Snorlax

Snorlax

Kateřina Horáková

okres Brno
Boni pastoris est tondere pecus non deglubere

<< předchozí 1 2 3 4 39 76 114 151
    • 24.5.2020  11:08
    Tygr a drak (2000)

Okolo nudného příběhu o lásce je ovinuta série extrémně komických akčních scén. Gratuluji tvůrcům, v soutěži o nejstupidnější akční film získavají první místo. Bojovníci zde i létají! Jako parodie by to mohlo být i působivé, ale asi jsem se neměla smát nahlas, že?

• 22.5.2020  16:57

Nebohý Parker je smolař k pohledání, každý jeho brilantní plán je zmařen souhrou okolností, zlých náhod, zákeřných spolupracovníků i drobných chybiček v plánovàní. Film je postaven na velmi zajímavém nápadu, nejedná se sice o komedii, u niž se diváci povalují smíchy po zemi, ale pár vybroušených vtípků v něm rozhodně potkat lze. Za jeden z nejzdařilejších považuji promítání instruktážního videa.

• 19.5.2020  14:27

Sociální drama s nádechem sci-fi je oděno do hávu moderního akčního filmu a disponuje i roztomilou pointou. Ostřejší kritiky kapitalismu se nedopouští ani Costa-Gavras.

• 19.5.2020  05:50

Nejslavnější detektivové světa dostàvají řádně na pozadí. Leč nejkrutěji zachází Simon s nebohým Poirotem. Za pointu by se nemusel stydět ani sám Clifton, dokonalá sranda. A Niven s Falkem jako obvykle válí.

• 18.5.2020  14:48

Olga Sommerová opětovně prokazuje, že je velká dokumentaristka. Dokáže se patřičně upozadit, až to na nezkušené diváky může působit dojmem, jako kdyby tento film vůbec neměl režiséra. Zcela nechává vyniknout individualitu Jiřího Suchého. Tleskám!

• 17.5.2020  16:40
    Šaráda (1963)

Roztomilá lehkonohá víla půvabně tančí na kouzelný rytmus Manciniho hudby (i kdyz jeho Panteří hudbu to nepřekoná) a pohrává si zvesela s divákem. Ani chvíli nenudí, jen radostně baví svým romantickým příběhem, pro jehož lehkost byla Audrey snad vyvolena, na pozadí vcelku napínavé kriminální zápletky.

• 14.5.2020  15:30

Studené zpracovánî výborné knihy staví Gyuriho do role naříkajícího ublížence, což je prakticky naprostý protipól románové předlohy. Chlad filmu doplňují studené barvy i odtažité herecké výkony. Takže jediným opravdovým zážitkem byla po dlouhé době opět velice zdařilá Morriconeho hudba, která svým aranžmá připomínala poetické scény z Rozhněvaného muže.

• 8.5.2020  15:17

Skvěle budované špionážní drama o tom, proč nevěřit žádným volbám, má velkou slabinu v sentimentálním závěru.

• 4.5.2020  13:07

Formálně bezchybný film s velkým nádechem poetiky, křehkostí pelu motýlích křídel i vůní vily.

• 1.5.2020  17:05

Orpheova Krásná hašteřilka miluje stranu 28. Tohle mohou pochopit jen ti, kteří film viděli.

• 29.4.2020  15:39

On by to byl naprosto tuctový romantický film s podprůměrnou zápletkou. Jenže má v rukávu schovaná tři esa. Několik velmi zdařilých vizuálních nápadů, Gershwina, který kašle na poučky, že klasika a jazz do hudebních filmů nepatří, a mísí z nich zdařilý kompilát, a hlavně Kellyho. Gene Kelly nejen dokazuje, že muž při tanci nemusí vypadat jako záchodový pavouk při epileptickém záchvatu, tuto výsadu přenechává Astairovi, ale především, že byl výtečný choreograf. Velká škoda, že film není pojat jako klasický muzikál, ale zbytečně obtěžuje diváka hranými scénami.

• 26.4.2020  15:17
    Uteč (2017)

Velice povedený horor s tísnivou atmosférou i výborně gradovaným napětím. Jen závěr už byl takový, jaký si tak dobrý film nezasloužil.

