Podporujte svého šerifa! (1968)

Bez debyty dávam 5*, jeden z najzábavnejších westernov vôbec. A pritom je oproti známym kusom, pomerne prehliadaný-such a shame. No tak či onak, humor tu každému nesadne, no mne sadol dokonale. Veľmi ľahké a zábavné. James Garner bol borec.

Lovec jelenů (1978)

Nie môj najlepší film o "Vietnamskej traume...ale, zďaleka ani nie najhorší. Alebo, žeby to bol v prvom rade najmä film o poľovačke a priateľstve (ako to tu niekto spomínal)? Neviem....

Sex & Drugs & Rock & Roll (2010)

"Sex and drugs and rock and roll Is all my brain and body need Sex and drugs and rock and roll Are very good indeed." (Ian Dury) ///////////////////////////////////////////// Film ani jeho predloha (Ian Dury and the Blockheads) sa u mňa napr. na Control (2007) s predlohou (Ian Curtis and Joy Division) nechytajú, ale stále sa jedná o nadpriemerný film o hudobníkovy, ktorý tvoril históriu (minimálne tú hudobnú).

Machete (2010)

"Gangy New Yorku" (2002), znovú navštíveném, tentokrát na mexický spôsob. Pre mňa nič viac, len ďalšia poloprázdna vyvražďovačka.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Pre mňa 2.najlepšia časť trilogie Milenium. Rozhodne menej napínavá ako prvá, ale pre mňa viac do deja vťahujúca ako druhá. Tak či onak, tie oné momenty, kedy som už nedýchal, a čakal čo bude (a ktoré boli v prvej časti na každom kroku) som tu postrádal (no bolo ich tu viac ako v dvojke). Tak či onak, už sa teším na knihu ;-)

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Rozhodne nie zlé, ale tentokrát o čosi slabšie ako prvý diel. (Inak, dvojku som videl skôr ako jednotku, nelogické...ale c´est la vie). Oproti jednotke, mi tu čosi chýbalo. A idem inou cestou, ako brat-ten chce najskôr čítať knihy....

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

"None Of Them. And All Of Them!" Lepšia ako 2. časť, ktorú som ale zhodov okolností (a proti všetkej logike) videl ako prvú. Noomi je skvelá, Severské veci moc nemusím, nie že by boli zlé, ale "not my cup of coffee"...ale ak ma niečo chytí, kľudne siahne po knihe. A v tomto prípade rozhodne siahnem. Už je to teda iba na bratovi, aby ju nejak zohnal :)

Kinsey (2004)

"When it comes to love, we are all in the dark. " Lásku Kinsey zmerať a vedecky podchytiť nemohol, ale sex (do určitej miery) ANO. Pre mňa jeden z naj výkonov Neesona, tak isto P.Sarsgaard a L.Linney to rozbalili. Vôbec som sa nenudil, práveže som sa skvelo bavil a zároveň krútil hlavou nad tým, aký sme často puritáni. Ľudstvo, crazy breed. Iste ale, všetko ma svoje hranice. No tak či onak, Kinsey samotný, ako aj tento film...spravili niečo preto, aby sa veci pohli správnym smerom.

Pacifik (2010) (seriál)

Bohužiaľ, Band Of Brothers (2001) len tak niečo neprekoná. Ťažko povedať, či to bude iba preto, že vojna v Európe nám (minimálne mne teda) bola "bližšia"....alebo. Alebo, mi tam toho oproti BoB chýbalo veľa. Napr. navždy budem aspoň v duchu kričať "CURRAHEE". Nič takéto, mi The Pacific neposkytol. Nedá sa povedať, že by tu vojaci boli úplne prázdnymi charaktermi...povedzme John Basilone a Robert Lecki (či ako sa to písal). Najlepšia časť-číslo 8. Primiešaných pár (v takomto type seriálu) absolútne zbytočných sexuálnych scén, nie som prúderny či čosi podobné, ale vyslovene mi tu prišli "nasilu" a zbytočné. Sorry, 4*.

Super Mac (2010)

Film skvelý asi tak, ako zeler v prdeli. Isteže, niekomu sa to môže líbit, ale mne sa nelíbilo.