Kacaa26

Kacaa26

tvrdě pracující student

1 bod

• 15.2.2016  00:31

Dvě slova! = TOM HARDY!!! Ne Leo, ale on. Od DiCapria v podstatě nemůžeme čekat špatně zahranou roli, byl samozřejmě taky vynikající. Scéna s medvědem byla dokonale realistická, jeho pohyby naprosto přirozený (občas neudělal úplně nejchytřejší věc, ale právě tím si mě získával) a několikrát mě z něj byla taková zima, že mi přejel mráz po zádech i v kině. Ovšem, jak už tady někdo zmínil, přišel mi málo mrtvej na to, že ho pocuchal medvěd takovymhle stylem a ještě buhvíjak dlouho ležel bez pohybu v ukrutný zimě. NICMÉNĚ!!! Tom Hardy na rozdíl od pana herce Lea vypadá, jako magor, kterýho Iñárritu našel během natáčení někde uprostřed lesa jak stopuje indiány. Jeho styl hraní prostě ani není hraní. On je John Fitzgerald, hajzl do morku kostí, co s výrazem šílence vykuchá malýho kluka a nemrkne okem. S naprostým přehledem DiCapria přehrává a i když je jeho role vedlejší, strhává na sebe pozornost od první chvíle, co se objeví. Já jsem upřímně čekala na okamžik, kdy se objeví zas. Těšila jsem se na to, až zase promluví tím svým neuvěřitelným redneck přízvukem (nechápu!!!) v podstatě celou dlouhou část filmu, která se soustředí na DiCapria. Jestli za to nedostane Oscara, tak fakt nevim, kdo v tý akademii dřepí. Druhá věc, která mě zaujala hned po Hardym byla kamera. Neskutečně dlouhý záběry bez jedinýho střihu a tak detailně blízký natáčení kolem herců mě zaujaly hned od prvních vteřin filmu a nepustily mě až do konce. Nic podobnýho jsem snad ještě neviděla a myslím, že by bylo fér kdyby za to byl mistr Lubezki náležitě oceněn. V neposlední řadě musím vypíchnout i lokace, který teda nemají chybu a podtrhli do posledního detailu dobu a prostředí, do kterýho měl bejt film zasazenej. Kdyby to šlo, přidám ještě šestou*.

• 14.2.2016  22:20
    Medvěd (1988)

Jako malá jsem u toho filmu brečela. Pokaždý. Ale i přesto jsem pořád vyžadovala pouštět si ho znova a znova. Doteď k němu mám silnej vztah, protože to bylo moje úplně první políbení světovou kinematografií a já za to tátovi děkuju. Je to tak strašně krásnej film, pro kterej budu mít vždycky tak trochu slabost.

• 12.2.2016  14:13
    Stážista (2015)

Vcelku příjemná oddechovka. Anne Hathaway nemám ráda, ale celou dobu to úspěšně zachraňoval sympaťák De Niro se svojí dokonalou neohrabaností a vtipností osamělýho důchodce. Předvídatelná, kýčovitá komedie s ohranou zápletkou, u který jsem se ale několikrát ze srdce zasmála a pocejtila i náznak lítosti. Upřímňák Robert De Niro je v některejch situacích až roztomilej a v podstatě tam jedinou zábavu obstarává on, ale nic víc jsem ani nečekala. Trošku mi teda vadil Epl na každým kroku a upracovanost hlavní hrdinky, kdy si bere notebook snad i do vany. Jinak celkem normální průměr mezi komediema. Nijak mě to nepohoršilo ani neurazilo, zasmála jsem se a někdy (za delší dobu) se na to klidně podívám znova. Nebo taky ne...

• 11.2.2016  15:21
    Bojovník (2015)

Stáhla jsem - koukla se na komentáře - s nulovým očekáváním pustila - otevřela hubu - nestačila zírat - po skončení vypla - znova přečetla komentáře - nasrala se - napsala komentář - po dvou dnech zavřela hubu. Upřímně moc nechápu ty rádoby odborný kecy ohledně na hovno scénáře, tupýho Whitakera, prázdnejch dialogů, nulovejch emocí nebo toho, že Gylenhaal neumí hrát. Viděli jste to vůbec???? Hodnotim filmy podle síly, kterou mě vtáhnou do děje a jak dlouho ve mě zůstanou. A tohle! byla naprostá bomba. Začalo mě to bavit hned po úvodním zápase, kdy mi stačil vyšinutej výraz Billyho Hopea a měla jsem jasno, že to sračka prostě nebude. A nezklamalo mě to. Naopak. Byl to naprosto fomózní dvouhodinovej koncert Jakea Gylenhaala, jehož hereckej um se podle mě poslední dobou zlepšuje čím dál víc. Zahrál to tak, že jsem naprosto automaticky a přirozeně věřila tomu, že dělá celej život profesionálně box, umřela mu žena, dcera ho poslala do prdele a on se brodí v těch největších lidskejch sračkách, který člověka můžou potkat. Pumpoval do mě ty vaše "nulový emoce" celej film bez jediný trapný, prázdný nebo nevěrohodný chvilky. Věřim i tomu, že u toho někdo mohl brečet, protože to bylo zatraceně živý, přesný, věrohodný a přirozený. Žádný štelovaný dialogy (oukej, uznávám, že moudro o šachách mě taky trošku rozesmálo) nebo přehrávaný emotivní scéný. Byl to prostě parádní průvodce duší a životem mlátičky, která ve finále k rozumu přišla. Troufam si říct, že Jake by mohl touhle rolí směle mířit k nominacím na Oscara. Nemůžu dát jinak než 5! Někdo si tenhle film dává na seznam zbytečnejch filmů. Já si ho dávám do seznamu filmů, co rozhodně chci vidět znova!!

