Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Krimi
  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie

Oblíbené filmy (10)

Hobit: Neočekávaná cesta

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Sice se už nic podobného nevyrovná PÁNOVI PRSTENŮ, ale Jackson se tomu snažil alespoň přiblížit. 13 trpaslíků se vydává zachránit svou vlast a zabít strašlivého draka Šmaka... Alespoň na nich nezávisí osud celého světa. Opět perfektní soundtrack, vydařené bojové scény se špetkou humoru a slušné herecké výkony. Tomuto filmu dávám přenádherných 90%.

The Avengers

The Avengers (2012)

Fanoušci Kapitána Ameriky, Hulka, Iron Mana, Thora a agentů z SHIELDU nemůžou být zklamaní. Charismatický Robert Downey Jr. a legendární Samuel L. Jackson dodávají nepřemožitelnému týmu ten pravý "šmrnc".

Zachraňte vojína Ryana

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Uznávám, že toho vlastenectví a patriotismu bylo až příliš, ale celková kvalita filmu mi vůbec nedávala důvod brát to v potaz (nedejbože snižovat kvůli tomu hodnocení). Z mnoha pozitivních věcí vytknu jen jednu - autentičnost, což má na svědomí i práce kamer, či zvukové efekty. Top.

Gravitace

Gravitace (2013)

Příběh není hlavní prioritou, které se snažili dosáhnout Cuarónovi, ale pokud ano...nepovedlo se. Okouzlující Sandra Bullock a perfektní vizuální efekty s pozoruhodnou kamerou a nakonec výtečný soundtrack jsou věci, které se povedli na výbornou. Film jsem sice neviděl na velkém plátně, avšak si zachovává svou kvalitu i v noci na velké televizi. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2013.

Deadpool

Deadpool (2016)

Výborná odreagovačka pro fandy parodického romantického humoru a sprostých pubertálních hlášek. Na předpremiéru jsem si nemohl vybrat lepší film. Dlouho jsem čekal na podobnou Marvelovku, který by uspokojovala můj dosavadní humor. V několika chvílích byl film poměrně vážný, ale záhy se černým humorem romantika "smazala". Celkově se dá říct, že je to romantická parodie v podání superhrdiny, který vypadá jako kdyby avokádo mělo sex se starším avokádem (hláška z filmu). Neustále filmové připomínky Ryana Reynoldse opravdu přidaly procenta pro filmové experty. Paradoxem je, že jedna z mých nejoblíbenějších Marvelovek je zrovna parodie na romantické drama s "moderním" pubertálním humorem. Každopádně skvělá práce od scénáristů a už zmiňovaného Reynoldse!

Osm hrozných

Osm hrozných (2015)

8 filmů není nějaké extra velké číslo, nicméně dokázal ze své osmičky udělat legendární šílené trháky. U Quentina se mi zamlová přísloví, které vyjadřuje kvalitu, nikoliv kvantitu. Podle mě opět dokázal neuvěřitelné! Herce zkušené, znovu skvělý výběr hudny a hlavně zápletku, která měla náboj a kopce humoru. Pokud sáhnout po westernovkách kolem doby občanské války, hlavně od Tarantina. Django byl stejně úžasný jako Sam L. Jackson. Dalo by se konstatovat, že Tarantino objevil nový druh humoru - červený. Poněvadž na první kulku se čekalo hoďku a půl, Tarantinovy kečupové schopnosti přišly v obrovském množství. Pokud by se naskytla možnost mrknout na Djanga nebo Osm Hrozných, rád kývnu. Ale jedině s plným žaludkem!

Drive

Drive (2011)

Fakt jsem se na Drive nechtěl podívat. Opravdu, opravdu se mi vůbec nechtělo. Po filmu jsem se ale posral. Fantazie. Všechno mělo svou hlavu a patu. Od emocí až po adrenalin. Všeho bylo tak akorát. A ten soundtrack? Asi z jiné dimenze.

Lví král

Lví král (1994)

Naposled jsem film viděl, když mi bylo asi 6 a nepamatoval jsem si z něj ani jedinou scénu, ani o čem je, ani jak skončí. Tak jsou po hodně dlouhé době k tomu odhodlal, abych si oživil paměť (i když to pro mě je defacto nový film). A řeknu k tomu jednu větu. Znovu už tento film nezapomenu.

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama