r007

r007

Česko

2 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Amadeus (1984)

  Můj srdeční film. Jednoznačně nejlepší ze všech! Tak obdivuhodně poskládaný celek ,který funguje po celou dobu prostě jinde neexistuje. I kdyby už Forman potom nenatočil vůbec nic, tento film mu zajistí nesmrtelnost. Nejdřív jsem měla pocit, že se film líbí jenom mně, protože od mládí Mozarta miluju, ale pak mi došlo, že ten film přitáhl i lidi, co vážnou hudbu moc neposlouchají. Osobně mi na filmu přijde nejlepší kombinace hudby s jednotlivými scénami. Občas mi připadlo, jakoby snad musela pomáhat nějaká nadpřirozená síla. Nejlepší scéna je ta, kdy Mozart diktuje Salierimu Requiem. Cítím hrdost nad tím, že se některé scény natáčely v Kroměříži a že jsou tam vidět čeští herci. Je to klenot mezi filmy všech dob.

 • poster

  Dar od Boha (2005)

  Obdivuhodný film!!! Jako mnoho ostatních , neměla jsem o něm ani tušení, vůbec nevím, jestli u nás šel v kinech, a někde ve výprodeji DVD jsem ho vzala do ruky a vlastně koupila jen díky hudbě. A ejhle, vyklubal se z něj ten nejkrásnější film o dospívání - aspoň pro mě. Pouštěla jsem si ho znovu a znovu asi 5x a vždy jsem našla nějakou zajímavou scénu, která mi předtím unikla. Kamera mi přijde velmi zajímavá a některé scény jsou nezapomenutelné - srážka s autem, otec který nachytá hlavního hrdinu v převleku, představy v kostele při mši, shotgun.Vše plyne přesně takovým tempem jak to má být, a kdybyste odebrali jednu jedinou scénu, příběh by nebyl úplný. Kde se ztratil Oscar pro Grondina ???

 • poster

  Medvěd (1988)

  Možná jako milovník zvířat a zvlášť šelem jsem trochu ovlivněná, ale pro mě jednoznačně nejlepší zvířecí film všech dob.Nevěřila jsem, že by šlo vůbec něco podobného natočit. Po skončení jsem nemohla uvěřit, že film byl opravdu tak dlouhý. Kloubouk dolů! Nádherné scenérie, dokonce i příběh se odvíjí tak nějak nenápadně a občas nečekaně, herci působí přirozeně jako by to ani herci nebyli.Tento film si pouštím za dlouhých zimních večerů, když jsem sama a nikdo mě neruší.

 • poster

  Tanec s vlky (1990)

  Byl to druhý film, na který jsem šla dva dny po sobě do kina ( ten první byl Amadeus ). Nevím jak vy ostatní ,ale já jsem okamžitě chtěla být poručíkem Dunbarem. Jako milovník divokého západu a hlavně Indiánů jsem byla filmem naprosto pohlcena. Uznávám, že lidé, kteří upřednostňují sci-fi, akční filmy nebo prostoduché komedie, si asi na své nepřijdou, ale nevadí. Nás uchvácených asi bude víc...Je zvláštní, že to co předvedl Kevin Costner v tomto filmu, zatím nedokázal zopakovat. Možná to bude tím, že nastala nějaká zvláštní konstalace hvězd nebo se sešla režie-scénář-herci-kamera jako ještě nikdy předtím. Pravdou je, že tak působivý film z prostředí divokého západu ještě nikdy nikdo nenatočil a pravděpodobně už nenatočí. Nezapomenutelné scény pro mě jsou Dunbar tančící sám u ohně, výraz mladého Indiána který poprvé zabije bělocha a Dvě ponožky nahánějící Dunbara na prérii.Film si pouštím určitě aspoň 2x za rok.

 • poster

  Poslední skaut (1991)

  No já se nestačím divit. Nejsem fanda akčních filmů, ale tenhle mě fakt dostal. Bruce překonává sám sebe, nebo jak to říct...hraje to nebo mu scénář napsali na míru ? Každopádně mix příběhu, vtipu, akce i lásky je tak dokonalý že mu spousta dalších nesahá ani po kotníky. Podle mě byla v době natáčení nějaká zvláštní konstalace hvězd, která se sešla od té doby až při Skále. Kéž by se neplýtvalo filmovým materiálem na spoustu pitomých akčních béček. Co kdyby si filmaři řekli Tak teď si dáme 5 let pauzu a pak natočíme něco co za to fakt stojí!

 • poster

  Past (1999)