• 11.1.2016  16:33
    Croodsovi (2013)

Je to vtipný, to tomu rozhodně nejde upřít. Ale mě teda dost vadily postavičky. Jak už tu někdo psal, dlouho jsem neviděla tak nesympatický a místama až protivný (především Iška!). To je jedná, ale pro mě dost zásadní, vada na kráse.

• 10.1.2016  17:33

V podstatě je to dost obyčejná historka, jak chce brácha zachránit ségru před šibenicí. Jenže Tarantino z toho udělal jízdu jako prase a já se tři hodiny nehla z místa, když už mi celkem dost dřevěněla pr... K obyčejný historce přičtěte jednu osamělou chatu (vždycky jsem si myslela, že galanterie je obchod s korálkama, šitím atd... Ale asi teda ne..), kde se odehrává 90% filmu, 8 divnejch lidí, co jsou mezi sebou provázaný tak, jak by ani oni sami nečekali. K tomu hudba božskýho Ennia a umění Pana kameramana Richardsona a máte prostě geniální film, kterej mě opět nezklamal. Nejsem filmovej expert a neumím to hodnotit z pohledů, jako to hodnotí většina uživatelů, ale mě pomalej nájezd, kterej trval dobrou půlku filmu ani trochu nevadil. Postupně mě to seznamovalo s postavama, s provázaností mezi nima a událostma, který je potkaly. Pak když se strhly jatka jsem aspoň měla ve všem jasno a věděla jsem proč a co.. Navíc, kdyby se tam střílelo dvě a půl hodiny, tak sorry, ale to nevim, kdo by vydržel. To by hlavně nebyl ani Tarantino. Dlouhý dialogy a pomalý záběry, flashbacky a zachycení paralelních událostí (vyprávění L. Jacksona o svým černým lofasovi a potom vrácení v čase do okamžiku, kdy během jeho barvitýho vyprávění někdo otrávil kafe) mě totálně pohltilo. Čekala jsem pecku, a byla to bomba! Díky za to!

• 10.1.2016  16:19

Jsou dobrý filmy, který mi stačí vidět jednou za čas a jsou dobrý filmy, který si ráda stáhnu a kouknu na ně pokaždý, když potřebuju oddychovku. Tenhle film se mezi ně řadí naprosto s přehledem. Krásný, vtipný, super obsazený a odlehčený. Jedna z nejlepších českejch komedií, jejíž některý hlášky jsou nezapomenutelný.

• 7.1.2016  14:04
    Joy (2015)

Jennifer Lawrence je pro mě tak strašně specifická herečka s tak osobitým stylem hraní, že mě pokaždý na začátku strašně chytne, celou dobu drží v hubě a u titulků vyflusne jak kus hadru. Někomu se může zdát prkenná nebo suchá, arogantní, ale já jí žeru. Joy je životopisný film a čekala jsem spíš nudu. Ale určitá naděje ve mě byla právě díky tomu, že tam hraje ona hlavní roli. A jít na to do kina rozhodně nebyla chyba. Na to, jakej to je žánr, jsem nechápala, jak jsem mohla vydržet takhle přišpendlená k plátnu a skoro nedejchat. Neříkám, že to bylo tak napínavý, ale byla to horská dráha. Bylo mi jí tak strašně líto, pak jsem ji naopak hrozně obdivovala a obrovsky jí fandila a ke konci filmu se mi chtělo někomu rozbít držku, po tom, co jsem s otevřenou pusou čuměla, co vlastní rodina může bejt za svinstvo. Není to typ filmu, co bych musela nutně mít a často si ho pouštět, ale po dlouhý době jsem od začátku do konce neuhla pohledem a soustředila jsem jenom a jenom na plátno přede mnou. Nenudila jsem se vůbec, nenašla jsem tam snad jedinou očekávatelnou scénu, mělo to koule a za mě prostě super film.

