Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Krátkometrážní
  • Drama

Deníček (93)

Anime sezóna Jaro 2022

Jarní anime sezóna zdá se býti hodně narvaná...

Přeci jen je to už dávno, co jsem v jedné sezóně sledoval 30+ seriálů.

Tentokrát se mi tenhle přehled asi bude opravdu hodit...

 

Sleduji a líbí se:

Ascendance of a Bookworm - Season 3

Kaguya-sama: Love Is War - Ultra Romantic

Kingdom - Season 4 

Komi Can't Communicate - Season 2 

The Demon Girl Next Door - 2-Chōme

Science Fell in Love, So I Tried to Prove It - Heart

Tiger & Bunny - Season 2

Ya Boy Kongming!

Spy x Family

Establishment in Life 

 

Sleduji:

Healer Girl 

Aharen Is Indecipherable

RPG Real Estate

The Rising of the Shield Hero - Season 2 

Date a Live - Season 4

Kaginado - Season 2 

Strike the Blood - Final - 29.6.2022 (3+4)

The Executioner and Her Way of Life

Love All Play 

Trapped in a Dating Sim: The World of Otome Games is Tough for Mobs 

I'm Quitting Heroing

Birdie Wing: Golf Girls' Story

Miss Shachiku and the Little Baby Ghost

Heroines Run the Show 

Skeleton Knight in Another World

The Dawn of the Witch

Love After World Domination 

Dance Dance Danseur 

Aoashi 

In the Heart of Kunoichi Tsubaki

Shikimori's Not Just a Cutie 

Don't Hurt Me, My Healer!

Summer Time Rendering 

A Couple of Cuckoos 

Deaimon

Onipan! 

 

Pokračuji ve sledování (z minulých sezón): 

I'm Kodama Kawashiri

 

Již viděné (vyšlo dřív, nebo vše najednou):

Kotaro Lives Alone - 10.3.2022

 

Dropnuto:

The Greatest Demon Lord is Reborn as a Typical Nobody - 3/10 (viděny 4 díly)

 

 

Nesleduji:

Ninjala

Requiem of the Rose King

Cue!

Build Divide - Code White

AMAIM Warrior at the Borderline - Part 2 

Love Live! Nijigasaki High School Idol Club - Season 2

Magia Record: Puella Magi Madoka Magica Side Story - Dawn of a Shallow Dream 

Motto! Majime ni Fumajime Kaiketsu Zorori - Season 3 

Cap kakumei Bottleman - DX 

Yatogame-chan Kansatsu Nikki - Yonsatsume 

Ultraman - Season 2 

Ghost in the Shell: SAC_2045 - Season 2 - 23.5.2022 Netflix

Shin Ikki Tousen

Yu-Gi-Oh! Go Rush!!

Insect Land 

Mahjong Soul Pon☆ 

Butt Detective - Season 5 

Duel Masters King Max 

Chiikawa 

Detective Conan: Zero's Tea Time

Unmei no Makimodo Shi 

Kidou Senshi Gundam: Tekketsu no Orphans Tokubetsu Hen

Thermae Romae Novae 

Shadowverse Flame 

Fanfare of Adolescence

Black Rock Shooter: Dawn Fall 

Friends Game 

The Last Summoner

 

Bude zařazeno:

Vampire in the Garden - 16.5.2022 Netflix!

Spriggan - 18.6.2022 Netflix!

Anime sezóna Jaro 2022

5* Neděle, aneb Jeoffrey on da Hype Train

Tak nějak si potřebuji zaznamenat, že neděle jsou v lednu a únoru 2022 rozhodně nejlepší dny v celém týdnu! Proč?

Tak třeba proto, že Titáni konečně dovalili závěrečné díly a naplno se potvrzuje, že dlouhé čekání na chvíle, kdy jen sedím s hubou dokořán a přemýšlím nad tím, co jsem to právě viděl, se vyplatilo!

Je to promyšlené, je to napínavé a pořád to vše i relativně dobře vypadá. Nic se nedá předvídat a u mnohých postav se nabízí otázka "Padouch nebo hrdina?" a odpověď skoro nikde není jasná. Navíc krásná alegorie na společnost, válku, společnost ve válce, lidi ve válce a lidi ve společnosti...

Už předchozí polovina mě dokázala hodně chytit, konečně jsem začal cítit nějaké silné emoce vůči většině postav a ty emoce se mění s každým dalším dílem. Prostě je to celé intenzivní a tak dobře napsané, až mi bylo v jednu chvíli i líto takové Mikasy, což bych v životě nečekal... 

AoT má u mě našlápnuto za poslední sérii na jasných 5*, pokud se něco fakt brutálně nepokazí, ale kdo tomuhle teď věří. Vždyť se ukazuje, že je všechno do detailů promyšlené, vše funguje tak jak má, prostě je radost se na to dívat!

Neděle jsou na začátku roku 2022 nejlepší den v týdnu, ale není to jen kvůli Titánům.

Řekněme si upřímně, že to co nyní předvádí Demon Slayer je taky něco zatraceně úžasného!

Entertainment arc je zatím to nejlepší z celého seriálu, není to tak uřvané, má to zběsilé tempo, je to procítěné, emotivní a od 13. dílu tu jsou ty nejkrásnější a nejvíc cool souboje, co jsem zatím v anime viděl. Nemůžu se rozhodnout, který z těch dílů 13.-17. je nejlepší i když to celé neskutečně graduje!

Ufotable totiž zjistil, že kromě možností jak souboj efektivně nasnímat z nejrůznějších úhlů a za pomoci pohyblivé kamery, aby vypadal co nejlíp a živě, se dá skvěle pracovat i s načasováním. Hlavní trumf je tempo, kdy ve správný okamžik použijete zpomalení a jindy zase zrychlíte tak, že jednotlivé snímky jsou na hranici mezi tím, co ještě dokáže lidské oko zpracovat pro mozek jako plynulý pohyb a ne jen jako hromadu šíleně zrychlených sestřihaných záběrů. Výsledkem je dynamický dynamit! 

Seriál sliboval, že to bude "flashy", ale nečekal jsem jak moc!

Navíc když začnete mít rádi i Zenicua, sice protože tu spí, ale stejně...

Entertainment arc má taky našlápnuto k jasným 5*, ale budu hodně zvažovat, jak moc do celkového hodnocení celé série započítám opakování vláčku Mugen... 

 

Každopádně se mi po docela dlouhé době stává, že když dokoukám nějakou episodu z těchto seriálů, tak mám prostě ihned potřebu si jí pustit znovu, zaměřit se na detaily které mi utekli, spojovat si, co jsem předtím neviděl, nebo se jen znova pokochat tím nádherným a neskutečně barevným soubojem.

Tyhle okamžiky nastavují nové výšiny pro vyprávění příběhů (AoT), ale i ve vizuálním zpracování (DS), s kterými se v budoucnu budou mnohá další anime muset srovnávat a je docela vtipné, že obě série vychází ve stejné sezóně, ve stejný den.

Takže Hype train vyjíždí každou neděli a to i se mnou na palubě, příští týden ještě naposled (protože DS bude končit)!

A já jsem rád, že jsem si tohle mohl užít a nechci na tyhle neděle jen tak zapomenout... 

5* Neděle, aneb Jeoffrey on da Hype Train

Crunchyroll Anime Awards 2022

 

Rok se s rokem sešel a je tedy opět na čase si zahlasovat na stránkách Crunchyrollu a trošku si pro sebe zhodnotit rok 2021 v anime. Moji vítězové z jejich nabídky tedy jsou:

 

Anime of the Year: Odd Taxi

 

Vážně by mě zajímalo, kdo vybírá nominace, protože bych rád věděl, kde sakra je Mušoku tensei, které by za normálních okolností u mě letos vyhrálo! Ale tak pracujeme jen se zdejší nabídkou... Vážně se mi nechce dávat titul nejlepšího anime 2021 polovinám sezón, nebo věcem které stále běží a dojem z nich se mi může ještě zkazit a tak je Odd Taxi tady z tohoto výběru jasná volba.

