Sweepy

okres Tábor
Student

Twitter: fidahype

• 2.10.2016  23:01
    Svatba Jiřího Káry (amatérský film) (2000)

To bylo něco. Úplně čistý, bez jediné špíny, odvyprávěný dokument se skvostným dějem a zápletkami — seženou prstýnek? Seženou dostatek svědků? Oddá je Mgr. Špaček?... —,který si udrží po celou dobu. Perfektně vykreslena psychologie postav, mimika, gesta rukou — něco neskutečného. Zvukově a obrazově na úrovni Spielberga. Jakej pos*anej Kelt toto neposlal na Oscary?

• 17.8.2016  15:53
    Scream (TV seriál) (2015)

Seriálový Vřískot se překvapivě povedl a MTV můžeme pochválit za dobře odvedenou práci. Není to tak růžový, jak bychom si asi přáli, ale se svým filmovým předchůdcem drží krok, v něčem ho dokonce předehnal. Tak jako původní Vřískot cílil na mladé lidi, to stejnou cílovku můžeme vidět i zde. A kdo by mohl mít silnější komunitu mladistvých na televizních obrazovkách, než právě MTV? Ta má tady dobrou výchozí pozici, při přehrání písničky vyjede tabulka s názvem písničky a jméno autora, reklamy na svoje pořady atd. Bohužel někdy to s reklamami přehání a během výslechu podezřelého vám vyjede reklama s Miley Cyrus, která vyplazuje jazyk. S cílem přivést k seriálu co nejvíce mladistvých, činí důležitou roli sociální sítě. Takže během doby, kdy Emmě volá vrah, se objeví na obrazovkách #WhoIsEmmasCaller nebo další příklad, kdy holčina utíká před vrahem a objeví se #RunBritneyRun (jméno je vymyšlené, abych nespoileroval). I takovéto drobnosti mohou potěšit. Seriál je také plný filmových a hlavně hororových narážek - zvláště v první sérii - ať už na Carrie, Nightmare on Elm Street, Hannibala, Psycho a samozřejmě nejvíc na Vřískot film. Hned prvních pár minut je zvláštní poctou a odkaz na film, kde se přetvořila scéna se zabitím Drew Barrymore (v originálu). Na mnoho lidí při prvním dílu možná zapůsobí dojem, že je to až moc teen, že tam jsou otravný teenage vztahy, otravný, blbý a naivní vedlejší postavy. Ano, je to tak. Je dosti možné, že tento dojem na seriál bude přetrvávat, ale časem se to zlepší, vyrovná, není to tak chaotické. Až na ten fakt, že se tvůrci snaží vzbudit dojem, že každá postava může být vrahem, takže nemáte žádný vodítko, kdo by to tak mohl být, to alespoň donutí se dokoukat na celou sérii. V první sérii vrah byl celkem šok, ale důvod, proč to dělá, byl celkem matoucí a jako kdyby byl napsán na poslední chvíli. Druhá série byla oproti tomu více propracovanější, to si vybralo daň na tom, že to není tak hororové jako předtím. S vrahem budete nejspíš zklamaní - i když si myslíte od poloviny série, že je to on/a - ,znova důvod, proč to dělá, nedává moc smysl a působí nedodělaně. Celkově poslední díl druhé série není nic zázračného a můžeme? čekat třetí sérii. 1. série - 75%; 2. série - 80%

