Jeoffrey

okres Praha-východ
administrativní pracovník

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 21.11.2018  22:01
    Rerided: Tokigoe no Derrida (TV seriál) (2018)

Tak skončilo první anime podzimní sezóny a i když úplný závěr byl podle mě vlastně vcelku přijatelný a pro mě snad i docela příjemný, přesto se nemůžu zbavit dojmu, že jsem nic zase až tak záživného vlastně ani neviděl. Námět nebyl špatný, dokonce i některé postavy mi byly vcelku sympatické, ale i tak jsem se do každého dalšího dílu musel spíš nutit, než že bych se na něj jakkoli těšil. Nechci vysloveně tvrdit, že by to byla chyba tohoto anime, že by třeba nějak špatně pracovali s atmosférou, ale za celou dobu mě ani ta největší překvapení a zvraty ani jednou nijak extrémně nezaujaly. Takže i když jsem viděl možná docela promyšlený příběh, tak ve mě nejspíš moc nezanechá a za pár týdnu si na Derridu a ostatní asi ani nevzpomenu. 4,6/10

• 8.11.2018  15:41

Rozhodně hodně silný film, plný emocí a poučení třeba o tom, co znamená mateřská láska, co znamená prožít život naplno a dalších hlubokých tématech, který ale dokáže vše podávat relativně přirozeně (i když ten pocit, že občas tlačí na pilu trochu moc tam je). Má to několik nádherných okamžiků, které mě chytili za srdce (i když slzám jsem se nakonec ubránil), má to několik vizuálně nádherných scén (když Maquii unáší drak, když Maquie odchází od Ariela po bitvě...) má to i několik nádherných hudebních pasáží, kdy závěrečná píseň doprovázející titulky je třešničkou na dortu. Rozhodně velmi dobrý film, který slabší povahy velmi dojme a ty silnější minimálně někdy něčím osloví. Jistě, znám i lepší, silnější i dojemnější (třeba Vlčí děti), přesto jsem rád, že jsem Maquii věnoval jedno sychravé odpoledne, protože ten film zahřál, potěšil i rozesmutněl - prostě fungoval. 8,3/10

• 3.11.2018  21:49

Nějak mě nenapadá, co o téhle sérii míchající Johanku z Arku s kamenem mudrců říct jiného, než že je to pro mě jen taková docela nudná blbost. Drop po 4. díle - 2,5/10

• 29.10.2018  22:18
    Sacuriku no tenši (TV seriál) (2018)

Zvláštní psychologické anime, které mělo slibný a tajemný začátek a hodně nejasný, mnoho naznačující, ale nic vysloveně neříkající konec. O tom, jak to vlastně skončilo a co všechno tím chtěli autoři říct, se bude možná spekulovat ještě dlouho. Co bylo v posledních momentech reálné a co bylo jen dívčinou představou? Trocha alegorie, trocha filosofie a mnoho věcí ponechaných na přemýšlení pro diváka. Ale že by mě to všechno nějak hluboko zasáhlo, že bych ten příběh jakkoli hltal, nebo z něj nespal? Bohužel... Občas tam byla velmi příjemná atmosféra (někdy i výborně hudebně podbarvená), ústřední dvojice mě docela zaujala, někdy jsem se i na chvíli zamyslel... Možná je to geniální dílo, které jsem nedocenil, možná je to jen filosofický pseudoblábol, který si na něco víc jen hraje - za sebe v tom nemám moc jasno a proto za mě 6/10

• 25.10.2018  20:31

Jenom si sem nahodím pár prvních dojmů (bude přepsáno) - Ano!!! Děkuji všem možným i nemožným božstvům, že jsem konečně zase jednou narazil na hlavní mužskou postavu, která je prostě úžasně napsaná! Sakuta je neskutečně upřímný a zároveň tak normální a sympatický charakter, že se naprosto rozplývám u každého dialogu jehož je součástí. A on to není jen Sakuta, ale i Mai je skvělá. Ta jejich vzájemná interakce má hodně podobný a pro mě naprosto kouzelný náboj, jako měla například ta mezi Hitagi a Araragim v sérii (Bake)monogatari. Tohle je po všech těch hromadách generických a často poměrně nevýrazných hlavních hrdinů zase jednou tak osvěžující! K tomu trochu těch záhad, které sice zatím nepůsobí až tak propracovaně a nezapomenutelně jako třeba v Haruhi čí již zmíněných Monogatari (dost možná hlavně proto, že zatím vypadají občas až příliš povědomě...), ale i tak je to velmi dobře sledovatelné. Už po 4 dílech začínám mít o nejlepším novém anime této sezóny poměrně jasno a moc si přeji ať se to nepokazí, protože ten skvělý pocit co mám na konci každého dílu je přesně tím, co u anime seriálů hledám...

• 21.10.2018  15:56

Pojďme si hrát s časem a pojďme proti sobě postavit pár významných postav japonských dějin. Může to být zajímavé? Tak třeba takový Drifters něco docela zajímavého předvedli, i když měli širší záběr, než jen známé japonské postavy a příběh (tedy spíš jeho začátek) byl asi o něco přímočařejší a mnohem šílenější než zdejší hraní si s chronometrem a snaha ovládnout celý svět. Postavy v Drifters byly zajímavé a byla to taková sbírka podivných psychopatů a šílenců, tady však moc zajímavé nejsou, spíš jen takové - nudné. No a nuda převládala po celé první 3 episody, kdy jsem se do sledování té další v podstatě jen nutil a čekal, jestli přijde nějaký zajímavý a překvapivý zvrat, skvělá bojová scéna, zkrátka něco, co by mě u toho udrželo. Ono nějaká ta překvapení tu i jsou, občas se tu i bojuje, ale já jen ležel a nijak to se mnou nehnulo. Takže ani mé oblíbené postavy z období konce éry Edo (které mám tak rád zparodované v seriálu Gintama) ani třeba takový Sanada Yukimura a jemu podobní (je podle mě jen otázkou, kdy se objeví třeba Nobunaga) mě u toho neudrží... Drop po 3. díle a max. 3/10

• 15.10.2018  21:32
    Šingeki no kjodžin: Season 3 (TV seriál) (2018)

