Karlos Show (2020) (pořad)

Zatím jsem sice viděl pouze 2 díly, ale vlastní názor o této Talkshow jsem si rychle udělal. Mám rád bojové sporty, proto na pořad nahlížím už předem s kladným ohlasem. Je možná trošku pravda, jak zde uvádí první komentář, že je to trochu napodobenina Krause, včetně pití... Ale Karlos narozdíl od něj bude do své show zvát jen sportovce nebo osobnosti spojené s tímto odvětvím. Za mě docela dobrý nápad, Karlose mám rád jako člověka i jako fightera, hodně toho (i mimo ČR) dokázal, jen by měl postupně doladit některé detaily (např. skákání do řeči). Třeba po několika dalších dílech (pokud bude show pokračovat) změním hodnocení, ať už kladně nebo záporně... Prozatím 70%. 😁 Osss 💪👊🥊🏋️

Joker (2019)

Když si kráčel z metra s 🚬, zatímco pobouření lidé převlečeni za klauny mlátili policisty a ostatní policisté běželi kolem něj, v kině mi běhal mráz po zádech. Trošku déle trvalo (na můj vkus) jeho postupné vyvíjení ve zlého člověka, kterého v závěru už jen těšila smrt, žáry a ničení města. Aspoň to ale vypadalo reálně do případného skutečného příběhu, to se mi na filmu také velice líbilo. Skvěle namyšlená byla nemoc, kdy se Joker (Arthur) smál i ve vypjatých situacích, kdy se smát nechtěl. Joaquin Phoenix získal oprávněného Oscara, Zlatý glóbus a další různá ocenění. Film získal Oscara ještě za úžasnou, ale fakt úžasnou hudbu od islandské skladatelky Hildur Guðnadóttir. Hned po shlédnutí filmu jsem věděl, že obdrží sošku Oscara Joaquin a Hildur a hleďte, měl jsem pravdu. 😀 Poté ještě snímek vyhrál dalších několik ocenění. Poslední půlhodina byla 🔝, lehce u mě pokulhával střed filmu. Neviděl jsem všechny Jokery, ale na tohohle jsem už po těch fantastických ohlasech do kina musel. Vychutnal jsem si tam tu jedinečnou atmosféru, neřadím to mezi svých 🔝 10 filmů, ale 5* si to plnohodnotně zaslouží. 85%. 🤡

Noční můry z temnot (2019)

Velice solidní nový horor možná trošku až nekonvenčního typu. Hodně podobné myšlenky o 2 roky staršímu snímku "To". 🤡 Zpočátku to vypadalo jako primitivní dětská "Walt Disneyová" lekačková klasika, kde děti budou řešit různé záhady v domě a okolnosti úmrtí, postupně budou mizet děti, což se také vlastně stalo, ale mělo to jiné gradace... 😱 Nakonec z toho ale vzešel velice kreativně vymyšlený scénář po celý film, který je to, co bych zde pozdvihl a neopomenul. Herecké výkony dobré, v lepším průměru. 🙂 Nechcete také někdo napsat příběh Vaší od malička noční můry, na konci doprovázející hlasem, šepotem a pohybujícím se stínem ? 🤔👀💀 Divím se, že tento odkaz není červeně zabarven (70% a výš), ale to je věc názorů... Za mě spokojenost, jednu čtvrtinku si ale dávám přeci jen do rezervy 😀 a uděluji krásných 75%. 👌

Fakjů pane učiteli 3 (2017)

Oproti jedničce a dvojce je tohle už pouze slabý odvar a špatný pokus o dobrou komedii pro mladou generaci. Film jsem ani nedokoukal celý, ale třeba si to někdy ještě pustím a dám tomu šanci... Jinak skoro všichni herci pořád stejní, ale legrace už příliš nenabízejí. Dnes dávám 45%.

Krajinou domova - Panenská říční údolí (2017) (epizoda)

Protože mám v údolí Jihlavy už asi 14 let chatu, beru to jako vynikající reklamu na tento kraj. Na Jihlavě a Oslavě toho mám trochu procestováno, Dyji a Rokytnou moc neznám. Občas se tam více řeší otázky přírodopisného zaměření. Výborná práce kameramana a režiséra. Hodnotím tento díl možná z protekce krajiny, kde se často vyskytuji, ale zaslouženými 90%.