• 18.7.2016  16:10
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Psychedelický řeznický bizár. A přesto to funguje. Nemusí se všem líbit, té psychedeliky je v první sérii opravdu hodně, ale má tam svůj význam. Mads Mikkelsen je skvělý padouch a znova to dokazuje. Ani jako kuchař by se ve světě neztratil a Zdenda Polhreichů se má co učit. Seriál dává důraz na dialogy; vztah mezi Willem a Hannibalem; metafory, klidně se vrátí dvě série zpátky, aby se jedna metafora více objasnila. Hudba, ať už tikající hodiny či "kvapkanie vody" a další, perfektně podkresluje děj a nabudí pocity úzkosti. Poslední díl druhé série je asi to nejlepší, co jsem zatím kdy viděl. I přesto si nejvíce budu pamatovat vraždy, jež jsou zde zobrazeny jako "umění". Např. hořící tělo na vozíčku; rozevřené tělo z okna, ze kterého vypadnou střeva na náměstíčko; holka napíchnuta na parohy jelena; ze všeho ale nejvíc muže, který se sám řezal do obličeje, maso předhodil psům a pak když měl hlad, uřízl si svůj nos a snědl ho. 1. série - 90% / 2. série - 100% / 3. série - 85%

• 3.4.2016  17:53
    Terapie - Série 1 (série) (2011)

Nejprve chci říci, že nemůžu srovnávat s originálem, protože jsem ho neviděl. Terapie s Karlem Rodenem, coby terapeut Marek Pošta, je vcelku uvěřitelná a na český poměry z větší části povedený seriál. Osobně mám rád filmy či seriály s psychologickým tématem, do tohoto jsem se moc nevžil. Začátek seriálu vypadal velmi slušně, avšak v půlce seriálu se otázky od terapeuta začaly opakovat a výpovědi pacientů byly nezajímavé a většina z nich neměly ani žádný velký dopad (to se taky nejvíce odrazilo na mém hodnocení). Nejzajímavějším pacientem byla Linda - možná k věku a vlastnostmi ke mně; kromě sportovního nadání -, která si prošla největší změnou psychického a rodinného rozpoložení během celého seriálu. Další zajímaví pacienti byli manželé Jana a Michal, mezi kterýma vyprchala jiskra, nerozumí si a jejich vztah je zachraňuje jenom sex. SPOILER!* : Sandra, která se zamiluje do Marka a využívá sex jako komunikační prostředek*; a Igor, lidský faktor, který selhal při letecké misi; jsou velmi iritující. Seriál ovšem taky zasahuje do Markova soukromí s pomocí další terapeutky, s níž se zná Marek z VŠ. S ní rozebírají bortící se vztah s manželkou, pacienty - především Sandru - a vnitřní rozpoložení Marka samého. Zcela nejlepší na seriálu jsou herci, jimž věříte snad vše, a poslední 10 epizod, kde se začne lámat chleba, a kde jsem si užíval terapii s Markem a jeho manželkou. Samotný konec ve mně zachoval neutrální pocit. Jsem rád, že do toho Marek nešel, ale je zároveň je mi líto, co předcházelo té události.

• 5.3.2016  22:51
    Český lev 2015 (TV pořad) (2016)

Pro toto speciální vysílání se pokusím napsat program udílení cen z tweetů, ze kterých jsem se náramně bavil celý večer - na rozdíl od Českého lva. Cenu za nejprotivnější moderátorku jsou nominovány M. Jílková a L. Výborná... Akademie se rozhodla že je to remíza. "Kde se vzal mýtus, že je Lucie Výborná dobrá moderátorka? - @zebu_cz. "Už vidim jak DiCaprio děkuje za sošku. A Lucie Výborná mu do toho skočí, že už nemá čas." - @TheOliverCZ. Dostavil se i Andrej, kterej nejspíš nebyl pozván na Zemanovu Party Hrad. "Andrej Babis dnes nechybí ani na Českých lvech. Měli by mu dát cenu za nejlepší herecký výkon v poslanecké sněmovně." - @KubaNormark. Nominace aneb Největší bizár v Čechách "Asi jen v České republice může být nominována Výměna manželek v kategorii 'Nejlepší dokument' " -@ZaplmanCzech Snad nejhorší na večeru byli vědci, kteří měli větší prostor než samotní vítězové... "Akademii už zřejmě došli hydrologové, archeologové a jiní vědci..další cenu předávají dokonce herečky!"@kinobox_cz "Samí vědci... Dočkáme se i entomologa pana Konvičky?" @fidahype "Od českých herců a filmařů je moc hezké, že přišli do Rudolfina ocenit úspěšné a vtipné české vědce..." - @rozanek Maličkosti jako medailonek Z. Bydžovský to bohužel nenapraví. - Gospel byl taky celkem fajn. Nejlepší však bylo vítězství Kanceláře Blaník a projev Marka Daniela, který cenu ihned v zákulisí rozbil. "Sem lev! Vrr." - @tondablanik