Tak dobře, jsme v půlce, další díly budou prý až za půl roku, tak proč si trošku nerozebrat tuhle první část a pak to na jaře doplnit o polovinu druhou... Ještě před tím, než jsem se do další série pustil jsem slyšel na pár místech, že politický arc je špatný. Nějak jsem nechápal proč, vždyť trocha toho tahání se o moc a vnitřních půtek může dávat příběhu nějakou tu hloubku, která se jako vyvážení k tomu všemu bojování podle mě i hodí... No jo, ale to načasování! Největší problém celé téhle první poloviny nové sezóny (a politického arcu) je pro mě v tom, že krásně vysvětluje význam slova "antiklimaktické", tak jak si ho představuji já. Co to znamená? Pro přirovnání si vycucám z prstu zase jednou jeden "romantický" příměr. Představte si že máte krásnou partnerku (dámy partnera), která má skoro všechno co chcete a i vás přitahuje svojí osobností a teď jdete lidově řečeno "na věc". Hrajete si poznáváte se a všechno směřuje k tomu nejlepšímu, ale v momentě vrcholu celé téhle předehry, kdy už jste nažhavení jak kovová střecha uprostřed horkého letního dne na to nejlepší (na tu pořádnou "zápletku"), vám vaše drahá polovička začne z ničeho nic povídat o riziku pohlavně přenosných chorob. Jistě s tématem to souvisí, možná to pro někoho může být i zajímavé a poučné (když se to dobře podá), ale v tuhle chvíli, když čekáte něco trošku jiného to dokáže prostě utlumit veškeré nadšení a vrátit člověka někam na zem (v horším případě i pod zem). Takže co jsem dostal v této části titánů namísto reálných titánů, informací o světě tam venku a těch druhých a pro mě zajímavějších lidech a snad už konečně rozklíčování té otázky s klíčem a sklepem? Tak hlavně lekci z Historie (z rodu Reissů)! Docela nudný převrat. Potom zjištění, že zdejší nejdrsnější lidi se nepyšní jménem Norris (protože Chuck), ale říkají si Ackerman a je jich tady tolik, že jsou snad za každým šutrem a ani nejsou nějak blízcí příbuzní. Trochu té akce, kde nejlepší scénou z prvních cca 8 dílů pro mě byla ta zakončená Leviho návštěvou v baru. Jednoho podivného titána a k němu spoustu lore ovšem o věcech, které jsem až příliš často už dávno tušil. Za pozitivní považuji, že Eren už tak neřve, on teď jen nějak hodně přemýšlí, Armin už nebrečí, on je teď... co je vlastně teď Armin a k čemu tam vůbec tuhle část sezóny vůbec byl ?!? No a Mikasa je prostě "EREN" Mikasa, tam se moc nezměnilo, i když v posledním díle měla i chvíli, kdy mi tak na minutku přišla i docela roztomilá (když se kluci prali). Ony vůbec asi jen ty poslední dva díly ve mě vzbudili vzpomínky na to, proč si myslím, že je tohle anime vlastně tak cool a to třeba hlavně díky zdejšímu Snapovi (propracovaný to vedlejší příběh z předposledního dílu...), emotivní i veselé párty, kdy mě zase jednou pobavila Sasha a samotnému odjezdu, který pro mě měl nějaké ty emoce a já se spokojeně usmál když Erwin zvedl svojí poslední ruku. Nebudu tvrdit, že je to propadák, pořád to byla někdy i docela zajímavá pasáž, ale nějak mě to utlumilo a začínám mít dojem, že ty super a 5* pasáže příběhu z kterých čtenáři mangy nespí už pár let přijdou, asi až ve Hře o trůny dorazí do Westerosu ta opravdická zima a řekněme si upřímně že obojí se neskutečně vleče... První polovina - 6,5/10

• 4.10.2018  19:19
    Sirius the Jaeger (TV seriál) (2018)

Nějak mě nenapadá příliš hodnotných vět, které bych o tomto anime mohl říct. Mělo to docela slušný příběh, pár zajímavých postav, naprosto zbytečnou romantickou linku (u které tak nějak nechápu přínos hlavní ženské postavy pro celý příběh) a docela přijatelné zakončení. Zkrátka ten nový kreslený Underworld byl vlastně docela dobrý anime... 6/10

• 2.10.2018  23:12
    Overlord III (2018)

3. sezóna Overlorda pro mě měla podobný průběh, jako ta předchozí. Začátek tak trochu nevýrazný, plný zbytečných záležitostí (opravdu jsem totiž třeba potřeboval vědět, že existuje panenská sukuba) a vaty, kdy jsem si u prvního dílu říkal, že tohle je materiál spíš na bonusový díl (OVA) a rozhodně ne jako úvod do nové sezóny. Celé dění kolem Carne mi nepřišlo zase až tak zajímavé, ale na druhou stranu mělo alespoň pro další dění větší důležitost, než celá anabáze s ještěrkami (omlouvám se, ale nemůžu jim je zapomenout) v sezóně minulé. Druhá část s vpádem dobrodruhů do hrobky už byla lepší, mnohem zajímavější s velmi povedeným vyústěním, které mi připomnělo, že zdejší hlavního hrdinu nelze označit za kladnou postavu. No a finále? Skvěle zvládnutá gradace a ukázka toho, co znamená být opravdu OP a že za určitých okolností to může být děsně přitažlivé. U posledních několika dílů jsem byl zase na vrcholu blaha, užíval si to a opět se těším na další pokračování. Ale ty rozjezdy sezón prostě drhnou (i když vím, že je to všechno součástí novel, takže ono to tam prostě patří). 8,2/10

• 30.9.2018  19:25
    Hanebado! (TV seriál) (2018)

