PaTeXx

okres Hodonín

2 body

• 23.4.2017  14:14
    Godzilla (2014)

Tři hvězdy dávám za CGI (které je takových to filmech poměrně důležitý aspekt), Briana Cranstona, za vizuálně a realisticky perfektně provedený seskok padákem a za to, že mám Godzillu rád. Všechno ostatní už je bohužel mišmaš, z kterého jsem byl nadšený asi stejně jako z našeho prezidenta. Tři monstra už byly prostě přehnané, nemluvě o tom hnusu co stříká pravé Godzille z tlamy (to už jsem nevěděl, jestli je to samostatný film o Šmakovi). Filmům jako Godzilla a Kingkong prostě nemůžu dát méně než průměr (ať už jde o spin-offy, prequely, sequely, remaky, rebooty...), protože je to žánr, který sleduju rád a hotovo.

• 22.4.2017  17:34

Další akční katastrofická pecka poukazující na lidskou malichernost, z které jednou naše planeta navždy usne.

• 22.4.2017  15:27
    Boj (2015)

Bez ztrát zvítězit nelze... Pro mě zatím nejlepší dánský film. Škoda, že je první, který jsem viděl.

• 22.4.2017  00:31
    Annabelle (2014)

Podprůměrný horor s průměrnými jumpscary, průměrnými hereckými výkony, průměrnými postavami, obyčejným soundtrackem, zpackaným scénářem, neskutečně trapným koncem, minutovými kamerovými záběry jako v telenovele ze sedmdesátek, zoufalým pokusem o dobovou retro atmosféru a s celkově zamrdaným zrežírováním. Filmeček akorát vhodný pro zabití devadesáti minut drahocenného času stráveného večer na gauči s přítelkyní.

• 21.4.2017  19:02

Díl se vším všudy. Tady je to bez diskuze plný počet.

• 11.4.2017  18:27

Díl tak trochu o ničem, bez většího napětí a akce. Prozatimní nejslabší díl série.

• 11.4.2017  17:04
    Vikingové - Jól (S04E04) (epizoda) (2016)

Jak nám všechny děje v seriálu zrůžověly, tak nám vlastně zrůžověl celý seriál. Tady o plném počtu není pochyb. Díl se vším všudy.

• 10.4.2017  17:36

Tak moc jsem se těšil na scény s Bjornem až mě zklamaly. Bitka s medvědem byla hrozná, ale mimo jiné úžasný díl!

• 9.4.2017  19:09

Konečně se děj přesunul i do Anglie, což sklízí ovoce. Skvělá napínavá byť krátká bitva. Úplně nejvíc jsem zvědavý na dějovou linii s Bjornem, protože ta nám toho zatím moc nenabídla.

• 9.4.2017  17:47
    Blade Runner (1982)

Popravdě mi tento film nic neřekl. Prostě policajti najmou týpka, který pro ně kdysi pracoval (samozřejmě byl nejlepší ve svém oboru), aby zabil pár týpků s vylepšenými schopnostmi. Achjo... První Ridleyho film, u kterého jsem se vyloženě nudil, na čemž má taky podíl i zbytečně dlouhá stopáž. Dvě hvězdy dávám za celkovou vizualizaci a atmosféru, ale když to pominu, tak jsem dvě hodiny života mohl zabít rozhodně jinak.

• 9.4.2017  14:22
    Lion (2016)

Líbila se mi první půlka, když byl Saroo ještě malý. Pak už mě to ale moc nenadchlo. Palec nahoru dávám za soundtrack a Patela. Lepší průměr.

• 8.4.2017  12:03
    Orel Eddie (2016)

"Občas není důležité překonat ostatní, ale překonat sám sebe."

• 7.4.2017  20:08

Podobný díl jako minule, akorát s tím plusem, že se v příští epizodě máme konečně na co těšit. Za flashback na začátku dávám hvězdičku navíc.

• 7.4.2017  19:00

Není to špatné, ale prostě mi tam chybí nějaké napětí a akce. A to třetí sérii zatím dost chybí.

• 20.3.2017  19:40
    Planeta opic (2001)

Tak toto se fakt nemůže srovnávat s originálem. Ohavné masky, debilní děj, hrozné dialogy a tak bych mohl pokračovat pořád. Hvězdu dávám za Estellu Warren, protože je nejvíc šukatelná z celého obsazení.