• 27.2.2016  11:57
    Steve Jobs (2015)

Sorkin nejspíš sňupe, jinak nevím. To zas musel napsat na 200 stránek obsahující jenom dialogy. Ne vážně, Sorkin zase jede bomby a vypadá to jako dvou hodinová reklama na jeho skvělou práci. Alespoň nominaci na Oscara by si zasloužil. Jinak od tohoto filmu neočekávejte, že je o Apple a životě Jobse. Jde spíš o nahlédnutí jaký nejspíš byl v soukromí, ale hlavně jak vypadaly poslední půl hodiny před nástupem na jeviště. Kate Winslet mě dost slušně iritovala. Fassbender, Boyle a Sorkin odvedli skvělou práci, že není moc co vytýkat. A to že se budete ztrácet v dialozích je tady vskutku normální jev.

• 27.2.2016  11:16
    Carol (2015)

Velmi chladně podaný film s pár postavami, který si od diváků drží odstup na kilometr daleko. U takovéto tématu je to dle mého celkem škoda, hlavně když máte v hlavní roli Cate Blanchett a Rooney Mara (která ukáže prsa). Docela chápu, že režisér nechtěl dávat jejich emoce tak najevo, když se děj odehrává v 50. letech a v té době to bylo tabu; což je pěkně vidět přes výpravu a kostýmy. Ale po čase snímek diváka nemůže zaujmout slabou zápletkou, jedním výrazem Rooney a postavou Cate, kterou by divák nejradši praštil, jako by Zeman nejradši použil samopal proti Sobotkovi. Z filmů nominovaných na Oscara zatím nejhorší jako v minulém roce Selma nebo Foxcatcher.

• 28.1.2016  14:03

Lída Baarová je velice zajímavá a kontroverzní postava v české historii. Z dobrého scénáře by se dal udělat film, který je konkurenceschopný se zahraniční produkcí. Tohle však není ten případ. Film Lída Baarová je spíše jedna série Rodinných pout a Comebacku propojených do sebe. V tak nešťastném období, osudem Lídy a tak nějak celkově se film jeví jako romantická komedie, což se opravdu k tomuto nehodí. Předabování byl otřesnej nápad - a to jsem zastánce názoru, že obecně náš dabing je kvalitní - hlavně ze začátku filmu, kde se k Lídě baví německy, ale mezi sebou se baví česky. Hudba není tak hrozná, když si ji pustíte samotnou, ale ve filmu vůbec nefunguje, protože je použita naprosto debilně, jako kdyby v těch určitých částí zpřeházeli všechny nahrávky. Herci také nezáří, hlavně díky režiserskému vedení, vinou dabingu a nebo naprosto tuctové Táňi Pauhofové, která má ve filmu vyjádřit emoce, ale od pohledu máte pocit, že je to spíš těžkej flegmatik. Jediná Stašová mi přišla, že jí ten film není u zadku. A nyní k samotnýmu Renčovi... To co udělal je fakt těžkej 'wtf film'. Nevím, co dělal, když tohle připravoval 15 let. Nevím, co ho napadlo dát pár starožitných aut doprostřed ulice v Praze 7 a tvářit se, že to je film ze 30. let. Nevím, kde se v tom ztratilo 80 miliónů - možná na reklamu na Mattoni, BMW a Philips. Teď jsem si vzpomněl na sexuální scénku s ohněm a došlo mi, že je nejspíš prošňupal. Jako třešnička na dortu je písnička Lucinky B(í)lé.

