Snorlax

Snorlax

Kateřina Horáková

okres Brno
Boni pastoris est tondere pecus non deglubere

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127
    • 20.1.2019  14:18
    Superman 4 (1987)

Konečně se to podařilo, tohle už je parodie. Hackman se evidentně skvěle baví a já při scénách s Lexíčkem taky. Kdyby ve filmu o Supermanovi nezavazel Superman, bylo by to nakonec strašně fajn.

• 20.1.2019  04:46

Haničincův hlas mi bohužel k Hackmanovi vůbec nesedí, i když jinak se dabing FSB povedl, hlavně Zlata Adamovská je výborná. Minimálně dlouhá scéna návštěvy Margaret u otce začínající večeří a (z)povídání těch dvou na samém konci filmu stojí za to slyšet v originále. Hlavně díky skvělé scéně Magie u otce u mě zvítězilo toto vztahové drama nad jinak výbornou soudní pří.

• 19.1.2019  23:29

Samotný nápad je skvělý, ale realizace mi přijde taková nijaká, nezáživná, bezemoční a unylá. A když poslouchám projevy Oliveriho, nechápu, co na něm dav vidí. Ale on je vlastně stejný jako film, dobré myšlenky, jen tak nějak šedivě pronášené.

• 19.1.2019  20:17
    Jiná žena (1988)

Divadelně pojaté drama nechává deprese krystalizovat oběma směry, k sebevraždě i sebepoznání. Já se jdu z té své, kterou mi tímto Allen způsobil, vypsat a stvořím si nějakého Heleňáka.

• 18.1.2019  21:34
    Meteor (1979)

Možná si měli scenáristé před psaním ujasnit, co vlastně chtějí napsat. Možná by nám pak neselhaly rakety nesoucí bomby. Jenže to bychom pak nemohli mít jeden z prvních katastrofických filmů z metra. Dokonce i na romantiku zbylo místo. Ach ouvej. Ale zase na Conneryho se velmi dobře dívá.

• 18.1.2019  21:17

Zřejmě jediná Bondovka, která mě bavila.

• 18.1.2019  21:07
    Výkupné (1975)

Zasloužilo by si to tak tři hvězdičky, ale za Seana ve sprše nemůžu jinak.

• 18.1.2019  14:54

Monstrum to nemělo jednoduché, nejdříve si na přátelství připíjelo a pak dostalo ruku.

• 17.1.2019  22:11

Byly natočeny již hromady romantických komedií, které umí být pouze trapné. Tento film je nejen romantický, ale skutečně i vtipný. Navíc scénář není pitomý, některé triky podvodnic jsou velmi nápadité. Mám pouze velký problém s barmanským ňoumou, který je natolik submisivní, že v jeho existenci kdekoliv na světě prostě nelze uvěřit, ani kdyby z ní polovinu ubral. Weaverová mě hodně bavila, ovšem všechny a všechno zastínil neskutečně odporný dědek Gena Hackmana.

• 17.1.2019  14:51

Po prvním zhlédnutí jsem filmu dala 2 hvězdičky. Viděla jsem ho s dabingem. I když byl Brabec skvostný dabér, originál je o třídu výš. Mezi Hackmanem a Washingtonem to neskutečně jiskří. Škoda, že scénář je takový typicky hollywoodský produkt. A ještě větší škoda je, že spolu tihle dva pánové nenatočili nějaký skutečně dobrý film. Ve snímku Moc (1986) nemají ani společnou scénu, což je vzhledem ke kvalitě tohoto filmu vlastně zanedbatelné, a jinde se bohužel nepotkali. Pokud bych na Krvavém přílivu hodnotila pouze herecké výkony, tak je to bez uzardění za čistých 5.

• 17.1.2019  14:28

Možná bychom mohli rozporovat, že Harry se zamiloval do barmanky po jednom polibku v rámci oslavy jeho padesátin. Dále bych neměla připomínek. Jen podotknu, že obdivuji Harryho, že svoji afektovanou dcerušku s nevymáchanou pusou Sunny pořádně neproplesknul. Zdálo se mi, že ten afekt Madiganová přehání, takže možná někdo mohl proplesknout rovnou ji. Tohle je jediné romantické drama, v němž má Hackman solidní herecké partnerky (jak Ann-Margaret, tak Ellen Burstynová hrají dobře), za něž se nemusí stydět a nad nimiž herecky neční jako Himaláje.

• 17.1.2019  14:15
    Superman 2 (1980)

Překvapivě ještě hloupější než první díl, ale méně létání, tedy méně zadních projekcí. Z jednoho padoucha je zde najednou 3+1, což je velice naškodu. K celkové tragédie přispívá i to, že je Hackman v některých pasážích (evidentně tam, kde se nesnímal zvuk přímo) nadabován. Reeve mi přijde o trošinku snesitelnější, než v prvním díle. Snad proto, že zde tak často nechodí ve své trojkombinaci kozačky + slipy + plášť.