 

Best Boy: Boddži

 

Zase docela divný výběr nominovaných, na druhou stranu o to snazší volba. Druhý je za mě Odokawa, pak dlouho dlouho nic, pak Izumi a pak už vůbec nic. Zbylí pánové mě moc nezaujali a našel bych hodně jiných, kteří by tam mohli být místo nich a dělat mi výběr složitějším.

 

Best Girl: Šóko Komi

 

Trošku těžší výběr, protože je tu v nominaci pro mě velmi milá Tóru, ale Komi mě letos dostala natolik, že jí mám zvěčněnou i na své zdejší profilové stránce, takže nakonec vítězí. Třetí místo Sarasa.

 

Best Protagonist: Odokawa

 

Protože je mi povahově nejblíž. Druhý Boddži, třetí Joe, čtvrtý Eren, kterého jsem v minulosti nikdy moc nemusel, ale jeho zajímavý charakterový vývoj mě začal v poslední sezóně hodně bavit. Jen si pořád říkám, jestli je protagonista, nebo antagonista...

 

Best Antagonist: Tetta Kisaki

 

Neskutečně mi připomíná jednoho spolužáka ze základky, kterého jsem z duše nenáviděl a který byl stejně chladný, nebezpečný, mistr přetvářky - prostě had. A něco mi říká, že to nejlepší, nebo možná nejhorší z něj teprve uvidím. Druhý je Eren, toliko k odpovědi na to, kde ho spíš vidím, jak na mě působí. Třetí rappující Yano, který je mi z toho všeho nejsympatičtější, ale tady se nevybírá záporák, s kterým bych šel na pivo...

 

Best Fight Scene: Yuji Itadori & Nobara Kugisaki vs. Eso & Kechizu 

 

Že měl Džudžucu kaisen jedny z nejlepších bojových scén je jasné, ani mě nepřekvapuje, že se do nominace dostaly hned dvě. Každopádně tahle mnou zvolená za vítěze je dynamičtější, líp nasnímaná a hlavně dle mého celkově mnohem víc cool, než Yuji Itadori & Aoi Todo vs. Hanami (která u mě končí až na čtvrtém místě). Na druhém místě je totiž Diva vs. Kakitani, kde mě hodně baví ta plynulost pohybů a vyobrazení souboje na blízko. Třetí je Elma vs. Tóru a jsem celkově rád za to, že se do nominace dostal. Ten souboj je totiž velkolepý a výbušný. Rok 2021 se na povedené kreslené souboje prostě hodně vydařil.

 

Best Director: Kinošita Baku (Odd Taxi)

 

Zrežíroval to skvostně a když vezmu v potaz, že jde o jeho první velkou práci, tak není moc o čem. Druhý je za mě Júičiró Hajaši (Attack on Titan), třetí Song-hu Park (Džudžucu kaisen).

 

Best Animation: Mušoku tensei 

 

A ne, není to jen na truc, že ho vynechali v kategorii anime roku, ale animačně je to skvost, od nádherných exteriérů až po slušné souboje, animačně to nemá jedinou chybu. Druhý je Demon Slayer / Mugen Train Arc, protože ten vlak projíždějící krajinou je nádhera, souboj Rengoku vs. Akaza je taky skvělý a nebýt tam ta pasáž s růžovým slizem, nebo kdyby do nabídky dali Entertainment District Arc, tak volím jeho (ale tak třeba příští rok). Třetí by byla rozhodně Vivy (animačně krása), čtvrtý asi Džudžucu kaisen.

 

Best Charakter Design: Baku Kinošita a Hiromi Nakajama (Odd Taxi)

 

Ať už vizuálně, nebo i charakterem stvořili tito pánové nezapomenutelné postavy. Druhý je Acuko Nozaki (Ósama Ranking), protože postavy jsou velkým důvodem toho, proč se mi anime zatím tak líbí, opět jsou výrazné, dobře zapamatovatelné a hlavně komplexní. Třetí je asi loundraw (FLAT STUDIO) a Juiči Takahaši za Vivy.

 

Best Score: Satoru Kosaki (Vivy: Fluorite Eye's Song

 

Zase nechápu, kde je Mušoku tensei, hudbu v něm jsem miloval, i to jak byla integrovaná do příběhu, včetně openningů a endingů. Takhle vyhrává Vivy, která s hudbou naložila obdobně sympaticky a jsou tam vážně skvostné skladby. Druhý by skončil z nabídky PUNPEE, VaVa, a OMSB (Odd Taxi), třetí Juki Kadžiura a Gó Šiina (Demon Slayer).

 

Best Performance VA (Japan): Aoi Júki (Kumoko)

 

Jasná volba, poslední dobou zbožňuji hlasové výkony Aoi Júki, ať už v pavoučici, nebo i v Heike Story, ale jako Kumoko předvedla neskutečný výkon, který pro mě výrazně pozitivně ovlivnil dojem z celého anime. Zbytek zúčastněných zůstává daleko za ní...

 

Best Performance VA (English): Anairis Quiñones (Wonder Egg Priority)

 

Tuhle kategorii nemám vůbec rád, protože o ní nic nevím (navíc sledovat anime s anglickým dabingem mi přijde prostě nepřirozené, možná až na výjimky, jako je třeba Blade Runner: Black Lotus). Takže se cítím obdobně ztracený, jako když u Game Awards vybírám cokoli kolem E-sportu... Tady si ovšem aspoň dám ten čas a na Youtube si dohledám ukázky dabingu a vyberu ten, který je mi tak říkajíc nejméně proti srsti. A tak jsem vybral vítězku.

 

Best Opening Sequence: Boku no sensou (Attack on Titan)

 

Nejtěžší kategorie, kde jsem dlouho vybíral, protože většina těch openingů je skvělá, dobře padnoucích, hudebně zajímavých. Nakonec jsem vybral ten, který dle mého sedí nejlépe s vizuálem a celkovou atmosférou svého seriálu. Ale je to těsné, protože mám hodně rád i hravý Ai no Supreme! a velmi mě zaujali i Cry Baby či ODDTAXI

 

Best Ending Sequence: Nai Nai (Shadows House)

 

Endingy mě většinou nezaujmou, přeskakuji je a nebo vypínám, ale tenhle byl jeden z mála, který mě oslovil a kde jsem ho nechával doznít. Druhý takový z nabídky byl Ganbare! Kumoko-san no Theme, kde opět exceluje hlas Aoi Júki a celé je to sympaticky praštěné, ale Nai Nai ve mě přeci jen zanechává o chloupek silnější dojem.

 

Best Action: Džudžucu kaisen

 

Nejlepší akční scény, slušné tempo vyprávění, prostě vítěz. Hned za ním je ale Demon Slayer / Mugen Train Arc a zase, kdyby tam byla i další část, tak to u mě Demon Slayer možná i vyhrál. Pak Titáni pak Vivy

 

Best Komedy: Life Lessons with Uramichi Oniisan

 

Ta humorná stránka mi tu byla vážně hodně blízká, i když to někdy vlastně ani nebylo moc k smíchu, ale vlastně i to mě hodně bavilo... Tahle sonda ze života byla vážně skvělá. Odd Taxi mělo pár nezapomenutelných zábavných okamžiků, ale není to jako celek určitě nejlepší komedie roku. Miss Kobayashi's Dragon Maid S byla komediálně slabší, než první sezóna a bavilo mě spíš to, jak je vše cute a wholesome. Komi byla hodně fajn, i když tam tu zábavu neskutečně tahá Nadžimi, až tak, že celkově bych jí dal na třetí místo. Heaven's Design Team měl spoustu výborných nápadů a nečekaných překvapení, takže by zde skončil stříbrný. No a Nagatoro mě začala opravdu bavit až v druhé půlce, takže za mě jen čestná zmínka...

