Snorlax

Snorlax

Kateřina Horáková

okres Brno
Boni pastoris est tondere pecus non deglubere

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124
    • 15.11.2018  16:47
    Odnikud (2017)

Diane Krugerová táhne celý film a je naprosto skvělá.

• 15.11.2018  16:38

Velmi enervující snímek, kterému odpustím i drobné nelogičnosti. Jen nedokážu přimhouřit oči nad tím, že o možnosti přespat v přísně střeženém objektu plném psychopatů rozhoduje maník z ochranky. To, že mi nebyl představen kompletní personál, naopak kvituji s povděkem, neboť o něm snímek nebyl. Až bude natočen film o strastech a slastech zaměstnanců detenčního ústavu, budu to považovat také za důležité, aby se v onom snímku promenovali před kamerou převážně oni.

• 8.11.2018  17:53

Mám ráda Eda Harrise, na tom by snad nebylo nic tak extrémně špatného. Ale bohužel se díky němu občas nechám zlákat na sledování filmu, o který bych jinak okem nezavadila. Na pořádnou dávku patosu jsem u amerických filmů zvyklá. ale co je moc, to je moc. A k tomu ještě stále a donekonečna v různých variantách omílané řeči o tom pravém americkém snu, za kterým člověk musí jít a tím se splní. Inu Amerika je skutečně země netušených možností.

• 8.11.2018  15:46

Čistokrevné akční béčko, kterému chybí humor, ale místo něj má úžasně patetickou závěrečnou scénu. Bez ní by to nebylo tak otřesné.

• 8.11.2018  15:45

Dala bych možná i čtyři hvězdičky, ale ta záchrana v poslední nanosekundě, to už bylo moc přitažené za vlasy. Ano, chápu, některé scény se točí především na efekt. Ale co takhle občas točit i některé scény na inteligenci?

• 6.11.2018  00:23
    Záblesk (1992)

Velice povedená výprava ve velice povedené parodii na válečné špionážní drama z pera Rosamunde Pilcherové. I když si nejsem jista, zda Pilcherové nekřivdím, tolik náhod, nelogičností, zvratů a podivností by asi do jednoho svého canccu nedokázala napěchovat. Jediný přínos filmu spatřuji v tom, že mě donutil se zamyslet nad tím, jak je možné, že II. světová válka netrvala jen 10 minut. Podle Američanů jsou totiž filmoví němečtí vojáci naprosto neschopní trefit se na 10 metrů do ležícího cíle, pro SS pracují ňoumové, které oblafne i malé děcko, a gestapo, to jsou strejdové, kteří si nevšimnou krvavé louže, i kdyby v ní uklouzli. Nechápu tedy, jak je možné, že tuhle neschopnou bandu nezničila americká armáda v počtu jednoho dítěte již první den.

• 4.11.2018  10:42
    Váha vody (2000)

Historický příběh je skvělý, i když je neustále přerušovaný tím současným, který nemá prostor se rozvinout tak, aby mohl diváka vůbec zaujmout, čili pouze ruší.

• 4.11.2018  10:35

Solidní začátek je následován zoufale nudnou a hlavně velice dlouhou částí, která je korunována závěrečným nalezením a zneškodněním bin Ládina. Akční scény Bigelowová umí, takže celá vojenská akce je jedna velká parádička. Ale to je vzhledem ke stopáži filmu pohříchu málo.

• 1.11.2018  19:28

Velmi zdařilá adaptace Kinga nestaví jen na kvalitě Deppova a Turturrova herectví, ale především na kvalitě pána, sedícího na režisérské stoličce. Tomu se totiž podařilo vybudovat perfektní atmosféru.

• 30.10.2018  16:36

Ten otřesný osmdesátkový look bych filmu z poloviny devadesátých let možná odpustila. To, že má neskutečně mnoho hluchým míst, již méně. Bigelowová mnohokrát prokázala, že umí točit akční scény, tehdy to zřejmě ještě neuměla. Samotný příběh je značně diskutabilní, takže se mohu jen pozastavit nad tím, jak feministicky film v mnoha ohledech vyznívá. A mám to, tím mohu odůvodnit nízké hodnocení a nemusím přiznávat, že mě ten film málem unudil k smrti.

• 28.10.2018  20:19

Ten snímek má tak neskutečné tempo, že bych nevěřila, že trvá přes dvě hodiny. Dvě hodiny, během nichž jsem byla v Bagdádu a na dosah ruky jsem měla pány, kteří každý den podváděli smrt.

• 28.10.2018  20:09

Ubrat patosu i délky, natočit zcela jiný závěr a byl by z toho skvělý film.

• 27.10.2018  18:32
    Insomnie (2002)

Neskutečně atmosferický film, příběh sám není příliš zásadní, ale to, jak je vyprávěn, nemá daleko k dokonalosti.

• 27.10.2018  18:29
    Wind River (2017)

Určitě by šlo filmu vytknout, že není zdaleka tak mrazivý, jak by díky prostředí mohl být. Tváří se, jak kdyby se odehrával v bezpečném prostředí plyšových hraček. Ale možná právě to je jeho největší deviza. Přesto, že plyne velmi tiše, nechává za sebou hlubokou stopu a skvěle pracuje s divákovými emocemi.