• 20.3.2017  19:16

Špatně udělaný konec. Bohužel. Je to velká škoda, že se mi na posledním dílu série nejméně líbí zrovna konec. A to mě sakra stálo celou hvězdu. Ale není to jediná věc. Druhá, byl hlavní antagonista. Holbrook dostal málo prostoru a nemyslím si, že byl hlavní volba do castu. No a doktor, který vytvořil lepší kopii Wolverina, aby ho sám zabil... To už bylo trošku na hovno. Plus se mi ještě nelíbilo (SPOILER!), že z dvaceti malých mutantů plně využili ve finální bitvě své megaschopnosti asi jen dva nebo tři. Ale kvůli tomu jsme na film nešli. VŠICHNI jsme tam šli samozřejmě kvůli Jackmanovým šedivým vousům a Dafne. Byla fakt super. Na její roli nemohli obsadit nikoho jiného (nebo si tam nikoho jiného prostě nedokážu představit), což se nedá říct o Holbrookovi. Patrick Stewart byl skvělý jak vždycky (nedalo se čekat ani nic jiného) a ty Jackmanovy vousy?! To byla harmonie. Ačkoliv mě opravdu mrzí ten konec, tak jsem fakt rád, že zakončení série proběhlo zrovna tímto filmem. Díky Logane.

• 20.3.2017  18:48

Kdybych měl tohoto Konga srovnávat s tím z roku 2005, tak tento lepší nebyl. Horší dialogy, horší bojové sekvence, soundtrack nebyl nic moc, postavy byli spíš ikonické. Celkový děj ale nebyl vůbec špatný, i když byl v takovém trošku "vtipnějším" pojetí (hlavně ty dialogy), což si myslím, že tomu spíš uškodilo než prospělo. Každopádně nijak brilantní, nijak katastrofální. 60%.

• 21.2.2017  21:39

Líbilo se mi pár dialogů, Mila Kundis a... to je vlastně všechno. Jinak to byla typická romantická komedie s typickým průběhem, s typickou zápletkou, s typickým vyvrcholením. Jestli čekáte něco lepšího vzhledem k tomu, jak je tento film oblíbený, tak ne. Zkuste to jinde. Ale jestli je ti 14 a jsi nadržená ze sixpacků tvých spolužáků, tak jsi tu správně. Čeká tě homemade porno, klišé a několik trapných dialogů (ne všechny, některé byly dobré). Have fun!

• 21.2.2017  21:18
    Drive (2011)

Fakt jsem se na Drive nechtěl podívat. Opravdu, opravdu se mi vůbec nechtělo. Po filmu jsem se ale posral. Fantazie. Všechno mělo svou hlavu a patu. Od emocí až po adrenalin. Všeho bylo tak akorát. A ten soundtrack? Asi z jiné dimenze.

• 21.2.2017  21:06

Je pravda, že by nebylo úplně špatné trošku změnit ten závodní styl z čistě rychlostních závodů na ty driftovací. Ale kurva.. udělat z toho takovou sračku?! ... Celý film jsem předpovídal všechny důležité momenty a občas i ty vedlejší. Herci se mi nelíbili, teen soundtrack stál za hovno a (SPOILER!!!) Dieselovo cameo bylo prostě o ničem. 2 minuty, kde prohodili 4 věty. SORRY JAKO, ale to fakt ne...

• 5.2.2017  16:02
    Planeta opic (1968)

Jestli to skončilo, tak jak to skončilo... TAK TO MĚ KURVA POSER!

• 8.1.2017  23:07
    Anthropoid (2016)

Konečně se do světa dostane film, který hezky ztvárňuje odvahu Československého národa. Už mám opravdu dost té americké odvahy, která se objevuje v každém druhém americkém filmu. Britové nám přinesli skvělou atmosféru, která se dala krájet. Líbila se mi herecká sestava namíchaná z Čechů a Britů. Ale co zapříčinilo plný počet, to byly emoce. Byl jsem z nich tak unešený, že jsem se nemohl ani pousmát. Hlavně scéna v kostele... Ta ze mě vyždímala maximum emocí. Jsem si jist, že pro každého českého patriota je to jeden z životních filmů. Doufám, že se dočkám další Česko-britské spolupráce. Po shlédnutí filmu jsem sakra hrdý, že jsem Čech! "Jsme Češi! Nikdy se nevzdáme!"

• 6.1.2017  00:05

Kdybych měl film srovnávat s Flight, tak Sully vítěz nebude. Postrádá emoce, což je u filmu podle skutečné události strašně důležité. Ty ve Flight samozřejmě nechybí. Ve scénách v letadle mi párkrát přejel mráz po zádech, ale to je tak vše. Je taky škoda, že nebyl víc odhalený příběh Eckharta a Eastwood vlastně sázel jen na herecký výkon Hankse. Jeden z horší poloviny Eastwoodových filmů.

• 5.1.2017  23:19

Možná jsem nepochopil Quentinův záměr, ale scény jsou sice propojené a související, ale prostě mi do sebe nezapadají. Proto mi občas přišlo, že jich bylo trošililinku víc než bylo potřeba (ačkoliv miluju 120+ stopáže). Nebýt tohoto handicapu, byl by to s velkou pravděpodobností jeden z MÝCH top 5 filmů devadesátek, protože všechno ostatní bylo grandioso! Každičká scéna byla udělaná skvěle. Dialogy jsou bezpochyby nejlepší ze všech. Sam a Bruce samozřejmě neskuteční a Travolta molto bene. I obsazení vedlejších postav bylo super. Zejména Walken a Roth. Opravdu je jen škoda toho, o čem jsem psal na začátku. Ale 91%? Nejlepší Tarantinův film? Ehm.. radši už nic..