• 25.4.2020  22:22

Slabulinkatý scénář je místy vytuněn celkem podnětnými dialogy nuticími k zamyšlení. Ale pár mírně nakousnutých filozofických otázek na téma psychiatrie a nemocí ducha z něj nemůže udělat alespoň průměrnou záležitost. Režie také nestojí za nic, nebohý Pinon byl odsouzen do role trapného šaška, který má prý evokovat psychopata. Něco tak hloupého si nezaslouží ani komentář. Richard je zde značně umírněný, tedy pro své fanoušky, zvyklé na jeho ztřeštěné komedie, zřejmě i dost nepřijatelný. Pro nás ostatní zůstane jen nevýrazným. Celý film táhne Piccoli, jehož je pro takový brak skutečně škoda a dost mě překvapuje, že nabídku vůbec přijal. Zřejmě si chtěl zahrát v komedii, dlužno dodat, že tato poloha mu velmi sedí a jako vždy byl výborný. Ale jeden herec film nedělá.

• 24.4.2020  15:48

Montek a Kapuletová s novými problémy a hlavně v rozděleném světě bojují za zvuků téměř všech hudebních žánrů za svoji lásku.

• 23.4.2020  11:24

Spousta unikátních archivních záběrů potěší určitě každého milovníka tohoto skvělého, šarmantního a hlavně extrémně poctivého herce.

• 22.4.2020  12:17
    Kursk (2018)

Krásně dojemný film, po němž by člověk s chutí rád nakopal ruské admiralitě. Firth sympaticky zestárnul a soupeřil o pozici nejlepšího herce se Sydowem.

• 20.4.2020  10:45
    Noční hlídka (2004)

Říkala jsem si, že současný ruský film mám ráda. Jenže tento současný ruský film se sice odehrává v Moskvě a hrají v něm ruští herce, leč vypadá úplně stejně jako všechny ty hollywodské filmy pro nàctileté, které spolehlivě opakují jedno otřepané klišé za druhým. Ti zlí jsou vlastně upíři a ti hodní se od nich liší tím, že pijí krev sofistikovaněji, z termosky. Je to fantasy od tvůrců bez fantazie pro obdobně laděnou cílovou skupinu. Po celý film mi bylo naprosto jedno, zda zvítězí síly temna, nebo ty od světla.

• 17.4.2020  17:07

Kachyňova práce s dětskými (ne)herci nemá ve světě kinematografie obdoby. Snad proto se mu daří s neuvěřitelnou lehkostí svět dětskýma očima. Na poetiku jsem u Kachyni zvyklá, ale zde je ještě jako bonus přítomen nadhled. A scény se zvířaty jsou již jen potvrzením Kachyňovy dominance ve filmech s dětmi a zvířaty.

• 15.4.2020  15:09

Velmi zdařilá komedie s nezdařile hrajícim Atkinsonem, který je zase Beanem a jeho jediným příspěvkem je trapné pitvoření se. No naštěstí nemá hlavní roli, takže nekazí dojem z filmu až tolik.

• 13.4.2020  21:02
    Dunkerk (2017)

Nolan zkrátka umí, to mu nelze upřít. Moderním válečným velkofilmem udělal dlouhatánský nos na všechny ty až nemravně patetické slátaniny o Rianovi a spol. Bohužel se nevyhnul zcela zbytečnému závěrečnému několikanásobnému výhřezu patosu, z nějž snad nejpřijatelnější byla pochvalná noticka v místních novinách. Ale letecké a především námořní bitvy jsou nasnímány s takovou vervou a oddaností filmařskému řemeslu, že na posledních pár minut filmu dokážu zapomenout. Protože filmařina je to jinak brilantní.

• 13.4.2020  14:32
    5x2 (2004)

Od romantiky až ke smutnému konci jednoho vztahu nás provází Ozonova zkušená ruka a vystavuje ústřední pár všedním situacím, které mnohdy řeší velmi nevšedně.

• 12.4.2020  16:41
    Až bude padat hvězda (TV film) (1976)

Medvecká nikdy nepatřila k mým favoritkám a ani po tomhle výkonu k nim patřit nebude. Její nepřesvědčivý a značně afektovaný výkon poskvrnil jinak velice pěknou inscenaci. Medvecká v afektu překonala i Přeučila, jehož výkon mi v jejím stínu přišel nebývale civilní. Naštěstí zlá mrcha Medřické byla dokonalá a musím přiznat, že jsem chvílemi měla problém jí nefandit, když chtěla Vítě ubližovat.

• 10.4.2020  19:18
    Vysoká zeď (1964)

Poetický i trochu posmutnělý Kachyňa opět dává nahlédnout do dětské duše a znovu ukazuje schopnost její neuvěřitelně rychlé hojivosti.

• 9.4.2020  17:19
    Pohár (1999)

Bhútánské poetické snění mě baví stále víc. Tahle krásná pohádkově zabarvená příhoda je nejen o skupině mladých tibetských mnichů, kteří se nutně musí podívat na finále MS ve fitbale, ale především je o schopnosti snít a vůli své sny realizovat.

• 8.4.2020  13:39

Vezmeme pár slušných herců, přidáme žádané téma, podlijeme nacionalistickými žvásty, okořeníme rasistickým klišé dnešní doby o zlém Židovi, och pardon, moderní Adolfové přeci majî zlého Araba, takže tedy o zlém Arabovi, přiklopíme patosem a za výkřiků o tom, že Amerika je úžasná země, servírujeme pěkně za tepla všem dalším rasistům. Natočeno je to celkem průměrně, ale rasismem to smrdí, až jsem se při sledování málem udusila. Ale za ten komický závěr, v němž se ten nejúžasnější ze všech úžasných agentů vypořádá naráz se vším zlem, jednu hvězdičku přihodím. Jen stále nechápu, proč má herec Washingtonových kvalit potřebu hrát černobílou postavu. Tohle se mohlo klidně vygenerovat počítačem, na něco takového nebyl nutný živý herec. Zkrátka ke konci devadesátek to CGI ještě nebylo na takové úrovni.

• 6.4.2020  21:33

Formálně zdařile zpracovaný snímek o souboji odcházejícího s nastupujícím. S velkým povděkem kvituji, že snímek nestraní ani jedné éře. Zástupce nejstarší skupiny zůstává nad věcí a utíká do říše své bezbřehé fantazie. Saprolt, mít v jeho věku létací sny, to je extrěmně záviděnihodné. Ten nejmladší jde naopak brutálně s dobou a zajímá se jen o zisk. Až odejde Pip nebude mít kdo snít, velice smutná budoucnost. Je obrovská škoda, že tento jinak velice zdařilý film nenavštívily střihačovy nůžky a neudělaly z něj festivalou záležitost.

• 5.4.2020  11:39

Nikdy nepochopím, proč se Chabrol pouštěl do pokusů o horory. Když to nedělal, dokázal natočit výborné filmy. Líně plynoucí příběh Francoise, který se po letech vrací do rodné vsi a snaží se ji vnímat takovou, jaká zůstala ve vzpomínkách, je jasným důkazem, že Chabrol točit uměl už ve svých začátcích. Krásně propracovaná atmosféra, nápaditý vizuál a výborné herecké výkony tvoří sympatický a kompaktní celek.

• 4.4.2020  16:03
    Milarepa (2006)

Krásná a především moudrá pověst je zpracována s něžnou poetikou i ve scéně dramatické bouře. Milarepa prochází vývojem od lásky přes nenávist a mstu až k duchovnímu osvícení. Křehké zpacování nás nutí celou dobu Milarepovi fandit a přát mu úspěch ve veškerém jeho snažení.

• 3.4.2020  15:00

Poslední film, který Lang natočil v Německu, už byl vzhedem k situaci realizován pod tlakem. Mírně se to podepsalo na ženských hereckých výkonech, které jsou podrůměrné. Vše ostatní již je charakteristický Lang, mistrně budované napětí, kvalitně propracovaný scénář, který již bohužel dnešního diváka nemůže zaskočit jako tehdejšího, neboť tehdy se na skvělém nápadu nepřiživilo ještě hejno opakovatelů. A pochopitelně Langovo unikatní vidění světa plného zsjímavý h obrazů i tam, kde by je nikdo jiný vůbec nehledal. Scéna útěku z místnosti za oponou je vymazlená do každého detailu.

• 2.4.2020  18:23
    Komisařka (1967)

Komisařka je poněkud nevyrovnaný film, má skvělý scénář a velice dobré herecké výkony, především Bykov je výtečný. Ale bohužel natočit dlouhé mlčenlivé scény se musí umět, jinak diváka nudí, což se bohužel stalo Komisařce. Vyzdvihnout však musím celou sekvenci porodu, kdy především její vzpomínky na smrt spolubojovníků jsou natočeny velice interesantně. A Jefimova moudrost v dialogu s Klaudií ve sklepě už patří do kategorie geniální.

<< předchozí 1 2 3 4 39 76 114 151