 

Best Drama: Fruits Basket The Final Season

 

Do části na ostrově bych hodně zvažoval i To Your Eternity, ale smůla. 86 se hodně snaží, v některých aspektech (především sociální rovině) je excelentní, ale jinde (vztahy) mi to někdy trochu dře, ale na druhé místo to stačí. Odd Taxi je povedená směs z mnoha žánrů, ale jako drama bych ho dal v tomhle výběru až na třetí místo. Chápu, co ve výběru dělá Wonder Egg Priority, z toho co jsem o něm slyšel je tady jeho síla a možná i vyhraje, ale mě nezaujal. A Kageki Shojo!! se mi líbilo, ale že by to bylo zrovna nejlepší drama roku ?!? 

 

Best Romance: The Duke of Death and His Maid

 

Nebo taky Komi ale jen v prvním díle, možná i Nagatoro, ale spíš až někdy ke konci... Jenže na to se nehraje a tak beru hlavně to, co mé chladné a nepřístupné srdce nejvíc zaujalo a zde vítězí Vévoda smrti a jeho služebná. Na druhém místě z vybraných je Horimiya, třetí Fruits Basket The Final Season. Druhé Beastars jsem neviděl (nezaujala už první řada), takže ty nehodnotím. Spíš by mě zajímalo, kde je třeba Taišó otome otogibanaši, ne že by to u mě vyhrálo, ale mezi nejlepšími bych si ho dokázal představit...

 

Best Fantasy: Mušoku tensei: Jobless Reincarnation

 

nebo rozhodně nejpropracovanější. Můžete ten seriál nenávidět a hlavní hrdina vám k tomu nejspíš dá i nějaký ten pádný důvod, ale nedá se tomu všemu upřít, že jde o jedno z nej isekai anime vůbec, produkční hodnoty jsou over the TOP, tempo vyprávění je neskutečně přirozené a vše je rozvedené a popsané do detailů. Na druhém místě mám That Time I Got Reincarnated as a Slime (Season 2), který výborně rozjel svůj příběh a přikoval mě k obrazovce. Třetí je To Your Eternity, kde je výborné hlavní téma a kvalitně se s ním pracuje. A čtvrtý je zatím Ranking of Kings, protože ten obrovský potenciál zdejšího fantasy světa trošku využil zatím jen v pár dílech a celkově bych o něm spíš řekl, že je pohádka než fantasy.

 

Best Film: Belle: The Dragon and the Freckled Princess

 

Nabídka tu není moc veliká a tak vyhrává nový Mamoru Hosoda. Chybí mi tam můj osobní a jednoznačný vítěz Gintama: The Final! Nebo třeba výborný Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul! Prostě zase neumějí vybírat... Na druhém místě je tak z uvedených Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train, kde jde ale hlavně o ty obrázky. Třetí je Josee, the Tiger and the Fish a hned za ním Words Bubble Up Like Soda Pop.

 

Tolik asi k mému zhodnocení anime roku 2021 za pomoci Crunchyroll Anime Awards 2022. Takže zase za rok...

Crunchyroll Anime Awards 2022

Anime sezóna Zima 2022

Nechám si kecy o tom, že "Winter is coming" a místo toho radši napíšu, na co se během ní budu koukat a co vše budu průběžně zpracovávat...

 

Sleduji a líbí se:

Shingeki no Kyojin: The Final Season Part 2

Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki Part 2

Profesionální provokatérka Takagi 3rd Season

Princess Connect! Re:Dive - Season 2

Police in a Pod

Slow Loop

My Dress-Up Darling

Akebi's Sailor Uniform

Miss Kuroitsu From the Monster Development Department 

 

Sleduji:

In the Land of Leadale

Fantasy Bishoujo Juniku Ojisan to

Shuumatsu no Harem

Orient

Tokyo Twenty Fourth Ward

She Professed Herself Pupil of the Wise Man

The Strongest Sage With the Weakest Crest

Gensou Sangokushi: Tengen Reishinki

The Genius Prince's Guide to Raising a Nation Out of Debt

Love of Kill

Atasha Kawajiri Kodama Da Yo

Ryman's Club

Rust–Eater Bisco

Shenmue the Animation

 

Pokračuji ve sledování (z minulých sezón): 

Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen

Ranking of Kings

Hanyou no Yashahime: Ni no Shou

 

Dropnuto:

 

Nesleduji:

Platinum End

Lupin III: Part 6 

Vanitas no Karte 2nd cour

Arifureta: From Commonplace to World's Strongest 2nd Season

Cue! 

Requiem of the Rose King

Ninjala

Rusted Armors

Saiyuuki Reload: Even a Worm Arc

Sasaki and Miyano

Teikou Penguin

Petit Seka

Delicious Party Precure

Gal-gaku. II: Lucky Stars

On Air Dekinai!

Yami Shibai 10

Baby-Hamitang

Dolls' Frontline

Futsal Boys!!!!!

Irodorimidori

Tribe Nine

Ohiru no Shocker-san 

Anime sezóna Zima 2022

Kino 2021

Přehled mých letošních návštěv kina je velice žalostný, ale i tak si ho sem přidám...

 

7.8.2021 - Sebevražedný oddíl - Cinema City Chodov (Praha) - 3*

22.10.2021 - Duna - CineStar Anděl (Praha) - 5*

20.12.2021 - Spider-Man: Bez domova - Kino na Fialce (Říčany) - 4*

23.12.2021 - The Matrix Resurrections -  Kino na Fialce (Říčany) - 3*

Kino 2021

Anime sezóna Podzim 2021

Pravidelný přehled sezónních anime a mých dojmů z nich...

Mělo by tu být všechno, co vychází / vyjde v podzimní sezóně, je to i přehled toho, co se budu snažit průběžně zpracovávat (vše na seznamu).

Jestli tu něco chybí - prosím dejte vědět!

 

Sleduji a líbí se:

86: Eighty Six Part 2

Isekai Shokudou 2

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu Part 2

Hanyou no Yashahime: Ni no Shou

Kimetsu no YaibaMugen Ressha Hen /Yuukaku-hen

Blue Period

The Faraway Paladin

Sacks & Guns!!

Komi-san wa, Komyushou desu. 

Ranking of Kings

Senpai ga Uzai Kouhai no Hanashi

Heike Monogatari

Taishou Otome Otogibanashi

 

Sleduji:

Yakunara Mug Cup Mo: Niban Kama

Shin no Nakama ja Nai to Yuusha no Party wo Oidasareta node, Henkyou de Slow Life suru Koto ni Shimashita

Hitori no shita: The Outcast  4

Tsuki to Laika to Nosferatu

Shinka no Mi: Shiranai Uchi ni Kachigumi Jinsei

Sekai Saikou no Ansatsusha, Isekai Kizoku ni Tensei Suru

Rumble Garanndoll

Blade Runner: Black Lotus 

Takt Op. Destiny

Kaginado

 

Pokračuji ve sledování (z minulých sezón): 

Jahy-sama wa Kujikenai!

Shiroi Suna no Aquatope

Fena: Pirate Princess

Kingdom 3rd Season

 

Viděno (vyšlo vše najednou):

Star Wars: Visions - září 2021

Super Crooks - listopad 2021

Aggressive Retsuko 4th Season - prosinec 2021

 

Dropnuto:

Deep Insanity: The Lost Child - 3/10 (viděno 6 dílů)

Platinum End - 3,5/10 (viděno 11 dílů)

 

Odloženo:

Shuumatsu no Harem - leden 2022

 

Nesleduji:

Cardfight!! Vanguard: overDress Season 2

World Trigger 3rd Season

Gokushufudou Part 2

Digimon Ghost Game

Baki: Son of Ogre

Ganbare Douki-chan

Lupin III: Part 6

Scarlet Nexus

Tawawa on Monday season 2

Selection Project

Yuuki Yuuna wa Yuusha de AruDai Mankai no Shou

Muteking the Dancing Hero

Waccha PriMagi!