Ze začátku se mi to hodně líbilo, mělo to pro mě potřebné napětí a navíc velmi pěkně vyobrazený samotný sport, kde každý zápas i trénink v badmintonu vypadal díky pohybu postav a záběrům na letící košík prostě hodně dobře. Kdyby se odehrávalo drama na hřišti, tak bych asi na tom nadprůměrném hodnocení i zůstal, stejně tak i kdyby se jim jen podařilo udělat příběh mimo hřiště zajímavý. Takhle je to ale jenom obyčejné MAMA drama, které ale prožívá naplno maximálně hlavní hrdinka. Ta byla najednou jak totální psychopat a přecházela z módu veselé školačky do módu sériového vraha během pár vteřin a přitom by stačilo jen si s mamčou hezky promluvit, ale to se u Ayano doma nenosí a tak i máma je taková, že si u mě žádné velké sympatie nezískala, spíš naopak. Bohužel díky tomuhle dramatu je tak nějak upozaděná nejen mnohem zajímavější postava Nagisy ale i samotný badminton a ani závěr, který sice problém vyřeší, žádnou extrémní úlevu pro mě jako pro diváka nepřináší. Vlastně kecám, přináší - úlevu, že je tohle všechno konečně za mnou... Teď už zbývá jen vysvětlit sousedům, že to na co jsem se teď díval nebylo porno, i když to tak mohlo, kvůli šíleně dlouhé (a naprosto pitomé) sekvenci vyplněné jen unavenými vzdechy obou hlavních hrdinek, vypadat. 5,5/10

• 29.9.2018  21:08
    Hataraku saibó (TV seriál) (2018)

"Jednou z nejlepších věcí na tomto anime je fakt, že vám dá rakovinu." přečetl jsem si v diskuzi u jedné z episod a můžu v podstatě souhlasit, protože část s rakovinotvornými buňkami byla jednou z těch nejlepších (třeba spolu s dvoudílným finále). Každopádně je to skvělý nápad udělat takhle smysluplné anime, které naučí diváky spoustu nových věcí o svém těle a pokud alespoň jednoho přinutí k tomu, aby o své tělo lépe pečoval, pak je to dobře odvedená práce. Samozřejmě to ale není nic nového (což si na rozdíl od některých diskutujících na různých fórech z Ameriky a Asie plně uvědomuji), protože už jako malý jsem miloval a hltal každý díl francouzské série Byl jednou jeden život a tak se nemůžu vyhnout srovnávání. Obě série mají své kouzlo a mnoho sympatických postav, obě série nám toho poví hodně (i když tohle anime je díky vysvětlivkám a popisům mnohem faktičtější), obě ukáží spoustu běžných tělesných procesů, ale i některé nestandardní zážitky. Ovšem je to francouzský seriál, který bych spíš pustil svému (imaginárnímu) dítěti, protože ten je mnohem méně násilný a asi i celkově kouzelnější. Tady se spíš cílí na starší obecenstvo a jako doplněk k hodinám anatomie třeba na střední bych to klidně sledoval. Mezi klady musím rozhodně zmínit ending, který je velice milý (takže hned putuje do mé sbírky anime hudby) a také samozřejmě vyzdvihnout neskutečnou roztomilost krevních destiček (které prostě museli skončit jako součást mého profilu). Přesto ale, i když je Hataraku Saibou bezesporu jedním z těch nejlepších anime seriálů této sezóny, fakt, že u mě nakonec pořád tak nějak vítězí Byl jednou jeden život (protože tohle anime u mě zažehlo v mládí touhu stát se doktorem, o kterou jsem přišel, když jsem viděl záběry z reálné operace srdce...), vede k tomu, že nedokážu dát víc než jen 8,3/10 - ale rozhodně doporučuji!

• 29.9.2018  14:42
    Boku no Hero Academia 3 (TV seriál) (2018)

Prozatím rozhodně nejlepší série z celého anime, opět s několika skvělými momenty, kterým vévodí 2 epické souboje - "All for One" vs. "One for All" (člověk se až diví co se všechno dá s Dumasovým mottem 3 mušketýru udělat...) a Midoriya vs. Bakugo. Tentokrát je to extrémně emotivní a napínavé - opravdu zajímavější než první dvě série. K tomu pár odpovědí a spousta nových otázek a zvládne se i promo na připravovaný film (OK to zase až tak cool není...). "To nejlepší co moderní shounen dokáže nabídnout" píše Toren a já souhlasím - příběhem i atmosférou to tak určitě je a protože i souboje mají šťávu, postavy jsou pořád vcelku sympatické (především hlavní postava je sérii od série snesitelnější), tak i já musím tentokrát vytáhnout z klobouku hodnocení nejvyšší. Extrémně bavilo. 8,8/10 P.S. Nyantovi bych doporučil očistec v podobě anime Black Clover, kde snadno zjistí, že Deku rozhodně není zase až tak špatný hlavní hrdina o.0

• 29.9.2018  13:32
    High Score Girl (TV seriál) (2018)

Kdyby mi někdo řekl po prvním díle, že tohle anime, které z počátku působí jen jako hodně průhledná reklama nejen na staré hry, bude nakonec podle mě tou nejpovedenější romantikou z celé sezóny a nejspíš i za posledních pár let, tak se mu vysměji do obličeje. Ale věřte, že je to tak... Pro každého, kdo se narodil v osmdesátých letech a tedy aktivně zažil ten boom počítačových her, který přišel v letech devadesátých to bude mít své kouzlo, pojede na vlně nostalgie a bude vzpomínat na své první zážitky s herními automaty i herními konzolemi. Takže kdyby to bylo jen o těch hrách a herní rivalitě, tak bych stejně pod 3* nešel, protože je mi to neskutečně blízké a navodilo mi to plno skvělých vzpomínek. Protože oni prostě umí podat ten videoherní zápal, ukázat nadšení nejen z her, ale i hraní samotného a tak člověk Yaguchimu prostě věří! Ale je to ten silný romantický přesah, co dělá z High Score Girl něco mnohem zajímavějšího, silnějšího a nezapomenutelného. Už dlouho jsem neviděl takhle dobrou, nenucenou a sympatickou romantiku, kde minimálně 2 díly (odlet Oono a útěk Oono z domova) jsou u mě za čistých 5* a dokázaly bez problémů rozehřát i mé jindy velmi cynické a chladné myšlení. Ona vůbec celá Oono je pro mě neskutečně okouzlujícím stvořením. Je to asi poprvé, co reálně cítím, že popis postavy ve stylu "tichá, tajemná s podivnou vznešenou aurou" opravdu odpovídá tomu jak postavu vnímám. Ale ona Oono nepotřebuje mluvit, dokáže svoje pocity vyjádřit naprosto jasně jen pohledem, gestem, nebo stylem hraní... Problém je, že ani druhá dívka, která se zde objeví není vůbec špatná, je velice milá a podporující... A teď si vyber milý diváku! Já bych to sice dokázal a věřím, že to dokáže i Yaguchi, ale odpovědi přinese až pokračování v roce 2019, kterého se teď po posledním dílu a tom nejočekávanějším a zároveň pro diváka nejhorším cliffhangeru nemůžu dočkat. High Score Girl je pro mě největším překvapením celé sezóny a ukazuje, jak se dá správně pracovat s emocemi, romantikou, nostalgií a k tomu propagovat staré hry, nové hry i případnou druhou sezónu, aniž by vás to nějak extrémně štvalo a to vše v podivné a atypické animaci, která opět minimálně zaujme a po chvíli se možná (jako tohle všechno) bude i hodně líbit. 7,6/10

• 29.9.2018  11:20
    Happy Sugar Life (TV seriál) (2018)

"Některý lidi jsou rozbitý Víme to já i Ty A to je asi všechno k tomu..." zpívají Kabáti a já můžu jen konstatovat, že rozbitých lidí se tady sešlo opravdu hodně. Lidská psychika je poměrně křehká věc a není zase až tak složité jí poškodit, stejně jako tu zde tolikrát vyobrazovanou sklenici (poměrně povedený příměr). Viděl jsem ve svém životě už i pár zlomených lidí, lidí na kterých se podepsalo jejich prostředí nebo i jen jediný zážitek a spousta z nich si tohle pořád nese v sobě a neustále bojuje. Za co ale vlastně bojujeme? Za sebe? Za ty které máme rádi? Každý z nás se snaží najít něco, co ho bude naplňovat, hledá obsah pro svou prázdnou sklenici (i tento příměr považuji za velmi povedený) a dokáže nacházet útěchu a naplnění v různých věcech, osobách, příbězích... Lidé jsou různí, mají různé povahy, různé zkušenosti, různé tužby - sumarizovat je a hodnotit lze bez plného vhledu do jejich myšlení, duše a prostředí jen velice těžko. Jistě, můžeme říct, že osazenstvo tohoto příběhu je dosti odporné, zvrácené a nechutné, ale za sebe můžu dodat, že u podstatné části postav je realisticky a bez příkras vysvětlené jak se do takového stavu dostali. Dozvídáme se toho o postavách hodně, poznáváme jejich motivaci, původ, zážitky a vše je to dost děsivé, ale zároveň je i logické, že z toho nic moc hezkého vzejít prostě nemůže. Tedy alespoň pro mě, pro člověka se stabilním zázemím, slušnou výchovou, vcelku normálním systémem hodnot, který si svojí vlastní prázdnotu v současnosti léčí tím, že sleduje příběhy jiných. Svět tam venku je pro mě nudný a šedý, ale plný zajímavých příběhů a podivných lidí... Tohle byl taky zajímavý příběh, příběh s promyšlenou psychologií, kdy jsem hodně věcí chápal, nad některými se musel zamyslet a někdy se musel zamýšlet i nad tím, jak to vlastně celé funguje... Autorům se povedlo mě přinutit přemýšlet a toho si cením, nabídli mi případy, problémy a odpovědi, které mě šokovali i silně odpuzovali, ale dávali mi smysl, stejně jako konec, který je logickým vyústěním všech těch dosti extrémně podaných myšlenek o lásce i šťastném sladkém životě a zároveň i předmětem k tomu se dál zamyslet - třeba už jen nad tím, co z Šio po tom všem vlastně vyroste... Takže i když jsem si to často neužíval, běhal mi mráz po zádech, občas mi bylo i zle, tak svůj smysl tohle mělo, protože jsem nepřemýšlel nad tím, že by to bylo špatné anime, ale hlavně nad tím, že "Některý lidi jsou rozbitý..." a hlavně proč... 5/10

• 29.9.2018  08:40
    Steins;Gate 0 (TV seriál) (2018)

Otevřete Depress Gate a zábava bude opravdu po většinu času rovna 0. Příběh o tom, co se všechno muselo stát, aby se vše mohlo zase vrátit do starých známých kolejí je plný naříkání, smíření se s osudem a negativismu, který u původních Steins Gate prostě neznám a nemůžu říct, že by se mi tohle ladění nějak extrémně líbilo. Největším problém Okabeho je samotný Okabe a trvá neskutečně dlouho, než se to změní. No a když se konečně objeví Houoin Kyoma v asi nejsilnější a nejlepší scéně z celého anime tak už je příliš pozdě, je ho příliš málo a je jen stínem toho, na co jsem byl zvyklý. Do té doby se jen hrabeme z deprese do deprese, hledáme další cesty kudy a proč to nejde, zjišťujeme věci, které pozorný divák již dávno čeká a volný čas, kdy nevíme kam dál, vyplňujeme podružnými hloupostmi a občas i fanservisem. Myšlenka tam pořád je, zakončení se taky docela povedlo (zkrátka poslední cca 3-4 episody byly zase i záživné) a tak nemám v plánu tvrdit, jak jsem zklamaný a v depresi z toho co jsem viděl a dávat podprůměrná hodnocení, protože i když je to duchem někde jinde (nebo možná právě bez ducha) oproti originálu, stejně nedokážu říct, že by se jednalo o podprůměrné anime. Podprůměrný zážitek v určitých částech možná, ale jako celek to díky pár záživnějším pasážím pořád ještě drží a díky myšlence tomu těch 5,5/10 i nechám.

• 28.9.2018  13:02
    Angolmois: Genkó kassenki (TV seriál) (2018)

Pan Kim ze South Parku měl pravdu - zatracení Mongolové, vždycky když si nějaký Asiat postaví velkou zeď, tak se objeví Mongolové aby mu jí zničili! Tentokrát to poznali Japonci... Takovou pěknou zeď na té Cušimě měli kolem své domorodé osady, že prostě museli přijít Mongolové a tu zeď jim rozbít... Ale byla to zajímavá podívaná, plná strategií a soubojů, kdy se z mise udržet Mongoly na ostrově nakonec stala mise o přežití. Bavilo mě to a i to hořkosladké finále bylo nakonec docela vyhovující... 7/10

• 25.9.2018  21:38
    Kakurijo no jadomeši (TV seriál) (2018)

