Kivis

okres Brno

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12
    • 17.6.2018  20:52
    Coldplay: Live 2003 (koncert) (2003)

Sirový Coldplayáci. Pár songů z tohoto koncertu jsem ani neznal. Příjemná podívaná, Mylo Xyloto turné mě ale stejně dostalo víc. Určitou roli v tom hraje asi i živý zážitek, ale i bez něj by mi asi Mylo Xyloto sedlo víc.

• 17.6.2018  20:30
    Deadpool 2 (2018)

To bolelo. Nejvíc to odneslo svalstvo kolem úst a i břicho dostalo trochu zabrat. Deadpool 2 nezklamal. Nebyl horší ani lepší než jednička. Hlavně ale nebyl ani stejný, což v tomhle žánru podle mě není nic jednoduchého. Jo, a ze závěrečného chorálu u titulků naskakuje husina. You can stop him, you can stop this mother....er!

• 3.6.2018  21:43
    Futurama (TV seriál) (1999)

Ještě hutnější a odvážnější než Simpsonovi. Takovou chtějí autoři Futuramu mít a taková skutečně je. Ale mně sedí Simpsonovi stejně o hodně víc. Futurama si mě nikdy tak nezískala, i když pár kultovních dílů si taky dokážu dát znovu a znovu. Třeba ten poslední.

• 2.6.2018  14:46
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Po těch letech, co nám Big Bang docela často běží jako kulisa k jiným činostem, už si troufám hodnotit. Pamatuju, jak z toho bylo spousta lidí uhranutá už někdy kolem roku 2008, ale já nějak neměl chuť tento seriál objevovat. Poprvé jsem asi tři díly BBT viděl až někdy v roce 2010 a přes pár dobrých vtípků mě to nijak moc neoslovilo. Na chuť jsem téhle partičcce přišel až kolem roku 2014, když nám doma díky Prima Cool začal sloužit jako ona zmíněna kulisa. Směju se u něj docela pravidelně, někdy i víc než přítelkyně, která se mi ho před těmi mnoha lety jakožto velká fanynka snažila podsunout. Mám i své oblíbené díly a oblíbené hlášky, kterým se zasměju, i když už to opakují třeba popáté. Z BBT se nikdy nestal seriál, ke kterému bych si pravidelně sedl s brambůrkami a těšil se na každý další díl, ani seriál, u kterého bych zhltnul deset nebo dvacet dílů v kuse. Jako podkres je to ale více než dobrý.

• 1.6.2018  23:57

Jako knížka k letnímu relaxování u bazénu může Veronika asi docela dobře fungovat, ale na strhující nebo alespoň neotřelé filmové zpracování tenhle příběh podle mě nemá. Hlavní poselství tohoto díla jsme už slyšeli, viděli, četli nesčetněkrát, a troufnu si říct, že ve většině případů v originálnějším provedení než přináší Veronika. Navíc finální scéna poněkud odporuje logice. Jen velmi lehce nadprůměrný film, a pokud nejste ze S.M. Gellar pokaždé stejně očarovaní jako já, odmyslete si od mého hodnocení jednu hvězdičku. To pro mě vlastně byla nejsillnější linka - S.M. Gellar a skutečnost, že nedostala víc příležitostí v podobných nebo ještě lepších filmech a rolích. Smutnil jsem nad tím prakticky celých 100 minut.

• 27.5.2018  16:38

Příjemná oddychovka s typickým Sorrentinovým rukopisem. Sean Penn si nás pomalu, ale s přehledem omotá kolem prstu. Během putování po USA s ním zažijeme řadu momentů protkaných neotřelým stylem humoru a také pár velmi silných scén.

• 24.5.2018  20:20
    Život (2017)

Když jsem film zapínal, nacházel jsem se ve stavu, kdy to bylo tak 50 na 50, jestli usnu, nebo ne. Ale Život ve mně probudil život, zbystřil smysly, dokonale mě probral a udržel moji pozornost až do konce, který mě navíc mile potěšil. Tak proč jen průměr? Zůstává ve mně pocit, že tenhle film byl takové "akcí nadupané nic". Dojem tentokrát nepozvedl ani můj oblíbenec Gyllenhall.

• 21.5.2018  21:35

Mám pocit, že filmů s podobnou zápletkou musely být natočené už desítky. Ale vlastně jsem žádný film s takovou zápletkou ještě neviděl. Bavil mě od začátku do konce, a přestože v některých chvílích bylo jednání postav nelogické a zároveň v rámci žánru očekávatelné, byla to zábavná a poutavá podívaná prakticky po celou dobu stopáže. Jo a jsem moc rád, že jsem si o filmu naprosto nic nezjišťoval. Trailery (i některé verze názvu) jsou neuvěřitelně spoilerovité.