Maou Evelogia ni Mi o Sasageyo

Sankaku Mado no Sotogawa wa Yoru 

Tesla Note

Mieruko-chan

Kyuuketsuki Sugu Shinu

Kyoukai Senki

Deji Meets Girl

PuraOre! Pride of Orange

Muv-Luv Alternative

Visual Prison

Kimi to Fit Boxing

BanG Dream! Girls Band Party! Pico Fever!

Shikizakura

Chickip Dancers

Gunma-chan

180-byou de Kimi no Mimi wo Shiawase ni Dekiru ka?

Megaton-kyuu Musashi 

Build Divide: Code Black

Ancient Girl's Frame

JoJo no Kimyou na BoukenStone Ocean 

 

+ještě doplním (založím série a zapracuji do seznamu)

Anime sezóna Podzim 2021

Know your meme!

Poslední dva týdny jsem si všiml, že se na poli anime zrodila nová legenda!

Z malého chlapce se tu stal symbol mužnosti - lepší reklama na cvičení, než je Chuck Norris...

Nejmužnějšího muže na světě možná známe, ale na poli anime nyní platí - There is no bigger Chad then GuguChad!

 

*anime Fumetsu no Anata e

Know your meme!

Anime sezóna Léto 2021

Léto - vedro, bouřky, koupání, ponožky v sandálech a nějaká ta nová anime...

 

Sleduji a líbí se:

Otome Game no Hametsu Flag shika Nai Akuyaku Reijou ni Tensei shiteshimatta... X 

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season Part 2

Kobayashi-san Chi no Maidragon S

Genjitsu Shugi Yuusha no Oukoku Saikenki

Shinigami Bocchan to Kuro Maid

Uramichi onii-san

Kageki Shoujo!!

Heion Sedai no Idaten-tachi

 

Sleduji:

Bokutachi no Remake

Peach Boy Riverside

Mahouka Koukou no Yuutousei

Seirei Gensouki 

Tsukimichi -Moonlit Fantasy-

Shiroi Suna no Aquatope

Meikyuu Black Company

100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru 2nd Season

Jahy-sama wa Kujikenai!

Kaizoku Oujo

 

Pokračuji ve sledování (z minulých sezón): 

Fumetsu no Anata e

Boku no Hero Academia 5th Season 

Dragon Quest: Dai no daibouken

Kingdom 3rd Season

Tokyo Revengers

 

Dropnuto:

Scarlet Nexus - ep.3

 

Nesleduji:

Sonny Boy

Night Head 2041

Megami-ryou no Ryoubo-kun.

Deatte 5-byou de Battle

D_Cide Traumerei the Animation

Cheat Pharmacist's Slow Life: Making a Drugstore in Another World

Tantei wa Mou, Shindeiru.

Higurashi no Naku Koro ni Sotsu

Vanitas no Carte

Kanojo mo Kanojo

IDOLiSH7: Third BEAT!

Getter Robo Arc

Magia Record: Mahou Shoujo Madoka☆Magica Gaiden 2nd Season

Love Live! Superstar!!

Pretty All Friends Selection

RE-MAIN

TSUKIPRO THE ANIMATION 2

Assault Lily: FRUITS

Ore, Tsushima

Yami Shibai 9

+ ty ostatní na které jsem zapomněl...

Anime sezóna Léto 2021

Trocha muziky

Jak se tu teď prohrabávám novou ČSFD (tento týden už podruhé) a koukám, co všechno se tu dá nového najít, tak jsem narazil i na žebříček nejlepších videoklipů.

Jasně, byl nejspíš i na staré, ale teprve tady jsem si ho opravdu pořádně všiml...

V minulosti už jsem si tu něco ohodnotil, na co jsem si z hlavy vzpomněl, že pravidelně sjíždím na Youtube, takže znám hudbu i videoklip. No a tak jsem si řekl, že když tu mám přehled těch nejlepších, tak proč se tím taky neprobrat - co jsem viděl, pravidelně poslouchám a tedy znám.

Takže dneska trochu rozšířená sonda do mého hudebního vkusu. Pořád tu nemám ani zdaleka všechno a někdy to zase třeba rozšířím o další interprety a hudební klipy, kteří se do 300 nejlepších klipů na ČSFD (a nebo i na celou databázi jako takovou) zatím nedostali, ale pro dnešek prostě takhle.

Těm co si mě neprozřetelně zařadili mezi oblíbené se omlouvám za ten náhlý spam hodnocení!

Takhle rozsáhlé nahazování hodnocení klipů snad už nehrozí, navíc vím, že video to v hudbě někdy i zabíjí...

Trocha muziky

Anime sezóna Jaro 2021

................................................................................

Pravidelný přehled dojmů z aktuální anime sezóny.

 

Sleduji a líbí se:

Fruits Basket: The Final

Vivy: Fluorite eye's song

Nomad: Megalo Box 2

Odd Taxi

Seijo no Maryoku wa Bannou Desu

86

Fumetsu no Anata e

Tensura Nikki: Tensei shitara Slime Datta Ken 

Mashiro no Oto

Shadows House

Tokyo Revengers

Super Cub

Shakunetsu Kabaddi

Sentouin, Hakenshimasu!  

 

Sleduji:

Koi to yobu ni wa kimochi warui

Mars Red

Boku no Hero Academia 5th Season 

Kyuukyoku Shinka shita Full Dive RPG ga Genjitsu yori mo Kusoge Dattara

Dragon, Ie wo Kau 

Seven Knights Revolution: Eiyuu no Keishousha

Sayonara Watashi no Cramer

Yakunara Mug Cup mo 

Isekai Maou to Shoukan Shoujo no Dorei Majutsu Omega

Slime Taoshite 300-nen, Shiranai Uchi ni Level Max ni Nattemashita

Ijiranaide, Nagatoro-san

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou.

 

Pokračuji ve sledování (z minulých sezón): 

Kumo desu ga, Nani ka?

Dragon Quest: Dai no daibouken

Kingdom 3rd Season

 

Dropnuto:

Edens Zero - ep 2 

Osananajimi ga Zettai ni Makenai Love Come - ep1

Jouran: The Princess of Snow and Blood - ep 8

 

Nesleduji:

Yuukoku no Moriarty 2nd Season

Godzilla Singular Point 

Hetalia World★Stars

Shaman King

SSSS.Dynazenon

Cardfight!! Vanguard: overDress 

Zombieland Saga: Revenge 

Gokushufudou

Fairy Ranmaru: Anata no Kokoro Otasuke Shimasu

Bakuten!!

Subarashiki Kono Sekai The Animation

Yuuki Yuuna wa Yuusha de Aru Churutto!

Mazica Party 

Blue Reflection Ray 

Battle Athletess Daiundoukai ReSTART!

Bishounen Tanteidan

Itazuraguma no Gloomy

Youkai Watch

Shinkansen Henkei Robo Shinkalion Z

Cestvs: The Roman Fighter

Mairimashita! Iruma-kun 2nd Season 

 

+ ty na které jsem zapomněl, nebo si jich jen nevšiml...

Anime sezóna Jaro 2021

Pro mě to nejlepší na nedělní večer!

 

Aneb jak nabrat energii na nový pracovní týden a zajistit si příjemné a klidné spaní!

Jak zapomenout, že zítra zase musíte do práce a na plno se zrelaxovat? 

Přesně k těmto účelům se dá použít nějaké kvalitní slice of live anime!

Že vám tyhle kousky přijdou nudné? 