Sice to je díky silné hlavní hrdince a převaze okouzlujících mužských charakterů rozhodně anime zaměřené spíš na dámské publikum, ale ani já jsem se nenudil. Jak jsem se zmínil, tak velkým tahákem je zde velmi sympatická hlavní hrdinka, která je většinou hybatelem celého děje a zároveň i řešením většiny problémů. Málokdy se poštěstí, že anime hrdinka obklopená tolika okouzlujícími a schopnými pány (dobře tady ayakashi) sama tak intenzivně a mile přikládá ruku k dílu (až příliš často se totiž hrdinky z takovýchto děl jen nechávají zachraňovat). A navíc způsob jakým to dělá (skrze jídlo a vlídnost) může být právě pro pánské publikum velice přitažlivý. Díky tomu, jak Aoi k problémům přistupuje v kombinaci se zajímavým a kouzelným prostředím zdejšího světa dostáváme i velice příjemnou atmosféru, která zahřeje. Ovšem není to jen procházka růžovým sadem, autoři občas umí navodit i nějaké to napětí, nastínit dramatickou situaci, kterou musí naše hrdinka sama, nebo s pomocí svých společníků překonat. Příběh je docela zajímavý, i když může u někoho navozovat dojem, že jen dvakrát předvede to samé (SPOILER Aoi je někam odvedena proti své vůli, aby si postupně všechny získala a vše zachránila KONEC SPOILERU). Každopádně když si k tomu přidám dle mého hezkou animaci i vhodně vybranou hudbu, tak ve výsledku mám příjemných 8/10 což je pro někoho, komu tohle anime asi není primárně určené vlastně vynikající výkon.

• 24.9.2018  22:22

Pane Holmes, oni jsou ze všech Holmesů ten nejholmesovatější Holmes! Aneb kdybych si dal za každého Holmes-sana jednoho Morgana, tak jsem každé pondělí na šrot... Jinak je to taková průměrná detektivka s trochu naivními případy, kde pan starožitník Kiyotaka (aka Holmes) kromě toho aby jen odhadoval cenu zboží hledá všudepřítomné padělky, bojuje se strašlivým padělatelským géniem a během toho vyřeší i nejeden závažný zločin. Občas je to trošku zajímavé, jindy spíš úsměvné, co všechno náš Holmes dokáže vyřešit... Kromě toho je tu i trocha romantiky a ta u mě občas překvapivě funguje o něco lépe, než celá tahle hra s dedukcí a odhalováním padělků a zločinů za každým rohem. Jsem skoro rád, že nejsem pan Holmes z Kjóta, protože to bych pak nacházel padělky třeba i v lednici nebo na záchodě a můj život by už nikdy nebyl tak klidný a spokojený. Takhle se jen můžu pousmát, říct si, že to nebylo tak mizerné jak jsem čekal, ale ani tak zajímavé, dramatické či romantické jak by být mohlo a tím jen odejdu středem a posuzování toho, jestli to byla dobrá nebo špatná kopie z díla Sira Arthura Conana Doyla nechám na jiných starožitnících... 5/10

• 24.9.2018  19:17
    Planet With (TV seriál) (2018)

MŇAU "No minimálně jsem viděl něco hodně originálního."- říká Sensei. MŇAU "Svým způsobem to ale má také určité kouzlo." - říká Sensei MŇAU " Příběh je taky docela prazvláštní." - říká Sensei MŇAU "Taková protiválečná agitka." - říká Sensei MŇAU MŇAU "Každý by měl především odpustit, zapomenout na hněv a hlavně nejíst maso!" - doporučuje Sensei MŇAU "I ta 3D animace mecha byla taková zajímavá." - říká Sensei HAF "Ale mě se to všechno docela líbilo." - říká Generalissimo MŇAU "Až na toho draka, ten byl divnej" - říká Sensei ------- 6 MŇAU z 10 HAF

• 24.9.2018  18:25
    Sunoharasó no kanrinin-san (TV seriál) (2018)

Až zase budu někdy o někom říkat, že je nejtragičtějším mužským hrdinou, neschopným nýmandem a totálním beta samcem, pak mi připomeňte, že existuje tohle anime a že na světě je i tato smutná parodie na cokoli mužského jménem Aki. Tohle není beta samec, to je omega! Aki je chlapec v kterém snad není ani špetka testosteronu, s kterým si ostatní ženské postavy dělají co chtějí, využívají ho snad ke všem možným kravinám a rádoby obscénnostem a lítost, kterou člověk vůči hlavnímu hrdinovi cítí se postupem času mění na zoufalství a stud, že toto je stejného pohlaví a druhu jako moje maličkost. A to jsem se ze začátku i přihlouple bavil, především tím, že jsem si říkal, že tohle anime, kdyby měl autor koule, mohlo být vysoce kvalitním hentaiem, i když z pro mě naprosto nevhodné kategorie shouta. Ecchi situace jsou tak koncipované, že člověk, který někdy nějaké to háčko viděl, přesně poznává, kam tohle má vést. Tady ale nic nikam nevede, protože je to jen ecchi anime a Aki je tragéd... Může tam mít kolem sebe celý harém, který se mu doslova nabízí v těch nejklasičtějších situacích a nikdy se nic nestane, jen se Aki nechá využít a opět již po x-té se stane největší onucí jakou jsem měl příležitost sledovat. Moje trpělivost docházela pozvolna, ovšem v momentě, kdy se objevila jeho vlastní sestra a hlavní hrdina byl ještě smutnější a tragičtější figurkou, pověstný pohár přetekl. Takže končím ani ne uprostřed 11. dílu (vím dostal jsem se daleko) a už se asi nikdy nedozvím, jestli Aki najde svoje "arašídy" a stane se alespoň trochu chlapem na to aby poslal svojí sestru do háje i s jejími dámskými šaty a odpálkoval jí s tím, že blbečka může dělat i dalším mnohem starším a lépe vyvinutým ženám, aniž by ho navlékaly do dámských hadrů a během toho může i snít o tom, že jednou až mu narostou chlupy se třeba i osmělí a dá některé pusinku... Nejdebilnější ecchi za posledních několik let... 1/10

• 23.9.2018  18:36
    Asobi asobase (TV seriál) (2018)