• 16.1.2016  23:11

Survival film s Leonardem DiCapriem od Iñárritu a Lubezkiho. V tomto podání to zní skvěle, ale bohužel až tak skvělý to není. Film oplývá vynikající technickou stránkou ať už to je vynikající kamera, výprava, hudba, zvukové efekty atd. Na druhé straně stojí plochej scénař, který se natahuje po dobu 150 minut. Lidi, kteří říkají, že Hateful Eight je zbytečně natahovanej, ještě nejspíš neviděli tohle. Ani Leův výkon mě nějak výrazně neuchvátil (ne, že by byl hrozný), ač se snažil sebevíc. A pokud dostane Oscara, tak aby Academy Awards nemělo špatnou reputaci u lidí. Medvídek byl pěknej. 4 hvězdičky s velmi odřenýma ušima a zadnicí jenom díky technické stránce.

• 26.12.2015  01:02
    Jedno srdce, jeden tým (TV pořad) (2015)

Kdybych nebyl velký fanda tenisu, nevím, zda by pro mě mělo cenu se na to koukat. Ano, byl to skvělý triumf, ale možná si s tímto dokumentem dát více času a tak nějak změnit způsob vyprávění. Co na to jiného říct? Zlatá generace.

• 10.12.2015  22:01
    Bojovník (2015)

Nudnej, zdlouhavej, nezáživnej film. Tento film opravdu nemusíte vidět. Souhlas s uživatelem Malarkey. A mimochodem děj celého filmu se vešel do synopse a jak to skončí můžete jen hádat.

• 21.11.2015  10:18
    Infobaden News (TV pořad) (2015)

Psaná forma byla o něco lepší, ale i tohle má svoje kouzlo. Stejně jako J*A*S*M sleduju hlavně dolní lištu. Alespoň můžeme číst pod videem na streamu narušené jedince, jak píšou, kam tato země směřuje, když vymýšlejí takovéto zákony. "4. nejběžnější jméno na Jesenicku je Jaroslav."

• 20.11.2015  22:12
    Spectre (2015)

Je tu nový Bond a hned největší padoušská organizace SPECTRE. Dle mého názoru jde o dobrou bondovku, která markantně ztrácí za Casino Royale a Skyfall. Nazývat to jako nejhorší Bondovku posledních 20 let, jako někteří kritici, opravdu nebudu. Také u mě dochazí k rozlišnosti názorů ohledně titulní písně, Writing's on the Wall by Sam Smith. Já ji poslouchám téměr pořád, protože je skvělá. Paradoxem je, že lepší "bond song" už má jenom parodující bondovka Špion: Who Else Can You Trust. Jinak opening credit si sednou s písní. Ale už k filmu. Problémem filmu už od začátku je to, že pěkně natočený úsek vystřídá scéna, která je nevydařená, zbytečná a nebo už prostě příliš. Další negativní věc - menší komplikovanost organizace SPECTRE. Film nás vede celou cestu za ručičku a nenutí nás uvažovat. S tím souvisí nevyužitý potenciál Waltze. Kdyby byl SPECTRE rozdělen do dvou filmů a s atmosférou Finchera, byla by to k***a pecka. Pozitivní stránka je kameraman. A ne jenom on, ale i to, že se nenatáčelo na digitální kameru. To pomohlo hlavně v poušti. Hudba dodávala grády a sedělo to. Výborný úseky? Hlavně honička v Římě a bitka ve vlaku. Dobrý úsek byl rovněž hned na začátku v Mexiku. Jak jsem psal většinou tyto úseky střídá špatná scénka. Ale nakonec je tento film dobrý, bohužel ne výborný. Po tomto filmu se pokusím zkouknout Quantum of Solace, který jsem ještě neviděl. Jinak Monica Bellucci je kost a měla zůstat jako jediná bond girl po celou dobu. 7/10