• 5.1.2017  22:43

Proti první půlce nemám absolutně nic. Supr humor, odlehčené scény, pár zoomovacích záběrů a Nick Frost. Všechno se vyvíjelo na čtyři krásné hvězdičky. Ajajaj... Pak přišel zkrat. Velké zvážnění scén (ne všech samozřejmě, ale hodně to zapříčinila scéna v hospodě Winchester), z toho vyplývá, že dialogy začaly pokulhávat a ztrácel se humor. Takže za první půlečku 4, za druhou bohužel 2. I když se musí uznat, že v závěrečné scéně jsem se celkem zasmál.

• 31.12.2016  07:11
    UFC 207: Nunes vs. Rousey (TV pořad) (2016)

První tři zápasy na hlavní kartě nebyly zrovna záživné. Možná Lineker s Dillashawem byl ještě sledovatelný. Pak přišli Cody a Dominic, kteří mi zlepšili den, protože na takový zápas budu dlouho vzpomínat. No a pak "NEJOČEKÁVANĚJŠÍ" zápas ženské bantamové divize... A co z něj bylo? 48 sekund??? Vtip? To se Danovi Whitovi moc nepovedlo dat ženský zápas jako hlavní zápas večera. Třeba příště Dano. Aspoň si teď Ronda zahraje v nějakém béčku za slušný peníz. Ale hlavně, že to potahali Cruz s Garbrandtem.

• 17.12.2016  23:49
    Příchozí (2016)

Geniální. Geniální. Geniální. Villenueve se opět předvedl a po Sicario vytáhl další luxusní kinematografický kousek. Celý film převládá až neskutečná atmosféra (už opravdu dlouho jsem se do filmu tak nevžil jako teď). Celý film jsem byl napnutý jako trenky a bylo jen pár momentů, kdy jsem se alespoň trochu uklidnil. Od Adamsové a Rennera jsem načekal takový výkon jaký podali. To stejné soundtrack, dialogy... Vlastně všechno dopadlo líp než jsem čekal. Jediné, co se mi nelíbilo, byly herecké výkony vedlejších postav, ale čert to vem! Abych to shrnul, tak pro mě jednoznačně scifi roku s Oscarem a Zlatým Glóbem. Ať se na mě Emmerich nezlobí, ale Independence Day se s tímhle nedá srovnávat. 2016 - Villenueve 1:0 Emmerich.

• 26.8.2016  23:16

Jeden z filmů, kterému není absolutně co vytknout. Jeden z mála válečných filmů, který má vše, co potřebuje. Reálné souboje, osobní životy vojáků, trocha armádního humoru, solidní herecké výkony, pár krvavých záběrů, kamera zatahující vás do děje, neočekávaná zápletka, setsakramentsky nesplnitelný úkol, exploze (Bayova specialita) a samozřejmě dramatický a ke konci vysoce emotivní soundtrack. Zkrátka vše, co nesmí válečnému filmu (podle skutečné události) chybět.

• 7.8.2016  12:36

Přiznávám, že děj není úplně nějak extra propracovaný, ale něco v sobě ten film má. Soundtrack byl jeden z nejlepších ze všech komiksových filmů za posledních 5 let, Margot Robbie předvedla nejlepší výkon své herecké kariéry (nemluvě o tom, jak se neskutečně k Harley Quinn hodí) a humorné dialogy byly také solidní. Do těch záporných faktorů patří nijak nepřesvědčivý herecký výkon Jareda Leta a už zmíněný děj. Půlhodinové představování postav nebylo nějak oslňující a Smithova láska k dceři byla celkem obyčejná. 4/5 je možná moc velkorysé, ale nemůžu si pomoct. David Ayer udělal nejlepší tah tím, že obsadil Margot do role Harley Quinn. Určitě mu bylo předem jasné, že 96% mužů si film oblíbí hlavně díky ní. Včetně mě.

• 30.5.2016  22:49

Jelikož mám rád Rennera z Avengerů, tak nemám hercům v hlavních rolích absolutně nic vytknout. Samozřejmě z 80% tomu pomohla ultra sexy Gemma Arterton. Perfektní byl už jen ten samotný námět o brutálním vyvražďování pohádkovými postavami. Dialogy včetně vulgárních vsuvek byly nadprůměrné vtipné. Ale po vizuální stránce se mi to tolik nelíbilo. Vybuchování hlav a zkrvavené vnitřnosti měli nechat kolegovi Tarantinovi. Každopádně dobrý výkon od nora. Já jen doufám, že Gemmu ještě mnohokrát uvidím. Příště snad v plavkách nebo klidně i bez nich.