• 19.5.2018  20:06

"Dojemný a zároveň tragický příběh slouží též jako memento pro dospívající a rodiče." Takto končí anotace. Už poměrně dlouho nejsem dítě a ještě nejsem rodič, takže jsem možná dalek toho hodnotit naplnění autorova cíle, ale takhle na mě film nepůsobil. Vlastně mi ani nepřijde, že má tento dokument nějaký obecnější přesah. Vnímám ho jako atraktivně natočený příběh jednoho pestrého osobního osudu. Pestrého především v temných odstínech barevného spektra. Kladné hodnocení vlastně ani není záslouhou řežiséra, pokud jeho cílem bylo opravdu jakési memento rodičům a dětem. Dávám ho především proto, že mně dokument a jeho hlavní hrdinka zatraceně dlouho vrtá hlavou. Jak dalece je Lucka opravdu nešťastnicí a obětí okolností a rodinných poměrů? Na kolik si za všechno může sama? Na kolik se Michalu Herzovi daří být objektivní a na kolik se nechal okouzlit Lucčiným nakažlivým charisma? Tyto otázky člověku běží v hlavě hned po konci dokumentu a ještě více rezonují po přečtení diskuze pod iVysíláním ČT, do níž se zapojil i režisér a Lucčina rodina. No asi si nikdy neudělám jasný názor na Lucku, její rodinu, režisérův přístup a vlastně ani na celý tento dokument. A za ten guláš v hlavě jsem vlastně rád.

• 12.5.2018  18:58

No, nebudeme si nic nalhávat. Osm statečných mělo těch pět hvězd víceméně v kapse už ve chvíli, kdy jsem uviděl plakát. Trvalo to ale pěkných pár let, než jsem je konečně viděl. Dokonce jsem dřív stihl i to vytoužené svezení psím spřežením, a to 200km severně od severního polárního kruhu. Sníh, led, zima, tučňáci na jihu, lední medvědi na severu, tuleni (ale ne takhle děsně digitální - nejslabší místo filmu)... jo, tak to mě pokaždé spolehlivě dostane. A severská psí plemena nejsou výjimkou. Smekám před psími herci, protože právě scény bez jejich lidských kolegů mají opravdu sílu. Paul Walker se taky nemusí za nic stydět, škoda jen, že příběh jeho postavy je napsán dost šablonovitě. Trochu víc syrovosti by té "člověčí" lince vůbec neuškodilo a pak by to u mě bylo i na pomyslnou šestou hvězdu (, kterou má momentálně 19 filmů). Obzvlášť, když skutečný příběh, kterým se film inspiroval, opravdu ještě mnohem krutější a syrovější byl. To by pak ale film ztratil komerční potenciál a šel by spíš do menších kin a teď by ho dávali v pozdních večerních hodinách na ČT2 a ne na Nova Cinema. Možná mi takový zážitek ale přinese japonská Antarctica z roku 1983. Hned si ji přidávám na seznam filmů, které chci vidět.

• 12.5.2018  14:26

Skvělý film, který si dám klidně dvakrát do roka a pořád mě baví. Herecká extraliga si účast v této komedii očividně užívá. Kultovní postavy a ještě kultovnější hlášky. Vlastně ani nevím, proč nedávám pět hvězd. Možná mi přijdou nedostatečné operní výkony hraběte Tööölööökööö z Teleke a jsem lehce zklamaný, že mu baron Gorc z Gorců nedal ještě víc za uši.

• 11.5.2018  22:57

Taková filmová reality show z prostředí kultovního českého divadla. Film o divadle ve stylu filmů o filmu. Nejistá sezóna sází na jistotu a velkou část filmu tvoří osvědčené pasáže z divadelních představení. I zákulisní linka spolehlivě baví. A při pohledu na rok vzniku si člověk uvědomí, že minulý režim ve svých posledních letech už zdaleka nedržel otěže pevně v rukou. Sečteno, podrtženo - zlatý prciny.