• 19.11.2015  21:48

Dokument o kontroverzním člověku, který má ve vysoké politice střet zájmu a netají se tím. Ambiciozní, autoritativní, nesnášející kritiku a myslím si, že i vychytralý muž. To je náš Babiš. Kdybych měl stát na druhé straně jako Kalousek, asi bych neměl kulky s nim bojovat. Pár dobrých scén, pár nedotažených příběhů/kauz. Když má den a nenaštve se v Parlamentu, hází vtipy na každou stranu. Co nejspíš funguje je přeříkávání názorů lidí z hospody. A jeho projevování "Já jsem jedinej politik, co nelže." a "Vy lžete, Vy jste velkej lhář" je trošku nemístné, ohrané a trapné.

• 13.11.2015  15:28
    Daredevil (TV seriál) (2015)

O mnoho řádků lepší než filmová adaptace s Affleckem. Skvělí hlavní protagonisti Murdock a proti němu stojící Kingpin, ke kterému jsem měl více sympatií než k Foggymu. Pěkná Karen, atmosféra, souboje, Rusové, Číňani, Japonci a tak nějak všeobecně skvělá řežba. Jenom škoda, že se nedozvíme, jak to skončilo se Stickem. 1. série - 90% Tak jsem se dočkal, jak to skončilo se Stickem a je tu druhá série společně s Punisherem a starými známými jako např. Nobi nebo Kingpin, který i spoza mříží je extrémně vlivný a dokáže nahánět hrůzu. Po prvních pár dílech je série nabitá, to narušuje pár dílů, kde se řeší právničina a vztahy mezi postavami, a graduje v posledních třech dílech. Opět můžeme vidět plnohodnotný akční scény s dlouhými záběry, v čemž seriál exceluje a drtí ostatní. Vedle Punishera, který je ztělesnění psychomagora hledajíc vraha své matky a dětí, mne zaujala více Elektra a to od první chvíle, kdy jsme ji mohli vidět, ale ještě více se mi zalíbila když si poprvý nasadila masku a následně i jak bojovala, jak si zahrávala s Mattem, jak dokázala strhnout pozornost celé místnosti na sebe... Rozuzlení celé série dává dost možností, jak pokračovat v tomto úspěšném a vynikajícím seriálu. 2. série - 95%

• 12.11.2015  21:43

Na nový Star Wars jsem se hodně těšil. Akorát nechápu, proč je v traileru nějakej černoch a ve filmu Hispánec señor Gordo. Na Disney to bylo celkem dost násilný. Nevím, co na to řeknou děti. Objevil se i Anakin jako puberťák, který zaskóroval u Padmé... Oh wait... Cože?? Tohle není Star Wars? Moje chyba.

• 29.9.2015  14:45
    Live / Play (2015)

Jako LoLkař musím říct, že tento dokument byl o něco slabší, než jsem čekal. Vůbec nevím, co mi to mělo dát. To, že tato tato hra dokáže spojit lidi po celém světě, je velice skvělé, ale v tomto filmu je to vyzobrazeno tak nějak divně. 2/5 lidí tam nebyli skoro vůbec z toho jeden byl o ničem (promiň Amine). Palec nahoru rozhodně patří Yong-Seungovi a jeho ženě a Marianě, protože ač se to nezdá, cosplay není nic jednoduchého. Pokud dokument z dílny Riot Games, tak doporučuji Frequencies o vytváření hudby a nebo počkat na Legends Rising.