• 26.2.2015  22:59

Jedinej film z tyhle doby (a myslím, že se může hrdě řadit i mezi detektivky současnosti jako velkej konkurent), kterej mě pripoutal k obrazovce. Díky němu si dávám sakra bacha, kudy po tmě chodím a vím jiste, že nikdy nebudu stopovat. Drsný, syrový a celou dobu napínavý.

• 23.2.2015  11:41

Byla jsem k tomuhle filmu že začátku dost skepticka. Mám asi zafixovano, že herec má zůstat hercem, režisér režisérem, zpěvák zpěvákem a nedělat že sebe hybridy. Ale spletla jsem se. Klaním se k zemi a ohýbám svůj hřbet před Jirkou, který nezůstal jen hercem. Napsala bych, že hodně dlouho, ale musím se opravit... Nikdy! jsem takový film ještě neviděla. Naprosto mě dostal hned po prvních minutách a nepustil ani na vteřinu. Originální nápad s ještě originálnějším scénářem - kombinace, která vyžaduje talent a cit. Nic nebylo přitažené, nedodělané, špatné ani průměrné. Film kompletně natočený očima dvou malých kluků, kteří díky natáčení běžných dnů na foťák přichází na věci, které by jinak nezjistili. Je to milé, zábavné, vtipné, napínavé i vážné zároveň. A ničeho není moc ani málo. Přijde vám to jako kdyby to natáčel kluk od sousedů. Opravdu nic nemohu vytknout. Do poslední chvíle jsem nemohla přijít na to, proč ten tatínek tajně jezdí za maminkou, smála jsem se nad dětsky upřímnými komentáři a zamáčkla jsem slzu u písní bratrů Nedvědů. Jedním slovem paráda. Film nesmí chybět v mojí sbírce. Díky Jirko!

• 20.2.2015  14:57

Nevím, jak tady všichni ostatní, ale já jsem nadšená. Film, který mě celou dobu bavil a nenechal mě si dojít ani na záchod. Líbí se mi nápad psychiatrické léčebny s ještě šílenějšími pacienty než si člověk před shlédnutím umí představit. Líbí se mi také, že vidím po dlouhé době britské herce v čele s Benem Kingsleym, Kate Beckingsale a pár starými známými z Harryho Pottera. Asi jsem ještě filmem nepolíbená, ale hlavního protagonistu pana "doktora Newgatea" jsem ještě v žádném filmu neviděla, ale sem mi teda seděl naprosto perfektně. Nemám ani na jednoho z herců jedinou výtku. Z Davida Thewlise jako šíleného dozorce jsem měla respekt od samého začátku, stejně tak i z Bena, který mi místy připadal jako hodný strýček odvedle, ale občas se dokázal podívat tak, že ho nemůžete dostat z hlavy. Výborná trefa... Do všech. Dějová linka má spád, baví a co nejvíc? Překvapuje do poslední minuty! Nechápu jak někdo může psát, že je to nedotažený, nezajímavý a nevim co. Nejsem filmovej expert, nevim jakej je standard jakýho režiséra nebo herce a nemam potřebu si na něj hrát. Film mě dostal, už jsem ho viděla dvakrát a určitě ne naposledy. Napětí, psycho dusno, zajímavý scénář, kde když něco špatně slyšíte, ať už jedno slovo, vrátíte si to, abyste o něco nepřišli. Pro mě zážitek a tleskám.

• 20.2.2015  13:58

Nijak zvlášť mě to nenadchlo. Nedonutí mě si to ani stáhnout, nebo se na to podívat cíleně znovu. Byl to příjemný film na večer všedního dne, který když někdy budou dávat zas, tak se možná kouknu. Eric Bana i Rachel jsou dobře vybraní pro tenhle filmový žánr a hlavně asi díky nim se na film tak dobře kouká. Nemůžu mu upřít originalitu, nic podobného tu asi ještě nebylo, ale zas ten děj není tak strhující nebo "slzyventlačící", aby vás dostal. Doják to asi na konci měl bejt, ale ačkoliv jsem cíťa, přišlo mi to celkem nudný. Vlastně to končí dobře i špatně, není tam ten klasickej patos, co amíci strčej snad do všeho a za to dávám plus. Určitě je to neotřepanej film, ale pro mě neměl náboj ani trochu. Romantika, co má film provázet celou dobu, mi přišla celkem dost mdlá.