• 1.5.2018  22:02
    8. míle (2002)

Kdyby v 8 Mile nehrál Eminem a film nebyl částečně životopisný, bylo by to dost o ničem. Hrozná tuctovka, v které se sice pořád jakože něco děje, ale na konci si uvědomíte, že se vlastně za celou dobu nic zásadního nestalo. Nebývale mělký příběh, žádný vývoj postav, vše se pořád plácá tak nějak na jednom místě. Eminem a souboje v rapu to vytahují alespoň na průměr. Škoda. Myslím, že z detroitské periferie šlo vykřesat mnohem silnější příběh.

• 29.4.2018  19:59

Parádní práce. Existuje snad vděčnější téma než český triumf na hokejovém turnaji století? Těžko. Ale tvůrci tohoto dokumentu na to vůbec nehřeší a nesnaží se lacině svézt na vlně popularity tohoto námětu. Tempo vyprávění má spád, hlavní protagonisté (mimochodem velmi povedený výběr) vše komentují se zdravým odstupem. Stručné, ale výstižné zasazení do historického kontextu. No, opravdu není co vytknout. Navíc jsem i já s odstupem 20 let musel uznat, že během těch 14 dní byl Dominik Hašek opravdu nejlepším gólmanem světa. Jinak ale na Patricka Roye samozřejmě neměl ;o) A ten hokej byl fakt zatraceně dobrej. Když dávali nedávno kompletní záznamy, nervil jsem u toho podobně jako při přímých přenosech.

• 14.4.2018  20:47
    Bába z ledu (2017)

Jak kdybych většinu toho filmu už viděl v jiných českých filmech. A jak kdybych většinu té většiny viděl ve Štěstí. Ale co - Inárritu, Almodóvar a mnozí další taky točí pořád podobné filmy. Navíc v Bábě z ledu je oproti těm podobným předchůdcům tentokrát všechno o kus lepší. O kus humornější, o kus vyhrocenější, o kus civilnější, o kus uvěřitelnější, o kus propracovanější,... čisté čtyři hvězdy (u Štěstí kdysi bylo stejné hodnocení o kus upocenější).

• 28.3.2018  01:41
    Tvář vody (2017)

Pro mě dlouho očekávaný film. Věděl jsem, že del Toro, tvůrce Faunova labyrintu, jednoho z nejzásadnějších filmů v historii, se po komiksech vrací k nějaké vlastní fantasy pohádce pro dospělé. Od té chvíle jsem se bránil veškerým dalším informacím - trailerům, anotacím, recenzím, výsledkům Oscarů,... a po pár týdnech, kdy se mi volno v diáři ne a ne sejít s časy promítání, jsem na něj skutečně vyrazil, aniž bych tušil, o čem film vlastně je. Potvrdilo se mi to jediné, co jsem už věděl. Tvář vody je pohádka pro dospělé. A co dál? Je to skvěle udělaná pohádka pro dospělé. Bohužel s trochu povrchním scénářem. Autor si docela často přivolává na pomoc deus ex machinu. Nějaké přesahy, propracovanost a rafinovanost, jimiž se mohl pyšnit Faunův labyrint, Tvář vody zcela postrádá. Tvář vody se může zařadit klidně po bok Jumanji (toho původního), Avataru, s přimhouřeným okem i prvnímu dílu Nekonečného příběhu nebo klidně i Arabely. Je to poutavá pohádka, v níž se nadpřirozeno šikovně a vtipně prolíná s realitou. Po Faunově labyrintu jsem sice čekal víc, ale zklamaný jsem z kina rozhodně neodcházel. Jen se prostě Tvář vody nezařadí do mého šestihvězdičkového fondu. Je to jen hodně dobrý film, který si zaslouží být v červených číslech. Ale zdejší podhodnocení chápu. Hlavního Oscara si takovýto film, který přináší jen zábavu a nic navíc, opravdu nezaslouží. Obzvlášť, když letošní ročník byl tak silný. A tak berou spravedlnost do svých rukou někteří uživatelé CSFD, kteří filmovým akademikům ukážou, zač je toho loket.

