casioa....

homepage
Skype: casioa5302ca

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
    • 23.12.2013  09:18

Milé a zábavné. Stiller takýchto vecí ešte možno natočí tucet. Čim je starší, tým mu to viac svedčí. Pár momentov mi pripomínalo i môj vlastný život, chvíle na začiatku vzťahu…a ISLAND. Moja prvá návšteva kina na Islande bude navždy spojená s týmto filmom. Islandké kina, to je kapitola sama o sebe. Jednak, sú v Reykjaviku iba 4 :-))) zvážte, mesto 100tis.+ obyvateľov, svojím spôsobom raj umenia a filmárov, a 3 "multi"kiná plus jedno akože alternatívnejšie (Bio Paradís). V kine kde sme boli nemali…kávu. A to sme ju vtedy fakt potrebovali. Po skončení filmu nás vypustili do zimy, nejakým zadným vchodom. No bolo to dobrodružstvo :-)

• 17.12.2013  22:51
    Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)

S každou ďalšou časťou rástla moja spokojnosť, som zvedavý čo prinesie druhá polovica - ďalších 6 dielov. Na ČSR pomery GENIALNE. Na svetové sa stále máme čo učiť - a kto to nevidí, mal by si sundať ružové okuliare. Nie je všetko o peniazoch...

• 28.11.2013  18:57
    Prometheus (2012)

Tak som si pustil Prometheusa s priateľkou, psíkom a hodinkami s menom Prometheus (Trireme). Film ma bavil iba do 2/3, poslednú 1/3 to bolo čím ďalej tým viac plné WTF, až som sa pristihol, že film skoro vôbec nesledujem a venujem sa hodinkám, priateľke a psíkovi. Toto mal byť nejaký prequel k Votrelcovi? Brrr.

• 11.7.2013  22:35
    Kuličky (2008)

Tento skvelý film som objavil až teraz, v polovici roku 2013. A som milo prekvapený. Vôbec mi nepríde že by to bolo o tom, o čom sa píše v oficiálnom texte distribúra - i keď možno to oný distribútor myslel s ľahkou nadsázkou. Manipulácia, ani nie. Skorej veľmi jasný pohľad na iracionalitu niektorých javov/zákonov/kódexov a čo ja viem ešte čoho v našej spoločnosti, rodinách, cirkvách...a ostatných firmách. Najviac ma dostala časť s názvom MRAVNÍ IMPERATIV. Toľko trefnej paródie venovanej rigidnosti života v katolíckej cirkvi som už dlho nevidel. Tlieskam.

• 14.4.2013  23:58

Tak, čo povedať na úvod? :-) Musel som sa presídliť do Reykjaviku, aby som najprv prečítal 101R, a následne ho videl ako film v tesnom závese. Z mojho pohľadu to BK pekne odflákol, a spravil to ako z rýchlika. Škoda, bola by to IMHO látka na pekných 120 minút, kde by sa všetky možné (sfilmovateľné) nuansy a drobné (zdanlivo) bezvýznamné prvky charakteru jedinej hlavnej postavy mali možnosť rozvinúť. Byť HH, tak ľutujem že niekto tak zmrštil moje dielo! Každopádne, ešte dám "Baltimu" šancu, a pozriem i na jeho ďalšie kúsky, keď bude čas (počas islandských bezsenných noc). Čítali ste Fight Club od Palahniuka? A následne ste videli Fight Club od Finchera? Tak tak nejak si predsavujem dokonalé spracovanie knižnej predlohy, na plátne.

• 14.11.2012  02:41
    Skyfall (2012)

(Pre mňa) najhoršia bondovka s Craigom. Casino i Quantum sú IMO oveľa lepšie. Ako skonštatoval pri záverečných titulkoch môj brat: "bolo to také americké, ako keby sme videli moderný film o MacGyverovi" (parafrázujem). Presne tak. A čo mi vadí stále viac a viac je to, že sa Bond pokúša byť vtipný. Pokus spraviť z Bardema záporáka vôbec nevyšiel, a s tými oštatými (rozumej blond :-) vlasmi vyzeral ako pedofil :D (opäť musím parafrázovať brata). No proste, bieda - škoda že som to videl v kine. Stačila nejaká CAM verzia na PC.