  Tento film mě zcela pohltil. Možná to bylo tím, že miluju Seana, možná tím, že mám ráda zlodějské filmy s romantikou a možná obojí. Fakt je, že jsem si film pouštěla znovu a znovu, nacházela v něm chyby ( třeba před bazarem je střecha jejich auta propíchnutá nožem, při zaparkování po honičce už je jako nová ) ale i tak je to pro mě emotivně nejsilnější zlodějská love story ( těsně za ní je Aféra Thomase Crowna ). A Seanův hlas je prostě tak úžasný,tak nenapodobitelný...Myslím, že možná měl ten film natočit o 5 let dřív, aby byl trochu víc uvěřitelný, ale podle mě s přimhouřením jednoho oka a s přihlédnutím na zajímavou zápletku a nádhernou hudbu je to vyjímečný film. Vadí mi pouze jedna replika která se opakuje 2x ( Nikdy nechodím pozdě ) a poslední scéna, kdy se Catherine vrací na nádraží. Kdyby si to režisér odpustil, myslím, že by to filmu přidalo na působivosti. Myslím, že některé dialogy jsou excelentní, třeba než Catherine nastoupí do vrtulníku ( Its entrapment!!! No, its actually black mail, entrapment is what cops do thieves). Je to prostě herecký koncert dvou hvězd...nezapomenu na výraz ve tváři Catherine, když jí Sean s klidem ukáže ukradené plátno nebo na Seana, když Catherin políbí na krk než skočí s padákem do ventilační šachty. Prostě se nemůžu od tohoto filmu nějak oprostit a napsat objektivní hodnocení...ale o to tu jde přece, ne? Napsat jak na vás film zapůsobil. No abych jen nechválila, tak scéna kdy ručkují po elektrickém osvětlení je teda dost uhozená, naprosto nereálná. P.S. Nejvíc sexy scéna je když Sean v noci přikrývá poodhalenou Catherine ( opět chyba, v různých záběrech je pokrývka na jiném místě )

 • poster

  Zelený svět (1996)

  Kevin Costner jak ho mám nejradši....Romantická love story jak má být. I když golf mi v podstatě nic neříká, tak jsem si ten film užila, a v zásadě to bude zásluha hlavních hrdinů. René je tak přesvědčivá, že bych chtěla na chvilku být v její kůži. Kevin je k pomilování a hudba i kamera bez chyby. Tak nějak mám pocit, že si to herci i štáb užili, je z toho cítit pohodová atmosféra. A to s tím golfem a sexem si ještě budu muset ověřit, ale tu hlášku věřím Kevinovi i golfistovi, tak asi bude pravdivá.

 • poster

  Jih proti Severu (1939)

  Nevím, čím to je, ale tento film na mě hluboce zapůsobil. Je to nádherný příběh a ještě lepší zpracování. Viděla jsem ho 2x česky a asi 10x v originále a stále se k němu vracím. Jistě že v dnešní době už některé scény působí téměř komicky, ale když uvážím, že ten film přežil 70 let a stále je na co se dívat, tak si myslím, že takovou laťku už žádný jiný film nepřekoná. A co víc, některé scény jsou srovnatelné s dnešní dobou a jistě by snesly krirtiku i dnes. Vivien je prostě úžasná...Třeba scéna, kdy se přiznává k tajné lásce a omylem ji vyslechne i Clark, nebo jak zabije vojáka...nebo jak se přetvařuje, aby získala peníze...Pro mě jeden z nejkrásnějších filmů o lásce. A jak to vlastně bylo s tím otroctvím? Mitchelová popisuje v knize zážitky z dětství. Tak kde leží pravda ? Učili jsme se ve škole trochu jinou verzi války severu proti jihu.

 • poster

  Thelma a Louise (1991)

  Jeden z mála nezapomenutelných filmů všech dob. Můžete se na něj dívat znovu a znovu a prožívat ten rychlý zvrat života s hlavními hrdinkami a domýšlet, co by se stalo kdyby...Ten příběh má takovou hloubku, že pokaždé přemýšlím, co bych dělala já v jejich situaci a kdy ještě by se to dalo zastavit a kdy asi přijde ten moment, kdy už není cesty zpět. Ale pokaždé ten moment vidím někde jinde. Největším překvapením pro mě bylo, že ani Geena ani Susan nedostala Oscara. Obě dvě by si ho za tento film zasloužily.

 • poster

  Nezapomenutelná láska (1957)

  Pro mě jednoznačně jedna z nejlepších lovestory a nic na tom nezmění fakt, že byla natočena před 60 lety. Plavba na moři určitě patří k tomu lepšímu, tempo pak trochu zvolní v druhé polovině, ale závěrečná scéna nemá chybu...když se Cary vyptává Deborah, jak dlouho čekala toho osudného dne a omlouvá se, že nepřišel,...jeho výraz, když uvidí svůj obraz, pak se opře o dveře a zavírá oči ... Myslím, že Deborah byla režisérova šťastná volba a obzvláště scéna, kdy se poprvé potkali, byla moc povedená. A vůbec každé jejich další setkání bylo něčím zvláštní a působivé....první polibek , kdy kamera zabírá jenom dolní polovinu těla....scéna v kapli u jeho babičky...každé další setkání poté, co si uvědomili změnu: We are heading into the rouhg sea.. poslední večer : I will think about it here in my room and you will think about it in your room...while we miss each other...,poslední tanec na palubě, kdy Cary objímá Deborah pod kabátem...,.setkání s jejich nastávajícími v přístavu, hodnocení protějšků toho druhého mlčky, jen očima..., nádherný okamžik, kdy Cary nenápadně posílá polibek Deborah, která se objímá s Kenem,...chvíle, kdy se Deborah přizná ke své lásce...to všechno činí tento film výjímečným ! A čím víc filmů s Grantem vidím, tím víc si uvědomuju přirozený šarm, vtip a noblesnost, které v sobě má .Kam se hrabou všichni ti Hanksové a jiní proklatí Američané...na chlapy z ostrovů nemají ani nejmenší šanci. Cary Grant, Sean Connery, Pierce Brosnan - angličan, skot a ir, každý zazářil o něco později a přece mají hodně společného...pro mě je to něco, co nedokážu popsat slovy, ale cítím to v srdci. Nesmím zapomenout na úžasný dětský sbor ! Obě písně byly vybrány s citem a děti nejenže zpívaly s velkým zaujetím, ale bylo i na co se dívat !