• 25.3.2018  22:29

Zajímavý dokument. Při jeho sledování jsem si musel chtě nechtě vzpomenout na Klusákova Daliborka. Až přijde válka totiž zpracovává velmi podobné téma, ale bere to za úplně jiný konec - jak obsahově, tak řemeslně. Navzdory tomu, co pak v besedě říkal režisér Gebert, si myslím, že i jeho film je spíše ukázkou bandy podivínů - kluků a chlapů hledajících podobně jako Daliborek své místo ve světě a smysl své existence. Na rozdíl od režiséra si nemyslím, že se jedná o nějaký zásadní jev ve společnosti, protože jsou to jen desítky či stovky lidí v pětimilionovém státě. Ale líbí se mi, že Gebert téma vlastenectví ukazuje v mnohem širším kontextu, třeba, že hlavní hrdina - zakladatel Slovenských branců - je dvacetiletý vysokoškolský narcistický student, který to svým způsobem bere jako zábavu a přípravku pro svou potenciální politickou kariéru - a moc dobře si uvědomuje, jak se svým charisma a inteligencí může snadno zmanipulovat jednodušší lidi. A pokud se nakonec nerozhodne věnovat se archeologii, kterou studuje, může z něj být za pár let klidně slovenský Okamura, který ve volbách posbírá přes 10 %. A právě to je mnohem strašidelnější, než pár desítek kluků hrajících si na vojáky nebo přerostlý tápající Přerovák hrající si na nácka Daliborek. Navíc řemeslně se jedná o méně režisérsky angažovaný přístup, takže tohle byl přesně ten film, který mi na rozdíl od Daliborka sedl. Přitom pracuje s řadou podobných motivů.

• 22.3.2018  22:50
    Mečiar (2017)

Klobouk dolů. Tenhle dokument má sílu, aniž by tlačil na pilu. Měl jsem trochu předsudky, když jsem zjistil, že to točila Nvotová a lehké obavy se mě držely i chvíli po intru z dětství, kdy se zdálo, že se režisérka bude snažit mačkat emoce za každou cenu. Ale to se rychle změnilo. Oceňuji férové přiznání hned na začátku, že se jedna o její příběh. Nesnaží se divákům nabulíkovat, že točí neutrální reportáž ve stylu publicistických pořadů jako jsou třeba Reportéři ČT. Skvělý mix archivních záběrů a rozhovorů ze současnosti. Perfektně předvedený kontrast ve změnách nálad ve společnosti ilustrovaný na demonstracích za protichůdné věci. Člověk si nejen opráší události z 90. let dávno skryté v zákoutích paměti. Závěr z poměrně nedávné minulosti dodává filmu přidanou lehce mrazivou hodnotu. Kéž by se našlo aspoň pár jedinců, kterým film otevře oči. Ale nejspíš to opět uvidí jen ti, které to akorát utvrdí v jejich názorech, zatímco Ficovci a Mečiarovci se na něj nepodívají nebo v tom uvidí komplot "bratislavské kavárny".

• 21.3.2018  00:53

Začátek slibuje strhující podívanou, ale postupně film trochu ztrácí tempo a vlastně nepřináší nic překvapivého. Že je profesionální sport úmorná dřina, to ví každý. A že v Rusku to jde všechno ještě více "over the limit", ví každý, kdo se o sport aspoň trochu zajímá. Možná by autoři mohli zajet ještě do Číny a natočit tam Over the Limit 2, nebo spíš Over the Limit na druhou. I přes svoje nižší hodnocení rozhodně doporučuji film vidět. Ze tří filmů, které jsem ten večer na Jednom světě viděl, na mě sice udělal nejslabší dojem, i tak ale nějaký dojem udělal. Zajímavá myšlenka mé přítelkyně: "Možná to byl záměr, udělat ten film stejně úmorný, jak úmorný je gymnastický trénink."

• 19.3.2018  21:38

Typ komedie, u které se po většinu času usmíváte, ale prakticky ani jednou se od srdce nezasmějete. Ambiciózní plán natáhnout krátkometrážní seriál do podoby celovečeráku končí podobně rozpačitě jako prezidentská kampaň Jana Fischera v roce 2013. Nejsilnějšími momenty jsou zásahy do předvolební kampaně a prosakování Tondy Blaníka do veřejného života. Kdyby tyto pasáže s trochou omáčky autoři sestříhali do pěti, šesti desetiminutových dílů seriálu, mohly by patřit k Blaníkově zlatému fondu. Takhle je to spíše takový načančaný chlebíček z volebního štábu, po jehož nakousnutí zjistíte, že už na stole pár dní leží, a že jeho sežvýkání zabere víc úsilí, než by se na první pohled mohlo zdát.