Chápu, byly doby, kdy jsem je také nevyhledával...

Možná se ale časem dostanete jako já do nálady, kdy vám tyhle "večerníčky pro dospělé" náramně bodnou.

Možná, že někdy budete potřebovat vypnout a najít něco u čeho se dá prostě jen relaxovat, vyčistit si hlavu a občas i od srdce zasmát.

 

V letošní anime sezóně mi mé nedělní večery a deprese z konce volna pravidelně zlepšuje nová série Non Non Biyori.

Dokonce mi připadá, že jsem zde narazil na některé naprosto skvělé a nezapomenutelné momenty a tak si vše skvěle užívám už od prvního dílu a od okamžiku, kdy Renge "šikanovala" nebohou Akane žábou!

Tahle nová série se zatím hodně povedla, takže dokážu zapomenout i na to, že jsme na nové díly museli čekat déle jak 5 let.

 

A protože se v dnešní episodě opět objevilo něco, na co bych nechtěl zapomenout, tak si ty pro mě silné a zábavné okamžiky prostě zaznamenám tady v deníčku. Aspoň je větší šance, že si na tohle anime za pár let zase vzpomenu, až budu potřebovat to nejlepší odreagování na nedělní večer.

 

Každopádně ani dnes to opět nebyl ten ideální den, jaký si já od neděle slibuji, ale díky tomuto anime se mi bude aspoň zase jednou dobře spát...

Pro mě to nejlepší na nedělní večer!

A přitom to mohl být tak pěkný den...

 

Následující příspěvek obsahuje VÁŽNÉ SPOILERY k novému dílu Attack on Titan!

Pokud si ho ještě neviděl/a, pak dál nečti !!!

 

Člověku ke štěstí někdy stačí málo. Dobře se vyspat, dobře se najíst, strávit nějaký ten volný čas tím, co nás baví...

 

Všechno tohle se mi dnes dařilo. Dokonce i ty pravidelné nedělní anime seriály mě hodně bavily.

Ať už to bylo nápadité Kemono Jihen, příjemně realistické a zábavné Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu a nebo nádherně odpočinkové a neskutečně roztomilé Non Non Biyori Nonstop...

 

Kdybych to utnul tady, dal si horkou vanu a šel spát, tak bych zažil krásnou neděli, ale já se na to Shingeki no kyojin prostě musel podívat!

 

Už od minulého týdne jsem měl špatný pocit! Název nového dílu dával až příliš jasně na odiv, že se stane něco velkého.

Navíc jsem nebyl jediný, kdo zaznamenal pár dílů zpět jistý chladný pohled mezi dvěma zdejšími postavami...

 

No a stalo se co jsem tak nějak podvědomě čekal - má nejoblíbenější postava, která mi dokázala z celého AoT přirůst nejvíc k srdci už tu dál nebude...

Už žádné příjemné odlehčení, dost možná už mě u tohoto seriálu nikdo znova nerozesměje, teď to prostě bude všechno smrtelně vážné!

 

Na jednu stranu je mi smutno, byla to blbá smrt a prostě to tam mohl koupit každý. Jsem také naštvaný na autora, že si vybral zrovna tuhle postavu a ne kohokoli jiného, ale prý tu stejně byla ve vypůjčeném čase a měla nás opustit už mnohem dřív (pro mě osobně hodně blbý argument, ale měl by asi zaznít).

 

Na druhou stranu na rozdíl od mnohých ostatních nejsem nijak extra naštvaný na toho, kdo střílel. Motivace této postavy se dá pochopit, stejně tak i to, jak a proč ke všemu došlo. Navíc mi přijde pitomý ze srdce nenávidět děcko, které za své názory vlastně tak úplně nemůže...

 

Takže to zakončím, místo horké vany si dám studenou sprchu, která lépe odpovídá mému současnému rozpoložení a podle obecné pravdy - o mrtvých jen v dobrém, se zamyslím nad tím, co mě osobně dotyčná oblíbená postava přinesla.

 

Rozhodně to, že ke štěstí stačí málo - třeba se dobře najíst! 

A přitom to mohl být tak pěkný den...

I can't believe it's not hentai!!!

 

Rok 2021 začal na poli anime velice svérázně. Vyšlo velké množství nových titulů a také něco, nad čím mi zůstává (nejen) rozum stát a kde asi konečně nacházím svou pomyslnou hranici mezi anime a hentaiem. 

 

Ano, pojďme se podívat na Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi

Co jsem si odnesl z prvních dvou dílů?

Asi docela vtipnou představu o tom, jak tahle věc vlastně vznikla:

 

Byl vlahý večer roku 2017 a pan Rui Tsukiyo právě dokoukal svůj oblíbený hentai Rape! Rape! Rape!

A tak se tento muž nad prázdným papírem zamýšlel, čím by on, jakožto autor erotických novel, mohl nyní přispět světu.

"Co teď vlastně frčí?" zamyslel se Rui a podíval se na seznam u diváků oblíbených vizuálních novel, anime a mangy.

"Re:Zero - takže suffer porn! Tate no Yuusha - takže revenge porn! Z toho naprosto jasně vyplývá, že lidé chtějí porno... Co tu máme dál, tak třeba Akame ga Kill! - má to takové zajímavé prostředí..."

 

Zbytek už se začal psát sám a někdo ve stanici AT-X musel mít loni asi také obdobné myšlenkové pochody...

 

Vznikla hodně zvrácená, úchylná a drsná novela. Takových vyšlo ve světě japonské pornografie spousty...

Následovala manga, což není také nic neobvyklého.

 

Pak přišel rok 2020 a poté, co se na obrazovce (nejen počítačů) staly pravidelnou součástí tituly ze série mnohými označované jako Rape Wars (krátká hentai anime, která byla po docela dlouhou dobu součástí i klasických streamovacích anime stránek, často v cenzurované verzi) se objevila zajímavá vlaštovka v podobě bláznivého, ale zároveň silně eroticky založeného anime Ishuzoku Reviewers.

 

Již tehdy vzbudilo toto anime velký poprask, našli se tací, kteří otevřeně říkali, že tohle už není ecchi, ale obyčejný hentai, který na obrazovky televizí, či do nabídky streamovacích služeb dostupných dětem, prostě nepatří. Ishuzoku Reviewers však nakonec dokázali obstát, byla to zábavná série, která se nebála dělat si z erotiky srandu, což se mnohým líbilo. Ani já nepovažoval tuhle legrácku za něco extrémně závadného, či nevkusného. Byl to však jen začátek!

 

O pár měsíců později se totiž objevil Peter Grill! Anime s mnoha sexuálními scénami, sice pořád ještě na plnohodnotnou sérii s poloviční stopáží na epizodu, ale opět hodně kontroverzní. Zase se ozývaly hlasy tvrdící: "Tohle už není ecchi, ale obyčejný hentai!", ale já si podvědomě říkal, poté co jsem viděl pár ukázek, že stále ještě nejsem přesvědčený, že se na poli anime erotiky a kresleného sexu něco významného děje...

 

A teď tu máme leden roku 2021 a já v rámci zimní sezóny narazil na něco, co mě překvapilo. Už první díl  Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi byl docela síla a já podle poměrně sympatického plakátu vůbec netušil, do čeho jdu! Když jsem episodu viděl, tak jsem chvíli jen zíral a přemýšlel, co to sakra je... Za pár hodin se objevila necenzurovaná verze a já se na ní podíval také. "No to je docela síla..." řekl jsem si a našel mangu. Během půl hodiny jsem jí prolétl a říkal si - tohle přeci nemají v plánu zadaptovat a pustit do televize... Přečetl si wiki a zjistil, že se chystají hned 3 verze pro 3 různé vysílací platformy. No a stále si říkal, ale tak přeci to největší maso určitě vystřihnou... Po druhém díle však už nabývám dojmu, že nevystřihnou, že se na obrazovky valí něco o čem i já musím s přesvědčením říct "Nevěřím, že tohle není hentai!