• 14.10.2012  17:17

Sfilmovaná hrá, ktorú v živote občas hrávam. V rôznych variách, v rôznych setupoch, v rôznych polohách. S rôznymi herečkami. A nemusím byť ani založený v škatuľke s názvom "zlatá mládež", stačí chcieť (hrať). Jeden z herných aspektov tej hazardnej hry, s názvom život, ktorú hrám vždy rád. Už po tomto filme mi bolo jasné, že "Filip, Vitrpúnka i Gelarová" vedia hrať.

• 6.10.2012  08:44
    Revizoři (2003)

Rozhodne najlepší maďarský film, aký som doteraz (2012) videl. Vždy keď vidím v socke revízora, spomeniem si...

• 2.9.2012  09:10

Nolan siahol na vrchol "roku pána" 2008, teraz už ťažko niekoho ohúri ešte o kúsok viac. Všetko to čo mal Dark Knight z onoho roku, tomu tohtoročnému chýba. Bane nemá nič, žiadnu charizmu, žiadnu hĺbku. Je o obyčajný prázdny násilník, a samoúčelnosť (čohokoľvek) postrádajúca akúkoľvek duchovnú "vatu" nakoniec...nemá nádej na úspech. R.I.P., Heath Ledger, bravo JOKER...FUCK Bane!

• 29.7.2012  21:44

38.Letní Filmová Škola - Uherské Hradište = http://www.lfs.cz (21.-28.7.2012). Najlepší film (mnou videný) na LFŠ 2012. Neviem, či som si to všimol iba ja, ale LFŠ 2012 bola NEPOCHOPITELNE (sic!) odignorovaná na ČSFD - a pritom sa jedná bezpochyby o 2.NAJlepší a NAJkvalitnejšie obsadený filmový festival v ČR - už XY rokov. Nuž - fakt škoda! Anyway - Istvána Szaba som doteraz poznal iba z počutia, a toto bol prvý jeho film, ktorý som videl. A môžem povedať, že som bol milo prekvapený. Skutočne pozitívne hodnotím hlavne výkony Helen Mirren a Martiny Gedeck.

• 24.6.2012  12:49

Musim povedat, ze som po odchode z kina ostal milo prekvapeneny, a vdacny kamaratkam (z prostredia medii), ktore ma jemne nasilne natlacili v Blave do multikina s tym, ze Lucka Siposka na tom makala 2 ci 3 roky, a kameru dala do ruky nejakemu dobremu francuzskemu kameramanovi, takze to bude isto stat za to. A ono to za to STALO. Ten namakany PR prejazd Blavou urobil z BA ciste dream city, kde to skutocne zije, kde to ma to fluidum a ine. Urcite, ak budem chciet niekomu, kto prijde na navstevu z ´´abroad´´ ukazat, ze co to znamena, ked sa povie Bratislava-pustim mu okrem Eurotripu (:D) i uvod z Tigro v... . Prijemny mi prisiel i soundtrack, najme vyborne zvolene kusky od Zony A, ktore danym scenam neskutocne sedeli. Nice. Siposka, BRAVO.

• 18.5.2012  10:47

Na dlhú dobu - určite najvypointovanejšie tri minúty, aké som kedy videl! Slze som sa neubránil.

• 13.5.2012  22:07

Stokrát opakované životné pravdy je síce možno olepiť nálepkou "klišé", ale ako vidíme - stále ich nemáme v sebe až tak úplne zakorenené, a preto som vždy vďačný ľuďom, ktorí mi ich neúnavne kol dokola servírujú v akomkoľvek umeleckom výrazovom prostriedku (a v neposlednom rade i tom neumeleckom - svojím vlastným životom). Tentokrát sa o to pomerne úspešne pokúsil Hallström, a s Bluntovou a McGregorom to v mojích očiach pekne "sľapalo". Nekomplikovaný a príjemný snímok.