• 18.3.2018  09:37

Fajn film aneb kategorie "do televize dobrý". Hodnotím spíše v rámci žánru příběhů z válečného období. V tomto kontextu patří Dáma ve zlatém opravdu spíše k průměru nebo lehkému podprůměru. Příběh samotný sílu má a milionkrát zpracované téma války a křivd přináší z poměrně netradičního pohledu - odebrání uměleckých děl, šperků a dalšího majetku nacisty, jejich následnou cestu nacistickými kancelářemi, zasedačkami, domácnostmi až do muzeí a následnou snahu o navrácení původním majitelům. Největší ztrátu oproti jiným dramatům pracujícím s tématem druhé světové války nabírá Dáma ve zlatém v hereckých výkonech, slabším scénáři a celkové atmosféře. Celé je to tak nějak rakousky chladné a člověk se do příběhu úplně nevnoří. Možná je to záměr a britský štáb chtěl ve Vídni skutečně navodit atmosféru podobnou Komisaři Rexovi, vyhnout se hollywoodské velkoleposti a klišé a odvyprávět příběh spíš věcně. Podle mě je to škoda, ale i tak jsem rád, že jsem film viděl. Nepřinesl mi sice silný zážitek, ale aspoň jsem zase poznal další kus historie.

• 16.2.2018  05:17

Lítost. Ta ve mně převládá den po zhlédnutí. Čím dál víc si totiž uvědomuju, jaký měl ten námět potenciál. Stačilo by, kdyby se ho ujal někdo šikovnější s bohatšími zkušenostmi. Celé mi to připadalo v takovém "prcičkovském" stylu a když jsem v Segalově portfoliu uviděl 50x a stále poprvé, vše do sebe zapadlo. Tolik afektovaného herectví, tolik nesmyslného chování postav, ta nejtuctovější hudba, jakou si dokážete představit,... Chápu, že to má být asi především parodie na boxerská dramata, takové boxerské Scary Movie. Ale u Scary Movie je vše od začátku do konce vyhnané do maxima. Zpátky do ringu se po většinu doby plácá někde na půl cesty mezi totální parodií a klasickou komedií a chvílemi se dokonce snaží tvářit docela vážně, skoro až jako drama. Výsledek je plochý jak boxerův nos. A vrátím se na začátek - když pomyslím, jak zajímavý by to mohl být film, kdyby se ho chopil někdo, kdo umí humor používat trochu rafinovaněji, třeba tvůrci Nedotknutelných nebo v rámci Hollywoodu někdo, kdo umí připitomělé parodie dělat vlastně docela vkusně - třeba Seth MacFarlane... achjo.

• 7.2.2018  22:13

Jako komedie s dokumentárními prvky na 4 hvězdy, jako dokumentární film na 2 hvězdy. Průměr tedy vychází na tři, ale za to, co Klusák předvedl v Osvětimi, si to opravdu víc jak dvě nezaslouží. Abych použil pojem hlavního hrdiny, je to "pseudodokument". Spousta scén hraných, na nějaký přesah, který by nabídl pohled na krajně pravicovou scénu a "obyčejné slušné Čechy, kterým se stýská po Adolfu Hitlerovi", jak hlásá anotace, zapomeňte. Místo toho sledujeme podivínskou rodinku, kterou režisér a jeho squadra stylizují přesně tak, jak si na začátku usmysleli. Vše vrcholí v Osvětimi, kdy Klusák najednou angažovaně skáče před kameru, Daliborka v jeho názorech pořádně vykoupe a pak se ještě snaží uměle vyprovokovat větší konflikt, aby měl závěr filmu ty pravé grády. "Dokumenty", které jsou točené s předem daným scénářem a vyzněním a ještě jsou z velké části hrané, mi jsou prostě proti srsti.

• 4.2.2018  15:24

Netradiční, poetické, spíše dospělácké. Přesto se mi bohužel na tuto mořskou vlnu nepodařilo naskočit a nechat se jí pohltit. Animace a atmosféra sice zajímavá, ale příběh mě absolutně míjel. Často mi přišel zdlouhavý a fádní. Dle místního hodnocení i uznání od odborných porot na všemožných festivalech bude chyba možná ve mně.

• 3.2.2018  14:16

Paradoxně jsem dřív viděl třídílný dokument na Prima Zoom, takže tento celovečerní film už mi nepřinesl nic navíc. V rámci stopáže vybrali autoři klíčové pasáže, chyběla mi tam snad jen část týkající se přípravy na první cestu jako studování jazyků apod. Zbytek hodnocení se ztotožňuje s mým hodnocením zmíněného trojdílného dokumentu Miroslav Zikmund: Cesta stoletím.