 

Možná se nám rozeběhla taková malá revoluce, snaha smazat rozdíly mezi obyčejným anime a hentaiem, pokus nacpat na všechny obrazovky stále silnější a drsnější sexuální obsah. Jde o úpadek té hrané japonské veřejné morálky? Je to nějak spojené s klesající porodností v Japonsku? A nebylo to takhle víc otevřené náhodou už někdy dřív (třeba taková 80. léta)? No minimálně se objevilo zajímavé téma na nějakou tu odbornou přednášku pro ecchi znalce, kterou si ale díky Covidu asi od nikoho neposlechnu a na vyvozování nějakých vlastních definitivních závěrů nemám dostatek informací...

 

Na druhou stranu - je to překvapivé? Když si vybavím, co vše jsem už viděl v různých regulérních hentaiích (díky čemuž se například nedokážu už nikdy dívat na chobotnice s náležitou úctou), tak je přeci jasné, že oni ti Japonci budou za tou svojí fasádou vážně hodně ujetí!

 

Co z toho všeho vyplývá? Pro mě asi to, že až se mě někdo zeptá, kde je pro mě ta omílaná hranice mezi anime a hentaiem a co je dle mého už za ní, pak mu budu moct dle svých pocitů docela slušně odpovědět. 

 

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi nejspíš dokoukám, protože jsem vlastně dost zvědavý, co všechno z předlohy tam nakonec dají.

 

No a také budu sledovat, kam nás tohle v tvorbě anime seriálů posune, protože teď už sám nevím, co může být na tomto poli "ještě dál".

Přijdou další podobná díla? Nastane nová zlatá éra animovaného porna?

 

Svět se změnil...

I can't believe it's not hentai!!!

Anime sezóna Zima 2021

 

Tuhle zimu vynechám trapné narážky ze Hry o Trůny!

Žádné pitomé Winter is Coming ode mne tentokrát neuslyšíte! Opakovaný vtip přeci není vtipný...

Co vám ale určitě nabídnu je pravidelný přehled nových anime, na která se v této sezóně koukám:

 

Sleduji a líbí se:

Shingeki no Kyojin: The Final Season

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season

Hataraku Saibou !! 

Hataraku Saibou Black

Yuru Camp△ Season 2

Mushoku Tensei: Isekai Ittara Honki Dasu

Non Non Biyori Nonstop

Tensei shitara Slime Datta Ken 2nd Season

Log Horizon: Entaku Houkai

Dr. Stone: Stone Wars

Horimiya  

Tenchi Souzou Design-bu

Jaku-Chara Tomozaki-kun 

Kumo Desu ga, Nani ka?

Kai Byoui Ramune 

 

Sleduji:

Urasekai Picnic

Vlad Love

Tatoeba Last Dungeon Mae no Mura no Shounen ga Joban no Machi de Kurasu Youna Monogatari

Hortensia Saga 

Kemono Jihen

Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi 

Majutsushi Orphen Hagure Tabi: Kimluck-hen

Yakusoku no Neverland 2nd Season 

 

Pokračuji ve sledování z minulé sezóny: 

Jujutsu Kaisen

Osomatsu-san 3rd Season

King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi

Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi

Dragon Quest: Dai no daibouken

 

Dropnuto:

Ore dake Haireru Kakushi Dungeon

2.43: Seiin Koukou Danshi Volley-bu  

 

Nesleduji:

Skate-Leading☆Stars

Umamusume: Pretty Derby 2nd Season

Gekidol

I★Chu: Halfway Through the Idol

Soukou Musume Senki

Abciee Shuugyou Nikki

Show by Rock!! Stars!! 

5-Toubun no Hanayome

Otona no Bouguya-san 2nd Season

Back Arrow

WIXOSS Diva(A)Live

Project Scard: Praeter no Kizu

Beastars 2nd Season

Idolls!

Jimihen!! Jimiko o Kae Chau Jun Isei Kouyuu

SK8 the Infinity

World Trigger 2nd Season 

Idoly Pride

Ex-Arm

Yami Shibai 8

Shin Chuuka Ichiban! 2nd Season

Azur Lane: Bisoku Zenshin!

Wave!! Surfing Yappe!!

Yatogame-chan Kansatsu Nikki Nisatsume

World Witches Hasshin Shimasu!

Wonder Egg Priority

Nanatsu no Taizai: Fundo no Shinpan

 

+ ty na které jsem zapomněl, nebo si jich jen nevšiml...

Anime sezóna Zima 2021

Crunchyroll Anime Awards 2021

 

Měl jsem to tu loni, tedy si to zopakuji i letos...

 

Crunchyroll každý rok vybírá za pomoci nás fanoušků ta nejlepší anime za minulý rok.

I letos si proto jednorázově zahlasuji a podělím se o svůj pohled na anime v roce 2020.

 

Takže pro koho jsem rozhodl:

 

Anime roku: Keep Your Hands Off Eizouken!

 

Nebyla to snadná volba, sice jsem za sebe mohl hned vyřadit  Appare Ranman!, které jsem neviděl, ale u toho zbytku už to bylo horší. Beastars mě rozhodně nezaujalo, asi jsem příliš prudérní, ale nebyl jsem schopný ho opakovaně ani dokoukat, takže tady jsem měl ještě pořád jasno, ale zbytek (Jujutsu kaisenDorohedoroGreat Pretender...) už má spoustu kvalit, které dokážu i pojmenovat a ta anime se mi líbila. Nakonec jsem se podíval na svá zdejší hodnocení a podle toho, které jsem si užil nejvíc a které ode mě má jediné 5* jsem zvolil. Pokud celkově vyhraje cokoli jiného, než jsem si já vybral, tak ve většině případů pochopím, proč se to stalo a možná mě to i donutí se podívat na to jedno anime, které jsem z výběru neviděl...

 

Nejlepší protagonista: Anos Voldigoad

 

Opravdu to musím vysvětlovat? Ano, ten zbytek kandidátů je taky docela fajn a nebýt tam tenhle neodolatelný a geniální vzor mužství, tak by ode mě hlas dostala určitě Catarina "Bakarina" Claes, ale je mi líto. Anos je to nejlepší, co jsem na poli hlavních mužských charakterů ve fantasy sériích dostal a to nejen za rok 2020... 

 

Nejlepší antagonista: En

 

Hned jsem vyřadil Overhaula (protože tomu pánovi, co si říká All for One nesahá ani po kotníky), Rachel (protože ToG jsem ani nedokoukal) a Echidnu (nějak mi nepřijde jako regulérní záporák). V druhém sledu šel Sukuna (sice je cool a má kolem sebe tu správnou temnou auru, ale pořád by mohl být lepší a zajímavější - i když možná ještě bude...). No a nakonec jsem vyškrtl i Akita (ano, je to postava, která budí ten správný dojem antagonisty, jako čtenář mangy vím, že má hloubku, ale tohle kolo u mě prohrál...). Vítěz si mě totiž získal svým neskutečným charizmatem!

 

Best Boy: Anos Voldigoad

 

Zase, musím to vysvětlovat? Ale dobře, chvíli jsem zvažoval i Satoru Gojoua, protože ten mě baví z celého Jujutsu Kaisen rozhodně nejvíc. Zbylé volby mi přišli tak akorát do počtu a minimálně u dvou jsem si říkal, že bych v jejich anime dokázal vybrat i lepší kandidáty!

 

P.S.: Jinak nejlepší "BOY" je v roce 2020 rozhodně Izel, ale ten se do hledáčku poroty nedostal... 

