Snorlax

Snorlax

Kateřina Horáková

okres Brno
Boni pastoris est tondere pecus non deglubere

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116
    • 16.9.2017  22:17

Takový průměrný Brynychův film. Celkem se divím, že něco takového šlo do kin, protože tvůrci ukázali, že kriminál je vlastně celkem fajn, bachaři se chovají jako milí tatíci a v cele si člověk určitě najde nového kamaráda. Ale jinak se jedná o slušnou moralitu, kterou skvěle herecky zvládl Matyáš. Lábus jako vždy příšerně přehrává, takže je jako obvykle trapný a nevěrohodný. Distributor, který se opět pokusil postavit rovnou do role kritika, se mýlí, když píše o neživotných zápletkách.

• 16.9.2017  21:52

Mohla by to být obyčejná road-movie, ale to by ji nesměl dostat do rukou Eastwood. Jelikož se na filmu strašně těžko hledají nějaké chyby, což bude zřejmě dáno tím, že žádné nemá, dovolím si zajásat nad scénou posledního nahrávání. Eastwood nejen, že výborně zpívá, ale i skvěle pracuje s dechem, hraje nemocného tak přesvědčivě, že věříte, že má tuberkulózu. Tahle scéna je v mých očích vrcholem jeho herecké práce.

• 16.9.2017  21:36
    Snowden (2016)

Nemastné, neslané, chvílemi je citelná snaha diváka napnout, ale stále se to ne a ne podařit. Možná kdyby hrál Snowdena někdo zajímavý, nebo charismatický, případně s hereckým talentem, mohlo být všechno jinak.

• 16.9.2017  21:30
    P.F. 77 (TV film) (2003)

Kdyby kameraman netrpěl urputným tremorem, byl by to dokonalý zážitek. Skvěle napsané i zahrané, špatně nasnímaný zvuk i obraz. Scéna z pohřbu patří do kategorie těch, které se hned tak nezapomínají.

• 16.9.2017  19:22
    Mžitky (2016)

Nudné, schematické, chladné a hlavně zbytečné. Strzeminského jsem neznala před zhlédnutím filmu a neznám ho ani po něm, vím, že neměl ruku a neměl nohu. Ale v čem bylo jeho kouzlo, proč jej zbožňovali studenti, to jsem se nedozvěděla. Za to vím, že kouřil. Wajda poskytuje naprosto zbytečné informace, naprosto nic neříká o pocitech postav, ale za to důsledně vodí diváka za ručičku, když mu chce předvést nějakou velmi nudnou historku ze života malíře.

• 16.9.2017  19:08
    Osmy (TV film) (2014)

Nezpochybnitelnou zásluhu na kvalitě filmu má jeho herecké obsazení. Svižný, vtipný snímek, v němž se za 80 minut přihodilo mnohem více, než v některých jiných filmech za 2 hodiny. Jen bych podotkla, že tramvaje v sedmdesátých letech určitě neměly čísla na displeji a kandelábry nebyly šedivé, leč dole červené a nahoře žluté. Ty dobové nereálie trošku kazí dojem. Což společně s zimou v letním kině Kinematografu bratří Čadíků uloupilo jednu hvězdu.

• 16.9.2017  18:59
    Masaryk (2016)

Někdy je prospěšné nečíst si synopsi dopředu. Čekala jsem něco zcela jiného, dostala jsem poctivou filmařinu, díky které mohu věřit, že český film nezemřel.

• 16.9.2017  18:47

Prostinký, místy až hloupý scénář plný nelogičností má obrovské štěstí, že ho vůbec někdo natočil. Za nejkomičtější prvek se dá považovat snaha převtělit Vetchého do role úředníka brýlemi, zřejmě měl Havlík strach, že jinak by byl Vetchý nevěrohodný. Romantická linie je však zvládnuta dost dobře a funguje. Jako oddechový film po nedělním obědě celkem obstojná záležitost.

• 16.9.2017  18:25
    Clef, La (2007)

Snad nejpozitivnější stránkou filmu je fakt, že Balasko se stupidně nepitvoří. Rochefort má příliš malý prostor, aby mě jeho přítomnost stihla potěšit. A Canet má nudný nejen obličej.

• 5.7.2017  13:29

Jedna malá hvězdička za Simonu Stašovou by mohla této smutné filmové nudě slušet.

• 5.7.2017  13:18

Možná se to dalo natočit i napínavě.

• 5.7.2017  13:01

Kdeže loňské sněhy jsou! Když si vzpomenu na to, jakým zjevením byli první básníci, až bych tvůrce s chutí zbila, že se kvalitativně proklesali až téměř na samé umělecké dno. Ne, ani ze sentimentu nedokážu tomuhle nedefinovatelnému filmu zvýšit hodnocení.

• 5.7.2017  12:53

Zdeněk Troška se nemusí být, že by filmová žumpa skončila spolu s jeho kariérou. Hoffman je zdařilým nástupcem, který se rozhodl překonat svého guru a natočit chachakomedii z vesnického prostředí ještě hůř než jeho velký vzor Troška.