• 29.1.2018  21:53
    Manželské etudy po 35 letech (TV seriál) (2018)

Pořád to funguje. Natáčet cizí životy se může zdát jako práce snů pro každého dokumentaristu, ale věřím, že vybrat ze všech těch životních eskapád jen tu dřeň, která se vejde do necelé hodinky, udržet ochotu většiny hlavních hrdinů k natáčení ve složitých životních situacích a nakonec z nich tu dřeň i dostat - to je kumšt. Heleně Třeštíkové se to daří a v jedinečném projektu dokumentuje nejen běh života, ztrátu ambicí, nalezení ambicí nových, přehodnocení životních priorit a mnohé další osobní i rodinné etudy, ale i proměny doby jako takové. Obrovská změna mezi první a druhou sérií se dá čekat, ale měl jsem obavy, že mezi druhou a třetí sérii už takové posuny v životě a natož pak ve světě kolem nebudou. Naštěstí jsem se pletl. Opravdu podařený projekt, kde autorka nemusí okatě a angažovaně tlačit na pilu a stávat se hybatelkou děje, jak je to dnes moderní u všech těch Remundů a Klusáků. Zajímavost jednotlivých epizod samořejmě kolísá a já hodnotím především celek včetně předchozích dílů - ze zhlédnutí pouze poslední série nemůže člověk nic moc mít. Slabší jsou příběhy Mirky a Antonína a především Zuzany a Vladimíra. Tam je to tak na tři hvězdy - u 5. epizody na silnější, u 4. naopak s odřenýma ušima. Další čtyři příběhy jsou však na plný počet, protože - jak říká okřídlené rčení - tohle napíše jedině život.

• 28.1.2018  13:41
    Malý princ (2015)

Krása. Jestli předělávat klasické příběhy a přibližovat je atraktivně dalším generacím, tak prosím takto. Nádherná animace, ideálně namíchaný poměr obou dějových linek, chytlavá hudba, sympatické postavy a to vše bez přehnaného zploštění předlohy. Jak propastný rozdíl třeba oproti nejnovější Vánoční koledě.

• 25.1.2018  18:30

Vzpomínám si, jak jsem dal Kobrám a užovkám nadšeně pět hvězd a pochválil je i v komentáři. Ale asi se mi o tom zdálo, protože teď koukám, že tu nemám ani hodnocení, ani komentář. Takže znovu. Největší překvapení z české tvorby za poslední roky. Trailer vypadal atraktivně, ale to už tak u trailerů bývá, takže jsem si nedělal přehnané iluze. Jenže tenhle film neuvěřitelně šlape. Nemám co vytknout a pokud bych měl naopak něco vypíchnout, tak to budou dialogy. Jsou tak civilní, jako by je psal sám život. Žádný filmový kýč, ke kterému by to u rodinného dramatu mohlo snadno sklouznout. Na první zhlédnutí jednička s hvězdičkou. Zároveň film působí jako trvalka, která s časem a s dalším zhlédnutím neztratí nic ze své krásy. Trochu překvapivě ale druhá projekce (asi po roce) nebyla taková síla. I tak nechávám plné hodnocení.

• 22.1.2018  21:10

S takovou osobností se dokument točí sám... chtělo by se říct... ale jak poodhaluje Petr Horký, ono to zas až tak jednoduché není. Dostat z profesionála Miroslava Zikmunda emoce a nečekané odpovědi, to je docela kumšt. A tak to řeší přípravou různých překvapení třeba v podobě nečekaných setkání. Velmi povedený dokument, který stručně ve 150 minutách (takový malý paradox) představuje životní dráhu i osobnost jednoho ze tří největších cestovatelů české historie. Fanoušky Z+H potěší a někoho třeba ponoukne k tomu, aby se o tuto dvojici začal zajímat víc. Bohulibý počin.

• 21.1.2018  14:56
    Labyrint (TV seriál) (2015)

Labyrint mě prakticky po celou dobu bavil, takže nelze hodnoti níže. Zápletka, herci, rozuzlení - vše na vysoké úrovni. Trochu nadbytečná mi připadala linka vztahu mezi hlavními dvěma postavami. Ta byla tak tuctová, že by ji dokázal napsat každý divák sledující Ulici nebo Růžovku. Ale budiž. Asi to bez toho nejde. Málokdy zná člověk místa natáčení. Tady se mi to poštěstilo, takže jsem zároveň zaregistroval pár zeměpisně nesmyslných záběrů a nesrovnalostí, ale to je detail. Labyrint jsem dostal darem na DVD a dlouho jsem neměl chuť a cítil podvědomou skepsi ke zkouknutí. Zbytečně. Vážně to bylo dobrý.

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12