Tohle je mnohem víc než jakékoli obyčejné anime - tohle je umění! Sice jsem měl z výtvarné výchovy vždycky tak za 3, ale jestli tohle není Expresionismus v anime praxi, tak mě tam nic nenaučili. Ty výrazy zdejších hrdinek, to je tak dramatické a silné jako slavný Výkřik od Edvarda Muncha. Jistě, někomu to bude připadat ohyzdné, animace mizerná a všechno přehnaně dramatické, extrémně šokující, šílené atp. Ale to je účel takovýchto děl! Tak to má být! Celé anime je něčím naprosto novým, intenzivním často s obrovskou mírou absurdity. Co se vtípků týká, ty jsou někdy ještě šílenější a extrémnější než jaké jsem viděl třeba v Gintamě a té není snad nic svaté... K tomu perfektní zakončení každé episody pořádným drsným songem a v posledním dílu i přidání jednoho drobného vtípku, jakožto pomrknutí pro pozorného diváka předchozího příběhu. Jestli to funguje? Jak na koho. Někoho to znepokojí a skončí, jiný bude znechucen už panem učitelem, co ochutnává tajemnou tekutinu pode dveřmi a skončí, no a pak budou tací lidé, jako jsem já, kteří se budou náramně bavit, rozplývat nad originalitou, syrovostí a absurditou toho všeho... Takže pokud chcete další klasický roztomilý slice of life o dívkách co mají svůj klubík, pak tohle rozhodně nezapínejte, ale jestli hledáte něco silného, nečekaného a brutálního - vítejte v naší Freakshow. 8,2/10

• 22.9.2018  23:41

Začneme tím, že tohle anime je adaptací novel, které stejně jako anime začínají až dva roky po tom, co se hlavní hrdina dostane do zdejšího světa. Nejspíš to byl pokus o marketingový tah (Hvězdné války přeci taky začínají episodou IV), jak na sebe upozornit a možná se jen autorovi nechtělo začínat tou nejnudnější pasáží celého příběhu (protože řekněme si upřímně, že začátky a vymýšlení si rádoby originálního způsobu, jak se někdo ze současnosti dostane někam jinam jsou už dosti ohrané a stejně je to většinou jenom o tom, že hrdina buď zaklepe bačkorami a nebo je v tom "magie"). Stejně tak by asi nebylo kdo ví jak zábavné sledovat začátky našeho naprosto obyčejného hrdiny, který jediné co dokáže je hledat si řešení problémů ve svém solárním smartphonu. Vždyť tohohle budeme mít dost i v dalších dílech... Takže v novelách to vyřešili tak, že tohle si nechali do druhé knihy a v anime to přeskočili úplně. Pozornému divákovi stačí přeci opening, kde je vše ukázané a pár flashbacků ve vhodný čas... Jestli je to tak dobře? Nevím, ale mě to rozhodně nevadilo! No a tak tu jdeme rovnou do akce a máme tu jen další podprůměrný isekai, který bych pracovně nazval "Cockblocked in another world with my SOLAR Smartphone". Slovo solární jsem naschvál zvýraznil, protože to tady papouškují dost často, aby nám vysvětlili, jak je možné, že nám tu telefon funguje tak dlouho a nemusíme řešit, kde ho nabijeme (takže prý stačí ho nechat tak hodinu na slunci a telefon je zase ready - ale Dawovi to neříkejte - on neví...). On ten telefon tu hraje opravdu důležitou roli, hlavní hrdina sám přiznává, že je vlastně jen velký podvodník a sebekriticky uznává, že bez vyhledávání mouder v telefonu by byl jen obyčejná podprůměrná nicka (tuhle sebekritiku mu chválím, hlavní hrdina je tedy OP, ale vlastně není OP). Tohle je diametrálně odlišné od jiného anime s telefonem (které ve svém upraveném názvu paroduji). Tam je Tója OP i bez telefonu, má schopnosti trapně přímo od Boha a telefon je tam jenom jako cool doplněk, aby přitáhl omladinu - tohle je odpad a vrchol trapnosti. Tady je ten telefon berlička, sice pitomá, ale pořád lepší než třeba "božská magie". Tak a teď se ještě koukneme na ty holky. Jůto je prý neschopný co se žen týká ?!? Neřekl bych. Jůto je zamilovaný do své kamarádky z dětství, během příběhu nám to zase minimálně dvakrát zapapouškuje a dokonce i přizná, že tím, že miluje svojí kamarádku si prostě nějak nechce začínat něco s někým jiným. Je tohle divné? Pro někoho kdo byl zamilovaný a ví jak zamilovaný člověk zpravidla příliš nevnímá jiné partnery, než toho svého (nebo třeba jen vysněného), je tohle naopak poměrně reálné. Je to docela sympatický způsob, jak (alespoň částečně) zablokovat přehnané sexuální návrhy od ostatních elegantně a ne klasicky, jako třeba již zmíněný Tója, který nedělá nic jiného, než že umírá na potoky krve z nosu - to je prosím podle mě neschopný hrdina co se žen týká. Jůto je jen věrný, monogamní a nudný... Taky by stálo za zmínku, že zdejší "harém" je koncipovaný spíš jako rodina, říkají si brácho, sestro a táto a po pravdě kdyby tam něco bylo, tak by to zase jednou zavánělo incestem a je jedno, že postavy nejsou jakkoli pokrevně spřízněné - takže sorry, ale tohle já vlastně ani vidět nechci... Za mě osobně tam byly jiné nesmysly a třeba v momentě, kdy bitvu Jůtovi vyhrál velbloud, kterého někde za jeden den vyhrabali jsem přemýšlel o snížení hodnocení. Ale neudělám to. Viděl jsem hrůzu v podobě již několikrát zmíněného anime s Tójou a tohle je minimálně o level výš. 3/10

• 22.9.2018  19:34
    Haruka na receive (TV seriál) (2018)