• 5.7.2017  12:48
    S ledovým klidem (2012)

Pchá, ještě někdy vám skočím na to, že ve filmu hraje Willis. Než se divák rozkouká, je po něm. A pak se začnou dít věci, které jste opravdu nikdy nechtěli vidět, pokud jste jen trošinku fanoušek filmu.

• 5.7.2017  12:42

Celou dobu jsem si říkala, že se jedná o jednu z nejvtipnějších parodií, které jsem kdy viděla. Jenže ouha, ona to prý není parodie.

• 5.7.2017  12:27

Zvláštní na tomto filmu je, že jsem se dokázala bavit, i když jsem místy aktérům vůbec nerozuměla, o čem hovoří.

• 5.7.2017  12:20

Akční film bez akce, drama bez dramatu a krimi bez zápletky, ale alespoň je na co koukat (Bronson, Harris).

• 1.5.2017  16:26
    Jersey Boys (2014)

Film přesně korespondoval s tím, jak vnímám The Four Seasons. Skvělá hudba, kterou kazí eunuchův kvil.

• 1.5.2017  16:15
    Kuba (1979)

Tomuhle říkám promarnit šanci. Skvělý námět o střetu mezi Batistou a Castrem z pohledu amerických podnikatelů na Kubě se dal zpracovat určitě záživně a nemusel být vůbec nudný. Adamsové to hodně sluší po boku elegantního Conneryho. Což je vlastně i jeden z důvodů k opovržení tímto snímkem, která žena by chtěla zůstat s upozaděným tajtrdlíkem a neodešla by s krásným majorem?

• 1.5.2017  16:05
    Zelenáč (1990)

Tenhle film je víc trapný, než zábavný, ale jednou se vidět dá. Trvám na tom, že jen jednou.

• 1.5.2017  16:02
    Já, robot (2004)

Velmi drsně drsný hlavní hrdina se svým drsně drsným pohledem a patřičně drsně odpruženým krokem nehne ani brvou, i když by klidně mohl při happyendu významně pozdvihnout obočí a drsně pronést, že nám to říkal. Mě by spíše zajímalo, co by na to říkal Asimov.

• 1.5.2017  15:55

Ach jo, já jsem takový chudák, zase jsem viděla něco úplně jiného. V tom filmu, který jsem viděla já, Damon pobíhá před kamerou, občas se tam střílí a občas se Damon s někým popere. Proč tak ten dobrý muž činí, není jasné, ale je to vlastně úplně jedno.

• 1.5.2017  15:52
    Zardoz (1974)

Bohužel tím nejzajímavějším na celém filmu je polonahý Connery, tedy vlastně popravdě je to to jediné zajímavé.

• 21.4.2017  22:39

Chudák Robin Hood dostal od Američanů pěkně na zadnici. Kdo se nechá zlákat obsazením, bude trpce zklamán. Herci totiž nemají co hrát a tak před kamerou pobíhá rozvrkočený Connery a Hepburnová coby jeptiška nebo zabíraná hodně zdálky. Z čehož vyplývá, že si ani jedna část divácké obce nespraví oko, když už bude mít otrávený večer z ubohosti tohoto snímku.

• 21.4.2017  22:30

S Connerym se zřejmě skvěle spolupracuje, protože s naprosto různorodými kolegy vytvořil skvělé páry. Nejinak je tomu zde s Fordem, jiskří to mezi nimi a přitom jim člověk věří, že se mají vzájemně velice rádi. Ve filmu je mnoho nezapomenutelných scén (zkoumání rozbité vázy seniorem, boj juniora proti tanku a hlavně tři postavičky smutně koukající za tankem) i vynikajících hlášek.

• 21.4.2017  22:22
    Highlander (1986)

Čím začít? Prostinkým scénářem, otřesným Lambertem, odpudivým osmdesátkovým lookem, nevhodnou hudbou, amatérskou režií, nebo rovnou konstatovat, že tohle byla skutečná ztráta času, když jsem se na to dívala.

• 21.4.2017  15:31

4/5 filmu se neskutečně vlečou, opatrně a pomalinku nás seznamují s trojicí hlavních postav. Pak se rychle odehraje napínavá část a přijde rozuzlení. Nebýt naprosto špatného scénáře, mohl to být hodně dobrý film.

• 21.4.2017  15:16

Nesnáším neprůstřelné hrdiny, kteří předstírají, že bez potíží pouhým pohledem svého osmdesátiletého oka omráčí třicátníka plného svalů. Kvituji s velkým povděkem, že hlavní hrdinové tohoto filmu se neberou příliš vážně. Bohužel i přes značný nadhled se snímek neubrání mnoha stereotypům, takže v druhé polovině už začíná diváka spíše nudit.

• 21.4.2017  15:11

Mnohokráte zpracovanému syžetu dodává na zajímavosti nemalé množství sarkasmu hlavního hrdiny.

• 21.4.2017  15:06

Dokonale zapomenutelný snímek, pro který je škoda tak dobré hudby.

<< předchozí 1 2 3 4 30 59 87 116