Checht

Jan Hecht

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 17.3.2014  22:19

Škoda jen, že oproti Africe už Jižní Amerika nepůsobí tak divoce.

• 5.11.2013  10:32
    Studoval jsem FLE (amatérský film) (2005)

Nejlepší amaterský film všech dob

• 4.9.2013  00:38
    Artefakta (TV pořad) (2013)

Katovna light. Nešťastný výběr hostů /Jiří Lábus hrdinně bojoval se svým postavením "do počtu"/, nepřehledné přeskakování mezi filmy, vlivy a údobími, aby se po dvaačtyřiceti minutách přišlo na fakt, že po revoluci žádné dobré čistě žánrové komedie nevznikly. Strašení Troškou je už opravdu poněkud bezzubé, sami jsme si ho vypěstovali a hlavně ho sami v jeho snaze podporujeme návštěvností. Trefná historka Lábuse o setkání s taxikáři: "Doporučte mně nějaké představení, ale hlavně abych se zasmál". "Humor není smáti se, nýbrž lépe věděti" psal Vladislav Vančura a to je přesně apekt, který nejde ruku v ruce se současnou žánrovou komediální tvorbou. U dobrých filmů je dobré myslet.

• 1.4.2013  23:03

Je škoda, že Tomáš Kudrna vystupuje ve filmu jako pouhý pozorovatel, který kandidátům ani lidem v jejich okolí neklade žádné dotazy. Snímek bohužel působí nemastně/neslaně a navzdory tomu, že je záznamem především zákulisního dění, nepřináší nic nového, co bych jako pozorovatel /divák a volič/ prezidentské volby nepociťoval už v jejím průběhu.

• 4.3.2013  15:47

Krásný snímek

• 4.3.2013  15:45
    Black Books (TV seriál) (2000)

Skvělý příklad precizního vyvážení všech tří hlavních postav.

• 21.2.2013  01:20
    Hořící keř (TV film) (2013)

Je dobře, že se autoři nepouštěli do rozborů osobnosti a motivace Jana Palacha a sledovali pouze následky jeho činu. Smysl tohoto filmu a poselství Jana Palacha nesmějí být zapomenuty.

• 21.2.2013  01:17
    Hitchcock (2012)

Nemastný, neslaný, a když si říkáte, že by už mohl skončit, skončí. Takový nedomrlý film.

• 21.2.2013  01:16
    Lincoln (2012)

Kvalitní film, který může pro leckoho zkreslovat samotnou osobnost Abrahama Lincolna a jeho poselství. Dobrá ukázka toho, jak bychom se neměli postavit k filmu o Tomáši Garrigue Masarykovi.

• 21.2.2013  01:08
    Argo (2012)

Je škoda, že snímek se snaží být mimo historickou rekonstrukci /ne zcela přesnou prý/ i zábavnou podívanou, u které se bude tajit dech a podobně. Kdyby stavěl více na psychologii postav a snaze rozkrýt uvažování jednotlivých aktérů namísto na akčních scénách typu "auta dohánějí letadlo", byl by paradoxně napínavějším. Jinak je to samozřejmě velmi dobrý film.

• 5.7.2012  21:31
    Posel (2012)

Film ze světa, kde se k sobě všichni chovají hnusně a neexistují zámky na kolo - jaký má význam?

• 2.7.2012  13:25
    Houbaření (2012)

47. KVIFF - Během projekce jsem pozoroval krásnou věc, tedy onen 'ostrůvkovitý smích', který dokazuje, že si vtip s divákem rozumí individuálně. Film o vážném tématu, ztraceném politikovi v lese, braný s krásným nadhledem a humorem. I thrilerová místa zapůsobila. Závěrečná řeč, nádherně vygradovala z filmového patosu v politikův patos.

• 1.7.2012  09:19

47. KVIFF - Malinko přetažený dokument o krásném a kontroverzním počinu Paula Simona. Hudební význam je větší než politický.

• 30.6.2012  21:27

47. KVIFF - Těžko hodnotit tento film. Krásně jsem se u něho bavil, dostával jsem na balkoně Velkého sálu záchvaty smíchu a bylo mně pak krásně. Bohužel se zde jedná o kouzlo nechtěného. Snímek na mě působil snahou zaujmout za každou cenu a zdůraznit formu (bídnou) nad obsahem (nesmyslným). Detaily typu balíky slámy, parabela a strojově pletený svetr v roce 1908 tomu dodávají zvláštní říz.

• 19.5.2012  13:32
    Alois Nebel (2011)

Síla Aloise Nebela tkví zejména v atmosféře, která je silná a hutná. I jako doslova zkreslená dobová sonda zaujme a mnohé napoví. Vůbec ne černobíle.