 

 

Best Girl: Catarina Claes

 

Ten hlas jí asi trošku dlužím, i když tentokrát u mě hodně soupeřila s Abigail, která mi je také dost sympatická. Ale nebudeme si nic nalhávat, za vítěze tady tipuji Chizuru Mizuharu, protože všichni víme, že to je ideál dívky pro většinu otaku a asi jediné, co za mě bylo na anime Rent-A-Girlfriend snesitelného a s tím, jaký byl hlavní hrdina tragéd to musí být i světice...

Na druhou stranu Jeoffrey jde rád proti proudu a tohle nejsou dostihy, kde tipuji na celkového vítěze, ale ve svém srdci vybírám sám toho svého a proto "Bakarina".

 

Nejlepší režie: Hiro Kaburagi/Great Pretender

 

Sice jsou jednotlivé arcy občas lehce nevyrovnané, ale i tak správně fungují. Navíc na mě seriál prostě působí jako nejlépe zvládnutý, někdy skoro až na Hollywoodské úrovni...

 

 

Nejlepší animace: Keep Your Hands Off Eizouken!

 

Anime o tvorbě anime má pro mě nejlepší animaci? Jistě! Spousta skvělých vizuálních nápadů, krásné přechody mezi snovými a reálnými sekvencemi, originalita... Zbylé kandidáty chápu, naprosto všechny - Jujutsu Kaisen a The God of High School skvělá animace hlavně v akčních sekvencích (ta dynamika!). Beastars nejlepší 3D animace. Great Pretender realistický se smyslem pro detaily a pak roztomilé (a dle mého mnohými podceňované) Princess Connect! Re:Dive, kde ale překvapí i velmi dobré bojové scény. Tady nebudu zklamaný, ať vyhraje kdokoli, ale přeji to samozřejmě svému favoritovi.   

 

 

Nejlepší charakter design: Yoshiyuki Sadamoto and Hirotaka Katou / Great Pretender

 

Nejzajímavější charaktery, nejuvěřitelnější charaktery, sice ne vždy nejsympatičtější, ale postavy tu hrají důležitou roli, jsou dobře zapamatovatelné a pro mě zajímavé...

 

 

Nejlepší hudba: Great Pretender

 

Těžký výběr a výsledek není jen kvůli Freddiemu! Za prvé jsem měl omezený výběr, protože z kandidátů jsem viděl celé jen 2 série. Také se v roce 2020 neurodilo nic, kde bych si doprovodnou hudbu hned vybavil, kde by mě silně zaujala. Skvělá hudba je prý v Beastars, ale nemůžu naplno posoudit... Takže jsme vybíral nakonec ze dvou (které plně znám), pustil si ukázky z pár dílů a vybral, co mě víc zaujalo...

 

 

Nejlepší bojová scéna: Satoru Gojou vs. Ryoumen Sukuna

 

Chápu, proč má The God of High School ve výběru hned dvě bojové scény, protože ty souboje jsou na něm rozhodně to nejlepší. Stejně tak beru, co zde dělá Deku vs Overhaul, protože to bylo vážně hodně epické a skvěle tam pracuje hudba. Ale po stránce dynamiky a plynulosti (+ práce s kamerou), dojmu z úderů a celkové lehkosti to pro mě vyhrává tohle.

 

 

Nejlepší pár: Nasa Yuzaki & Tsukasa Yuzaki

 

Za mě krásný a idylický pár, který všem ukazuje, jak na to. Skvělou chemii má tradičně i hlavní duo v Kaguya-sama: Love is war? a kdybych chtěl trollit, tak dám zase jednou Bakarinu a její dvě hrdinky, ale berme to vážně... Zbytek párů už tak vyrovnaný a mě sympatický není, takže vítězem je pro mě Tonikawa.

 

Nejlepší dabing (japonský): Yusuke Onuki / Daisuki Kanbe

 

Hlas, který jsem si dokázal hned vybavit, který mi k postavě skvěle pasoval, dotvářel dojem a zaujal...

Na druhou stranu musím říct, že i když se mi anime Wave, Listen to Me! nijak extra nelíbilo, to co tam předváděla dabérka hlavní hrdinky bylo něco neuvěřitelného a proto bych vítězství přál i Riho Sugiyamě za její věčně rozčílenou a ukecanou Minare...

 

Nejlepší dabing (anglický): Anairis Quiñones / Echidna

 

Musel jsem si hodně dohledávat na Youtube, protože v Angličtině na anime skoro vůbec nekoukám. Navíc to pro mě až příliš často působí dost hrozně... Každopádně největší dojem udělala Echidna, její anglický hlas je sexy, roztomilý, ale umí být i správně "bitch". Tady malá ukázka. Jinak druhý nejlepší z výběru byl dle mého Jonah Scott jako Legoshi...

 

 

Nejlepší komedie: Sleepy Princess in the Demon Castle

 

Rozhodoval jsem se ještě mezi Bakarinou (zase) a také Kaguyou (protože druhá série mi přišla mnohem zábavnější než ta první), ale nakonec, když beru primárně komedii, co mě nejvíc loni pobavilo, tak volím "Ospalou princeznu". Sice jí vyčítám, že se některé pointy vtipů opakují, ale i tak - nasmál jsem se u ní asi nejvíc.

 

P.S.: Misfit není komedie, to se musí brát naprosto vážně!!! Ne, dobře kecám, ale nejzábavnější pro mě nakonec nebyl, i když má hodně geniálních kravin...

 

 

Nejlepší fantasy: Dorohedoro

 

Pokud bych měl ocenit jen ten nejlepší a nejnápaditější svět, pak není o čem! Jako jediná relativně obstojná konkurence v rámci fantasy na mě působila ještě druhá série Honzuki. Dobře, možná i ten Tower of God má postupem času v tomto ohledu něco do sebe, ale já se tak daleko nedostal, abych to docenil a i Deca Dence mělo nějaké ty dobré nápady (bohužel těžce nedotažené), ale houbičky jsou houbičky a tenhle trip za mě neměl chybu... Zbylé dvě série (Re:zero a Dai) jsou pro mě z hlediska fantasy spíš průměr.

 

Nejlepší drama: Fruits Basket (season 2)

 

Tohle anime prostě umí vyvolat ty nejsilnější emoce. Zbylá konkurence je pro mě o několik levelů níže... 

 

Nejlepší opening: Easy Breezy

 

Skvěle pasuje k celému seriálu, má náboj a líbí se mi po hudební stránce. Tady nebylo za mě o čem...

 

Nejlepší ending: The Great Pretender

 

"Královna" Freddie Mercury nemá konkurenci. Skvělý marketingový tah, skvělá píseň - za mě opět jasná volba!

 

 

Pokud si chcete také zahlasovat, tak odkaz je hned v druhé větě tohoto přehledu a nebo prostě tady https://www.crunchyroll.com/animeawards/en/vote/index.html 

Crunchyroll Anime Awards 2021

Kde se (ne)legálně dívat na anime a číst mangu?

 

Protože se mi v poště začínají množit dotazy ohledně toho, kde se dá na internetu sehnat nějaké konkrétní anime, tak mě napadlo, jako taková nápověda, tady ve svém deníčku sdílet video jednoho z českých youtuberů, který se anime zabývá a který obdobný problém řeší a přidává rady, kde se dá legálně dívat na anime.

 

O nelegálních způsobech se ani já tady logicky bavit nebudu, protože to evidentně není v souladu se zákonem a ani zdejšími pravidly.

 

Pouze nezávisle potvrdím obecný fakt, který ve videu zazní, tedy že strýček Google dokáže opravdu při správném zadání najít skoro cokoli.

 

Snad alespoň někomu z vás bude Meonovo video ku prospěchu a třeba najde i další zajímavý kontent na jeho kanále, který je ohledně anime opravdu bohatý - třeba na doporučení na co se podívat, čím v tomto žánru začít, na co si dávat pozor a tak podobně...

Anime sezóna Podzim 2020

Another fall is comming...

