nápad režisérů a jak ho chopili za správný konec provazu, je opravdu špičkou i mimo naší republiku. Seriál byl promítán i v kanadském Torontu a myslím, že také získal i nějaké ocenění v Londýně, stejně jako u nás Českého Lva. Naprosto jedinečné ve všech směrech!!! Jen bych vytlkl to, že seriál má pouze 8 dílů a láká svou návazností a napínavým dějem, shlédnout do dvou dnů. 😁Nebudu se více rozepisovat ...95%👌

• 25.11.2017  12:07

Určitě byla jednička o něco lepší, ale vzhledem k tomu, jak v této době dopadávají pokračovající díly, se mi to velmi líbilo. Perfektně ztvárněná role od Kathy Bates, jež hrála Santovu mámu. Bylo to prostě pokračování parodie na Vánoce, která mi opět naladila tu atmosféru, konec mě tedy trochu dojal. Dnes hodnotím 65%.

• 20.11.2017  08:37

Protože mám v údolí Jihlavy už asi 14 let chatu, beru to jako vynikající reklamu na tento kraj. Na Jihlavě a Oslavě toho mám trochu procestováno, Dyji a Rokytnou moc neznám. Občas se tam více řeší otázky přírodopisného zaměření. Výborná práce kameramana a režiséra. Hodnotím tento díl možná z protekce krajiny, kde se často vyskytuji, ale zaslouženými 90%.

• 11.11.2017  03:04
    Zobani (TV film) (1993)

Asi né moc známý film Zobani o pravdivé a perfektně zpracované vojenské šikaně. Dobře zahraná role od Etzlera, ale ten děj mě sem tam nudil. Kamera teda děs a bída. Po zvážení hodnotím film rovnými 50%.

• 11.11.2017  02:50

Co se týče mého hodnocení, v žádném případě nesouhlasím s názory drtivé většiny, která hodnotila max. 1*. Nemyslím si ale, že tento snímek Iva Macharáčka by měl mít nějaké ocenění. Film o třech puberťácích, kteří jsou na prázdninách na venkově, podobné o trochu lepšímu filmu Rafťáci. Na mě to udělalo horší průměrný dojem, dokonce jsem se i chvílemi zasmál. Hodnotím 40 %.

• 7.8.2017  12:02

Čekal jsem dobrý film, ale takhle nadprůměrný film o drogách snad ani neznám. Opět výborný DiCaprio. Tento poučný film založený na opravdovém příběhu hodnotím zaslouženými 85%.

• 25.7.2017  12:32

Protože v tomto regionu mám chatu, konkr. v Kramolíně, dávám za tento dokumentární díl 5*. Dobrá práce kameramana. Jen škoda, že tam občas byly trochu zbytečnosti, např. pálení čarodějnic. Mohly tam být třeba nějaké památky např. rozhledna Babylon, něco více o el. Dukovany, hrady, Oslava, zámek Jaroměřice, atd. Přesto dávám z milosti k regionu plný počet hvězd a 84%.

• 11.7.2017  00:34
    Motel smrti (2007)

Klasický, ale dost slušný pro mě horor. Akorát většina filmových motelů v reálném světě neexistuje, nemění to ale můj názor na film. Film by se většině zdál naprosto průměrný, ale mě takovýto druh filmu s motely, atd. prostě vyhovuje. Nejlepší scénka byla, když David telefonoval v budce a rozjelo se po něm auto, to byla nečekaná akce. Ještě ty podzemní tunely stály za uvedení, dávám 75%.

• 11.7.2017  00:18

Film přesně mého vkusu se slušnou zápletkou a přestřelkami v Red Rocku. Tady ještě mladý charismatický Nikolas Cage, který mi do hlavní role hodně pasoval. Dnes hodnotím 80%.

• 9.4.2017  00:21
    Strach.com (2002)

Jako horor lehký podprůměr, takový jednodušší děj = slasher. Strach u tohoto stejnojmenného filmu jsem opravdu neměl, chvílemi se mi dokonce zavírali nudou oči, proto hodnotím tento film 35 %.

• 14.3.2016  12:13

Zatím nejlepší díl Mission Impossible. Tom Cruise stále vypadá na max. 40, mládne nám jako Benjamin Button, svou hranatou postavou se do této role hodí jako nikdo. Bonda, ztvárněný Danielem Craigem doslova miluji, avšak tento akčňák mě uchvátil ještě více. Co víc dodat, škoda alespoň nominován na Oscara být mohl.84%.

• 14.3.2016  11:48

Ptákovina s dobrými hlody. Kdyby režíroval Troška, nevšiml bych si toho, prostě by to byla stejná "ubohost " .Ovšem dívat ale se na to dalo.45%.

• 14.3.2016  11:42
    Uvnitř (2007)

Čekal jsem teda trochu více.Kromě toho, že film měl příšerný dabing, se ani film moc nepovedl, šlo jenom o drastický krvák, který nemohu hodnotit více jak 2*.Něco málo to mělo do sebe, avšak vizuální efekty: dítě v břiše,triky s nůžkami ... .Dojem je slasherový 35%.

• 23.11.2015  09:41
    Fotograf (2015)

Saudka moc nemám rád, Roden ho si neztvárnil na odpad, přesto to k tomu nemá daleko.40%.

• 23.11.2015  09:32

Jelikož nemám rád Martina Lawrence, tady se to potvrdilo.Celkem slátanina, vtipná byla hláška na bezdomovce "Kup si nějaké jídlo a tic-tac", za to dávám * a tu druhou za "dostatečný" děj.32%.