• 16.1.2019  18:34

Skutečně taková pohlednice, je na ní pár slov, vzkaz a rozmazaný podpis. Nic velkého, nic hlubokého, vše je takové milé klouzání po povrchu.

• 15.1.2019  21:37

Komorní příběh o hledání cesty otce k synovi si vystačil s prostinkou výpravou, která svou jednoduchostí evokovala až divadelní provedení. Henry Thomas předvádí úctyhodný výkon, který je rozhodně zapamatovatelnější než ten z E:T. Mimozemšťana. Bez potíží se vyrovná jako vždy skvělému Hackmanovi.

• 15.1.2019  17:51
    Mexičan (2001)

Doufám, že Brad Pitt si vybral slabé chvilky do konce své kariéry, za tohle by se měl dlouze a nahlas stydět. Ale Robertsová byla v roli afektované pipiky skvělá.

• 15.1.2019  00:35
    Eureka (1983)

Emocionální atomová bomba, jejíž spad bude ještě dlouho přetrvávat. Občas výbušně přímočarý, reprezentantem může být scéna vystřelení mozku, občas si hrající s obrazy, kdy se po orgiích s hady objevuje ten pletený plný barev, občas vizuálně balancující na hraně při opalování obličeje figuríny a občas až démonicky úchvatný svými odkazy, třeba na Zlaté opojení.

• 13.1.2019  21:34
    Superman (1978)

Výtečný Josef Somr perfektně vystihl základní rysy Hackmanova hlasového projevu. Škoda, že ho nedaboval častěji, minimálně tam, kde ho daboval naprosto nevhodný Haničinec. Asi bych měla zmínit něco i k filmu. Ale ono není moc co. Z dnešního pohledu velmi nepoužitelné triky, pravda, ony byly špatné již v době vzniku, což by dokázal nejen Karel Zeman, ale již otec triku Méliès. Příběh sám je očekávatelně prostinký, až slaboduchý, což by nebylo na škodu, kdyby Reeve nebyl tak extrémně nesympatický, nebo zahynul při přistání na Zemi. Hodnotit účast Branda, která nemá příliš daleko ke cameu, mi přijde poněkud nevhodné. Takže jen dodám, že Luthor je spolu s Fantomasem nejsympatičtějším filmovým zloduchem. Americký zlosyn na rozdíl od toho francouzského docela svěže hláškuje.

• 12.1.2019  17:37
    Cisco Pike (1972)

Při kolonoskopii lze nalézt totéž, co je obsahem scénáře. Kristoffersonovy písničky se dají poslouchat, ale dívat se na něj jako na herce není příliš velká zábava. Inzerovaný Hackman má ve filmu štěk, takže ani on umolousanému celku nepomůže, i když je jako vždy dobrý.

• 12.1.2019  13:32
    Strašák (1973)

S láskou ke snění natočený snímek o dvou mužích z okraje společnosti má krásně pomalé tempo a parádní herecké výkony obou hlavních představitelů. Hned tak nezapomenu na scénu v kašně a na jeden z nejroztomilejších filmových striptýzů.

• 11.1.2019  19:22
    Hudba Zdeněk Liška (TV film) (2017)

Bohužel tohle láskyplné vyznání nemá s dokumentaristickou prací mnoho společného. Z filmu jsem se dozvěděla, že Klusák má rád Liškovu hudbu, že ji mají rádi i jiní. Dobrá, já ji mám také ráda, proto bych se ráda dozvěděla něco nového o Liškovi, ne o těch, kteří ho mají rádi. Škoda, přeškoda, Liška by si zasloužil něco kvalitního.

• 9.1.2019  17:15

Strašně nemám ráda zadní projekci, kazí mi dojem i z tohoho jinak velmi dobrého filmu. Mimo to film funguje skvěle, parašutisté žijí své komorní příběhy a ty přejdou do smělých akčních scén. Seskoky jsou natolik zajímavé, že jsem se u nich bála.

• 7.1.2019  20:24

Počítala jsem s tím, že mi ta afektovaná čůza Minnelli bude vadit, nespletla jsem se. Bohužel všem zúčastněným herečkám byla vzorem a tak se dámy předháněly, která bude horší. Ale v takové silné konkurenci nelze zvítězit. Na chudáka Reynoldse zbyla role nešikovného trouby, zhostil se jí se ctí, čili bez trapnosti. Tu snaživě obstarávala Minnelli.