• 25.10.2018  22:45
    Disturbia (2007)

Je to bohužel mnohem více teen, než horor, thriller a drama, mystery to pohříchu není vůbec. A musím konstatovat, že bych vůbec nemusela být chladnokrevný masový vrah, abych toho extrémně zvědavého spratka měla touhu zabít.

• 25.10.2018  00:32

Dokázat plout na stejné vlnové délce po celou dobu s filmem je velmi náročné, možná dokonce nemožné. Divák bývá často ponechán, aby si domyslel. Možná až příliš často. Tak trochu Godardovské kašlání na diváka. Samostatnou kapitolou je ovšem audio složka filmu, nejen samotná hudba, ale celá zvuková kompozice je naprosto úchvatná. Tolik nápadů a hravosti se jen tak neslyší. Kdyby existovalo něco jako šarmantní zvuková stopa filmu, tak já tady mám svého vítěze této pomyslné soutěže.

• 24.10.2018  01:18

Celkem bych se i smířila s tím, že je to vlastně taková malá vykrádačka Indiana Jonese. Jenže pak tam chci místo omšelého Voighta šarmem sršícího Conneryho. A také bych chtěla, aby vtipy byly skutečně vtipné. A aby se padouch nenechal tak snadno ošálit. Spokojena mohu být s množstvím a kvalitou akce.

• 23.10.2018  18:24

Kaleidoskop seskládaný z nesourodých korálků by mohl být zajímavý, kdyby byl umístěn v pevné tubě, jež by celé směsi dala řád a smysl. Takto se jedná jen o intelektuálské orgie s nepříliš nápaditými záběry na zbytečně dobrou Tildu Swintnovou.

• 23.10.2018  12:36

Naprosto skvělý film, který měl někam zahodit závěrečných asi 5 minut a neměl by žádnou chybu.

• 22.10.2018  21:35

Dva filmy, které by možná byly lepší každý sám, ale to by mě zase ani nenapadlo se na ně dívat.

• 21.10.2018  14:21
    Coherence (2013)

Za málo peněz celý symfonický orchestr, paráda.

• 20.10.2018  21:41

Zcela zapomenutelný film, z nějž mi na dlouhou dobu utkvěl jen vtípek „horí, horí ti filter," aniž bych tušila, že je z tohoto snímku. Je mi jasné, že to záhy opět zapomenu.

• 19.10.2018  22:51
    Jak sbalit super kost (2005)

Tupá, bezduchá slátanina bez příběhu spíše připomínala hodně špatný americký romantický film s pokusem o komedii. Annie Girardotová byla sice jako popletená babča dobrá, ale když člověk zná konotace jejího skonu, už tak milé mu to nepřijde. Budu to brát jako fatální, ale snad jen přechodné selhání Toledana.

• 14.10.2018  19:08

Spíše mystery, než sci-fi. ale to nic nemění na faktu, že výborně natočený originální námět.

• 14.10.2018  18:11
    Stratený list (TV film) (1992)

Smutná pravda podaná tím nejnudnějším možným způsobem.

• 12.10.2018  22:58
    Sukničkář (1979)

Jedna hvězdička za Jeana, druhá za Rocheforta, jinak absolutní zklamání. V tomhle filmu prostě nefunguje vůbec nic. A na závěr je ještě Annie Girardotová nahastrošena do něčeho růžového s turbanem. Tfuj.

• 11.10.2018  20:10
    Spojenci (2016)

Nejsilněji se projevuje romantická linie filmu. Byla jsem připravena na válečné špionážní drama. Takže možná i to sehrálo roli v tom, proč se mi snímek až tak moc nelíbil.

• 30.9.2018  19:01
    Automata (2014)

Nikdy jsem neměla ráda remaky, ale tímto u mě stouply v ceně, protože si nikdy nehrály na objevný originál. Vykrást, co se dá a tvářit se u toho nadmíru důstojně, to již chce notnou dávku drzosti, umělecké impotence a naprosté pohrdání divákem. Tenhle film patří na smetiště a zahrabat hodně hluboko.

• 29.9.2018  20:48
    Tlumočník (2018)

Neboť nevládnu německým jazykem, netuším, zda ho Menzel vyslovoval stejně prazvláštně jako slovenštinu. Možná to byla právě ta zvukonemalebnost, která mi způsobila, že jsem se soustředila i na jiné aspekty filmu. Syn Židů je dlouho po válce hledat vraha svých rodičů, pod ruku mu přijde vrahův syn a tak mu to židovský synek dá pěkně sežrat. Za co? Za otce. Proč? Kdo ví. A to je ta naprosto zásadní otázka. Ungár jedná naprosto nelogicky. Začátek filmu až tak špatný nebyl, ale velmi záhy se vytratilo napětí a s ním i tempo. Slaboučké tři hvězdy z úcty k Menzelovi.

• 28.9.2018  23:52
    Věra 68 (2012)

Kámoška natočila kámošce medailonek, sice velice pěkný, ale naprosto neprofesionální.

<< předchozí 1 2 3 4 32 63 93 124