Snorlax

Snorlax

Kateřina Horáková

okres Brno
Boni pastoris est tondere pecus non deglubere

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123
    • 16.9.2018  22:19

Ráda bych pochopila motivaci jednotlivých postav a tudíž důvody jejich chování. Takto pro mne film zůstává povrchním, místy dosti brutálním, dramatem dívky, která zřejmě příliš dlouho a příliš intenzivně inhalovala násilí.

• 9.9.2018  22:57
    Štír (1973)

Naprosto sterilní, bez špetky nápadu, s mizernými hereckými výkony, zbytečný film.

• 9.9.2018  15:21

Mít hlavní trojice jiné protagonisty, zřejmě by to byl propadák, takhle má snímek styl i šarm.

• 9.9.2018  15:17

Pár zdařilých záběrů doprovázených hodně dobrou hudbou nemůže vyplnit prázdnotu příběhu.

• 2.9.2018  20:19

Hodně veselá akční jízda je založena na neprůstřelném hlavním hrdinovi. No ještě štěstí, že se v Americe takoví chasníci rodí. A je vlastně celkem jedno, že se narodili v Británii. Oceňuji, že patos nemá konzistenci medu, neboť bych měla zasviněný celý monitor a hrozně by lepil. Největší zásluhu by na tom měla scéna, při níž teroristé strhávají prostřílenou a ohořelou (naštěstí si po samovznícení uvědomila, že by pak nikdo nemusel poznat, že je americká, takže se urychleně uhasila) vlajku.

• 1.9.2018  22:57
    Červánková královna (TV film) (1982)

Komická zadní projekce a Zloprcek jako šašek, z toho nemohlo vzniknout nic nadprůměrného.

• 1.9.2018  18:54

Je to vlastně totální nonsens, ale tak brilantně natočený, že si říkám, že nic lepšího o sebedestruktivním narcisismu jsem neviděla.

• 31.8.2018  23:42
    Upgrade (2018)

Dosud jsem si myslela, že akční sci-fi musí být hloupé a o ničem. Nemusí.

• 31.8.2018  20:48
    Dopraváci (2012)

Já se prostě nesmířím s tou rádoby uměleckou kamerou, štve mě a štvě mě moc. Ale jinak je to hodně silný film, sice s pomalejším rozjezdem, ale od smrti policisty s neskutečným tempem.

• 27.8.2018  19:22
    Dubček (2018)

Vezmeme kilo patosu, smícháme ho s dalším kilem patosu, přidáme kilo patosu, pečlivě jednotlivé ingredience promícháme a za stálého míchání vsuneme do televize.

• 27.8.2018  00:12
    Štvanice (1966)

Velmi nepřitažlivá sonda malosti se prakticky celou dobu zaměřuje na zkoumání, kdy se z jednotlivce stává dav a z davu masa, která ztrácí veškeré zábrany. K českému dabingu: překvapuje mě, jak podobné jsou si hlasy Racka a Munzara, byť je snadné je rozlišit, Munzarově bezchybné výslovnosti nemůže konkurovat logopedův zlý sen Racek, i když dlužno podotknout, že tohle byla jeho první dabingová práce.

• 26.8.2018  16:08

Především kvůli velmi špatné režii to není ani sociální balada, ani revoluční film, ani vesnické drama, není to vlastně ani pořádně film. A kvůli CS Filmu má navíc některé pasáže němé.

• 22.8.2018  01:43
    Kdo hledá, najde (TV film) (1974)

Stala jsem se blondýnou, tuto inscenaci jsem chtěla vidět kvůli Otomarovi Korbelářovi. A tak nějak mi nedošlo, že v 75 letech už to rozhodně nebude ten štramák, na kterého se vždy ráda podívám. Doufám, že se z té blondýny vyspím a také zapomenu na tu neuvěřitelnou kreaci, kterou měl na hlavě Švorc, jenž musel něčím neskutečně naštvat parukáře.

• 21.8.2018  13:05
    Tchýně (TV film) (1969)

Pět největších pozitiv filmu: Jiří Pleskot, Jiřina Šejbalová, Jiří Pleskot, Jan Jílek a Jiří Pleskot

• 20.8.2018  00:15
    Klobouk plný deště (TV film) (1973)

Výteční herci, režisér i námět, přesto si říkám, co tomu vlastně chybělo k dokonalosti. Ono nechybělo, ono vlastně přebývalo, tahle inscenace mohla mít klidně o půl hodiny méně a byla by akorát.

• 18.8.2018  22:13

Stanislav Rudolf si za to může sám, neměl neherce Harapese chtít do hlavní role, nemusel mu zpackat skvělý scénář. Bohužel Šulcová se, snad z kolegiality, k baletnímu mistru přidala a předvedla svůj zřejmě nejhorší herecký výkon. Vše kompenzují skvěle obsazené a tudíž i zahrané role lékařů. Mou osobní třešničkou na dortu je rozbitý ret největšího filmového slizouna Jana Přeučila, na tuto scénu bych se vydržela dívat hodně dlouho a tak ode mě dostává svoji samostatnou hvězdičku.