 

Sleduji a líbí se:

Gochuumon wa Usagi Desu ka? Bloom

Golden Kamuy 3rd season

Maoujou de Oyasumi

Jujutsu Kaisen 

Osomatsu-san 3rd Season

Adachi to Shimamura 

Hanyou no Yashahime: Sengoku Otogizoushi  

Majo no Tabitabi 

Haikyuu!!: To the Top 2nd Season 

Kamisama ni Natta Hi 

Munou na Nana 

 

Sleduji:

Kuma Kuma Kuma Bear

100-man no Inochi no Ue ni Ore wa Tatteiru

King's Raid: Ishi wo Tsugumono-tachi 

Tonikaku Kawaii

Dragon Quest: Dai no daibóken

Kami-tachi ni Hirowareta Otoko 

Ikebukuro West Gate Park 

Kimi to Boku no Saigo no Senjou, Aruiwa Sekai ga Hajimaru Seisen

Magatsu Wahrheit: Zuerst

Akudama Drive  

Mahouka Koukou no RettouseiRaihousha-hen 

Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka III   

 

Pokračuji ve sledování z minulé sezóny: 

Enen no ShouboutaiNi no Shou 

 

Dropnuto:

 

 

Nesleduji:

Zenonzard The Animation 

Strike Witches: Road to Berlin

Inu to Neko Docchi mo Katteru to Mainichi Tanoshii

Higurashi no Naku Koro ni

Rail Romanesque

Assault Lily: Bouquet

Hypnosis Mic: Division Rap Battle - Rhyme Anima

Love Live! Nijigasaki Gakuen School Idol Doukoukai

Iwa Kakeru!: Sport Climbing Girls 

Senyoku no Sigrdrifa

Yuukoku no Moriarty

Himitsukessha Taka no Tsume: Golden Spell

One Room 3rd Season

Tsukiuta. The Animation 2nd Season

Noblesse

Taisou Zamurai

Maesetsu!

Ochikobore Fruit Tart

A3! Season Autumn & Winter

Sore dake ga Neck

Dogeza de Tanondemita

 

+ ty na které jsem zapomněl, nebo si jich jen nevšiml...

Anime sezóna Podzim 2020

Revize komentářů!

 

Od dnešního dne jsem se pustil do průběžné revize komentářů.

 

Jde především o ty staré, kde jsem ještě neuměl vkládat odkazy, vypíchnout důležité body (prostě to napsat tučně), označit nadsázku, ironii, cizí pojmy (takže většinou kurzíva) atp.

Zkrátka je na čase převést své staré názory na modernější verzi (od roku 2019).

Proč to dělám?

 

Můžete si vybrat:

 

1) Chci aby byly komentáře v jednotném formátu.

2) Chci si přečíst a přepracovat, co jsem před lety plodil (což je vždy zábavné).

3) Chci, aby vše bylo pro případné čtenáře přehlednější.

4) Nudím se doma na neschopence se zavázaným krkem, nevím co si pustit, protože kvůli "Koroně" toho moc nového nevychází, všechny hry mám skoro dohrané a nějak mě nenapadla jiná potřebná činnost...

 

Každopádně postupně by mělo dojít na všechny staré komentáře a tak se nelekejte, že se budou některé měnit, možná dojde i na změny hodnocení, protože mě během úprav něco osvítí a uvědomím si, že tohle vlastně nebylo úplně takové jak jsem tehdy psal. Také když narazím na něco, co stihli zdejší admini již rozdělit na série, tak tomu budu komentáře přizpůsobovat. Zkrátka čeká mě náročných pár hodin, dnů, víkend, týdnů, měsíců...

 

Nevím jak dlouho mě to bude bavit a jak rychle to půjde, ale jenom říkám, že na tom teď právě dělám...

Revize komentářů!

Jeoffreyho sobotní zamyšlení nad - anime podle manwhy ?!?

 

Korejské komiksy začínají dostávat stále více prostoru na našich obrazovkách. Vydavatelé si přejí aby uspěli, fanoušci touží po skvělé adaptaci své oblíbené série, nebo po něčem zbrusu novém a přesto je podle mě něco pořád brutálně špatně. Zatím se objevila dvě anime podle manwhy a po pravdě obě mají podle mě minimálně jeden společný a velký problém - absolutně nezvládnuté tempo.

 

Obě anime na mě působí nepřirozeně, nedokážu se s nimi naplno propojit a u obou mi přijde, jako kdyby tomu realizační tým nedokázal dát to pověstné srdíčko...

 

Pojďme si o nich povídat konkrétně, nebo alespoň o tom co si o nich myslím, takže:

 

Tower of God - za mě spíš Tower of Bored -expozice do děje prakticky nulová, tempo na můj vkus příliš pomalé, postavy pro mě krajně nesympatické... Ano viděl jsem sice jen pár dílů, ale kdybych to měl k něčemu přirovnat, tak -- je to jako kdyby mě na baru oslovila absolutně neznámá žena, hned mě odtáhla k sobě domů a tam následovala rozvleklá akce, kdy se minuty zdají jako celé hodiny a já si pořád říkal co tu vlastně dělám, vždyť jí vůbec neznám, ani mi nic moc neříká a i ta akce za moc nestojí, má tohle vůbec smysl? Znuděný a nepřesvědčený odcházím po 40 minutách, které byly pro mě nezáživné, možná i hloupé a rozhodně ne pozitivní, i když ta pomyslná dívka mě láká, že při dalších číslech to bude jen lepší a lepší a možná ti o sobě i něco poví...

 

The God of High School - za mě spíš The God of Rush School - expozice do děje minimální, tempo naprosto zběsilé, postavy docela sympatické... Jsem v půlce první série a po počáteční radosti u mě i tohle anime pomalu ztrácí smysl. Pojďme zase použít další pro pány blízkou referenci (rozebíráme shóneny, tak ať to kluci chápou). Tohle anime je jak rychlovka na záchodech s dívkou, co jste před patnácti minutami poznali na baru. Znáte její jméno, je s ní i docela legrace a teď když jste na to vlítli, tak je to parádní akce, ale za pár minut i když je to pořád stejně zběsilé o dívce nic moc nového nevíte, přijde vám, že jste během pár vteřin projeli celou Kámasútru, ale vlastně z toho nic nemáte, nic necítíte, je vám to jedno a zase si říkáte - Má to smysl? Nejspíš to dojedete do konce s tím, že si možná i chvíli budete myslet, že to byla nejlepší akce vašeho života, ale překvapivě už za pár minut budete myšlenkami někde jinde u všech těch, které kromě akce nabídli i mnohé o sobě i ze sebe a které byly zapamatovatelné, do kterých jste i citově něco investovali... Když jí potkáte znovu, dáte si druhé číslo? Minimálně nad tím budete hodně přemýšlet, protože opět - ono to vlastně až na tu akci za moc...

 

 

Taky bych byl strašně rád, kdyby korejské komiksy uspěly a adaptovalo se toho víc, klidně bych si přál nějakou tu slibovanou revoluci v anime, čerpání inspirace z mnohem více zdrojů, ale pochybuji, že zrovna tyhle dvě adaptace jí pro mě zapříčiní. Vždyť je to ode zdi ke zdi. Jedno se vleče a pomrkává, že jednou z toho možná něco vyleze a druhé zase běží v šíleném tempu a když bych se chtěl zastavit a na něco se zeptat, tak už je to dávno zase o kilometr dál.

 

 

Jsem zklamaný z anime seriálů založených na korejských manwhách a blízko k dropu už druhého takového. Bojím se, že to ovlivní můj pohled na celé tohle odvětví. Přemýšlím, kde je ta zásadní chyba a jen doufám, že není ve mě...

Jeoffreyho sobotní zamyšlení nad - anime podle manwhy ?!?

Reklama

Reklama