K tomu, abych si užil sportovní anime zpravidla vyžaduji nějaké to napětí. Zkrátka chci aby jednotlivá utkání, souboje, závody atp. měly pořádnou dávku dramatu, abych seděl přilepený na monitoru a těšil se jak to hlavní hrdina/hrdinové všem nandají, nebo prohrají, aby se příště mohli stát ještě silnějšími. Také vyžaduji intenzivní tréninkové sekvence, objevování nových triků a nějakou tu zajímavou zápletku i mimo hřiště, závodiště, stadion. Vyrostl jsem na filmové sérii o Rockym, takže co byste ode mě mohli čekat... Proto mě nakonec docela překvapuje, jak jsem si užil tuhle odpočinkovou a příjemnou sportovní záležitost, která je plná kamarádství, úsměvů, sluníčka, písku a holek v plavkách. Tohle není klasické sportovní anime, tohle je spíš takové to "cute girls do voleyball". Hledáme tu ztracené sebevědomí, sílu kamarádství a partnerství, dozvíme se, že ve volejbalu není místo pro esa... Je to sympatické, milé i trochu poučné. Navíc poslední díl by byl za 5*. Skvěle zvládnuté (a i docela dramatické) finále důležitého zápasu, ale i pozápasové emoce včetně společného usmíření a slibu do budoucna - zkrátka tohle zakončení ve vás zanechá uspokojení a pozitivní náboj (s lehkým pomrknutím na případnou druhou sezónu, nebo alespoň OVA, protože ještě jeden velký zápas děvčata rozhodně čeká). Navíc je to v jednu chvíli i skvěle hudebně podbarvené a tak jedna z posledních scén s Kanatou a Harukou je pro mě tou nejlepší z celého anime. No a ještě pár slov k fanservisu - plážový volejbal se hraje v plavkách (kdo to náhodou neví) - a tak se občas kamera zatoulá na ta zajímavá a krásná místa ženského těla, která vyhledáváme my pánové sami tak nějak přirozeně. Tohle ale není nijak nadužívané, kýčovité, oplzlé či jakkoli závadné. Takže za sebe bych to jakožto obyčejný zdravý muž okomentoval jen slovy:" On tam byl fanservis? Já viděl jen holky v plavkách!". Příjemné a sympatické překvapení - 7,2/10

• 22.9.2018  18:27
    Šičisei no Subaru (TV seriál) (2018)

SAO, .hack//SIGN, Anohana - pro mě za mě si klidně vypůjčte nápady třeba z celé plejády anime, pokud se vám podaří to originálně smíchat a nebo alespoň vytvořit něco stejně kvalitního... Bohužel tohle je jen slabý vývar, který nenadchne a ani příliš nezasytí. První díl by ještě ušel, má to pár zajímavých překvapení a při vhodném zpracování z toho mohla být tajemná fantasy, která bude řešit co je s naší milou Asahi. Mohly jsme dostat tajemnou atmosféru plnou překvapení, obstojný příběh - zkrátka něco, co by si člověk i zapamatoval... Místo toho se ale radši pustíme do velmi křehkých vztahů, zamotáme to víc než celé Beverly Hills 90210 a necháme hlavní hrdiny prožívat dramata hodná tak základní školy. Zase - při správném provedení to mohla být hluboká citová ždímačka, něco co by námi otřáslo, nebo nás třeba rozněžnilo - zkrátka kvalitní romantika. Bohužel na to ale je třeba vztahy vhodně zpracovat, ne jako tady, kde člověk pochybuje, jestli zdejším hrdinům není pořád 10. No a závěr? Pokud čekáte, že dostanete nějaké odpovědi, pak smůla! Jen další klišovité zakončení o síle kamarádství a o tom, jak spolu všichni všechno zvládnou - ale co všechno? Místo smysluplných závěrů dostáváme jen další otázky a asi jediné co je nějak zakončené jsou ta rádoby romantická dramata. A to je sakra málo! Díky tomuhle všemu vím rozhodně, že za týden si na tohle anime ani nevzpomenu. 4/10

• 21.9.2018  19:51
    Akkun to kanodžo (TV seriál) (2018)

Tsundere kluk má dívku. Dívka má tsundere tátu. Tsundere kluk má tsundere sestru, která má nejasné vztahy s bratrovým spolužákem. Chodí do školy, kde je obyčejný i když taky trochu tsundere učitel a po něm jede jak parní válec jeho studentka... A tak se tu všichni potkávají, mají se rádi, ale protože jsou tsundere, tak z nich padají věty, které tak vlastně asi ani nemyslí a to je tak nějak všechno... Ti co nejsou tsundere chápou většinou všechno co se jim snaží jejich tsundere protějšky sdělit, jsou trpěliví a neskutečně milí, protože vědí, že když vám vaše drahá říká třeba "ty obludo ušatá", tak to znamená něco jako "ty můj broučku úžasnej"...Prostě a jenom "Tsundere! Tsundere everywhere...". Takže příště až mě někdo v práci pošle do ... řekněme třeba háje, tak se musím zákonitě zamyslet, jestli mě vlastně nevyznává nehynoucí lásku? Takhle to bohužel nefunguje... Každopádně ono by to nebylo špatné, v některých romantických momentech je to snad i roztomilé, ale tím, že je anime tak krátké toho zase tolik nepoví a ani neukáže a intenzita těch zajímavých momentů je ve výsledku prostě velmi slabá. Navíc já na to tsundere asi ani moc nejsem (až na výjimky jako třeba Palmtop Taiga). 4,4/10

• 21.9.2018  19:24
    Čio-čan no cúgakuro (TV seriál) (2018)

Sympatická podívaná s příjemným humorem, troškou přehánění a nejrůznějších nadsázek přináší přesně to, co jsem si sliboval. Umírněnější a poklidnější, než druhá školní šílenost této sezóny (Asobi Asobase), přesto milé, občas ztřeštěné, často zábavné a originální... Navíc se spoustou zajímavých postav, kde jen trošku lituji, že Chio a Andou nedostávají víc prostoru, protože tahle rádoby romantická linie mě hodně bavila. Ideální letní anime, protože je prostě (stejně jako třeba Grand Blue) svým způsobem velmi osvěžující. 8/10

• 20.9.2018  21:52

Co říct o tomhle dílku, které jsem si pracovně překřtil na "Overlord Alternative: Boobies talks"? Tak rozhodně je to zážitek, nebo spíš je to plné zážitků... Kde jinde člověk uvidí několikaminutovou sekvenci, kdy dvě dívky vedou dialog a kamera střídá jen pohled na jejich hrudníky. To vám tu najednou mluví mála prsa s velkými prsy a já si říkám, že jsme zase s tím ecchi o něco dál. Když k tomu přidám místy i reálně erotické scény a pak i scénu u které stačí vypnout obraz a nevíte jestli koukáte na hentai (Jo, už cítím Diabla v sobě...) tak prostě musím uznat, že tohle je přeci jen "něco nového". Jasně, je to špatné, je to ale tak špatné až je to pro mě zábavné, někdy dokonce i zajímavé. Sakra vždyť i strašlivý Krebskulm musí mít obrovské nárazníky... Když si k tomu přidám všechnu tu ironii o tom, jak asociál co nemá rád lidi pomáhá ostatním, pán démonů chrání lidi před démony a totální beta samec co neumí komunikovat, tu předstírá, že je sebevědomý a alfa, tak nemůžu jinak, než se ještě jednou pobaveně pousmát a zakončit tohle putování i se všemi jeho obrovskými nedostatky na solidních 6/10 Proč? Prostě proto, že jsem se po dlouhé době u něčeho takového (isekai + ecchi) upřímně bavil...