• 5.1.2019  20:26
    Lilith (1964)

První hodinu a půl je to adolescentně romantické cosi, co nám představí Lilith jako nymfomanku, která touží po všem, co dýchá. Jestli to nebyl tvůrčí záměr, tak se zkrátka valná většina filmu jen nepovedla. Druhou variantou je, že vás 2/3 snímku unudí k smrti. Scéna s hošíkem na pouti je sice působivá, ale dosti nechutná, i když ji prý doporučuje jen 9 z 10 pedofilů. Pokud přetrpíte devadesátiminutový úúúúúúúúúúúúúúúvod, který se dal sestříhat na 90 sekund a nic by se nestalo, začne slušný film. Jediné, co je velmi dobré od začátku až do konce, je kamera.

• 2.1.2019  21:17
    Riot (1969)

Na téma útěku z vězení určitě existují lepší filmy, ale některé scény tohoto filmu mají velký potenciál, ať již to bylo slézání vězňů z cel, nebo závěrečná akce. Bohužel místy je poznat stáří snímku a jeho až televizní zpracování. Leč na Hackmana s Brownem se dobře dívá. A abych nezapomněla, nemám ráda šílené Indiány.

• 2.1.2019  17:35
    Moc (1986)

Značně nepřehledný film o něčem, co mohlo být objevné v osmdesátých letech, ale dnes již asi nikoho neosloví, natož aby to někoho překvapilo. V hlavní roli se promenuje slizký Gere s vouskem sňatkového podvodníka, což z něj dělá postavu naprosto nekoukatelnou. Všechny ženské postavy jsou natolik fádní, že splývají v jednu. Až na paní senátorovou v podání fatálně přehrávající Straightové, jejíž scéna „jsem zloduch" zajisté vejde do dějin kinematografie jako zářný příklad toho, jak ne. Takže jedinými zajímavými jsou Hackman v roli žoviálního opilce a Washington v roli hlavního padoucha. Což je žalostně málo, neboť oba jsou před kamerou velmi sporadicky.

• 2.1.2019  01:06

Hravé, neskutečně vtipné, obrazově vybroušené, jsem velmi ráda, že jsem dala Andersonovi třetí šanci. Tentokrát se to povedlo, došlo k našemu naprostému souznění a já se nahlas smála. K replice „Vždycky jsem chtěl být Tenenbaum" podotýkám me too, me too.

• 31.12.2018  19:56

Kdyby po titulku Casting Anita Dann následovalo něco v duchu Trest smrti byl vykonán oběšením, tak bych to snad i zkousla. Scénář měl velkou šanci na úspěch, protože vůbec není špatný. Jenže jej do rukou dostal neschopný režisér, kterému naházel spoustu klacků pod nohy ještě neschopnější casting. Vynechám-li pidiroličku Aničky Girardotové, zbyl jen jeden herec, kromě Hackmana se všichni buď křečovitě pitvoří (tragický zloděj v obchoďáku), nebo přehrávají (netřeba jmenovat, stačí si prohlédnout obsazení). Straisandová je strašná, příšerně strašná a možná by se dalo pochopit, že se do ní zakoukal stejně příšerně strašný Quaid. Věřit, že afektovaná pipka může během pár sekund svést ženatého chlapa, když má na hlavě neskutečný kokrhel a na sobě podivuhodné roucho, se mi moc nechce. Pro Hackmana by to mohla být nejlepší komediální role (z pohledu toho, co odvádí za práci, bezesporu je), kdyby mu to nekazili všichni kolem. Je to velká škoda, protože tohle skutečně mohla být velmi dobrá romantická komedie o dospívání dospělých. Možná stačilo do role hlavní ženské postavy obsadit někoho jiného. Ti ostatní byli spíše do počtu, takže jejich animozita k filmovému umění by nemusela být až tak na závadu. / Edit: V originále není Straisandová tak příšerná, většinu afektu zvládla Kretschmerová svým velepříšerným dabingem. Na pozici nejhoršího herce tohoto filmu se tímto vyšvihnul Quaid.

• 31.12.2018  01:05
    Soumrak (1998)

Mohla vzniknout krásná pomalá neonoirovka, mohl vzniknout moderní thriller, ale nakonec vznikla nejhorší spolupráce Bentona s Newmanem. Film připomíná nepovedenou televizní inscenaci.

• 30.12.2018  20:07
    Ptačí klec (1996)

Během přesunu za oceán se nějak z první poloviny vytratil vtip. Okouzlující je filozofické zamyšlení na téma dekadence a sčítání matek. Vyložená ztráta času to není, leč za originálem zaostává tento film značně výrazně. Pro milovníky Klece bláznů má smysl tento kousek vidět snad jen kvůli dámě v bílém.

• 29.12.2018  21:33

Gibson má štěstí, že neexistuje exorcista, který by uměl vymítat ďábla patosu. Z jeho snímku by mu zůstaly titulky a on sám by skončil na hranici. Jeho záliba v zobrazování brutálního násilí se opět projevuje téměř v celém filmu, dlužno dodat, že scénám z bojiště to i sluší.

<< předchozí 1 2 3 4 33 64 96 127