• 20.2.2015  10:33
    Saw 2 (2005)

Po super jedničce, která mě nenechala skoro vydechnout přišlo hrozný zklamání. Nevím, jestli jsem to u prvního dílu tak nepociťovala, nebo byl jinej, ale strašně mě točil českej dabing. Jen jsem zaslechla tu divnou policajtku a už jsem sahala po ovladači. To je něco strašnýho. I její černošskej kolega a všichni ty bejvalý vězni byli nadabovaný jak z nějaký rakouský kriminálky. Nedalo se to poslouchat a protože mi to přijde jako celkem zásadní věc, celej film mi to už na začátku prostě zkazilo. Mistr Jiqsaw už není tak hrůzu nahánějící jako v jedničce a spíš mě tam otravuje. Nicméně musím říct, že charakter "překvapivých pastí", které se postupně odhalovaly, si film zachoval a překvapit rozhodně dokázal. Konec byl pro mě nečekaný, což u filmů žeru, takže za to velmi chválím. To, za to ubírám hvězdy je herecké obsazení, náš dabing a poněkud plytký hlavní padouch, ze kterého strach nemáte ani když se o to snažíte. Horší průměr, film se mnou nic neudělal.

• 3.2.2015  14:21

S velkým vypětím všech sil dávám alespoň jednu hvězdu a to proto, že se mi líbí místo, kde se to natáčelo. Co si budeme povídat, vzbuzuje přinejmenším podezření a vlezlý pocit vkrádavého strachu. Na film jsem se koukla jen proto, že jsem omylem předtím viděla jedničku, která mě taky sice úplně nenadchla, ale ačkoliv byl děj takový nijaký, nechalo to ve mě onen nepříjemný pocit "radši si rozsviť ve všech místnostech a ujisti se, že tam nikdo není". Tohle byla slátanina od začátku do konce. No konec, ten bych nejradši zmuchlala, zapálila a spláchla do kanálu, to fakt nešlo. Chaotický děj v celém filmu, naprosto nechápete nic, co se tam odehrává. Sice se tam má vysvětlit, proč pan řidič žluté dodávky dělá to, co dělá a vlastně se i přijde na to, jak ho zastavit (způsob, jak ho zastavit je už hooodně debilní mysticko - duchařsko vymítačská sra*ka), jenže to k údivu všech po velké oslavě stejně nezafunguje! Tam už sprásknete ruce a zeptáte se, tak o čem to sakra je? Spoustu scén mi přijde i dost zbytečných, ale on celý ten film je tak trochu... zbytečný. Neodnesla jsem si z toho nic. Ani zážitek, ani znechucení, překvapení, zklamání... Ztracených 80 minut filmového života.

• 2.2.2015  18:54

Upřímně řečeno nevím, jak se konkrétně vyhranit s názorem na tento film. Na jedné straně mě hrozně vytáčela hlavní hrdinka, která se místy chovala nepochopitelně suverénně a místy měla hysterické ufňukané záchvaty kalibru Miši Kuklové, kterou za její ječák nemůžu ani cejtit. K tomu naprosto předvídatelný děj po celou dobu filmu. Taky jsem se párkrát docela zasmála - scéna "minula jsi" mě vážně rozsekala :-D podivná rodinka v karavanu a holka zamknutá za dveřma byly zase věci, jejichž význam jsem vůbec nepochopila. Na druhou stranu jsem byla ráda, že se tam hlavní vrahoun skoro neukazoval, protože to pro mě alespoň nebylo takový vypětí, jako kdyby ji tam po částech masakroval celej film. Celkově to je pro mě změť nepochopenejch a nezodpovězenejch otázek "sakra proč?" a zároveň prostě průměrnej horor s naprosto tuctovou dějovou linkou. Nic zajímavýho a stahovat si to určitě nebudu.

• 30.1.2015  16:51

Ze začátku mě to úplně neupoutalo, přišlo mi to celkem otřepané hororové / thrillerové téma. Holka sama na chatě v lese, banda retardů v kostkovanejch košilích, co se chtěj pobavit a šerif, do kterého je vkládána naděje na pomoc, ale který se nakonec k "romantickým hrátkám" rád přidá? Ovšem to, co se začlo dít po asi půl hodině mě ale natolik sebralo, že jsem se nachytala jak sedím vzpřímená na gauči, leju na sebe pomalu čaj a zapomínám mrkat. Musím říct, že jsem na to myslela pak ještě dva dny a bylo mi zle, jako ještě z žádnýho filmu. Tenhle v mé jinak naivní dušičce, že se všechny hrůzy světa dějou jenom v necivilizovanejch zemích, zanechal obrovskou hnusnou šlápotu. Karma sice zafunguje na všechny, ale nic se nevyrovná tomu psycho zážitku, co jsem si z toho odnesla. A jsem si jistá, že tenhle film už nikdy vidět dobrovolně nechci!!! Skládám obdiv režisérovi, hercům a hlavně herečce za to, co vytvořili. Pro mě neskutečný. Teď už se budu bát jít na chatě i na houby.