• 13.5.2012  08:38

"...And I've never seen anyone quite like you before. No, I've never met anyone quite like you before!" (Temptation-New Order) Máj 2012 - nám to znova frčalo v pražských kinách, a tak som si to nenechal újsť na veľkom plátne. Príjemné retro pocity sa dostavili. Pol-liter do hlavy, vždy hladné žily...a BORN SLIPPY!

• 9.5.2012  15:53
    Farmár hľadá ženu (TV pořad) (2010)

Strach a hrôza. Mediálny priestor je schopný vytiahnuť na pomyselné svetlo božien indivídua (o ktorých ani keď sa na obrazovke objavia) pochybujete, že môžu vôbec byť a existovať. Masmediálny striptíz sa stáva výsadou retardov, ktorí nemajú súdnosť a sú schopní zhovädiť sa pred celým svetom, za tých úbohých 15 minút PSEUDOslávy. Táto ČISTÁ stoka jasne pouzkazuje na to, že to s touto planétou ide do sračiek.

• 9.5.2012  15:42
    Farmář hledá ženu (TV pořad) (2010)

Rovnaká odpadová úroveň ako u slovenskej verzie. Fuj.

• 14.4.2012  21:28
    Sněhurka (2012)

Hviezdou bola jednoducho Júlia :-). Šťava Lily bola až NO.2, a to je prebujnelé obočie sa vážne nedá opomenúť! Fuj, neskutočne ma ním celý film iritovala. Plus ten jej absurdný estrádny výstup na konci - kľudne sme mohli o 5 minút sedieť v kine kratšie. Zo všetkých replík najviac zabil princ s "Můžeš mě třeba drbat" :D

• 10.4.2012  19:23
    Dogma (1999)

Loki:" Kéž by nám dovolili si ho honit..." Miestami som sa celkom bavil, no už to na mňa nemá taký silný účinok, ako kedysi :-)

• 6.4.2012  12:31
    Mělký hrob (1994)

Tretí najlepší film Dannyho Boyla. Väčšinu času som však "prevracal očami", a čakal...a čakal. Na ten totálny výj*b McGregora so zvyškom svojích priateľov :-) Koniec všetko zachránil!

• 6.4.2012  10:02
    Psí dny (2001)

Fuj! Úchylní "rakušáci". Krajina Fritzlov a iných úchylákov. Miestami nechutnejšie ako Mechanický pomaranč a Requiem za sen dohromady. Najohyzdnejšia postava? Tá prijeb*ná stopárka....Fuj.

• 1.4.2012  17:57
    Václav (2007)

Trojan je zrejme najlepším súčastným českým hercom. Vašáryjka, Kronerka i Noriska výborné. Veľmi láskavý pohľad na "idiota" (s imaginárnym priateľom). "Idiot" chráni ženské. A za to má u mňa viac ako len bezvýznamné plus. Pre mňa rozhodne milé prekvapenie. Plus - ako bonus som dostal Vypsanú Fixu. A "jerk-off" od Soničky Norisovej. Ach jo. Bol to krásny večer :-)))

• 1.4.2012  16:07
    Na doraz (2010)

Na mňa to divadlo medzi Downeymi a Galifianakisom fungovalo. Odmyslím si "honiaceho psa" a zamerám sa na odkaz, ktorý Downey svojím prerodom počas filmu zanechá. A ono to funguje. Viac ako len obyčajné "buddy-road-movie".