• 23.11.2015  09:27
    Zlatí úhoři (TV film) (1979)

Na mě to zapůsobilo více než Smrt krásných srnců.Celý film jsem se kochal přírodou plnou ryb.Menšík zde ztvárnil roli fantasticky, avšak nechyběl ani Rudolf Hrušínský.Film ztvárněný po knize Oty Pavla, který má neuvěřitelnou formu.Martin Mikuláš mi připadá na styl herce Tomáše Holého.Škoda, že nemám rád úhoře.Film byl úžasný, když se obrátím na rok, proto se odvážím hodnotit 85%.

• 8.11.2015  21:32
    Četnické humoresky (TV seriál) (1997)

Do současnosti nejlepší český seriál.Arazim a Jarý jsou prostě borci, které ztvárnili Tomáš Töpfer a Ivan Trojan.Srandovní detektivky nemám zrovna v lásce, ovšem výjimka zde nastala. Moskalyk si s tímto dokázal poradit na výbornou, před kterým dvojnásobně smekám.Kurzova hudba navazuje na tu správnou kriminální atmosféru.Zařazuji si tento seriál do top 5 nejlepších seriálů.Doporučuji shlédnout.84%.

• 6.11.2015  14:55
    Waterloo po česku (2002)

Horší český film nemůže existovat, aspoň pro mě.Slátanina všech slátanin.U takovýchto "unikátních" výtvorů se nebudu rozepisovat, hodnotím 10%.

• 6.11.2015  14:46

Dalo se na to dívat, nesouhlasím s hodnocením většiny.Žádný propracovaný scénář tam nebyl, žádní známí herci, prostě moc jednoduché.Přesto to beru zase z té strany, že sem se nenudil, pořád akce.Mé bídné hodnocení vychází na 32%.

• 5.11.2015  13:56
    Frajer Luke (1967)

Oscar 1 : Herec VR George Kennedy + 3 nominace: Hudba,herec HR Paul Newman,scénář.První půle sahala díky výborně zpracovaném ději a svému roku vydání na 97%, avšak druhá část mě ohromila pouze ze 70%, sečtu, vydělím dvěma a vyjde mi 84%, což znamená těsných 5*. Podobné nejlepšímu filmu Vykoupení z věznice Shawshank, který se mi líbil o chlup více, ale tento film si zaslouží velký aplaus. Kennedy ukázal své mistrovské kousky, které mu byly oceněny Oscarem. Newmanova životní role.

• 30.10.2015  19:40

Průměrná Západoněmecko-česká pohádka zfilmovaná po knize od Boženy Němcové.Na Vánoce se na ni v televizi rád podívám.55%.

• 26.10.2015  19:36

Na ty roky to byla celkem zábava. Keatonova životní role bezpochyby.Chaplin je sice jiná liga, přesto tento němý film od Keatona doporučuji.70%.

• 26.10.2015  19:30

Oscar 2 : Herec VR Heath Ledger,zvukvé efekty + 6 nominací : Střih,kamera,vizuální efekty,výprava,masky,zvuk.Christopher Nolan, před kterým smekám předvedl neuvěřitelný výkon.Bale není zrovna můj šálek kávy, přesto mu za takovýto herecký výkon tleskám.Film pro mě na úrovni Spider-mana.Zimmer mi taky ukázal, že je to PÁN skladatel.Celkový dojem je 75%.

• 22.10.2015  12:46
    Rivalové (2013)

Nejlepší závodní film v dějinách.Tomuto bezchybnému filmu nejde nic vytknout ani hercům, kteří své herecké výkony podali s velkým a slavným úspěchem.Je to samozřejmě jak je zařazeno mezi žánry životopisné, ale chybí tam dokumentární a zato tam akční nemá co dělat.Kvůli tomu přece nesnížim hodnocení. Bruhl a Hemsworth si počali nejlépe s Morganem.Výborný film doporučuji.88%.

• 22.10.2015  10:42
    Madonna: Secret (hudební videoklip) (1994)

Nejlepší videoklip od Madonny 90%.

• 22.10.2015  10:41

Oscar 4 : Střih zvukových efektů,zvuk,masky,vizuální efekty + 2 nominace : střih,kamera.Bez diskuze nejlepší díl a vůbec nejlepší dílo Jamese Camerona, díky Terminátorovi se zosobnostnil a je taky tak oblíbený.Herecký výkon Arnolda Schwarzeneggera byl bez jediného zádrhelu.Co se týče mě a mého pocitu, musím dát pouze 4*, z důvodu: od půlky filmu do 100. minuty jsem se moc nebavil, z toho vyplývá naprosto zasloužených 82%.

• 22.10.2015  10:26

Čekal jsem teda daleko víc, když vidím hodnocení.Harmonik a Fonda zde působili nejlépe, jinak co dodat.65%.

• 21.10.2015  19:26

Český Lev 1 : Nejlepší zahraniční film.Celý film jsem se doslova tlemil a zaujalo mě to, že je film podle skutečného příběhu. Omar Sy a jeho herecký výkon v tomto filmu byl fantastický.Mohl bych o tom psát ještě hodinu, ale jako kritiku by dramakomedie zaválela na 90%.

• 21.10.2015  14:02
    Místo zločinu Plzeň (TV seriál) (2015)

Po prvním díle mám dojem celkem bídný, avšak na popelnici (odpad) to není.Třeba po dalších dílech své hodnocení nebo komentář přepíšu.Musím uznat, že mě hlavně zklamal ten můj vysněně napínavý konec, nebýt toho 3* by nebyl žádný problém.Taková už je prostě většina českých kriminálek. Přihmouřím (o nějaké to procento i když to hvězdičky neovlivní) oko a zatím uděluji 45%.

<< předchozí 1 2 3 4