• 19.9.2018  22:43
    Island (TV seriál) (2018)

Tento komentář obsahuje spoilery - přímé i nepřímé - tedy by ho asi nikdo neměl číst... Nebudu zapírat, že Scalpelexis zase jednou napsal to, co se chytám zplodit i já, ale co na to říct, asi jsme koukali na stejné anime... O čem to tedy je? Točíme se v kruhu, ale i tak ta slavná síla lásky nakonec překoná všechny překážky... Nečekané? Trochu. Šokující? Ne zase tolik jako představa, jak to mohlo skončit, kdyby Rinne (ta první, i když vlastně asi druhá) a Setsuna... Dost! řeknu jen, že můj mozek zabývající se klasickými věcmi jako "Co by, kdyby..." je momentálně dost nepříjemně zaneprázdněn... Říkám si, že fakt, že z tohohle je VNko a že znám Japonce a jejich fetiše, mě docela děsí a pokud tohle je kánon a VNko nabízí spoustu různých možností... No řekněme, že tuhle hru asi radši hrát nebudu... Ale dost už! Co se anime týká, tak rozjezd je zbytečně rozvleklý, nepříliš zajímavý (nebo spíš málo tajemný) a je z toho hodně cítit, že tady máme tři hrdinky a můžeme vybírat, takže se motáme a vybíráme a pomáháme... Expozice se tomu myslím říká a tady se vleče jak hlemýžď. No a pak se najednou rozhodneme, že je potřeba začít něco řešit, přijde zajímavá část někde úplně jinde (nebo spíš jindy), která ale díky předchozí roztahané expozici nemá tolik prostoru, vše působí uspěchaně a nemá takový efekt, jak by asi mít mělo... Příklad? Umřou tam děti, hodně dětí a se mnou to vůbec nic neudělalo. Necítil jsem zlobu, necítil jsem smutek, necítil jsem vůbec nic...Byl jsem v šoku? Možná, trochu... Ale to je v takovémhle momentu asi dost málo - nemyslíte? A pak zase přijde závěr, nebo možná nový začátek? Setsuna tady dokazuje, že Hyoin Kyouma je pěkný ňouma a všechno řeší na první dobrou, žádné napětí, žádná osudovost, tu jsme si ponechali až na finální pointu toho všeho - sice docela pěknou, ovšem která ve mě zanechala ony pochyby a otázky o tom "Co by, kdyby...", ale to už jsem zase zpátky na začátku já... Ve výsledku je to jak špatně poskládané puzzle, nějaký obrázek to i dává, ale poskládat se to dalo mnohem lépe...4/10

• 17.9.2018  18:24
    Džašin-čan dropkick (TV seriál) (2018)

Jashin-chan Dropkick nikdy neslibovalo, že bude kdo ví jak sofistikovaným dílem. Se svým jménem a anglickým obsahem, který ihned říká, že tohle má být v podstatě taková groteska ("Jashin-chan Dropkick is a violent slapstic comedy...") nemohl nikdo čekat nic světoborného či geniálního. Navíc tím, že je to o soužití postav, tak se dá očekávat, že to bude i hodně slice of life. Takže já dostal to co jsem očekával - milou a občas zábavnou podívanou s poměrně sympatickými postavami, kterou mi nikterak nekazil ani fakt, že se některé věci neustále dokola opakovali (zlomyslnosti a následný trest, hladová Pekola...) protože se to do té grotesky hodilo, stejně jako fakt, že na sebe díly a ani jednotlivé sekvence dílu příliš nenavazovali. Po pravdě jsem tentokrát i věděl přesně do čeho jdu (od dob Monster Musume už seriálům o polovičních zvířátkách příliš nevěřím), protože jsem si ještě před začátkem anime zběžně prohlédl mangu a během sledování se do ní i opakovaně podíval. Tedy můžu srovnávat a třeba lehce zkritizovat, že úvodní sekvence o vyvolání naší milé Jashin, kde je vysvětlené proč chce démonka Yurine zabít, nebo třeba i představení některých dalších vedlejších postav je v anime tak trochu odfláknuté. Skoro jako by autoři počítali, že máte mangu načtenou, nebo že se ze zvědavosti rozhodnete si jí třeba přečíst... Ale i tak mě tohle anime docela bavilo a rozhodně nikterak neuráželo, dokonce dokážu i najít několik dalších věcí, které je třeba ocenit jako například úplná absence fanservisu, nebo třeba poměrně zábavné prolamování čtvrté stěny (jistě Deadpool level to není, ale bylo to sympatické). Nemůžu tedy být příliš krutý, to si tahle milá a občas zábavná podívaná ode mě nezaslouží, ovšem víc jak 6/10 ze sebe nedostanu. Ale další sérii bych bez problémů zvládl a možná i chtěl...

• 17.9.2018  17:09
    The Dragon Prince (TV seriál) (2018)

Ale jo, líbilo se... A tak odpustím i tu slabou a místy sekanou animaci (slabé FPS) a občas až příliš dětinské vtípky. Vždyť to má zajímavé prostředí, docela slušný příběh a dost povedené postavy, kde především ty ženské mi byly velmi sympatické (a je jedno jestli jsem se díval na Raylu, Claudii, nebo třeba tetu Amayu - každá měla svoje kouzlo). Jsem zvědavý, kam se příběh bude dál vyvíjet (jestli z toho bude něco tak epického a geniálního jako třeba ten zmíněný Avatar: The Last Airbender) a po první sérii převládá spokojenost 7,8/10

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29