• 1.4.2012  14:28
    Stud (2011)

Vôbec nie som emocionálne rozsekaný (na rozdiel od niektorých), ale film ma predsa zasiahol. Fassbender je čím ďalej tým lepší, a Mulligan-kam mu bola rozhodne vyrovnanou spoluhráčkou. (NE)Stud sa ma rozhodne dotkol. Už Freud tvrdil, že "všetko, čokoľvek konáme, pramení z dvoch zdrojov: zo sexuálnej potreby, a z túžby po vyniknutí". McQueen sa venuje tomu prvému. A ako tu "Fassy" hovorí (budme hrubo parafrázovať): "byť do konca života len s jedným človekom ?!?"... na to bohužiaľ (alebo naštastie?) ani ja neverím. Niekto ma odvahu (a možno to nazvete nejako inak ?!) ako "Fassy", a šuká kde (a čo) sa dá. A niekto hľadá zmysel života niekde inde, možno napĺňa tú svoju túžbu vyniknúť. No nakoniec ani jeden ani druhý nemusia dať "zadosť" svojmu naplneniu sa. Je to holt, tento ľudsky (NE) život - čiže boj.

• 31.3.2012  22:02

Aj keď je percentuálne hodnotenie oboch častí Sherlocka (k 31.03.12) takmer identické...jednotka vo mne rozhodne zanechala viac. Hra tieňov je rozháraná, rozložená na priveľkú plochu, a oproti jednotke postráda i chytľavý OST. Otáznik na konci však hovorí jasnou rečou - čaká nás Sherlock číslo tri. Tak snáď bude v znamení návratu ku koreňom (prvému dielu).

• 31.3.2012  19:12
    Drive (2011)

"Nuda v LA"! Ryanovi a Carey to celkom seklo, ale ten "umelecký" koniec im to dojeb*l. (Alebo žeby som to iba nesprávne pochopil, a príde sequel?! :-) Inak vôbec nič prevratné. Všade z Drive-ra ľudia "odvarení", tak som čakal kto vie čo. Ale nedočkal som sa. Pre mňa ničím nevýrazný, i keď pohodový film. Ale ako hovorí môj spolubývajúci - Gosling znova potvrdil, že je herec snáď s najlepšou angličtinou aka - výborne mu rozumieť :-)

• 22.3.2012  18:37
    The Artist (2011)

Dlho som nevidel čiernobiely a nemý film. A hlavne v kine. Čakal som kvalitu, a Artista predčil moje očakávania. Výslednému dojmu pridalo i to, že som to videl v kine. Obaja hlavný hrdinovia výborní. Volám po návrate nemých a čiernobielých filmov 8-)

• 9.3.2012  17:41

Film poslabší, no OST ho (aspoň u mňa) zachránil na celej čiare!

• 3.3.2012  22:02
    Moneyball (2011)

Change the game. Nejde o to vyhrať, ale zmeniť hru. Všade, nie len v baseballe. Film na ktorý som sa tešil možno 2 roky. Nie som sklamaný, ale...čakal som asi viac (no čo to viac je - tak to Vám žiaľ nedokážem povedať. Viem len, že to tam proste nebolo :-). Pitt skvelý. Mimoriadne ma prekvapil Jonah Hill. Jeden z lepších športových filmov, ktoré majú povedať viac, ako len... "o športe".

• 26.1.2012  17:06
    Děti moje (2011)

Film sa dá ohodnotiť i zhrnúť zároveň, slovným spojením kapitalistický realizmus - ktorý tu už X-ľudí "vytasilo". No mám naň 2 uhly pohľadu. Z jedného, by som ho nazval "guilty gýč" - keďže, svojím spôsobom je krásny a i smutný zároveň - a životy, ktoré my sami žijeme, sú také v tej či onej miere tak isto. Ale, samozrejme, nedá sa zabudnúť ani na ten ďalší uhol pohľadu, a to: "lepšie sa plače v mercedese, ako v autobuse". A Clooney tu mal v podstate mercedes parádny! Isteže, je jasne vidieť, a síce Payne to ako režisér neskrýval, že "mercedes" Ťa samoosebe určite neurobí štastným, ale i tak...v ňom sedíš a proste - "neprší Ti za golier", ako keby si mal jazdiť na bicykli "ejkejej" - nie je to až také blbé, aké by to mohlo byť. A tu je kurv* ten problém, ktorý s takýmito filmami nejde prehliadnuť. Nie ste jedným z tých 5% (maximálne) obyvateľov tejto planétky, ktorí si môžu dovoliť "plakať v mercedese", a prežívať tie svoje problémy tak trošku ľahšie (ako Clooney). Ale čo tam potom, hlavne že sa točí! :D no nie? Scottie, bola podľa mňa oveľa lepšia herečka ako tá "hottie" (staršia :-). UP IN THE AIR (2009) ?! Oveľa, oveľa lepšie. Menej gýča, viac (reálnejšej) bolesti (ktorú Vám ani všetky kreditky a vernostné karty sveta "nespravia)!

