Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Komedie

Recenze (1 488)

plakát

Taboo - Episode 2 (2017) (epizoda)

Pomalu začínám seriálu přicházet na chuť. Měli jsme možnost vidět první náznaky akce a politická sféra nám začíná odkrývat karty. Hardy s Prycem jsou absolutně fantastičtí.

plakát

Banshee - Seznamte se s novým šéfem (2013) (epizoda)

Největší průser je, že seriálu zatím vůbec nevěřím. Nevěřím, že by Carrie měla takový výcvik, aby se prokousala celou vilou svého otce bez povšimnutí, nevěřím, že by se to černošské hovádko zachovalo při zatýkání tak, jak se zachovalo a ani nevěřím, že šampiona v těžké váze porazil o 15 kilo lehčí bývalý trestanec, který si dal doma o pár přítahů navíc. Je sranda, že tamním lidem vůbec ještě nedošlo, že hlavní šašek nemá se šerifem nic společného. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěma hvězdami.

plakát

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)

Skvělá série, která kvalitou krásně navazuje na předchozí dvě. Od první epizody intenzivní hororová atmosféra a samozřejmě nemohly chybět ani emoce nebo dechberoucí momenty, tentokrát i s adekvátním doprovodem dobových songů (ano, Kate, mluvím o tobě). Už potřetí se opakuju, proto není potřeba nic víc dodávat. Tenhle seriál je prostě radost a tím to hasne.

plakát

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda)

Bohužel jsem nebyl nějak úplně stoprocentně vtažen do atmosféry a některé momenty se mnou nic neudělaly (a byly tam trošku navíc), tudíž plnou palbu dát nemůžu, přesto bylo několik scén plné epičnosti a emocí projevených i z mé strany, to mi zatím v žádném finále nechybělo. Čtyři hvězdy jsou pro mě zklamáním na poslední epizodu série. To jen vypovídá, jak skvělým seriálem Stranger Things je.

plakát

Stranger Things - Kapitola osmá: Tatínek (2022) (epizoda)

Epizoda, jak říká název, byla především o vyústění komplikovaného vztahu El s Papa (nebo s Papou?), které vedlo v ohromný klimax plný akce a emocí (chudák Will). Do toho ještě ta příprava na bitvu Hawkinsovské skupinky a velice se těším, až do příběhu ještě promluví jednoduší basketbalisti. Jdeme na finále.

plakát

Westworld - Auspicia (2022) (epizoda)

Otvírák čtvrté série se nese v duchu prvního dílu té předchozí. Hlavním motivem je samozřejmě klasická seznamovačka s prostředím (které má Westworld mimo jiné unikátní), s postavami a s jejím vývojem z důvodu časového skoku. První polovina skvělá, pak už bylo trošku moc toho opakovaného stalkingu Christiny a moc mě nebraly ani zdlouhavé rodinné trable u Caleba. Závěr moc potěšil.

plakát

Banshee - Rave party (2013) (epizoda)

Nejde mi ani tak moc o to, že jsem se dočkal, čeho jsem se obával, ale že jsem se toho dočkal tak brzo. Celý epizodní děj byl předvídatelný, chování postav v některých momentech nepochopitelné, vizuální zpracování rave party byl vyloženě bordel (vím, že to pro režiséry není nejjednodušší, ale tady to byla jen slátanina všelijakých světýlek a kývání kamery ze strany na stranu) a zatím nevím, jestli mě hlavní "hrdina" sere nebo ne. Zatím to vypadá jako totální béčko, nicméně dávám šanci dál.

plakát

Jak vycvičit draka (2010)

Parádní kousek. Jak má animovaný film dobrou animaci, hezký příběh a Powellův parádní soundtrack (jako to dokázal už několikrát), který dokáže pohnout s emocemi (a taky že pohnul), tak se mi ten film prostě nemůže nelíbit. Jeden z nejlepších počinů od DreamWorks vůbec. Krásné podtržené čtyři hvězdy.

Dějiny násilí (2005)

Zajímavý, příjemný, poklidný příběh s výbornými hereckými výkony. Cronenberg nám ukázal několik různých způsobů, jak se dají jednotlivé pasáže zrealizovat. Mohli jsme vidět ojedinělé detailní porno, detailní zkrvavené ksichty po soubojích a na závěr detailní mimiku obličejů v rodině Stallových (hlavní páreček byl skvělý). I přes tohle všechno musím dát nakonec jen trojičku za zpomalené tempo v poslední třetině filmu. I tak mám z této zvláštní anomálie velmi dobrý dojem.

plakát

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Zase se může jednat o nejlepší sérii. Ty posuny v kvalitě jsou opravdu malinké, takže se mi to těžce srovnává, ale celkově jsem měl z epizod velmi dobrý, přestože hrála v hlavní roli politika. Chválím.

Ovládací panel
2 body