• 18.8.2018  22:05
    Měsíc s dýmkou (TV film) (1967)

Nerada to Voskovi dělám, ale jediný, kdo mě zde bavil, byl Macháček.

• 18.8.2018  15:17
    Dlouhá bílá nit (TV film) (1970)

Skvělé milostné drama, ve kterém velice překáží vypravěč. Tenhle přežitek z doby nadvlády rozhlasových her nad těmi televizními naštěstí už vymizel. Dumám nad tím, proč vůbec byl použit. Zřejmě, aby i diváci chudší duchem měli možnost pochopit děj. Jak ukazuje Martin741 tahle snaha se bohužel minula účinkem. Kde není špetky inteligence, ani tisíce vypravěčů nepomohou.

• 18.8.2018  00:00
    Kam uhnout očima (TV film) (1977)

Celkový dojem kazí Augusta ve své tradiční póze žoviálního primitiva, která se k učiteli matematiky skutečně nehodí. Tohle by snad zahrál lépe i Magnusek.

• 17.8.2018  00:10
    Ministerstvo strachu (TV film) (1966)

Nevážené vedení ČT, podívejte se na tohle, nafackujte si a urychleně rezignujte na své posty. Svým předchůdcům z ČST nesaháte ani po ztvrdlou kůži na patě, natož abyste měli jejich hodnotu. Určitě to nepochopíte, neporozumíte tomu, ale kdysi se i v televizi dělalo umění. S výpravou za pár korun, ve studiu, bez zvláštních efektů. Stačily k tomu „jen" chytrý scénář a parta lidí, která ovládala své řemeslo. Dodávat, že Adamíra je zde skvostný, je snad zbytečné. Za pozitivní překvapení bych označila velmi dobře zvládnuté akční scény.

• 16.8.2018  23:56

Ona to je naprosto průměrná inscenace se slušným námětem, hlavní pár je značně nesympatický, což jinak dobrému scénáři hodně ubližuje. Jedině, kdy film funguje, tak jak to Rudolf napsal, je v nemocnici. Bohužel je tahle část velmi krátká a končí příchodem mladého páru na scénu.

• 12.8.2018  23:55
    Jack Strong (2014)

Příliš akční tenhle film není, ale je v něm jedna z nejlepších automobilových honiček, co znám.

• 11.8.2018  22:51
    Byt (1996)

Prachsprostý romantický film, který se snaží předstírat, že je něco víc. Není. Partička binga ve středu odpoledne v oblíbeném domově důchodců je nepochybně napínavější a více mystická.

• 10.8.2018  01:18

I když film hýří nápady, občas ztratí tempo, zdá se totiž, že do některých vtipů se autoři natolik zamilovali, že jim věnovali nepřiměřenou pozornost.

• 9.8.2018  21:57

Snad jedinou vtipnou scénou bylo kup rum. Dana Medřická si natáčení evidentně užívala, kromě ní vlastně nebylo v té inscenaci nic zajímavého. S takovým obsazením je to celkem tragédie.

• 9.8.2018  16:56

Kvalitativně velmi nevyvážený film, který kolísá od dobré černé komedie k brakovému akčnímu béčku. Ale závěr se povedl.

• 5.8.2018  20:49
    Ida (2013)

Lví podíl na kvalitě filmu má casting, který vybral dívku s uhrančivýma očima pro roli Idy. Tak trochu Petr Čepek polského filmu, je mi jedno, co dělá, je mi jedno, co říká, dívám se do těch očí a vím vše. Tahle mimořádná magie byla umocněna černobílým provedením snímku. Vše skvěle klape až do rozchodu s tetou, pak se celá atmosféra zbortí a film přestává fungovat, naštěstí je závěrečná část krátká.

• 4.8.2018  19:24
    Štyri kolesá (TV film) (1978)

Bez okouzlujícího Dibarbory by to byla velmi nudná komunální satira.

• 4.8.2018  18:01

Rozhodně se mi více líbila pomalejší první polovina filmu, než ta akčnější druhá.

• 4.8.2018  01:04
    Epizóda (TV film) (1984)

Celkem jednoduchý scénář, z nějž se vlastně nedozvíme, jak dopadla realizace vítězného projektu, ani proč hlavní hrdina vlastně opustil Bratislavu. Celý příběh jen tak klouže po povrchu, žádné velké drama se nekoná ani v oblasti osobních, natož pracovních vztahů. Velkým plusem této inscenace je herecké obsazení, které společně s dobrým režisérem vymáčklo ze slaboučkého scénáře maximum.

<< předchozí 1 2 3 4 32 62 93 123