Orel Eddie (2016)

Čekal jsem skvělý film, ale až takhle... 😱 Herecký výkon (včetně make upu) hlavního herce Tarona Egertona opravdu velice přesný, na skutečného Eddieho Edwardse. Hugh Jackman mě také příjemně překvapil. 😌😊 Navíc, propracovaná režie i kamera. 👌 Lidem bylo jedno, že jejich oblíbený skočí poloviční vzdálenost oproti ostatním, ale přesto ho prostě zbožňovali. Jeho píle, vůle a nadšení pro sport jsou uctyhodnou povahou této osoby. Furt ale musíme vzít v potaz, že se dokázal i jako antitalent na sporty, kvalifikovat (nejen) na ZOH a zaznamenal britský rekord... 👏👏👏 Čekal jsem, že snímek převezme nějaké, alespoň menší ocenění. 😏 Bezpochyby jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Proto uděluji naprosto zasloužených 90%.👌⛷️

Pustina (2016) (seriál)

Tento seriál už dobrý rok znám, avšak na krátký článek jsem si vzpomněl až teď. Za mě rozhodně nejlepší Český seriál VŠECH DOB (společně se Záhadou hlavolamu z r. 1969). Když se do něčeho pustí HBO, stojí to opravdu za to! Stejně jako Hořící keř, unikát. Neskutečný herecký výkon předváděl po celou dobu herec HR Jaroslav Dušek, který by si zasloužil i ocenění, ale nestalo se tak. Kapitán Rainer, ztvárněný Leošem Nohou, byla velice těžká role i po psychické stránce, ale tento herec ji dokonale zvládl. Trochu mě tedy překvapil závěr osmého dílu, ale přesně to vystihuje novou generaci. Výchovný ústav byl taky velice nabízivé místo do kompozice a herci tam předvedli taky velice zajímavé kousky. Cina, další ztvárnění na jedničku s hvězdičkou, to samé Křenková. Fascinující scénář, kamera, ponurá hudba, krajina, ohyzdná těžební oblast hnědého uhlí. Celý nápad režisérů a jak ho chopili za správný konec provazu, je opravdu špičkou i mimo naší republiku. Seriál byl promítán i v kanadském Torontu a myslím, že také získal i nějaké ocenění v Londýně, stejně jako u nás Českého Lva. Naprosto jedinečné ve všech směrech!!! Jen bych vytlkl to, že seriál má pouze 8 dílů a láká svou návazností a napínavým dějem, shlédnout do dvou dnů. 😁Nebudu se více rozepisovat ...95%👌

Santa je pořád úchyl (2016)

Určitě byla jednička o něco lepší, ale vzhledem k tomu, jak v této době dopadávají pokračovající díly, se mi to velmi líbilo. Perfektně ztvárněná role od Kathy Bates, jež hrála Santovu mámu. Bylo to prostě pokračování parodie na Vánoce, která mi opět naladila tu atmosféru, konec mě tedy trochu dojal. Dnes hodnotím 65%.

Tajemství zakázaného lesa (2016)

Podle počtu hodnocujících si dovolím tvrdit, že se pro 99% populace jedná o neznámý film. Vizuálně populárnějším se ale stane po dnešním televizním vysílání. Bohužel jsem neviděl prvních zhruba 15 minut, ale kořen děje mi myslím si, neutekl. Je to film pro zejména dětskou generaci, dobrodružné téma, slušná kamera a pěkná tajuplná "zápletka", ale opravdu nic k nepochopení. Herci neznámí, ale herečka, která hrála Clairu, mě velice zaujala. :) Je to ten typ filmu, na který se po nějaké době rád podívám znovu, přeci jen se ale nejedná o žádný kinematografický div na ocenění. :) Prostě tuto slušnou dětskou klasiku hodnotím lepším průměrem, tedy 65%.

Fotograf (2015)

Saudka moc nemám rád, Roden ho si neztvárnil na odpad, přesto to k tomu nemá daleko.40%.