• 21.8.2015  13:04
    Temný případ (TV seriál) (2014)

K první sérii musím dodat, že to nebyl můj šálek kávy, ale i tak musím uznat velmi dobrou atmosféru, intro i ústřední dvojici. I přes snad první 4 epizody, kde jsem měl problém neusnout (jednou se to nepodařilo) se to pořádně rozjelo a byl jsem se seriálem celkem spokojen. Po první sérii přišla druhá a tím pádem jsem očekával, že bude horší (jsou samozřejmě výjimky), ale že bude až tak hrozná, to jsem nečekal. Dialogy nudné, charakteristika postav je, oproti první sérii, otřesná (promiskuitní bisexuál, rozvedený opilec a ??znásilněná?? policistka... Promiňte mi, ale to ne...), scénárista jako kdyby pozvracel kus papíru a vydával to za seriál. A to nemluvím o člověku, kterého napadlo obsadit Vince Vaughna do role Franka. Tuto roli by chtěl snad každý a každý by se snažil využít tuto příležitost, zatímco Vince byl něco jako "Ať už to mám za sebou a dejte mi prachy." Jediný, kdo za něco stál, byl Colin Farrell. A jako třešnička na dortu poslední díl se stopáží 86minut, ve který se skoro hodinu nic neděje. První série - 75%, Druhá série - 30%

• 6.6.2015  13:49
    Batesův motel (TV seriál) (2013)

Po prvním zhlédnutí jsem si říkal, že kdyby se to v mnoha scénách dotáhlo do konce, byly by z toho velice zajímavé pornografické filmy. Po šesti dílech první série nebudete litovat, protože to vidím jako dosavadní vrchol tohoto seriálu, který si myslím, že nebude překonán. Herecké výkony, v čele s Freddiem, jsou úžasné. I když jsem měl v některých situacích problém s Verou Farmigou, kdy mi připadalo, co se první série týká, že docela přehrává. První série toho může nabídnout hodně. Ať už to je velice dobrá atmosféra, padouch, ze kterého jde mráz po zádech, několik zvratů nebo například teen love. Tuto sérii bych řadil mezi nejlepší thrillerový série. - 1. série - 95% - Druhá série už mě tolik nenadchla. Konec první série nabízí mnoho příležitostí, jak výborně začít druhou sérii a bohužel to nebylo využito. Místo thrilleru tady máme rodinné psychologické drama, které je až moc plné zvratů a tvůrci seriálu se s nima nedokázali úplně vypořádat. Děj je docela i nudný, bez šťávy, kterou by tato série potřebovala - 2. série - 60% - Třetí série je oproti druhé mnohem lepší, děj není tak rozvětvený a soustředí se vykreslování nemoci Normana. I tak doufám, že nastane obrat a seriál bude více jako série první. - 3. série - 75% Čtvrtá série už se trošku odvrací od původního vyprávění, atmosféra zde houstne a je více temná. S psychologickými sezeními dostává Normanova postava větší hloubku a jeho naštvanost ohledně nového otce graduje až do posledního dílu. Seriál se zbavil nevýznamných vedlejších linií, došlo k redukování hlavních postav a nyní se nejspíš můžeme těšit na vražedný monstrum jménem Norman Bates. Sérii hodnotím jako velmi povedenou, tvůrcům se podařilo vymazat neduhy z předchozích dvou. 4. série - 85%; 5. série - 80%

• 28.1.2015  00:00
    Interstellar (2014)

Moje prvni hodnocení s komentářem tak snad to nebude tak hrozné. Když jsem šel do kina na tento film, tak jsem se neskutečně těšil. A Nolanovic mě opět nezklamali. Tolik vizuální a hudební extáze se musí vidět jedině v kině. Výkony podávané od Matthewa v tomto filmu, byly excelentní a bylo potěším se na něj dívat. Zvláště ve smutných pasážích, kde jsem měl i já slzy na krajíčku - to je co říct, když mě rozbrečel jenom jeden film - Anne taky úžasná. Takové herecké výkony asi ještě dlouho v kině neuvidím. Promyšlenost tohoto filmu je famózní. A hudba? Hudba od Zimmera k tomuto filmu naprosto seděla a doufám, že aspoň za ní dostane tento film Oscara... Tolik emocí při odcházení z kinosálu jsem opravdu dlouho neměl a asi ještě dlouho mít nebudu.