• 19.5.2012  13:03

Ať žijí spontánně vzniklá místa tvůrčí svobody, nezávislá na penězích, a developeři nazdar.

• 15.5.2012  01:13
    Školní výlet (2012)

Jednou tu bude kult vzývající Tomáše Magnuska. Asi Magnuskult. Budou hodně tančit a možná nekoho obětují. Ed Wood a Uwe Boll už začínají být nervozní.

• 15.5.2012  01:08
    Bastardi (2010)

Tomáš Magnusek to myslí dobře. Ale chybí mu soudnost a sebereflexe. Tehdy nemůže vzniknout dobrý film.

• 15.5.2012  01:06
    Muži v naději (2011)

Možná jsem citlivka nebo blbec a nebo to beru moc vážně, ale mě tenhle film urazil. Nechápu jakou hodnotu má film, který glorifikuje nevěru, tedy v podstatě zradu. Klasik českého filmu Jan Švankmajer označil současný český film za "reklamu na odraz narcisovy tváře". Jiří Vejdělek k tomu dodal soulož.

• 15.5.2012  01:00

Takovéhle filmy by měly být víc vidět. Jsou o něčem.

• 15.5.2012  00:55
    Šťovík, pečené brambory (divadelní záznam) (2007)

Neměl jsem bohužel možnost vidět tento kus přímo v Dejvicích, ale i televizní záznam bylo úžasné sledovat, takže na divadle to musel být opravdu zážitek. Koncert pro tři rozhodčí, pro poměrně opomíjenou složku sportu, která dokáže být nevděčná a bolestivá, stejně jako návyková. A to nemám rád fotbal.

• 15.5.2012  00:51
    Plešatá zpěvačka (divadelní záznam) (2009)

Absurdní drama je hrozně křehká látka, se kterou kdo nenakládá jemně, hrozně se spálí. Eugen Ionescu je jeden z mála lidí, kteří to opravdu umí a nebojí se ji vyhnat do extrému. Navíc v podání divadelního spolku Kašpar je to opravdu krásné.

• 15.5.2012  00:48
    Pokání (1984)

Úžasný film, který nepřímo popsal všechno, čím se bolševismus zavrtal do hlav mnoha milionů lidí na mnoho let.

• 15.5.2012  00:43

Já nějak nevim. V kontextu Renčovy tvorby je to jistě velmi světlý okamžik, ale jinak na mě tento film působil nějak nevěrohodně. Karel Roden je skvělý jako vždycky a možná to je právě ono. Nevěřil jsem, že pozoruju příběh veterána Douši, ale Karla Rodena, který se oblékl do nádražáckého a bolí ho uši. Lucia Siposová a Václav Jiráček mu potom velmi prazvláštně sekundují. Přesto mně ten film nějak zalezl za límec, asi že tam furt sněží.

• 15.5.2012  00:40
    Bathory (2008)

Je to velkolepé a všechna čest mravenčí práci mnoha lidí, kteří se na snímku podíleli. Ale mě to minulo širokým obloukem. I historicky, si troufám tvrdit, to není zcela přesné. Ovšem Zdeněk Srstka to táhne.

• 15.5.2012  00:36
    Andělská tvář (2001)

Tento je film je neskutečný, koukal jsem a žasnul. Jediný film, kde to z Vranova nad Dyjí trvá k moři přesně jeden střih.

• 15.5.2012  00:26

Velmi upřímný a velmi hořký film. Prosadit se umělecky muselo být za normalizace nesmírně těžké a tento film je toho jasným důkazem. Nechybí Svěrákovsko-Smoljakovská poetika, ošklivá osmdesátá léta a krásné role tuhých byrokratů. Doufám, že tenhle film bude mít dlouho takovouto výpovědní hodnotu, "já osobně se domnívám, že ta doba bude velmi dlouhá".

• 15.5.2012  00:23

Klasika české komedie. Ladislav Smoljak je fenomální režisér, který byl vždy spíše opomíjen. Zde brilantně rozehrává krásně napsaný příběh, který musela být radost hrát.

• 15.5.2012  00:08
    Avatar (2009)

Gigantická, nádherně do posledního detailu vycizelovaná bublina, která při zhasnutí promítačky /alespoň pro mě/ splaskla. Jak je film vizuálně silný, tak je příběhově slabý. Pocahontas v modrém.

• 15.5.2012  00:01
    Signál (2012)

Tomáš Řehořek se snaží, ale stále to není ono. Fandím mu, je to čerstvá krev, nicméně jakoby jeho filmy jen klouzaly po povrchu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6