• 21.1.2012  22:16

Nič, iba lepší thriller, no od Finchera som zvyknutý dostať viac! Oveľa viac. A, Fincher z toho (v mojích očiach) spravil frašku. Komediálne vsuvky, na ktorých sa smeje celé trápne kino - tak tie šli mimo mňa. Nebudem zrovnávať s knihou, keďže som ju zatiaľ nemal čas prečítať (čo sa časom iste napraví). Takže, what the fuck, Fincher? Všetky postavy (okrem Stellana Skarsgårda "ejkejej" Martina Vangera) mi boli protivné. Špeciálne Craig ako Blomkvist (hrozné, uplne chabý Blomkvist) a Mara ako Lisbeth (sa stavím, že si ju Fincher vybral iba preto, lebo sa menom troška ponáša na "spešl" meno Noomi Rapace, chcel sa originálu proste i v tom skúsiť vyrovnať!). Veci, ktoré Niels Arden Oplev v origináli ledva naznačí, musí Fincher doslova POVEDAŤ, ale tak že to musí príjsť ako "päsť na oko", aby to pochopil i "popkornový" návštevník multikina, ktorý sa o filme dozvedel z nejakého trápneho lifestylového časopisu, alebo prípadne to zdieľal jeho rovnako povrchný a prázdny známy na "Fakbúku"...alebo to proste videl ako reklamu v metre, či kdekoľvek. Ak má týmto smerom Fincher točiť i naďalej, tak práve pomaly ale isto prichádza o svojho fanúšika (mňa). Keby som videl iba Fincherovo spracovanie, ani náhodou by som nemienil čítať knihu. Ako už viacerí spomenuli, i ja sa musím pridať - zbytočný film. Vôbec sa neteším na pokračovania. Ak to bude možné, tak sa im vyhnem. Odmietam uveriť, že by sa Fincher "dal dokopy", a ponúkol niečo lepšie, ako to čo som v originálnom spracovaní videl. Musel by totiž začať so zmenou hereckého obsadenia a to by bolo sotva vysvetliteľné na plátne. Keď som v kine videl originál, kino zívalo prázdnotou. Dnes bolo plné. Prekliata komercia, plytkosť, prázdnosť a reklama - stále esenciálnejšie prvky našej spoločnosti. Nepochybujem o tom, že množstvu tunajších členov (ako ich ja volám :-) "blockbusterovských bodyhoniacich, na ČSFD premiery snažiacich sa dostať, multiúčty vlastniacich pseudo-odporníkov a pseudo-intelektuálov, ktorí na ČSFD narazili zrejme hlavne vďaka tej "úžasnej" reklame, ktorá beží v naších SK/CZ kinách ("nezabudnite film ohodnotiť na csfd")....sa bude tento Fincherov POKUS páčiť. Ale iste, nech sa páči. Užite si ho. Pre nás, čo chceme viac, ostane tento film v jeho filmovom suteréne. PS: Milý POMO, tak už tu máš i hviezdičkové hodnotenie, na ktorom Ti tak záležalo, i vulgarizmy som sa snažil obmedziť na minimum, aby si mi zas komentár nezmazal! Dúfam, že budeš spokojný.

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19